Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) Rimuru válasza #68216320 (#800) üzenetére


Rimuru
veterán

Mennyire ismered a transmission-remote-ot? Tud visszadni torrent listát mondjuk json-ben? - Annyira hogy egyszer megpatcheltem (poc szinten) hogy vissza tudja adni json-ben. :DDD A remote nem erre valo (a kodbazis nincs is erre felkeszive, be van egetve az output)
$ fd 'json' /etc/portage/
/etc/portage/patches/net-p2p/transmission/json.patch

Programozashoz hasznald a hivatalos megoldast, ez amugy is json alapu: RPC

Vigyázat, csalok!

(#802) #68216320 válasza Rimuru (#801) üzenetére


#68216320
törölt tag

Köszi. Szerintem ez lesz akkor a jó megoldás. :K

(#803) cappa72 válasza #68216320 (#796) üzenetére


cappa72
nagyúr

Nekem a transgui esetén ott a lehetőség, hogy jobb gombbal (vagy alt+enter) be lehessen állítani egyesével akár a fel/le sebességeket.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#804) #68216320 válasza cappa72 (#803) üzenetére


#68216320
törölt tag

"nem lehet más csak webui a megoldás"

Engedjük el ezeket a kliens OS-en futó programokat. Leírtam, hogy nem telepíthetek semmit. Picit kényelmetlen ugyanazt leírni már 3. alkalommal. Saját webfelületet kap a hiányzó funkció bekapcsolásához.

[ Szerkesztve ]

(#805) cappa72 válasza #68216320 (#804) üzenetére


cappa72
nagyúr

Oh, bocs.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#806) #68216320 válasza cappa72 (#805) üzenetére


#68216320
törölt tag

Ehhh, nem, én kérek elnézést, most így újra elolvasva talán picit rossz lett a nyelvezete a hozzászólásomnak. Akár sértő is lehet, ha olyan hangsúllyal olvassa valaki. Nem így akartam. Köszönöm a segítő szándékot. Öszintén remélem, hogy nem bántottalak meg vele.

Ahogy fentebb írtam, csak WebUI megoldás lehet a több OS (Android, iOS, MacOS, Win, Linux) miatt. És bár ezek mindegyikére van valami külön-külön App, a problémát tovább nehezíti, hogy ezen eszközök nem mindegyike a sajátom. Emiatt nem várható el, hogy telepítsek az eléréshez más eszközére bármit. Szóval emiatt marad a webfelület.
A megoldás egy második webfelület lesz (nginx fut a szerveren) ami csak annyit csinál, hogy listázza a torrenteket és elemenként ki-/bekapcsolható lesz a globális sebesség limit.

[ Szerkesztve ]

(#807) Rimuru válasza #68216320 (#806) üzenetére


Rimuru
veterán

Belerakhatnad az eredeti web kliensbe is, ugy mindenki jol jarna. :))

Volt amit en is meg akartam csinalni es csak a kod megneze utan derult ki szamomra hogy mar tudja. :DDD

Vigyázat, csalok!

(#808) Frawly válasza #68216320 (#796) üzenetére


Frawly
veterán

Nem, még mindig nem érted. A transgui épp úgy RPC-n keresztül csatlakozik. Hiába nem böngésző, hanem natív, akkor sem kell SSH hozzá. De abban igazad van, hogy a parancssor androidos szutykokon nem megoldás. Bár fel lehet azokra is tenni terminálemulátort, de tapicskaképernyőn benyomkodni a CLI parancsokat tényleg fejfájás a köbön, ráadásul a transgui-nak nem is biztosan lesz natív androidos változata.

Az a baj, hogy a WebUI minden torrentkliensben rettenet buta, nem csak a Transmissionben, de még a nálánál amúgy többet tudó qBittorrentben és uTorrentben is. Épp csak arra valók, hogy hozzá tudj adni default beállításokon új torrentet, meg törölni és kivenni tudjad őket. Ennél többre nem szánják őket, hogy mindenféle prioritást, sortartást, limitet, black listet, tököm tudja mit állítgassál, arra a natív klienst ajánlják.

