Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) Fuel


Fuel
tag

Sziasztok!
Létezik olyan alkalmazás Linux-hoz, amivel tudom nézni az egérnek a DPI-jét és lehetőleg ne is tegye tönkre az egeret. (nem nyúl bele a firmware-be)

Köszönöm szépen előre is! :R

Üdv.

(#702) Sonja válasza Fuel (#701) üzenetére


Sonja
veterán

#686

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#703) Fuel válasza Sonja (#702) üzenetére


Fuel
tag

Szia!
Nem pont ilyenre gondoltam, szoftveresen nem lehet az enyémet állítani, csak gombbal váltogatni, olyan kéne amivel csak látom hogy mennyi a DPI mikor mozgatom az egeret.

Ezt sajnos én fel se merem telepíteni. :(

Köszönöm szépen a segítségedet! :R

Üdv.

(#704) BoB válasza Fuel (#703) üzenetére


BoB
veterán

Ránézel a gombra?

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#705) Sonja válasza Fuel (#703) üzenetére


Sonja
veterán

Tudtommal minden egeren lehet szoftveresen DPI-t állítani. A programot meg nyugodtan fel lehet telepíteni, abban meg is nézheted, hogy mennyi DPI-n van alapból.

(#704) BoB: Az nem ír ilyet. :) Az csak egy +/- gomb lehet, ahogy pl. a Logitech G400 egeremen is.

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#706) Sonja válasza Fuel (#703) üzenetére


Sonja
veterán

Közben eszembe jutott a másik megoldás is, de ez konzolos. Ha érdekel, akkor leírhatom. Az pontosan azt csinálja, hogy húzogatni kell az egeret és közben kiírja a DPI-t (Hz-et, de ez most mindegy). :)

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#707) Fuel válasza BoB (#704) üzenetére


Fuel
tag

1 gomb van csak és lehet váltogatni, de pontosan nem tudom eldönteni, hogy most mennyin van, 600/800/1200/1600 vagy pedig 800/1200/1600 és nem tudom belőni pontosan, mert szinte nem sok különbség van és nekem a 800-as kéne, mert ahhoz vagyok hozzászokva. Azt se tudom hogy most ez v1-es egér vagy a v2-es (Gigabyte GM-M6800). :DDD (néztem az egér alatt is hogy ír-e valamit hogy melyik fajta, de sajnos nem) :(

(#705) Sonja :
Leírtam fent, sajnos nem lehet szoftveresen csak 1 darab gombbal. Kipróbálom akkor azt a programot amit te ajánlottál. [link]

Köszönöm szépen mindenkinek! :R

Üdv.

(#706) Sonja :
Uhhh, az jöhet, ne tartsd magadban! :K

[ Szerkesztve ]

(#708) Sonja válasza Fuel (#707) üzenetére


Sonja
veterán

Telepísd fel a libevdev-tools csomagot (nem tudom milyen linuxot használsz).

Konzolba írd be, hogy xinput.

Itt láthatod az egered nevét, mellette van egy id=szám.

Utána xinput list-props szám parancs, ami kiírja az egér paramétereit. Itt ami jelenleg fontos az a Device Node, és mellette, hogy melyik event. Most a mouse-dpi-tool /dev/input/eventX parancs kell, értelem szerűen az eventX helyén a te egered event száma kell, amit az előbb kiírt! Ha ez megvan, akkor mozgasd az egeret, és kií­rja az aktuális DPI-t (Hz-ben). :)

Én 1000DPI-t használok, és nálam 1033Hz-et ír ki. :) Ctrl+C-vel megszakíthatod a program futását.

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#709) Fuel válasza Sonja (#708) üzenetére


Fuel
tag

Ezt le is mentem. :)

Nagyon szépen köszönöm, további szép napot, vigyázz magadra! :R

Üdv.

