Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1451) gzbotii válasza kételkedem (#1201) üzenetére


gzbotii
veterán

Szerintem, egy hazajat vedo katona, aki nem ol civileket sem olyan ellenseget aki megadta magat, nem nevezheto tomeggyilkosnak. Ellentetben sok ezer szovjet katonaval (persze, nemcsak) akik megszlatak a fel vilagot)

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#1452) balcsida


balcsida
senior tag

Na hamár idetévedtem én is leírom.
Anno, mikor gyalogo-s emailt akartam, akkor találtam ki, mint a vezeték és a keresztnevem összevonása.
Nem félek leírni, úgyis pár kattintással megtalálnátok gúgliban:
Balatoni -> balcsi, mint a tó becézése
Dávid -> da
Rágen volt, ahol nagybetűkkel, ékezettel nyomultam, hogy BalcsiDá, de ez lekopott, és ma már jobban szeretem a csupa kisbetűs írásmódot. :C

(#1453) SQX_Barto


SQX_Barto
addikt

SQX a chicago White Sox logojának "félreolvasása" miatt volt (nem érdekel a baseball csak tetszett a logo)
A Barto pedig egy ősrégi ifjúsági sorozat a Jack & Jill egyik szereplője miatt volt, még chatnévnek választottam 2000 környékén és játékos nickként is megtartottam.
Az avatarom pedig a 9 című meséből a címszereplő rongybaba (csináltam a meséhez fordítást ez a személyes kötődés hozzá)

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#1454) r-chee


r-chee
őstag

Anno, mikor polgári szolgálatos voltam (nem lehurrogni, havi 30E jobban jött, mint a sok szívatás :D ), a karbantartó, aki mellett voltam, Árcsibáld-nak szólított néha. Majd, mikor pár év múlva rátaláltam erre az oldalra, s nick-et kellett választani, hosszas gondolkodás után eszembe jutott ez a név, amit kicsit megfaragva, átalakítva lett az r-chee [ejtsd: árcsí].
Sokan szólítottak már itt PH!-n ricsinek, pedig azt hittem a külön álló "r"-t majd mindenki "ár"-nak fogja ejteni :U . Tévedtem :D

üdv. r-chee

[ Szerkesztve ]

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#1455) #06153984


#06153984
törölt tag

Sziasztok!

Melindának hívnak, a " hívó nevem" Lindi. As: leen di

Szép napot Mindenkinek..

(#1456) greenity


greenity
aktív tag

Sziasztok!

A nevem greenity = green + infinity

A kedvenc színem a zöld és elég sokat foglalkozom a végtelennel a kutatás miatt :)

"Egy mosolynál jobb a több"

(#1457) HuMarc


HuMarc
addikt

A HuMarc onnan jött, hogy a nevem (Hunyadi Marcell) betűt összeraktam :)

(#1458) Mici80


Mici80
tag

Micsoda ötletes nickek. :)) Tök jó!
Úgy nézz ki az én fantáziám ettől alább hagy. Én nekem az egykori macskám nevéről jutott eszembe, hogy ez legyen a nickem. Nem röhögni! :))

---

(#1459) syberia


syberia
veterán

Tetszik ez a topik, egy kicsit érdekesebb lenne ha ki kéne találnia a többieknek,
hogy miért az a nickünk ami :)

Az én nickem az.......naaa? valaki??? :))

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#1460) moonlight115 válasza syberia (#1459) üzenetére


moonlight115
tag

Szeretsz kőpadon ücsörögni. Szibériában pláne! :D

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1461) syberia válasza moonlight115 (#1460) üzenetére


syberia
veterán

Ez jó :C de sajnos a válasz nem helyes :N
Következő! :DDD

Hadd találjam ki a tiédet: szeretsz hóembert építeni holdfényes éjszakán ;]

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#1462) po1son


po1son
addikt

Erről a topikról eddig nem is tudtam...én nickemről csak ennyit... :DDD

STEAMID/WOT nick: po1son_

(#1463) moonlight115 válasza syberia (#1461) üzenetére


moonlight115
tag

Nem egészen. Majd később elárulom. Egy Rory Gallagher számhoz van köze. :)

Poison

[ Szerkesztve ]

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1464) r-chee válasza syberia (#1459) üzenetére


r-chee
őstag

Nyugodtan elárulhatod ;)

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#1465) BomiBoogie válasza syberia (#1461) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

A Syberia kalandjátékokról?

(#1456) greenity
Ez tetszik, mert hangzatos és jól jellemez, tehát személyes.

(#1457) HuMarc
Pedig az internetes világban nem mindig előnyös a saját név használata.

[ Szerkesztve ]

(#1466) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Hm, ha jól emlékszem még nem írtam ide.

Van esetleg tippetek az enyémre? ;)

Üdv. core2

(#1467) Švejk


Švejk
őstag

Egyik kedvenc regényem a Švejk amit közvetlenül a regisztráció előtt olvastam el. Simán, háztető nélküli Svejk van a PH!-n, de erről a regisztrációkor tudomást se vettem, tök egyértelmű volt, hogy kell a háztető :D

(#1468) Wa2x_ válasza Neil Watts (#1466) üzenetére


Wa2x_
veterán

Te vagy a Bithorlo-n is amúgy? :U

Az én nevem a wax-ból, majd a waxx-ból jött, ami rövidítve lett duplavéakettő(db)x_
Az ok pedig: régen zenét írtam még a Fasttracker-rel és oda kellett vmi név, felcsaptam a szótárat és itt nyílt ki. Azóta használom, de máshol már inkább hgerii néven vagyok.

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#1469) Picike8 válasza Wa2x_ (#1468) üzenetére


Picike8
aktív tag

Picike8
Fiúként ritka csajos nicket használok, ez az álcám. :D
A történet még egészen kiskoromra nyúlik vissza. 4-5 évesen a kedvenc mesekönyvem az Iciri Piciri volt. Aztán, nagyjából 7 éves lehettem, amikor regisztráltam a Club Penquin-re (Pingvin-nevelde), akkor Icuri Picuri lett a nevem. Majd tízévesen, amikor a Mobilarena miatt idekeveredtem, a "komolyabb hangzás" miatt inkább Picikére váltottam. És, mivel akkoriban a nyolcas volt a kedvenc számom, ezért ezt is hozzáraktam.
Megtalálhattok még Misterykid néven is.

sry, nem re akart lenni

[ Szerkesztve ]

(#1470) pit stop


pit stop
addikt

Szeretem a Ferrarit, az asztalomon a könyöklőn pedig egy ferrari kerékcseréje van; a géphez közeli sarkon pedig alsó sarkon pedig a kép címe: Pit stop.
Trackmania vagyok, és travianon voltam nagyon aktív még. Előbbibe saját keresztnevem használtam - amit nem akartam itt; utóbbiban pedig szintén ez volt egyik nevem (vagy FIAT, de az hosszú és nem a márkát jelenti :) )

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#1471) BomiBoogie válasza Picike8 (#1469) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

a "komolyabb hangzás" miatt inkább Picikére váltottam.

Ez jópofa. :C

(#1466) core2
Mikor nicket választottál, ez a proci volt a menő, azóta már kinőttél belőle, de most már nem tudsz váltani, mert még rangod is van? :DDD ;]

[ Szerkesztve ]

(#1472) Hintalow


Hintalow
senior tag

Szinte mindenhol a neten ezzel a névvel vagyok fent.
Még annó a 2000-es évek elején fiatalon az akkori barátnőm apja, amikor először látott, így kommentálta: "Úgy megy mint egy hintaló." (valóban volt/van egy kis hullámmozgásom járás közben :D )Ez elterjedt a baráti körömben, a kapcsolat már rég nincs sehol (nyári szerelem volt) a kedves papával 2 mondatot ha beszéltem életemben, de a név rámragadt.
A dupla v nem tudom hogy került a végére.

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#1473) Neil Watts válasza Wa2x_ (#1468) üzenetére


Neil Watts
veterán

Szia!

Volt aki kérdezte ezt már, de biztos hogy nem. :)

(#1471) BomiBoogie: Ez olyan House-os diagnózis volt. Az tény, hogy amikor regisztráltam ide, akkor épp' gépet építettem/kerestem, aztán valahogy lebeszéltem magam az Intelről. Úgy érzem mind nick, mind pedig más területeken is jól döntöttem. :)

Üdv. core2

[ Szerkesztve ]

(#1474) PumpkinSeed


PumpkinSeed
addikt

Akkor itt az én történetem:

Még anno amikor a COD2 nagy divat volt 2007 körül, sokat játszottam és TS-en beszéltünk a haverokkal. Akkoriban napi 2 zacskó tökmagot ettem, és szinte mindig azért haltam meg mert pont ettem a magot. Így a haverok elneveztek tökmagnak. (Bár 14 évesen lehetett volna a termetem is, de nem azért.) Majd angolosítottam és rajtam maradt. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#1475) BomiBoogie válasza Neil Watts (#1473) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Nem kötekedésnek szántam. House-t nem nézek, úgyhogy még a hasonlatot sem értem. :)

(#1476) Neil Watts válasza BomiBoogie (#1475) üzenetére


Neil Watts
veterán

Én meg nem is vettem annak.

Kár, pedig jó (volt) :( :DDD

Üdv. core2

(#1477) Dluinet


Dluinet
nagyúr

DL a nevem kezdőbetűi, a NET-et akkoriban hozzáraktam sok bejelentkezéshez, mert akkor nem üktöközött már regisztrált felhasználói nevekhez. UI a billentyűzeten egymás mellet vannak és hozzácsaptam, mert sok helyen 6 karakter volt a minimum, ezért lett DL UI NET.
A többi oldalon lehetett nick nevet választani, itt szembesültem azzal, hogy a bejelentkezési azonosító megegyezik a nick névvel, de nem lehet megváltoztatni.

Akkor úgy voltam vele, hogy pár hozzászólás miatt nem csinálok új felhasználót, a többi oldalon se sokáig voltam, max 1-2 napig.
De itt ragadtam, most meg a sok hozzászólás miatt nem csinálok új felhasználót.

Így ez maradt.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#1478) wody21


wody21
tag

Jé, ilyen topik is van!
A nicknevem eredete: Amikor 1-2-3 éves voltam, akkor nem tudtam helyesen kimondani a saját nevemet (Zoli), és úgy mondtam, hogy 'vodi'. Ezután az általános iskolában, amikor először kellet valahova (frímél, larkinor, ill. Starcraft (!)) regisztrálni az interneten, és nicknevet megadni, akkor wody lettem. Később dupla regisztráció/foglalt név/elfelejtett passw. miatt wody után még a 21-re is szükség volt - azért épp 21, mert az olyan kedves szám :) Ezután idővel mindig wody21-ként regisztráltam mindenhová.
(szóval nem Woody Woodpecker vagy Toy Story-ból Woody sheriff után "származik a név". Sokan vúdinak hívtak/nak emiatt, de ez nem gond. :) )

(#1479) FZsolt93 válasza BomiBoogie (#1465) üzenetére


FZsolt93
csendes tag

Miért nem előnyös a saját név használata?

(#1480) BomiBoogie válasza FZsolt93 (#1479) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Mert az embernek vannak személyiségi jogai és magánszférája? Pont abból az okból, ami miatt nem feltétlenül célszerű Facebookra az egész életedet kitenni, mikor merre jársz, kivel és miért...

(#1481) HuMarc válasza BomiBoogie (#1480) üzenetére


HuMarc
addikt

Nézd meg a Facebook oldalam, (adatlapomon van link), nem fogsz látni semmit. Ha bejelölsz ismerősként, attól nem fogsz többet látni, és ha én nem ismerlek, nem is foglak visszajelölni. Rendszeresen átnézem Facebook-on az adatvédelmi beállításokat, fotó sincs fent rólam. De ha visszajelöllek = ismersz, akkor tudod, hogy hogy nézek ki. Nekem a Facebook nem egy nagy fal, amire minden baromságot ki lehet írni, én csak arra használom, hogy chateljek néhány emberrel.

