Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) cigam válasza zoltanz (#849) üzenetére


cigam
félisten

grsync, luckybackup

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#852) zoltanz válasza cigam (#851) üzenetére


zoltanz
nagyúr

cigam , Fire/SOUL/CD
Köszi!

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#853) gyulank


gyulank
addikt

Valós idejű szoftveres kivonó kéne. Arra gondoltam, hogy szimmetrikus jelet kötnék a hangkártyára, és valami az egyik oldalt fázisfordítaná, és aztán kivonná egymásból, és 1 monó jelet vagy álsztereót csinálna belőle úgy, hogy ezt ki lehetne választani egy külön eszközként. Szóval ha egy programban használni akarnám a mondjuk mikrofont, akkor ezt a programot választhatnám ki mint eszköz, és élőben lehetne használni a mikrofont ezen keresztül úgy, hogy ki van használva a szimmetrikus kábel is. És mondjuk Windows-on is jó lenne használni.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#854) cigam válasza gyulank (#853) üzenetére


cigam
félisten

Nem hiszem hogy lenne ilyen program, de ha fázist fordítva kivonod őket egymásból, akkor csendet kapsz.

Ha a kék görbének veszed az abszolút értékét (180 fokot fázist fordítasz), akkor a kék görbe negatív csúcsa átalakul pozitív csúccsá, vagyis a kék görbe is olyanná válik mint a piros, egyformák lesznek. Ha kivonod őket egymásból, akkor 0-át kapsz eredményül.

---

Létezik olyan programi egy(vagy több) GoogleDrive mappát összehasonlít a helyi mappával? Menteni kellene a pár dolgot a "felhőbe", de ellenőrizni is szeretném, hogy a régebben odamentett dolgok érintetlenül megvannak. Tudom, hogy a "Biztonsági mentés" (deka dup) képes Google Drive-ra menteni, de elsősorban a /home mappára van kihegyezve, nekem meg a hálózatról(Samba megosztás) keresztül kellene pár mappát biztonságba helyezni.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#855) gyulank válasza cigam (#854) üzenetére


gyulank
addikt

Oké, világos, hogy nem kell kivonni semmit, a fázis fordítás önmagában megduplázza a jel amplitúdóját, és kioltja az esetleges zajt. Csak így írták, és differenciál erősítő, kivonóáramkörnek is írják néhol.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#856) gyulank válasza cigam (#854) üzenetére


gyulank
addikt

Vagy ha máshogy nézzük, a kivonás fázisfordítással jár. jelnél +1--1=2 zajnál 1-1=0

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#857) cigam válasza gyulank (#855) üzenetére


cigam
félisten

a fázis fordítás önmagában megduplázza a jel amplitúdóját, és kioltja az esetleges zajt

Ez igaz, de a szimmetrikus jelfeldolgozás nem így működik. Nem a nullához (árnyékoláshoz) képest dolgozzák fel a jelet, hanem a két bement (piros és kék vonal) egymáshoz képest mutatott feszültségkülönbsége a hasznos jel.
Képzeld el, hogy a (az egyszerűség kedvéért)a csúcsponton rákerül egy pozitív tüske, a testhez képest. Az a A és a B ágon is pozítv tüske lesz(a testhez képes). De mivel a A és B közötti "távolság"(feszültségkülönbség) a hasznos jel, ez nem fog hallatszódni, hiszen A és B is ugyanúgy a zavar mértékével tolódik el a testhez képes, de A és B közötti távolság a tüske hatására sem változik.Vagyis az átvitt jelben sem lesz hallható.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#858) gyulank válasza cigam (#857) üzenetére


gyulank
addikt

Nem állítottam, hogy mihez képest, de nem világos, hogy mi a különbség, hogy testhez képest, vagy nem testhez képest. Testhez képest is ha az egyik jel +1V a másik -1 az 2. Egymáshoz képest is 2. Megoldás szempontjából is mindegy, mert digitalizálódik A is, és B is, nem gondolom, hogy ez bonyolult művelet, még késleltetést se kéne okozzon. Lehet, hogy nem lenne olyan jó, mint a bemenet előtt egy igazi differenciálerősítő, mert lehet, hogy a hangkártyában már minimálisan változik a 2 oldal jele, mondjuk nem teljesen pontosan egyforma alkatrészek miatt, de talán így is jobb lehet, mintha csak asszimetrikusan lenne rákötve.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#859) cigam válasza gyulank (#858) üzenetére


cigam
félisten

Mert a szimmetrikus átvitel egy földfüggetlen megoldás, Te meg egy aszimmetrikus, földelt megoldással akarod úgy kezelni mintha továbbra is szimmetrikus lenne. Szerinted véletlen, hogy más fórumokon sem kaptál érdemi választ?