(#809) junior11


junior11
veterán

Sziasztok, Linux Mint 20.1 Cinnamon-hoz keresnék valamilyen HW monitorozó programot, ami az egyes komponensek hőmérsékletét látja. Köszi szépen.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#810) lev258 válasza junior11 (#809) üzenetére


lev258
veterán

Van rá több grafikus program is, meg lehet Conky-t is csinálni. Első körben tégy egy próbát az XSensors programmal. Viszont szükség lehet előtte egy sudo sensors-detect parancsra is.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#811) junior11 válasza lev258 (#810) üzenetére


junior11
veterán

Köszi, majd megnézem.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#812) vargalex válasza Frawly (#808) üzenetére


vargalex
félisten

Van alternatív webes felület is a transmissionhoz...

Alex

(#813) Frawly válasza vargalex (#812) üzenetére


Frawly
veterán

Abból melyiket ajánlod?

(#814) ubyegon2


ubyegon2
nagyúr

Nem találom, lehet nem is volt még kérdés. Valami roppant egyszerűen használható felirat egyesítő appot nem tudnátok javallani? Nézegetem ezt a Gaupol-t meg a subtitleeditor-t is, de nem találok benne merge részt.

(#815) gregory91 válasza ubyegon2 (#814) üzenetére


gregory91
senior tag

Mármint felirat égetésre gondolsz?

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#816) ubyegon2 válasza gregory91 (#815) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nemnem, hanem egy sorozatrészhez úgy van felirat, hogy part1 meg part2 és ezt lenne jó mergezni. Feliratégetés éppen ebben a topikban már volt téma, kaptam is segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#817) Sonja válasza ubyegon2 (#814) üzenetére


Sonja
veterán

Esetleg weboldal is megfelel?! :)

Szerk.: Nem működik nekem. :( :U

Szerk 2.: Egyébként én erre (is) egy kis Win-es progit használok, a neve DirectSub.

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#818) Fire/SOUL/CD válasza ubyegon2 (#814) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Subtitle Composer
"Joining and splitting of subtitle files"

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#819) gregory91 válasza ubyegon2 (#816) üzenetére


gregory91
senior tag

Ha nincs más megoldás akkor,"égesd őssze" mintkét részt majd egyesítsd egy fájlba.
Pl. ez az egész VLC-ben kb 3 folyamat. :D

[ Szerkesztve ]

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#820) ubyegon2 válasza Sonja (#817) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Pont ugyanezt a weboldalt találtam meg még éjszaka, nekem össze is rakta egyébként. Valami miatt tartalmi gondok vannak, szóval nem úszom meg ilyen egyszerűen. Van egyébként egy máshonnan származó .srt, de azt meg nem hajlandó a film maga mellé olvasni.

Egyébként én erre (is) egy kis Win-es progit használok

;] Ez nekem kimarad, nincs az a felirat, ami miatt Wint raknék fel.

(#818) Fire/SOUL/CD
(#819) gregory91

Nektek is köszi a javaslatokat, még nem tudom mi lesz a végleges megoldás, de itt a topikban már van 3 használható tipp, ami később is jól jöhet!

Thnx mindenkinek. :R

(sajnos elég kevesen használják ezt a topikot programok keresésére, pedig épp az lenne a lényege, hogy itt visszakereshető lenne, ha valakinek kell valami)

(#819) gregory91

Maga a film az egy darab, nem kell összeégetni, a feliratok vannak két részben itt az első évad 2. résznél.

[ Szerkesztve ]

(#821) Sonja válasza ubyegon2 (#820) üzenetére


Sonja
veterán

Win-t én se használok 2014 óta, de Wine-t igen. :P :)) Játékokhoz amúgy is muszáj. :)

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#822) ubyegon2 válasza Sonja (#821) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Kb 2014 óta vagyok el én is Win nélkül, olyan, mint anno a WU2 sampon, az állítólag mindenre is jó volt, de túlhaladott rajta az idő vasfoga. ;]

Amúgy ha jelen problémám nem is oldódott meg, a két feliratrészt össze tudtam fűzni a Gaupol segítségével. Magyar nyelvű és benne van tárolóban is(1.7-1 focal). Eszközök/Fájl hozzáfűzése és már össze is van rakva a két feliratrész.

# feliratok szerkesztése, srt

(#823) vargalex válasza ubyegon2 (#822) üzenetére


vargalex
félisten

Nem használok ilyet, így csak rákerestem arch linux alatt. Van néhány lehetőség:

[gavarga@gavarga-5500 Letöltések]$ pikaur -Ss subtitle edit
Searching... [####]
community/aegisub 3.2.2-44 
    A general-purpose subtitle editor with ASS/SSA support    
community/gaupol 1.9-1 
    Editor for text-based subtitles    
community/gnome-subtitles 1.6-2 
    Video subtitle editor for GNOME    
community/subtitleeditor 0.54.0-5 
    A GTK+3 tool to edit subtitles for GNU/Linux/*BSD    
aur/subtitleedit 3.6.0-1 (19, 2.08)
    A subtitle editor    
aur/subtitlecomposer 0.7.0-5 (24, 0.45)
    A KDE subtitle editor    
aur/aegisub-git 3.2.2.r407.6f546951b-1 (25, 0.00)
    A general-purpose subtitle editor with ASS/SSA support    
aur/subtitleeditor-git 0.54.0.r12.g3a66a9a-1 (5, 0.00)
    GTK+3 tool to create and edit subtitles.    
aur/aegisub-dependency-control 0.6.3-4 [outofdate: 2020/09/13] (3, 0.00)
    Package manager for scripts for the Aegisub subtitle editor    
aur/subtitlecomposer-git 0.7.0.203.431e63c2-1 (3, 0.00)
    A KDE subtitle editor (git version)    
aur/gaupol-git 20180218.2292-1 (2, 0.21)
    An editor for text-based subtitles (devel tree)    
aur/aegisub-ttools-meson-git 3.2.2.r521.417ba4ff2-1 (2, 0.03)
    A general-purpose subtitle editor with ASS/SSA support (TypesettingTools fork)    
aur/subedit 1.2.2-1 (2, 0.00)
    Subtitle editor written in bash    
aur/python-pysubs2 0.2.4-1 [outofdate: 2020/11/26] (1, 0.44)
    A Python library for editing subtitle files    
aur/jubler 6.0.2-2 [outofdate: 2020/04/27] (1, 0.00)
    Subtitle editor running on Java    
aur/aegisub-wangqr-git 3.3.2.r6.8e4ca0dd9-1 (0, 0.00)
    A general-purpose subtitle editor with ASS/SSA support (wangqr fork)    
aur/jubler-beta 6.0-1 (0, 0.00)
    Subtitle editor running on Java    
aur/sub-edit-git 20180428-1 (0, 0.00)
    A very simple tool for synchronizing the subtitles of a movie while watching it

Alex

(#824) Frawly válasza ubyegon2 (#820) üzenetére


Frawly
veterán

Én ilyesmire a Subtitle Workshop nevű progit használtam régen. GUI-s, bloat, de nagy tudású feliratszerkesztő, mindent tud, amit felirattal lehet művelni, átidőzítés, egyesítés, stb.. Természetesen Linuxra is van natívan, azt nem tudom, hogy a mintes vagy ubuntus tárolókban benne van-e, vagy PPA kell hozzá, vagy mi.

De szerintem ez minimalista CLI toolokkal is megoldható, de a feliratokhoz nem nagyon értek, rég nem használok feliratot. Ha nagy ritkán igen, akkor csak olyat szerzek be, ami az adott filmhez, sorozathoz, videóhoz való.

[ Szerkesztve ]

(#825) ubyegon2 válasza Frawly (#824) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

&(#823) vargalex

Köszi nektek is, kb ki is merítettük a lehetőségeket Linux alatt. Ami nem is baj, mert a Gaupol megnyekken a film lejátszása közben, de gyakorlatilag a két .srt összeillesztése jó lett, de törölni kell sorokat, időzíteni, ahhoz meg kéne, hogy filmre tegye a szöveget. :U

Épp fentiek miatt nem nagyon tudok most cli-s megoldást alkalmazni.

Maga a film amúgy elég kicsavart angol brit nyelvű, szóval ehhez mindenképpen kéne felirat.

[ Szerkesztve ]

(#826) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Calibre appal próbálok megnyitni egy CBR formátú anyagot, 300 MB hibát ír. Megoldás van? Köszi!

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#827) Sonja válasza zoltanz (#826) üzenetére


Sonja
veterán

Miért szeretnéd a Calibre programmal megnyitni egy képregényes formátumot? :F Csak nézni szeretnéd, vagy esetleg átalakítani epub/mobi formátumra? Egyébként a CBR csak képek összecsomagolva rar-ral. :) Ha csak megnézni akarod, akkor én pl. az Evince programot használom rá, de van sok (Mcomix, Peruse, YACReader, Foliate, stb.).

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#828) zoltanz válasza Sonja (#827) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Értem köszi a segítséget. Elvileg kezelnie kéne a Calibre-nek is. Esetleg ha az Unrar- felraknám? Nem azért nem megy? Egy Graphic Novel képregénykönyv (Vonnegut - Ötös számú vágóhíd 300 oldalas) jó lenne átkomvertàlni Pdf-be. Köszi.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#829) Sonja válasza zoltanz (#828) üzenetére


Sonja
veterán

Ki tudod próbálni terminalba, mert az ebook-converta Calibre része. Nyiss egy terminált ahol a cbr file van, majd

ebook-convert valami.cbr valami.pdf

Majd kiírja, ha valami problémája van. Egyébként terminálban egyszerűen át tudod konvertálni. Kicsomagolod a cbr-t unrarral, majd convert *.jpg comic.pdf parancs (az imagemagicklegyen telepítve), és kész is a pdf.

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#830) zoltanz válasza Sonja (#829) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Köszi!
Kibontottam Jpg formátumba. A PDF-é alakításkor ez a hiba:
convert-im6.q16: cache resources exhausted `Dune - The Graphic Novel, Book 01-144.jpg' @ error/cache.c/OpenPixelCache/4083.
convert-im6.q16: too many exceptions (exception processing is suspended) @ error/exception.c/ThrowException/974.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#831) Sonja válasza zoltanz (#830) üzenetére


Sonja
veterán

Igen, ezzel én is összefutottam. Sajnos a cache alapból kicsi. Így futtasd:

MAGICK_MEMORY_LIMIT=20000000 MAGICK_TMPDIR=/mnt/minden/Temp/ convert *.jpg comic.pdf

Természetesen a MAGICK_TMPDIR= után egy általad választott HDD hely legyen megadva, ahova átmenetileg teszegeti a cuccokat (és legyen rajta elég hely :D) .

Szerk.: Lehet végérvényesen is állítani, a /etc/ImageMagick-6/policy.xml vagy /etc/ImageMagick-7/policy.xml file-ban. Lásd!

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#832) cigam


cigam
félisten

Létezik olyan rsync jellegű program, ami a távoli törlésre kerülő fájlokat nem törli, csak elteszi 1-2 hónapig, hátha csak egy téves törlés történt az eredeti rendszeren, és azt még így vissza lehetne vonni.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#833) 0xmilan válasza cigam (#832) üzenetére


0xmilan
addikt

Lehet, hogy felreertem, de az rsync nem torol a celkonyvtarban a --delete kapcsolo nelkul.

Olyat lehetne, hogy az rm-et globalisan feluldefinialod mv-ra:
rm() { mv "$@" ~/trash/; }
Igy semmilyen program / script ami rm-et hasznal nem tudna torolni.
Nem tudom, ezt hova kellene tenni. Sima .bashrc / .zshrc erre nem jo.

Vagy a /bin/rm-et le lehet cserelni erre: :D
#!/bin/sh

mv "$@" ~/.trash

(#834) cigam válasza 0xmilan (#833) üzenetére


cigam
félisten

Köszi, de nem attól félek, hogy én törlök. Egy fájlszerver tartalmáról készítek biztonsági másolatot egy távoli szerverre, amit az rsync szépen meg is old. Viszont nagy méretű fájlokról van szó, ezért mindenképpen használnám a --delete kapcsolót. Csak kellene egy plusz paraméter, hogy csak az n napnál régebbi dátumú fájlokat törölje a másolatból. Így a véletlen törlések még szinkronizációs után is visszaállíthatóak lennének (egy ideig).

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#835) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

milyen ingyenes programot ajánlanátok videók átméretezéséhez?
találtam a gyereknek mese sorozatot, de csak 1080p-be, ami kicsit sok helyet foglal. ebből kellene 480p-s epizódokat csinálni, és az angol hangsávot is el kellene távolítani.

kezdő linuxosként jó lenne egy leírás a telepítésről és egy részletesebb a program használatáról.

(#836) Cyrin válasza Sanyi.mTs (#835) üzenetére


Cyrin
addikt

Nézz szét a VLC-ben először. Netes leírások alapján az is megcsinálja. "How to remove audio track in VLC"...

(#837) Sanyi.mTs válasza Cyrin (#836) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

És a felbontást is tudom csökkenteni? Mert jó lenne 1 programmal megoldani.

(#838) Cyrin válasza Sanyi.mTs (#837) üzenetére


Cyrin
addikt

Nézz szét a menüben. Alapnak hangzik. De erre van másik ezer program is. Lehet azok is tudják az audio eltávolítást. (Pl handbrake)

(#839) feregember válasza Sanyi.mTs (#835) üzenetére


feregember
csendes tag

ffmpeg -hide_banner -i input.mkv -map 0 -map -0:a:0 -c:a copy -vf scale=854:480 output.mkv

Az input fájlból kiválasztjuk a kívánt stream-eket az output fájlba (map opcio):
-map 0 (először kiválasztunk minden stream-et)
-map -0:a:0 (majd letiltjuk a 0. audio stream-et (negativ előjel a tiltás))

-c:a copy (audio codec = másolás)
-vf scale=854:480 (video filter = átméretezés)

https://ffmpeg.org/ffmpeg.html

(#840) Sanyi.mTs válasza Cyrin (#838) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

köszi, ez a handbrake tökéletes az igényeimnek.

(#841) Sanyi.mTs válasza feregember (#839) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

köszi, de ez a handbrake kellően érthető, kezelhető felületű. ha gondom lesz vele, akkor megnézem, amit ajánlottál

(#842) Fred23


Fred23
nagyúr

RAM időzítéseket milyen progi képes megmutatni linuxon?
CPU-X és CPU-Z se tudja.

[ Szerkesztve ]

(#843) Fred23 válasza Fred23 (#842) üzenetére


Fred23
nagyúr

Rákerestem, és i2c-tools rögtön működik is.:)
Nem jó mégse, csak az SPD-t olvassa ki, nem az aktuálisat.
Ezzel:
sudo modprobe eeprom     decode-dimms

[ Szerkesztve ]

(#844) Sonja válasza Fred23 (#842) üzenetére


Sonja
veterán

CoreFreq

In progress: Uncore, Memory Controller channels & geometry, DIMM timings,
Stress tools, Power & Energy (RAPL, P-State, HWP, TDP), Overclocking, cpuidle & cpufreq driver, ClockSource, Mitigation Mechanisms

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#845) Fred23 válasza Sonja (#844) üzenetére


Fred23
nagyúr

Köszi!

(#846) zsoltip


zsoltip
őstag

Üdv Fórumtársak!
Lenne Linuxon az eddig megszokott Biblia kereső programnak egy Linux alternatívája?

(#847) growler válasza zsoltip (#846) üzenetére


growler
őstag

Üdv. !
Ilyenről nem tudok - arról viszont igen, hogy az Ubuntunak van keresztény
kiadása is. Nézd meg mi van benne. [link]

(#848) cigam válasza zsoltip (#846) üzenetére


cigam
félisten

Próbáld meg futtatni wine -al, ill. ez egy Linux alatt is használható "biblia".

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#849) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Könyvtár szinkronizálásra mi a legjobb Debian 11 Testing -re, ami Gui -s lehetőleg? (Ubuntun a Beyond compare -t használtam, de ez nem elérhető)
Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#850) Fire/SOUL/CD válasza zoltanz (#849) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Esetleg ezzel tegyél egy próbát: FreeFileSync
Debian is támogatott: [link]
Itt találtam egy telepítési segédletet Debian Bullseye-hoz: [link]

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.