Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) ubyegon2 válasza Tutu7030 (#300) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Mint-nél nincs ilyen. ;)

(#302) NeoPampalini


NeoPampalini
aktív tag

Terminálba:

inxi -r

Itt az alábbi rész érdekes, hogy mit ír:

Active apt sources in file: /etc/apt/sources.list.d/official-package-repositories.list
deb http://mirrors.evowise.com/linuxmint/packages tara main upstream import backport
deb http://mirror.reismil.ch/ubuntu bionic main restricted universe multiverse
deb http://mirror.reismil.ch/ubuntu bionic-updates main restricted universe multiverse
deb http://mirror.reismil.ch/ubuntu bionic-backports main restricted universe multiverse
deb http://security.ubuntu.com/ubuntu/ bionic-security main restricted universe multiverse
deb http://archive.canonical.com/ubuntu/ bionic partner

Nálam Mint alatt simán telepíthető terminalból (de akár a Software Manager-ből is) a SimpleScreenRecorder:

jbandi@jblinux ~ sudo apt-get install simplescreenrecorder SIGINT(2) ↵ 53 18:07:45
[sudo] password for jbandi:
Reading package lists... Done
Building dependency tree
Reading state information... Done
The following packages were automatically installed and are no longer required:
cabextract gstreamer1.0-vaapi icoutils libhal1-flash libunshield0 libwine-development libwine-development:i386 libwxgtk3.0-gtk3-0v5 linux-headers-4.15.0-34 linux-headers-4.15.0-34-generic linux-headers-4.15.0-36
linux-headers-4.15.0-36-generic linux-headers-4.15.0-38 linux-headers-4.15.0-38-generic linux-headers-4.15.0-39 linux-headers-4.15.0-39-generic linux-image-4.15.0-34-generic linux-image-4.15.0-36-generic
linux-image-4.15.0-38-generic linux-image-4.15.0-39-generic linux-modules-4.15.0-34-generic linux-modules-4.15.0-36-generic linux-modules-4.15.0-38-generic linux-modules-4.15.0-39-generic linux-modules-extra-4.15.0-34-generic
linux-modules-extra-4.15.0-36-generic linux-modules-extra-4.15.0-38-generic linux-modules-extra-4.15.0-39-generic python-wxgtk3.0 python-wxversion unshield wine-devel-i386:i386 wine32-development:i386
Use 'sudo apt autoremove' to remove them.
The following NEW packages will be installed:
simplescreenrecorder
0 upgraded, 1 newly installed, 0 to remove and 9 not upgraded.
Need to get 1.213 kB of archives.
After this operation, 3.132 kB of additional disk space will be used.
Get:1 http://mirror.reismil.ch/ubuntu bionic/universe amd64 simplescreenrecorder amd64 0.3.8-3 [1.213 kB]
Fetched 1.213 kB in 2s (776 kB/s)
Selecting previously unselected package simplescreenrecorder.
(Reading database ... 524945 files and directories currently installed.)
Preparing to unpack .../simplescreenrecorder_0.3.8-3_amd64.deb ...
Unpacking simplescreenrecorder (0.3.8-3) ...
Processing triggers for mime-support (3.60ubuntu1) ...
Processing triggers for desktop-file-utils (0.23+linuxmint4) ...
Processing triggers for libc-bin (2.27-3ubuntu1) ...
Processing triggers for man-db (2.8.3-2ubuntu0.1) ...
Processing triggers for gnome-menus (3.13.3-11ubuntu1.1) ...
Processing triggers for hicolor-icon-theme (0.17-2) ...
Setting up simplescreenrecorder (0.3.8-3) ...
Processing triggers for libc-bin (2.27-3ubuntu1) ...
jbandi@jblinux ~

(#303) GreenIT válasza ubyegon2 (#297) üzenetére


GreenIT
tag

:F :F :F
Szerinted, amikor azt irom, hogy terminalbol probaltam, es teszek be kepernyokepet, akkor az mit jelent?

