Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LED világítás a lakásban (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:07

LOGOUT.hu

A ledek energiahatékonyságuk és a tömeggyártás miatti egyre alacsonyabb árukkal mind népszerűbb fényforrások. A legelterjedtebb foglalatok (pl E14, E27) mellett a sokat használt foglalatokon (pl GU 10, GU 4, MR 16) át ma már a ritkán használt, speciális foglalatok (pl R7s) számára is van ledes alternatíva. A ledes fényforrások a fogyasztók megszokásainak megfelelően formájukat tekintve is igazodnak a korábbi technológiákon alapuló fényforrásokhoz, így találunk kompatibilis ledes alternatívákat pl halogén izzóink helyére is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10735) Flowtation


Flowtation
őstag

Sziasztok!

OFF:

Feltennék egy számomra nem egyszerű kérdést. Az olyan lámpatestekben, amiben több izzó van, ott hogy kell számolni a fényerővel, wattal? Mármint, hogy mondjuk összeadódik? Vagy nagy hülyeséget kérdeztem? Igazából csak kiváncsiságból jutott ez eszembe... :B

ON:

Mozgatja a fantáziámat ez az álmennyezetes, sarokban lévős hangulatvilágítás. De megmondom őszintén csak ezért nem raknék fel karton, mennyezetet, stb. Van valami ötletetek arra, hogy hogyan lehet kivitelezni ezt? Bármilyen megoldás, ötlet érdekel, persze ha halott dolog, azt is megértem.

mzso (#10717): megnéztem az egyik kiégett izzót, megnyugodtam, mert egy egyszerű 2 w-os, 160 lumenes izzó volt benne, az is csak egy darab, a másik három meg sima izzó. Szóval szerintem 4 db 6w-os izzó elég lesz simán, úgy gondolom. :DDD

[ Szerkesztve ]

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LED világítás a lakásban (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.