Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1501) dodopek válasza Dluinet (#1500) üzenetére


dodopek
addikt

Dodo a nevem(egy régi szoci mese alapján, amibe kb 1980ban voltam szerelmes), pék a szakmám, ezért kb 1999ben, amikor az első freemail fiókom csináltam, és az ötödik póbálkozásra is azt írta, hogy foglalt, bepróbáltam ezt. Bejött, így maradtam. Mindenütt meg lehet találni ezel a nickkel.Ha regelve vagyok, ezzel vagyok regelve... :)

(#1503) Dluinet válasza Balu12 (#1502) üzenetére


Dluinet
nagyúr

12 éves vagy és Balu a keresztneved?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#1505) BomiBoogie válasza Balu12 (#1504) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Ez még nem magyarázza meg a 12-t. :D

(#1506) cattus


cattus
őstag

Én gondoltam felélesztem egy kicsit a halottnak mondott latin nyelvet. :) Meg szeretem a macskákat.

Do the thing!

(#1507) BE4GLE


BE4GLE
aktív tag

Találjátok ki, hogy milyen fajtájú a kutyám! :D

Redmi Note 9 Pro

(#1508) moonlight115 válasza BE4GLE (#1507) üzenetére


moonlight115
tag

Puli ;]

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1509) Bjørgersson válasza moonlight115 (#1508) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Nálunk pont ebből a kettőből van. :DDD

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#1510) moonlight115 válasza Bjørgersson (#1509) üzenetére


moonlight115
tag

Aha. Puli és uszkár. Értem. :K

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#1511) krecso


krecso
tag

Engem 5. osztályban elkezdett a legjobb haverom egy bizonyos krecso néven hívni, mivel az apjától hallotta és nagyon megtetszett neki (állítása szerint békát jelent valamilyen nyelven, aki tud erről valamit megoszthatná velem). :D Kb az általános suli végéig erre a névre hallgattam, azóta hál' Istennek az emberek nagy része leszokott róla. :D Tudnilillik valahogy ekkor lett a körünkben fölfedezve, hogy a COD2-t lehet multiba is tolni. Az előtt soha nem játszottunk így játékkal, azt se tudtuk, hogy ilyen létezik. Le sem lehet szavakkal írni azt az örömöt, amit akkor éreztünk, amikor együtt gyaktunk először. Színtisztán emlékszem az első mapra, és arra, hogy kikaptunk mint a szemét. :D (persze akkor még mindenki leszedett, azóta változott a helyzet ;] ). Nah de mindegy, a lényeg, hogy a játékot a Krecso nickkel kezdtem, onnantól kezdve használom ezt. :D

(#1512) Nexuiz


Nexuiz
tag

A Nexuiz nevű játék miatt (ami mára már Nexuiz Classic itt>erre), mivel elég sokat játszottam vele ismerősökkel és kevés magyar játszott vele, sőt alapból kevesen játszottak vele, ezért gondoltam jó névnek. Tömören ennyi. :)

[ Szerkesztve ]

Nem én voltam!

(#1513) caprine


caprine
aktív tag

Volt egy Caprine High Lander montim több mint 10 éve, azért. tudom kissé fantáziátlan, de ez van. Öszintén szólva meglepett, hogy nem volt foglalva a név :D Imádtam azt a bringát, a saját fizumból vettem (illetve hát mindegyiket abból vettem) de nem volt meg rá a pénz. Csak bementem a helyi bringás boltba szétnézni, erre megláttam ezt a subaru kék bringát és rögtön megszerettem. Letettem rá a foglalot mert hirtelen nem volt rá meg ha jól emlékszem a 74eft, majd fizetéskor hozom a többit, és kicseréltettem néhány cuccot rajta, szebb meg jobb is lett tőle. Vagy 4 nap mulva csörögtek kell-e még a bringa mert már többen el akarták vinni :)

Ha saját szívedben nem találsz békét, nem fogod azt megtalálni a világon sehol. (SCKG)

(#1514) Litván Zongora


Litván Zongora
aktív tag

Hi!

Meghívást kaptam ebbe a topicba, tehát leírom:

Egyik kedvenc íróm Faludy György. Valamely karcolatában ír egy igen bátor, nemeslelkű lengyel költőről, bizonyos Bobrowskiról, kinek költeményeit ugyan érthetetlennek és silánynak tartotta, ám azt kiemelte, hogy gyönyörű címeket adott versesköteteinek. A kötetek címe: Litván zongora és Levin malma.
Mindig is lenyűgöztek a különleges, jó hangzású címek - még zenében is szívesebben hallgatom azokat a dalokat, amiknek értékes címük van -, így lenyúltam ezeket. A 2000-es évek elején ezt a két nevet használtam nick gyanánt, a Prohardver-re az előbbi jutott. :)

Shit happens. Size matters. Time flies.

(#1516) Telda


Telda
addikt

Második WoW-os karakterem neve Teldarien, de raideken, ventrilón csak Telda.
Hát ennyi :DDD

(#1517) eddie17


eddie17
addikt

Még megrögzött rock-os időszakomban az Iron Maiden volt a kedvenc bandám. Ugye ott a "kabala" Eddie. Ebből az eddie, a 17 meg a regisztráláskori éveim száma volt. (igaz abban az évben már 18 lettem) :) Ennek már több mint 7 éve...

(#1518) Rypejakten


Rypejakten
addikt

(#1519) t256


t256
őstag

tommy256 rövidítése. Az első fele egyértelmű. A 256 azért került oda, mert mikor kitaláltam ennyi memória volt a gépemben (nem ma volt). :)
Még freemailhez kellett egy frappáns név.

Mostanában inkább tom_sawyer vagy tomasawyer. Battlelogon már ez van. A Tom Sawyer ugyebár Mark Twain regényéből van. Kettővel ezelőtti munkahelyemen ragadt rám. "Mi van Sawyer?"

[ Szerkesztve ]

Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

(#1520) BomiBoogie válasza Rypejakten (#1518) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Ez jelent egyébként valamit?

(#1521) Rypejakten válasza BomiBoogie (#1520) üzenetére


Rypejakten
addikt

elvileg igen, habár a google fordító spontán baromságot ad ki rá, de nem ez volt az indok, amiért választottam, csak jól csengett.

(#1522) genndy


genndy
addikt

Az enyém egyszerű: Genndy Tartakovsky orosz származású rajzfilm-rendező nevéből (Dexter laboratóriuma, Clone Wars, Pindúr pandúrok és még más). A Dexter laboratóriumát fiatalabb koromban nagyon sokat néztem, ott találkoztam a nevével.
Az ő neve egyébként az eredeti orosz Gennagyij Tartakovszkij angol átírásából lett Genndy.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#1523) gellertal


gellertal
újonc

üdv! tetszetős téma, beszállnék :U

Gellért a nevem és Tal a nickem (Sudeki, valaki? nem sokkal azelőtt lett netem, hogy kijött és elkezdtem vele játszani, az online élethez pedig kellett egy nick), az egyik t-re végződik, a másik azzal kezdődik, innentől kitaláljátok... ;)

a nyálkagomba agy nélkül is képes tájékozódni.

(#1524) Tirexi


Tirexi
addikt

Nekem azért lett ez mert ebből csak egy van a világon. Ez nem olyan mint a pistike23 vagy hasonlók...
Tirexi-ből csak egy van. :D

(#1525) pcguru23 válasza Tirexi (#1524) üzenetére


pcguru23
aktív tag

Még szerencse...

(#1526) maláj válasza pcguru23 (#1525) üzenetére


maláj
őstag

sakkmatt - topik zárható :DDD

(#1527) Bjørgersson válasza pcguru23 (#1525) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Meghaltam. :DDD

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#1528) kovsol


kovsol
titán

Közép iskolában anno ez volt a novell szerveren a felhasználónevem.
Mindenkinek a nevéből generáltak 6 betőt. 3 a vezetékné és 3 a keresztnévből, de Z és Y nem lehetett.

Kovács Zsolt

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#1529) Reibek válasza pcguru23 (#1525) üzenetére


Reibek
senior tag

Epic win :R

Reibek-> Úszóerőd című filmben Casey Reibek volt a neve Steven Segalnak
gyerekkorom egyik kedvenc filmje a nagybátyám akasztotta rám azóta bece\nick név
a hátamra is fel lett varrva

(#1530) Móci válasza pcguru23 (#1525) üzenetére


Móci
addikt

Ott a pont! :C

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#1531) MacCaine


MacCaine
őstag

MacCaine lett volna a zenekarom neve.

(#1532) MR_Joe


MR_Joe
aktív tag

MR_Joe - Joe szerintem egyértelmű... polgári nevem jövendőmondó fiúcska - azaz Jóska... a MR pedig nem mister (eredetileg), hanem a regisztrációnál egy MicroRaab nevű cégnél dolgoztam...

Gigabyte aktív vízhűtéses processzor - ez azthiszem mindent visz :D

(#1533) HuMarc válasza MacCaine (#1531) üzenetére


HuMarc
addikt

Lett volna? Még simán lehet ez a neve, ha lesz zenekarod.

(#1534) ted_mosby


ted_mosby
senior tag

Régen még tetszett a HIMYM..Azóta megbántam, de lusta vagyok új accountot létrehozni :U Meg elvesznének a rangjaim, és ismeretségeim. Így lettem , az a Ted Mosby akit mostmár a legjobban utálok a HIMYM-ből. Ennyi :U

Sony Xperia Z1 Compact Felhasználó | "Az előre nem látott lehetőséget azonnal használd ki, s az előre nem látott nehézségekre rögtön tettel felelj." ~ Carl Von Clausevitz

(#1535) r-chee válasza ted_mosby (#1534) üzenetére


r-chee
őstag

Ezért nem szabad sorozatokból nicket választani :D.

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#1536) Honkydoo


Honkydoo
őstag

Egyszerű.. Anno suliban ez volt a becenevem..
Enkidu-ról tanultunk az irodalom órán, nekem a vezeték nevem Honka, erre az egyik srác benyögi hogy Honkidu. :D Rám ragadt... Kisit faragtam a leíráson így lettem itt Honkydoo. :)

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#1537) Racze


Racze
tag

Hát nekem nincs érdekes sztorim a nickemről, annyi a helyzet csupán, hogy a vezetéknevem Rácz, és egyszer egy haver a régi sulimból így nevezett: Rac(z)e. Hát kb ennyi, senki nem szólít így, de amolyan művésznévként használom, ha elkap az ihlet az alkotásra.

****

(#1538) Polllen


Polllen
nagyúr

Nekem Pali a keresztnevem és egyszer haver gépén beakartam valami játék eredményhez írni, aztán harc lett belőle, az eredmény meg Polllle. Amúgy is éppen irritáltam, uh innen jött.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#1539) SpongyaBob


SpongyaBob
veterán

A keresztnevem Robi. Fénykoromban réges-régen amikor még minden hétvége a buliról szólt az akkori egyik cimbim úgy benyomott, hogy képtelen volt kimondani a nevemet és ez lett belőle. :) Akkor rajtam maradt, de nem használom sehol sem ezt a nevet, csak itt.. Hát ennyi :)

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#1540) AndrewBR


AndrewBR
senior tag

András.
Ez egyértelmű. :)
B: A vezetéknevem első betűje
R: a második keresztnevem kezdőbetűje , de ezt nem szeretjük használni... :N

A.

(#1541) Hossel


Hossel
tag

Ez mi? :D én is leírhatom?

(#1542) Bjørgersson válasza Hossel (#1541) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Nem, te nem írhatod le.

;]

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#1543) Glaz-dozfhut válasza Hossel (#1541) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Hosselnuss?

[ Szerkesztve ]

- Glaz-doz-fhut -

(#1544) AndrewBR válasza Bjørgersson (#1542) üzenetére


AndrewBR
senior tag

;] :N

A.

(#1545) mcmike


mcmike
őstag

Keresztnevem eredetileg Miklós, ebből lett a Mike. Amikor regisztráltam illetve azt megelőzően hobbiként diszkós voltam kisebb vendéglátóhelyeken, de a DJ elnevezést elég snassznak tartottam már akkor is. Így lettem mcmike a végére... :D

Nyilván már rég felhagytam ezzel a foglalkozással kétgyerekes családapa révén, de annak idején tökéletesen megfelelt arra hogy megkeressem vele a szükséges zsebpénzt... ;)

LIDL Richard featuring Billy Auchan...

(#1546) Luck Dragon

Szeretem a mítoszokat, így a sárkányokat is:)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#1547) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Anno sokat használtam H.G. Wells nevét, egyrészt tiszteletből, másrészt a monogramom H.G. Erről lekopott a Wells, viszont itt a fórumon van egy fórumtárs, akinek hasonló neve van, így ezt a kellően bárgyú alternatívát találtam. :D

Minden más helyen az excelsior-t használom, vagy ha az foglalt, akkor EXCELS10R-t, ez természetesen a legszebb Star Trek csillaghajó nevéből jön. :P

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#1548) csixy


csixy
addikt

Monogramm az eleje. A hátsó fele pedig többféle tartalmat közöl,de egyértelmű.
Végülis a neduddgi(én) nicknév már foglalt volt, ezért lett ez.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#1549) #75128832


#75128832
törölt tag

[moderálva] - a vezetéknevem átalakítva.
Régebben egy, a keresztnevemre utaló rövidítést használtam, de aztán nyugdíjaztam.
Amúgy magyarórán egyszer azt a feladatot kaptuk, hogy régiesítsük a nevünket.
zs - Dessewffy - ss
k - c
Utána egy beleangolosítás, egy h-val, meg, hogy ne Balassi legyen, aztán ékezetelvétel, és kész is a kreált név. Az eredeti, amit amúgy sokkal hosszabb ideig használtam, de netes lábnyoma sokkal kisebb, lehet, hogy nincs is, tartalmazott még egy h-t, de azt eltüntettem, mert elvégre ez nem francia :D

[ Elvarázsolta: lezso6 ]

(#1550) Glaz-dozfhut


Glaz-dozfhut
őstag

Kb LINK . A névnek nincs velem kapcsolatos múltja, de érdekes hangzásúnak tartom (és még ragozhatnám). Szerettem ezeket a könyveket, a maguk idejében, irdatlan jók voltak.

- Glaz-doz-fhut -

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.