Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Kraptor válasza feise (#46) üzenetére


Kraptor
őstag

Hát azért a magyarok is ott vannak a jó kis pacallal, kolbász, szalonna, stbvel:)

(#52) Digital válasza pilóta (#48) üzenetére


Digital
addikt

Az autóban nem is,de ha kiszálsz belőle....

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#53) Andie


Andie
őstag

No egen, igaz az, hogy csak az tudja igazán értékelni a klimát, aki tudja, milyen nélküle és vele (a nőkkel is igy van).
Nekem megint elment a gáz a rendszerböl a télen, igy mikor május elején bejöttek az elsö meleg napok, hiába nyomkodtam szegényt, csak meleg levegőt fújt az arcomba. Úgyhogy gyorsan utántöltettem, 9 rongyért, és mostmár frankó, 7 fokos levegőt tol az utastérbe :)
A hétvégén asszem belehaltam volna, ha nincs. 60 fokosra felhevült kasztniba beülni, belül süt a meleg, mint a hamburgeresnél, egy pillanat alatt megfájdult a fejem. Gyorsan kiszellőztettem 60nál, ablak fel, klima be, és 5 perc múlva 18-20 fok volt.
Még tegnap este 8-kor hazafele jövet az M5ösön is klimáztam, mert ha kikapcsoltam, szakadt rólam a viz. 160nál meg nem egészséges nyitott ablakkal utazni :)
Úgyhogy a fogyasztást kicsit megnyomtam talán, de legalább kellemes hüvösben utaztam. Mindenkinek javaslom, hogy ha új autót vesz, az extrák között első a klima legyen.
Utólag beszereltetni valóban elég drága, és nem minden motortérbe fér be szépen. Akkor aztán megy a kókányolás, a csö jobbra-balra hajtogatása, teljesitmény-vesztés. Nekem 1 éve, mikor elöször jött a gyanú, hogy elment a klimagáz azt mondták, hogy ha kompresszor, akkor készüljek fel egy 150ezres tételre. Tehát csak a kompi 150, plusz csövezés, szerelés... sztem 3-400 között reális az ár.
Persze biztos van aki ennél olcsóbban is megcsinálja, kérdés hogyan, és milyen anyagból?

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#54) Digital válasza süti5 (#35) üzenetére


Digital
addikt

Szerintem hívj szerelőt,ha olyan régi a klímád ráférne egy alapos belső tisztítás,és valószínű hogy hűtőközeg pótlásra is szorul:( A fertőtlenítő cuccokat mindíg az elpárologtatóra kell fújni,ablakklíma esetében a szobában lévő ''radiátorra''Pesten sajnos nem vagyok nagyon ismerős,próbáld meg guglit...

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#55) süti5 válasza Digital (#54) üzenetére


süti5
őstag

Köszi. Nem olyan régi, meg nem volt olyan sokat használva, olyan 5-6 éves mindkettő...
A sprayt az ablakklímánál nem a hőleadóra kell fújni, ami ablakon kívül van? Azokra a kis lamellákra, nem?

(#56) feise


feise
aktív tag

nem tudom miért nem jönnek elő valami újja, amit nem kell folyton tisztítgatni, nem zabál, stb.. gondolom az autókban is lesz majd lassan valami árcsökkenés, mint a split klímák esetében.. tavaly még 100 alatt nem volt klíma, most 25-ért is van!

Miért van a templomtornyon villámhárító?

(#57) Digital válasza süti5 (#55) üzenetére


Digital
addikt

Nem,mivel a száraz hideg levegő az elpárologtatón keletkezik,ide csapódik le a levegő páratartalma! A kivezető csövön keresztül távozik a víz a szabadba!

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#58) viharhozo válasza tildy (#11) üzenetére


viharhozo
addikt

Nem izzad rad, mivel nem sut a nap. Eleg sok eve ulok az automban, es nyaron meg a 22 fok is elviselhetetlenul hideg. Legalabbis szamomra. Altalaban a kulso homerseklet - 8-10 fokot lovom be, igy is eleg megterhelo kintrol beszallni a hideg autoba.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#59) viharhozo


viharhozo
addikt

Ja, nyilvan 5k-ert lebontjak a fel autot, mert szerelmesek beled.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#60) tildy válasza viharhozo (#58) üzenetére


tildy
nagyúr

De igen.
Én ha odakinn felhős az idő, és 20 fok van akkor is izzadok.13-16 fok optimális nekem, egy szál polóban és farmerban, 18 fok ugyanez a kombó szoknyával... Nem vagyunk egyformák, nekem 20 foktól már kánikula van.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#61) viharhozo válasza tildy (#60) üzenetére


viharhozo
addikt

Izles dolga. Ha kint 35 fok van, es beul melled vki a 18 fokos autoba, az hetszentseg, h megfazik.
Eppen tegnap voltam egy eloadason, az eloterben 40 fok (tetoter), belul klimatizalt 20 fok. Kenytelen voltam elkerni az asszonytol a kardigant, mert egyszeruen szetfagyott a hatam.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#62) Digital


Digital
addikt

Az autóba meg kell venni a kompi rögzítőbakot (kompi 150-200k),ki kell építeni a csővezetéket,be kell rakni a hőcserélőt a (hűtő elé)Be kell építeni az elpárologtatót,ami a teljes műszerfal megbontásával jár (nem kell ecsetelnem egy mai modern autóban mennyi kanóc szaladgál itt)A magas beszerelési költségek miatt nem is szokta nagyon bevállalni senki az ilyen munkát:(

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#63) Digital válasza viharhozo (#61) üzenetére


Digital
addikt

Ezt alá tudom támasztani,én Siófokról jöttem egy raklap részeg emberrel,a klíma bömbölt,másnapra jól meg is fáztam:((

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#64) Fisha válasza Andie (#53) üzenetére


Fisha
őstag

Hol toltetted ujra annyiert? Nekem is aktualis lenne a dolog, de le akartak huzni 14 rugoval, es ezert elhalasztottam a dolgot. (Ha valaki mas tud, megbizhato, olcso ujratolto helyet, ne kimeljen!)

Koszi,
Fisha

u.i.: Egy omega b-rol lenne szo.

(#65) Don Vittorio válasza tildy (#60) üzenetére


Don Vittorio
őstag

Egyetértek, viszont nekem a szívem miatt van ez. Nálad minden OK?

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#66) tildy válasza viharhozo (#61) üzenetére


tildy
nagyúr

Sajnos aza baj, hogy nem az izlésé. :( Hanem higiéniai, és egyéb lelki dolog...

Don vittorio:azt hiszem beszéltünk már róla, hogy nekem sem oké valami a szívemmel, mert nagyon hamar elfáradok, qpert sem tudom elfutni a vérnyomásom alacsony, de a pulzusom kis hegyen gyaloglástól is felmegy 170-190re...
LEhet el kéne mennem egy kardiológiai kivizsgálásra (főleg hogy pl. fater cukorbeteg és 40 évesen kapott infarktust, és hasonlóan nem bírja, soha nem is bírta amelget)

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#67) Digital válasza tildy (#66) üzenetére


Digital
addikt

Na látod ezért nem kell neked a 20 fokos különbség:(...szerintem menj el egy alapos kivizsgálásra:U

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#68) tildy válasza Digital (#67) üzenetére


tildy
nagyúr

Dehogynem kell, mert különben nem érzem jól magam... Lehet hogy terhelem vele a szervezetem, de még mindig jobb mint ha megszólják az embert, illetve ha nem érzi jól magát az ember a bőrében.
Ha lenne lakásklíma tuti 19 fok körül járatnám... Télen is 0-ra veszem mindig a konvektort....

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#69) viharhozo válasza tildy (#66) üzenetére


viharhozo
addikt

17 evesen abba kellett hagynom a focit, mert nem birta a szivem. Terhelesre most is felszokik az egig a pulzusom.
Megis utalom a hideget az autoban. Furcsa dolgok ezek.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#70) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

Hat nem vot konnyu de mara megtanultam hogy joizuen rohogej a baromsagokon:- ))) Es asszem eszt amai napon nehez lesz uberelni!!!:- )))
Megyek benevezema nap totyikjai koze:- )))

udv

neduddki

p.s. akinek nem ingfe ne vegye magara:- ))))

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#71) capafog23


capafog23
őstag

Kell a klíma az autóba, ha nem akarunk megfőni csak nem kell neki annyira tolni ha nem akarunk megfázni!

(#72) tildy


tildy
nagyúr

beszerelés:
Bővebben: link

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#73) Goose-T válasza tildy (#72) üzenetére


Goose-T
veterán

Végre, az első hasznos hozzászólás! :)

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#74) e.vid


e.vid
senior tag

Utólag beépíteni nem érdemes (nem térül meg eladáskor) Bővebben: link

'' Ne félj a tökéletességtől! Úgysem éred el sohasem.'' - by Dali

(#75) pilóta válasza e.vid (#74) üzenetére


pilóta
nagyúr

Ha abból a célból építenéd bele, hogy utána többért eladd, valóban nem éri meg. Viszont ha abból a célból építed bele, hogy ne szottyadj szét a melegben, akkor már nagyon megéri. :D

Aki él és nem boldog, az téved!

(#76) e.vid válasza pilóta (#75) üzenetére


e.vid
senior tag

Így van, meleged nem lesz, de eladáskor nem fognak többet adni érte. Elég macerás beszerelni is, nagyon meg kell bontani az autót hozzá, amit meg egyszer megbontanak...az nemsokára nyekeregni fog :(

'' Ne félj a tökéletességtől! Úgysem éred el sohasem.'' - by Dali

(#77) Andie válasza Fisha (#64) üzenetére


Andie
őstag

A Ford Solymárnál. Mondjuk nemvolt hót üres, volt benne némi nyomás még. Tehát lefejtették és visszapótolták a hiányzó mennyiséget.
De van tán Gyálon is egy klimás srác, az még olcsóbban tölt, csak nekem más is aktuális volt akkor. Rákérdezek, hogy csak a Mondeo Klubnak, vagy mindenkinek ilyen olcsón dolgozik? :))

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#78) Goose-T válasza e.vid (#74) üzenetére


Goose-T
veterán

Hát ez baromira drága, inkább veszek egy klímás autót. Ezt a nyarat már csak kibírom klíma nélkül.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#79) Fisha válasza Andie (#77) üzenetére


Fisha
őstag

Felek, hogy akkor csak Forddal foglalkoznak. No erot veszek magamon, es gumcsere utan utanaajrok :).

koszi,
Fisha

(#80) Andie válasza Fisha (#79) üzenetére


Andie
őstag


Milyen gummákat dobsz fel? Énis épp most újitottam!
Toyo Proxes T1S, 205/50/R15
szerk : nem müködnek a direktlinkek :O (copy-paste)
Bővebben: link http://free.x3.hu/andiemondeo/toyo/toyo1.jpg
Bővebben: link http://free.x3.hu/andiemondeo/toyo/toyo2.jpg
19 volt darabja. Ha kell, megvan még a kontakt.


[Szerkesztve]

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#81) Fisha válasza Andie (#80) üzenetére


Fisha
őstag

Garazsbol elokotort (de meg tok jo) gumikat tetettem fol. Szoval nem vettem, szerencsere. Amugy pirelli 6000 V tipusuak.

(#82) e.vid válasza Fisha (#81) üzenetére


e.vid
senior tag

Klíma töltés ügyében ( opel) itt Bővebben: link érdeklődj, biztos tudnak ajánlani olcsó és megbízható helyet :)

'' Ne félj a tökéletességtől! Úgysem éred el sohasem.'' - by Dali

(#83) Fisha válasza e.vid (#82) üzenetére


Fisha
őstag

Koszike. Nem habozok erdeklodni.

(#84) Latissimus Dorsi


Latissimus Dorsi
senior tag

Na akkor én is kérdezek.

Az kocsim eredetileg klímás volt, de az előző tulaj megtörte az orrát és a klíma ment a kukába. Tehát a belső térben elvileg nem kellene semmi átalakítást csinálni, ''csak'' visszapakolni bele valamilyen klímát. A főtengelyről lehajtás is megvan ott sem kellene variálni.
Így vajon mibe fájna?

Remélem van valami klímadoktor közöttünk:)

MOS6510 > Intel P166 > Intel Cel400 > Intel Cel800 > AMD Athlon 2,0 Thunderbird > AMD Athlon 2,5 Barton > Intel Core2 Duo E6600 > AMD Phenom II N970 >Intel Core i5-4300U > Intel XEON E3 1505M v5 > ?

(#85) pilóta válasza Latissimus Dorsi (#84) üzenetére


pilóta
nagyúr

Hát az nem olyan egyszerű sajnos. Vagy szerzel bontóból egy pontosan ugyanolyat, és akkor be tudják szerelni, vagy komplett kell beépíteni az újat. Annak az esélye, hogy pont olyat szerzel gyakorlatilag zérus...
Nekem a ritmómban még a kompresszor is benne volt, mégse tudtam hozzá szerezni cuccot. Annyit meg az egész autó nem ért, hogy új klímát tetessek bele. Ment is alkatrésznek az egész :D

Aki él és nem boldog, az téved!

(#86) Latissimus Dorsi válasza pilóta (#85) üzenetére


Latissimus Dorsi
senior tag

Köszi.

Valahol ettől tartottam:(

MOS6510 > Intel P166 > Intel Cel400 > Intel Cel800 > AMD Athlon 2,0 Thunderbird > AMD Athlon 2,5 Barton > Intel Core2 Duo E6600 > AMD Phenom II N970 >Intel Core i5-4300U > Intel XEON E3 1505M v5 > ?

(#87) GodHeart


GodHeart
senior tag

hát felhozom egy kicsit a témát és remélem vannak kereskedő emberek itten a ph!-n! :D
Nos lenne itt egy Honda Civic 99-es 5ajtós. És kéne bele klíma. Konkrét árajánlatokat várok, akik be is tudnák ezt szerelni. Hivatalos Honda szervízben elküldtek, hogy már nem gyártanak, de valaki mindig tud 1-2-őt szerezni :D

(#88) ddanger


ddanger
aktív tag

Szevasztok!

Klímás a kocsim, és arra gondoltam kitisztítanám magamnak azokat a részeket, amit bontás nélkül lehet. Gondolom a klímatisztítók is ezt csinálják első körön.

Szóval szükségem lenne tanácsra. Egy linkre, vagy egy hozzáértő leírhatná nekem hogyan csináljam mit vegyek meg stb.

Elég érzékeny vagyok a levegő minőségére, és amikor kikapcsolom a klímát számomra kellemetlen levegő jön be. Valszeg a műszerfalban lévő elpárologtató okozza.
Nem értek hozzá, de nem akarok fizetni érte. Inkább megcsinálnám magam.

Tud valaki segíteni, hogyan kezdjek hozzá a klíma tisztításához?

(#89) karib


karib
addikt

Ma már nagyon sok klímás van. Egyesek akár házhoz is jönnek.

Egy korrektnek tűnő szervizhálózat: www.autonet.hu - nekem egy egyszerű problémával nagyon készségesen segítettek a kerepesi úti egységnél.

Töltéskor érdemes kérdezősködni, hátha tudnak mondani valamit, hol szökhet el a közeg - bár állítólag ha egyszer szétment a klíma, akkor már nehéz és drága javítani, leginkább évente töltögetni lehet. Ezért javasolják, hogy minden évszakban 1-2 hetente minimum járassuk meg, hogy megforogjon a közeg, ami egyben az alkatrészek és a tömítések kenését is adja. Ha fél évig áll, az alkatrészek beállhatnak, a tömítések kiszáradnak.

Személyautóba utólag klímát beszerelni általában gazdaságilag értelmetlen - esetleg ha saját magad tudod szerelni, akkor bontóból érdemes vadászni. Másként a sok munka miatt nagyon drága, plusz sokmindent szét kell szedni, beépíteni, cserélni.

Department of Redundancy Department

(#90) Pompi válasza karib (#89) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

''Töltéskor érdemes kérdezősködni, hátha tudnak mondani valamit, hol szökhet el a közeg - bár állítólag ha egyszer szétment a klíma, akkor már nehéz és drága javítani, leginkább évente töltögetni lehet.

Ennyire azért nem misztikus a dolog. Nem vagyok szakember, de saját autóimnak klimameghibásodásai alapján bepillantást nyertem párszor autóklíma szerelésekbe.
Egyrészt ha valahol szökik a gáz, akkor színezett gázzal töltik fel, így speciális fénnyel és szemüveggel meg tudják keresni, hogy hol. Egyszerűbb esetben lehet, hogy valamelyik szelep ereszt, vagy eltört, elrepedt valahol egy cső, esetleg maga a hűtő ereszt (pl elrohadt), aztán lehetnek a kompresszorral is bajok, pl csapágy. Mindent meg lehet javítani úgy hogy nem kell utána töltögetni.

[Szerkesztve]

Feel Good Inc.

(#91) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Engem pl nagyon zavar a kocsibamn a klíma, főleg ha hátúl ülök és a arcomba jön a hideg levegő.De ha elöl ülök akkor is rossz, mert a hideg levegőtől megfájdul a szemem, és tisztára rosszúl érzem magamat.De ez igy van ha egy nagyobb hipermarketben vagyok és ott megy a klíma, persze ott is ész nélkül nyomják

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#92) karib válasza Jégkokó (#91) üzenetére


karib
addikt

Semmiképp se magadra irányítsd a hideget - attól tényleg könnyen meg lehet fázni, pláne ha érzékeny vagy. Lábhoz, ablakra küldd, vagy fordítsd el a befújókat.

Vagy vegyél sok-sok pénzért huzatmentes klímával szerelt prémium autót :)

Department of Redundancy Department

(#93) ddanger


ddanger
aktív tag

#88?

(#94) ddanger


ddanger
aktív tag

up

(#95) AMD The Best


AMD The Best
tag

sztem KLIMA nélkül nem lehet el viselni ezt a meleget fölegg nem egy hosszab úton!!!! :))

A legjobb muay harcosok olyan ritkák, mint a tökéletes gyémánt. Élüket évek edzése metszi, technikájuk a tökéletességig csiszolódott, mint a csillogó gyémánt felszíne; pompázatosan gyönyörû, és ereje tökéletes!

(#96) ddanger


ddanger
aktív tag

Szevasztok!

Klímás a kocsim, és arra gondoltam kitisztítanám magamnak azokat a részeket, amit bontás nélkül lehet. Gondolom a klímatisztítók is ezt csinálják első körön.

Szóval szükségem lenne tanácsra. Egy linkre, vagy egy hozzáértő leírhatná nekem hogyan csináljam mit vegyek meg stb.

Elég érzékeny vagyok a levegő minőségére, és amikor kikapcsolom a klímát számomra kellemetlen levegő jön be. Valszeg a műszerfalban lévő elpárologtató okozza.
Nem értek hozzá, de nem akarok fizetni érte. Inkább megcsinálnám magam.

