Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:02:15

LOGOUT.hu

Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
Kérdezés előtt kérjük olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19409) rayoliviero válasza King Unique (#19408) üzenetére


rayoliviero
veterán

Köszönöm szépen a részletes választ. :R

Windows 10 legújabb frissítéssel, hátlapi Intel USB csatlakozó.

Most harmadáig van megpakolva, akkor tuti azért mértem lassabb sebességet, mert a gyorsabb sebességet még üres állapotában produkálta. A WD My Passport pedig szintén üres, azért gyorsabb akkor.

Amúgy jó ki merevlemez, halkabb a My Passporttól, ahogy írtátok is korábban.

Egy problémám van, hogy néha nem akar leállni, vagyis nem tudom biztonságosan eltávolítani. amikor a Windows nem, akkor a Safety Remove program sem tudja eltávoltani sajnos, hiába nyomok a kényszerített leállításra, próbálkozik, de nem tudja leállítani. Olyankor a gépet újraindítom, aztán utána már rögtön le lehet állítani.

Sajnos ugyanez igaz a My Passportra is, azt sem tudom leállítani sokszor a saját programjával sem.

Lehet a vírusirtó pont vizsgálja olyankor, vagy hasonló történhet.

[ Szerkesztve ]

(#19414) Jarod1


Jarod1
addikt

Wd my passport ultrara valami bőrtokot nem tud valaki ? az se bay ha ebay es.

(#19435) King Unique válasza Frod (#19433) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Az összefoglalóban van Wi-Fi képes 2,5" külső merevlemez kategória, illetve a végén ott van a gyártók listája. De tapasztalat főleg a normál típusokkal van és előbbiek inkább csak említés szintjén szerepelnek. Továbbá, ha olyan típus kell, ami SD kártyát is tud kezelni, akkor tovább szűkül a kör. Szóval ilyen igények mellett az említett Toshiba hivatalosan megfelelhet a célra, de egyebet nem tudok hozzáfűzni, max. ezt a tesztet. Illetve ilyen paraméterekkel még a WD My Passport Wireless jut eszembe —► teszt.

Szóval nem ártana ezt átgondolni, hogy biztosan ilyen speciális modell kell-e? Ha igen, akkor a lehetőségek adottak, illetve gondolom az ár is meghatározó szempont. Az alapján pedig vannak az egyes modellek között különbségek, így akár aszerint is lehet szelektálni.

[ Szerkesztve ]

(#19439) Hunork


Hunork
veterán

Üdv!

Külső HDD kérdés lenne. Az alábbiak közül melyiket, és miért? Élettartam a lényeg.

Maxtor 1TB HX-M101TCBM
Maxtor 1TB M3 Portable
Toshiba Canvio 1TB
WD Elements 1TB
ADATA ahd710-1tu3-cbl 1TB
ADATA ahd710-1tu3-cbk 1TB
ADATA HD650 1TB

2TB esetében ár szempontjából a Maxtor a nyerő, ezt látom. Esetleg a WD Elements U3.
Bolt adott, ezért a fenti felsorolás, ezekből kéne kiválasztani. Előre is köszönöm a segítséget!

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#19441) King Unique válasza Hunork (#19439) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Az az összefoglalóban is szerepel, hogy általában nem igazán van legmegbízhatóbb típus. Amúgy mindegyik 2,5" | 1 TB kompaktban rendszerint ezen hozzászólásban említett olcsó, kommersz merevlemezek vannak (kivétel a Red). Illetve a tartósság eleve a megfelelő használattól is függ.

Továbbá nem hiába vannak az összefoglalóban az adott kategóriák és egyebek feltüntetve, mert azok alapján valahol meg kell húzni a határt, hogy dönteni lehessen. A listádból az első kettő = ugyanaz és azoknál a mellékelt szoftveres pakk is kiemelkedő —► [link]. A Toshiba kínálatából melyik? De gondolom a Basics lehet, ami hasonlóan fapados, mint az Elements. Bár a célnak nyilván mindkettő megfelelhet. A 3-féle ADATA igazából 2, mert tudtommal a HD710-ből csak egyféle van, de az több színben is kapható. Illetve ezek eleve speciális, ütés / ütés- és vízálló modellek.

Ha nagyobb tárkapacitású 2,5" külső HDD kell, akkor pedig ezt a logout cikket tudnám ajánlani.

[ Szerkesztve ]

(#19442) Hunork válasza King Unique (#19441) üzenetére


Hunork
veterán

Köszönöm részletes és kimerítő válaszodat! :R
Tudom, többször felmerült már. Csak közben az ember olvas mindenféle tesztet, más oldalakon is. A többség esetében a WD Elements jön ki minden szempontot figyelembe véve jobbnak, utána a Maxtor M3 (ami ugye Samsung volt). Engem főleg az érdekelt, hogy megbízhatóság, sebesség, élettartam tekintetében milyenek a tapasztalatok. Tudvalevőleg, hogy sok boltos, szervizes is aktív tag a PH-n.
Ezért már csak ez a két versenyző maradt.
Tudom, nehéz jót mondani, sőt 100%-osan lehetetlen. de hát ezért vagyunk itt, hogy megosszuk a tapasztalatokat.
Ma este le szeretném adni a rendelést. Én a WD Elements mellett voksolok, de ha valaki, akár Te azt mondod, hogy a Maxtor jobb választás, akkor azt rendelem. :K

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#19443) King Unique válasza Hunork (#19442) üzenetére


King Unique
titán

Milyen szempontok alapján? Mert pl. a 3 év gyártói garancia, szoftveres pakk egyértelműen az M3 Portable mellett szólnak. Illetve a másik gyártónál eleve a szintén 3 év garis My Passport Ultra sorozat az M3 méltó kihívója, nem a fapados Elements, amire csak 2 év van. És bizony jól tud ám jönni az a + 1 év garancia. Sőt, ha esetleg csak 2 évet adnak rá az adott helyen, akkor is ott van az RMA ügyintézés lehetősége, ami egyébként a WD-nél sem vészes —► [link].
Továbbá mindegyiknél integrált USB-aljzat van és egyik-másik gyártó konzumer notebook merevlemezeit sem mondanám annyival jobbnak és megbízhatóbbnak a másikénál. Bár a Seagate-ek előnye nagyobb tárkapacitásnál (pl. 2 TB) a kevesebb tányér és nagyobb adatsűrűség —► kisebb magasság (slim méret) | gyorsabb adatátviteli sebesség.

De a döntés a tied, azt választod, amelyiket akarod. :)

[ Szerkesztve ]

(#19474) Jarod1


Jarod1
addikt

ma megjött a WD passportra a tok!
[link]

(#19484) marsu. válasza King Unique (#19482) üzenetére


marsu.
senior tag

Igen, ha a full belső méretét vesszük, akkor ez is van kb. 2,5 cm.
Amibe maga a tok volt csomagolva, átlátszó fólia, arra volt egy kis papír ragasztva, de úgy emlékszem csak annyi volt rajta, hogy Made in China. Külön kis papír abszolút nem volt hozzá. Inkább a NoName kategóriába sorolnám a tokot.

Egy ilyen WD My Passport Ultra-t használok az 1TB-os kivitelben.

(#19490) tomp válasza King Unique (#19489) üzenetére


tomp
félisten

A HDD Rec és a sima usb között csak annyi a különbség, hogy a HDD portra dugott vinyót/pendrive-ot használja tárolónak. Rádugva felkínálja, hogy formázza és felvételi tároló legyen vagy a rajta lévő médiát lejátsza. Mindkettő 1,5A-ig terhelhető külön-külön. Leteszteltem. Bármit meghajt. Leválasztás nincs de ha nem vagyunk a médialejátszóban akkor hozzá sem nyúl a vinyóhoz. Digitális tv esetén ha nem a csúsztatott műsor módban vagyunk(pause->play) akkor nem piszkálja a vinyót. WD Elements 4mp után parkol. Leparkol és úgy is marad.

(#19506) Dency01 válasza King Unique (#19505) üzenetére


Dency01
aktív tag

Értem.
Igazából nekem ilyen hiper szuper extrák nem kellenek mellé, tároljon adatot és kész. :D
Csak azért kérdezem mert 30k-s keretbe még talán a WD elements portable- is belefér, meg talán a WD egy kicsit nevesebb is a Toshibánál. A kikötés csak az hogy ne kelljen külső tápforrás neki, csak az USB.
Szóval a 2 közt vacilálok.

Annyi pénzem sincs hogy gyalog hazamenjek.

