- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- sellerbuyer: Egy teljesen új platformot kapunk! Új korszak kezdődik?
- sellerbuyer: Milyen laptopot vegyek? Segítek: semmilyet!
- aquark: A ló túloldalán (Intel-AMD szivatás)
- sziku69: Szólánc.
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- aquark: Jó platformer játékokat keresek!
- Imilenni: Egy kis depi (szösszenet inkább), remélem elfér itt :) 3#
Új hozzászólás Aktív témák
-
Igen, ezt tudtam, a deltát viszont nem. Köszi
"Vanillánál ugyanez, lehet törölni vagy hozzáadni bármilyen csomagot az alaprendszerhez, az más kérdés, hogy nagyon nem ajánlott (és erre külön figyelmeztet is)."
Biztonsági szempontból sem jó, az immutable egyik előnye, hogy nem tudsz belenyúlni. Mondjuk nem valami szörnyűség, hogy bele lehet, csak úgy voltam vele, hogy ez egy pozitív hozadéka. -
-
-
-
-
-
Ja, én inkább arra gondoltam, hogy azért se megy terminálba...
Tényleg az van, hogy terminál már akkor kell, amikor valaki professzionálisabb user használja a gépet; viszont akkor sem érthető a megoldás, ami ebben a cuccban van.
Illetve : ennek a szétkonténerezett rendszernek még céges használatban lehet előnye, mert ugye tök el lehet választva egy olyan környezet, amiről a managelt rendszerekre mászkálsz, meg az, amiről levelezel-stb.
-
-
Persze, feladathoz az eszközt. Itt a home szerveren mehetne a Nextcloud meg esetleg a webszerver is konténerben, biztonságosabb lenne, csak úgy alakult, hogy amikor összeraktam, akkor nem volt erőforrás, így maradt a natív telepítés.
Amint szükség lesz itthon valamire konténerre, azonnal lesz isSzórakoztam már Dockerrel, csak tényleg nem volt mire használni.
-
Érteni, rebootolni se nagyon rebootolnék ezért
Tartalék lapost tartok ilyesmire, ha fizikai gépen kell másik rendszer. (Néha megesik.) De az esetek 90%-ában elég egy virtuális.
Apx meg attól még jó lehet, pont ez az egész opensource lényege, mindenki fejleszthet, ami éppen kell.
Néha gondolkodok konténeren, de igazából nekem nem kell semmire; inkább virtuális gép, mert az egy külön valami (van egy NAS+virtuális host gépem, amin éppen az fut KVM-en, ami kell, így egy fizikai gép térfogatában van vagy húsz másik gépem - Windows, OpenVMS, ReactOS, pár Linux mindenféle feladatokra). Ilyen, hogy van egy valami feature másik disztrón, amit konténerben használjak, nem szokott előfordulni. -
"Azért nem akarom vm-ben tesztelni őket, mert úgy nem hozzák ugyanazt a teljesítményt, mint bare metálon."
A működést lehet azon, és ha megéri feltenni fizikaira, akkor hajrá. A franc cserélgetné az elsődleges gépében a meghajót
De különben egy Linux virtuálgépen se különösebben lassabb, mint fizikain. Tapasztalat" Most Aeon alatt, ha egy Fedora konténerbe telepítek egy Geany-t, és exportálom, az így jelenik meg a menüben:"
Ja, de az Aeon -
Neked is, meg a fejlesztőknek is, mert azért tettek bele melót ahogy látom.
Ezeket lehet érdemes lenne egy virtuális gépen próbálgatni
Amúgy nekem ez túlságosan el van bonyolítva. Az immutable-t értem, miért jó (csak nem igénylem), a konténeres elválasztás is jó dolog, de a megvalósítás, ahogy leírod, hát, az elég érdekes. Akkor már tényleg az kéne, hogy a desktopról észre se vedd, hogy melyik konténeren fut az a dolog, amit indítottál.
Az ABRoot filerendszer nem olyan meredek szerintem, két volume van mindenre, és azokat használja. Hogy a harmadik mit keres ott, az jó kérdés
A módszer amúgy hasonló az AIX alatt szokásos altdiskcopy-hoz
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Bomba ár! Lenovo X1 Yoga 3rd - i7-8GEN I 16GB I 256GB SSD I 14" 2K Touch I W11 I CAM I Garancia!
- Bomba Ár! Lenovo ThinkPad W541 - i7-4810MQ I 16GB I 512SSD I K1100 I 15,6" FHD I Cam I W10 I Gari!
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad L570 - i5-6GEN I 8GB I 256GB SSD I 15,6" FULLHD I Cam I W10 I Gari!
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad L380 - i5-8GEN I 16GB I 256SSD I 13,3" FULL HD I HDMI I Cam I W11 I Gari!
- Microsoft Surface Pro 7 Érintős Szétszedhető Laptop Tablet 12,3" -80% i5-1035G4 8/256 Retina
- DOKKOLÓ BAZÁR! Lenovo, HP, DELL és egyéb más dokkolók (TELJES SZETTEK)
- Microsoft Surface Laptop 5 13.5" i5-1245U 16GB 256GB 1év garancia
- BESZÁMÍTÁS! MSI MPG Z490 GAMING EDGE WIFI alaplap garanciával hibátlan működéssel
- BESZÁMÍTÁS! Gigabyte Aorus B450 R7 5700X 16GB DDR4 512GB SSD RTX 3060Ti 8GB ZALMAN I3 NEO 650W
- HP 65W töltő eladó
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest