Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-05-11 12:53:49

LOGOUT.hu

Figyelem! Ez az összefoglaló már elavult! Ha valami nem világos, kérdezz a topikban.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27151) Degeczi válasza Kabri (#27148) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ha kb. egy árban vannak, a kettő közül egyértelműen a Paperwhite, lényegesen jobb a kijelzője (300 ppi vs 167). Ahogy Zozo is említette, nem ugyanoda vannak pozícionálva, a sima Kindle belépőszintű modell, a Paperwhite középkategória. Ha belefér, megfontolandó lehet a Paperwhite 5 is a nagyobb kijelzője miatt.

(#27152) cdl válasza Kabri (#27148) üzenetére


cdl
senior tag

Én megnézném a 2022-es Kindlét is. Árban nem sokkal lehet drágább.

(#27153) Kabri válasza cdl (#27152) üzenetére


Kabri
kezdő

Köszönöm a válaszokat, így már jobban átlátom. :)

(#27154) gameresboy


gameresboy
aktív tag

Sziasztok!
Adott egy Kindle Paperwhite 2 típusú ebook. Tegnapig tökéletesen műkődött.
Tegnap az ebook feltöltése után a készülék folyamatosan újraindítja magát, nem reagál semmire.
A bekapcs gomb nyomvatartása közben elkezd villogni a zöld, majd a narancssárga led, de nem történik semmi, a készülék próbál újraindulni.

Tudnátok ebben segíteni, mi lehet a probléma, illetve miként tudom a készüléket Factory Resetelni így?

Köszönöm!
Üdv,
GBoy

(#27155) Zozo0525 válasza gameresboy (#27154) üzenetére


Zozo0525
őstag

esetleg nagyon hosszan a bekapcsoló gombot nyomod? :F

(#27156) gameresboy válasza Zozo0525 (#27155) üzenetére


gameresboy
aktív tag

Igen, próbáltam, olvastam, hogy kb. 40 másodpercig kell nyomni az újraindításhoz.
Sajnos továbbra is csak próbál újraindulni.
Van valami más mód a factory resethez?

(#27157) Celtis válasza gameresboy (#27156) üzenetére


Celtis
veterán

Ha rajta van a töltés, akkor is ezt csinálja?

(#27158) gameresboy válasza Celtis (#27157) üzenetére


gameresboy
aktív tag

Igen, akkor is csak a kezdőképernyőt mutatja, majd újraindul.
Most 2 nap után meg lemerült.

(#27159) Celtis válasza gameresboy (#27158) üzenetére


Celtis
veterán

Keresgélj a neten a boot loop kifejezésre. Pl. ez a videó egyszerű megoldással kecsegtet.

[ Szerkesztve ]

(#27160) gippazoid válasza Celtis (#27159) üzenetére


gippazoid
senior tag

Megtelt a tárhely és az oprendszer nem tudott hová dolgozni boot során, így boot loop-ba került? A videó alapján erre tippelek. Ezek szerint nem csinál teljes tárhely törlést factor reset során? Vagy a power gomb hosszú nyomása nem factory reset, csak reboot?

Gippazoid Novelties Inc.

(#27161) Degeczi válasza gippazoid (#27160) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Az oprendszer tárhelye normál esetben (pl. hardver hiba nélkül) nem fogyhat el, hiszen nem is férsz hozzá csak a user partícióhoz, a rendszer pedig nem szemeteli tele.
Az anyagok törlése azért/akkor segíthet, ha vmiért megakad egy file olvasása során.

(#27162) gameresboy válasza Celtis (#27159) üzenetére


gameresboy
aktív tag

Az a probléma, hogy a Windows nem látja az eszközt, nem érem el, így nem tudok se rámásolni, se törölni semmit.
A Windows jelzi, hogy új eszközt csatlakoztattam és utána már el is veszti a kapcsolatot.

(#27163) Celtis válasza gameresboy (#27162) üzenetére


Celtis
veterán

Én sem igazán bíztam benne, csak példaként mondtam a keresgéléshez. De készülj rá, hogy ezt ilyen egyszerű módszerekkel nem tudod megoldani.
Nekünk is pár hete pusztult meg a PW1, ugyanígy egyik pillanatról a másikra. Odaadtam valakinek bontásra. Ha érdekel (és az illető hozzájárul) megadom privátban az elérhetőségét. A tiéd hibája sokkal ígéretesebb, mert legalább valamit csinál.

(#27164) rinpocse


rinpocse
tag

Sziasztok!