Tud valaki segíteni, hogyan kezdjek hozzá a klíma tisztításához?

(#97) e.vid válasza ddanger (#96) üzenetére


e.vid
senior tag

Hi!
Többnyire ki kell venni a pollenszűrőt tisztítás előtt (mondjuk, ilyenkor nem árt már azt is rögtön cserélni).
pl.: [link], [link],
[link]

'' Ne félj a tökéletességtől! Úgysem éred el sohasem.'' - by Dali

(#98) ddanger válasza e.vid (#97) üzenetére


ddanger
aktív tag

thx

(#99) werszomjas


werszomjas
őstag

hi

mi a különbség az, automata klíma és a digitális klíma között??

üdv

(#100) tkazmer válasza werszomjas (#99) üzenetére


tkazmer
addikt

amennyire tudom a digitális klíma mindig automata, ellenben az automata klíma nem mindig digitális. (automata klíma: az a klíma, amelyen hőfokot adsz meg, és automatán szabályozza a befújás erősségét)

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#101) werszomjas válasza tkazmer (#100) üzenetére


werszomjas
őstag

aha

akkor

manuális - automata - digitális a sorrend.

de még mindig nem értem, az automatán megadod a hőfokot, mondjuk 20°C, és akkor az tartja, ez eddig super, de akkor mivel tud többet a digitális??
az is ugyan ezt csinálja nem?

üdv

(#102) tkazmer válasza werszomjas (#101) üzenetére


tkazmer
addikt

a digitális valószínűleg csak annyiban különbözik a nem digitális automatától, hogy digitálisan jelzi ki a hőfokot.

nem digitális
digitális

azt meg ugye mondanom sem kell, hogy persze mindegyik automata.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#103) werszomjas válasza tkazmer (#102) üzenetére


werszomjas
őstag

ahha

értem, köszi a segítséget :R :R

üdv

(#104) lacam


lacam
aktív tag

Sziasztok,

Nem találtam autóklímás topic-ot, ezért jó régről, de ezt felhoznám...

Nagy a baj

2010-ben vettem egy Punto-t....üres klímarendszerrel.....feltöltettem festékes gázzal....nem találtuk meg a hiba forrását....3 évet szenvedtem vele, 6szor töltettem újra, festék, volt hogy a komplett renszer -már amit lehetett- ki lett véve, és nitrogén + kád kombóval néztük hogy hol szivárog...de semmi.

2.5évvel ezelőtt egyik ismerősöm ajánlott egy klíma tömítő anyagot -sajnos a nevére már nem emléxem- amit bele is nyomott, és csodák csodájára, a 2-3 hetes klímás periódusom kitolódott..kb idáig. 2.5 évre rá, most jutottunk el odáig, hogy a szivattyú be-ki kapcsol, a rendszer "lélegző" hangokat hallat,

Felhívtam egy helyi klímást, hogy mi a problémám, ő hüldezett s sajnos nembiztos hogy meg tudja csinálni.

Ez a tömítő adalék ilyen ördögtől való? Azt tudom, hogy oxigén hatására megkeményedik....majd gondolom ha kivákuumolják, az a tömítettség remélhetőleg már bennmarad....vagy nem?! az egész rendszernek kapáltak ezzel az adalékkal? Mit lehetne ilyennel kezdeni? A klímás megijesztett kicsit.... pedig nme egy zugműhely... :(

Volt már ilyennel tapasztalatotok?

Köszönöm szépen!