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#860) gyulank válasza cigam (#859) üzenetére


gyulank
addikt

A szimmetrikus átvitel a földből, a jelből, és az invertált jelből áll. Az asszimetrikus pedig invertált nélküli. De mivel már a sztereó alap, az egyik csatornán mehet az invertált, tehát átmegy ugyanúgy minden, mintha szimmetrikus lenne. Nézz meg egy kivonó áramkört! BE: U1, U2, GND KI: U, GND. Az U1, U2 információja digitalizálás után is meg van egymáshoz képest is, meg a GND-hez képest is. Csak el kell végezni a műveletet.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#861) cigam válasza gyulank (#860) üzenetére


cigam
félisten

Hajrá! Szokták volt mondani, hogy addig nem lehet megoldani valamit, amíg valaki ezt nem tudja, és mégis megcsinálja.
Csak arra kérlek hogy szólj, ha megoldottad!

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#862) gyulank válasza cigam (#861) üzenetére


gyulank
addikt

Nem mondtál semmi olyat ami ellent mond annak, hogy a jel továbbítódik. Se olyat amiért nem lehet elvégezni a műveletet. A szimmetrikus jel átvitel lényege a jel átvitele a kábelen. A kábel vége után jön a kivonóáramkör a szimmetrikus bemeneten, és utána asszimetrikus lesz. Ha meg van mindkét jel, és mindkét zavarjel, akkor a kivonást el lehet végezni digitalizálás előtt, és után is. Enyi a különbség. Hogy egyik esetben a kábel vége után vonják ki, és utána digitalizálják, ebben az esetben pedig előbb digitalizálnák, és utána vonnák ki. Nyilván nem tudom megoldani, de nem azért mert van bármi akadálya, hanem azért, mert ha tudnék ilyen programot írni, akkor megírtam volna.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#863) cigam válasza gyulank (#862) üzenetére


cigam
félisten

Elég offtopkik a téma, légyszi te is tedd off-ba az elméleti fejtegetést.
De hogy érdemben is segítsek: Carla Elméletileg ezzel össze vissza kötheted a bemeneteket, és VST plugkneket is kezel. Márcsak egy fázisfordítós pluginra van szükséged, pl Voxengo MSED

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#864) gyulank válasza cigam (#863) üzenetére


gyulank
addikt

De kivonni kéne az egyik csatornából a másikat. Ugyanazt kéne csinálni mint a kivonó áramkör. Ahogy írtam, a kivonás következménye az invertálás. Ha csak invertálom az egyiket, még nincs összevonva (értem, hogy keverjem össze, de jobb lenne ha nélkülem is jól csinálná), plusz, szerintem elcsúszik időben a másikhoz képest. És ebben az esetben ez számít. A két jelet egyszerre kell kezelni, semennyit sem csúszhat egymáshoz képest, és pont egyforma amplitúdóval kell rendelkezniük. Különben nem csak nem oltja ki a zajt, hanem generálja.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#877) gyulank válasza cigam (#863) üzenetére


gyulank
addikt

Máshol az Equalizer APO-t javasolták, elvileg abban kivonni is lehet, ha beírom, hogy Copy: L=0.5*R-0.5*L csak ugye ez csak Windowson működhet.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#878) #68216320


#68216320
törölt tag

Sziasztok.

Tudnátok esetleg ajánlani olyan instant messenger server programot, amit saját szerverre telepíthetnék és van hozzá Android és esetleg Linux, win kliens?
Tehát egy saját kis messenger-t szeretnék pár ember között, teljesen függetlenül minden egyéb szervezettől.

Ezzel esetleg van tapasztalat?

(#879) BoB válasza #68216320 (#878) üzenetére


BoB
veterán

A legnyilvánvalóbbat és beváltat megemlíteném, habár old-school: IRC

Kliens mindenre is van.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#880) #68216320 válasza BoB (#879) üzenetére


#68216320
törölt tag

Nem jó, nem kényelmes. A fotó és dokumentum küldés és a chat-ben megjelenés az IM kliensnél fontos lenne

(#881) BoB válasza #68216320 (#880) üzenetére


BoB
veterán

Ide vess egy pillantást: https://matrix.org/

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#882) gregory91 válasza #68216320 (#878) üzenetére


gregory91
senior tag

Teamspeak(32 emberig ingyenes)?

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#883) #68216320 válasza BoB (#881) üzenetére


#68216320
törölt tag

Ez tetszik. Köszönöm, megnézem részletesebben.
(Bár teljesen privát szerver jó lenne)

gregory91: Köszi, de a TS nem jön be.

[ Szerkesztve ]

(#884) BoB válasza #68216320 (#883) üzenetére


BoB
veterán

Nem vagyok benne teljesen biztos hogy full privát itt lehet-e anélkül hogy a házi szerver részt venne a hálóban.

A TS meg... már rég el kellett volna felejteni...

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#885) #68216320 válasza BoB (#884) üzenetére


#68216320
törölt tag

Köszönöm, ez jó hír. Át kell még futnom majd részletesen, mert ezen a lehetőségen valahogy átsiklottam :)

"Nem vagyok benne teljesen biztos hogy full privát itt lehet-e anélkül hogy a házi szerver részt venne a hálóban."

Lehet hogy csak cloud-ként funkciónál saját domain lehetőséggel az ott regisztráló usereknek? (Átolvasom majd a doksit részletesen)

[ Szerkesztve ]

(#886) tvamos


tvamos
nagyúr

Sziasztok!

Szeretnelek megkerdezni benneteket, hogy a HDD tesztelos problemammal kapcsolatban tudnatok-e segiteni. Eredetileg itt tettem fel a kerdest: [link]

A lenyeg roviden:
WD HUH721212ALE600-t tesztelnek smartctl-lel, de "Connection timed out"-tal kiakad.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#887) lev258 válasza tvamos (#886) üzenetére


lev258
veterán

A timeout utalhat kommunikációs hibára. Ellenőrizd a kábeleket. A lemez új vagy használt?
Próbáltál frissebb smartmontools-ot használni?

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#888) cigam válasza tvamos (#886) üzenetére


cigam
félisten

Milyen Linux? (SATA driver?) HW-esen minden oké? Alaplap, Kábel, tápegység...
HDSentinel-t próbáltad? (itt az újabb 0.19-es verzió)

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#889) ubyegon2 válasza tvamos (#886) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

sudo smartctl -i /dev/sdX X-re figyelni!

Ennek a kimenete elég halvány a hsz-edben, pedig ha a Disks alkalmazásban be van szürkülve a smart opció, akkor qrvára meg kéne nézni, be van-e kapcsolva egyáltalán a smart! ;]

Ha enable az érték és most szerelted be, akkor amit a kollégák említenek, csatlakozás ellenőrzése, kábelcsere, etc...

Ami még nagy fájdalmam, hogy semmiféle terminal parancsot nem használtál, legalábbis remélem, mert ha használtál ilyeneket és nem írtad be ide, az kegyetlen rossz dolog, a legrosszabb, amit ilyen profilú kérdéselnél bárki el tud követni!

áááááááááááá.....brühühüüüüü

Ja és új eszköznél kezdésnek miért nem elég a short test? Ha az OK, akkor nincs értelmetlenebb dolog, mint a long test!

The goal of the short test is the rapid identification of a defective hard drive. Therefore, a maximum run time for the short test is 2 min. The test checks the disk by dividing it into three different segments. The following areas are tested:

Electrical Properties: The controller tests its own electronics, and since this is specific to each manufacturer, it cannot be explained exactly what is being tested. It is conceivable, for example, to test the internal RAM, the read/write circuits or the head electronics.
Mechanical Properties: The exact sequence of the servos and the positioning mechanism to be tested is also specific to each manufacturer.
Read/Verify: It will read a certain area of ​​the disk and verify certain data, the size and position of the region that is read is also specific to each manufacturer.

SMART tests with smartctl

[ Szerkesztve ]

(#890) tvamos válasza ubyegon2 (#889) üzenetére


tvamos
nagyúr

A short teszt OK.
Uj, nem volt meg megformazva.
Nem szereltem be, laptopon USB3 atalakitoval teszteltem.
NAS-ba megy, elotte akartam letesztelni.

Ugy dontottem, hogy akkor nem aggodom tul a dolgot, es berakom a NAS-ba.

Ja és új eszköznél kezdésnek miért nem elég a short test? Ha az OK, akkor nincs értelmetlenebb dolog, mint a long test!
Gondoltam, mindegy melyiket inditom, amig alszom csak elkeszul. De nem keszult el.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#891) ubyegon2 válasza tvamos (#890) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

USB-n* ezek a parancsok nem működnek, általában bármilyen ATA és tsai csatolós meghajtók vizsgálhatók a standard smart elemző programokkal.

NAS-ba megy, elotte akartam letesztelni.

Értelmetlen, ha NAS device, amiről szó van, az gyakorlatilag folyamatosan ellenőrzi a smart értékeket, azt hiszem a Syno épp a smartmontools-t használja. Rakd be szépen és használd a HDD-t! :K

*ilyen alapvető infókat nem tartunk vissza :N

(#892) urandom0 válasza #68216320 (#880) üzenetére


urandom0
aktív tag

A jó öreg XMPP nem jó? Ejabberddel vagy Prosodyval tudsz szervert csinálni, tudod titkosítva használni és van benne fájlküldés is.

(#893) ubyegon2


ubyegon2
nagyúr

Sziasztok!

GXT 232 Mantis USB-s mikrofonnal kéne egyszerű szöveget felvenni, kb mint a hangoskönyv, Linux Mint Cinnamon az OS, a hölgy, aki használná, nem igazán szeretne bonyolultabb appokat, kérdésem így az lenne:

- fenti rendszerre milyen egyszerű hangfelvevő programot javasolnátok? De tényleg ékegyszerű kéne. (nem vagyok fizikailag a gép közelében)

előre is thnx :R

(#894) DMZ válasza ubyegon2 (#893) üzenetére


DMZ
csendes tag

Audacity-nél nem hiszem, hogy fogsz egyszerűbbet találni.

(#895) CPT.Pirk válasza ubyegon2 (#893) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Audio-recorder vagy ocean audio. https://itsfoss.com/record-streaming-audio/ https://www.ocenaudio.com/whatis

Az Audacity fasza, de overkill.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#896) ubyegon2 válasza CPT.Pirk (#895) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Köszi, ezeket megnézegetem! :K

DMZ

Neked is köszi, de ez az audacity nekem is kicsit bonyolultnak tűnik, nekem kell majd távvezérelten irányítgatni a usert, szóval....max böngésző és médialejátszás, amit kezelni tud a gépen.

:R 2x

[ Szerkesztve ]

(#897) cigam válasza ubyegon2 (#896) üzenetére


cigam
félisten

Bonyolult? Source-nak beállítja az USB eszközt, megnyomja a "Felvétel" gombot, a végén a "File" menüre kattintva kiexportálja kedvenc formátumába.

Expertek előtte ráböknek a kivezérlés jelzőre, hogy lássák mekkora a jelszint, és a csúszkával beállítják a megfelelő szintre.

Aki meg ennél is keményebb, normalizálja a hangerőt, levágja az elejéről, végéről a csendet, ha belebakizik a szövegbe kivágja azt a részt...

Nem kell teljesen megismernie mi mire jó. Azelején elég ha azt a 3-4 menüpontot/gombot megtalálja, és később van hová fejlődni úgy hogy egy "ismerős" program további szolgáltatásit is megismeri.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#898) urandom0 válasza ubyegon2 (#893) üzenetére


urandom0
aktív tag

Vannak ezek az egyszerűbb kis célappok, mint a Sound Recorder és a Reco, én még nem használtam egyiket sem, de megpróbálkoznék egy ilyennel.

(#899) ubyegon2 válasza cigam (#897) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Lehet nem arra gondolok, amiről szó van...no majd felrakom a programot és megnézem...úgy látom kell otthonra is egy ugyanilyen mikrofon.:K

Nyilván sosem távvezéreltél még olyan usert, aki valóban semmit nem ismer a gépen.:DD Pedig vannak ilyenek, millió dologban perfekt, de ez olyan szinten nem érdekli...jaj nekem!
Mindegy, ezt meg kell oldanom....majd még lehet jövök!:R

(#900) growler válasza ubyegon2 (#893) üzenetére


growler
őstag

[link] ?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.