Calibréről, USB-n keresztül egy állományt küldtem át a PW4-re. Többszöri nekifutásra is csak nehezen sikerült. A végén az alábbi üzenetet kaptam:

calibre, version 6.12.0
HIBA: Hiba: Hiba az eszközkapcsolatban

[Errno 9] Bad file descriptor

Traceback (most recent call last):
File "calibre\gui2\device.py", line 104, in run
File "calibre\gui2\device.py", line 636, in _upload_books
File "calibre\devices\usbms\driver.py", line 334, in upload_books
File "calibre\devices\usbms\cli.py", line 61, in put_file
File "calibre\__init__.py", line 573, in fsync
OSError: [Errno 9] Bad file descriptor

Mit jelentenek a fentiek? Haldoklik az 5 éves Kindlém? :N

(#27165) Phülöp válasza rinpocse (#27164) üzenetére


Phülöp
addikt

Lehet a Kindle-n kívül a

- a kábel,
- a file,
- a küldő eszköz usb portja,
- a Calibre

kehéje is.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#27166) borix


borix
őstag

Üdv. A gyári betűtípusokon kívül használtok másokat is, vagy megfelel a beépített?
Nekem még a 4. gen. olvasóm van és mostanában elkezdett zavarni a kis felbontása és a gyári beépített font, amiből csak az egyiket használtam a három közül de az is (unalmassá vált).
Calibre programmal az AZW3-ba lehet más betűtípusokat rakni és akkor megjelenik az olvasón a Publiser Font lehetőség és kiválasztható.
Jelenleg a Source SerifPro Semibold és a Brookerly (talpasok) van tesztelés alatt.

[ Szerkesztve ]

(#27167) matti70 válasza borix (#27166) üzenetére


matti70
tag

Én a Georgia-t használom régóta. Sokat megnéztem már, de mindig ő győzött.

(#27168) Oldman2 válasza borix (#27166) üzenetére


Oldman2
veterán

Én KOReader alatt a Bookerly-t használom fixen.

(#27169) rinpocse válasza Phülöp (#27165) üzenetére


rinpocse
tag

Köszönöm! Köszönöm a segítséget! A PW4 úgy néz ki rendben. Valószínű, hogy a Calibre volt a ludas.

(#27170) borix


borix
őstag

A negatív margó mókolás használható, pl olvasónál elforgatva?

(#27171) Oldman2 válasza borix (#27170) üzenetére


Oldman2
veterán

Persze, a margó akkor is margó.

(#27172) DQ


DQ
tag

Wellness során olvasott már valaki gyógyvízben? Az Oasis 3 vízálló, IPX8-as. Ha én gyógyvízben ücsörögve használnám 1 hétig, azt vajon hogyan viselné? A meleg- és gyógyvízen van a hangsúly, Berekfürdőn nem tudom mi van a vízben, mi gőzölög. A tok nem vízálló, nem is tervezek venni olyat, tok nélkül használnám.

(#27173) zsoltzsolt válasza DQ (#27172) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Ne ülj egy hétig gyógyvízben, előbb lesz neked bajod, mint az olvasónak :D

(#27174) Zozo0525 válasza DQ (#27172) üzenetére


Zozo0525
őstag

vízzel nincs baj, kérdés mennyire van tele ásványokkal....? (sok óragyártó sem javasolja a tengervíz csak a sima édesvíz...) és a páráról. gőzről ne is beszéljünk

(#27175) vegyszer válasza Zozo0525 (#27174) üzenetére


vegyszer
addikt

A bejárat előtt Berekfürdőn a strandon látsz egy csövet. KB 4"-os a belső átmérője gyárilag. A használt során egy ujjnyira szűkült az évek során. OK, OK, hogy sokmillió liter víz ment át rajta évek alatt. De pont azért az ásványért ülsz a vízbe, amit nem akarsz pl a töltő csatlakozóban kiválva látni.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#27176) BBéci válasza vegyszer (#27175) üzenetére


BBéci
titán

Fürdőzés után, ioncserélt vízzel le kell öblíteni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#27177) DQ válasza Zozo0525 (#27174) üzenetére


DQ
tag

Pontosan ez érdekel, mert a gyógyvíz az nem tiszta víz. Itthon be lehet ülni a kádba, a jakuzziba, mert az - elvileg - tiszta csapvíz, vagy jobb esetben kútvíz. A gyógyvíz tele van mindennel, kérdés, ahhoz mit szól az olvasó. Tengervízbe nem tenném, a gyógyvíztől is ódzkodom, ezért kérdeztem. Igazán saját tapasztalat érdekelt volna, ha valaki áztatás :-) közben olvasott már. A medence után természetesen jönne a zuhany is.

(#27178) F.B.I. válasza BBéci (#27176) üzenetére


F.B.I.
veterán

+1 sima vízzel öblítés utána és hagyni 1 órát száradni ha tölteni szeretnéd.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#27179) BBéci válasza F.B.I. (#27178) üzenetére


BBéci
titán

Jó lenne egy gumidugó az USB aljzatba, mint egyes elemlámpákon.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#27180) F.B.I. válasza BBéci (#27179) üzenetére


F.B.I.
veterán

Gyártani kell egyet, milliomosok lennénk. :DD

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#27181) Degeczi válasza F.B.I. (#27180) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nem tűnik nagy üzletnek, tizesével vágják utánad fillérekért.
Az újabb típusok USB-C-s csatlakozójához már létezik olyan is, ami ráragaszthatsz a készülékházra, így nem veszted el (a régebbi micro USB-s típusokhoz még nincs, hiszen azok nem szimmetrikusak, kétfajtát kellene belőle gyártani)

[ Szerkesztve ]

(#27182) Celtis


Celtis
veterán

Sziasztok,

Ma reggel óta a PW5 készenlétben nem a borítót mutatja, hanem különféle gyári képeket (de nem reklámot). A device settingsben próbáltam ki/bekapcsolni a borító mutatást, de nem reagál rá. Újraindítás után is ilyen.
Valami ötlet, hogy mi történt, hogyan lehet visszahozni a borítót?

