- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- Sub-ZeRo: Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
- Ndruu: Segíts kereshetővé tenni a PH-s arcképeket!
- Okos Otthon kezdőknek
- lkristóf: Prohardver fórum userscript – hogy lásd, mikor neked válaszoltak
- Mr Dini: Mindent a StreamSharkról!
- btz: Internet fejlesztés országosan!
- MasterDeeJay: H110-es lapban 10.gen Comet Lake működhet?
- mefistofeles: Az elhízás nem akaratgyengeség!
Új hozzászólás Aktív témák
-
Frawly
veterán
HDD-re, pendrive-ra írtak már alternatívát, shred, Gnome Disks. Ezeknél csak az a módszer működik, hogy lényegében az adatot felül kell írni, és csak utána törölni, vagy csak felülírni az egész meghajtót.
SSD-nél viszont vagy secure erase-t kell futtatni, vagy teljes lemezes TRIM-et. Igazából a secure erase is egy teljes lemezes TRIM, a kettő abban különbözik, hogy a secure erase a cache-t és a overprovisioning tárterületet is végig TRIM-ezi, meg lenullázza az esetleges titkosítást.
Secure erase futtatása:
sudo hdparm -security-erase /dev/sd[akármi]Ha így nem menne, akkor így:
sudo hdparm --user-master u -security-erase <password> /dev/sd[akármi]
Ha nincs titkosítva az SSD, akkor passwordnek üres jelszót kell megadni, két idézőjel: "" azaz semmi ne legyen közötte.Ha az SSD nem támogatná a secure erase-t, akkor teljes SSD-s TRIM:
sudo blkdiscard /dev/sd[akármi]Figyelem, a /dev/sd[akármilyenbetű] megadásánál háromszor is ellenőrizd, hogy milyen SSD-t adsz meg neki, ha véletlenül kettő is van a gépben, és rosszat adsz meg, arról minden adat törlődni fog. Ez igaz a hdparm-ra is. Nem vállalok érte felelősséget, ha véletlenül rossz meghajtót adsz meg, mondjuk a /dev/sdb-t akarod törölni, de véletlenül /dev/sda-t írsz.
Egyébként SSD-nél nem kell még ezzel sem szenvedni, csak ha egész SSD-t akarsz egy lépésben törölni. Ha ugyanis be van kapcsolva az SSD-n a TRIM (vagy fstrim systemd service, vagy discard mount opció az fstab-ban), akkor nem kell semmit felülírnod, mert normál fájl, mappatörléskor az érintett szektor mögötti NAND lapok automatikusan alapállapotba állnak, ezt végzi el a TRIM parancs. Ahogy lefut az adott NAND lapra/cellákra, onnan adat nem nyerhető vissza belőlük.
Vagy csak kiadod ezt a parancsot:
sudo fstrim -a -v
Ez az összes felcsatolt SSD partíción az üres szektorokat végig TRIM-ezi. A nem üres szektorokon megmarad az adat, csak a már törölt fájlokat, mappákat érinti.SSD-n is lehet használni egyébként a shred, Gnome Disks progikat, mert végül is az adatokat azok is felülírják, így azok nem lesznek visszanyerhetők. Egy alkalomra ez is megfelel, de ha gyakran csinálsz ilyet, akkor az SSD-nek egészségesebb a TRIM.
Új hozzászólás Aktív témák
- PC Game Pass előfizetés
- Kaspersky, BitDefender, Avast és egyéb vírusírtó licencek a legolcsóbban, egyenesen a gyártóktól!
- Windows, Office licencek kedvező áron, egyenesen a Microsoft-tól - Automata kézbesítés utalással is!
- Eredeti Microsoft termékek - MEGA Akciók! Windows, Office Pro Plus, Project Pro, Visio Pro stb.
- MEGA AKCIÓ! - Jogtiszta Windows - Office & Autodesk & CorelDRAW - Azonnal - Számlával - Garanciával
- GYÖNYÖRŰ iPhone 12 mini 256GB Red -1 ÉV GARANCIA -Kártyafüggetlen, MS3627
- Lenovo Legion 5 pro
- 360 áthajthatós! Dell Latitude 5330 2 in 1 i7-1265U 10magos! 16GB 1000GB 13.3" FHD 1 év garancia
- HIBÁTLAN iPhone 14 Pro 256GB Gold- 1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4514
- Keresünk iPhone 13/13 Mini/13 Pro/13 Pro Max
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest

