Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • j.bravo

    addikt

    válasz vendingo #37987 üzenetére

    #37987 vendingo, #37988 jézusom:
    ebben maximálisan igazatok van :R nem emeltem ki hogy üres futtatóra értem :)

    háttér/magyarázat: egyik fajtamentés oldala nemrég posztolta hogy az új gazdi egyik nap hazavitte a kutyát, második nap elvitte futtatóba, madzagról levette, kutya első dolga volt átugrani a kerítésen, el is szaladt, a nap folyamán később sajnos el is csapta egy autó :(

    Futtatók továbbgondolva: szerencsések vagytok, ha nálatok zsilip rendszerű a kapu (kettő van, közte kis hellyel). Itt a szépséges Pesterzsébeten és a környéken szimpla ajtósokat láttam eddig.
    Itt - szerintem - a bent lévő kutyák gazdáinak felelőssége lenne nem engedni hogy a belépő gazdira, kutyára ne rontsanak rá a kutyák már a kapuban, legalább hadd csukják be nyugodtan az ajtót és vegyék le a pórázt. (ezáltal elkerülve hogy a belépő rögtön áldozattá váljon).
    Persze sajnos távolról sem mindenki ilyen, sokszor látom hogy "ó, kerítésen belül van, nem tud elmenni" és nem figyelnek rájuk egyáltalán, egymással dumálnak, alkalmasint egy sört is szisszentenek (nem viccelek); a kutyasz.rt sem szedik össze (mivel nem is észlelik mikor, hova kerül).

    Szóval, szerintem, új kutyánál, aki még nem szokott ill. nem ragaszkodik az új gazdihoz, szökésre hajlamos, a futtatóval is legyen óvatos. Mielőtt odaviszi a kutyát, nézze meg hogy biztonságos-e, nem lyukas-e a kerítés, nem túl alacsony-e. Amikor kutyával megérkezik, belépés előtt szólítsa meg a bent lévő gazdikat, mérje fel mi a helyzet, egyeztessenek, mérlegeljen.
    Ez alap kéne hogy legyen, de sajnos tudjuk, látjuk hogy csak elvben alap dolog a gyakorlatban nagyon nem alap :(

    [ Szerkesztve ]

    Whatever.

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés