Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Dave™ válasza Bici (#150) üzenetére


Dave™
nagyúr

A Chrome-nak is van egy remote desktopja, amit a Chrome store-ból lehet letölteni. Tegnap kipróbáltam, működik. Chromium nem jó (elvileg igen, de azzal nem akart összejönni, a Chrome meg kapásból ment).

backupnak jó, ha lehalna a TV.

(#152) Bici válasza Dave™ (#151) üzenetére


Bici
félisten

Most hirtelen proba alapjan linuxon nem megy az, hogy a listaban lassam a gepet.
Nincs "Enable remote connections" gomb, Mac-en pedig van.
Feltettem a .deb appot, de ugy sem.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#153) BoB válasza Dave™ (#151) üzenetére


BoB
veterán

Ezt már használtam többször is, jól működik és semmi konfigurációt nem igényel, cross platform.

Amikor családnak kell segíteni nagyon jól jön.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#154) Cyrin válasza BoB (#153) üzenetére


Cyrin
addikt

lehet vele file-t küldeni?

(#155) Dave™ válasza Bici (#152) üzenetére


Dave™
nagyúr

Share gomb kell hogy legyen (zöld), alatta pedig access. A felső mezőt kell választani, nem az alsót.

Lehet paraméterezhető ez is mint a TV, tegnap próbáltam először, így passzolom. Alapból tényleg fapadosnak tűnik, főleg a TV-hez képest, de másodlagos megoldásnak megteszi.

[ Szerkesztve ]

(#156) Bici válasza Dave™ (#155) üzenetére


Bici
félisten

Oks, az szepen muxik, de azzal a modszerrel ott kell valakinek ulnie a melohelyi gepnel, mert kell az ottani ID, es a accept/allow gombra is klikkelni kell.
Az also resz csinalna az "unattended" reszt, ami pont linuxon nem megy.

Nekem arra van szuksegem, hogy user/pass parossal be tudjak lepni egy gepre, ami elott senki nem ul.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#157) BoB válasza Cyrin (#154) üzenetére


BoB
veterán

Nem, de minek, ott a Google Drive.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#158) Cyrin válasza BoB (#157) üzenetére


Cyrin
addikt

az macerásabb sokkal, ezen jól működik, a múltkori frissítés óta van.

(#159) BoB válasza Cyrin (#158) üzenetére


BoB
veterán

Jó hát akkor az már nem csak egy remote desktop, a kettő program nem egy kategória...

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#160) sonar


sonar
addikt

Helló,

PDF-et szeretnék kitölteni (formanyomtatvány). Win alatt Adobe Reader-ben ezt kényelmesen meg tudom tenni. Linuxra ahogy nézem csak vmi 9-es régi verzió van elérhető.
Kérdésem az, hogy van vmi alternatíva? Akár latest verzió az adobe reader-ből vagy vmi alternativ program létezik?

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#161) lev258 válasza sonar (#160) üzenetére


lev258
veterán

Ha nem tévedek, pl. a qpdfview tudja ezt.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#162) vargalex válasza sonar (#160) üzenetére


vargalex
félisten

Ha a Livecycle Designer-el készült XFA form-ra (pdf lesz a végén a kiterjesztés) gondolsz, akkor tökéletesen egyik sem működik. Ugyanis az egyes elemekhez tartozó FormCalc/Javascript kódok futtatásával mindegyiknek van valami gondja (sokszor le sem futtatják és ez ugye a kitöltéskor esetleg fel sem tűnik) az Adobe Reader kivételével.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#163) sonar válasza vargalex (#162) üzenetére


sonar
addikt

Hát per pill ha jól nézem egy word-ből kreált pdf-fel kellene megbírkózni.
qpdfview nem igazán tud vele mit kezdeni. (vagy én bénázok)

szerk: a legtriviálisabbat nem is próbáltam eddig: libreoffice writer - és kezeli ezt a pdf-et :)

[ Szerkesztve ]

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#164) BoB válasza sonar (#163) üzenetére


BoB
veterán

Az okular-al próbáld meg, én azzal töltöttem már.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#165) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Linuxra melyik a legegyszerűbb URL blokkoló, ami tud wildcard-os is, és nem eszi meg nagyon a gépet?

