Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4251) zazenke válasza , (#4250) üzenetére


zazenke
őstag

hát valamilyen gyógyszeres kezelés. vagy mondanám a buteyko tanfolyamot mert az is nyit az orron mert nekem is javult de az az igazság hogy nagyon drága lett a tanfolyam és az allergiám nem szűnt meg tőle bár egy fokkal jobb lett de a gyógyszeres kezelést nem bírtam elhagyni a parlagfű szezonban. De az is tény hogy kb 3 éve leragasztott szájjal alszom minden egyes nap . tehát általában szelel az orrom , pollen szezonban meg megfelelő gyógyszeres kezelésben részesülök. + ekkor odafigyelek arra is hogy mit eszek mert az is segíti a gyógyszeres kezelést. Most nyáron pl a korábbi gyógyszeradag felével is jól elvoltam. Én úgy gondolom a légtisztító és hasonló szerkezetek csak mankók de önmagukban semmit nem érnek legalábbis nálam .

(#4252) zazenke válasza , (#4250) üzenetére


zazenke
őstag

pl nézd meg ezt a gyakorlatot ami csak izelítő hiszen nem tudsz ebben az állapotban maradni de arra jó hogy megtapasztald hogy a légzés csökkentése és az emelkedő széndioxid szint milyen hatással van az orr megnyitására. ha nem vagy nagyon régóta súlyosan ebben az állapotban akkor működni fog . egyszerű orvosi elven alapszik amit a mai napig használnak(széndioxid fürdő). a co2 lazítja tágítja a sima izmokat és ereket tüdő légutakat . asztmából ki lehet jönni buteyko "életmóddal" . Állítólag allergiából is de ez nekem nem jött még össze. [link]

(#4253) , válasza zazenke (#4251) üzenetére


,
addikt

Én azt se tudom valójában, hogy mitől van. Voltam már orvosnál allergiateszten, de csak ugyanazt mondták, amit én magam is tudtam, hogy parlagfűre vagyok allergiás. Viszont télen a szobában nincs parlagfű. Illetve az allergiaellenes gyógyszerek, orrspray-k sem segítenek, se szteroidos, se szteroid nélküli. Légtisztítók sem, többféle típust próbáltam, nulla különbséget vettem észre a használatuk során.

Voltam fül-orr gégészeten is, azt mondták, hogy nincs semmi elváltozás, van ugyan orrsövényferdülésem, de nem olyan mértékű, amivel foglalkozni kéne.

Mivel télen egyébként is elég rosszul kapok levegőt nem csak az orromon, de a számon keresztül is, ezért voltam pulmonológián is. Konkrétan ha nagyon hideg van kint, akkor ha gyorsan megyek, mert sietek valahova, olyankor nem kapok levegőt rendesen, elfogy az oxigén (teljesen mindegy, hogy az orromon vagy a számon veszem-e a levegőt). Ott se mondtak semmi különöset. Volt "fújásteszt" is, ahol azt nézték, hogy mennyi levegőt tudok kifújni a tüdőmből, ott csak kb az 5.-6. próbálkozásra sikerült a megfelelő mennyiséget kifújnom, előtte kevesellte az orvos a mennyiséget, de mivel végül meglett a szint, így elküldtek onnan is.

(#4254) zazenke válasza , (#4253) üzenetére


zazenke
őstag

akkor megprobálkozhatsz a tanfolyammal . Nézd meg a gyakorlatot hogy van e különbség előtte és utána

(#4255) Dr.NX válasza , (#4253) üzenetére


Dr.NX
addikt

Allergiásoknak nagyon javaslom Staloral terápiát, van akinél véglegesen meg tudja gyógyítani a pollenallergiát.

Elfogadom a sütiket.

(#4256) ,


,
addikt

Nálatok amúgy a szűrőben felgyülemlő por milyen színű? Nem olyannak kéne lennie, mint amit összesöpör az ember?

(#4257) edk- válasza , (#4256) üzenetére


edk-
őstag

Nálam szürke.

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#4258) , válasza edk- (#4257) üzenetére


,
addikt

Por színű vagy ezüst színű inkább? Amiatt kérdezem, mert amit összesöprünk, annak a színe nagyon nem hasonlít arra, mint ami a szűrőben van.

(#4259) updog válasza , (#4256) üzenetére


updog
senior tag

Szoktam linkelni időről időre az előtétszűrőben fennakadt mocskot, kb ilyen. Miért fontos? :)

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#4260) , válasza updog (#4259) üzenetére


,
addikt

Csak amiatt kérdeztem, hogy másnál is ilyen színe van-e?
https://imgur.com/a/fw7itYj

Kb mint a cement.

(#4261) szkutyi válasza , (#4260) üzenetére


szkutyi
őstag

Aztaqrva honnan jön ennyi por nektek össze?xd.nekem egy év alatt nem.nez ki így a.filter

(#4262) edk- válasza , (#4258) üzenetére


edk-
őstag

Nálam porszürke. Nem fényes, mint nálad.

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#4263) , válasza szkutyi (#4261) üzenetére


,
addikt

Ez még az előző lakhelyünkön volt, Budapest, Váci út közelében. Kegyetlen. Főleg a színe az, ami érdekes számomra, ki tudja, mi lehet benne, hogy ennyire ezüst színű. 4 havi termés egyébként (kb fél méter magas az a szűrő, ami a képen van, de volt benne por rendesen). Ha belegondolok, hogy mindez a tüdőmben/tüdőnkben is kiköthetett volna... (Sőt, biztosan jutott oda is belőle.)

(#4264) szkutyi válasza , (#4263) üzenetére


szkutyi
őstag

Brutál.

(#4265) updog válasza , (#4263) üzenetére


updog
senior tag

WTF

Anno mi albiban az M3-as bevezető mellett laktunk (Kacsóh Pongrác), akkor még röhögve meséltem az irodában hogy hát igen, ezen a héten is két centi kormot takarítottam le az ablakpárkányról. Ott laktunk 3 évig... szintén elgondolkodtató hogy ez hány évembe fog kerülni.

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#4266) , válasza updog (#4265) üzenetére


,
addikt

Szellőztetni csak azon az ablakon keresztül mertünk, amelyiken szúnyogháló volt. Mondjuk lehet, hogy semmi jelentősége, de mégis a tudat ott volt bennünk, hátha az is fog valamit rajta. :D
Ablakpárkányt mi csak havonta takarítottuk. Fehér volt eredetileg, addigra már fekete. A két centi korom rajta volt nekünk is, bár reméltük, hogy csak por.

(#4267) szkutyi


szkutyi
őstag

Az létezik hogy az idő alatt gyengül a légáram??
Anno mikor megvettem, emlékszem majd le vitte a fejem....

(#4268) edk- válasza szkutyi (#4267) üzenetére


edk-
őstag

Ha eltömődött a szűrő, akkor simán.

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#4269) szkutyi válasza edk- (#4268) üzenetére


szkutyi
őstag

Vadi új a szűrő

(#4270) devil-k


devil-k
nagyúr

Sziasztok!

Van jelenleg best buy, ajánlott légtisztító, amihez normális áron lehet venni majd később is szűrőt? Egy légtért, kb. 40-50m2-t kellene "tisztán" tartania. Köszönöm. :R

- mozi bolondéria -

(#4271) magyar895


magyar895
csendes tag

Üdv!
Tegnap üzemeltem be egy hoover purifier 300 as légtisztítót.
Szépen müködött az alsó szinten.
Délután felvittem a felsőre ahol maxon kezdtem járatni.
Kb 1 óra múlva mentem fel és valami büdös savanyú szagot éreztem.
Mi történhetett ennyi idő alatt?
A szűrő aktív szenes.

(#4272) szkutyi válasza magyar895 (#4271) üzenetére


szkutyi
őstag

"""Egyes típusok rendelkeznek olyan funkcióval, amely megtisztítja a formaldehidet. A szűrő savanyú szagot áraszthat, ha túl sok formaldehidet szív magába. Ajánlott a szűrőt a szűrőtisztításra és -cserére vonatkozó jelzésének megfelelően tisztítani, illetve cserélni. Háztartása igényeitől függően a szűrőt a jelzés előtt is kicserélheti, ha a savanyú szag túl erős és egyértelmű.""""

(#4273) magyar895 válasza szkutyi (#4272) üzenetére


magyar895
csendes tag

4 óra használat után dobjam ki és vegyek 25.000 ért egy másik szűrőt???
Hát ez elég beteg....

(#4274) szkutyi válasza magyar895 (#4273) üzenetére


szkutyi
őstag

Hat őszinte leszek nekem akkor volt büdös amikor csináltam egy ozonos tisztítást....de utána kuka is lett a filter....
De néha még most is tud savanyú szagot adni az új filter...szerintem járasd...hátha javul

(#4275) Rendo84


Rendo84
senior tag

Van esetleg olyan oldal, ahol meg lehetne nézni melyik készülékhez mennyiért kapható a komplett szűrő szett?

(#4276) magyar895 válasza szkutyi (#4274) üzenetére


magyar895
csendes tag

És szerinted kb mennyi idő lehet amíg eldől, hogy ki vágjam -e az egészet az ablakon vagy ne? :D
Nem értem igazából miért lett büdös ennyi idő alatt.
Nem dohanyzunk, semmi ózon meg ilyenek, a készülék gyakorlatilag folyamatosan jó levegőt jelzett.
Csak azért kapcsoltam maxra hogy meglássam hogy változik e a levegő. Nos változott......

(#4277) BlackJack21 válasza magyar895 (#4276) üzenetére


BlackJack21
tag

A Daikin manualjában ennyit javasolnak erről a problémáról:
"Ha a szag problémát okoz, hagyja árnyékos, levegős helyen megszáradni az alkatrészt. (Körülbelül 1 napig)"
Illetve:
"• Áthelyezte a berendezést másik szobába?
-Az egység annak a helyiségnek a szagát áraszthatja, ahol korábban üzemelt. Hagyja hosszabb ideig üzemelni az egységet."

[ Szerkesztve ]

(#4278) szkutyi válasza magyar895 (#4276) üzenetére


szkutyi
őstag

Hu őszintén nem tudom!!???!!
Nincs véletlen új bútor szetty?,
Lehet ennyi formaldehide lenne ott????
Azóta valtozás?

(#4279) magyar895 válasza szkutyi (#4278) üzenetére


magyar895
csendes tag

semmi új dolog nincs, se dúrva vegyszerezés, azért se értem
Nem akar változni, sajnos inkább rosszab mint javulna.
megróbálom majd felrakni radiátorra, de igazából a pára se nagy a házban, lent olyan 30-35% fent meg nagy ritkán 45% re felmegy.

(#4280) zazenke válasza magyar895 (#4279) üzenetére


zazenke
őstag

vidd semleges területre ahol nincs senki és ott járasd szerintem el fog menni a szaga. én vettem már aktív szén szürőpaplant az obiba és annak savanyú szaga volt amikor kibontottam. Szerintem nem lesz tartós

(#4281) koxmatyi


koxmatyi
tag

Szoktatok ajánlani obis előszűröt a légtisztitokhoz mi annak a pontos neve?

(#4282) 66zio válasza koxmatyi (#4281) üzenetére


66zio
aktív tag

Pollenvédő háló.

(#4283) koxmatyi válasza 66zio (#4282) üzenetére


koxmatyi
tag

Köszönöm

(#4284) arcsin válasza koxmatyi (#4281) üzenetére


arcsin
senior tag

(#4285) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Sziasztok,
70mˇ2-es műhelyemben klímát használunk fűttésre a gáz helyett mert kb megfizethetetlen. Teljesen bevállt, viszont nagyobb így a porszennyezezés a levegőben.
Az a kérdésem, hogy tudtok-e ajánlani légtisztítót műhelybe, figyelembe véve a szűrő költségét?
Elég lenne a hepa szűrős levegő tisztítás, tehát nem kell, hogy ionizálja stb. a levegőt.
Köszönöm
Ui: Én a Xiaomi Mi Air Purifier Pro-ra gondoltam amihez van utángyártott szűrő.

[ Szerkesztve ]

(#4286) szkutyi válasza Khaosz55 (#4285) üzenetére


szkutyi
őstag

Utángyártott szűrő?ez nekem új...
Ja megvan...hat én olcsobban vettem a gyárit..xd

[ Szerkesztve ]

(#4287) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Alis szűrőre gondoltam, de mivel céges vásárlás ezért jó lenne a Magyaroszági vásárlás a számla miatt.
Szóval melyiket tudjátok ajánlani mert azt olvastam a Xiaomi Mi Air Purifier 4 Pro-hoz drága szűrő, ha jól tudom.

(#4288) tomazin válasza Khaosz55 (#4287) üzenetére


tomazin
veterán

En 15kert vettem itthon.

(#4289) belinho


belinho
senior tag

Halihó!

Tudnátok javasolni valami jó kis légtisztítót szálló por ellen!

Fontos lenne hogy ózonmentes, meg ionizátor mentes legyen.
Amiket néztem szinte mindbe van ionizátor, amit nem lehet kikapcsolni, legfeljebb alacsonyabbra venni. Szagok nem érdekelnek, se a vírusok, baktériumok, szóval nekem csak porszűrésre kellene.

(#4290) arcsin válasza belinho (#4289) üzenetére


arcsin
senior tag

Pedig a legtöbb nem tudja ezeket a funkciókat.

(#4291) belinho válasza arcsin (#4290) üzenetére


belinho
senior tag

Daikin és Sharp eszközöket néztem 100-200K között, de abban mindbe van leírás szerint.
Philips-nél nézelődtem még, de ott meg nem találtam a leírásban hogy van-e benne.
Most a Xiaomit nézegetem, bár ilyet nem igazán akarok.
Ezért is írtam ide, hátha tud itt valaki valami jót.

(#4292) arcsin válasza belinho (#4291) üzenetére


arcsin
senior tag

Akkor oké. Szóval a 200ezressel az a baj hgy sokat tud, az olcsóbb meg nem kell. Hát tényleg válság van. A szálló por ellen amúgy nem feltétlenül lesz hasznos bármit is veszel, mert ahhoz kb maxon kéne nyomatni 0-24, az meg elég sok zajjal jár.

(#4293) Kolondrum

BW-AP2 1 éves szűrő napi 2-3 órát működtetve 2-es fokozaton.
[kép]
[kép]
[kép]
[kép]

(#4294) Khaosz55 válasza tomazin (#4288) üzenetére


Khaosz55
addikt

Melyik típushoz? 3-as vagy a 4-es? Mert 3-as vagy 3-as pro új gépet nem lehet nagyob venni már.

(#4295) zazenke válasza belinho (#4291) üzenetére


zazenke
őstag

annak utánanéznék a helyedben hogy a sharpokban valóban nem lehet kikapcsolni a plazmakluszter funkciót ? nekem van egy régebbi olcsó modell ott ki lehet kapcsolni. Tehát ezek után 100%- osan nem lesz benne ion funkció. És később ha mégis elveted ezt a félelmedet akkor vissza kapcsolhatod. a daikinok más esetek ott soha nem lesz teljesen semleges a szűrés mert ott mindig használ elektromos szűrési rendszert is ha jól tudom.

[ Szerkesztve ]

(#4296) koxmatyi válasza belinho (#4291) üzenetére


koxmatyi
tag

Sharpban ki lehet kapcsolni.
De amúgy miért baj,hogy ha benne van(én direkt olyat kerestem)?

(#4297) belinho válasza zazenke (#4295) üzenetére


belinho
senior tag

Sharp weboldalt néztem először, ott szinte mindnél láttam az ion szót a leírásban szóval ugrottam is.

Daikin-nál konkrétan le volt írva, hogy ha zavarja a sziszegő hang, vagy az ózon, akkor állítsa alacsonyabbra a streamert, de nem kikapcsolható.

koxmatyi
Akkor jobban utána nézek a Sharpnál a típusoknak.
Hálóba is menne születő kisgyermekkel egy légtérbe, szóval nem igazán erőltetném ezt az ion, ózon témát bármennyire is elhanyagolható.

(#4298) zazenke válasza belinho (#4297) üzenetére


zazenke
őstag

kíváncsiságból bele olvastam egy mostani kapható sharp használati utasításába és ki lehet kapcsolni. A sharp plazmakluszter ion funkciója amúgy sem hagyományos eljárás . Tulajdonképpen számomra semmit nem ér mert se íze se bűze . Egyszerűen semmit nem vettem észre tőle. De ki lehet kapcsolni ezt a nagy semmit is .

(#4299) magyar895 válasza zazenke (#4280) üzenetére


magyar895
csendes tag

ment a tisztító maxon kb 65 órát

Elvittem irodára, ahol az épület egyik fele nincs használva. Rendeses 2 hetente takarítva van egy söprés felmosás erejéig, nincs pára, fűtés van, 18- 20 fokon az épület. Beraktam egy 30 m2-es szobába. Ugyan az a savanyú szag. Gondolom ez már elegendő lett volna ahhoz, hogy kifújja magából.

Szóval továbbra is ott vagyok, hogy nem értem mi történt és döbbenet, hogy kb 5 óra használat után ez bekövetkezzen. Nem tudom, hogyan lehetne reklamálni a gyártó fele. Gondolom kb sehogy.....

(#4300) szkutyi válasza magyar895 (#4299) üzenetére


szkutyi
őstag

Dehogynem...
Döglött a szűrő.
Ennyi .adjanak újat.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.