Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-11-19 06:49:10

LOGOUT.hu

Parfüm topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#601) phaet0n válasza Jenő (#323) üzenetére


phaet0n
tag

Update (azóta a korom, meg a usernevem változott, de én megmaradtam eredetiben:D)

Clinique - Happy : számomra über alles, egyebet nem tudok mondani, kéremkaccsojjaki
Mexx - Black : ez meg játszósnak, bár nem annyira az én világom, de ha van, már elhasználom..

[ Szerkesztve ]

(#602) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Még annyi, hogy amit macikos írt, abban sok igazságot látok. Azért a Diesel-t nevezhetjük tömegparfümnek, nem az a nagyon drága kategória (legalábbis az említett darab), inkább hamisítják, mint egy Boss-t vagy Ralph Lauren-t. (Most próbálom nyugtatni magam. "Nem Dzsoni. Nem basztak át.") :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#603) Laca19 (a)


Laca19 (a)
aktív tag

Na vizsgálgattuk-nézegettük ezeket a parfümöket pár ismerőssel itt délután. Egybehangzóan megállapítottuk, hogy a parfümcenteres verzió biztosan hamisítvány, jó minőségű, de hamis. :((( Mint írtam, nincs nagy különbség illatban, hiszen miután megvettem anno a parfümcenteres verziót, én szagoltam ezt a fehér Dieselt a várpalotai és a székesfehérvári dm-ben is, de különbséget így nem lehet tenni, csak ha egymás mellett szagolja az ember, szóval vinnem kellett volna a "webes verziót". De így azért egyértelműen érezni. Amin meglepődtem és érdekes dolog, hogy azt hittem anyum nem tud majd közte különbséget tenni, hiszen 56 éves és 20 éves kora óta dohányzik, nyilván két hasonló illat között azt hittem nem tud különbséget tenni, majd azt mondja, hogy ez teljesen ugyanaz. Ráfújtam a két csuklójára a két különbözőt, azt mondja: hasonló, de mégis eléggé más. :Y Hát ezen saját magam is elcsodálkoztam.(Ez már jelent valamit)
Jhonny06: FM-es parfümöm 1 nekem is van: GA - Acqua di Gio De hát ezekről egyértelmű, hogy csak utánzat. Ezt sem szagoltam eredetiben, kíváncsi lennék mennyi köze van az eredetihez.
Amúgy nem hiszem, hogy ezeknek lenne lelkiismeretük, hogy "hú, aki 10 000 Ft alatt rendel parfümöt, azt átbasszuk, de aki felette, annak már eredetit küldünk", hiszen azon akkor még több a hasznuk. Hamisítani meg mindent hamisítanak.
A gáz az, hogy nem is az ár miatt rendeltem én webről, hanem, mint már korábban írtam lehetetlen ezeket beszerezni a környékről, Rossman és dm van és nagyon kicsi a választék, pont az nincs ami érdekelne, ezzel a fehér Diesel-lel is csak szerencsém volt. Hetente járok a dm-be, és kb 2 év alatt most láttam másodszor az üzletben, de most is csak 2 volt.
A Douglas-nél van Online vásárlás, de ott iszonyatosan kevés a választék, szóval nem tudom ha akarnék egy komolyabb/drágább parfümöt honnan lehetne beszerezni.

Arra lennék kíváncsi, hogy a Diesel Fuel For Life-om, ami 13300Ft volt számla nélkül a parfumszalon.hu-ról eredeti lehet-e. Amúgy semmilyen hasonló jellegű hibát nem tapasztaltam nála, eredetinek tűnik, stabilan összeszerelve, minden hiba nélkül.

http://www.diesel.com

(#604) Jhonny06 válasza Laca19 (a) (#603) üzenetére


Jhonny06
veterán

A Diesel a Parfümcenternél is kb. annyiba kerül (minimális az eltérés), tehát a Parfümszalontól is küldhetnek hamisítványt ennyi erővel. De én még mindig nem hiszem, hogy az enyémek azok lennének, nincs semmi olyan indok, ami alapján ezt feltételezhetném. De szombaton beugrok a Douglas-be és megírom, hogy mit tapasztaltam.

Ha küldenek is megkérdőjelezhető terméket, nem hinném, hogy mindegyik ilyen lenne.

[ Szerkesztve ]

(#605) Laca19 (a) válasza Jhonny06 (#604) üzenetére


Laca19 (a)
aktív tag

Nem vagyok rosszindulatú, kívánom neked hogy eredeti legyen. Az enyém biztosan hamis. Feltételezhetően nem minden termékük hamis. De saját tapasztalat alapján nekem nincs kedvem többé tőlük rendelni. Azon izguljak, hogy most mit kapok? Amúgy meg összehasonlítás nélkül nem nagyon lehet megállapítani az eredetiséget, hiszen ezek úgy vannak csinálva, hogy azért jó minőségben vannak hamisítva. Amúgy meg minden rosszindulat nélkül sosem lehetsz biztos benne szerintem, hogy csak egy jó minőségű hamisítvánnyal van-e dolgod, mégha össze is hasonlítod. Például jobban eltalálták az illat mását, a dobozra-külsőségekre meg jobban ügyeltek.
Ezt sem említettem még, hogy amikor régebben ezt a Dieselt megrendeltem és kibontottam és fújtam, akkor az első 8-10 fújáskor rozsdás-barna lé folyt ki belőle.(gondolom a belső rugó rozsdája vagy nem tudom mi lehetett) Gondoltam lehet kissé állott, de utána tiszta átlátszó lett a lé, kitisztult, nem tulajdonítottam neki jelentőséget. Persze utólag már könnyű okosnak lenni, sok volt az árulkodó apró jel. Természetesen a ma vásárolt dm-es verzióból elsőre is teljesen tiszta átlátszó folyadék jött.

