Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) Andrew Boy


Andrew Boy
csendes tag

Az én nevem eredete elég szipla, mivel a vezetéknevem András, és az ilyen fórumokon menő dolog angol nicket használni (szakmai ártalom tán?) így gondoltam legyen Andrew. Azonban ilyen néven már regelt valaki, így felbuzdulva Athlon_Boy nickjén, gondoltam miért ne lehetnék én Andrew Boy, és láss csodát még senkinek nem jutott eszébe ez a kombináció.

You can live without Windows, but it doesn't help.

(#352) erdoke válasza erdoke (#34) üzenetére


erdoke
titán

Na akkor én is sztorizok, bár valsz keveseket érdekel. Az erdoke az első emilcímem eleje volt, még a 90-es évek legelején. Amikor először akartam hozzászólni vmihez itt a PH!-en, ez gyalázatosan hosszúnak tűnt, így kiragadtam a közepét... Az arcképet már ehhez választottam.
Ha bekötik az ADSL-t (addigra úgyis senior tag leszek), talán visszaállítom fullra, feltéve hogy lesz vmi jó arckép hozzá.

A legjobb aláírás a héten

(#353) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Az enyém vajon mi a f*sz lehet?

I am having fun staying poor.

(#354) ArchElf


ArchElf
addikt

Középiskola, szerepjáték...
Pontosan (!) illett rám mentálisan (és asztrálisan) az Elf leírás, ezért elég hamar Az Elf lettem... Angolosan így lett TheElf, de sajna ezen a nickken összekülönböztem egy ELTÉs sráccal IRC-n úgy 3-4 éve és azóta az ArchElf nickket használom (szinte mindenhol). Kicsit konfúz ugyan a dolog, mert a mailjeim még theelf-esek...
:)
AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#355) ArchElf válasza Drizzt (#353) üzenetére


ArchElf
addikt

Találgathatok?
Csillagok Háborúja? Nem azokat a kis piros bizbaszokat hívták így?
;)
AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#356) bUnKo


bUnKo
csendes tag

ez a név már rám ragadt...
....bárki kitalálja segítség nélkül is pár perc beszélgetés után...hmmm..de vajonméééé?! :U

Jó, de útban van anyád hajszárítókötele!!! [IMG]http://www.tar.hu/crab/smilies/22.gif[/IMG]

(#357) kretenallat


kretenallat
senior tag

az en nevem onnan szarmazik h CSben megrogzott alneves vagyok es eccer ez kerult teritekre... nekem teccett haverok meg ugy gondoltak h illilk is ram (sokan mondtak, biztos igaz) es megmaradt... sajna igy mar nem alnev :((

:: Ω :: Born Dead, Buried Alive :: Ω ::

(#358) renegade


renegade
aktív tag

renegát lat el.

1.
áruló;hazáját/övéit/fajtáját/meggyőződését megtagadó, az ellenséghez csatlakozó személy
2.
hitehagyott


Hogy ez az önmagában nem éppen hízelgő nick miként nyer mégis értelmet/mennyiben is jellemző, az már egy más történet, melynek elbeszélésére más alkalommal kerül majd sor... ;)

Aki angyalt keres, de csak a szárnyakra figyel, könnyen lehet, hogy libát visz haza

(#359) eddie303


eddie303
őstag

Az én nickem a nevembõl származik félig: Eduárd -> Edi - > angolosítva: Eddie. A 303-at pedig egy profi FastTrackeres zenealkotó, keith303 nickjébõl ragasztottam. (Akit pontosan érdekel a szám címe, ami tetszik: k303amak.xm, eer amak et amorv'e)
A One-Half-ról pontosítva: Amikor a partició felét elkódolta, akkor minden bootkor kiírja:
Dis is One Half
Press any key to continue...
A ''dis'' szó idézve van, nem én nem tudok írni.... az volt nekem is a 40 megás MFM Seagate ST257-es winyómon, annó, de ott furcsább dolgok is elõjöttek miatta, pl. Random badblockokat generált, és egy bad block miatt a merevlemezen, ami tényleg fizikailag is megvolt, nem lehetett visszakódolni a particiót... Akkor tanultam meg particionálni :)

Linux.... The choice of a GNU generation.

