Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-05-11 12:53:49

LOGOUT.hu

Figyelem! Ez az összefoglaló már elavult! Ha valami nem világos, kérdezz a topikban.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27601) pandur99


pandur99
aktív tag

Köszönöm a válaszokat, ezek szerint marad a calibrével való konvertálás, mint eddig is.

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#27602) pjen válasza pandur99 (#27601) üzenetére


pjen
félisten

Messze a leg egyszerűbb , csak bejelölöd, hogy küldésnél konvertálja. :)

(#27603) endib válasza metal01 (#27576) üzenetére


endib
tag

Én ma reggelre jártam így...
Legrosszabb, hogy kereshetem meg, melyik könyvben hol tartottam. :W

(#27604) vegyszer válasza metal01 (#27576) üzenetére


vegyszer
addikt

Ez volt az a pont, amit a nook simplte touch-om akár hetente kétszer is tudott. Mind a enne lévő mikrosd kártyát, mind a belső tárhelyet törölte.

Ezért lett PW3 helyette. Azzal ilyen gondom nincs, max gyorsan merül...

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#27605) metal01 válasza endib (#27603) üzenetére


metal01
őstag

Akkor ezek szerint nem csak én jártam így :/ Fogalmam nincs, hogy mitől lehet. Valószínű, hogy a bekapcsolt WIFI miatt frissült a rendszer és vele együtt ment a kukába minden adat (könyv) is.

#27604 vegyszer: Emiatt nem szeretnék visszatérni egy régebbi olvasóra. Gondolom ha több PW tulajnál is előjön ez a hiba, akkor csak lépnek valamit ez ellen egy köv. frissítéskor. Vagy nem.... :)

(#27606) Oldman2 válasza metal01 (#27605) üzenetére


Oldman2
veterán

De egy frissítés közben/miatt nem szabad ilyesminek történnie!
:W

(#27607) metal01 válasza Oldman2 (#27606) üzenetére


metal01
őstag

Ezzel teljesen egyetértek. Én is csak pislogtam, hogy mi történt...

(#27608) motown5l


motown5l
senior tag

Ezúton tájékoztatjuk, hogy a Küldés Kindle-re funkció hamarosan megszünteti a MOBI (.mobi, .azw) dokumentumok Kindle-könyvtárába való küldésének lehetőségét. Ez a változás nem érinti a könyvtárában már meglévő MOBI-dokumentumokat. A MOBI egy régebbi fájlformátum, és nem támogatja a Kindle legújabb funkcióit a dokumentumokhoz. Minden olyan MOBI-dokumentumot, amely már megtalálható a könyvtárában, és amelyeket a dokumentumokhoz tartozó legfrissebb szolgáltatásainkkal szeretne elolvasni, újra el kell küldenie egy kompatibilis formátumban, például EPUB-ban (.epub). EPUB-dokumentumokat küldhet a Send to Kindle for Web, a Kindle alkalmazással iOS és Android eszközökön, a Send to Kindle asztali alkalmazással PC-n és Macen, vagy a Send to Kindle e-mail címével.

(#27609) koncsik válasza motown5l (#27608) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Angol verzió :) #27561

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#27610) motown5l válasza koncsik (#27609) üzenetére


motown5l
senior tag

Onnan kaptam én is. 😁

(#27611) Attila! válasza motown5l (#27608) üzenetére


Attila!
tag

Egy FB csoportban olvastam, hogy volt, akinek már calibreval sem ismerte fel a mobit, többedik átmásolásra működött csak.

Én a megvásárlást követően, pár órával később, már inkább kikapcsoltam a wifit.

(#27612) Degeczi válasza Attila! (#27611) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ez ebben a formában eléggé zöldségnek tűnik (de valóban jellemző a FB csoportok színvonalára), hiszen ha kivennék egyszer a firmware-ből a mobi támogatást, az nem jönne vissza újabb rámásolással. Másfelől biztosan nem fogják kivenni, hiszen rengeteg régi felhasználónak vannak abban a könyvei az eszközökön, és ok sincs rá, nem nyernének vele semmit. Online konverziónál érthető.

(#27613) motown5l válasza Attila! (#27611) üzenetére


motown5l
senior tag

Én úgy tudom, hogy csak nem konvertálja át az Amazon.
Én is általában MOBI formátumot küldök nekik. Vagy epub. Mind kettőt át küldik. Nem nagyon szoktam magamnak meg csinálni a számítógépen. Így nekem egyszerűbb.