(#19517) Sztrapacsek


Sztrapacsek
csendes tag

Analfabéta vagyok számítástechnikában.
Szeretem a "mozit", és a fiamtól egyre jobb minőségű, és ezért egyre nagyobb adattartalmú filmeket kapok, amihez már nem volt megfelelő mobil adattárolóm. A javaslatára vettem egy 2 TB-os WD Elements USB külső winchestert.
A probléma: a hat éves Samsung tv-m nem ismeri fel. Win7en formatáltam, újra tettem rá filmet, nem segített. A furcsa az, hogy a fiam szintén 1-2 hónapos 2TB-os Maxtorját szépen olvassa. Más fájlrendszere lehet a kettőnek? Az egyiket nem tudja a tv-m? Mi lehet a megoldás? (Számítógépen, és pár hónapos kicsi tv-n nincs gond.)
Előre is kössz a segítséget.

(#19520) Sztrapacsek válasza King Unique (#19519) üzenetére


Sztrapacsek
csendes tag

2011 februári Samsung PS63c7700 a tv-m.
A Maxtor M3 és a WD Elements is NTFS fájlrendszerű.
Ugyanazon az USB bemeneten próbáltam őket, azonos tápellátást feltételezek. A Maxtor szépen fut, a WD nem.
Az USB chipjük különbözne?
Köszönöm a segítséget, próbálkozom egy frissítéssel.

(#19527) Tigi


Tigi
őstag

Sziasztok

Vettem a lányomnak egy WD My Passport Ultra 1TB HDD-t.
A kérdésem az lenne, hogy érdemes a gyári programok közül valamit feltenni, ha csak adattárolás a cél?

Előre is köszi. :R
üdv.

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#19533) diegho válasza King Unique (#19532) üzenetére


diegho
nagyúr

Köszi a választ!

A tárhely nem kell célirányosan. Ha a felhő tárhelyet nem nézzük és fontos, hogy 2.0-ás USB-vel menjen, lehetőleg 1db-al normálisan, akkor mi lenne a best buy? WD My Passport Ulta-t nézegettem, de csak 24 hó garos, Adata viszont van 36 hónappal is és pl PCX-en azt írja az egyik tulaj, hogy 2.0-val is megy rendesen: [link]

(#19542) Kezdő vagyok válasza Kezdő vagyok (#19540) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Szóval sikerült azóta megcsinálnom a registry módosítást,és újraindítás után minden rendben van,rendesen leválasztja,viszont a rajta levő LED azért még ritkán,de villog.
Ez baj-e?
A SES drivert csak akkor telepíthetem fel,ha rá van csatlakoztatva a külső My Passport,vagy mindegy neki,mikor telepítem fel?
Én szerintem mindegy neki,de ez csak tipp.

[link]

Most látom csak,hogy a villogás normális,azt írtad.

(#19546) Kezdő vagyok válasza Kezdő vagyok (#19544) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Lehet,hogy elkiabáltam a dolgot.
Van egy régebben vásárolt,nem használt 2 TB-os My Passport Ultra HDD-m,most rácsatlakoztatva a gépre első körben rendesen felismerte,majd nem bírtam eltávolítani,ahogy le akartam venni.
Gondoltam,kikapcsolom a számítógépet,akkor le tudom venni.
De a számítógép meg nem akart leállni,hiába várakoztam rá.
A számítógép főkapcsolóját hosszabb ideig benyomva tartva állt le a számítógép---de a HDD nem.
Kénytelen voltam a LED villogása mellett lehúzni.
Garos még szerencsére.
A számítógépnek ártott ez a dolog valamit?
Esetleg újratelepítsem a Smartware programot?

(#19555) athomi


athomi
veterán

Bedugom az USB-be a külső merevlemezem (WD My Passport), de nem jelenik meg meghajtóként, viszont tuti hogy beolvassa a gép a merevlemezt, mert az eszközöknél is megjelenik és eltávolítható. Így viszont nem tudok rá másolgatni. Tudja valaki mi lehet a probléma?

(#19577) $atirka válasza King Unique (#19576) üzenetére


$atirka
senior tag

Köszönöm Nektek!

Amúgy egy WD Elements-et mondtam vissza, mert itt beleolvasva láttam, hogy annyira nem ajánljátok!
Amúgy a nagy többség erre 2 év garit ad, 20k fölött előfordul itt-ott a 3 év...

szerk: úgy látszik rossz helyen vettem, 2év garral :(

[ Szerkesztve ]

"Nyugalom, a hosszú élet ritka!" - Besenyő Pista bácsi - :-D

(#19579) junior11


junior11
veterán

Új dizájnt kaptak a My passport & My Book szériák [link]

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#19580) junior11 válasza junior11 (#19579) üzenetére


junior11
veterán

Ha minden igaz, már az új My passport széria is csak 2 év garit kapott az eddigi 3 helyett: [link]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#19581) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Sziasztok!
Mennyire normális jelenség az,egy WD My Passport Ultra 2 TB esetében,hogy a gyárilag rajta levő WD fájlokat USB 2.0-án percekig tart bemásolni a számítógépbe?