Lekezelo stilus gyakorlasa helyett nem artana megerteni, mit irtam, talan kevesebb felesleges konfliktus lenne.

(#304) GreenIT válasza lev258 (#298) üzenetére


GreenIT
tag

Inkabb a sok suttyo linuxost kellene vegre valahogy megnevelni, hogy kepesek legyenek egyetlen ertelmes mondatot irni, hogy a programjuk mire jo, mit csinal.

Hihetetlen, hogy milyen idiota neveket talalnak ki a programoknak, latszik, hogy honapokig ragjak a kormuket, hogy milyen liszenszet valasszanak, ami tobbnyire a kutyat nem erdekli, de nem kepesek egyetlen epkezlabb mondatot lirni, hogy a programjuk mit csinal es hogyan es mire jo.

Persze, tudom, muszaki egyetemistak egy resze odavan erte, hogy kiprobaltak es megjegyeztek sok program nevet, de az atlagembernek a program neve alapjan fogalma sincs, hogy az adott program mire jo.

(#305) GreenIT válasza ubyegon2 (#299) üzenetére


GreenIT
tag

Na igen, csak eppen ekkor tudni kell, hogy milyen win-es programhoz hasonlot keresel.

Mindegy, ugy tunik, valami komoly hiba van a Mint-tel, raadasul meg a youtube dlg-t se ismeri, igy akkor ubuntu lesz telepitve.

(#306) GreenIT válasza Tutu7030 (#300) üzenetére


GreenIT
tag

Nem tudom, de valami katyvasz van, ahogy a kepen lathato, az update-k se mukodnek.

Megtalaltam a program weboldalan a telepitesi leirast, kimasoltam az elso ket sort, ubyegon apt megoldasaval szemben ok apt-get utasitast irtak elo, azt hasznaltam eloszor az update-re, majd telepitesre.

Lathato, hogy az update-k sorban "failed"-et irtak, es utana ott az uzenet, hogy nincs ilyen program.
Kiprobaltam ubyegon apt-os valtozataval is, ugyan az az eredmeny, tehat nem az a parancs a problemas.

Ma este, vagy holnap megy az ubuntu telepites, hatha az jobb lesz.

(#307) lev258 válasza GreenIT (#304) üzenetére


lev258
veterán

Már ne haragudj, de te jöttél a topikba úgy, hogy válaszokat vársz (nem kérsz) és szinte már követelsz, mert téged szorít az idő. Azért adtam egy tanácsot korábban, mert valószínűnek tűnt, nem sok időt töltöttél még a rendszer használatával, megismerésével.
Továbbra sem tudunk semmit arról, mi nálad a gond az említett programmal (még mindig nem mutattál semmit, csak állítasz valamit). Az viszont biztos, hogy benne van az alap tárolókban Ubuntu/Mint vonalon. Ez tény.
A Linuxos topikokban az emberek elég rendesek ahhoz, hogy rászánják az időt mások kérdéseinek megválaszolására, problémáinak megoldására. Bár jó lenne, de tudom, sokszor csak ábránd a hasonló viselkedés elvárása a kérdezőtől: hogy tisztelettel reagáljon és partnerként tekintsen a segíteni szándékozókra. Ahhoz viszont szerintem mindenkinek joga van, hogy ilyenkor tegyen néhány enyhe célzást vagy végső esetben egyszerűen figyelmen kívül hagyja a dolgot és a kérdezőt magát is.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#308) lev258 válasza GreenIT (#306) üzenetére


lev258
veterán

Rögtön látszik, hogy valami gond van a csomagkezeléseddel. Ez nem magától történt. Ezek után nem meglepő, hogy nem tudsz telepíteni, nem talál csomagokat.
sudo apt-get update volt már? Internet van? Próbáltál másik tükörszervert?
Ha a rendszert nem ismered/tanulod meg, Ubuntun is ugyanide fogsz jutni.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#309) Dave™ válasza GreenIT (#304) üzenetére