(#710) Frawly válasza Fuel (#709) üzenetére


Frawly
veterán

Nem biztos, hogy nálad ez működni fog. Egere válogatja, hogy a kernel hogy hajtja meg, libinput hogy kezeli, engedi-e a DPI-t állítani, vagy kijelzi-e. Lehet a te egered egész más tulajdonságokat közöl le, mint amit a kolléga írt. Igazából ez a DPI állítás még Windows alatt sem garantált mindig, egérdrivertől függ, a legtöbb egérnél nem is állítható, csak a soros/USB port mintavételezése, meg az egér általános érzékenysége, sok esetben ezeket is registry hackkel kell módosítani, mert a grafikus beállítófelület nem engedi kellően magasra állítani.

(#711) Fuel válasza Frawly (#710) üzenetére


Fuel
tag

Tényleg nem mutatja nekem, "hozzáférés megtagadva", mindent úgy csináltam ahogy le is írták, de amúgy ki lehet érzékelni hogy melyik a 3 közül a leglassabb. :DDD (szerk.: az egér érzékenysége)

Új: Valaki tudna ajánlani ingyenes VPN-t, Linux Mint 20-ra? Aminek van grafikus felülete is és ingyenes.

Köszönöm szépen előre is! :R

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#712) Frawly válasza Fuel (#711) üzenetére


Frawly
veterán

Próbáld a hozzáférést megtagadva hibát kikerülni azzal, hogy a vonatkozó parancsot sudo-val futtatod, azaz rendszergazdai jogokkal.

Ingyenes VPN-re passz, de a legtöbb VPN szolgáltatás elvileg OS független, és a népszerűbb VPN szolgáltatóknál szoktak lenni tutorialok, hogy hogyan kell Linuxon használni, mit kell hozzá beállítani.

(#713) Fuel válasza Frawly (#712) üzenetére


Fuel
tag

Rendben, köszi, amúgy kipróbáltam másik egérrel is és azzal se ment, futtatom akkor sudo-val. :))

Akkor kipróbálok pár VPN progit, az egyik csak jó lesz. :)

Köszönöm szépen! :R

Üdv.

(#714) Frawly válasza Fuel (#713) üzenetére


Frawly
veterán

VPN-ből szerintem az ingyenesek nem jók. Mivel a VPN-nek nem a szoftverrésze lenne a lényeg, hanem hogy rendes sávszélt biztosítsanak, és azt meg nem adják ingyen, mert nekik is pénzért van a net. Persze attól megpróbálhatsz néhány ingyenest, nem ismerem a kínálatot.

(#715) Rimuru válasza Frawly (#714) üzenetére


Rimuru
veterán

A szoftverrresz is szamithat.
Pl olyat szolgaltatot valasztanek ami ad wireguardot. :)

Vigyázat, csalok!

(#716) Fuel válasza Sonja (#708) üzenetére


Fuel
tag

Nekem csak úgy működött, hogy sudo-t írtam be az elejére az összes parancshoz, amit leírtál. ;)

Köszönöm szépen neked és neki is a segítséget! (#712) Frawly :R

(#714) Frawly: Már felejtős, amúgy tök felesleges lenne. :DDD

Kellemes hétvégét mindenkinek! :)

Üdv.

(#717) bugizozi


bugizozi
őstag

Sziasztok!

Linux Mint-re keresek 2 programot:

1 - HDD "elemző" - lényeg, hogy lássam mennyit ment eddig a lemez, hány % a kondíció

2 - képernyő kép mentő progi - eddig a gyárit használtam, nagyon tetszik, hogy ki lehet tenni alulra, két kattintásból tudok képernyőt készíteni adott területről, de jó lenne utána egyből szerkeszteni (sárgával kiemelni dolgokat, pirossal aláhúzni)

Köszönöm! :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#718) BoB válasza bugizozi (#717) üzenetére


BoB
veterán

1. smartmontools

Használat:
# smartctl -a /dev/eszkoz

Az eszköz helyére értelemszerűen a megfelelő nevet kell írni (pl sda, nvme0, stb. Lásd: lsblk).

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#719) Frawly válasza bugizozi (#717) üzenetére


Frawly
veterán

1. Amit a kolléga írt felettem. Annyit hozzátennék, hogy ezt a terminálba kell begépelned, és az eszköznevet az lsblk paranccsal tudod lekérdezni ezen parancs kiadása alőtt.