(#19583) King Unique válasza junior11 (#19579) üzenetére


King Unique
titán

A korábbi hozzászólásodban a Seagate volt terítéken, ami ugye épp leszámolt 3,5" külsőinél a szögletes formával és áttért a WD termékeihez hasonló vertikális kialakításra és lekerekített formára. Korábban még például a 2,5" WD Elements is tégla volt, de az új Elements már más formát kapott. Erre most megint beújított a WD a tégla dizájnnal, ami érdekes...Egyébként a weboldaluk is jól megújult, mert néhány korábbi pdf link már nem elérhető... :D

Az Ultra adatlapján még 3 év garancia van feltüntetve, de az új modell adatlapján már valóban csak 2 év.

Amúgy a wdbrand oldalon vannak mindkét új sorozatról képek, adatlapok stb. —► My Passport | My Book

[ Szerkesztve ]

(#19598) King Unique válasza Kezdő vagyok (#19594) üzenetére


King Unique
titán

Na igen, az még egy régebbi hozzászólás volt. Bár az igaz, hogy akkoriban a PC hátlapi USB 2.0 portján használtam évekig a 2,5" | 5400 RPM külső HDD-ket és még 1,8 méteres hosszabbító kábellel sem voltak tápellátási problémák. Illetve jobb alaplapok (rövid ideig) akár a névleges áramértéknél (A) nagyobbat is le tudnak adni. Tehát azt továbbra is tartom, hogy a hátlapi USB 2.0 portok esetén nem feltétlen muszáj Y-kábelt használni. Viszont az előlapi portoknál már (erősen) ajánlott, mert azoknál lehetnek felpörgésnél és egyéb helyzetekben tápellátási problémák.

Továbbá megint más ilyen téren egy 1 TB-os, illetve egy 2 TB-os 2,5" | 5400 RPM külső HDD. Utóbbinak pl. a több adattányér miatt kicsit magasabb lehet működés közben (is) az áramfelvétele, amit 1 db USB 2.0 port nem feltétlen képes (egyenletesen) biztosítani.

Egy hazai IT magazin egyik tavalyi számában volt egy teszt, amelyben 2,5" kompakt külső HDD-k sebességét és áramfelvételét, illetve pontosabban az energiafelvételét (W) mérték. Érdekes eredmények jöttek ki, mivel az 1 TB-os My Passport Ultra esetén 2,7 W, míg a 2 TB-osnál 2,1 W (!) volt a működési energiafelvétel. Azaz, a P = U * I —► I = P / U általános képletek alapján ez esetben I = 2.7 W / 5 V = 0,54 A és I = 2.1 W / 5 V = 0,42 A. Viszont a többi 2 TB-os típus már 3,1 - 3,7 W, azaz 0,62 - 0,74 A értékeket produkált. Illetve a 7200 RPM-es 1 TB-os modelleknél 3,8 W volt az energiafelvétel, ami 0,76 A-nek felel meg.

Persze a számításnál feltételezzük azt, hogy U = állandó = 5 V és működés közben nem ingadozik. Bár erre lehet példa, mert amúgy az USB szabvány +/- 5%-ot enged meg, tehát 4,75 V - 5,25 V között lehet a feszültségérték. Továbbá az alábbi két hozzászólást fűzném még a témához —► [link], [link]. Előbbiben van egy teszt is.

Utóbbi tesztben egyébként látszik, hogy a 2,5" WD külső merevlemez alkalmazkodik az USB 2.0 port gyengébb áramához és lassabban, fokozatosan pörög fel. Aztán, hogy ez mennyire tesz jót neki, azt nem tudom, de vsz nem feltétlen okoz problémát. Illetve ezen gyártó 5400-as notebook merevlemezei általában amúgy is kisebb áramfelvételi értékekkel rendelkeznek a konkurencia termékeihez képest. Ez mind az adatlapokon, mind a meghajtókon lévő címkék értekein látszik.

Az USB 2.0 névleges áramértékei 5 V | 0,5 A | 2,5 W, vagyis a fenti eredmények alapján látszik, hogy eléggé a határértéken táncol a dolog...Nem biztos, hogy ebből egy 2,5" | 5400 RPM külső meghajtónál kötelező jelleggel és minden esetben tényleges probléma lesz, de akadt már rá nem egy példa. Ilyen téren nyilván kedvezőbb az USB 3.0 port, amely 5 V | 0,9 A | 4,5 W leadására képes.

"Akkor ártottam vele a többi külső HDD-nek is,hogy nem használtam Y-kábelt?"

Ha nem tapasztalsz a működésénél semmi rendellenességet és a meghajtó állapota is rendben van a HDS szerint, akkor nem valószínű.

Viszont az a biztos megoldás, ha megfelelő tápellátást biztosítunk a 2,5" külső HDD-k számára:

a.) 1 db USB 3.0/3.1 port
b.) 2 db USB 2.0 port (Y-kábel)
c.) 1 db megnövelt áramerősségű (≥ 1 A) USB 2.0 port
d.) 1 db hátlapi (PC) USB 2.0 port
e.) aktív USB 2.0/3.0 hub | passzív / aktív USB 3.1 hub

A 2,5" 5400-as típusoknál ok lehet mind az öt megoldás, viszont a 7200-as fordulatszámú modellek esetén az a./b./c./e. opció használata javasolt.

[ Szerkesztve ]

(#19600) Kezdő vagyok válasza King Unique (#19598) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Köszi a részletes választ!
Kipróbáltam HDS portable-val egy 2 TB-os My Passportot,szerinte minden oké.
Meglepő,hogy a szervízben levőnél nem írt ki semmit sem(igaz,régebbi portable verzióval),pedig ugyanilyen modell,csak a színe más...

Egyébként ennek a számítógépnek a hátulján van USB 3 port,csak érdekesen viselkedik,ahogy régebben már írtam is Neked.
Lehet,hogy emiatt elég a HDD-knek az előlapi USB 2 árama is nálam.

(#19602) King Unique válasza bexinho23 (#19601) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Az előzmények alapján van egy 1 TB-os WD külső merevlemezed. Ha My Passport Ultra, akkor a fájlszintű mentésre használható a felhasználói útmutatójában is részletezett program.

Valamint Windows alatt is van lehetőség a beépített eszközökkel a fájlszintű mentésre, illetve lemezkép létrehozására —► [link], [link].

Továbbá Windows esetén a rendszer, illetve a partíciók biztonsági mentéséhez, valamint klónozáshoz például a Macrium Reflect (Free) program ajánlott még. Egy itteni tesztben is kiemelkedő teljesítményt nyújtott.

[ Szerkesztve ]

(#19603) bexinho23 válasza King Unique (#19602) üzenetére


bexinho23
őstag

Köszönöm a gyors választ, megnézem, melyik opció a legpraktikusabb számomra. Amúgy nem my passport ultra, csak egy "hagyományos" WD van routerre kötve.

(#19604) King Unique válasza bexinho23 (#19603) üzenetére


King Unique
titán

Mit jelent az, hogy "hagyományos WD"?
Ha például egy kicsit régebbi My Passport modell, attól még ugyanúgy elérhetők hozzá a backup és az egyéb gyári programok.

[ Szerkesztve ]

(#19610) King Unique válasza bexinho23 (#19606) üzenetére


King Unique
titán

Ja, hát ez pont az a bizonyos fapados modell, amihez egyáltalán nem jár semmilyen gyártói program, ellenben a különféle My Passport sorozatokkal. Tehát ennek hiányában a biztonsági mentésre marad például a fentebb említett másik 2 megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#19614) junior11 válasza Soká (#19613) üzenetére


junior11
veterán

A D3 Station vmivel jobban melegszik, mint a konkurens WD Elements/My Book széria, a zártabb külső háza miatt. Ami a megbízhatóságot illeti, ez részben szerencse kérdése is, hogy milyen darabot fogsz ki az adott modellből, hogy használod stb.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#19615) junior11


junior11
veterán

WD My Book 8TB & My passport 4TB review [link]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#19627) King Unique válasza junior11 (#19615) üzenetére


King Unique
titán

Ezek már a legújabb WD modellek, komoly teszt. :C

A 8 TB-os My Book esetén nem tudom a WD80EZZX pontosan milyen HDD, de azt említetted korábban, hogy esélyes az átcímkézett HGST. Elsőre amúgy Red-re tippelne az ember, mivel az új Blue modellek között nincs ekkora. A cache mérete (128 MB) is stimmel, illetve a kikapcsolt TLER szintén árulkodó. Ugyanis a Red alapvetően NAS HDD és az utóbbi technológia desktop környezetben esetleg okozhat gondokat.

A 4 TB-os My Passport belseje (WD40NMZW) elvileg a Blue mobil sorozatból való, de mióta átvariálták a gyártó oldalát, azóta nincsenek benne a listában az 1 TB+ modellek. Ekkorát még egyébként a Seagate gyárt, viszont az már SMR technológiára épül. A 2,5" WD-nél nem tudom mi a helyzet ilyen téren.

Az adatátviteli sebességet illetően az új 3,5" My Book nem sokat gyorsult a korábbi 6 TB-os változathoz képest. Viszont egy korábbi 3 TB-os változathoz, illetve az ugyanekkora tárkapacitású Elements Desktop modellhez képest már igen. Bár érdekesek az eredmények, mert amúgy 18x MB/s szekvenciális értékeket tud a 8 TB-os Red is. Ellenben a HGST 7200 RPM-es és annak gyorsabbnak kéne lennie ezen teszt alapján

Az új 2,5" My Passport a szekvenciális értékeknél kicsit lassabb, mint a korábbi 1 TB-os, illetve 3 TB-os modell. Bár az új 4 TB-os esetében a 4K írás értéke meglepően magas. Továbbá a 2,5" 4 TB-os Seagate Backup Plus Portable összességében megint gyorsabb nála.

A teszt még egy érdekes része a működés közbeni hőmérséklet, illetve a fogyasztás (energiafelvétel) mérése. Utóbbit nemrég én is ragoztam egy hozzászólásban. Tehát a mostani tesztben a 2,5" 4 TB-os modell működés közben már többet eszik, mint a 2 TB-os, azaz ~ 0,53 - 0,67 A között változik az áramfelvétel. A hőmérséklete is jól felmegy 45 °C körülire, bár az még úgy-ahogy elfogadható intenzív igénybevételnél.

Amúgy a CDM az energiafelvételt úgy tudom nem tudja mérni és a screenshotokra vsz házilag lettek rámontírozva az értékek. Illetve a méréshez is eleve egy speciális kütyüt használtak.

:R

[ Szerkesztve ]

(#19632) King Unique válasza SunMount3r (#19631) üzenetére


King Unique
titán

A WD most beújított és a legújabb (normál) sorozat már csak simán a My Passport nevet kapta. Korábban is futott már ilyen néven, aztán utána elkezdték variálni a különféle utótagokkal. Most meg ugye megint visszatértek az egyszerű elnevezéshez. A mostani kínálatban az eggyel korábbi generáció (volt) a My Passport Ultra. Illetve ott van (volt) még a My Passport Ultra Edition stb.

Nyilván utóbbi kettő egy idő után már vsz kifutó sorozat lesz és majd csak a legújabbat lehet megvenni. Viszont az új modell nemrég jelent meg és nyilván nem meglepő, hogy főleg idehaza még kevés helyen / egyáltalán nem kapni.

Ezek között lényegében inkább csak a dizájn, illetve utóbbi esetében a burkolat anyaga (fém) a különbség. Valamint az, hogy míg az utóbbi kettőre 3 év, addig a legújabb modellre már csak 2 év garancia van. A többi - belső HDD, USB-chip, szoftveres csomag - az általában ~ ugyanaz szokott lenni mindegyiknél. Amúgy nem különösebben vastagabb a új modell sem, mert ha megnézed a régi adatlapját, akkor egyazon tárkapacitásnál kb. megegyeznek a méretek.

A Grip Pack hasznos kis kiegészítő és nyilván a plusz USB-kábel is jól jöhet. De amúgy szerintem többet ér egy hordozótok, legalábbis védelem terén. Illetve abban a kábel is kényelmesen elfér.

[ Szerkesztve ]

(#19634) King Unique válasza SunMount3r (#19633) üzenetére


King Unique
titán

Kicsit le vagy maradva... :) Már rég kapható a fémházas változat és amúgy nem sokkal drágább —► Ultra | Ultra Metal.

Viszont azért nem teljesen fém a Metal sem, úgy tudom az alja műanyag. Illetve hővezetés tekintetében sem feltétlen jobb a műanyag változatnál. Ilyen téren egyértelműen egy külső ház az igazi, amelyben még a 7200 RPM-es notebook merevlemez sem nagyon melegedik. Szóval az előbbihez a fémház leginkább esztétikailag tesz hozzá, de azt meg kell hagyni, hogy nagyon jól néz ki. :K

Azért egy ilyen kis gumi / szilikon védőkeret egy komolyabb eséstől nem védi meg a külső meghajtót...Egy hordozótok már inkább, illetve egy olyan spéci tok, mint pl. a WD Nomad. Utóbbi által nyújtott védelemről ez a videó önmagáért beszél. Viszont sajna már kifutott termék...bár Amazon, eBay és társai oldalakon még beszerezhető. De ebbe max. 18 mm magas meghajtó megy bele, illetve még a korábbi My Passport modellekre lett szabva!

[ Szerkesztve ]

(#19639) Mandarinn


Mandarinn
senior tag

Sziasztok!

Van egy 320-as régebbi wd passportom amit alapvetően nagyon szeretek. Mostanában kicsit szűkösnek bizonyult, de nagyobb probléma hogy az új Lenovo miix 310es tabletem nem hajtja meg :( Van esetleg olyan külső vinyó ami modernebb takarékosabb és meg tudná hajtani a tabletem? 1TB-os méret lenne a legjobb ha van ilyen. A wd mint márka szimpatikus. Fontos a megbízhatóság, a márkában én még nem csalódtam. De ha van jobb akkor nyitott vagyok. Van ilyen külső vinyó ami nekem kell?

Köszönöm!!!

(#19661) King Unique válasza Mandarinn (#19647) üzenetére


King Unique
titán

Az egyes 2,5" | 5400 RPM | 1 TB (külső) HDD-k fogyasztása között azért nincsenek akkora eltérések, általában max. pár-néhány tized watt (W). Illetve például egy 500 GB / 2 TB típus sem feltétlen fogyaszt sokkal kevesebbet / többet. Egy korábbi hozzászólásban írtam erről. Az 1 TB-os kategóriában amúgy a magazin mérése alapján 2,2 - 2,4 W körül volt a legkisebb működési energiafelvétel, amit a Spinpoint M8 belsőt tartalmazó modelleknél mértek. Illetve van annak integrált USB-s változata is (Spinpoint M8U), amelynél kisebb a max. indítóáram, de magasabb a névleges fogyasztás. Ha viszont mást is figyelembe veszünk, akkor a specifikáció alapján az 1 TB-os WD10JPVX kevesebbet eszik, illetve annak az integrált USB-s változatára kisebb áramfelvétel van címkézve, mint az M8 / M8U-ra.

Konkrét típusokat illetően, ha 1 TB-os WD belsős kell, akkor adják magukat a WD 2,5" gyári külső modelljei, mint pl. a My Passport Ultra. A másik típusú merevlemez megtalálható pl. az 1 TB-os Seagate Backup Plus Slim modellekben is. Illetve az integrált USB-s változatot a Maxtor / Samsung M3 Portable tartalmazza. Továbbá a külső házas megoldás is opció lehet, ahol nyilván külön kell megvenni az említett notebook merevlemezek normál változatának valamelyikét.

Továbbá a tápellátást illetően maga a gazdagép is sokat számít —► videó.

A videóban látszik, hogy az illetőnél a laptop 1 db USB 2.0 portja nem tudja meghajtani a 2,5" külső HDD-t (~10:40). Ellenben a PC-n lévő USB 2.0 porton már működik rendesen (~13:55). Tehát az nyilván nem lenne meglepő, ha egy átlag tablet 1 db 2.0-ás portján megint nem működne... Illetve egy ilyen eszköz nyilván nem igazán egy kategória az USB-n történő tápellátás tekintetében egy laptoppal. Max. esetleg egy olyan komolyabb modell, amelyet például fentebb említettem.

Valamint működés közben változhat a drive energiafelvétele is az egyes olvasási / írási műveleteknél, ami az alábbi tesztben is jól látszik. Igaz, abban egy 2,5" 4 TB-os külső HDD van, de az 1 TB-os változat esetén is kb. hasonlóképpen alakulna. Ha a 2,5" külső merevlemez tápellátási igényeit az USB-port nem tudja rendesen kiszolgálni és egyenletesen biztosítani a szükséges értékeket, akkor az okozhat problémát. Egy tablet esetén - amely például csak akksiról üzemel - meg aztán pláne érdekes lehet a helyzet...

A neten egyébként találni különféle videókat, amelyen bemutatják egy 2,5" külső HDD tablethez történő csatlakoztatását —► videó 1 | videó 2.

Látszik, hogy kell vele trükközni és például USB-OTG kábelt, valamint külső tápadaptert kell közbeiktatni, hogy működjön a dolog. Illetve az itteni androidos / windowsos tablet topikokban rákeresve szintén többeknek akadt ezzel problémája. Ráadásul ez említett tablet - ami neked is van - megint nem egyszerű eset, mert nemrég másnál is gondot okozott a 2,5" külső merevlemezek használata. Végül nála (is) a külső tápellátás (aktív USB hub) közbeiktatása vált be —► [link], [link].

Szóval, továbbra is alapvetően azokat tudom mondani, illetve tanácsolni, amiket korábban. Vagyis, arra például nem lesz semmilyen garancia, hogy külső tápadapter nélkül az említett tablet 1 db USB 2.0 portjára csatlakoztatva működni fog egy normál 2,5 colos külső merevlemez.

[ Szerkesztve ]

(#19666) King Unique válasza petisubaru (#19664) üzenetére


King Unique
titán

Helló!

Szintén azt tudnám javasolni, amit nemrég egy másik kérdezőnek. Illetve, ha biztosan 3,5 colos gyári kompakt típus kell, akkor akár lehetne maradni továbbra is a WD-nél. De természetesen a többi gyártó kínálatában is szét lehet nézni, illetve akár a külső házas megoldás is opció lehet.

Egyébként a legújabb My Book (New) modellel még nincsen itt a topikban tapasztalat és egyelőre itthon is max. pár helyen kapható csak. Nemrég az egyik fórumtárs linkelt egy tesztet a 8 TB-os modellről, amihez fűztem néhány gondolatot. Amúgy nyilván megfelel a korábbi generációs My Book is a célra, illetve ha nem kell szoftveres körítés és hardveres titkosítás, akkor az Elements Desktop szintén.

[ Szerkesztve ]

(#19668) lalakov


lalakov
senior tag

Sziasztok!

Virtuális op. rendszerekhez keresnék külső, kompakt HDD-t. Z77 Extreme 4 alaplapom van, ha jól olvastam az összefoglalót akkor ez már natívan támogatja az USB 3.0-át.
A ma kapható laptopokkal mi a helyzet, azok is támogatják?(jövőbeli tervek miatt kérdezem)
Az ajánlott darabok közül ezt néztem ki: WD Elements Portable 1TB 5400rpm 8MB USB 3.0 Fekete WDBUZG0010BBK
Jól választottam?

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#19671) King Unique válasza lalakov (#19668) üzenetére


King Unique
titán

Helló!

Az már korábban is említve volt, hogy például a bónusz szoftverek és a + 1 év garancia miatt inkább a különféle My Passport modelleket érdemes venni. Bár míg a korábbi generációs, de még forgalomban lévő My Passport Ultra modellekre 3 év garancia van, addig a legújabb My Passport esetén már csak 2 év.

Ha nem kellenek az extrák (mellékelt szoftverek, hardveres titkosítás, többféle színválaszték, hosszabb garanciaidő stb.), akkor az Elements Portable is megfelelhet a célra.

Manapság az USB 3.0 már egyáltalán nem nagy szám és az újabb típusú laptopoknál, akár még a kifejezetten olcsó, belépő szintű konzumer modellek esetén is megtalálható az USB 3.0 port —► [link], [link].

[ Szerkesztve ]

(#19691) ra^ven


ra^ven
senior tag

Üdvözlet!

Végigfutva az összefoglalót körvonalazódott, hogy kompakt megoldás érdekelne.
WD My Passport Ultra 1TB

Igazából rengeteg képem van gyerekekről, amit mindenképpen szeretnék megőrizni hosszútávon.
Gondoltam egy ilyen külső eszközre, amely nem lenne folyamatosan a gépre csatlakoztatva, max havonta 1 alkalommal amikor mentést készítek rá.
Valamint Blueray lemezre való kiírás.

Ilyen használat mellett jó lehet a fenti típus, illetve maga a külső merevlemez, vagy gondolkozzak inkább SSD-ben?

De hallottam valami olyat, hogy az SSD-t sem tehetem fel a polcra hiába nincs benne mozgó alkatrész, ott is mehet az adat a lecsóba, hogy is van ez most? :U

Előre is köszönöm. :R

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.