Dave™
nagyúr

Szerintem te fordítva ülsz a lovon. Windowson pl. a rufus mit csinál? Az edge? A putty? Nem lehet mindent úgy elnevezni, hogy abból mindenki ki tudja találni mire jó az adott program, már pusztán a nyelvi akadályok miatt sem. Ha tudod mit szeretnél, akkor utána tudsz nézni sokféleképpen, már eddig is kaptál ajánlásokat. Amíg leírtad ezt a hozzászólást kirohanást tök feleslegesen, azzal az idővel és energiával könnyen lehet hogy találtál volna alternatívá(ka)t.

(#310) GreenIT válasza lev258 (#308) üzenetére


GreenIT
tag

sudo apt-get update volt már?

Amint irtam, az volt az elso parancs, amit kiadtam, annak az utolso sorai latszanak a kepen.

Internet van?

Persze, a bongeszo normalisan mukodik, es a terminal is mukodott ket nappal ezelott, python telepites sikeres volt.

Próbáltál másik tükörszervert?

Ezt dekodolnod kell.
Terminalt elinditom, sudo apt-get es install parancsok mennek - azt senki se mondja, hpogy a terminal milyen serverhez kapcsolodik, meg honnan szedi az infot.

(#311) lev258 válasza GreenIT (#310) üzenetére


lev258
veterán

A Frissítéskezelő (grafikus program) beállításaiban találod. Gyakran külön menüje is van a rendszerben, Szoftver és frissítések néven. Mikor kezdte dobálni a mutatott sorokat? Mert az egyértelműen problémás, történt valami a rendszerrel.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#312) GreenIT válasza Dave™ (#309) üzenetére


GreenIT
tag

Ha egyszer is elolvastad az ilyeneket, a program neve mellett ott van rogton, hogy mit csinal, mire jo es miert ajanljak.
Mert az ostoba win-es grafikus kornyezetet hasznalo buta usereknek el kell magyarazni, hogy miert is akarjak oket ravenni, hogy toltsek le a webrol a programjaikat.

A linuxos usereknel ilyen nincs, bekuldik valami "taroloba" es onnan lehet telepiteni, oszt' majd aki telepitette, az ir valami visszajelzest, meg lepontoza, es abbol majd lehet sejteni, hogy mire jo.

Na, mindegy, este ubuntu telepitessel elleszek, meglatom, azzal mire megyek, ugy tunik, valami elromlott ezzel a mint telepitessel, es az nem ide tartozik.

(#313) lev258 válasza GreenIT (#312) üzenetére


lev258
veterán

Az interneten Linux esetén is megtalálod minden programról, mire jó. De pl. a Synaptic-ban rövid leírást is adnak minden csomagról, mivel a Szoftverközpont csak egy kis szelete az elérhető programoknak.
Újból csak ismétlem önmagam. Jó lenne, ha rászánnád az időt arra, hogy megismerd a rendszert. És ez nem a Terminálról szól. Bőven lehet tanulni a grafikus felületen, eszközökön keresztül is.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#314) GreenIT válasza lev258 (#311) üzenetére


GreenIT
tag

Ezt tegnap csinalta, mert az update-t is lefuttattam a biztonsag kedveert, hogy lassatok, hogy internet kapcsolat van, nem az a gond.

Korabban update nelkul csak az also parancsokat adtam ki, ugyan azt a valaszt adta, mint most.

Van valahol naplofajl, ahol meg tudom nezni, hogy mikor milyen programok / csomagok voltak telepitve?

ui:
Ne menjunk at inkabb ezzel a temaval linux kezdo vagy linux mint topicba?