Sőt, ha nem vagy belépve, még azt a keveset sem látod, amit belépve látnál (két borítókép)

[ Szerkesztve ]

(#1482) BomiBoogie válasza HuMarc (#1481) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Világos, de ezt nem is személyre értettem, hanem úgy általában, mint jelenséget írtam le. :)

(#1483) HuMarc válasza BomiBoogie (#1482) üzenetére


HuMarc
addikt

Persze, a legtöbb ember Facebook-on szerintem hülye, hogy mindent megoszt vadidegen emberekkel. És aztán őket kell sajnálni, hogy jaj, kihasználták őket a csúnya fedopilok meg rablók meg ki tudja micsodák :((

Informatikán azzal kéne kezdeni, hogy az internet veszélymentes kezelését tanítsák meg. Ne úgy, hogy jaj, az internet NAGYON veszélyes, és csak megszívod, hanem azt kéne elmagyarázni, hogy hogyan lehet veszélyek nélkül/kevésbé veszélyesen használni.

(#1484) BomiBoogie válasza HuMarc (#1483) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Miért, ilyeneket mondanak? :D
Amikor még én tanultam, az internet még csak kb. az emailezésnél tartott, már ami eljutott az iskolai informatika órákra.

(#1485) HuMarc válasza BomiBoogie (#1484) üzenetére


HuMarc
addikt

A) Nem tanítanak semmit arról, hogy milyen veszélyes az internet
B) Csak erről beszélnek, de olyan szinten, hogy nem lehet komolyan venni :(

(#1486) FZsolt93


FZsolt93
csendes tag

Hogy lehet megtalálni az ideális nick nevet? :)

(#1487) HuMarc válasza FZsolt93 (#1486) üzenetére


HuMarc
addikt

[link] Név az ASCII-ba -> ROT13 a tökéletes nicknév :D Az enyém Uhalnqv Znepryy.

[ Szerkesztve ]

(#1488) FZsolt93 válasza HuMarc (#1487) üzenetére


FZsolt93
csendes tag

Nem nagyon lehet kimondani :DDD

(#1489) HuMarc válasza FZsolt93 (#1488) üzenetére


HuMarc
addikt

Mert azt, hogy FZsolt93, ki lehet mondani? [effzsoltkilencvenhárom] ;]

[ Szerkesztve ]

(#1490) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Egy ralli autó szélvédőjén láttam ezt a feliratot 15-17 éve: The Radi8tor Man
Eleinte ez volt a nickem a weben, aztán redukáltam Radi8tor-ra, amivel regisztráltam Prohardverre.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#1491) HuMarc válasza radi8tor (#1490) üzenetére


HuMarc
addikt

:DDD Én a helyedben törölném, mert megbüntetnek a moderátorok, ha kiderül ;]

[ Szerkesztve ]

(#1492) radi8tor válasza HuMarc (#1491) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Amennyiben nem használod a régit nem kell félned. :N

⭐ Stella

(#1493) HuMarc válasza radi8tor (#1492) üzenetére


HuMarc
addikt

Igen, ismerem a szabályzatot. :K De én tiszta vagyok :P

(#1494) Švejk válasza HuMarc (#1487) üzenetére


Švejk
őstag

Å irwx
Biztos? ;]
Nekem azért rossz, mert a hülye háztetős S miatt folyton át kell mennem a következő, 30 másodperces, komplikált procedúrán:
Új lap-> Svejk-> Kijelöl -> kontrolcé -> lap bezár -> Péhá -> kontrolvé.
Hát igen, az én életem se fenékig tejfel. :DDD Asszem csinálok egy állandó jegyzettömb dokumentumot, ami folyton meg van nyitva...

(#1495) Dluinet válasza Švejk (#1494) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Alt lenyomása melett a numerikus padon beütöd 0138-at?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#1496) radi8tor válasza Dluinet (#1495) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Š

⭐ Stella

(#1497) Švejk válasza Dluinet (#1495) üzenetére


Švejk
őstag

Működik! MŰKÖDIK! :D
Köszönöm! Király.

(#1498) HuMarc válasza Dluinet (#1495) üzenetére


HuMarc
addikt

Ubuntu alatt nem :(

[ Szerkesztve ]

(#1499) radi8tor válasza HuMarc (#1498) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Válts Windowsra! ;]

⭐ Stella

(#1500) Dluinet válasza HuMarc (#1498) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Válts olyan billentyűzet kiosztásra ami (szlovák) tartalmazza, akkor csak leütöd a billentyűt, aztán vissza magyarra

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.