Ha grafikus felületen kell rá megoldás, akkor gnome-disks, de ez utóbbi progi nem megbízható, sokszor hülyeséget ír az adatokra. Lehet Cinnamonon alapból fel is van téve, a grafikus menükben „Lemezek” alkalmazásként szokott szerepelni.

2. shutter vagy a GIMP-ben is van képernyőlopó funkció, és akkor mindjárt tudod szerkeszteni is. De én a helyedben maradnék a Cinnamon gyári megoldásánál, és inkább a kész képet megnyitnám GIMP, MyPaint, Pinta, Krita, vagy hasonló rajzolóprogramban, ott dekorálgatnám.

[ Szerkesztve ]

(#720) cigam válasza bugizozi (#717) üzenetére


cigam
félisten

1. HDSentinel, leírás

2. flameshot

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#721) Frawly válasza cigam (#720) üzenetére


Frawly
veterán

A HD Sentinelen én is gondolkoztam, hogy ajánljam-e. Végül nem ajánlottam, szándékosan, nem csak lustaságból nem említettem. A linuxos HDS nagyon el van maradva a windowsos verziótól, egy csomó drive-ot nem ismer, nem jól olvassa ki a SMART-ot. Plusz épp úgy terminálos CLI program, mint a smartmontools-ban lévő smartctl, szóval kényelmesebbnek sem kényelmesebb. Én nem, attól nem lesz GUI-s, hogy böngészőben megnyithatod a html-es riportját, attól még épp úgy terminálban vagy konzolok kell futtatni, külön sudo jelszóval.

(#722) fatpingvin válasza Sonja (#708) üzenetére


fatpingvin
őstag

> kií­rja az aktuális DPI-t (Hz-ben).

öö. javítsatok ki ha tévedek de a DPI az a szenzor felbontása (dot per inch) amit egérnél Hz-ben szoktak mérni az a mintavételezési frekvencia és a polling rate.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#723) cigam válasza Frawly (#721) üzenetére


cigam
félisten

Automatizálható a futtatása, és ha csak a html riportot nyitod meg, maradhatsz a GUI-n, és részletes adatokat kapsz. + A program windows-os verziója remekül olvassa/értelmezi ezt a riportfájlt.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#725) Cyrin


Cyrin
addikt

Insync Halloween Sale 50%
[link]

(#726) #26097408


#26097408
törölt tag

Valaki tudna segiteni telepiteni ezt Linux Mint-en: [link]
Valahogy nem akar osszejonni.
Bemasolom a parancsokat de semmi sem tortenik.

(#727) Cyrin válasza #26097408 (#726) üzenetére


Cyrin
addikt

nem lenne jobb egy keepassXC?
nincs 25 bejegyzés korlátozása, és a file-t a mit generál más jelszókezelővel is meg lehet nyitni. androidra is van hozzá alkalmazás, és magyarul is tud.

[ Szerkesztve ]

(#728) #26097408 válasza Cyrin (#727) üzenetére


#26097408
törölt tag

Ha lehet inkabb maradnek ennel. Ezt hasznalom mar evek ota.
Ha itt nem tudjuk megoldani majd irok a cegnek hogy segitsenek.

[ Szerkesztve ]

(#729) growler válasza #26097408 (#728) üzenetére


growler
őstag

?
Mint 20 Cinnamon ... Egymás után futtatva a parancsokat, ezt kaptam.: [link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#730) #26097408 válasza growler (#729) üzenetére


#26097408
törölt tag

En mikor bemasoltam oket a terminalba semmi sem tortent de talaltam egy 2016-os videot amiben masik parancsok voltak. Ezzel most osszejott.
[link]

Amugy ezeket masoltad be:

sudo -i
echo "deb https://apt.enpass.io/ stable main" > \ /etc/apt/sources.list.d/enpass.list
wget -O - https://apt.enpass.io/keys/enpass-linux.key | apt-key add -
apt-get update
apt-get install enpass

En pontosan ezeket masoltam lehet valamit rosszul csinaltam?

[ Szerkesztve ]

(#731) Frawly válasza #26097408 (#730) üzenetére


Frawly
veterán

Igen, a második parancsnál nem kell a kacsacsőr mögé a visszafelé perjel. Ez utóbbit csak azért tették bele a weboldalukon a leírása, mert ott két sorra törték el az egy sornyi parancsot, de te egy sorban írtad be, akkor nem kell ez ez a jel.