(#315) lev258 válasza GreenIT (#314) üzenetére


lev258
veterán

Átmehetünk, bár sajnos a topikok tisztán tartásáról már régen letettünk.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#316) Tutu7030 válasza GreenIT (#314) üzenetére


Tutu7030
veterán

Félve kérdezem (nehogy sértődés legyen belőle ;] ), miért pont a Sylvia verziót telepíted, mikor ott a frissebb (ráadásul LTS) Tara is.

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#317) Dave™ válasza GreenIT (#312) üzenetére


Dave™
nagyúr

Ahogyan a kolléga is mondta, ha a fejlesztő weboldaláról töltöd le Linuxon is így van. A csomagkezelő egy közös platform, ott a csomagok kezelésén van a hangsúly, nem információs központ. Gnome alatt használhatod pl. a Szoftverek nevű alkalmazásboltot, KDE alatt meg a Discovert, az pont azt tudja amit szeretnél. A csomagkezelő céleszköz, ennek megfelelő kvalitásokkal.

(#318) GreenIT válasza Tutu7030 (#316) üzenetére


GreenIT
tag

Mert ezt a telepitot kaptam, es mukodott.
Egy celfeladatra kell, nem erdekel, milyen verzio, csak az, hogy leszedje az iskolai videot, mert az egyszeri es potolhatatlan kozvetites lesz.

Ezert a video letoltes a kulcskerdes, persze, ahogy visszaolvastam, megertem, hogy valaki odavan a terminalos, vagy parancssoros alkalmazasokert, mert van benne evtizedes gyakorlata, de az nem en vagyok es nem en leszek.

Egy hetem van, hogy beallitsak egy gepet, es lementsek egy iskola weboldalan levo linkre kattintasos regisztracio vagy akarmi utan egy video kozvetitest, fogalmam sincs, mit fognak csinalni, es hogyan, csak azt, hogy bongeszo alatt latni lehet a video kozvetitest, azt kell lementeni.

Nincs lehetoseg ismetlesre, es nem lehet szakadas, meg ujrainditasos ujraprobalkozas, egy lovessel kell leszedni, valoszinuleg ezert gonoltatok, hogy kovetelozok.
Nem kovetelozok, ez egy olyan feladat, amirol fogalmam sincs, hogyan mukodik es kerdezek tpasztaltakat, milyen program(okk)al lehet megoldani, mert nincs hibazasi lehetoseg.

Amugy ma hajnali kettore vegeztem az ubuntu telepitessel, telepitesi ugyeket a "Linux Kezdoknek" forumba atvittem, ott talan hasznosabb lesz masoknak is. ;)

[ Szerkesztve ]

(#319) BoB válasza GreenIT (#318) üzenetére


BoB
veterán

Miért nem használsz akkor azt amit mindig is szoktál és nem idegen neked (windows)?

Nem értem miért kell linux ehez az egyetlen művelethez.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#320) Rimuru


Rimuru
veterán

(#65354) Laszlo733: Nem eleg pontos a kerdes, ott van terminalban az ssh, sftp, stb (openssh).
de akar nautilus is eleg lehet (alap filekezelo), vagy mc (midnigh commander) vagy filezilla, stb.

Vigyázat, csalok!

(#321) GreenIT válasza BoB (#319) üzenetére


GreenIT
tag

1. azon csak VLC-t hasznaltam.

2. csak. (hosszu lenne leirni)

(#322) Frawly válasza Rimuru (#320) üzenetére


Frawly
veterán

Igen, először azt kéne megtudni, hogy milyen protokollt akar használni, SSH, SFTP vagy mi a rák van a szereveren, amit el akar érni. Mert a WinSCP többfélét is támogat. Ilyen progi nincs Linuxon, ami egy alkalmazásként támogat mindent, hanem az egyes protokollok vannak külön alkalmazásként megvalósítva. Ez alapvetően még a Unix-filozófiában gyökerezik, hogy egy program egyszerű legyen, egy dolgot csináljon, de azt jól, sallangmentesen csak a lényeg legyen megvalósítva. Ezek a mindenes csodaalkalmazások a Windows-platform szülöttei.