(#360) CsendPenge


CsendPenge
őstag

Na lássuk, én se maradjak ki :)
Eredetielg Drake a becenevem, ez csak ''úgy'' jött, amikor felhasználónevet kellett választani, nekem ez jutott eszembe. Rajtam ragadt, szinte mindenki így szólít mostanában. Sajnos a neten igen sok helyen regelve van már ez a név, így elgondolkodtam, hogy mi is lenne a jó név a netre? Ami persze egyedi... így jött a képbe a Dragon Lance krónikák egyik sorozatának egy karaktere. Félve mondom el, de egy sötéttörpe bérgyilkos volt. De a neve az megtetszett, és ráadásul ilyet eddig sehol nem regelt senki.

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#361) Szőrös  válasza CsendPenge (#360) üzenetére


Szőrös 
veterán

Bakker eddig nem tudtam honnét ilyen isemrős a név ! De most már megvan ! .D DragonLance rula !!!

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#362) localhost


localhost
Közösségépítő

Há' mer én vagyok a localhost. Mi más lehetne a nickem? Hmmmm? :))

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#363) Atlantis


Atlantis
veterán

Az enyémet nem nehéz kitalálni. Az amerikai űrhajózás tisztelete miatt ez a nick-em. A kedvenc hajóm ugyan az Endeavour, de ezt nincs kedvem mindig begépelni.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#364) beeboy válasza Atlantis (#363) üzenetére


beeboy
addikt

mákod volt hogy nem a Columbia :U

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#365) Keitaro válasza Drizzt (#353) üzenetére


Keitaro
addikt

DarkElf rullz :DDD

(#366) wrz


wrz
aktív tag

Az én Nickem kényszerből ez, mikor kb. az 1000-dik helyen nem tudtam semmilyen nevet regisztrálni, mert minden foglalt volt ránéztem a bill.-re és beugrott:qWeRtZ, tehát wrz.Sokan azt hitték, hogy warez-t jelent, de nem:)A mérges pofa pedig azért, mert mikor regisztráltam ide, épp a CD-íróm korai és váratlan halálának okait akartam felderíteni és csöppet ideges voltam.

Minden ellenállás hasztalan!

(#367) [Kovi]


[Kovi]
tag

Nem túl nehéz kitalálni, a vezetéknevemből ered (Kovács), és minden haverom így hív, és általában mindenhol ezt használom, pl irc-n. a [] pedig azért mert már hozzászoktam hogy ahol regisztrálni kell ott általában már valaki más lecsapott a Kovi névre, így újabban már meg sem próbálom magam Kovi-ként regelni. Persze lehet hogy itt a PH-n pont nincs még Kovi nevű de mostmár mind1. A kép pedig azthiszem egyértelmű, bár most kénytelen vagyok windows alól nyomni, mert haldoklik a winyóm és amíg az újat meg nem veszem addig már nem akarom feltenni.

Szabadság, szerelem, Ext2 kell nekem.

(#368) peltar


peltar
tag

Eggyik kedvenc könyv-sorozatomból az egyik fő mellékszereplő neve volt, és mivel minden játékban varázslóval nyomulok elég eggyértelmű volt a választás.

Bár a főhős Skandar Graun jobban hasonlít rám ( nem a fél fül és a ''rotthadt csirkebélszag'' miatt :D ), de egybe hosszú lett volna , külön külön pedig nem az igazi.

Bár az baljós előjel volt hogy miután kiválasztottam ezt a nevet, a következő részben beadta a kulcsot szegény Peltár, de csak egy maradhat. ;]

Peltar#21369

(#369) peltar válasza peltar (#368) üzenetére


peltar
tag

A kép pedig, mert ez hasonlít rám legjobban. Mármint fizikai értelemben.
Kicsit kevesebb haj(3 mm) és hosszabb szakál.

Peltar#21369

(#370) PeliScan válasza peltar (#368) üzenetére


PeliScan
addikt

Nem szeretem a fantasyt, de azt a három könyvet elolvastam én is. :D

Amúgy tök jó h felhoztad a topicot! :)

(#371) Shim


Shim
őstag

Me' így szólítanak azé :DDD

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#372) peltar válasza PeliScan (#370) üzenetére


peltar
tag

Ha csak hármat olvastál akkor csupán ízelítőt kaptál a dologból.

Már a fősztori is valahol a 10. rész környékén járhat ( azért csak kb. mert ugye attól függ mit veszel fősztorinak :DD ), de a szereplők előélete, előzmények és a nincsközeasztorihozcsakakkorésottjátszódik regények, novellák már megszámlálhatatlanok.
Úgyhogy van mit bepótolni. Jó tudom, ilyen könyvárak mellett nehéz.
Bár lehet hogy nem a könyv drága csak a fizetésem kevés? :(
Na mindegy, ez már nagyon OFF.

Peltar#21369

(#373) PeliScan válasza peltar (#372) üzenetére


PeliScan
addikt

Az a baj, h már így is sorakoznak az elolvasandó könyvek a polcon... de majd egyzser sort kerítek rájuk. (én egyébként az Éj edénye meg efféléket olvastam)

(#374) tomcs válasza PeliScan (#373) üzenetére


tomcs
őstag

sajat tulajdonodban vannak ezek a konyvek? mer akkor 1x telleg osszefutunk 1 kolcsonadas cimere. ezek a parodiak kuurvajok, nekem is megvan par resze.

le7 jo lenne belole ibukot is csinalni nem tom

(#375) PeliScan válasza tomcs (#374) üzenetére


PeliScan
addikt

Nem, nincsenek, de szerintem megold6ó.. mivel akié, ő már fanatikus, és ha bárhol, bárhogy népszerűsítheti a fantasy-t, megteszi. :) Szóval utánajárok. :)

(#376) tomcs válasza PeliScan (#375) üzenetére


tomcs
őstag

nalam nem kell nepszerusiteni mer eleg nepszeru :)

de sajna utobbi idoben nem voltak ilyen iranyu beruhazasaim 1 angol lotr konyvet kiveve..

amugy nick tortenetem:

eleinte The Devil voltam, valami jatekban szedtem ossze (ahol 3 betut le7ett beirni ott td :D) de fogalmam se volt mit jelent. persze miutan megmondtak meg maradt 1 ideig utana meg nem. aztan irceltem sokat mindenfele neveken, kozepsuliban ramragadt a willam. eredetileg gombwillam de az nem hangzott tul jol :) (sztori: mennyunk ma a csodak palotajaba, ott meg le7 simogatni a gombvillamot) szal 1xusodott. mail.matavnet.hu-s postam meg willam volt. tomcs akkor lettem amikor a westelnel kertem emailt es a tomcsi foglalt volt. de igy utolag sokkal eredetibb (ofkoz szigoruan kisbetuvel, meg is sertodok ha valaki nagy betuvel ir)

na ez volt az enyime, remelem nem mondtam meg :)

(#377) PeliScan válasza tomcs (#376) üzenetére


PeliScan
addikt

Nemnem, majd úgy adom elő, h megrögzött scifista vagy (mint én :DDD) és hasonlóan meg kéne próbálni +téríteni... biztos kölcsönadja. :))

(#378) bLaCkDoGoNe


bLaCkDoGoNe
veterán

Következzen az én mesém:

Azt hiszem 1994 egy tikkasztó nyári napján történt, amikor egyik haverom 386-osának vincsijén warezok után kutatva a [rajzprogramok] könyvtárban találtam egy tnews#50.zip-et. Hazavittem, kicsomagoltam, tényleg úgy kezdte, hogy ''Milyen videokártyád van?'' (haver ebből hitte, hogy rajzprogram :D).
De nem rajzprogi volt, hanem a Terror News nevű fantasztikus lemezújság 50., jubileumi száma. Miután végigrágtam magam a cikkeken, eldöntöttem, hogy én is szeretnék írkálni bele... Csakhogy ahhoz kellett egy becenév is. Gondolkoztam erősen, valami nagyon sötétet és misztikusat akartam kitalálni, így lett Black Dog, kis változás után BlackDoG.

TN-es cikkírói pályafutásom egészen a TN végéig kitartott, közben belecsöppentem a demoscene-be is, ahol szintén megtartottam a nevem. Úgy '97-98 környékén nagyon sok graffitit rajzoltam (festeni nem festettem szinte sosem), és úgy találtam, hogy a graffosok odabiggyesztik a nevük után, hogy ''one''. Erre lettem én is BlackDoG1 illetve BlackDoGOne, de ez utóbbinak nem tetszett a ''képe'', ezért kicsit átdolgoztam, így lettem bLaCkDoGoNe. (Kis nosztalgia a scene-n anno divatos KiSbETű-NaGyBeTű írásmód iránt :D).

Viszont ez a név már néha túl hosszú, ezért az emailcímemnek is, és egy csomó másik helyen is a bldone-t használom. Gondolom könnyű kitalálni, hogy blackdog+one. Ircen előfordultam még [bldone], [bld1o1], [bld2o2], [bld3o3], [bld6o6], [bld8o8] és [bld9o9] neveken is, illetve ezen nevek különböző változataiban ([] nélkül, || között, stbstb.)

Az arc pedig azért ilyen, mert általában ilyesmi hajszerkezettel rohangálok, és amíg kontaktlencsét hordtam, addig nagyjából hasonlított rám.

Véget ért a móka mára, zárul Miki mókatára, de ha tetszett, nemsokára Tercsi, Fercsi, Kata, Klára... - s valahány név a naptrárba'! - visszajövök még hozzátok. Viszontlátásra pajtások! :D

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#379) PeliScan


PeliScan
addikt

Csak h az új arcoknak is legyen lehetőségük kitárulkozni... :)

(#380) marcee válasza [amne] (#73) üzenetére


marcee
addikt

Vicces ahogy magyarázol egy nicket és a tiéd más! :D
De legalább így mindik új hírekkel térhetsz ide vissza. :))

\m/

(#382) Hequila


Hequila
őstag

Régen valamelyik gagyi fantazi filmben (és a gagyi nem magára a fantazira vonatkozik csak a film kivitelezése érdemli ezt a jelzőt) A halál istenét hívták Hequilának. Hogy q-val, vagy a nélkül írták-e, nem tudom, de így legalább egyedi.

Az arc meg azért az, ami, mert a megadott emberarcok közül egyik sem jellemző rám, ez meg olyan gonosz.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#383) anaqer


anaqer
veterán

Az enyém 100% mesterséges forrásból származik: random betűhalamaz + egy kis kavarás a kiejthetőség kedvéért. Egyébként eredetileg egy rééégi jann varázsló karakteremnek kreáltam. ( Ó a MAGUS, hol vannak már a régi szép idők... :( )

Amúgy meg ha nem felejtem el a jelszót annak idején az első PH!-s regisztrálásomkor, akkor most RasputiN lennék... :DDD

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#384) I. Richard


I. Richard
senior tag

Mivel én vagyok a családban az első Richárd, és a ''Ricsi'' nick (meglepő módon :) ) már foglalt volt, godoltam ez megfelel a célnak.

És van egy kis uralkodói beütés is benne. ;];]

(#385) dwiki


dwiki
senior tag

dwiki=
dw=dark wave
wiki=viktor

Gyorsan fáradsz és már sántítsz? Észrevetted már, hogy a legtöbb normális tevékenység már zavar téged?

(#386) Gaskin


Gaskin
aktív tag

A cégnél akkor éppen harcjárműveket kellett rajzolgatnom 3d studióval. Aznap az SA-9-es (NATO kódnév: Gaskin) volt terítéken. Persze aznap este kezdtük nyomni a Wolf3d-t ''ipari körülmények között'', oda meg kellett valami név. Nem igazán tetszett, de nem jutott más az eszembe. Mostanra meg már megszoktam...

(#387) kizo13


kizo13
tag

Kilvinger Zoltán
A nevemből + a szerencsszámomból (csak mert mindenkinek szerencsétlen)

Én vagyok a lovag, aki azt mondja NI!

(#388) Viktor77


Viktor77
titán

Talán az enyém az egyik legegyszerűbb! Na mikor születtem?

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#389) Niquis


Niquis
aktív tag

Az enyém eredetileg Delta volt, (nem Kudlik Juli néni hatott rám ennyire:), régesrégen kedvenc rajzfilmemből, a G.I. Joe-ból amiben az egyik GI-t hívták így. No az király gyerek volt, ha kellett tankot vezetett, repült, egymaga legyakott egy fél kobrahadsereget:): Aztán már nem éreztem eléggé magaménak a nevet, rövidítettem. Még nem találtam ki helyette másikat.

"És ha helyzet van, akkor mindig lépni kell. Ha olyan a helyzet."

(#390) Slax


Slax
senior tag

Üdv.
Valamikor '88 táján,még általánosban.Los Angeles időzónás rövidítése plusz nevem kezdőbetűje.Számtek tanárunk kisorsolta,ezeket írtuk a c64-ekre:)).Mióta netem van,rájöttem nem vagyok egyedül:F.De én vagyok az igazi:C.

''mit csinálsz? megmondod a gépnek: MŰ-HOLD-VEVŐ!! NEM ÉRTED?! MŰ-HOLD-VEVŐ!!'' by escie '' Fáznak a bitek, a kihűlt adatok egymáshoz bújnak... by LAN Sianis megtömött egy pónit

(#391) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Néhány éve Brood War mániás voltam, egy serveren megtanultam türhetően játszani, utánna elkezdtem átjárkálni egy másik szerverre, ahol csupa lámer volt, ott mi voltunk az istenek. De a kölykök nem akartak játszani a profikkal, azért kellett egy minnél szánalmasabb név, hogy elhigyjék, milyen béna is vagyok.
Na ez a név a jozsefke lett... Elkezdtem CS-zni is, de abban örökre láma maradtam, CS ben már nem a jozsefke, hanem a joysefke nevet használtam (konzolban kell megadni a nevet, és az qwerty) ez még viccesebben hangzott. Azóta abbahagytam a CSt is és a BWt is... ja és nem Józsefnek hívnak....

(#392) nofene


nofene
aktív tag

Régi Irc-es ideőszak: Mindenki különféle hangzatos nevekkel nyomul (én is a Sky-al :DDD) csakhát abból 10^20 (gyk.: tízahuszadikon) van. Anyám este fél 12 felé beront a szobámba ránéz a képernyőre majd aszondja: nofene? Chatelsz? Hát így lett ez e név. (A gimiben Telki voltam (vezetéknevem Telkes)) de a neten már megszoktam a nofene-t).

Arc: Hajszerkezet + szakállka hasonló.

/Off
És UP! :DD
/On

(#393) Thrawn


Thrawn
félisten

Az én nickem a következö:

Valaha rég egy messzi-messzi galaxisban élt egy
Syndic Mitth'raw'nuruodo nevü birodalmi föadmirális,
aki a Thrawn-t a neve magjának nevezte. Én csak elloptam :-)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#394) Draco


Draco
csendes tag

Az én nickem a következő:

Imádom a sárkányokat. Nem tudom, miért, de imádom őket :).
Egyszer láttam egy filmet (azóta a kedvencemmé vált), a Sárkányszív-et.
A története: Egy sárkány odaadja a fél szívét a király fiának, feltéve, ha jó uralkodó lessz. De a sárkányszívű király nem tartotta be igéretét. Tanítómestere időközben sárkányölőként járta a világot. Összetalálkozott a sárkánnyal és mivel ő volt az utolsó, egyességet kötöttek: A sárkány riogatja egy kicsit az éppen aktuális falut, majd jön a sárkányölő, kizsebel egy kis lóvét és úgy tesz, mintha megölné a sárkányt. Így mennek faluról falura. A sárkány a Dreco nevet kapta.
A többit legjobb lessz, ha nem mondom el, a tv sokszor lejátsza!

Így lett itt is Dreco a nevem :DD;):)):)

Semmi gáz, öcsisrác, minden frankó lessz!

(#395) Draco


Draco
csendes tag

Látom, itt peszeg a levegő:)) :DD:U;]

Semmi gáz, öcsisrác, minden frankó lessz!

(#396) Keitaro válasza Thrawn (#393) üzenetére


Keitaro
addikt

Az a legjobb SW trilógia :)

(#397) #40935168


#40935168
törölt tag

Egy korábbi barátnőm volt nekem még anno a cicus, erre én lettem neki a kutyus, és egy alkalommal csak piros epres Durex-et kaptam a sarki Drogerie Markt-ban. Másnap úgy köszönt nekem, hogy szia Eperkutyus.

Aztán ez maradt. :)

(#398) kaktusztea


kaktusztea
tag

Természetgyógyászattal elárasztott világunkban, már minden matériából csinálnak teát, ami ''jó valamire'' :U , de speciel kaktuszból készült teáról még nem hallottam. Hát így.
Az Index fórumon is ezt a nick-et használom, és mivel már hozzámnőtt, ezért itt is ezzel mérgezem a levegőt :)

(#399) &rush válasza qLa (#286) üzenetére


&rush
csendes tag

Pedig csak ezért kerestem rád a topic-ban... hátha felrántod róla a fátylat! :DD

(#400) Kígyó válasza kaktusztea (#398) üzenetére


Kígyó
senior tag

#285
Elsőre is értettük! :))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.