Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:18:45

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3451) demmer123 válasza Speed® (#3450) üzenetére


demmer123
őstag

Addig csavaroztam amikor éreztem kicsit megfeszül.Féltem hogy a proci elhajlik és az alaplapi tüske is.

(#3452) Speed® válasza demmer123 (#3451) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ha nem is hajtod be tökig, azért a blokknak nem szabad lifegnie. qantum 6700Kján is lehúztam rendesen az LF240 csavarjait, amíg csak minimális mozgást produkált a blokk, másképp nem oké a kontakt ugye. És egyébként <55°C volt nála LinX alatt, szóval az tuti, hogy valami nagyon nem kóser nálad. Ha a rögzítést kizárod, nézz rá a feszre.

(#3453) demmer123 válasza Speed® (#3452) üzenetére


demmer123
őstag

Húztam rajta de akkor is 91fokos full maximumon intel burn stress teszt alatt.Lixn teszt program nem melegíti annyira.Te nem próbáltad az ibt hogy ott az jobban melegíti?

[ Szerkesztve ]

(#3454) Speed® válasza demmer123 (#3453) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Fityeg még, tudod forgatni? Nem is értem, miért 2 csavarral oldották meg..egyenletesebben le lehetne patentül rögzíteni 4 csavarral :S
Milyen órajelen adsz 1.35Vot a procinak?
LinX 0.6.5 csak gyorstesztben ment, 170GFlopsot tolt, dolgozott rendesen. Nincs viszonyítási alapom, mennyi kell legyen, első Skylake volt a kezem alatt.

(#3455) demmer123 válasza Speed® (#3454) üzenetére


demmer123
őstag

[link]

Ezekkel a beállításokkal.Very high,maximumon ibt alatt,játékoknál stabil de linx alatt fagy a rendszer.Érdemes még adni neki feszt ha linx fagy de a többi nem?

Játékoknál max 60fokig megy fel.

(#3456) Speed® válasza demmer123 (#3455) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Erős passz, Skylake totyikban szerintem kompetensebbek nálam :B
Az mindenesetre nekem biztosnak tűnik, hogy sok a fesz és instabil.
Utóbbi hiába csak szintetikus teszttel, ha van ráció, lesz másban is.

Amennyi emlékem van Tritonnal Sandyn, a leszorító maxon se bika.
Szerintem szedd le, kend újra, és addig húzd, amíg totál stabil lesz.
Ha meg parázol tőle, akkor cseréld le, AC LF240 jó, alternatívának..

(#3457) demmer123 válasza Speed® (#3456) üzenetére


demmer123
őstag

Tuti a lefogatás gyenge.Mert amikor a proci 90-91fokos a radiátor épphogy langyos nem meleg.

De ha szét húzom akkor tuti elhajlik a proci + alaplapi tüskék is.Nem foglalkozok vele mert játékok alatt 60fok és az jó nekem.

(#3458) ScomComputer válasza demmer123 (#3449) üzenetére


ScomComputer
veterán

Hali,a megfelelő leszorítást nagyon egyszerűen szoktuk tesztelni.......gép oldala levéve....elindítasz valami cpu bench-et és a cpu blokkot lassan nyomod rá a cpura, közben figyeled a hőfokot, ha csökken akkor szarul van feltéve, ha nem akkor máshol a bibi......
:K :R

[ Szerkesztve ]

(#3459) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Az a baj,hogy egy Tritonról beszélünk,ami feszegetés nélkül is reped,ereszt,párolog. Kicsit félnék tőle csavargatni.A proci sajnos antituning,így kell neki a fesz és valamiért melegebb az átlagnál.Az enyém sem egy dúvad,még is 1.390v alatt 83 fok a legmagasabb maghő (IBT maximum 30 kör,azonos bios beállítás,szinte azonos lap),pedig csak egy 105-ös van rajta ami papíron gyengébb mint a Triton.
Érdekes sztori.

(#3460) mnorbert17


mnorbert17
tag

Sziasztok! A Silverstone sst TD02-őt valaki már próbálta? Vagy valakinek valami tapasztalata vele? Mert árban egész jó, a radija 240es és jó vastag. Nem tűnik gagyinak. Állítólag a pumpája is halk. Cserélve a két gyári ventit, elméletileg nem tűnik rosznak. De nem tudom, nem volt még vizem, csak tervezem. Vélemény?

[ Szerkesztve ]

(#3461) eventus


eventus
veterán

Ejjha: [link] [link]

[ Szerkesztve ]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#3462) Grózi válasza eventus (#3461) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ez már szerelhető kit kategória,nem kompakt-sok user ezt már nem vállalja be... :U

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#3463) eventus válasza Grózi (#3462) üzenetére


eventus
veterán

Na igen, de mégis kicsi "kompakt". Simán építeném én is. Nekem elég, ha egyben van a pumpa és a tartály.

[ Szerkesztve ]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#3464) abridabri válasza eventus (#3463) üzenetére


abridabri
veterán

Haat ez messze van a kopaktol ,ezek az epitett vizek nem gyerekjatekok. 1 csovet rosszul fogatsz fel ,vagy elreped 1 toldo es mar uszik is az egesz gep. +figyelgetni /utantolteni a folyadekot ,nem latom ertelmet 1-2 fok elteres miatt ennyit szpni.

(#3465) #16729600


#16729600
törölt tag

A kompakt ( Triton ) miatt is lehet hívni a tűzoltóságot kiszivattyúzni a vizet a kecóból.Szóval nem csak az épített víz sajátja ez a veszély. :D

(#3466) Grózi válasza abridabri (#3464) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Inkább úgy fogalmaznék,hogy kutyámmajom :D -se nem épített,se nem kompakt.És nem atomfizika az épített víz se,nem kell tőle félni!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#3467) eventus válasza abridabri (#3464) üzenetére


eventus
veterán

Nem unatkozó pc tulajoknak való. Mellesleg egy férfi vagy pc guru hölgyemény legyen annyira talpraesett, hogy összerakja.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#3468) Zozzz2000 válasza eventus (#3461) üzenetére


Zozzz2000
tag

Kapható ez már valahol?

(#3469) abridabri válasza eventus (#3467) üzenetére


abridabri
veterán

Ha te mondod fonok akkor ugy is van :DD vesszen minden kamuferfi :D Epitett vizet minden gepbe

(#3470) mnorbert17 válasza mnorbert17 (#3460) üzenetére


mnorbert17
tag

Na hát ha senki nem ismeri ezt a hűtőt, akkor én vettem egyett. Aztán majd ha ideér megosztom én a tapasztalataimat.

(#3471) mnorbert17 válasza mnorbert17 (#3460) üzenetére


mnorbert17
tag

Ja .

[ Szerkesztve ]

(#3472) JJazon


JJazon
tag

Sziasztok!

Most készülök belépni ebbe az egész kompakt vízhűtős témába, CPU-ra néztem egy CM seidon 120V-t, viszont görgétés közben megakadt a szemem az új Id-Cooling Hunter Duet hűtőn. Az lenne a kérdésem, hogy a tapasztaltabb tagoknak mi erről a véleményük?

Egy AMD fx-6300-ast, illetve egy sapphire r9 280x dual-x-et nyomnék rá. Ahogy néztem, kompatibilis vele, mounting holes alapján, konkrét példát nem találtam arra, hogy valaki erre rakta volna rá...

Illetve az sem teljesen tiszta nekem, hogy mennyire okés, ha a két fő hőtermelőn egymás melege emgy át. A vga hőjével hűti tovább a cpu-t, vagy fordítva? Gondolom így nem olyan hatásos, mint ha két rendszer lenne...

Illetve ha el tudnátok látni pár tanáccsal, stb. azt megköszönném :) mondom, newbie vagyok még a vízhűtések terén :D

előre is köszönöm! :R

(#3473) apollo12


apollo12
veterán

hali sikerült rá rakni vga-m ra egy ID-Cooling Frostflow 120 kompakt vizet.

Nagyon jól hűti a vga-mat idle 26cfok load 53-57 cfok között alakul, borda olyan 52-55cfokra melegedik fel, gyári hűtésél[link] idle 27cfok load 76-80cfok.

nagyon halkan üzemelnek a pumpák :)

pár kép:




[ Szerkesztve ]

(#3474) demmer123


demmer123
őstag

Egy épített vízhűtő rendszer mennyivel jobb mint egy kompakt?Megéri a +100ezrees ráfizetést az épített ?

(#3475) Grózi válasza demmer123 (#3474) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Sokkal,de értelme csak akkor van ha a vga-t is vizezed-véleményem szerint.Vga-val egy minőségi rendszert 100-130K-ból ki lehet hozni,de ez már az épített vízhűtés topicba tartozik.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#3476) bombibmw válasza apollo12 (#3473) üzenetére


bombibmw
veterán

Grat!
VRM, VRam hány fokos így?, hogy fújod ventivel?
Én is most tervezek egy uni blokkot a kártyámra és nekem is végig lemez van rajtuk.
Elvileg egy venti elég lenne egy kiegészítő bordával a hűtésükre.

(#3475) Grózi:
Az enyém 30k volt. ;]

(#3477) hszilard666 válasza bombibmw (#3476) üzenetére


hszilard666
veterán

Az enyém anno vga blokkal volt annyi! ;]

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#3478) apollo12 válasza bombibmw (#3476) üzenetére


apollo12
veterán

alu borda 52 cfokosak maksz

(#3479) Grózi válasza bombibmw (#3476) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Oké,de a tiéd használt és csak cpu-te is tudod ha új részekből akarod vga-val együtt összerakni,akkor 100K a belépőszint ha normálisat akarsz.
(#3477) iszilard Ja és abba még belefért Aleska idejéből is egy kicsi nem? :D

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#3480) hszilard666 válasza Grózi (#3479) üzenetére


hszilard666
veterán

Jó is lett volna! :D De tévedtem, egy 10 essel több mert csak a procira volt 30K :P

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#3481) Grózi válasza hszilard666 (#3480) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Kis szerencsével 50-60K-ból már kihozható egy jó rendszer használtan,csak állandóan sasolni kell az Aprót.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#3482) hszilard666 válasza Grózi (#3481) üzenetére


hszilard666
veterán

Az verhetetlen és egy kis szerencsével drágábban is el lehet adni! :K Ha nem megy el a 780TI blokkom, akkor le fogom vízhűteni az U3 as gépemet :C

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#3483) Grózi válasza hszilard666 (#3482) üzenetére


Grózi
Topikgazda

:K :C

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#3484) mmdms


mmdms
addikt

Hahó!

Ebayes barangolás közbe belefutottam egy ilyen kompakt vízbe: LC-Power LC-CC-120-LiCo
Erről a hütecsről mit kell tudni? Német tesztet találtam csak, mindegyikben nagy meglepetésemre jókat írnak.

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#3485) Grózi válasza mmdms (#3484) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Saját tapasztalatom nincs,de ismeretségi körömben volt ilyen és dicsérték.A kérdés,hogy mennyiért jutnál hozzá?

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#3486) mmdms válasza Grózi (#3485) üzenetére


mmdms
addikt

43 €-ért. Ez jó ár? A többi 120 radis lényegesen drágább. Kipróbálás céljából szemezgetek valami olcsó kompakt ketyerével.

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#3487) Grózi válasza mmdms (#3486) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Mihez képest,ha újonnan ~13,5K,akkor nem rossz-viszont használtan,még garis 240-s radival rendelkező kompaktot kapsz 17-18K-ért.És itt van ez is ennyiért:[link] A nagy tesóját nagyon dicsérik.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#3488) mmdms válasza Grózi (#3487) üzenetére


mmdms
addikt

Újan ennyi, sőt most találtam 39--ért online shop-ból. A 240-est nem tudom hova rakni.

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#3489) lacus83 válasza mmdms (#3484) üzenetére


lacus83
senior tag

Én semmit sem vennék ami Lc vel kezdődik.
Használtan még garanciás 120 as kompaktot ki lehet fogni abban az ebayes Lc árban

[ Szerkesztve ]

MSI B460 Tomahawk,I5 10400F Box,G.Skill Tident Z 2X8 Gb 3000Mhz RGB,Megahalems Cooler,LIANLI Lancool III,Samsung 860 Evo 256GB ,Toshiba P300 3TB,LC Power 600W,ASUS ProArt 4060,LG 27GL850B

(#3490) Grózi válasza mmdms (#3488) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Te tudod,látod van akinek nincs jó tapasztalata.Viszont ha gond lesz vele,mehet vissza gariba.
120-s kompaktba az Enermax-Lepa_Arctic-t dicsérik,de az valamivel több.Nekem ebben a méretben csak Antec 920 volt,a többi játékvizem mind 240-280-s.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#3491) Walter_White


Walter_White
senior tag

Sziasztok! Jelenleg a gépembe egy Dark Rock Pro 2 üzemel, viszont elegem volt ezekből a nagy Léghűtőkből végleg, szerelhetőség miatt, alig lehet az alaplaphoz férni, stb...
Ezért kinéztem magamnak pár Kompaktot. Phanteks Enthoo PRO Black Windows házba menne felülre, illetve jelenleg egy FX8350-et hűtene 4.4GHZ,n 1.40-44V. Késöbb mindenféleképpen csere CPU\LAP\Ram terén (AM4 ZEN vagy 2013v3-as foglalat lenne) - ha AM4 akkor az is döntő persze. ahol nagyobb a support (az esetleges kellemetlenségek elkerülése miatt, hűtőlefogatók kompatibilitására gondolok (ha változna a lyuktávolság akkor adnának ki +lefogatószettet\ bár nem hiszem hogy az eddigiek mennének mind a levesbe :) )
Ami még fontos, hűtés\támogatás mellett Halk legyen... a Ventikhez vezérlőt használnék

Alábbiakat néztem ki:
AQUA:
Lepa AquaChanger 240 - 26.190 Ft 3év gar

Corsair H110i GT 280mm Extreme Performance 41.990 Ft 5év
Deepcool Captain 360 42.990 Ft 3év
(ez a kettő nagyon elgondolkodtató, nem tudom vannak-e tapasztalatok, esetleg a Captain 360-al megéri-e a 3-as Radi, mert hogy 1000FT különbség van H110i között... illetve az a +2év a 110i javára...

PCX:
Enermax LiqMax II 240 - 25.794 Ft
DeepCool CAPTAIN 240 - 34.338 Ft 3év gar
Cooler Master Nepton 240M - 34 827 Ft 3év

Köszönöm. :R

(#3492) Grózi válasza Walter_White (#3491) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Én az Enermax-t vagy a Lepa-t választanám.Több embernek(köztük nekem is) is volt itt és nem volt velük gond-ugyanez nem mondható el a többiről.
A Corsair és a Deepcool árából meg már kijön egy szerelhető kit..

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#3493) mmdms válasza Grózi (#3490) üzenetére


mmdms
addikt

A kolléga szerintem nem tapasztalatra építve írta az előző hsz-t, de informatikai berkekben valóban fekete listán van ez a márka. Viszont lehet, hogy ez egy jól sikerült cuccuk, ahogy azt a tesztekben is írják.
Azt esetleg nem tudod így fejből, melyik a legvékonyabb radiátorral rendelkező 120-as, ami még ajánlottnak mondható? Ez lenne a lényeg nekem, hogy eltűnjön a fél kilós bordadarab a táp alól, mivel nem tudom a hűtőmet elforgatni, mindig belenyomja a meleget a tápba, amiből kis idő után ömlik a forró levegő. És nem mellesleg fülsüketítően hangos is lesz ettől.
Nézegettem jobb léghűtéseket, de azok:
1 sokkal nagyobbak a mostaninál,
2 igencsak hasolló árba mozognak.

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#3494) Grózi válasza mmdms (#3493) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Nagyjából mindegyik 120-s 30-35 mm vastag radival rendelkezik-az Arctic 49mm,értelemszerűen jobban is hűt.
Ha csendet akarsz,akkor egy minőségi ventit még kalkulálj az árhoz!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#3495) Speed® válasza mmdms (#3493) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Többnyire virsliradosok a 120as szettek, az AC LF120 ebből a szempontból korrekt, a maga 49es értékével. Ehhez számold még hozzá a 2x25 ventit, vagy ha lecseréled őket 1 potensebbre, akkor csak 1x25. Részemről a 240essel tapasztaltak okán ajánlanám a hazai LF120 beszerzést inkább. Meg egy alsótápos házat, ha helyproblémáid vannak felül :)

(#3496) mmdms válasza Grózi (#3494) üzenetére


mmdms
addikt

Értem, tehát akkor az ac már ki is esett. :)

Speed(R): Házat már nem szeretnék cserélni, következő ketyere itx méretben lesz valószínűleg. Teljesítmény meg nem kell hogy hű de nagy legyen, csak egy x4 750k-t kell értelmes keretek közt tartania.

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#3497) Speed® válasza mmdms (#3496) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Miért esett ki az AC..? Teljesen kussos értelmesen belőve (pumpa 5V/~3000, ventik ~800on). Venticsere max akkor, ha -25mm kell, bár az is megoldható úgy, hogy a hátsó ventit házon kívülre rakod. Nem kell külön költeni..

(#3498) Grózi válasza mmdms (#3496) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Az hogy ömlik a tápból a meleg,az nem a borda hibája-az LC Power és a Kodegány is csak ajtótámasznak való,nem tápnak.Addig jó míg nem nyírják ki a géped...Ha nekem nem hiszel,akkor kérdezz rá tápos topicban!
Csatlakozom Speed(R) véleményéhez,a vastag radi nem árt és a venti úgyis kiviszi róla a meleget hátrafelé!(és nem is melegszik úgy át mint egy borda)

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#3499) mmdms válasza Speed® (#3497) üzenetére


mmdms
addikt

Mert vastag. Egy ventivel még talán elmegy, de kettővel már nagyon necces. Ezt még átgondolom, mert az már 52 €, és 100-ba kellene beleférnie egy táppal együtt. Ez így most lehet nem fér bele a keretbe, egy valamire való táp ~60€.

Grózi: Egy EKL Coldtower hűtőm van, mivel ez függőlegesen nyomja a levegőt alulról felfele, és nem lehet elforgatni a foglalaton, egyperegybe a tápba fújja a meleget. Előtte sose volt ilyen gondom, pedig sokkal melegebb komponensek voltak a gépbe.
Évekkel ezelőtt evvel a táppal bökte ki a szemem a biztosító. Pontosabban egy ugyanilyen 300 w-al, amivel a 8800gtx csak sípolt, de nem kapcsolt be. Napokig tartó egyezkedés után ezt kaptam helyette, ennyit sikerült elérnem. :O

[ Szerkesztve ]

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#3500) Speed® válasza mmdms (#3499) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Sok vizet nem zavar a hátsó taktusban, hogy éljek a szóviccel. Ha kirakod az egyik ventit, pláne.
Értelmes táp már ~5k aprón, nincs jó magyarázat a hulladék alkalmazására :P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.