Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:02:15

LOGOUT.hu

Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
Kérdezés előtt kérjük olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16514) King Unique válasza jackbacsi87 (#16513) üzenetére


King Unique
titán

Ez melyik Elements Desktop, régi, v új? vsz régi
Az a képen egy SATA-USB áralakító, látom ezt úgy kell rácsavarozni a HDD-re [link], furatok elvileg többin is ott vannak, SATA csatlakozó szabványos, így működhet, ha csak a chip firmware-ben nincs vmi korlátozás. Apropó milyen vezérlőchip van rajta pontosan, Initio?

Illetve azt jó lenne tudni, h maga a ház vezérlése, tápegysége jó-e, nem-e az nyírta ki a merevlemezt? Mert akkor esetleg egy másik külső házat kéne venni.

[ Szerkesztve ]

(#16519) King Unique válasza Norbeez (#16518) üzenetére


King Unique
titán

Hali!

Nekem is van egy Story Station külső vinyóm, de szerencsére ilyet nem tapasztaltam. Ha eldobálja a kapcsolatot, az lehet kábel hibája (másikkal próba?), illetve vezérlésé is. Valamint azt kéne megnézni, h gépre dugva a HD Sentinel felismeri-e még, milyen a HDD állapota??
Hogy érted, h a burkolat feszültség alatt van? Vibrálni vibrál, mert megy a merevlemez, de én még ilyet nem tapasztaltam. Lehet vmi érintkezési probléma, v esetleg zárlatos a tápja.

Illetve, ezeket szét lehet szedni, a merevlemez kivehető belőle [link]. Ha a HDD ép és a rack vezérlése szállt el, v tápja rossz, akkor a merevlemezt átrakod gépbe, h ott működik-e, majd egy másik külső házba és ennyi. Külső 3,5'' mobil rack-ek topikja.

(#16517) jackbacsi87: akkor Elementsnél is van vmi "korlátozás" a vezérlésben.
Nem marad más, mint hogy Hitachinak veszel egy külső HDD házat.

[ Szerkesztve ]

(#16525) chros válasza chros (#16524) üzenetére


chros
őstag

Vegul is egy WD 3 TB USB 3.0 Elements Desktop Hard Drive lett belole.

(#16526) King Unique válasza chros (#16523) üzenetére


King Unique
titán

Most már mindegy, mert megvetted....amúgy ezt akartam javasolni [link]. 0-24 használatra lehet tartósabb a b. megoldás, egy jó hővezető alu rack és egy NAS vinyó, mint a WD Red.
3,5" Seagate külsők nem tudom mennyire megbízhatóak, de a 2,5" azért jó, mert átcímkézett Samsung a belsejük?

Régi WD Elements tapasztalatok vegyesek voltak, többeknél bekrepált, az újak nem tudom mennyire jók, majd kiderül. WD My Book az ajánlott, de ez az új Elements is elmegy.
Ezek gyárilag NTFS fájlrendszerűek, ezt Linux is írja/ olvassa, de akár átformázható Ext3/4-re is, ha vkinek az kell. Magát a WD vezérlőjét is általában felismerik, bár ennél az újnál nem tudom, vsz ezt is.

(#16521) BLOODSHOT: Mac OS X alatti külső vinyó használatról, ott előforduló jelenségekről nincs tapasztalatom. :N Szerintem legjobb, ha vmelyik Mac topikban érdeklődsz, főleg, ha magában az OS-ben kell beállítani valamit.
Itt arról van szó, h aktív az Idle Timer és x perc után lekapcsolja a merevlemezeket, elmegy alvóba, majd, ha vmi használatba veszi, akkor újra felpörgeti. Nem tudom ebben a G-Raid-ben milyen vezérlő és firmware van, de pl. ASMedia vezérlő esetében ezt is lehet állítani, legalábbis szimpla házaknál.
Esetleg azt lehet megpróbálni, h ne menjen alvóba. Nemrég egyik Maces fórumtársnak ilyen igénye volt külső vinyónál, h ne álljon le, ehhez a Keep Drive Spinning programot használta, ami x percenként ír egy kis fájlt a lemezre.
Ha meg nincs huzamosabb ideig használva, legjobb lekapcsolni, ha van a házon gomb, v kihúzni.

[ Szerkesztve ]

(#16527) chros válasza King Unique (#16526) üzenetére


chros
őstag

Koszonom a reszletes valaszt! Igen, azt ene is lattam, hogy sokaknal gajra ment a WD Elements kb 1 ev utan, de ki tudja melyik szeriarol beszeltek, s melyiket vettem en :) Majd az ido eldonti. Ha lesz vele valami gond, akkor cserenel majd a My Book-ot valasztom (bar az extra funkcioira nem hajazok, csak "a meret a lenyeg"! :) ).

Koszi meg1x is! :R

(#16539) King Unique válasza xenom0rph (#16538) üzenetére


King Unique
titán

Konkrétan melyik, mert 4 oldalnyi ajánlatot hoz be a link??
De, ami első oldalon is van, WD My Passport, v Adaták is jók, Lacie meg prémium kategóriás gyártó, azért olyan drága. Amúgy meg ezek ajánlottak [link].

Általában mindegyik 2,5" USB 3.0 külső vinyó jó régi géphez is, amin csak USB 2.0 port van, mert visszafelé kompatibilis. :K
Áramellátásra kell figyelni, PC-n célszerű hátlapi portba dugni. Ha 1 db 2.0 port árama nem elég neki, akkor kellhet USB 3.0 Y kábel (A - microB), v a végére egy ilyen olcsóbb "Y elágazás" is megteszi, ha csak 2.0 port van.

[ Szerkesztve ]

(#16542) vacs


vacs
veterán

Sziasztok.

Az emag-os akcióban melyik külső vinyót érdemes megvenni?

A WD My Passport Ultra külső merevlemez, 1TB, 2.5", USB 3.0-t megéri 23K-ért?

(^)(>.<)(^)

(#16544) chros


chros
őstag

En a Western Digital My Passport Ultra-ra mennek de nem fem hazban, mert igy dragabb joval, femhaz nelkul olcsobb, nekem is olyan 2TB-s van.

(#16542) vacs: sajna en nem otthon vettem, arban nem tudok segiteni, de nekem bejonnek a WD 2.5"-ei.

[ Szerkesztve ]

(#16552) King Unique válasza Saltwater (#16551) üzenetére


King Unique
titán

Azért ezzel a kijelentéssel szerintem kicsit csínnyán kéne bánni, mert nem láttam komoly statisztikát arra vonatkozóan, h 2,5" 4 tányéros 2 TB-osok között gyakoribb lenne a meghibásodás Itt sem volt panasz a topikban, pedig sokaknak van ekkora. Tudom adatmentő szaki vagy, de akkor is, v netán azok sorra döglenek, viszik őket mentetni?
Továbbá, mint írta, ha 2,5" 2 TB USB 3.0 külső tároló kell neki, akkor sok választása nincs, mert legtöbb külsőbe és natúr notivinyóban is 4 tányér van ekkora méretben, csak a Seagate-Samsung gyárt 3 tányérral, de az még ráadásul ki is van lapítva...

Másrészt árakat megnézed, pont sok esetben a gyári kivitelűek olcsóbbak több ezerrel, mintha külön veszi a házat és bele a merevlemezt. Illetve pont, hogy a 2,5" 2 TB-os külsők ára egyáltalán nem rossz, ha azt nézed, h 1 TB=20-25K, míg a 2 TB már kijön 30-35K-ből. Ráadásul , ha pl. 3,5" 2 tányéros 2 TB-osat vesz, annál is max gyári külsőknél jön ki olcsóbban, mert egy jóféle 3,5" USB 3.0 rack + jobban sikerült HDD árával, jóformán ugyanott van.

Én fenti linkben írtam mind2 megoldásra példákat, majd ő eldönti. :)
De persze köszönjük a javaslatot és a duplikátoros ötletet! :R

(#16549) longwild: igen azért is írtam, h az "egyik legnagyobb". Most, de főleg régen is eléggé tolták a WD-ket, marketing, eladások is ott voltak/ vannak. Én még emlékszem rá, mikor néhány éve bementél számtech boltokba és szinte mindenhol WD külsőket ajánlottak, nagyon sok ismerős vett akkoriban pl. Passportot, volt tanárom is, mert az volt a menő, az ajánlott.
Toshiba és Hitachi is gyártott, de főleg az utóbbi egy pár évben lódultak meg igazán külsők terén, ahogy a többség is és koránt sem voltak annyira népszerűek régen, mint a WD.

[ Szerkesztve ]

(#16560) chros


chros
őstag

Az alábbiakban néhány sorban és kép kíséretével megosztanám a tapasztalataimat a WD Elements 3TB USB 3.0 3.5"-es külső merevlemezről. hivatalos oldal

Miert valasztottam:
- Jo ar/ertek aranyu kulso HDD-t akartam venni, ami minel olcsobb, s nem rendelkezik semmi extra funkcioval (pl. titkositas, cloud backup), hogy molcso maradhasson.
- felhasznalasi terulet: egy routerre lesz csatlakoztatva linuxos (ext4-es) fajlrendszerrel, s napi 24 oraban fog menni (torrent, dnla, samba)

Kulso:



A képeket a gyártó, illetve egy, ezt a terméket forgalmazó cég oldaláról "csentem", fényképezési lehetőség híján, de minden megtalálható rajtuk, amire kíváncsi lehet az ember.

A haz muanyag, a haz aljan gumi tappancsok biztositjak a kellemes rezgesmentes hasznalatot.
Az alul, hatul es felul nyitott haz a szellozesert felelos.
A kapott USB kabel kb 1.5 meter hosszu, mig a tapcsati kb 2 meteres kabellel bir.

Tesztplatform:
laptop: MSI GE60 0NC-622UK (Intel i73630QM, 16GB , GeForceGT650m, 256MB Plextor PX-256M5M mSATA SSD, Windows 8.1, USB 3.0)

Mukodes:
Osszegugas utan Windows 8.1 rogton felismerte egy laptopon, amin van 3.0-as csati.
Alpabol NTFS-re volt formazva.
Termeszetesen ures a HDD (Egy pdf fajl es egy WD Smartware Pro Free Trial software volt rajta, amiket rogton toroltem Windows alatt).
A 3 TB-bol 2.794 GB (2.930.232.316 KB) lett.

CrystalDiskMark

ATTO Disk Benchmark

HD Tune


HDSentinel




Windows fájlmásolás - iras a kulsore

Windows fájlmásolás - visszaolvasas a kulsorol

Ubuntu Desktop 14.04.1 LTS (ugyanazon a laptopon)
3 particiora formaza, 2 ext4-es fajlrendszerrel, 1 swap-nak.

Device info:
# fdisk -l /dev/sdc
Note: sector size is 4096 (not 512)

Disk /dev/sdc: 3000.6 GB, 3000558944256 bytes
255 heads, 63 sectors/track, 45599 cylinders, total 732558336 sectors
Units = sectors of 1 * 4096 = 4096 bytes
Sector size (logical/physical): 4096 bytes / 4096 bytes
I/O size (minimum/optimal): 4096 bytes / 4096 bytes
Disk identifier: 0x00028375

Device Boot Start End Blocks Id System
/dev/sdc1 63 732177990 2928711712 83 Linux
/dev/sdc2 732177991 732422316 977304 83 Linux
/dev/sdc3 732422400 732558335 543744 82 Linux swap / Solaris

Device Read Benchmark (USB 3.0)
# hdparm -t /dev/sdc1
/dev/sdc1:
Timing buffered disk reads: 310 MB in 3.00 seconds = 103.24 MB/sec

Device Write Benchmark: 1MB x 1000 (USB 3.0)
# cd /media/chros/wd3
# dd if=/dev/zero of=./tempfile bs=1M count=1000 conv=fdatasync,notrunc
1000+0 records in
1000+0 records out
1048576000 bytes (1.0 GB) copied, 7.57099 s, 138 MB/s

Device Write Benchmark: 10MB x 100 (USB 3.0)
# cd /media/chros/wd3
# dd if=/dev/zero of=./tempfile bs=10M count=100 conv=fdatasync,notrunc
100+0 records in
100+0 records out