(#323) Laszlo733 válasza Frawly (#322) üzenetére


Laszlo733
aktív tag

Az scp protocol -t szeretném használni a router eléréséhez / Lede, Custum firmware /. Kutakodtam és elvileg a Krusader tudja is a fish:// protocol alatt. Annyi a probléma, hogy a routernek a felhasználói név és jelszó mellett szüksége lenne még a Kiszolgálókulcs-ujjlenyomat -ra is. Ezt ki is nyertem a WinSCP -ből, de a Krusader nem kéri, hanem csak egy hibaüzenetet dob... / Hiba: Nem sikerült belépni ebbe a mappába: fish://root@192.168.1.1:22/root /

(#324) Frawly válasza Laszlo733 (#323) üzenetére


Frawly
veterán

Az SCP nem protokoll, hiába írják azt a neten. Valójában csak egy fájlmegoldás, ami SSH protokollon felül fut. Ehhez semmi speciálisat nem kell telepíteni egy OpenSSH-t, sőt, LEDE-n lehet telepítve is van, csak engedélyezni kell.

Majd pedig linuxos konzolt nyitva bejelentkezni rá (ssh IP:port), és egyszerű mc-vel lehet róla másolgatni. Vagy csak simán scp paranccsal.

Googlizás alapján azt találtam, hogy a ~/.ssh/config fájlban elég ezeket hozzáadnod:
Host specialport
HostName bla-bla-vagy-IP
Port portszám
IdentityFile ~/.ssh/special-key_rsa.1_vagy_ami_épp_a_fájl_neve

Reboot az elvileg nem kell neki, de érdemes megejteni, majd Krusaderrel újra próbálkozni fish:// protokollon át.

(#325) Laszlo733 válasza Frawly (#324) üzenetére


Laszlo733
aktív tag

Köszönöm, hogy foglalkoztál vele. Első körben elakadtam, mert az ssh.config read-only és nem tudok beleírni.

(#326) Frawly válasza Laszlo733 (#325) üzenetére


Frawly
veterán

Próbáld rendszergazdaként megnyitni, pl. sudo nano ~/.ssh/config vagy ahol van ez a fájl a rendszeren. Ezeket a sorokat mindenképp be kéne szerkeszteni, hogy az SSH keyt be tudd neki adagolni. Onnan már a Krusader is tudni fog kapcsolódni.

Alternatív megoldásként a szerveren az SSH konfigban is ki lehet kapcsolni, hogy ne kelljen külön SSH key, hanem elég legyen felhasználó név és jelszó bejelentkezéshez, igaz ez biztonságilag kockázatosabb.

(#327) vargalex válasza Frawly (#326) üzenetére


vargalex
félisten

LEDE (és OpenWrt) alatt a felhasználó név+jelszó authentikáció alapból engedélyezett. Szerintem a kolléga az SSH server fingerprtint-re gondol, amit ugye a szerver (LEDE és OpenWrt esetén ez a dropbear) generál, vagy megadható neki és a winscp/ssh kliens alapból feldobja, hogy ez biztos a cél gép fingerprintje-e.

De most gyors keresés után azt találtam, hogy a krusader alapban nem kezeli többek között az ssh/sftp/stb. protokollokat, ez külön csomagból (pluginből) telepítendő.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#328) Laszlo733 válasza vargalex (#327) üzenetére


Laszlo733
aktív tag

Letöltöttem a hiányzó plugineket, de így sem akarja az igazságot. Azóta több commandert is kipróbáltam, de azok sem nyertek. Amúgy az egész neten nincs konkrét példa, csak " tapogatózás a sötétben " . Egyenlőre marad a wine...

(#329) Frawly


Frawly
veterán

Facebook Messenger appnak tudtok ajánlani valamit, ami nem Electron alapú bloat? Minél minimalistább, lehetőleg terminálos érdekelne.

