Hirdetés
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- sziku69: Szólánc.
- Brogyi: CTEK akkumulátor töltő és másolatai
- CaNNa3IS: Kis előkarácsonyi muzsika csak nektek
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- ubyegon2: Airfryer XL XXL forrólevegős sütő gyakorlati tanácsok, ötletek, receptek
- GoodSpeed: Ennél jobb Windows 7 Aero Skin nem igen van Windows 11-re (WindowBlinds 11)
- GoodSpeed: Márkaváltás sok-sok év után
- bambano: Bambanő háza tája
-
LOGOUT
Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel
Új hozzászólás Aktív témák
-
ThePoweR
senior tag
válasz
lev258
#49856
üzenetére
Ezt csináltam végig ubuntu-n is és login loop lett az eredménye. Most ez zajlott le.
sudo apt-get install nvidia-prime
sudo apt-get autoremove
sudo reboot
sudo apt-get remove bumblebee
sudo prime-select intel
wget https://01.org/sites/default/files/downloads/intelr-graphics-linux/sklgucver61.tar_6.bz2
tar xf sklgucver61.tar_6.bz2
cd skl_guc_ver6_1/
sudo bash ./install.sh --install
sudo rebootÉs most megy minden.

-
ThePoweR
senior tag
válasz
lev258
#49854
üzenetére
Nem is kell. Én lennék a legboldogabb ha BIOS-ban ki tudnám kapcsolni az nv GPU-t, de sajnos nem lehet. Xubuntu-n az Audio beállítás elég gyér és a TS3 beta sem ment fel. A sima igen, de nem ez a lényeg. Igazán ráállhatna már az MS a windows-ra, mert eddigi tapasztalataim alapján Linuxal csak a szopás van.
Szerverre tökéletes, de amint GUI van és multimédia messze elmarad a windows-tól.Egyébként most login loop-ban van az Ubuntu. Google első 4 találatát próbáltam, de nem segített.
-
-
ThePoweR
senior tag
válasz
lev258
#49842
üzenetére
Most megpróbálkozok egy Xubuntu-val. Itt most nem az a lényeg hogy miért telepítettem másodjára, hanem hogy inkonzisztens. Elsőre mér indult el? Másodjára mért áll meg random hibával? Ubuntu is ezt csinálta. Ment rendesen aztán egyszer csak egyik rebootnál megállt.
Egyébként azért telepítettem másodjára mert végigcsináltam egy leírást és utána megint egy full random hibával halt meg amire alig volt találat. Így inkább újraraktam, hogy tiszta legyen minden.
-
ThePoweR
senior tag
válasz
lev258
#49840
üzenetére
Szia
Kezdjük a manjaro-val, mert azt szeretném felrakni és még friss az élmény.

Secure BOOT off.
USB-ről boot, elsőre bejött simán a manjaro GUI és ott telepítettem. Második telepítési próbálkozásnál már elakadt a Can't start user services-nél. Ezen segített egy nomodeset telepítő boot paraméter. Ezután ugyan úgy bejött a GUI és telepítettem. Telepítés után első boot elakad a dev/sda5: clean, 189543/3203072 files, 14795912/1200000 blocks felirattal. Semmire sem reagál. Hardreset csak. Konzolra be tudok bootolni a quiet splash boot paraméter eltávolításával és egy '3' beírásával a helyére. -
ThePoweR
senior tag
Hali
Van egy Dell i7559 notim GTX 960m-el. Tehát nvidia optimus-t használ. A probléma az hogy az eddig próbált linux distrók közül egyik sem megy.
Ubuntu 16.04 elindul (néha) egy upgrade után viszont olyan szinten is meg tud halni hogy recorvery-ben sem bootol. Manjaro (XFCE) első telepítéskor elindult simán. Bejön a GUI ott telepítettem. 2. telepítéskor már Can't start user services-nél megállt. Ekkor segített a nomodeset. Feltelepítettem még egyszer hátha, de ugyan úgy dev/sda5: clean, 189543/3203072 files, 14795912/1200000 blocks megáll. Próbáltam nvidia driver-t bumblebee-vel stb. A 20. google keresésem és fórum olvasgatásom után írok ide. openSUSE sem ment fel. Ott is ugyan ezzel volt a probléma.Esetleg van valakinek ilyen notija és sikerrel járt? Vagy egyéb tanács?
Köszi!
Üdv!
Új hozzászólás Aktív témák
A topik célja: Segítségnyújtás a Linux disztribúciókkal még csak ismerkedők számára. A szerveres kérdések nem ebbe a topicba tartoznak.
Kérdés előtt olvasd el a topik összefoglalóját!
Haladó Linuxos kérdések topikja.
Linux felhasználók OFF topikja
Milyen program ami... [link]
Shell script kérdésekkel látogassatok el a topikjába
- Teszt Már csak két hónap van hátra a Windows 10 nyugdíjazásáig, ideje előrelépni
- Teszt [Linux] Vanilla OS, egy Debian alapú immutable operációs rendszer
- Teszt [Linux] Aeon Desktop, egy immutable operációs rendszer az OpenSUSE-tól
- Teszt [Linux] A Flatpak
- Bejegyzés MS Office365 Linuxon
- Bejegyzés [Linux] Futtassunk bármely disztrót a terminálunkban
- Bejegyzés Alpine Linux telepítés mindenféle low-end dologra
- Hír Zöld utat adott a nyílt forráskódú Linux meghajtóknak az NVIDIA
- PC Game Pass előfizetés
- Kaspersky, BitDefender, Avast és egyéb vírusírtó licencek a legolcsóbban, egyenesen a gyártóktól!
- Windows, Office licencek kedvező áron, egyenesen a Microsoft-tól - Automata kézbesítés utalással is!
- Antivírus szoftverek, VPN
- Számlás!Steam,EA,Epic és egyébb játékok Pc-re vagy XBox!
- Telefon felvásárlás!! Samsung Galaxy Note 10+/Samsung Galaxy Note 20/Samsung Galaxy Note 20 Ultra
- Telefon felvásárlás!! Samsung Galaxy A14/Samsung Galaxy A34/Samsung Galaxy A54
- GYÖNYÖRŰ iPhone 13 mini 128GB Blue -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3847, 100% Akkumulátor
- Bomba ár! Lenovo IdeaPad V14-IIL: i5-10GEN I 8GB I 256SSD I 14" FHD I Cam I W11 I Garancia!
- Samsung Galaxy A33 5G / 6/128GB / Kártyafüggetlen / 12Hó Garancia /
Állásajánlatok
Cég: BroadBit Hungary Kft.
Város: Budakeszi
Cég: ATW Internet Kft.
Város: Budapest

Szerverre tökéletes, de amint GUI van és multimédia messze elmarad a windows-tól.
CPT.Pirk
