Hirdetés
- Brogyi: CTEK akkumulátor töltő és másolatai
- Lalikiraly: Kinek milyen setupja van?
- potyautas: Az utolsó közös út
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Geri Bátyó: Agglegénykonyha 7 – Még egy megosztó – de gyors – étel: resztelt máj
- potyautas: Vágyak
- tordaitibi: Windows rendszerek indítása EFI partíció nélkül
- Gurulunk, WAZE?!
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- gilfoyle: Esetem a xiaomishop.hu-val
-
LOGOUT
A Linux Mint bemutatása
Új hozzászólás Aktív témák
-
Szóval a "nagyokkal", a "szakikkal" és a "gurukkal" nem szabad leállni
Pláne nem ellent mondani, kritizálni.
No, mondjuk ebben speciel tényleg igazad van, belefutottam már én is párszor ilyenbe, de nem csak itt a PH-n. Azért nem adtam könnyen fel, legalább hadd verjék a fejüket a falba.
Kiutáltal már az öregek az ubuntu.hu és a linuxmint.hu-ról is.
Ettől függetlenül a szakmai tudásukat sok esetben mégis célszerű elismerni.Samsung 830 és a 850 épp nem érintett, ha jól tudom.
Bár ugyanezt leírhatnám a Mint 17.2, 17.3, Ubuntu 14.04, 15.10, Debian 8.2 Sleep tudásáról is
Talán ők is értelmetlennek tartják a sleepet?
(#4832) King Unique
A discard parancsnak Linux alatt tudtommal a TRIM működéséhez van köze.
Igen, az egyik módszer, a legegyszerűbb, Ubuntun is lehet, hogy benne van az FSTAB-ban alapból, de nem nagy ügy beírni a noatime mellé.discard, noatime, swapiness, noop, browser cache
Ezek optimalizálnak, gyorsítanak, senki nem mondta egyébként, hogy e nélkül hamar tönkremegy az SSD, nem kötelező ezeket használni.
Ott van például a noop I/O scheduler beállítás, gyorsabb érezhetően, mint a deadline, de semmi nem történik, ha sokan még csak nem is hallottak róla és az alap deadline-t használják mindig.Mi ezeket az optimalizáló, gyorsító, kímélő, ellenőrző módszereket összegyűjtöttük egy/több blogban, aki használja az ezekben lévő infókat, az használja.
Ti ketten meg azt mondjátok erre, hogy mind értelmetlen marhaság. Ezzel nincs baj, csak az aggaszt, hogy ezt a véleményt hangoztatjátok, holott ezek azért hasznos dolgok. szerintem
Új hozzászólás Aktív témák
A topik célja: Segítségnyújtás a Linux Mint-et használó kezdők és haladók valamint a még csak azzal ismerkedők számára.
Kérdés előtt olvasd el a topik összefoglalóját! -> [link]
- GYÖNYÖRŰ iPhone 11 Pro 256GB Midnight Green - 1 ÉV GARANCIA, Kártyafüggetlen, 95% Akkumulátor,MS2148
- HIBÁTLAN iPhone 13 Pro 128GB Sierra Blue -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3388
- HIBÁTLAN iPhone 13 Pro Max 128GB Graphite -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3390, 93% Akkumulátor
- BESZÁMÍTÁS! Acer Predator Helios 300 17 FHD notebook - i7 9750H 32GB DDR4 1TB SSD RTX 2060 6GB W11
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 5 7600X 32/64GB RAM RTX 5060 Ti 16GB GAMER PC termékbeszámítással
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest