Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7051) vargalex válasza Vladi (#7049) üzenetére


vargalex
félisten

Ez ahogy a kolléga is mondja RPi-vel, 1-wire szenzorral (szenzorokkal) még shell script-ben cron-ból ütemezve (vagy, ha 1 percnél finomabb felbontás kell, akkor simán ciklusban sleep-el) is megoldható. Akár valamilyen file-ba, vagy adatbázisba (MySQL, rrd) írva az eredményeket.
Az 1-wire szenzorokból vannak vízálló verziók is.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#7052) bambano válasza Vladi (#7049) üzenetére


bambano
titán

hogyan tudod meg a lötty hőmérsékletét? beledugsz hőmérőt, hozzátapasztod, stb?
a lötty milyen kémiai tulajdonságú: mar, lúg, beledugsz bármit, szétcincálja-e...
önmagában a málna nem rossz gondolat, csak szöszölni kell vele, és lehet, hogy drága.
én vennék mfi-t, érzékelőkkel, oszt jónapot.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#7053) Vladi


Vladi
nagyúr

Köszi a válaszokat.

rpi jó ötlet, de a program írást megspórolnám, biztos, hogy van rá 100 már megírt app.

bambano:

Nincs semmi vészes tualjodonsága. Most is megy bele hőmérő, csak azt nem tudom, hogy milyen formában küldi tovább az adatot. Nyilván elektronikusan, de azon belül passz. Lényegében egy fémcső van belógatva, azon belül van a hőmérő.

mod: tehát vagy kicserélem a hőmérőt, vagy a most jövő adatot gyűröm be egy számgépbe valahogy. Mivel évekig kell őrizgetni az adatokat, arra meg a papírtekercs macerás.

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#7054) vargalex válasza Vladi (#7053) üzenetére


vargalex
félisten

Az 1-wire szenzor által szolgáltatott érték kinyerése egy file olvasás. Szóval nem kell itt nagy programra gondolni...

Alex

(#7055) Istju


Istju
senior tag

Nekem pedig egy feszültségingadozást naplózó progi kellene. Pythonban, akkor ez lesz az első progim:-) Ha sikerül:D Rpim van , kell hozzá egy voltmérő, vagy egy elektronika, ami ad egy jelet, pl, ha 220volt alá csökken a feszkó. Az elektronika nekem könnyebb lesz , mint a progi. Gondolom az rpi gpio lábait lehet erre a célra használni.

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#7056) bambano válasza Vladi (#7053) üzenetére


bambano
titán

maga a hőmérséklet szenzor nem nagy tétel, 1300-3500 forintért is van már, pl. ez platinaszálas érzékelővel.

hogy ezt mivel értékeled ki, az kérdés. ugyanitt erre lancontroller fantázianevű lomot ajánlanak.

amitől majd elszáll kicsit a költségvetésed meg lesz fejvakarás, hogy ha fontos neked, hogy tisztességesen mérj, akkor kevés, hogy tudod, hogy 5 fok. azt is tudnod kell, hogy mi volt 5 fok, és akkor jön majd, hogy valahogy azonosítanod kell, hogy mibe dugtad a szenzort, stb. a végén úgyis veszel egy kamerás rpi-t, amivel tudsz realtime vonalkódot leolvasni, és azt letenni adatbázisba a hőfok mellé. meg azért szoktak mérni, hogy a mérési eredményt felhasználják, akkor már latexben fogsz jegyzőkönyvet faragni, raksz egy programot a webszerverére, ami csv-ben letölti az adott minta mérési eredményeit, stb.

nem ám úgy van az, hogy csak úgy kenjük be sárral :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#7057) tvamos válasza Vladi (#7053) üzenetére


tvamos
nagyúr

A Conradba lattam ilyet.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#7058) BoB


BoB
veterán

bambano, mennyi időt fordítottál a voip-os cikk megírására?

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#7059) bambano válasza BoB (#7058) üzenetére


bambano
titán

kb. 4-5 órát.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#7060) Rimuru válasza tvamos (#7034) üzenetére


Rimuru
veterán

Kenyersutos kenyerek nem olyan jok szerintem. Amugy nem vagyok elegedett az eredmennyel, nem ez lett eletem legjobb sutese. :DDD

Vladi: Egy RPI erre a feladatra szerintem mar pazarlas.

Vigyázat, csalok!

(#7061) cami][us


cami][us
senior tag

(#7062) tvamos válasza Rimuru (#7060) üzenetére


tvamos
nagyúr

Hat, azert kezzel maszirozni, keleszteni, meg megsutni azert lusta vagyok.
Tudsz ilyen soros kenyer receptet dobni nekem? (Akar privatban is.) Kivancsi lennek, mit szol ra a gyermekem. (F..szom ki van, hogy csak az edes kasa kene neki allandoan.)

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#7063) Istju válasza Rimuru (#7060) üzenetére


Istju
senior tag

Egy jó kenyérrecept engem is érdekelne:-) És a készítés módját is leírhatnád.

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#7064) Rimuru válasza tvamos (#7062) üzenetére


Rimuru
veterán

Dagasztast, kelesztest csinalhatja a gep is, viszont a tobbit inkabb ne. :)

+Istju
Pontos receptet nem adok, mivel nem tudok, erzesre csinalom, alapanyagonkent valtozik is hogy mi milyen. :)
Max 100ml langyos (35°C korul a legidealisabb) tej vagy viz, osszekeverve 1 teaskanalnyi cukorral, ebbe rakjuk a fel (25g) elesztot (budafok eleszto, ez a legjobb, tescoban biztos van), en belemorzsolom es meg ossze is szoktam keverni, 10-30 perc alatt szepen felfut.
Fogunk kb 3dl barna sort (vilagos sorrel meg nem csinaltam, de szerintem az csak keveruve tenne, igy meg inkabb edeskes), kicsit szensavmentesitettem, es ezt is felmelegitettem ~kezmelegre (a maradekot pedig megisszuk :D), ehhez kb 30 evokanal liszt kell (azt hiszem :DDD), es egy csapott kanal so.
Ugy szoktam csinalni hogy meg szarazon osszekeverem a lisztet es a sot (ha olyan tesztat csinalok akkor a cukrot is), utana hozzaadom az elesztot es a folyadekot, elkezdem gyurni. Ez szemelyes precerencia, de elsonek egy lagy tesztat csinalok amihez aprankent adagolom a lisztet ugy hogy kozben gyurom, utana dagasztom igy szepen be tudom loni a teszta allagat.
Jo levegosre gyurjuk, utana felretesszuk meleg helyre, letakarjuk 1 konyharuhaval, kb 1 ora alatt duplajara kel, kiboritom lisztezett asztalra/deszkara, es formazom, ezt nem irom le, inkabb adok linket. :D
Formazas utan en egybol bevagdostam (borotvapengevel) es megint hagyjuk kb 1 oraig kelni, utana mehet a meleg sutobe, hofokot nem tudok mondani a suto amit hasznalok ott a legkissebtol szamitva kb 1 harmad reszig tekerem, fel-egy ora alatt keszre sutom.
kb ennyi, ha kerdes van nyugodtan johet. :D
Extra lehet meg a tesztaba egy keves olaj/margarin (max 50ml), ettol lagyabb lesz. Esetleg meg magvak/fuszerek.
Az itt leirt mennyisegbol lesz kb akkora mint amit a multkor mutattam.

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#7065) Vladi válasza bambano (#7056) üzenetére


Vladi
nagyúr

Gyors helyzetjelentés: link, eddig jutottam.
Ebben benne van fél éjszakai nyomozásom, kicsit megszállott lettem. :))

Tovább lépni akkor tudok, ha konzultálok a villanyszerelővel, aki anno összerakta a cuccot. 100%, hogy a hőmérés részéhez nem nyúlok, a madzag végére lesz rádugva valami. Ha összejön és ennyi az egész, tudok cisnálni laptoppal tesztet, utána már okosabb leszek.

Ha így összejön, akkor egy pár ezer forintos vékonykliens elég. Gondolom a /dev/valami-n lesz a soros port, és akkor onnan levehetek valami adatot. :F

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#7066) bambano válasza Vladi (#7065) üzenetére


bambano
titán

ez egy rs232C <-> rs485 konverter, nem pedig hőmérséklet szenzor.
valami ott nagyon másképp van, mint hisszük.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#7067) tvamos válasza Vladi (#7065) üzenetére


tvamos
nagyúr

Talán ez? [link]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#7068) Vladi válasza bambano (#7066) üzenetére


Vladi
nagyúr

nincs máshogy, csak a hőmérés megoldott. A kijövő adatot szeretném felfogni és begyűrni a számítőgépbe. Most egy paparszalagos regiszterbe megy. Valószínűleg ilyen rs485 csatlakozón.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#7069) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Hajrá AMD

Most vettem egy i5-öt, de azért szurkolok :D

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#7070) BoB válasza Apollyon (#7069) üzenetére


BoB
veterán

Én is szurkolok. De már előre félek...

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#7071) Istju válasza Rimuru (#7064) üzenetére


Istju
senior tag

Köszönöm a receptet. Ígérem mielőbb tesztelem:-)

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#7072) Apollyon válasza BoB (#7070) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Ha lehet tippelni, akkor szerintem az lesz mint eddig.. örök második. Az intelnek iszonyatosan sok pénze van fejlesztésre, sőt, még szerintem arra is külön fordít több raklap pénzt hogy konkurensét ellehetetlenítse. Legalábbis régen hallottam dolgokat. Most már azért annyira nincsenek "rákényszerítve", elég csak kiadniuk egy új generációs cpu-t.

De amúgy az is nonszensz hogy már mikor kijött a DDR4, és erre a platformra jelenleg még mindig nincs AMD termék...

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#7073) Vladi válasza Apollyon (#7072) üzenetére


Vladi
nagyúr

Az a reális elvárás, hogy egyáltalán legyen létező, működő 2. Legyen valami amd fejlesztést, amit megvehetsz és nem egy évtizedes a lemaradása.

Amúgy én is amd-t veszek inkább, minden 5. évben újítok valami gépet. :DD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#7074) Apollyon válasza Vladi (#7073) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Részemről az lenne az elvárás hogy legyen verseny. Az AMD jelenegi szituja az intelre is rossz hatással van. 1st-6th generation közötti különbség ~35% teljesítménynövekedés. Azért most úgy hasra ütve, 2003-2008 között nem csak ennyi volt a fejlődés...
Amúgy én is AMD-t vettem volna, ha lenne mit... Mert a már 7 éves DDR3 platformba nem raknék pénzt. Meg igazából a teljesítmény/fogyasztás aránya se meggyőző.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#7075) kispx


kispx
addikt

(#7076) bambano válasza kispx (#7075) üzenetére


bambano
titán

milyen hibát? ezer éve lehet tudni, hogy a microsoft tartalomterjesztő hálózata linuxos.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#7077) Vladi válasza Apollyon (#7074) üzenetére


Vladi
nagyúr

Fúúú már 7 éves. Hogy repül az idő... :))

1. az, hogy valaha előnyben volt az amd inkább csoda, mint logikus következmény
2. a fejődés nem mehetett mindig akkora ütemben, ez egyértelmű
3. igazából nem is szükséges már akkora tempóban haladni otthoni/kisirodai/közigazgatási/oktatás stb területen.
4. amire szükség lenne az a szoftverek fejlesztése

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#7078) Apollyon válasza Vladi (#7077) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Kicsit bekavarodtam. A DDR3 2007 óta van – ezt akartam írni – szóval már 9 éves.
A többivel nagyjából egyetértek.) Sw fejlesztés valóban kéne, de olyan is van, ahol túlküldik, pl. android.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#7079) Vladi válasza Apollyon (#7078) üzenetére


Vladi
nagyúr

android más világ. Nemrég vettem tabletet. Ismerős erősködött, hogy kell a 2 giga, mer kell .Mondom nem kell. Hülye vagy Vladi, kell. Megvettem az 1 gigásat. elég.

Akkor még vénebb vagyok. :DDD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#7080) cami][us


cami][us
senior tag

Amúgy miért nincs https ezen az oldalon?

(#7081) bambano válasza cami][us (#7080) üzenetére


bambano
titán

mert semmilyen értelmes indok nincs rá.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#7082) cami][us válasza bambano (#7081) üzenetére


cami][us
senior tag

Na jóvan. It cafe level over 9000.

Csak akkor nehogy lehozzanak bármilyen hírt adatvédelemről... Oh wait most is van fent. Na ez gáz. Értelmes indok. kek

[ Szerkesztve ]

(#7083) bambano válasza cami][us (#7082) üzenetére


bambano
titán

az adatvédelem csak az okleveles kettősklikkelőknél szól arról, hogy ész nélkül klikkelünk és túlbiztosítunk mindent.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#7084) Rimuru válasza bambano (#7083) üzenetére


Rimuru
veterán

Pedig tok jo lenne, nem latna senki csak ugy a 64 karakteres ph jelszavam. ;]
Meg azt a csodas uzenetet is. :P
(az reszletkerdes hogy mennyit kene dolgozni azon hogy visszfejtse)

Vigyázat, csalok!

(#7085) bambano válasza Rimuru (#7084) üzenetére


bambano
titán

egyrészt így se sokan látják a jelszavad. másrészt, miután a login külön oldal, simán át lehetne rakni azt az egy űrlapot https-re anélkül, hogy az egész kócerájt titkosítanád.

így se bírják lóerővel az esti csúcsot...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#7086) spammer válasza bambano (#7085) üzenetére


spammer
veterán

"egyrészt így se sokan látják a jelszavad"

És reméljük, hogy nem plain textben tárolódik a szerveren. :DDD

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#7087) Rimuru válasza bambano (#7085) üzenetére


Rimuru
veterán

De sokan lathatnak akikkel egy halozaton vagyok ha ertenenek hozza, viszont utobbi nem teljesul, szerintem 5% aki meg tudja csinalni (velem egyutt 3 ember).
Viszont igazad van hogy eleg lenne a loginnak. :)

Amugy nezzetek mit hozott tegnap a futar, nagyon vartam mar. :D

spammer: Nem hiszem hogy igy van. Ez volt kicsit vicces, ezutan mar csak proba miatt lottem be 64 karaktereset, de megmaradt. :DDD

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#7088) bambano válasza Rimuru (#7087) üzenetére


bambano
titán

nem tudom, kikkel lehetnél egy hálózaton és milyen technológiával, akik láthatnák a jelszavadat.
kábeltv-s interneten biztosan nem látja senki.
hogy adsl-en, gpon-on láthatná-e, azon kicsit agyalni kellene, de szerintem azokon sem.

(#7086) spammer: jaja, a titkosított jelszó balladája :P komolyan hiszek benne, hogyha neked azon kellene agyalnod, hogy titkosították-e a jelszót a szerveren, akkor közel sem ez lenne a legnagyobb bajod :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#7089) Rimuru válasza bambano (#7088) üzenetére


Rimuru
veterán

Csak ettercap kell, egy nagy belso halozatrol van szo. ;)

Vigyázat, csalok!

(#7090) bambano válasza Rimuru (#7089) üzenetére


bambano
titán

és milyen nagy belső hálózatod van hubokból építve? mert a switcheken nem látod külön programozás nélkül a másik port felfelé menő forgalmát...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#7091) Rimuru válasza bambano (#7090) üzenetére


Rimuru
veterán

Nem az en halozatom, bar lehet jelentkezni kellett volna rendszergazdanak. :DDD
Amugy kollegiumrol van szo, kicsit elbaszott egy rendszerrel...

Vigyázat, csalok!

(#7092) Istju


Istju
senior tag

Energiatakarékos főzés. Tűz a vízben. Rakétatűzhely 1.0 by Istju:-) [paprikáskrumpli]

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#7093) spammer


spammer
veterán

Ez a brutal doom tényleg elég brutál: [link] [link] ;]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#7094) Apollyon válasza spammer (#7093) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Látom levezeted a munkahelyi stresszt ;]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#7095) bambano válasza Apollyon (#7094) üzenetére


bambano
titán

elkészült az éves mérleg, a főnök szembesült a számokkal, és rögtön ki is fejtette a véleményét :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#7096) tvamos válasza Rimuru (#7087) üzenetére


tvamos
nagyúr

Szep gyumolcs! Mit fox futtatni? Windows 10-et? ;]

(#7092) Istju
Nagyon jo. Nem tudom, hogy mukodik, de klasz!
:C :C

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#7097) bambano


bambano
titán

pötterring megint alkotott egy akkorát, amiért rendes helyen nagyon csúnyán megvernék...
[link]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#7098) Rimuru válasza tvamos (#7096) üzenetére


Rimuru
veterán

Termeszetesen, mi mast rakhatnek ra? Tudjuk hogy a winx az utolso es egyben a legeslegjobb OS ami csak letezhet. :DDD
Sok meg ingyen is adjak, mi mast kivanhatna meg az ember? :C

Vigyázat, csalok!

(#7099) tvamos válasza Rimuru (#7098) üzenetére


tvamos
nagyúr

Neked van 2-es is? Ossze tudod hasonlitani?

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#7100) Rimuru válasza tvamos (#7099) üzenetére


Rimuru
veterán

Szobatarsamnak van a kettes verziobol. Mire vagy kivancsi?

Vigyázat, csalok!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.