Egyébként meg általános jótanács, ha hosszú távon linuxozol. Az ilyen 2016-os, meg 2014-es leírásokat, videókat kerüld, mint a dögvészt. A Linux világa nagyon gyorsan változik, ez nem Windows, hogy 5-10 évig állandóak maradnak a dolgok. Linuxon egy leírás akár már egyetlen év alatt is el tud avulni nagyon csúnyán.

Ebbe az új leírásba is bele tudnék kötni, hiszen a sudo mögé nem kell az -i, azt csak nagyon elméleti esetben, ha valaki konzolban futtatja. Grafikus terminál emulátorban nem kell, mert ott mindig interaktív shell fut.

Továbbá az apt-get helyett az apt parancsot kell használni egy ideje. Szerencsére ez még nem okoz hibát, de szépen mutatja, hogy az enpass-nak ez a legújabb telepítési útmutatója is szépen elavulóban van.

Egyébként meg van erre felhasználóbarátabb mód, Mint-en a grafikus szoftverközpontban, már nem is tudom mi most ennek a neve, be tudod állítani, hogy milyen külső tárolót vegyél fel, oda felveszed a https://apt.enpass.io/ tárolót, nyomsz egy frissítést, és meg fog jelenni az enpass alkalmazások listában, és grafikus felületről tudod telepíteni, nem kell semmit terminálba bezongorázgatni.

Persze most biztosan kérded, hogy ha ezt lehet ilyen egyszerűen, akkor minek szivatják a felhasználót ezekkel a gépelgetős parancsokkal. Azért, mert nem tudják, hogy milyen disztrót használsz, azon belül is, hogy azt milyen grafikus felülettel. Nem tudnak minden disztró, graf felület kombóhoz színes screenshotos leírást adni, mert 100 oldal lenne, akkor meg az lenne, hogy nem olvassák el a felhasználók.

Ezek a terminálos parancsok minden disztrón működnek. Jó, ez a leírás az apt csomagkezelőt és deb csomagokat használó disztrókhoz van, de ez is megy Debian, Devuan, Ubuntu, Mint, PopOS, Zorin, Elementary OS, MX Linux, AntiX, Sparky Linux, Peppermint, stb. alatt.

Még ha Mint-et is használsz, akkor sem tudja az enpass, hogy Cinnamon, Mate, Xfce, vagy egyéb felülettel telepítetted-e, vagy LMDE kiadást tettél-e fel. Azért maradnak inkább a terminálba gépelgetésnél. A másik előnye a terminálnak, hogy ha félregépelsz valamit, akkor kiírja mi a hiba. Ha grafikus felületen követed el ezt, pl. nem jól írod be a tároló címét, nem fogod látni, csak azt, hogy hiába kattintgatsz, nem megy.

Végezetül csatlakozok a fenti kollégához, és a Keepass-t én is jobban ajánlom, univerzális formátum, van minden platformra, nem csak PC, meg nem csak Win és Linux, hanem okosteló, táblagép, stb. is elérhető, és általában minden Linux disztró tárolójában ott van, megint megúsznál egy kör gépelgetést minden egyes rendszertelepítés után. Tudom, ezt az enpass-t megszoktad, a nagy multik pont erre építenek, hozzászoktatnak a termékhez, amitől függő leszel, és nem tudod elengedni. Pont erre a pszichológiai trükkre játszanak rá.

(#732) #26097408 válasza Frawly (#731) üzenetére


#26097408
törölt tag

Koszonom a valaszt. Na a visszafele jel volt az. Azt hittem az is resze a parancsnak. Remelem nem csinaltam bajt hogy regi videora hagyatkozva telepitettem fel. Az ilyen esetekben ha igy telepitek appot akkor hogy tudom frissiteni?

Illetve amit mondtal hogy megoldhato hogy felvenni az alkalmazas listaba abban segitenel? Ez erdekelne.

[ Szerkesztve ]

(#733) Frawly válasza #26097408 (#732) üzenetére


Frawly
veterán

Semmit nem kell tenned, innentől az app magától frissülni fog, a csomagkezelő minden frissítésnél, amikor más programokat meg rendszerkomponenseket is frissít, ellenőrizni fogja egyben ezt a felvett enpass-tárolót is, és ha újabb verziót talál benne, mint ami a rendszerre telepítve van, frissíteni fogja automatikusan.

Egyébként már nem kell semmit tenned, mert így, hogy ezt végigcsináltad terminában, úgy már grafikus felületen is benne van az alkalmazáslistában, és magától frissülni is fog. Ezt a grafikus felületes megoldást csak azért hoztam fel, ha a jövőben újra kéne telepítened a rendszert, és nem akarsz terminálozni minden egyes alkalommal emiatt.

Az, hogy grafikus felületen hogy kell telepíteni, az attól függ, hogy milyen Mint-et használsz. Cinnamon vagy Mate vagy Xfce verzió? Kéne olyannak lennie a tálcán lévő alkalmazásindító menüben, ami ilyen Start Menü szerűség, hogy csomagkezelő, vagy szoftverközpont vagy Gnome Szoftverakármi. Nem használok már rég Mintet, nem tudom hogy hívják most konkrétan, mindig átnevezik, átdizájnolják, függ a grafikus felülettől, nyelvtől is, hogy mi a pontos neve.

[ Szerkesztve ]

(#734) #26097408 válasza Frawly (#733) üzenetére


#26097408
törölt tag

Cinnamon 20asat hasznalok. Nem tudom magyarul hogy hivjak mert angolul hasznalok mindent.
Van Synaptic Package Manager ahol lehet alkalmazasokat tolteni szerintem erre gondolsz. Vagy meg ott a Software Manager ami az aalkalmazas bolt azon belul Flatpak is elerheto.

(#735) Frawly válasza #26097408 (#734) üzenetére


Frawly
veterán

Igen, a Synaptic Package Managerben kéne lennie a Settings menü - Repositories almenüjében előjövő beállítóablakban kéne lennie Add vagy New gombnak, ami egy szövegbeviteli mezőben engedi beírni az új tároló címét, ott ezt a https://apt.enpass.io/ tárolót megadni, leokézni, legközelebb, mikor indul a Snypatic és frissíti a tárolókat, akkor az Applications résznél már listázni fogja az Enpass-t is, és engedi telepíteni, eltávolítani, frissíteni, stb..

Az meg nagyon helyes, hogy angolul használod a rendszert, ilyen beállításoknál, tutorialok követésénél jól jön, hogy a leírások is angol neveket említenek, könnyebb megtalálni. Meg ha hibaüzenet van, akkor több találat lesz a keresőben az angol hibaüzenetre, kb. 1000× annyi. Ezzel anno én is szívtam, hogy magyarítást kellett leszedni progikhoz, meg nyelvi csomagozni, akkor is félig hibásan voltak lefordítva, és ha találtam is valamihez tutorial, pl. Gimp ,PS, Inkscape, stb., az is angolul emlegette a menük, eszközök neveit, aztán nyomozgathattam, hogy annak a magyar verzióban melyik fordítás felelhet vajon meg, meg pl. Firefox bétánál is 2-3 nap késéssel kaptam meg a friss főverziót, mert várni kellett lokalizációra. Aztán rájöttem, hogy feleslegesen szivatom magam, és kizárólag mindent angolul használok, PC-n, telefonon, mindenhol. Egyrészt nyelvgyakorlásnak sem rossz, másrészt nem lesz félrefordítás, félig fordítottság, meg ilyen útmutatókat is könnyebb a netről követni. Illetve mikor az ember már megszokott egy rendszert, akkor úgyis rutinból használja,n nem olvasgatja el mi van kiírva, hanem kattint arra az ikonra, menüre, gombra, beállítása, amit megszokott, meg nyomja a szokásos billentyűket, onnantól fogva nem számít úgy se, hogy milyen nyelven van a rendszer, lehet akár default US angol is.