(#27614) BBéci válasza motown5l (#27613) üzenetére


BBéci
titán

Szerintem pont a Calibre egyszerűbb és ott rengeteg egyéb lehetőség is van, például a heurisztikus feldolgozás, ami nekem nagyon bejött.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#27615) Attila! válasza BBéci (#27614) üzenetére


Attila!
tag

Ez a heurisztukus feldolgozás mit takar?

(#27616) BBéci válasza Attila! (#27615) üzenetére


BBéci
titán

Sok mindent, tanulmányozd a Calibrében! Cirka 15 választható pontból áll.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#27617) Phülöp válasza Attila! (#27615) üzenetére


Phülöp
addikt

itt az angol help, google segít lefordítani

[link]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#27618) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Feleségem PW5-ösén a Household & Family Library menüben hozzáadtam az én Amazon accountomat is, szóval most a feleségem mint Device Owner és én mint Adult szerepelek ott. Lehet, hogy én értelmezem rosszul, de ez nem amolyan felhasználói fiók akar lenni? SZóval ha most én akarom használni az olvasót, és magamnak szeretnék tartalmat feltölteni, de a feleségem könyveit nem akarom látni, akkor ezt hogy tudom megcsinálni? Hová kellene ilyenkor a könyveket másolnom? Emailben szoktam küldeni feleségem @kindle.com-os email címére normál esetben.

(#27619) Gabesz87 válasza Gabesz87 (#27618) üzenetére


Gabesz87
addikt

Na most az én Amazon accountomon feltöltöttem a könyveket. De nem értem, ezek miért nem jelennek most meg az olvasón :F

Másik kérdés pedig a fw update-el kapcsolatban: leszedtem az 5.16.4-et, USB-n felmásoltam a Kindle gyökérkönyvtárába, de az Update Your Kindle opció még mindig inaktív. Miért? Valamelyik mappába be kell tenni a bin file-t? Most 5.16.3 van a PW5-ön.

[ Szerkesztve ]

(#27620) koncsik válasza Gabesz87 (#27619) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Ezt láttad így,amikor feltöltötted?
To share your content:
Go to the Content page and choose Books.Select the title that you wish to share and click Add to Library. A new window opens up to give you the Family Library options.

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#27621) Gabesz87 válasza koncsik (#27620) üzenetére


Gabesz87
addikt

Nem tudom ezt hol kellett volna látnom. Az olvasón, amikor hozzáadtam magamat, mindent bepipáltam, ami a megosztásra vonatkozik. AMikor a könyveket töltöttem fel az én accountomban böngészőből, nem jelent meg ilyen üzi szerintem. A COntent/Books-nál ott vannak a feltöltött könyvek, de az olvasón sehol. Mindegy, ez rohadt bonyolult, feltöltöttem a feleségem accountjából, és azonnal megjelentek az olvasón is.

(#27622) hampidampi válasza Gabesz87 (#27619) üzenetére


hampidampi
senior tag

Azért nem látod, mert nem a te olvasódhoz való firmware update file-t töltötted le.

(#27623) Gabesz87 válasza hampidampi (#27622) üzenetére


Gabesz87
addikt

Kindle Paperwhite (11th Generation)...ehhez valót töltöttem le. Ez kell nem?

(#27624) MrTwister válasza Gabesz87 (#27623) üzenetére


MrTwister
őstag

Nekem is ilyen van és nem lát újabbat az online update sem. Most ez van rajta: 5.16.3.1
Pedig én is látom, hogy van itt 5.16.4 is. Ki érti ezt? :U

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#27625) Oldman2 válasza Bári (#27468) üzenetére


Oldman2
veterán

Ez akkor végleges változás és a mailboxde.com a továbbiakban már nem használható?

(#27626) Rainee


Rainee
csendes tag

Sziasztok! Most már több napja nem működik a metaadatok lekérése a molyról. Mi lehet az oka? Köszi. A legfrissebb plugin van fent, amit találtam 5.0.3-as.

(#27627) snowdog válasza Rainee (#27626) üzenetére


snowdog
veterán

Szia!

Talán ez lehet az oka: [link]
Itt megtalálod a megoldást: [link]

[ Szerkesztve ]

(#27628) Rainee válasza snowdog (#27627) üzenetére


Rainee
csendes tag

Köszi, sikerült. :)

(#27629) motown5l válasza BBéci (#27614) üzenetére


motown5l
senior tag

Koszonom hogy válaszoltál .

(#27630) Janoo_07


Janoo_07
aktív tag

Sziasztok! Szüleimnek szeretnék venni egy kindle-t. (55+) Melyik a legjobb verzió számukra amelyiken a legjobban láthatók a betűk. Paperwhite vagy az Oasis?

Köszi előre is a segítséget! :R

(#27631) Phülöp válasza Janoo_07 (#27630) üzenetére


Phülöp
addikt

Az aktuális Paperwhite tökéletes lesz.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#27632) Janoo_07 válasza Phülöp (#27631) üzenetére


Janoo_07
aktív tag

Köszönöm! :R

(#27633) fogkefe21


fogkefe21
kezdő

Sziasztok!
Kindlet szeretnék vásárolni, először próbáltam használtat, de hónapok óta nem találtam olyat amit megvennék, mert nagyon túlárazottnak érzem a használt piacot, így új vásárlása mellett döntöttem. (Vagyis igazából 1 db volt, de háttérvilágítás nélküli, olyat nem szeretnék), tehát visszatérve meglepve tapasztaltam, hogy az új 11. generációs kindleből olcsóbb a Kids verzió az alzán[link]
Mint a sima (ami 50ezer) Ez milyen korlátozásokkal jár a rendes verzióhoz képest? Próbáltam rákeresni, de nem találtam semmit csak azt, hogy jár hozzá még egy tok is.

[ Szerkesztve ]

(#27634) chaosmonger válasza Janoo_07 (#27630) üzenetére


chaosmonger
tag

Én 54 vagyok, szeptemberben vettem egy PW5-öt és nagyon szeretem.
2 tanács, ha ezt választanád, az egyik hogy ha rá tudsz még szánni annyit akkor vedd meg hozzá a mágneses tokot, apróságnak tűnik, de nekem sokat hozzátesz az élményhez, hogy úgy tartom a kezemben mint egy rendes könyvet, és nem kell gombot nyomogatni a ki-bekapcsoláshoz, hanem amikor kinyitom akkor felébred, és ha befejeztem az olvasást akkor csak becsukom mint egy rendes könyvet és lemegy standby-ba.
A másik, hogy ha újat veszel, nyugodtan válaszd a reklámos verziót olcsóbban, a reklám annyiból áll hogy amikor kinyitod és felébred, akkor ott van egy könyvnek az ajánlója, amit át kell lapozni. Tehát nem hüvelygombát meg hashajtót reklámoznak :)
A menüből a reklám csíkot már leszedték. Mikor először bekapcsoltam még ott volt, de firmware update után az már eltűnt.

(#27635) Janoo_07 válasza chaosmonger (#27634) üzenetére


Janoo_07
aktív tag

Köszönöm a tapasztalat megosztást! :R

Már be van készítve holnapra az Amazon kosárba a másnesea bőr tok :K Sajnos ahol lakom oda csak reklám mentes verziót szállít az Amazon, de nem vészes a különbség.

(#27636) BBéci válasza chaosmonger (#27634) üzenetére


BBéci
titán

Az első, amit 2013-ban vettem és a mostani PW5 is reklámos, de még soha, egy szál sem jelent meg rajta. Köszönhetően a repülőgép üzemmódnak. :K

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#27637) chaosmonger válasza BBéci (#27636) üzenetére


chaosmonger
tag

Na igen, de a plusz oldal akkor is ott van ébredéskor, legfeljebb nincs rajta könyvborító.
Én is próbálgattam a repülő módot, de most egyelőre lemondtam róla 2 okból:
az egyik, hogy még nagy az újdonság varázsa, és folyamatosan küldöm rá Calibre-ból a könyveket
a másik, hogy nagyon szeretem, hogy ha nap közben várakozni kell valahol, akkor a telefonon tudom folytatni a könyvet ott ahol este a Kindle-n abbahagytam, aztán este meg az olvasón ugyanúgy visszaszinkronizálódik az 'oldalszám'

(#27638) BBéci válasza chaosmonger (#27637) üzenetére


BBéci
titán

USB kábelen másolom rá a könyveket és nincs semmiféle plusz oldal, csak a "képernyővédő" amelyeknek mindegyike csodaklassz grafika.
Mindig, mindenhová magammal viszem, inkább a telefonomat hagyom otthon, mint a könyvolvasót. :K