Üdv.: Lacam

(#105) bitpork válasza lacam (#104) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Nem ismerem, hála az égnek. Ezek a rendszert belülről tömítő dolgok nagyon nem jók. Pont mint a motor hűtésnél: a hatásfokot csökkenti a kimoshatatlan trutyi. Ha lenne neki létjogosultsága, akkor a gyártók is csinálnák.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#106) zozoz1 válasza GodHeart (#87) üzenetére


zozoz1
aktív tag

Neked is és mindenkinek írom. Utólag klímát nem szabad autóba rakni. Az egész szellőző rendszer nem úgy van kialakítva. Nem lehet optimalizálni sem egy klímát utólag. Hatásfok sem lesz soha olyan mint egy eredetiben. Arról nem beszélve hogy aránytalanul drága lenne....

A viták vitték elöbbre az emberiséget

(#107) #32577792 válasza zozoz1 (#106) üzenetére


#32577792
törölt tag

2005-ös postra válaszoltál :) :C

(#108) viktorhmv


viktorhmv
senior tag

Sziasztok!

Mitsubishi Outlander (2005) tipusu automba a motor beinditasat kovetoen ha bekapcsolom a klimat akkor eros kerrego hang hallatszik a pedalok iranyabol. A gazpedalon is erezni a remegest ekozben. Keszitettem rola egy rovid videot. A link lent.
https://youtu.be/rLlv8xMSf40

Ha barkinek van otlete vagy tapasztalat ezzel a problemaval kapcsolatban akkor legyen kedves megosztani azt velem.

Elore is nagyon szepen koszonom!

[ Szerkesztve ]

Grafikai és arculattervezés. Ezzel foglalkozom hivatás szerűen. Ha szükséged van egy lelkiismeretes tervezőgrafikusra akkor dobj egy PÜ-t nyugodtan. www.viktorsebok.com

(#109) NdrewSunix


NdrewSunix
senior tag

Sziasztok!

Klímatisztítással kapcsolatos kérdésem lenne hozzátok.
Észrevettem, hogy egyes klímabombánál azt írják, hogy menjen a klíma a fertőtlenítés közben, míg más klímabombán pedig nem írja, csak a belső keringtetés használatát.
Ha nem kapcsolom be a klímát a kocsiban, csak a belső keringtetést, akkor is áthalad a levegő a klíma hőcserélőn?

Köszi a segítséget előre is,
Ndrew
(Renault Scenic 2. 1.9 Dci )

(#110) papg79


papg79
tag

Sziasztok! Van egy Vw Sharanom, 2003-as, 1.9 PDTDI. Ma elvittem klímáshoz, hogy nézzék át, mivel nem érzem valami combosnak a hűtését. Nyomáspróbázták, és kiderült, hogy ereszt a rendszer, 700g-ból, kb 500 g volt meg, pedig kb. egy hónapja töltettem. Annyit mondtak, hogy bontani kell, hogy megtalálják, hol szivárog. Tudom, hülye kérdés, de vannak tipikus helyek, ahol ereszthet? Volt valakinek hasonló problémája?

(#111) papg79 válasza papg79 (#110) üzenetére


papg79
tag

A helyzet az, hogy a héten feltöltettem a klímám, néztek nyomáspróbát is, mert az előző helyen, ahol töltettem, azt mondták, hogy valószínűleg szivárog, de ők nem tudtak nyomáspróbát csinálni, ők csak töltenek, így egy kifejezetten klímával foglalkozó szervízhez. A lényeg, hogy megnézték a nyomást, és végignézték a rendszert, de ők úgy találták, hogy nem szivárog sehol, így feltöltötték. Átvettem az autót, de alig használtam fél órát a klímát, hirtelen meleget kezdett fújni. Röviden, meghalt a kompresszoron a mágneskuplung. Nekem a cseréjére elég borsos árat mondtak, és az érdekelne, hogy cserélt-e már valaki mágneskuplungot klímakompresszoron? Mennyire lehet bonyolult?

(#112) NdrewSunix válasza papg79 (#111) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

Attól tartok ez a topik halott.
Én 2018-ban tettem fel egy kérdést, de arra sem írt még senki.
Lehet kicsit várni kell még rá. :D :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.