[ Szerkesztve ]

(#736) Sweet Lou 6


Sweet Lou 6
addikt

Sziasztok,
Androidra telepíthető Remote desktop programot keresek Fedora 33-ra. Unified Remote-ot próbáltam, de sikeres csatlakozás esetén sem működik (szerintem a Wayland miatt, logokban legalábbis semmi konkrét nem látszik).
Illetve próbáltam még ezt: [link] De ennél meg a szerver nem települ az alábbi hibaüzenet miatt:

running setup.py install for linux-remote ... error
    ERROR: Command errored out with exit status 1:
     command: /usr/bin/python3 -u -c 'import sys, setuptools, tokenize; sys.argv[0] = '"'"'/tmp/pip-req-build-tsgc5039/setup.py'"'"'; __file__='"'"'/tmp/pip-req-build-tsgc5039/setup.py'"'"';f=getattr(tokenize, '"'"'open'"'"', open)(__file__);code=f.read().replace('"'"'\r\n'"'"', '"'"'\n'"'"');f.close();exec(compile(code, __file__, '"'"'exec'"'"'))' install --record /tmp/pip-record-er2o9gxu/install-record.txt --single-version-externally-managed --user --prefix= --compile --install-headers /home/sweetlou6/.local/include/python3.9/linux-remote
         cwd: /tmp/pip-req-build-tsgc5039/
    Complete output (6 lines):
    usage: setup.py [global_opts] cmd1 [cmd1_opts] [cmd2 [cmd2_opts] ...]
       or: setup.py --help [cmd1 cmd2 ...]
       or: setup.py --help-commands
       or: setup.py cmd --help
    
    error: option --single-version-externally-managed not recognized
    ----------------------------------------
ERROR: Command errored out with exit status 1: /usr/bin/python3 -u -c 'import sys, setuptools, tokenize; sys.argv[0] = '"'"'/tmp/pip-req-build-tsgc5039/setup.py'"'"'; __file__='"'"'/tmp/pip-req-build-tsgc5039/setup.py'"'"';f=getattr(tokenize, '"'"'open'"'"', open)(__file__);code=f.read().replace('"'"'\r\n'"'"', '"'"'\n'"'"');f.close();exec(compile(code, __file__, '"'"'exec'"'"'))' install --record /tmp/pip-record-er2o9gxu/install-record.txt --single-version-externally-managed --user --prefix= --compile --install-headers /home/sweetlou6/.local/include/python3.9/linux-remote Check the logs for full command output.

sweetlou6.wordpress.com

(#737) vgyuri válasza Sweet Lou 6 (#736) üzenetére


vgyuri
őstag

Anydesk-et próbáld ki, Android-pc mindkét irányban működik.

(#738) Sweet Lou 6 válasza vgyuri (#737) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

nekem az kicsit ágyúval verébre (otthoni hálózatból nem szívesen engedném ki csak a remote miatt). közben amúgy megtaláltam amit kerestem: [Remote Touchpad]

sweetlou6.wordpress.com

(#739) Rimuru válasza Sweet Lou 6 (#738) üzenetére


Rimuru
veterán

Ez eleg messze van a remote desktoptol. :DDD
Egyebkent ilyesmit tud a KDE connect is.

Vigyázat, csalok!

(#740) Sweet Lou 6 válasza Rimuru (#739) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Jogos :D
Viszont írtam, hogy a Unified Remote volt a kiinduló pont.
KDE Connect Gnome-ra nem túl elegáns megoldás, de lehet meglesem, köszi :)

sweetlou6.wordpress.com

(#741) Rimuru válasza Sweet Lou 6 (#740) üzenetére


Rimuru
veterán

Gnome eseten ki lehet probalni a GSConnect-et.

Vigyázat, csalok!

(#742) ReSeTer


ReSeTer
senior tag

Helló!

Van egy laptopom, amin most Ubuntu van. Szeretnék kipróbálni egy másik OS-t, de előtte szeretném lementeni úgy az Ubuntu-t, hogy kimentek egy iso-t mondjuk egy pendrive-ra, és amikor majd visszaakarom rakni, akkor róla bootolva visszarakjon mindent (OS-t is), és minden a régi legyen. Tehát leakarom teljesen törölni közben az UBUNTUT-t, nem lesz a laptopon semmi mikor már visszaakarom majd tenni az UBUNTU-t.