Egyedül a Messert találtam, az menne terminálból, de npm-es telepítője van, és nem akarok npm-et is lehúzni.

(#330) Rimuru válasza Frawly (#329) üzenetére


Rimuru
veterán

Nezd meg a pidgint, van hozza facebook plugin.

Facebook nem ad ki hivatalos API-t a messengerhez (regen volt XMPP), ezert minden alkalmazas a messenger.com-ot szokta hasznalni ehhez pedig logikus az electron, ugyis bongeszoben kell megnyitni.

Vigyázat, csalok!

(#331) Frawly válasza Rimuru (#330) üzenetére


Frawly
veterán

Ezt sajnálattal hallom. Azt hittem, hogy van valami API, amit lehet minimalista progiknak is hívogatni. De akkor megpróbálom a pidgint.

(#332) hódmaci


hódmaci
senior tag

sziasztok!
Torrent letöltéshez keresnék valamit.
Eddig Transmissiont használtam "távirányítás" miatt.
Ez a része továbbra is fontos lenne mivel más pc-kell vezérelném ezek után is. (transgui Windowson futtatva)

Sokaktól hallom hogy inkább használjak mást egyéb okokból ezért nézelődnék.

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#333) Sonja válasza hódmaci (#332) üzenetére


Sonja
veterán

qBittorrent + Electorrent

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#334) Rimuru válasza hódmaci (#332) üzenetére


Rimuru
veterán

Egyebkent ha nincs problemad a transmissionnel akkor miert valtanal mert masok azt mondjak?

Vigyázat, csalok!

(#335) hódmaci válasza Rimuru (#334) üzenetére


hódmaci
senior tag

Sonja köszönöm, megnézem.

colomb2
Fogalmam nincs miért de gyakran "leáll"
Azt látom, hogy mennek a le/fel töltések de valójában nem történik semmi.
Meg kell "állítanom", majd "indítanom" a torrenteket és megint megy egy darabig.

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#336) Rimuru válasza hódmaci (#335) üzenetére


Rimuru
veterán

Oke akkor problemad is van.

ha van kedved es tudasod akkor megprobalhatod az rtorrentet is.

Vigyázat, csalok!

(#337) hódmaci válasza Rimuru (#336) üzenetére


hódmaci
senior tag

Rtorrentet ugyanúgy Electorrent-vel vezérelhető? Vagy más kell. Nem szeretném csak webes felületen kezelni. Windowsnál fontos lenne a "program társítása" rész kényelmi szempontok miatt.

[ Szerkesztve ]

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#338) Frawly válasza hódmaci (#335) üzenetére


Frawly
veterán

Ez úgy hangzik, mintha a tracker felé nem frissítene. Nekem a Transmissionnal az a bajom, hogy túl keveset tud. Én qBittorrenttel tolom, az vezérelhető webes felületről, nem kell hozzá Electorrent.

kékluficet: a topikcím elég ronda így zárójeles megjegyzéssel, ékezet nélkül. Jobb lenne rövidíteni „Linux programot keresek”-re.

[ Szerkesztve ]

(#339) robi191 válasza ubyegon2 (#24) üzenetére


robi191
kezdő

https://alternativeto.net/

Ezt be lehetne tenni egy "összefoglaló" nevű fájlba, más fórumokon láttam ilyet.

Sajnos és nem találtam ott duplikátumok keresésére való linuxos programot, csak windows és mac volt a találatok között, amit furcsállok. :F

(#340) NeoPampalini válasza robi191 (#339) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Van linux-os is:

katt
katt 2

Igaz, nem próbáltam egyiket sem, de valamelyik biztos működik. :)

(#341) ubyegon2 válasza robi191 (#339) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

https://alternativeto.net/

Ezt be lehetne tenni egy "összefoglaló" nevű fájlba, más fórumokon láttam ilyet.

Jól mondod. Be is tettem anno.

