Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4501) Rendo84 válasza trcvk663 (#4499) üzenetére


Rendo84
senior tag

Érdekes egyébként az én készülékem levegő minőségérzékelője 29-41 pm között ugrál működés közben. Volt hogy otthon végeztem valami munkát, a berendezéstől kb 10 m-re másik helységben és egyből felugrott 80-ra. Amint abbahagytam, néhány perc után vissza állt normál értékre.
De általánosságban mióta üzemel, akár reggeltől estig, akkor is ennyi értéket mutat. Ami jónak számít, csak mint írtam is a beüzemelés óta jó pár hete megy és sohasem változott ez az érték első pillanattól fogva ennyit mér. A kérdés így felmerül bennem, ha nincs olyan tevékenység végezve, ami pl felkavarná a port otthon, vagy hosszabb szellőztetés után, akkor nem látom értelmét egész nap bekapcsolni, ha a mérést veszem alapul. Bár aki asztmás, allergiás, stb lehet tapasztalata már ennek az ellenkezőjét.
Egyébként CONCEPT CA2000 van és brutál jól néz ki, professzionális minőségi szűrőrendszere van és jó nagy teljesítményű.

[ Szerkesztve ]

(#4502) arcsin


arcsin
senior tag

Olyan kérdésem lenne, hogy valakinek hogyha hosszú időn keresztül magas(abb) fokozaton ment a xiaomi légtisztítója, akkor magától néha vissza-e állt auto modba? Ez valami olyan dolog amit a gép a saját védelmében csinál, vagy valami bug ? Eleinte azt hittem párom nyomkodja, de nem

[ Szerkesztve ]

(#4503) 66zio válasza Rendo84 (#4501) üzenetére


66zio
aktív tag

Pedig a 29-41 magas. Minél kisebb PM (nem tudom a tied mit mér) értékre kell törekedni.
WHO is nemrég szigorított a határértékein.

[Forrás]

Két cikk ami a témával foglalkozik:
[link] [link]

(#4504) 66zio válasza arcsin (#4502) üzenetére


66zio
aktív tag

Azt írják, hogy 3 óra után vált vissza auto-ra. Ezt egy kis munkával ki tudod úgy javítani, hogy az appban felprogramozod, hogy 3 óránként kapcsolj vissza maxra. Ezen a linkelt leírja a lépéseket is:
[link]

(#4505) arcsin válasza 66zio (#4504) üzenetére


arcsin
senior tag

HA-val hasznalom, csak az okára voltam kivancsi, köszi.

(#4506) trcvk663 válasza nababika (#4500) üzenetére


trcvk663
tag

Én is nemrég olvastam, azért maradt meg bennem. ;)

(#4507) zozek


zozek
tag

Valaki használ xiaomi air purifier 4 lite-ot? Mennyire jó? 17 nm-es szobába,illetve hordozva lenne másikba is azok kissebbek.
Levoit core 300s tetszik még csak jóval drágább.

(#4508) ReSeTer


ReSeTer
senior tag

Vannak ezek az elektrosztatikusan töltött HEPA szűrők, mint pl a Philips-nél is. Ezeknél keletkezik Ózon? NanoProtect néven fut.

(#4509) Parson válasza ReSeTer (#4508) üzenetére


Parson
addikt

Miért keletkezne? :F

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#4510) ReSeTer válasza Parson (#4509) üzenetére


ReSeTer
senior tag

Vannak ezek a gépek, amelyek elektromosan feltöltik a részecskéket vagy mi, aztán ott biztos keletkezik ózon, ezzel foglalkoznak cikkek is. Nem vagyok szakértő, ezért kérdezem, hogy ennél előjön-e ugyanez az átalakulás?

[ Szerkesztve ]

(#4511) Parson válasza ReSeTer (#4510) üzenetére


Parson
addikt

Ha keletkezne is, akkor sem olyan mennyiségben, h káros lenne. De elektrosztatikusan töltött szűrőktől nem fog keletkezni szerintem.

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#4512) ReSeTer


ReSeTer
senior tag

Körvonalazódott mit is szeretnék. Tudtok ajánlani ezek alapján?
- 3-mas szűrő (előszűrő, HEPA, Aktív-szén)
- Semmi egyéb extra szűrési funkció nem kell
- Ne Xiaomi, Levoit és IKEA...(IKEA túl olcsó, hogy igaz legyen, valami turpisság van benne tuti)
- Szűrő árak minél olcsóbban (nem hamisított), és beszerezhetőek legyenek itthon, vagy max EU-ban. A max. ár amit eltudok képzelni az 15k, a 3-mas szűrőért
- 8 m2 a szoba mérete
- valamiféle auto üzemmód legyen benne, még ha nem is a legjobb
- 80 ezer alatt legyen az ár

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#4513) Parson válasza ReSeTer (#4512) üzenetére


Parson
addikt

'Ne Xiaomi, Levoit és IKEA...(IKEA túl olcsó, hogy igaz legyen, valami turpisság van benne tuti)'

Turpisság? Tömeggyártásnak hivják. Az IKEA bútorok szerinted miért olyan (relatív) olcsók? Nem kell belegondolni semmit, hanem utána kell járni, hogy minöségileg megfelelöek-e. Ha igen, akkor no problemo.

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#4514) Geth válasza Parson (#4513) üzenetére


Geth
addikt

Az IKEA bútorok szerinted miért olyan (relatív) olcsók?
Mert relatíve sz*rok.

(#4515) Parson válasza Geth (#4514) üzenetére


Parson
addikt

Ez egy magánvélemény a sok közül. :D
Ettöl függetlenül a sorozatgyártás és a logisztika és a megannyi apró részlete a komplett terméknek mind-mind elösegiti a nyomott árakat.
Szerintem sem csúcskategória, söt! De nem is erröl volt szó. Van az a réteg, akinek az igényeit kielégíti és ott a hasonló szintü / árkategóriájú termékekkel összevetve relative jók. Az nem kérdés, hogy van nála rosszabb, ahogy az sem, hogy van jobb is az IKEA-nál, objektiv véleménnyel élve is.
Tehát a 'relative sz*rok' kijelentés esetében nem mindegy, hogy mi a referencia az összehasonlításra! :)

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#4516) ReSeTer


ReSeTer
senior tag

Mindenesetre most nézem, hogy teljesen felesleges volt beleírnom, mert amúgy sincs neki automata funkciója, tehát eleve kiesik a listából.
Valami tipp?

(#4517) 66zio válasza ReSeTer (#4516) üzenetére


66zio
aktív tag

A leírása szerint a STARKVIND-nak van automata funkciója. Bár, ha a leírásuk szerinti „Zöld: 0-35 / Jó” kategóriáig nem emeli a fordulatot az nem annyira jó. Sajnos sok légszűrő túl későn kapcsolja feljebb magát. H

(#4518) KD6-3.7 válasza Geth (#4514) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Az, hogy 365 napig vissza tudod vinni az elég kevés butorboltra igaz. Van mindenhez pótalkatrész. Okos megoldásaik vannak. Szerintem baromi jól csinálják. Mivel jobb egy Möbelix vagy Mömax, esetleg XXL Lutz? Vagy szerinted melyik jobb az IKEA-nal tényleg kíváncsi vagyok!

(#4519) Maarki


Maarki
aktív tag

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni.
Teljesen vak vagyok ebben a témában ezért kérném a segítséget.

Mit tudnátok ajánlani nekem max 140-150ezer ft körül ez a plafon ha olcsóbb nem baj. 😊
50nm szobát kellene tisztítani.40 egy nagy tér 10nm nyitott szoba
Polen, por DE a lényeg ha van ilyen baktérium, penész szűrés.
Ha esetleg van wifi vagy mobil app az se lenne rossz.
ha kell cserélni a szűrőt 20-25ezer nekem bele fér (nem tudom ,hogy működik mert láttam olyat amiben több is volt és akkor azt pakkban lehet venni vagy szűrönként 10-20k? Mert ha igen akkor azt azért elengedném )
Neki álltam nézelődni de minél jobban bele álltam annál jobban eltévedtem.

Válaszotokat előre is köszönöm!

üdv Maarki

(#4520) Bazsee71


Bazsee71
őstag

Daikin saját webshopjában a légtisztítók ÁK legjobb nettó ár alatt.

MC30Y 137.600,- Ft helyett 102.897,- Ft
MC55W 188.900,- Ft helyett 144.097,- Ft
MCK55W 278.000,- Ft helyett 205.897,- Ft

[ Szerkesztve ]

(#4521) Vladislav


Vladislav
tag

Sziasztok!

Légtisztító vásárlásán gondolkozok. Egy kb 25 m2-es szobában tervezném az elhelyezését.

A neten már 50 - 60 E Ft körüli összegért vannak fent Xiaomi, Philips termékek. Ezek már használhatóak? Vagy a felejtős kategória?

Üdv: Vlad

(#4522) oszy válasza Bazsee71 (#4520) üzenetére


oszy
veterán

Ezekben tényleg sokáig nem kell szűrőket cserélni? Mert úgy jó vételnek tartom. :K

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#4523) Bazsee71 válasza oszy (#4522) üzenetére


Bazsee71
őstag

Ma jött meg, remélhetőleg erre majd 10 év múlva tudok csak válaszolni. :D

De ha csak a fele igaz, már jó. Illetve bízom abban, hogy azért a Daikinnál van némi Know How, a kínai copy/paste cuccokkal ellentétben.

(#4524) BlackJack21 válasza Bazsee71 (#4523) üzenetére


BlackJack21
tag

Nálunk 6 hónapja meg egy 55-ös, eddig egyszer volt vele probléma, ázottkutya szaga volt (egy esős napon szellőztetés közben is működött a légtisztító), de egy szűrő kiszárítás után elmúlt.

(#4525) pajorgergo válasza oszy (#4522) üzenetére


pajorgergo
aktív tag

Philips-nél azt írták 2 évig nem kell, 3 hónap után megtelt és szagot áraszt a szűrő...
A fő probléma az volt, hogy néha erkély ajtó nyitva volt, a földszinti lakó meg láncdohányos és a gépet lusta voltam a szellőztetés során lekapcsolni, meg aztán ami bejutott cigiszag, azt szépen magába szívta..aztán megtelt :DDD most azt vadászom hol a legemberibb áron tudok venni egy újat :D

(#4526) oszy válasza Bazsee71 (#4523) üzenetére


oszy
veterán

Nagyon izgat a dolog. Az eddigiek (xiaomi, Philips) azért nem tetszettek, mert pár havonta kellett volna szűrőt cserélnem. Ezek 30.000-50.000 Ft közöttiek voltak. A Daikin ugye a duplája, ha a szűrőt tényleg ritkán kell cserélni… :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#4527) oszy válasza Bazsee71 (#4520) üzenetére


oszy
veterán

Melyik éri meg jobban? Az első ár alapján (sosem került még ennyibe) jó. A második 2020-bán volt annyi, mint most. Megéri a nagyobb vagy elég a kisebb is. Vagy ez már csak pénztárcától függ?

Plusz kérdés. Egy panel lakásban hogyan kell használni? Mi a megfelelő?

[ Szerkesztve ]

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#4528) oszy


oszy
veterán

Létezik olyan légtisztító, ami párátlanító funkciót is tud? Ezen felül pedig nagyon ritkán kell benne szűrőt cserélni!

[ Szerkesztve ]

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#4529) Parson válasza oszy (#4528) üzenetére


Parson
addikt

Én csak a páraelszivókat ismerem ilyennek. Viccen kivül.

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#4530) zazenke válasza oszy (#4528) üzenetére


zazenke
őstag

van de nincs gyakorlati tapasztalatom vele többfajta teljesítményben [link]

[ Szerkesztve ]

(#4531) Fercsa válasza oszy (#4526) üzenetére


Fercsa
senior tag

Nekem MC55W van, egy eve megy megallas nelkul minden gond nelkul. Rendszeresen ki kell porszivozni havonta. Porszivofej nelkul a kinti es belso szuroket is.
En belvarosban lakom, nincs alergiam, de mielott megvettem minden este banyasznom kellett az orromba, hogy tiszta legyen. Miota meg van mar csak 2-3 naponta. Szerintem hatarozottan van haszna.

Paramentesito: Ha nagyon paras (>60) a lakasod, akkor ne hallogasd! Adott hely valogatja, pl. penesz jelenlete stb.. de erdemben nagyobb hatasa lehet egy paramentesitonek, mint egy legtisztitonak, de mindenkepp kulon egyseget vegyel es 400W ala ne add, mert a kis vackok sajnos nem ernek semmit. Nalam egy EXD20DN4W megy szinten egy eve.

Egyet tudok mondani csak, hogy kar volt halogatnom a megveteluket. En esetemben foleg az utobbinak.

[WEB]:[www.fercsa.com] - [FTP]:[fercsa.myftp.org:21] - [TV]:[sorozatguru.info] - [CM]:[cablemodemhack.tk] - [BiT]:[server-seed.com]

(#4532) oszy válasza Fercsa (#4531) üzenetére


oszy
veterán

Köszönöm szépen!
A páramentesítőre még nincs szükségem, de gondoltam ha már veszek, akkor már előre gondolkodom (lakás-házcsere). :) De így akkor külön dolgokat veszek.

A trotec jó, de abban is többször kell szűrőt cserélni, mint a Daikinban.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#4533) pajorgergo


pajorgergo
aktív tag

Ha valaki lát valahol véletlenül 40e alatt FY4440/30 szűrőt ne tartsa magában :D Kamionról leesett is érdekel :DD

(#4534) pajorgergo válasza pajorgergo (#4533) üzenetére


pajorgergo
aktív tag

Tegnap feltettem a kérdést erre ma akciós lett a pepitán :D [link]

(#4535) oszy válasza pajorgergo (#4534) üzenetére


oszy
veterán

Figyelik a fórumot! :D

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#4536) HurkaLES


HurkaLES
tag

Sziasztok!
Igazából én azzal a kérdéssel fordulok hozzátok hogy a Xiaomi Smart Air Purifier 4 illetve a 4 Lite esetén mennyire játszik szerintetek a marketing? Ezt arra értem H leírások alapján például a sima 4 szagtalanítás "funkcióval" is el van látva. Ez a Lite esetén is pontosan ugyan úgy van csak a leírásból kihagyták, hogy a drágább tesó nagyobb eséllyel legyen megvásárolva? Számomra ez egyébként azért is lehet fontos, mert a helyiség ahol el lenne helyezve nem követeli meg a nagyobb teljesítményű légtisztítót. Viszont egyébként ez a szagtalanítás egész jól hangzik. (Onnantól minden reggel bundáskenyér lenne a reggeli.) Viccet félretéve, ha a nappaliban lenne ami durván 30 nm van értelme megvenni a nagyobb teljesítményűt ha ilyen igényem is lenne? Vagy ilyesfajta tudásban ugyan az.
Illetve ha van esetleg másik ötlet ami ár érték arányban jobb a Xiaomitol azt szívesen meghallgatom.
A válaszokat előre is köszönöm!

(#4537) arcsin


arcsin
senior tag

A Szagtalanítás az a filter szénbetétjén múlik elsösorban. Az hogy van benne negativ ionizácio (ami nem szagtalanítás a leiras alapjan sem) azt mindenki magának dönti el hogy hisz benne, vagy nem.

(#4538) mephi666


mephi666
nagyúr

ez szerintetek mennyire használható? 3-as HEPA, aktív szén, ionos funkció, kutyafüle... semmi okosfunkció, de nem is lényeg, csak hogy bekapcsoljuk és végezze jól a dolgát... 2év gart adnak rá, 25 a készülék, 6ezer a szűrő bele...

van ilyennel valakinek konkrét tapasztalata? amit találtam, 90%ban pozitívat érnek róla, a negatívumok meg olyanok voltak, ami engem nem érdekel (pl hogy van-e rajta fogantyú meg hasonlók)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#4539) arcsin válasza mephi666 (#4538) üzenetére


arcsin
senior tag

Szerintem kicsi a szűrője. Ráadásul szerintem nincs is benne aktívszénszűrő. Itt látszik. 1500 óranként kell szűrőt cserélni benne ami kb 2 hónap.
Szerk: Megvan a csereszűrő, csak másképp néz ki erősen mint a gyári.

[ Szerkesztve ]

(#4540) zazenke válasza arcsin (#4537) üzenetére


zazenke
őstag

önmagában az ionizátornak nem igen van szagtalanító funkciója ahhoz lenni kell ozon tartalmának is valamennyinek. jól beállított ionizátornak ez annyira pici hogy nincs hatása a szagokra. lebegő porra viszont van kiegészítő hatása.

(#4541) zazenke válasza HurkaLES (#4536) üzenetére


zazenke
őstag

azért kell a nagyobb teljesítményű de csak az amibe nagyobb lapátok vagy mókuskerék van mert ezt alacsonyabb fordulattal hajtva is szállít annyi levegőt ami elég lehet de nem lesz akkora zaj kibocsátása. A xiaomi és társaiban kicsi normál ventilátor van mely csak nagyobb fordulat árán tud több levegőt szállítani. de ennek nagy hangja lesz. a legjobb megoldás a járókerekes megoldások vagy ventillátor kerék vagy mókuskerék stb . pl daikin vagy sharp

(#4542) szalabzs


szalabzs
tag

Sziasztok!
Adott egy Xiaomi Smart Air Purifier 4 Lite, Budapesten, a 13. kerület belvároshoz közelebb eső részén lakom (a Jászai Mari térhez közelebb eső része).
Létezik, hogy szellőztetéskor sem lépi át a részecskeszám a 19-et? De legtöbbször még a 10-et sem. Konkrétan látom a port a levegőben a spotlámpa alatt, ami 3 méterre van a készüléktől.
Egy barátom Philips gépe körülbelül 10 percenként kapcsol fel magasabb fokozatra, és szinte folyamatosan magasabb részecskeszintet mutat. Nála van kutya, nálam általában nincs, de pont tegnap volt nálam egy pár órára, és kíváncsi voltam, hogy megdobja-e a részecskeszintet. Nem tette.
Lehetséges, hogy a szenzor nem jó? Egyébként egy Februári gépről van szó.
köszi!

(#4543) 66zio válasza szalabzs (#4542) üzenetére


66zio
aktív tag

Simán lehet. A Xiaomik nem a szenzorminőségről híresek. De ez nem feltétlenül jelenti azt, hogy a tied rossz lenne abban az értelemben, hogy a szokásos Xiaomi minőségtől eltér. A 19-es részecskeszám amúgy magas. A légszennyezésre kis túlzással úgy kell tekinteni, mint az ólomra. Nincs egészséges mértéke. A WHO is folyamatosan szigorítja a határértékeit. A Philips felkapcsolásának az is lehet az oka, hogy a Xiaomi (régebbiek biztosan) csak eleve magasabb értéknél kapcsolnak feljebb, akkor is csak alacsonyabb fokozaton. Illetve sokat számít a helyszín, magasság, szél a pm mennyiségre vonatkozóan. Szóval lehet ez is különbség a barátod és te lakóhelyed között. Én keresnék közelben hivatalos mérőállomást, ha nincs akkor közösségit [link] és azok értékeivel próbálnám összemérni, hogy mit mutat a gép, azt figyelembe véve, hogy akár egy utcával arrébb lévő érték nem feltétel igaz rád.

Illetve amit a lámpáknál látsz port az igazából ülepedő por, attól lesz poros a szekrény, amit a légtisztítók mérnek pedig szállópor, ami sokkal kisebb.

(#4544) oszy válasza Bazsee71 (#4523) üzenetére


oszy
veterán

Elvileg a héten megérkezik nekem is. Egy panelben hova érdemes tenni, hogy hatékony legyen? Mire kell figyelni? Szellőztetés és ilyen dolgokra gondolok. :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#4545) szalabzs válasza 66zio (#4543) üzenetére


szalabzs
tag

Nagyon köszi a választ!
Valamelyest megnyugtattál :)

Az még a kérdésem, hogy mennyire elvárható, hogy az ülepedő port is szűrje a készülék.
Mennyire igaz az, hogy a levegőszűrő használatával kevesebbet kellene proszívózni?
Allergiás is vagyok, de nem tudom, hogy abból a szempontból segít-e. Azt nehéz mérni. De a porcicákat a földön elég könnyű látni :D

köszi!

(#4546) 66zio válasza szalabzs (#4545) üzenetére


66zio
aktív tag

Ha eljut a szűrőig természetesen megfogja. A probléma inkább az, hogy ezeket a nagy porszemeket sokkal nehezebb magához húznia. Maxon meg úgysem járatod egész nap. Nekem nincs, de azt szokták mondani, hogy a porosodás ellen a robotporszívó jó. Nincs tapasztalatom velük.

Allergia kérdés meg érdekes. Én is az vagyok. Én úgy érzem segített, van aki meg azt mondja, hogy ő nem vett észre változást.

(#4547) oszy válasza Bazsee71 (#4523) üzenetére


oszy
veterán

Te milyen beállítással használod?

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#4548) Fercsa válasza oszy (#4547) üzenetére


Fercsa
senior tag

En az auto-t javaslom, ha elmegyek egy kisebb idore akkor meg feltekerem maxra.

Ne felejtsd el regisztralni a keszuleked a standbyme oldalon a plussz garanciaert!

[WEB]:[www.fercsa.com] - [FTP]:[fercsa.myftp.org:21] - [TV]:[sorozatguru.info] - [CM]:[cablemodemhack.tk] - [BiT]:[server-seed.com]

(#4549) oszy válasza Fercsa (#4548) üzenetére


oszy
veterán

Köszönöm a jó tanácsokat! Nekem is most auto és éjszakára az ECO a kisfiam “miatt”!

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#4550) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Sziasztok!

16-20 m2-es helyiséghez (dolgozó, háló) milyen légtisztítót ajánlotok? Látom, hogy van Daikinnak nagyobb gépe, ami -elvileg- 10 évig működik egy szűrővel, illetve létezik Ikeás megoldás is gázszűrővel. Utóbbiban milyen időközönként szokott kelleni szűrőcsere?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.