Másik topiban Clonezilla-t meg RescueZilla-t ajánlották. Mi a különbség a kettő között? Természetesen az egyszerűbb megoldást választanám, főleg amelyiknél kevesebb parancssort kell alkalmazni. Pendrive-om 16 Gb-os. Elég lenne? Laptopon nincs semmi szinte, csak egy beállított Ubuntu, böngészőkkel stb. Adat nem igazán, de mégsem akarom előröl kezdeni az egészet egy friss telepítéssel.

(#743) cigam válasza ReSeTer (#742) üzenetére


cigam
félisten

Nézd meg a linkeket a másik topikból! Ott láthatod, hogy a RescueZilla egy GUI, kattintgatóa felületet ad. A lemezhasználat elemzővel meg tudod nézni mekkora terület foglal jelenleg. Ebből láthatod, hogy kb mekkora méretű pendrive-ra van szükséged.

Tipp: egy NAS-ra, vagy USB-s merevlemezre ments.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#744) ReSeTer válasza cigam (#743) üzenetére


ReSeTer
senior tag

Nincs egyik se, így 2 partícióra bontom majd, vagy betöltöm RAM-ba a programot addig.
Köszönöm a segítséget.

(#745) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

Nem rég kezdtem ismerkedni a linuxszal (mint xfce) a "játszós" laptopomon (lenovo x200)

Végre sikerült úgy ahogy beállítanom. A rendszerről szeretnék backup mentést, amivel a teljes rendszert vissza lehet állítani (egy esetleges SSD halál után) és ezt a mentést ki lehet másolni külső meghajtóra.

Az alap telepítés után Timeshift-tel csináltam mentést, de nem tudom átmásolni sehova.

Milyen progit ajánlanátok a fenti feladatra? Kérlek a telepítést, leírást szájbarágósan írjátok le, nem megy még annyira ez a téma.

(#746) cigam válasza Sanyi.mTs (#745) üzenetére


cigam
félisten

Resuezilla
Kiírod pendrive-ra, arról indítod a rendszert, és onnan megy minden mint a karikacsapás.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#747) Cyrin


Cyrin
addikt

Canon nyomtató/scanner drver telepítése.

Itt vannak a legújabb driverek:
[link]

Először ha van már telepítve a régi driverek eltávolítása
./uninstall.sh mind letültött régebbi nyomtató driver, mind a scanner driver mappából.
Aztán mehet a ./install.sh mindkét mappából.

Egyel régebbi driverek pedig itt: ha nem megy a legújabb:
[link] [link]

[ Szerkesztve ]

(#748) Cyrin válasza Cyrin (#747) üzenetére


Cyrin
addikt

a 4.10-es verzióval gondok lehetnek, ez megoldja:

- sudo apt remove libcanon-proprio-bin
- sudo apt install scangearmp2

(#749) Cyrin válasza Cyrin (#748) üzenetére


Cyrin
addikt

És így már mehet a ppa-ból telepítés is:
https://launchpad.net/~thierry-f/+archive/ubuntu/fork-michael-gruz
ez legyen a PPA címe, ne a canon-trunk amit a másik topikban felvettél

cnijfilter2 - 6.10
scangearmp2 - 4.10

nálam minden működik ezekkel.

[ Szerkesztve ]

(#750) Sanyi.mTs válasza cigam (#746) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

Köszi.
Kiírtam pendrive-ra, elkezdtem a lépéseket és a vége előtt elbizonytalanodtam: kiválasztottam az ssd (120GB) meghajtót, majd a rajta lévő összes partíciót.
Két kérdés:
- ugye nem 120GB-s lesz a fájl, hanem csak kb akkora, mint a jelenlegi rendszer, ugye?
- ha minden partíciót lementek, akkor egy másik ssd-re visszaállítva egyből használható lesz a rendszer még akkor is, ha nagyobb lesz az ssd? Tehát visszaállítja a grub-ot és minden rendszer partíciót?

+1 bónusz kérdés: mi a különbség a clonezilla és rescuezilla között?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.