Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) Mr. Y


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Sziasztok!

Alternatívát keresek az OpenShot videószerkesztő programra. Nagyon szeretem az említett programot és rengeteget dolgozom vele hosszú évek óta, egyetlen bajom mindmáig az vele, ami kezdetekben: Picit bugos. Úgy tűnik, mint amit nem fejlesztenek. Tudása igen komoly, de ha a tartalom elér (darabszámilag) egy adott hosszt, akkor minden művelet után menésre kényszerülök, mert tudom, hogy a következő kattintásra kilép.
Ebből enyhén szólva kicsit elegem van. Olyan programot keresek, ami mindent tud, mint amit ez, csak nem bugos.
Régebben még azt gondoltam, talán a gépem nem elég neki, Core2 Duo 64 Bit, 4GB RAM, Intel Chipset Family 4, egyebek, viszont amin most dolgozom nem hiszem, hogy ne lenne neki elég: Intel I5 vPro QuadCore 64Bit, 16GB RAM, 2GB GPU, stb...

Látom, hogy volt bőven szó itt hasonló programokról, de melyik az, ami mindezt tudja?

A válaszokat előre is köszönöm

But who is watching the guardians?

(#402) Dave™ válasza Mr. Y (#401) üzenetére


Dave™
nagyúr

(#403) Laszlo733


Laszlo733
aktív tag

Sziasztok!

Linux Mint Cinnamon 19 szoftverkezelőjéből gond nélkül telepítettem a Viber csomagot. Annyi lenne vele a probléma, hogy nagyon nagy méretben jelenik meg és túllóg a képernyőn, így a felét nem lehet látni. Hogyan lehetne a képernyőhöz igazítani, úgy hogy normális méretben jelenjen meg és a következő indításkor is megfelelően induljon el?

A másik gondom a Krusader programmal kapcsolatba lenne, hogy a Remote hálózat -ra kattintva nem látja a munkacsoportot / windows hálózat / Amúgy az smb -vel semmi probléma, mert fájlkezelőben a látszódik a teljes hálózat.

(#404) Cyrin válasza Laszlo733 (#403) üzenetére


Cyrin
addikt

A flatpak viberrel nekem is volt már gondom. Ezért a Viber honlapról letöltött telepítőt használtam. Aztán azzal is lett gond, mert régi függőség van benne, ami már nincs. Próbáld ki, ha nem megy küldök átalakított telepítőt.

(#405) Laszlo733 válasza Laszlo733 (#403) üzenetére


Laszlo733
aktív tag

Krusader megoldva. Telepíteni kellett a kio-extras csomagot...

(#406) Laszlo733 válasza Cyrin (#404) üzenetére


Laszlo733
aktív tag

A honlapjukról letöltött Vibert nem engedi telepíteni, hibával leáll..

(#407) Cyrin válasza Laszlo733 (#406) üzenetére


Cyrin
addikt

(#408) Laszlo733 válasza Cyrin (#407) üzenetére


Laszlo733
aktív tag

Köszönöm a linket. Kicseréltem, de sajnos ezzel sem jó. Ugyanúgy kilóg a képernyőről és nem tudom a képernyőhöz illeszteni...

(#409) Cyrin válasza Laszlo733 (#408) üzenetére


Cyrin
addikt

Legalább 4 gépen van fent és nem volt ilyen probléma. Képernyő képet tudsz mutatni?

(#410) growler válasza Laszlo733 (#408) üzenetére


growler
őstag

Az előző Viber-nek törölted a beállító fájlját ? (Rejtett fájlok/mappák)

(#411) Laszlo733 válasza Cyrin (#409) üzenetére


Laszlo733
aktív tag

Igen:

growler: Igen, mindent töröltem

(#412) Mr. Y válasza Dave™ (#402) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Köszi, bár azt hiszem, nem fogalmaztam elég világosan.
Nem akarok minden alternatívát végigpróbálni, ezért kérdeztem olyat, akinek van tapasztalata az OpenShottal és egyéb alkalmazással is.

But who is watching the guardians?

(#413) instantwater válasza Laszlo733 (#411) üzenetére


instantwater
addikt

Ez nekem úgy tűnik, mintha a viber úgy érzékelné, hogy HiDPI monitoron jelenik meg, de a valóságban nem. Az alkalmazás gombjai aránytalanul nagyok az ablakkerethez képest.
4K monitort használsz, vagy beállítottál felskálázást valahol?

[ Szerkesztve ]

(#414) Laszlo733 válasza instantwater (#413) üzenetére


Laszlo733
aktív tag

Köszi a választ. Egyik sem...

(#415) Laszlo733


Laszlo733
aktív tag

Más:

Az alábbi videó alapján sikeresen telepítettem az OneDrive programot Linuxra. / Linux Mint Cinnamon 19. /

Azonban nem szinkronizál sehogy sem az OneDrive -al.

[link]

Van valakinek ötlete mi lehet a baj?

(#416) NeoPampalini válasza Laszlo733 (#403) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Próbáld meg a Viber-t így indítani terminálból:

QT_SCALE_FACTOR=0.6 /opt/viber/Viber (vagy az az útvonal, ahová a Viber telepítve lett)

Ha így jó, akkor az indító parancsikon (viber.desktop) is módosítható; ennek kell benne lennie:

Exec=env QT_SCALE_FACTOR=0.6 /opt/viber/Viber (vagy az az útvonal, ahová a Viber telepítve lett)

(#417) lev258 válasza Laszlo733 (#415) üzenetére


lev258
veterán

Csak jelzem, hogy annak a programnak a dev változata aktívabban fejlesztett, amit abban a videóban mutatnak, az már elavult.
További lehetőségek: [link]

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#418) Laszlo733 válasza NeoPampalini (#416) üzenetére


Laszlo733
aktív tag

Köszönöm szépen, így már jó lett. Amit tapasztalok, hogy használat után ki kell lépni teljesen a Viber -ből, mert ha megnyitom akkor megint túl nagy. / ' hidegen ' indítva viszont jó /

(#419) Laszlo733 válasza lev258 (#417) üzenetére


Laszlo733
aktív tag

Köszönöm szépen, ez is ezzel a megoldással már szinkronizál.

(#420) Cyrin


Cyrin
addikt

Viberből kijött az 10-es verzió linuxra is, ezzel már rendbeszedték a függőségeket, nem kell mókolni, honlapról tölthető.

(#421) vargalex válasza Cyrin (#420) üzenetére


vargalex
félisten

Arch linuxon eddig sem volt semmi gond a függőségekkel... Telepítetted tárolóból (AUR) és kész. Semmit nem kellett mókolni. Évek óta használom.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#422) Dave™ válasza vargalex (#421) üzenetére


Dave™
nagyúr

Manjaron is ugyanez.

(#423) Cyrin válasza Dave™ (#422) üzenetére


Cyrin
addikt

sokáig használtam manjaro-t. köszi nem. az aur se tökéletes, messze nem...

az hogy egy külső program félválról veszi a linux támogatást, az nem a disztro hibája.

(#424) vargalex válasza Cyrin (#423) üzenetére


vargalex
félisten

Miért, szerinted egy alkalmazás készítőinek kellene az összes distro-ra elkészíteni a csomagot? Persze, ha valamelyikre elkészítik, annak illene jónak lennie...
Ugyanakkor a distro készítőinek kellene a saját tárolóikba beemelni és a tökéletes működésről gondoskodniuk (és itt a függőségek kezelésére is gondolok).

Alex

(#425) Cyrin válasza vargalex (#424) üzenetére


Cyrin
addikt

itt pont erről volt szó, nem az összes linuxra készítették el, hanem Ubuntura, amin viszont már a telepítés sem sikerült az előző verziónál, mert régi függőség volt benne, ami már nincs. és közben nem is javítják, meg lehet várni a következő kiadást, ami aztán remélhetőleg jó lesz. Az ubuntu szokftverközpontban meg benne volt, amíg működött, aztán kivették, amikor már nem. Azért meg csak ne tartsanak benne egy régi elavult függőséget, mert egy alkalmazás még ott tart.

[ Szerkesztve ]

(#426) sztpega válasza Cyrin (#420) üzenetére


sztpega
tag

Feltettem Ubuntura, működik, de folyamatosan azt jelzi, hogy nincs internet kapcsolata. Nálad is?

(#427) Cyrin válasza sztpega (#426) üzenetére


Cyrin
addikt

nem. nálam jó. esetleg nézz bele a szoftverközpontba is mert ott van két snap verzió is fönt, azt is ki lehet próbálni.

(#428) sztpega válasza Cyrin (#427) üzenetére


sztpega
tag

Gép újraindítás után megjavult.

(#429) Dave™ válasza Cyrin (#423) üzenetére


Dave™
nagyúr

Nem mondtam hogy használj azt, csak hogy itt eddig sem kellett mókolni. Amúgy semmi sem tökéletes, de az AUR-nál jobb közösségi megoldást még nem láttam.

(#430) Cyrin válasza Dave™ (#429) üzenetére


Cyrin
addikt

igen, ez így is van, de pont ez az egyik baja is egyben, mert a közösség jóindulatán, idején, akaratán múlik, hogy egy-egy programmal mennyire, milyen gyorsan, illetve egyaltalán foglalkoznak-e. egy ritkábban használt program esetén legjobban igaz ez, és akkor ott állsz, hogy telepítenéd, de sehol semmi több hónapig, vagy tovább, miközben honlapról meg tölthető más linuxoxra.

(#431) Dave™ válasza Cyrin (#430) üzenetére


Dave™
nagyúr

Ahogyan a PPA-k esetén is, ott ráadásul még verziófüggés is van, és lehet felvenni a kismillió tárolót külön-külön. Ha van egyáltalán friss.

(#432) Rimuru válasza Dave™ (#431) üzenetére


Rimuru
veterán

aurbol is ugyanugy belefuthatsz olyan csomagba aminek mas fuggosegei vannak (pl aurbol szeded le azt is, akar gyari csomag hatranyara).. Ez a klasszikus fuggosegkezeles hatranya.

Vigyázat, csalok!

(#433) vargalex válasza Cyrin (#430) üzenetére


vargalex
félisten

Pont ezt írtad le Ubuntu esetén a Viberrel kapcsolatban...

"itt pont erről volt szó, nem az összes linuxra készítették el, hanem Ubuntura, amin viszont már a telepítés sem sikerült az előző verziónál, mert régi függőség volt benne, ami már nincs. és közben nem is javítják, meg lehet várni a következő kiadást, ami aztán remélhetőleg jó lesz. "

Szerintem arról megint csak nem az alkalmazás készítője tehet, hogy frissült az Ubuntu az ő kiadásuk óta. Írták, hogy követik az Ubuntu verziókat?

"igen, ez így is van, de pont ez az egyik baja is egyben, mert a közösség jóindulatán, idején, akaratán múlik, hogy egy-egy programmal mennyire, milyen gyorsan, illetve egyaltalán foglalkoznak-e. egy ritkábban használt program esetén legjobban igaz ez, és akkor ott állsz, hogy telepítenéd, de sehol semmi több hónapig, vagy tovább, miközben honlapról meg tölthető más linuxoxra."

Olyan, hogy hónapokig ott várok, velem még soha nem fordult elő. Olyan, hogy éppen nem fordult le és én nyúltam bele a PKGBUILD-ba, az már igen, de nyilván ez nem várható el mindenkitől. Mondjuk ennél az Ubuntu által alkalmazott "megoldás" sokkal rosszabb:

"Az ubuntu szokftverközpontban meg benne volt, amíg működött, aztán kivették, amikor már nem. Azért meg csak ne tartsanak benne egy régi elavult függőséget, mert egy alkalmazás még ott tart."

Holott nyugodtan javíthatták volna ők a függőségeket, ha már saját tárolóba tették, ehelyett egyszerűen dobták...

Alex

(#434) Dave™ válasza Rimuru (#432) üzenetére


Dave™
nagyúr

Persze, de ezt elég érdekes felhozni hátrányként az Ubuntu javára (nem lett kimondva, de gondolom erre gondolt), amikor ott nem hogy nem jobb a helyzet, hanem még rosszabb is. Kivételeket persze lehet találni mindkét oldalon. A snap meg a flatpak megoldás lehetne, de amennyi rövid tapasztalatom eddig volt velük én inkább maradok a hagyományos csomagoknál.

(#435) Frawly válasza vargalex (#433) üzenetére


Frawly
veterán

De, erről pont, hogy az alkalmazás fejlesztője tehet, főleg, ha zárt forráskodú progikról van szó. Kötelessége lenne a binárist karban tartani, mindig frisset fordítani belőle, hogy az emberek friss disztrókon is használni tudják. Ezért nem éri meg zárt forráskodú progit, drivert használni, nem tudsz tőlük semmit frissíteni, mert minden modernebb csomaggal összeakadnak, bugok, anomáliák, fagyások jöhetnek elő, gyakran még telepíteni sem lehet őket.

(#436) instantwater válasza Frawly (#435) üzenetére


instantwater
addikt

Szerencsére nekem nem volt ilyen telepítési hibám, de tudsz mondani egy nyílt forrású viber klienst?

(#437) BoB válasza instantwater (#436) üzenetére


BoB
veterán

Én mondjuk azt nem értem minek a Vibernek kliens, miért nem jó ugyanaz mint ami a Whatsapp-nak, hogy böngészőből is megy. Nem kell telepíteni semmit sem.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#438) vargalex válasza Frawly (#435) üzenetére


vargalex
félisten

Ő adhatja a architechtúra szerinti binárist, azt csomagba tenni már nem feltétlenül az ő dolga minden distro-hoz.

Alex

(#439) instantwater válasza BoB (#437) üzenetére


instantwater
addikt

Bár lenne webes verziója.
Skypeból is már csak azt használom, ha nagy ritkán kell.

(#440) Frawly válasza instantwater (#436) üzenetére


Frawly
veterán

Nincs belőle nyílt forráskodú. Pont ezt mondom, hogy ez a baj az ilyenekkel, Viber, Skype. Ezt meg még csak súlyosbítja, ha a fejlesztő sem tartja karban a kódot és nem ad ki rendszeresen binárisokat.

(#441) zoltanz


zoltanz
nagyúr

DVD képfájlból pendrive készítő alkalmazásra lenne szükségem. Debian Buster Install DVD lenne rajta. Win-en próbáltam Rufus, Yumi nem jó hozzá sajnos.
Multisystem-et ismerem még Ubi-ról, de az függőségi hibával nem telepíthető Debian-ra. Esetleg más ami megy Debian 9-cen? :R

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#442) Sonja válasza zoltanz (#441) üzenetére


Sonja
veterán

Etcher

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#443) Frawly válasza zoltanz (#441) üzenetére


Frawly
veterán

Most lehet nem látom jól, de simán dd? Az ilyen linuxos .iso-k simán kiírhatók így, ha DVD-s, ha UEFI/Legacy bootos cucc, modern alaplapnak kéne tudnia róla bootolnia. Legalábbis eddig nekem még minden ilyen linuxos .iso bootolt, kivéve azt a spanyol KDE-s szart, amit ubyéknak néztem meg, de az valami extra spéci cucc.

Azért nehogy már egy Debian kiírásához spéci progi kelljen, pláne valami grafikus bloat cucc.

(#444) zoltanz válasza Sonja (#442) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Köszi! Ezzel most telepít.

Frawly
(PH! addikt)

Érdekes dd-vel is negatív volt a boot.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#445) Frawly válasza zoltanz (#444) üzenetére


Frawly
veterán

Na, azért. Egyébként az Etcherrel nincs baj, csak hát minek. Értem én, hogy a grafikus tool egy szintig egyszerűbbnek tűnik, de beránt egy csomó függőséget, és nem is biztos jól írja ki. A dd meg igaz, hogy terminálos, meg veszélyes (ha nem nézed meg, figyelmetlenségből könnyű felülírni a rossz /dev/eszközt), de nem kell hozzá semmilyen felesleges szutykot telepíteni és biztosan jól megcsinálja.

(#446) Sonja válasza zoltanz (#444) üzenetére


Sonja
veterán

Nincs mit. :) Örülök, hogy az Etcher-rel sikerült.

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#447) Shyciii


Shyciii
veterán

Sziasztok,

Arch linuxot használok Openbox-al, és az a gondom, hogy Libreoffice-t használva a PDF-eket úgy nyitja meg, hogy a lapról kicsúsznak a mondatok, nem töredezi. Meg persze nem lehet scrollozva nézni, mint mondjuk egy Adobe Reader-ben windows-on, hanem kattintgatni kell a lapoknál, mint ha egy slide lenne. Ha Chromium alatt nyitom meg a pdf-et, akkor tökéletesen megnyílik. Nincs esetleg a LibreOffice-nál jobban Office program, ami rendesen kezeli a PDF-eket, és ne adj isten nem ránt le sok 100 függőséget? Vagy mindenki LibreOffice-ozik? :)

(#448) BoB válasza Shyciii (#447) üzenetére


BoB
veterán

Te most csak nézni akarod a pdf-eket vagy szerkeszteni?

A libreoffice-nak sosem volt feladata a pdf-ezés.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#450) Shyciii válasza BoB (#448) üzenetére


Shyciii
veterán

BoB

Időnként szerkesztem is.
Értem én, hogy nem feladata, csak 2019-ben azért ezt kicsit cikinek érzem, már a megjelenítési problémát.

s1999xx

Igen, róla már olvastam, csak első körben megoldanám egy programmal, ha lehet. Ezért gondoltam egy másik office programmal, ha van tapasztalat.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.