(#27183) matti70 válasza Celtis (#27182) üzenetére


matti70
tag

Más könyvet megnyitva is ez a helyzet?

(#27184) BBéci válasza Celtis (#27182) üzenetére


BBéci
titán

Az első, 2013-ban vett olvasóm és a mostani újy is azokat a jópofa képeket mutatja, soha semmi mást. Teljesen rendben van.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#27185) Degeczi válasza BBéci (#27184) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Mert az valszeg nem is kapta meg ezt a feature-t, ami csak évekkel később érkezett. De ez nem segít azon, aki hozzászokott ehhez a szolgáltatáshoz és most hiányolja.

(#27186) JamesFinn válasza Celtis (#27182) üzenetére


JamesFinn
senior tag

Nálam is ugyan ez a helyzet. Nincs könyvborító. Tegnap még működött.

(#27187) Celtis válasza JamesFinn (#27186) üzenetére


Celtis
veterán

A neten rengeteg találat van ilyen problémára, de mind több éves. Nem tudom most mi történhetett.

(#27188) Celtis válasza Celtis (#27187) üzenetére


Celtis
veterán

A másik - PW3-as - Kindle-ünkről is eltűntek a borítók. :F

(#27189) BBéci válasza Degeczi (#27185) üzenetére


BBéci
titán

Azt is írtam, hogy a mostani, legújabb vâltozaton sincs olyan. De lehet, hogy én vagyok ügyetlen, azért nem találtam rá.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#27190) Tin válasza Celtis (#27187) üzenetére


Tin
veterán

Senki sem tudja, de az egész világon megtörtént: [link]

Csak a könyvre másolt könyvek borítói, az Amazonon vásároltaké nem.

Hagyjátok repülő módban.

[ Szerkesztve ]

(#27191) BBéci válasza Tin (#27190) üzenetére


BBéci
titán

Az enyém az első bekapcsolás óta repülőgép módban van, de nem találtam a borítós beállítást. Kíváncsi lettem rá hol találom?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#27192) Celtis válasza BBéci (#27191) üzenetére


Celtis
veterán

Valószínűleg reklámos a tiéd. Azokabn nem látszik ez az opció.

(#27193) Celtis válasza Tin (#27190) üzenetére


Celtis
veterán

Köszi, ez hasznos link.

Mondjuk az intő jel, hogy sw frissítésen kívül is belenyúl az amazon az olvasókba.

[ Szerkesztve ]

(#27194) huberpe válasza Tin (#27190) üzenetére


huberpe
aktív tag

az enyém mindig offline, netet még nem látott és így is eltűntek a borítók. :)

(#27195) Degeczi válasza huberpe (#27194) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Az a vicc, h Tin linkjén meg vki pont azt írja, h nála a kábellel rátöltött (márpedig nálad akkor mind az!) borítók megmaradtak, csak az Amazon fiókon keresztül ráküldött könyvek borítói tűntek el.

Nekem az Oasisen még vannak, szintén csak kábellel rámásolva. Igaz, nem a legfrissebb a fw, hanem a két évvel ezelőtti 5.14.1-en hagytam, h esetleg eljátszhassak jailbreakkel később - talán vmelyik újabb fw hülyeségéről van szó tehát. Mindenesetre a linken azt is írta vki, h a francia support szerint egy napon belül várható a javítás.

(#27196) Phülöp válasza Degeczi (#27195) üzenetére


Phülöp
addikt

Itt is Calibre+kábel, offline mód folyamatosan, megmaradtak a borítók.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#27197) huberpe válasza Degeczi (#27195) üzenetére


huberpe
aktív tag

külön érdekes, hogy egy hónapja nem raktam rá új könyvet és így is eltűnt egyik napról a másikra a borító. wifi jelszót sincs megadva neki. magic. :)

(#27198) Degeczi válasza huberpe (#27197) üzenetére


Degeczi
nagyúr

De gondolom újabb fw, nem olyan régi mint nálam

(#27199) huberpe válasza Degeczi (#27198) üzenetére


huberpe
aktív tag

igen, a legújabb van rajta.

(#27200) BBéci válasza Celtis (#27192) üzenetére


BBéci
titán

Igen, reklámos, de szerintem majdnem mindenkié az.

#27196Phülöp
Hol, hogyan lehet beállítani, hogy a borítót mutassa?

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.