Device Write Benchmark: 100MB x 10 (USB 3.0)
# cd /media/chros/wd3
# dd if=/dev/zero of=./tempfile bs=100M count=10 conv=fdatasync,notrunc
10+0 records in
10+0 records out
1048576000 bytes (1.0 GB) copied, 7.41722 s, 141 MB/s

Device Write Benchmark: 500MB x 2 (USB 3.0)
# cd /media/chros/wd3
# dd if=/dev/zero of=./tempfile bs=500M count=2 conv=fdatasync,notrunc
2+0 records in
2+0 records out
1048576000 bytes (1.0 GB) copied, 7.46109 s, 141 MB/s

Device Write Benchmark: 1000MB x 1 (USB 3.0)
# cd /media/chros/wd3
# dd if=/dev/zero of=./tempfile bs=1000M count=1 conv=fdatasync,notrunc
1+0 records in
1+0 records out
1048576000 bytes (1.0 GB) copied, 7.46679 s, 140 MB/s

Osszegzes:
Koszonhetoen a felig nyitott haznak, egyaltalan nem halk, igy nem haloszobaba valo, de nappaliban tokeletes megoldas lehet.

Fontos megemlíteni azt is, hogy a biztonságos eltávolítás is rendben működik a Windows alól.
A tálcán a "Hardver biztonságos eltávolítása" ikonra kattintva majd az Elements 107C -t kiválasztva a rendszer rendben leválasztja a winchestert ami szépen ki is kapcsol. Ezutan a led lassu villogasba valt at.

Általános felhasználásra tökéletesen megfelel, a sebesség is bőven kielégítő.

Az pedig, hogy hosszutavon hogyan fog viselkedni, senki nem tudja :)

(#16561) adalbert1 válasza King Unique (#16534) üzenetére


adalbert1
veterán

Sziasztok, átnéztem a linkelt hozzászólásokat.
Jelenleg WD elements külső hdd-t szeretnék venni, viszont ez annyira nem tetszik:
" mindkét külső 2,5" WD NYÁK-ra integrált USB csatlakozóval rendelkezik —►HDD nem tehető át belőlük másik rackbe" - szóval, ha a rack-kel lesz valami gond garanciaidőn túl, akkor kuka az egész hdd?

Ennek ellenére még mindig jobban bízok a wd névben (lehet, hogy ez hiba), mint a többi piaci szereplőben.

A 3.0 micro B csatlakozó kompatibilis a 2.0 micro B kábellel?

(#16562) King Unique válasza Saltwater (#16555) üzenetére


King Unique
titán

Egyetértek részben, tudom hogy a több tányérszám, magasabb kockázatot jelent. De a gyakorlat nem feltétlenül ezt igazolja mindig. Mint mondtam 4 tányéros 2 TB-os külsőkről nem érkezett még negatív visszajelzés itt a topikban, igaz ahogy mondtad nem régóta vannak a piacon. Illetve korábbról, amikor megjelentek a legelső 2,5" 1 TB-os külsők 3 tányérral ás 6 fejjel, azoknál is ott volt a kockázat, mégis több ilyen hibátlan modellem van, soha egyikkel se volt gond emiatt, pedig nem mai darabok.
Másrészt a jövőbeli fejlesztések is a több tényár irányába mennek, 3,5", de 2,5" méretben is, ha nagy kapacitás kell. Toshiba is nemrég előrukkolt a 4 db (!) 750-es tányérral szerelt 3 TB-os notivinyójával [link],a i vsz hamarosan külsőkbe is bekerül. De ha eljutnak 1 TB/platter adatsűrűségig, akkor is kell 3-4 tányér majd az igazán nagy tárhelyhez, amit most csak RAID-ben tudnak megoldani.
Árakat meg leírtam, h szerintem nem különösebben drágák ekkora méretben sem, főleg ha azt nézem, hogy itthon a 2 TB My Passport bevezető ára 80-10000 Ft (!) körül volt. Ahhoz képest szépen lement.

Igen, WD-knél némely modellél még hardveres titkosítás is van, ami körülményesebbé teheti a dolgot és a vezérlés is valóban meghibásodhat. DE, ez se akkora probléma, mert pont nemrég egyik fórumtárs járt így egy régebbi Passporttal, de simán megoldotta. Vett egy donor meghajtót, amiről csak átrakta az elektronikát és utána simán működött: [link], [link]. Illetve lehet aszem külön is, csak az elektronikát megvenni. Ami a lényeg, hogy viszonylag olcsón megúszta, mert profi szaki jóval drágább lett volna, másrészt általánosan csak úgy nem szoktak tönkremenni a Passportok se.
Amúgy nem csak a WD, de Samsung, Toshiba és Hitachi 2,5" külsők egyes modelljei is integrált USB aljzattal vannak szerelve.
Rackes megoldásnál írtam, h 2,5" 2 TB méretben pont, hogy drágábbak és annál is ugyanúgy 4 tányéros HDD-t veszel általában. Valamit, ha vkinek xy funkciók, szoftverek kellenek, akkor márpedig kénytelen gyárit venni.
Egyébként manapság a sok teszt, netes review-ek korában, a belső se titok, pl. SP A80, de a legtöbb SP is 1 TB méretben Seagate-Samsung ST1000LM024 / Toshiba MQ01ABD100 , a 2 TB-osokban meg Seagate-Samsung ST2000LM003 (a 3 tányéros) szokott lenni. Többi gyártó cuccai is dettó uez, esetben 2 TB méretben WD20NPVX , v ritkábban MQ01ABB200. A merevlemezgyártók meg értelemszerűen a saját HDD-iket pakolják a külsőkbe is. Boltban is ezeket kapni a 2,5" rackekhez, szal mindenki eldönti maga, de azért nem rosszak ezek a merevlemezek se.

Macriumot nem próbáltam még ráengedni szektorhibás vinyókra (szerencsére nem is kellett), így nem tudom.

:R

[ Szerkesztve ]

(#16571) xtevo válasza King Unique (#16570) üzenetére


xtevo
őstag

Gondolom, nehéz így távlatban bármit is mondani, anélkül, hogy turkálna az ember a másik zsebében, de melyik a legegyszerűbb megoldás? Illetve ár/érték arányban melyik a legjobb? Vagy ez inkább attól függ, hogy kihasználom-e? :F
Mert akkor talán egy minőségi WD My Passport Ultra külső hdd-val járok a legjobban?!
Pl.: WDBZFP0010BTT-EESN vagy WDBTYH0010BSL-EESN

(#16572) King Unique válasza xtevo (#16571) üzenetére


King Unique
titán

Legegyszerűbb megoldás a gépbe, Green mellé venni még egy HDD-t. Viszont ennél fennáll a veszélye, ha pl. táp elromlik, v villámcsapás miatti túláram van, akkor az kinyírhatja mind2-t. Nem beszélve, ha bekap egy CTB-lockert, akkor az megfertőzhet másik partíciót, másik merevlemezt is. Persze, ha van rá van dugva, akkor ezek külsőre is érvényesek lehetnek, de eleve a fizikálisan külön lévő tárolónak van ilyen téren előnye.

Viszont, ha fontos adatokról van szó, akkor nem érdemes spórolgatni, akár több mentési idővel se. Több helyre kell menteni, megoldásokat kombinálva kell eljárni. My Passport jó lehet (első a sima műanyag Ultra, második a fémházas Metal, utóbbi emiatt jobb egy fokkal), de ha nehezen pótolható, akkor én +ba feltolnám egy megbízható felhőbe, v akár másik drive-ra is. Ha van pénz, akkor meg NAS, / RAID megoldások.
Még mindig jóval olcsóbb, mint baj esetén, a profi, céges adatmentés, mert annál sokszor 100 ezer+ a mentés költsége.

[ Szerkesztve ]

(#16577) littlemamba


littlemamba
aktív tag

Sziasztok!

Gyors kérdés, WD Passport ultra 1 TB és a WD elements 1 TB között mi a különbség átlagos user számára? Irodai adathordozásra van rá szükségem a HDD-re, melyiket javasolnátok?

Zenfone I0 I Garmin EPIX PRO I ExpertBook & ENVY I Beats Studio + I Sony Vaio Pro

(#16604) King Unique válasza ariel96 (#16601) üzenetére


King Unique
titán

Ha jól emlékszem, nálad volt az az eset, hogy egy asztali PC sorra gyilkolta le az USB-s külső vinyókat, vsz táp, v alaplap hiba miatt. Remélem az új My Passportot nem azon használod, mert akkor nincs min csodálkozni, ha ezt is tönkrevágja... :F
Ha saját diagnosztikai tooljával nem futnak le a tesztek, az nem jó... HD Sentinelben is van, ezen kettőnek megfelelő rövid és részletes önteszt [link]. Ha a program megnyitás után hibát ír ki, SMART táblánál is, valamint a két teszt után is, akkor vagy selejtet fogtál ki, v az ominózus gép tette ezt is tönkre...

(#16600) gorog67: van külön Milyen winchestert vegyek? topik.
Röviden WD RED, vagy Purple, ezen 2 típus a legajánlottabb 3,5" adattár winchestereknél a topikban is.

[ Szerkesztve ]

(#16606) King Unique válasza ariel96 (#16605) üzenetére


King Unique
titán

Tehát ez még a korábbi esetből meglévő My Passport, aminek vsz "odavágott" az a PC és ezt szeretnéd gariztatni?
Mindig a gyártói tesztprogramok a mérvadóak, ha az hibát jelez, sikerül többször is reprodukálni a sikertelen meghajtótesztet, akkor az már kellő indok a cserére. :K Főleg, ha ugyanezen tesztek HDS-ben sem futnak le, illetve a program szektorhibákat, kondícióesést mutat. Esetleg berakhatsz róla egy screenshotot főablakról, illetve a SMART tábláról (jobb klikk decimális adatmezőre átállítva).

HDD regenerátor és társai van, amikor hasznosak és javítanak apróbb hibákat, de sok esetben csak rontanak a helyzeten...illetve, ha gariztatni akarod, akkor meg pláne nem érdemes velük szórakozni.

(#16629) King Unique válasza oncsi (#16626) üzenetére


King Unique
titán

Van Külső 2,5'' mobil rack-ek topikja is, de elfér itt is.
Feltétlen kell a FireWire is, csak mert minden FW / Thunderbolt csatis házért (komoly) felárat kell fizetni ??

Ilyen multiinterfészes rack, van pl. az InXtron, az I-Tec, RaidSonic kínálatában is. Ami még könnyen beszerezhető és viszonylag "jó áron van", az az I-Tec féle MySafe Advance.

(#16628) INTELligent: ennyiből simán futja egy 2,5" 1 TB-osra, alternatívák ITT. Vannak My Passportokról is házi tesztek [link].

(#16631) ta777


ta777
csendes tag

hi

sikerült vissza olvasnom elég sok mindent, meg kell , hogy mondjam nem igen vagyok jártas ilyen dolgokba ..... szóval az én választásom is egy 2 tb WD my passport ultrára esett

igaz még azért megkérdezném, hogy ha windowsba leválasztom tálcán, akkor ugye még villog led + nem megy a motor, akkor gondolom ki lehet húzni a gépből a kábelt .... , de majd feltelepítem a szoftvert és ott , ha jól vettem ki a dolgokat ott teljesen le lehet választani ....

szóval többségében king válaszaiból ezt vettem ki, szóval köszönöm előre is ....

(#16641) Sareth


Sareth
senior tag

Ha már úgy is központi téma ez a leválasztás... Anyámék hétvégi filmnézésre használnak egy (szintén itt ajánlott és azóta is tökéletesen működő) WD My Passport Ultra 1TB 2,5" HDD-t. A kérdésem az lenne hogy szerintetek mi a helyes protokoll a HDD TV-ről leválasztása tekintetében? Külön le/ki kapcsoló nincs rajta, leválasztó lehetőség sem, így azt szoktuk alkalmazni hogy kikapcsolom a TV-t, majd lehúzom a vinyót. Jó ez így szerintetek?

(#16657) King Unique válasza ta777 (#16655) üzenetére


King Unique
titán

WD My Passportok amúgy is fullosan leállnak, mert a vezérlője támogatja ezen funkciót (+ ha még OS is, akkor ok), csak ezért nem muszáj feltenni a programját.
Fejparkolás az más, azt Passportnál nem is tudod állítani (max pl. HDS-ben korlátozni [link]), csak és kizárólag SATA-ra kötött WD merevlemezeknél lehet. Pár éves Passport működést tanulmányozva, azért nem parkolnak ezek annyit, hogy a 600.000-es gyári értéket túllépjék. Fejparkolás egy szükséges művelet, főleg notebook merevlemezeknél, kicsit túl van ragozva ez a téma.

Ha a notebook merevlemeze 70 % kondis, azon biztos van hibás szektor, max nincs függőben, mert át lett helyezve a tartalék területre, ahol nem sok vizet zavar. Van a HDD szektor javítás témának külön topikja, illetve meg lehet próbálni HDS-ben a felület újrainicializálást [link], ami teljesen legyalulja, "felfrissíti" a felületet. Formázásnál, ilyenkor a teljes jöhet szóba, de az sokáig eltart, igaz újrainicializálás is... De, ha úgyis megy szervízbe és még garis, akkor a legtisztább cseréltetni, mint hosszú órákat vacakolni vele a fenti programokkal.

Screenshot: PrtSc (PrintScreen) billentyű lenyom, képernyőmentés, vagy Alt+PrtSc az adott ablakról. HDS-tmegnyitod és rámész a SMART-ra [link]. Majd ide, PH-s képfeltöltőre tolod a hsz írása közben.

(#16658) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Sziasztok!
Történt ma egy olyan érdekes jelenség a WD My Passport 500 GB HDD-vel,amit úgy döntöttem,megosztok Veletek.
Windows 7 Prof.64 bites rendszerem van,nemrég tettem fel a legújabb Smartware program frissítést.
A HDD rá volt csatlakoztatva a gépre USB 2-n,rámentem a"My Passport biztonságos eltávolításá"-ra a Smartware programban,és le is csatlakozott rendben a HDD.
Rávittem az egeret az asztal azon részére,ahol kiírja azt,hogy"asztal megjelenítése"(jobb alsó sarok).

Ekkor a HDD rácsatlakozott a gépre automatikusan(mivel az előbb még nem húztam ki az USB aljzatból),tehát mintha újra rádugtam volna gépre,az a jelenség látszódott.
Így még egyszer leválasztottam,de minden rendben van azóta vele.
Mitől lehetett ez?

[ Szerkesztve ]

(#16677) Sareth válasza kedvesgabor (#16676) üzenetére


Sareth
senior tag

Ha az mérvadó akkor a 2,5" - WD My Passport Ultra-t én is ajánlom. Ma vettem meg a másodikat...

(#16688) dudi6


dudi6
senior tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni. Milyen külső 2,5"-s adattárolót vegyek általános használatra?
2 TB-s kellene USB 3.0-val. Adatok tárolására használnám. Tv-re is lenne kötve, filmeket, képeket nézni. Másolás legyen gyors és a TV ismerje fel, legyen minél több garancia.
Ezeket néztem:
Western Digital Elements 2TB (WDBU6Y0020BBK)
Samsung 2TB M3 Portable
Toshiba 2TB Canvio Basic
Toshiba 2TB Canvio Plus
Seagate 2TB Backup Plus
WD My Passport Ultra

Ezeket közül melyik a legjobb vétel, esetleg valami más? Notebook vinyó+keret esetleg?
Köszönöm

(#16694) King Unique válasza chros (#16690) üzenetére


King Unique
titán

A gyártó oldalak infói se mindig pontosak, v épp feltétlen naprakészek, mert volt hogy 2 TB mximális HDD méret volt feltüntetve az USB 3.0 racknél is és simán kezelte a 3 TB-os merevlemezt. Valamint egy racket szerelhetnek, kiadhatnak 2-3 féle különböző vezérelővel is. Pl. a Sharkoon RC-nél is régebben 4 TB volt megemlítve maximális méretnél, az újabb chipekkel szerelt verzióknál már 6 TB.
A Fantec háznál nem volt lassú az eSATA, kb, ugyanazt tudta azonos HDD-nél, mint az USB 3.0.
Nem lehet rossz ez a Raidon, kompatibilitási táblázat is hasznos. :K Bár itt nem is a gyártó, hanem a tárhely mérete a fő kérdés kezelés szempontjából.

(#16692) Kezdő vagyok: ilyen piszlicsáré dolgokkal nem foglalkoztam, már bocs. Meg szoktam néha én is, de amiatt még nem tapasztaltam hibát. :D Azért nem autó halogén reflektor izzó ez, h ne lehetne megfogni.
Inkább egy komolyabb kosz, v felületi lerakódás talán, de az is inkább belül, mert ott vannak a fő érintkezők. Itt inkább a csatlakozó és aljzat illeszkedése az, ami még azonos szabványú elemek esetén se teljesen egyformán passzos, ez ami pl. okozhat kis kontakthibát. Vagy a sok csatlakoztatás miatt, kicsit megkophatnak az érintkezők, Type -A esetében is látszani szoktak a "csíkok" a fém felületen.

Na meg lehet kábel és kábel között is kis különbség (árnyékolás, ellenállás). Pl. most vettem egy régi Hama passzív 2.0 USB hubhoz egy Mini-B típusú Y kábel, mert a régi 2.0-ás Passport a saját kábelével + a hub kb. 60 cm-es kábelével még USB 3.0 portban sem volt nyekkent meg. Persze külső vinyókhoz aktív hub való, csak kipróbáltam így is. Az Y kábel is 60 cm és azzal természetesen meghajtja 2 ágon, de 1 portból is, amin kicsit meglepődtem... :F

[ Szerkesztve ]

(#16701) zoli03


zoli03
őstag

Egyik ismerősöm megkért, hogy vegyek neki külső merevlemezt (2,5", 1 TB). Semmi extra szoftver, körítés nem szükséges. Ahogy olvasgattam, a WD Passport Ultra sokszor van ajánlva. A legfontosabb szempont a megbízhatóság, de a WD-re csak 2 év garanciát adnak a boltok, de vannak HDD-k amikre 3 év van és olcsóbbak.

(#16704) Kezdő vagyok válasza Kezdő vagyok (#16697) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Arra jutottam,hogy csak programhiba lehet.
Egymás mellett van két előlapi USB 2 csatlakozó a számítógépen.
Az egyikbe az 1 Terrás,a másikba az 500 GB-os WD My Passportot csatlakoztatom.
Egymás után dugom be őket az USB csatlakozókba.
Rájuk másolok minden mentést,ami gond nélkül megy.
Utána amikor leválasztom az 1 Terrásat,majd az 500 GB-osat,akkor pár másodperc múlva megjelenik az,mintha most csatlakoztattam volna az 500 GB-osat a gépre,és ha megint leválasztom,minden oké,nem csatlakozik fel újra a számítógépre.

(#16714) King Unique válasza anonym1s (#16712) üzenetére


King Unique
titán

Vezérlőchip és firmware függvénye a leállítás, mint mondtam, a Verbatimok akkor ezek szerint támogatják, ahogy pl. a WD-k is.
De, mivel ezek a külső vinyó elsődlegesen desktop OS-re és PC, noti használatra vannak belőve, így más eszközöknél kicsit lutri...
Expansion, ahogy pl. WD-nél az Elements, az alsókategóriás széria, amiknél gyakoribb szokott lenni a meghibásodás (volt itt topikban korábban több panasz), illetve a selejt. Illetve 3,5" Seagate vinyók se mindig a legmegbízhatóbbak, igaz pontos modell függvénye ez.
Meg, ha egy korábbi tesztből jól emlékszem, az Expansionban 7200 RPM-es HDD van, ráadásul háza is műanyag, adattárnak inkább 5400-as ajánlott.

[ Szerkesztve ]

(#16729) King Unique válasza Kacsa75 (#16728) üzenetére


King Unique
titán

Szívesen!

Ha M3 már végleges, akkor veheted egyből azt is. Arra figyelj, hogy olyan helyről rendeld, ahol meg is adják rá a 3 év garit, mert néhol "lenyelik" és csak 1-2 évet adnak.

Ha még képlékeny a dolog és érdekel más is, akkor a másik gyakran ajánlott modell, amiről szintén vannak házi tesztek, a WD My Passport Ultra. Illetve egy korábbi hsz kapcsán találsz még alternatívákat.

(#16741) matyi19 válasza King Unique (#16739) üzenetére


matyi19
őstag

Szia, köszönöm a részletes választ.

Nem, nem akarom szétszedni, ha csak nem szükséges....
Azért gondoltam, hogy olyat vennék, amiben sima laptop HDD, van, ha meghibásodna valahogy meg tudjam menteni a rajta tárolt adataimat.
Végül is jobban belegondolva, mivel laptopon és a HDD-n is meglesznek a képek/videók erre semmi szükség, mivel nem valószínű, hogy mindkettő meghibásodjon egy időben.

Seagate Expansion
WD Elements Portable
Verbatim Store n Go

Ezek közül melyik lenne a legjobb választás? Vagy inkább másat...?

(#16743) King Unique válasza matyi19 (#16741) üzenetére


King Unique
titán

Általában 3 fő meghibásodás szokott lenni külső vinyóknál:

• partíció, fájlrendszer sérül és RAW lesz —►otthon: (fizetős) adatmentő progikkal kinyerhetőek a fájlok, | adatmentő szakember
• mechanikai hiba egy leejtés hatására, vagy fej letapadás stb. —►legtöbbször adatmentő szakember, drága.
• ház vezérlése, elektronikája száll el —► otthon: merevlemezt másik rackbe tenni, integrált USB-snél akár át lehet szerelni másikról a panelt | adatmentő szakember

A korábbi hsz, linkjeit megnézted, azért az elég támpontnak?? Nem pont ez a 3 volt benne kidomborítva...persze attól lehet mást is venni, ha vki nagyon akar.
Ha ragaszkodsz ezekhez, akkor:

- Expansion helyett inkább Backup Plus Slim
- Elements helyett inkább My Passport
- Verbatim az kb. elmegy, ajánlható

De, ha a "szükséges" szempont alapján tervezel, akkor a notivinyó + külső rack=külső merevlemez megoldás is szóba jöhet, voltak arra is alternatívák, illetve topikja is van.

(#16748) King Unique válasza matyi19 (#16746) üzenetére


King Unique
titán

Verbatim legújabb darabjait nem ismerem, a régiek nem voltak annyira jók. Egyik számtech magazin márciusi számában van egy, van egy kicsit szubjektív 2,5" külső vinyó teszt, abban első blikkre dicsérték őket.
Azért 2,5" 500 GB külső vinyók közt, akkora árkülönbség nem szokott lenni, max pár ezer HUF. Azok küzol, azért a Verbatim, mert:
- Expansion fapados, semmi extra, illetve alső kategóriás termék lévén nagyobb lehet a selejt arány.
- Elements dettó uez
- Verbatim 500-as méretben (Ultra Slim) ált. Hitachi merevlemezes, de a normál akár Seagate-re átcímkézett Samsung is lehet + adnak hozzá pár hasznos programot, pl. Green Button - Idle Timer állítást.

Ott vannak a linkekben mi lenne még jó (jobb) választás, pl. My Passport, Samsung M3 v más, elég egyértemű szerintem.
500 GB - 1 TB méretben a rackes megoldást sem mondanám (annyival) drágábbnak, egy 500-as notivinyó 12-13k + 3-4k az külső USB3 rack, míg egy gyári is általában 16-17k+ szokott lenni.

(#16747) gorog67: HDD Platter Databe oldalán érdemes megnézni. A 4 TB WD Red 4 tányéros, míg a 6 TB verzió már 5 (5x1,2 TB).

(#16751) King Unique válasza matyi19 (#16750) üzenetére


King Unique
titán

Boltból érdemes garanciával. OLX-es Verbatim ráadásul csak USB 2.0-ás régebbi modell, ami így akár ki is húzható.

1 / 2 / 4 ezek közül első blikkre, de konkrétan, attól függ, pontosan milyen kéne.
- Samsung szoftveres pakkja nagyon jó (teszt fent), általában ajánlott külső merevlemez, 2 év gari (pedig 3 járna rá)
- Seagate-hez is jár vmi program, illetve a háza félig-meddig fém, 3 (!) év gari (itthon 2 szokott)
- Hitachi már fapadosabb vmivel, de a benne lévő HDD jónak mondható, 2 év gari

5. helyett egy, a Samsunghoz funkciókban hasonló My Passport Ultra lenne jó, de ahogy látom drágább [link].

(#16761) envagyok


envagyok
veterán

Sziasztok,

Van egy 2.5-ös usb3-as WD elements hdd-m.
Kb. 1 éves, routerre volt kötve letölteni/megosztani. Ütve-vágva nem volt.
Egész eddig semmi baja nem volt, most viszont megállt, átdugtam gépre, ott raw partíciót mutatott, majd egy idő után megjelenik a partíció, illetve a főkönyvtár, viszont tallózni már nem enged, a win valami hardverhiba ablakot dobál ki.
A smart értékek rendben vannak. Mit lenne érdemes csinálni vele?
A rajta lévő adatok nem fontosak, de elég messze vettem, nem akarom cipelgetni .

Előre is köszönök minden segítséget.

(#16762) matyi19 válasza King Unique (#16760) üzenetére


matyi19
őstag

Újabb kérdés, még nem vettem HDD-t :B
Ma ahogy felnéztem az eMAG-ra:
Seagate Slim Portable
WD Elements Portable
Melyik legyen? A WD ~2000 Ft-al olcsóbb mint a seagate.

[ Szerkesztve ]

(#16763) King Unique válasza envagyok (#16761) üzenetére


King Unique
titán

RAW partíció akkor szokott lenni, ha sérül a fájlrendszer, fájlrendszer azonosító és ilyenkor a Windows nem tudja felismerni. Az elég érdekes, h x idő múlva megjavul, "átalakul" NTFS fájlrendszerre... :F USB-kábel rendben (másikkal esetleg), kap elég tápot a portból azon a gépen, mert előzőek hibájánál is feldobál a Windows ablakokat, v nem ismeri fel átmenetileg?
Mit jelent az, h a SMART ok, HD Sentinel semmi hibát nem is rá, SMART tábla full ok, rövid önteszt is??

Mert itt vminek lennie kell, ha Elements-en belül a HDD ok, fentiek is, akkor a ház USB vezérlője kezdi megadni magát.
Ha nincs rajt semmi fontos, akkor meg, akár Windows lemezkezelőből, vagy külső program segítségével, töröld a partíciót és formázd újra.

(#16762) matyi19: fentebb írtam, h Elements helyett inkább My Passport.
De a te általad linkeltekből, egyértelműen a Seagate, már csak a fémház és 3 év gari miatt is.

[ Szerkesztve ]

(#16768) King Unique válasza matyi19 (#16767) üzenetére


King Unique
titán

Igen, ilyen előnye is van. :K
Az Elements meg ugye integrált, bár a My Passport is, de csak úgy nem szoktak bekrepálni, főleg utóbbi nem.
Ha meg vki annyira biztosra akar menni szétszerelhetőség tekintetében, akkor ott a külső rackes megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#16776) King Unique válasza envagyok (#16775) üzenetére


King Unique
titán

Ha ez se megy és HDS szerint is hibás (öntesztek lefutnak?), akkor lehet kuka lesz ez az Elements...(?)
Azt tudom mondani, javasolni továbbra is, amit korábban.

(#16787) Roland8622 válasza King Unique (#16786) üzenetére


Roland8622
aktív tag

Köszönöm a válaszod ;)

Jelenleg egy ilyenem van külsőben: [WD ELEMENTS 1TB usb2.0] és eddig semmi bajom nincs vele. Hogy pontosan mikor vettem nem emlékszem, de még a drágulás előtt volt 18e Ft anno.

Huawei P60 Pro / Huawei P50 Pro / iPhone 13 sima (1 hétig, de volt :D) / HTC U11 (már 4.5 éve) /BOSSHIFI B3 / FiiO BTR3

(#16796) 66zio


66zio
aktív tag

Üdv. Vettem egy WD my Passport Ultra-t. Még sose volt külső vinyóm szóval ne nézzetek le teljesen, de engem zavarnak azok a mappák amik rajta vannak alapból (6db) Miért nem lehetett őket egy mappába betenni? Baj ha törlöm őket? Vagy ha egy mappába teszem bele? Ilyenek vannak, hogy locale, extras stb.

(#16818) Lauda


Lauda
félisten

Sziasztok!

Erdeklodnek, hogy hasznal-e valaki 1tb elements portable vinyot ebben a tokban: Case Logic QHDC-101K?

Rogziti-e rendesen az a gumis resz? Nekem 2 tb van benne es az sokkal ducibb vinyo, viszont most egyik rokonomnak kellene egy kulso vinyo es nem tudom, hogy ez a tok jo lesz-e hozza?

Koszonom szepen!

[ Szerkesztve ]

(#16819) King Unique válasza mefistofeles (#16816) üzenetére


King Unique
titán

Azért eleve más natúrban SATA-n rökötve és SATA-USB átlakítóval használva. De másik topikban körül lett járva a téma, driverek stb. is gonf volt.
És igen, egyes külső rackek (vezérlőchip + firmware= VIA VL-700) + oprendszerek és driverek kompatibilitása terén adódhatnak problémák.
Érdemes lenne kihasználni a külső mobil rackes megoldás azon előnyőt, hogy átteszed belőle a HDD-t egy másik házba. Azzal lehet megoldódna a probléma.

(#16818) Lauda: Elements Portable és Passportok eléggé kis hossz és szélességmérettel bírnak, így biztosan bele fog mérni, de szerintem magasság terén se lesz vele gond. A 2 TB-os verzió 21 mm vastag, a tok belső mérete meg 3,8 cm. Igaz arra másik oldalról ráhajtva rájön a kábel is, de vsz simán belefér mind2.
Ha esetleg másik külső merevlemezt akar majd beletenni, annál meg jó lenne tudni a pontos típust?
Közepén lévő gumipánt meg a vékonyabbakat is stabilan tartja, a vastagabb háznál még feszesebb lesz.

[ Szerkesztve ]

(#16823) demars


demars
addikt

Sziasztok!
Külső hdd-t szeretnék venni! 1-2 TB kapacitás a kívánság, és ami még fontos lenne: megbízhatóság!
Kb egy éve a fórumon (nem emlékszek melyik topikban, remélem nem írok rossz helyre) a WD my passport ultra-t ajánlották, akkor be is rendeltem, most szükség lenne ismét egyre...
Mi most a best buy a piacon??

Köszönöm!

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#16824) Lauda válasza demars (#16823) üzenetére


Lauda
félisten

Szia!

Nekem my passport ultram van 2TB, eddig tokeletesen teszi a dolgat. Vettem hozza normalis tokot is, amit nem reg linkeltem is. Most meg olcsobb is joval ahogy nezem.

(#16825) Sareth válasza demars (#16823) üzenetére


Sareth
senior tag

Hogy ne kelljen King Unique-nak 100000-re is leírnia ugyanazt, megy egy újabb ajánlása WD My Passport Ultra-ra. Nekem már a második 1TB-os van és tökéletesen meg vagyok velük elégedve. Arra figyelj csak hogy olyan boltból vásárold meg ahol három év garanciát adnak hozzá.

(#16826) peestike


peestike
senior tag

sziasztok!
kis segítséget kérnék, nem tudok választani, ebben kérnék esetlegesen segítséget, hogy melyiket.
A-DATA 2,5 1TBB ACH94-1TU-CBK, 3 év gari
Samsung 2,5 1TB M3 STSHX-M101TCB 2 év gari
Toshiba 2,5 1TB 5400 StorE 2 év gari
Hitachi Touro 2,5 1TB 2 év gari
Western Digital Passport Ultra 2,5 1TB 2 év gari, nem 3 sajna...
szóval ezek lennének a kosárban, ezekből kellene választani.
valaki esetleg? :R
keresőt használtam, de még mindig döntésképtelenség van...
köszönöm!

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#16828) King Unique válasza peestike (#16826) üzenetére


King Unique
titán

- Adata CH94 elég régi, nem is igazán jól sikerült, csak USB2-es modell...szerintem kihúzható a listáról. Helyette inkább HC500.
- M3 Portable ajánlott, teszt is van róla és amúgy az is 3 év garis.
- Toshibából milyen StorE, v Canvio, mert van többféle [link]?? Alu és Slim az igazán jó választás közülük.
- Touro Mobile se rossz, benne lévő HDD jóféle, de igazából semmi extra.
- My Passport Ultra meg alapból ajánlott termék, teszt1, teszt2

Azt viszont már neked kell eldöntened, hogy neves gyártó, megbízhatóság, garancia, szoftveres pakk, fémház, multimédia eszközök kombatibilitása stb. közül, mi az igazán fontos.
Garanciánál, ha az adott nagyker, bolt nem adja meg a 3 évet, attól még a gyártói 3 év érvényes rá, igaz nyilván előnyösebb, ha alapból megadják ott, ahonnan rendeled.

(#16825) Sareth: :R

[ Szerkesztve ]

(#16834) tomp


tomp
félisten

Ezek a külső merevlemezek mennyire szeretik a hosszú üzemidőt? Vagy teljesen mindegy?
Múlt hónapban vettem egy WD Elements 1,5TB-os modellet. Mivel laptopnál van üzemeltetve amin az 1db usb 3.0-s portról egy külső rack megy így ez usb 2.0-ról megy. Nem okozott még gondot. Vagy vegyek egy usb 3.0-s hub-ot? Általában a legrövidebb üzemidő 1nap szokott lenni. Jelenleg 1,5napja megy. Ezen felül tv-hez használom.
HDSentinel folyamatosan fut. Rövid és szállítási önteszt is volt futtatva. Hurcolászni nem lesz soha max a gép és a tv között ami kb 2méter. Remélem nem lesz vele gond. :)

(#16835) King Unique válasza tomp (#16834) üzenetére


King Unique
titán

Portable, v desktop Elements? Ha USB2 portban megy stabilan, akkor csak tápellátás miatt nem muszáj 3.0 hubot venni. Persze megvan annak is a maga előnye, praktikussága.
HDD-k (belső és külső is) azért bírják a folyamatos üzemet is, a sok leállítás-felpörgetés inkább károsabb hosszútávon az élettartamra. Az, hogy mennyire bírja, az merevlemez függő is. A desktopban lévő Caviar Green nyilván nem bír annyit, mint egy Red, a 2,5"-osban lévő Scorpio Blue kissé strapabíróbb, notebook merevlemez mivolta miatt is.
Aztán ott van a fejparkolás kérdése is, ami WD-knél aktuális, az se mindegy mennyire intenzíven növekszik, hol tart éppen, + TV-s használat sok esetben megdobja a parkolások számát.
Amire még érdemes figyelni, az a hőmérséklet. Ha a folyamatos üzem alatt aktív írás/ olvasás van, ami miatt (nagyon) felmelegszik, az is élettartam-rövidítő tényező lehet.

[ Szerkesztve ]

(#16839) King Unique válasza beloadjoker (#16837) üzenetére


King Unique
titán

Dönteni az alapján érdemes, hogy milyen használatra lesz és milyen egyedi sajátosságok, funkciók megléte a fontosabb?? Mert csak úgy, hogy kell egy USB3-as 2,5" külső merevlemez, gyakorlatilag megfelelne mindegyik.
SP és Adata külső vnyók ütés és akár vízállóak is, WD-khez és Samsungokhoz spec szoftveres körítés és funkciók tartoznak, előbbiből a My Passport ajánlottabb. Egy kis adalék [link].

Tehát, ha kell a szoftveres pakk (backup, Idle Timer állítás, diagnosztika, titkosítás), akkor My Passport, vagy M3 Portable. Ha strapabíró, ütésálló cucc kell, akkor vmelyik Adata is ok, de egy SP (Amor széria), vagy Transcend talán jobb választás.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.