Abban is egyetértünk, hogy ide is kéne Összefoglaló, amibe be kéne tenni azt az oldalt. :)

ez meg a duplikára:
How to Find Duplicate Files in Linux and Remove Them

[ Szerkesztve ]

(#342) robi191 válasza NeoPampalini (#340) üzenetére


robi191
kezdő

Köszönöm, továbbítom a linuxos ismerőseimnek, talán a duplicati jónak tűnik, bár backup-ot ír, kérdés, milyen linux alatt megy majd.

Ránézésre a weboldal adatbázisát hihetetlenül dilettáns módon kezelik, csak úgy belehánynak mindenféle programnevet kategorizálás nélkül, még CMS-t és oprendszert is ad találatnak, agyrém. :(((

[ Szerkesztve ]

(#343) hódmaci


hódmaci
senior tag

Sziasztok!
Volna itthon egy pc-m amit házi mozinak használ a család. Sajnos gyakran elfelejtjük kikapcsolni, erre szeretnék valami orvosságot, megoldást.
Valami olyasmit szeretnék hogy adott napokon adott órában leállítsa a pc-t illetve adott napokon adott órában be is tudja kapcsolni.(bár ez lehet csak BIOS-ban megoldható)
Létezik erre valami program?

Ubuntu 18.04

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#344) Frawly válasza hódmaci (#343) üzenetére


Frawly
veterán

A legtöbb disztrónál az Energiagazdálkodásban grafikus felületen meg lehet adni, hogy hány perc legyen az idle time, és ha az bekövetkezik, akkor mit csináljon a gép, menjen alvóba, hibernálásba, vagy kapcsoljon ki.

(#345) hódmaci válasza Frawly (#344) üzenetére


hódmaci
senior tag

Szia!
Köszönöm de én adott időben szeretném, és nem idle time után.
Vagyis mondjuk mindennap 23:59 perckor kapcsoljon ki 04:16 perckor meg be.

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#346) Frawly válasza hódmaci (#345) üzenetére


Frawly
veterán

De pont ezt jelenti az idle time. Mondjuk azt szeretnéd, hogy ha nem nyúl hozzá senki, akkor 10 perc múlva lője le magát, akkor az idle time az 600 másodperc, és be kell állítani, hogy ez esetben shutdown legyen az esemény. Így ha 10 percig senki nem nyúl a géphez, akkor leáll.

Az idle itt most nem olyan idle, mint amit Windowson értenek. Vagyis hasonló, onnan kapta a nevét, de mást jelent mégis.

De konkrétabban akkor tudok mondani, ha pontosan leírod, hogy milyen Linux megy a gépen, pontos verzió, grafikus felület. Így csak általánosságokban tudunk róla beszélni.

(#347) ubyegon2


ubyegon2
nagyúr

Szevasztok!
Valamelyik videoszerkesztő programmal lehet feliratot égetni filmre? Mkvtoolnix meg Selene van fenn, de ezekkel nem találok ilyent.
előre is :R

(#345) hódmaci

Arra kicsi az esély, hogy egy kikapcsolt gépet bekapcsoljon egy program. Kikapcsoló van bőven. Autopoweroff meg hasonlók. Az előbbi még hálózati okossággal is fel van vértezve, hiába jött el az idő, ha valami még éppen dolgozik az adott hálózaton, megvárja, míg befejezi.

[ Szerkesztve ]

(#348) hódmaci válasza Frawly (#346) üzenetére


hódmaci
senior tag

De én nem utolsó "hozzáérés" után eltelt idővel szeretném kikapcsolni!
Hanem mindennap 23:59 perckor kapcsoljon ki.

Ubuntu 18.04

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#349) Sonja válasza ubyegon2 (#347) üzenetére


Sonja
veterán

Avidemux-al lehet eszerint.

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#350) ubyegon2 válasza Sonja (#349) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Köszönöm, nézem is, ha desktop közelében leszek. Te vagy a média magusunk! 😉

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.