Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10838) tordaitibi


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Buék mindenkinek,
a Linux kezdőknek topikot nem terhelném ezzel a hsz-al, az mégiscsak szakmi fórum, ezért gondolom itt a helye:

Ubyegon írta nekem,
""Szerintem roppant egyszerű a felépítése a Linuxnak, csak el kell felejteni a Wint, úgy könnyebb megérteni. Most az a helyzet nálad, hogy felraktad és még mielőtt megértenéd a legegyszerűbb működési elveit a Linuxnak, már próbálgatnád, ez teljesen normális, minden laikus így kezdi. ""

Megmondom a frankót,lehet hogy pofonegyszerű,de fene se akar az oprendszer működésével tisztába lenni,
hasonlítanám a sofőrhöz, aki 30 éve vezet de nem tud semmit a motor, az abs, a fedélzeti számítógép működéséről.
És nincs is rá szüksége, menjen az autó és ennyi. Ha kiég egy izzó, azt kis segítséggel kicseréli és nem vágyik motort generálozni a sufnijába.
Én is így 54 évesen így vagyok, nem izgat a mélyebb működés, ha egy Sweet Home 3d alkalmazást nem tud 2 kattintással feltelepíteni, akkor ezt a programot vegyék ki a listából. Az átlag nem fog 3-4 napot rugózni egy telepítéssel, fórumok és a gugli turkálásával, hogy valami függőséget meg törött csomagot helyrehozásával terminálos pötyögésekkel.
Átbootol winbe és két kattintás után használja az adott programot.
Ezzel se off se flame se sértődéses hullámokat nem akarok generálni, de így 8-10 nap után kezd derengeni a win felhasználók-kontra linux ellentét okai. Nem a rendszer használhatóságával vannak a gondok, az jó, gyors, gördülékeny, kis erőforrásigényű . Hanem amíg ADDIG az állapotig eljutok, hogy végre ÚGY használjam ahogy szeretném,az roppant nehézkes.
Pl. mint most nálam, nyavajog valamiért, közli hogy futtassak ezt-azt, bepötyögöm, erre hiba, tovább egerészek, hiba, java telepítésre hiba, tovább ide a fórumra, guglizás, angolból ugye tök vagyok, ismét próbálkozás, error, eltelt 3-4 nap és még nincs Sweet Home 3D ami működne. Ezeket oldja meg az oprendszer meg a csomagtelepítő, azért vannak, nem én őértük!!
Meg amit mai napig nem értek, ezek a disztribúciók és ezek tömkelege,az ehhez tartozó programok átláthatatlan halmaza, ez valami iszonyat átláthatatlan számomra és bármelyik kezdő számára, 1000 verzió 100000 alverziójából melyik is jó nekem? ez valami rémisztő egyébként. Megintcsak bocsi, de winen van 1 azaz egy darab setup.exe, és az jó az egész világ összes xp-s vistás w10-es, 32-64 bites akármelyik pc-re, felmegy és működik. Android dettó, mindegy honnan mit, .apk rábök, és utána használom.
Tanácsot kaptam hogy ne a csomagtelepítőt használjam hanem terminálba pötyörésszek, akkor ugyan minek a telepítő...? Ezt a megoldást mutassam meg Pista barátomnak, vagy a szomszédomnak? Pár kattintás helyett terminál, sudozás, -get install, jelszavak, stb?
És ezt a rendszert mondjuk megmutatom a nem mazochista, nem pc-bolond, nem elkötelezett szomszédomnak, aki csak simán használja gépet, az sikítva menekül 2 nap vagy 2 óra után vissza a winre, mac-ra.
Ezért kicsi a térnyerése, egy szűk rétegnek tökéletes, épp csixy fórumtárs mutat kimondottam mazochista jeleket, a legelvadultabb disztrókkal kísérletezik pendrivéről, hdd-ről futtatva, de ez nem általános azért.

Kb. ennyi mára. :)

(#10843) tordaitibi válasza #33253120 (#10839) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Kösssz..... Lehet nagyvödrös a pattogatott kukorica? :D

Másik két hozzászólónak,
igen 18 év win után szeretnék váltani, de ha ilyen agresszíven zavartok vissza, akkor lesz..arom mind a 2256897 disztrót az összes alvariánsával meg forkjával meg a törött csomagjaival és a csodatermináljával együtt.
Persze hogy ahhoz hasonlítgatom, te egy új autót hűtőt mosógépet mihez viszonyítasz kényelem, kezelés, használhatóság szempontjából? Jééé... csak nem a régihez? Nahát... És ha rosszabb, vagy veszel másikat, ha nem akkor nyögvenyelve együtt élsz a hibáival az adott terméknek. És ha esetleg az ismerőseid közül valaki pont ezt a modellt használja, már tudja hogyan kell kezelni és kérdezgetsz tőle, tanácsot kérsz, az meg elzavar a pi...csába hogy vedd vissza a régit hagyjál békén, akkor te nem érzed hülyén magad? Mert itt most pontosan ez van.

És képzeld, win alatt is használtam a parancssort meg a regeditet. Úgy évente 1-2x kb.

Szerk,
a Linux a barátságos oprendszer, és az ezt támogató nyitott segítőkész közösség.
No komment.

[ Szerkesztve ]

(#10846) tordaitibi válasza ubyegon2 (#10844) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Ok.
Pontosan a tipikus topik tünetek sajnos itt is.
Van 1-2-3 aktív ember aki sajátjának tekinti a topikot, jogot formál hogy basztasson célozgasson cinikus aláírásokat tegyen stb.
További kellemes barátságos légkört kívánok a barátságos Linux hívőinek.
Habár lehet tényleg a Linux-szal semmi gond, a köré gyűlt elborult agyú fanatikusokkal és ezek "barátságos" hozzáállásával van a nagyobb probléma.
Köszöntem hogy itt lehettem, a Mint telepítését amúgy önerőből megoldottam dualbootba egyedül, az utána következőkért elnézést kérek, bepofátlankodtam egy Linux kezdőknek topicba mint Linux kezdő, és még a gondjaimra tanácsokat is merészeltem kérni.
Ezen soraim arra topikra is vonatkoznak, további barátságos, cinizmus és szarkazmusmentes (...???) fórumozást kívánok.
Nem gond, elveszítettetek egy kezdő lelkes laikust,érzékeny lelkében még hetekig tátongó sebeket hagyva, amennyiben a többi 10-100-1000-hez is így álltok hozzá akkor már értem a Linux alapú oprendszerek csekély elterjedését.

Próbálom önerőből megoldani a gondjaimat, a Google-search legalább nem ad cinikus aláírásokat a keresésekre és en-hu fordítást is tud.

További kellemes fórumozást.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.