Kössz! :R

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#166) 0xmilan válasza Bici (#165) üzenetére


0xmilan
addikt

Firefoxon anno Leechblock-ot hasznaltam - meg az NG verzio elott, valoszinuleg a quantumos is ugyanazt tudja.

(#167) sonar válasza Bici (#165) üzenetére


sonar
addikt

pi-hole vmi ilyesmi célt szolgálna. (még nem volt időm kipróbálni, de terveim között szerepel)

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#168) Rimuru válasza Bici (#165) üzenetére


Rimuru
veterán

DNSCrypt, ezzel kettő legyet ütsz egy csapásra.

Vigyázat, csalok!

(#169) Bici


Bici
félisten

Köszi, ez utóbbi kettő ígéretsnek tűnik. :K

Böngésző kiterjesztésnél jobban bejön az összes eszközre kiterjedő DNS szintű megoldás. :K

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#171) Shyciii


Shyciii
veterán

Sziasztok. Nem tudom ki ismeri az XnView-t vagy az Irfanview-t. Tud valaki nagyon hasonlóan jó, gyors, és ilyen funkciókkal bíró képnézőt Linuxra, ami GTK-s? Fontos szerkesztési alapfunkciók lennének az átméretezés, fényerő, kontraszt módosítása, kijelölés előre definiált sémákkal (1:1, 16:9 stb).

(#172) Dave™ válasza Shyciii (#171) üzenetére


Dave™
nagyúr

A gThumb kb. ilyesmi. Alap Gnome képnéző.

(#173) ubyegon2 válasza Dave™ (#172) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

gThumb alapú a Pix, szerintem jobb sokkal. ;)

(#174) Shyciii válasza Dave™ (#172) üzenetére


Shyciii
veterán

Dave™, ubyegon2

Köszönöm. Jónak tűnnek ahogy nézem a videókat róluk. Viszont nem értem, hogy a Pix dettó ugyanúgy néz ki, viszont akkor miben tud többet, vagy kevesebbet? Irományt nem találtam így kapásból.

(#175) ubyegon2 válasza Shyciii (#174) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Funkcióikban nem hiszem, hogy lenne különbség, nekem a Pix sokkal kényelmesebben kezelhető, a régi Gthumb-hoz hasonlóan. A Pix-nél a két jobb felső ikonra előjöna menü szerkesztéshez, Gthumbban nem találtam meg így.

Az is lehet, hogy nekem jobban kézre áll a Mint-es Pix, mert Cinnamon-Nemo stílusú ellentétben a Gthumb Gnome-os stílusával.

Teljes képernyőn még kényelmesebbnek tűnik a Pix használata.

[ Szerkesztve ]

(#176) Dave™ válasza ubyegon2 (#175) üzenetére


Dave™
nagyúr

Gthumbnal ott az ecset ikon a szerkeszteshez kicsit feljebb.

(#177) Shyciii válasza ubyegon2 (#175) üzenetére


Shyciii
veterán

Hát akkor kiszámolósdival döntöm el, hogy melyik nyer 😁 fő szerkesztéshez úgyis a Gimp-et használom photoshop elrendezésű gombokkal, elrendezéshez.

(#178) ubyegon2 válasza Dave™ (#176) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Igazad van, valóban úgy maradt nyitva! :B Szóval amikor először megláttam ezut a nagyon modern ikonos megoldást.... :U

Még mindig kényelmesebb a jobb oldali. Nekem minden zavaró, ami rovásírás-szerű érthető feliratok helyett...akinek bejön ez a divatosabb/modernebb vagy a rovásírásos. (nem tudom a nemzeti disztróban hogyan van megoldva) ;]

Kíváncsi lennék, ezek a jelek kinek jelentettek bármit is:

(#177) Shyciii

Neked jó lesz az ikonos is, ha használsz ennél részletesebb képszerkesztőt is mellette. Nekem ez a max, így ezzel nem is akarok soha időd tölteni. :)

[ Szerkesztve ]

(#179) Shyciii


Shyciii
veterán

Aki használt már vagy ismeri a Kate (KDE alap programja) szövegszerkesztőt, az tud helyette valami mást ajánlani? Kate-ben tetszett, hogy gyakorlatilag egy felturbózott Wordpad. Nincs agyon byonyolítva, mint mondjuk a programozóknak szánt Atom, vagy Geany. Egyszerű, és sokat tud. Ilyen kellene nekem GTK-s rendszerre.

(#180) ubyegon2 válasza Shyciii (#179) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Notepadqq is a Notepad++-like editor for the Linux desktop nem érdekel?
[link]

Most látom, hogy qt-s, de szerintem ez esetben érdemes elnézned ezt neki. Én is mindenre felrakom, ami GTK alapú, mert kell, például feliratok átkódolása UTF-be, etc.

Build dependencies Qt 5.6 or higher

csak ennyit rak fel pluszban:
aria2 libbrotli1 libc-ares2 libqt5positioning5 libqt5sensors5
libqt5webchannel5 libqt5webkit5 libwoff1 notepadqq-common

[ Szerkesztve ]

(#181) Shyciii válasza ubyegon2 (#180) üzenetére


Shyciii
veterán

Uhh köszi! Notepad++ szeretem. Álmaimban sem gondoltam volna, hogy van linuxos megfelelője. Qt miatt meg hízik a minimál telepítőm, de most kivételt tehetek :)

[ Szerkesztve ]

(#182) ubyegon2 válasza Shyciii (#181) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Igazán nincs mit! :) Erről jutott most eszembe, neked is érdemes ezen az oldalon garázdálkodnod, mert sok meglepetésben lehet még részed!

Itt épp a Notepad++ alternatíváit listázza az oldal.

Ezzel a notepadqq-val valóban megéri kivételt tenni! ;)

(#183) Shyciii válasza ubyegon2 (#182) üzenetére


Shyciii
veterán

Ezt az oldalt ismerem, csak ugye releváns infókat nem ad a progikról, így a képnézőnél is feladtam, mert ha nem muszáj, akkor nem telepítek 10-20 progit, hogy melyik lehet megfelelő :)
Szövegszerkesztőket is telepítettem, csak itt a Kate-re kerestem :)

(#184) ubyegon2 válasza Shyciii (#183) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ebben igazad van, de tájékozódásra mindenképpen szuper az oldal! ;)
Néha én is meg szoktam lepődni, mennyi alternatíva van! :) A linkelt saját weboldalakra mindenképp be szoktam nézni.

ha nem muszáj, akkor nem telepítek 10-20 progit, hogy melyik lehet megfelelő

Ez elég hangulatfüggő és időigényes, de gondolom, jó kis kincsekre lelhet a zember.

[ Szerkesztve ]

(#185) Shyciii válasza ubyegon2 (#184) üzenetére


Shyciii
veterán

Mindenképp hasznos. Így gyűjtöttem be pár programot :) nem nagyon szeretek sok progit telepíteni, mert azért a Linux is "koszolódik" ahogy néztem, bár közel sem annyira, mint a win.

(#186) ubyegon2 válasza Shyciii (#185) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Attól én nem tartanék, hogy a Linux is koszolódna.....valamennyire biztosan persze, de ha ezeket a parancsokat is alkalmazod néha a remove mellett, akkor kevésbé:

sudo apt-get purge
sudo apt-get autoremove
sudo apt-get clean
sudo apt-get autoclean

[ Szerkesztve ]

(#187) Shyciii válasza ubyegon2 (#186) üzenetére


Shyciii
veterán

Erre az arch kiröhög 😁 amúgy a pamac-ben van olyan, hogy automatikusan törölje a gazdátlan összefüggéseket, de alapból nincs bekapcsolva. Gondoltam nem véletlenül :)
Sajnos a .config mappában is Máténak cumókok, úgyhogy onnan kézzel törlök.

[ Szerkesztve ]

(#188) ubyegon2 válasza Shyciii (#187) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

:D Bocsi, az apt csomagkezelés nálad kevéssé használható!

Pacman marad akkor.

Érdemesebb ezeket a dolgokat terminalos parancsokra bízni, mert a pamac meg a kézi konfig törlés néha nem a várt eredményt hozhatja! ;]

[ Szerkesztve ]

(#189) ubyegon2


ubyegon2
nagyúr

válasz erre

smartmontools grafikus frontendje a gsmartcontrol

(#191) ubyegon2 válasza #20749568 (#190) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

A Win10 beépítettjéhez hasonlót szeretnék.

Itt vérzik el a kérdés, mert elég sokan nem nagyon használják az említett csodát! :D Én még életemben nem láttam gépen működés közben a Winx-et.

Használtam ebből a wego böngészős változatot, de nem találom, mit kell beírni a címsorba.

(#192) BoB válasza #20749568 (#190) üzenetére


BoB
veterán

GNOME Weather.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#193) vargalex válasza BoB (#192) üzenetére


vargalex
félisten

+1, én is azt használom. Az én igényeimnek tökéletes.

Egyébként pedig az ubyegon2 által megosztott linken található wego. Én mondjuk ilyen néven nem ismertem, csak simán wget-el néztem anno:

wget -O - -q http://wttr.in

Érdekes módon ez utóbbi most nálam valamiért nem tudja megállapítani a location-t, így a leghidegebb város időjárását, Oymyakonét mutatja. :)

[ Szerkesztve ]

Alex

(#194) vargalex válasza vargalex (#193) üzenetére


vargalex
félisten

Összekevertem: én az OpenWeather Gnome Shell kiterjesztést használom.

Alex

(#195) ubyegon2 válasza vargalex (#193) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

curl wttr.in/x

ERROR: Unknown location: x
---

Weather report: Oymyakon, Russia

_`/"".-. Light snow
,\_( ). -7--3 °C
/(___(__) ↘ 8 km/h
* * * 14 km
* * * 0.0 mm

curl wttr.in/

ubyegon@Mint19C:~$ curl wttr.in/
Weather report: Budapest, Hungary

\ / Sunny
.-. 12 °C
― ( ) ― ↙ 7 km/h
`-’ 10 km
/ \ 0.0 mm

┌─────────────┐
┌──────────────────────────────┬───────────────────────┤ Fri 05 Oct ├───────────────────────┬──────────────────────────────┐
│ Morning │ Noon └──────┬──────┘ Evening │ Night │
├──────────────────────────────┼──────────────────────────────┼──────────────────────────────┼──────────────────────────────┤
│ \ / Partly cloudy │ \ / Partly cloudy │ \ / Sunny │ \ / Clear │
│ _ /"".-. 15 °C │ _ /"".-. 19 °C │ .-. 19 °C │ .-. 17 °C │
│ \_( ). ← 7-8 km/h │ \_( ). ← 9-10 km/h │ ― ( ) ― ← 11-14 km/h │ ― ( ) ― ← 10-12 km/h │
│ /(___(__) 20 km │ /(___(__) 20 km │ `-’ 20 km │ `-’ 20 km │
│ 0.0 mm | 0% │ 0.0 mm | 0% │ / \ 0.0 mm | 0% │ / \ 0.0 mm | 0% │
└──────────────────────────────┴──────────────────────────────┴──────────────────────────────┴──────────────────────────────┘

böngészős változat
http://wttr.in/

[ Szerkesztve ]

(#197) ubyegon2 válasza #20749568 (#196) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

;)
Cumulus - sose hallotam még erről, de érdekesnek néz ki.

Winx használata alatt sokat felejtettél! :D
Azt nem tudtuk meg, milyen rendszerre, milyen DE-vel....

[ Szerkesztve ]

(#198) leviske


leviske
veterán

Sziasztok!

Windows-on megoldott, hogy a WMP-vel castoljak a TV-re az otthoni hálózaton keresztül video fájlokat. Van ilyesmire megoldás Linux alatt is?

A VLC-ben van valami streaming szolgáltatás, de nem tudtam beüzemelni. (Ha fontos, akkor a TV egy Samsung UE40F6670.)

(#199) Sonja válasza leviske (#198) üzenetére


Sonja
veterán

SMPlayer-ben már van Cast to menűpont, amiben Chromecast és Smartphone/tablet opciók vannak. Esetleg próbáld meg ezt.

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#200) leviske válasza Sonja (#199) üzenetére


leviske
veterán

Köszi! Végül a SMP nem vált be, mert anyáméknak nem Chromecast TV van otthon. Viszont megnéztem a Kodi-t és gond nélkül működik (mappákat oszt meg a hálózaton, ami még jobb is, mint castolni).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.