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#27639) chaosmonger válasza BBéci (#27638) üzenetére


chaosmonger
tag

Ilyenkor a képernyővédő a plusz oldal, a reklámmentesen nincs 'swipe to unlock kindle'.
A többi meg már egyéni ízlés/élethelyzet kérdése. Nekem az emeleti hálószobában van az olvasó az éjjeliszekrényen mert alvás előtt szoktam olvasni.
Ha napközben eszembe jut hogy valamit rá szeretnék rakni, akkor nekem nagyságrendekkel komfortosabb a Calibre-ben egy gombot megnyomni, mint felmenni érte és USB kábellel vacakolni. (Oké 2 gomb, ha konvertálni kell EPUB-ra, vagy 3 ha a metaadatokat is letöltöm :) )
Magammal meg nem hordom, mert nincs táskám, a nadrágzsebbe meg nehezen férne be .
De hát ez a jó benne, hogy sokféleképp használható és mindenki megtalálja magának a kényelmes formát.

(#27640) BBéci válasza chaosmonger (#27639) üzenetére


BBéci
titán

Mindenhová autóval megyek, így nem gond magammal vinni. Amikor sorompó miatt megállok, előveszem és olvasok, postán várakozás közben vagy feleségemre várva szintén. Itthon egyedüli étkezésekkor mindig olvasok, jó időben a teraszon üldögélve vagy a hintaágyon heverve. Van a PW-on 250-300 könyv, az újakat hármasával-ötösével töltöm rá.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#27641) Lovecraftian


Lovecraftian
kezdő

Sziasztok!

A helyzet:
Szembesültem egy érdekes dologgal. Vettem pár angol nyelvű könyvet Amazon-on, mindegyik támogatja az Enhanced Typestting-et (megnéztem és mindegyik KFX formátum). De néhány könyvnél, a beállításoknál az Alignment-nél, hiába elérhető a balra zárt és a sorkizárt opció is, amikor állítgatom, nem történik semmi, marad az alap balra zárt beállításon. Nem nagyon szeretek így olvasni, de nem is katasztrófa.

A kérdés:
Van erre valami megoldás, hogy sorkizárt legyen a szöveg?

Köszi előre is!

Szerk.: Paperwhite 5-ös olvasóm van. Már ha ez számít. :)

[ Szerkesztve ]

(#27642) alratar


alratar
addikt

Sziasztok,
Rendelt már valaki olvasót a kindlewebshop oldaláról?
Mik a tapasztalatok?

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#27643) ruzsass válasza alratar (#27642) üzenetére


ruzsass
tag

Én tőlük rendeltem PaperWhite 5-öt tokkal és 2 nap alatt itt volt futárral épségben, minden rendben ment írtak, hogy átadták a futárnak.

(#27644) chaosmonger válasza alratar (#27642) üzenetére


chaosmonger
tag

Én is tőlük rendeltem, nekem is itt volt 2 nap múlva.

(#27645) Elemental


Elemental
addikt

Szevasztok!

A send to kindle-lel kapcsolatban változott valami?
Ugyanúgy elküldöm a ....@kindle.com email címre, jön a verifikációs mail, arra rányomok, majd egy perc múlva jön egy újabb email, hogy nem sikerült.

(#27646) chaosmonger válasza Elemental (#27645) üzenetére


chaosmonger
tag

Lehet hogy a file formátummal van valami baj. Most már az EPUB-ot szereti, de előfordult már hogy arra is hiba jött vissza nekem, akkor azt csináltam hogy Calibre-val átkonvertáltam valami másra, az eredeti EPUB-ot kitöröltem, majd visszakonvertáltam rá és úgy már megette.

(#27647) Phülöp válasza chaosmonger (#27646) üzenetére


Phülöp
addikt

Csak halkan kérdezem, hogy ha már van Calibre, akkor miért nem kábelen egy kattintással küldöd át?

/nekem a kábel a legegyszerűbb megoldás, csak haladok sorban az új könyveken, kattintok a "send to device" ikonra, ami éppen tetszik.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#27648) Elemental válasza chaosmonger (#27646) üzenetére


Elemental
addikt

Epub. Megpróbálom, amit írtál.

[ Szerkesztve ]

(#27649) chaosmonger válasza Phülöp (#27647) üzenetére


chaosmonger
tag

Mert én kábel nélkül egy kattintással küldöm át :)

(#27650) Phülöp válasza chaosmonger (#27649) üzenetére


Phülöp
addikt

És előfordulnak hibák is, ahogy írtad fentebb.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.