Amúgy nem ide tartozik, de ha már nagyon belementünk ebbe az eredeti-hamis témába, régóta van és jelen pillanatban is megtalálható a neten olyan sportáruház, ahol gyakorlatilag nem túlzok de az összes ruhájuk hamisítvány, jól vannak hamisítva, csak bizonyos márkánál aki figyelmes az észreveszi. És nem, nem 1-2 termékről van szó, hanem gyakorlatilag volt olyan márka, hogy eredetit nem találtam belőle és adták el méregdrágán a nadrágokat és felsőket. Ez már pofátlanság. Gondoltam is, hogy írok a fogyasztóvédelemnek egy levelet, csak valahogy aztán elmaradt.

http://www.diesel.com

(#606) Mappa


Mappa
addikt

A múlthéten vettem Azzaro Chrome Sport 100 ml 9900 Ft-ért nagyon tartós és különleges illata van csak ajánlani tudom .... :K vagy még a Davidoff Adventure :K az lesz a következő.

nem kötelező megadni

(#607) Laca19 (a) válasza Laca19 (a) (#605) üzenetére


Laca19 (a)
aktív tag

Közben felvettem ám a parfumcenterrel a kapcsolatot. Kétszer beszéltem velük 10 percet telefonon, illetve írtam nekik e-mailt csatolt képekkel. Persze megígérték, hogy biztosan visszajeleznek telefonon, elkérték a mobilszámomat, de azóta sem jeleztek. Múlt hétre ígérték a biztos visszajelzést, ma csütörtök van. Ennyit a garanciájukról. Természetesen az e-mailre sem kaptam semmilyen választ.
Sunyi egy banda ez. Amúgy az is furcsa, hogy a parfumplaza és a parfumcenter ugyanaz a webáruház más névvel és ráadásul más árakkal. Ez is eléggé furcsa nekem.
Tudom, hogy nem teljesen idevaló ez a téma, de úgy gondolom, hogy jó, ha más is tudja, hogy honnan is rendel. Elmondok pár szót a telefonos beszélgetésből. A hölgy meggyanúsított azzal, hogy biztosan azért lötyög a teteje, mert annyiszor fel-le tettem az üvegről. Hát persze, biztosan annyira unatkoztam itthon, hogy unalmamban azzal szórakoztam, hogy táguljon ki, majd utána felhívom őket, hogy hamisat küldtek. :F . Az üveg alján azért van elmaszatolódva az a tűzveszélyes jel és a 402-es felirat, mert elmaszatoltam. Biztosan egy másik unalmas napomban pedig azt maszatoltam el, nem volt jobb dolgom. :F . Mondom a telefonban a hölgynek, és a tehenet pedig kiradíroztam a papírdobozról, ugye? Mert alig látszik ugye a webáruházos verzión. Az illat pedig ez idő alatt megváltozott a parfümnek, és ezért más az illata a DM-eshez képest - ezt mondta. Ilyen gáz szöveget.

Amúgy be is próbálkozott: "Nem hiszem hogy az a számla Önnek megvan azóta." Mondom: dehogynem, itt van, minden számlát elteszek. Erre: "Akkor mondja róla az adatokat". Én erre mondtam neki, kissé meglepődött. Rákérdeztem, hogy amúgy Önök milyen állásponton vannak, azon, hogy nem foglalkoznak az üggyel, amire rögtön mondta, hogy nem erről van szó, ők foglalkoznak vele, mondom akkor pedig mondja meg, hogy itt van előttem egy eredeti és egy hamis verzió, akkor Önök azt állítják, hogy a Dm-es a hamis és az Önöké az eredeti? Erre hatalmas csend lett. Tehát fel sem vetette, hogy miért ne lehetne a Dm-es a hamis.
Ezek után én azt javasolnám mindenkinek, hogy ha pár ezressel is de vegyen DM-ben, Rossmanban és Douglasban parfümöt pár ezressel drágábban, vagy vegyen 100ml webáruházos árán bolti 50ml-eset, de biztosan eredetit, mert ezek a webáruházos parfüm termékek eléggé megbízhatatlanok.

http://www.diesel.com

(#608) Motion_Blur válasza Motion_Blur (#470) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Up:

Thierry Mugler - A-men

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#609) degu válasza Laca19 (a) (#607) üzenetére


degu
senior tag

A kozonsegszolgalat nalunk-kamu!
Meg jo,ha ingyen hallgathatod a reklamot,meg Bakkot!
De legtobbszor vegtelenul ismetlodik,hogy...a hivasa fontos nekunk,de jelenleg minden ugyintezonk foglalt! Kerjuk varjon turelmesen,vagy akarhogy...
Ha megis valami csoda folytan sikerul egy unott, tajekozatlan,de rendkivul udvarias ugyintezovel beszelni,akkor csak hiszed,hogy elintezodott a problemad! :W
En a Garancia Biztosito Ugyfelszolgalataval kb.3x-4x beszeltem,hogy a lakcimem megvaltozott.2x irtam emailt,1x postan ajanlott levelet.Ennek ellenere 2 /!/ evig a regi cimemre kuldtek a kotelezo biztositasom igazolo szelvenyet,amit az uj lako egyszeruen...kidobott a szemetbe.Egeszen addig,ameddig fel nem bontottam a szezodest.Az Eonnal ugyanigy jartam,a Tigazzal szinten,de meg van a repertoaromban 4-5 ilyen eset./Es-sajnos-ez alol a bankok sem kivetelek!/
Tehat MO-on az Ugyfelszolgalatot,a Kapcsolattartast,a Kozonsegszolgalatot el lehet felejteni!
Nem a 21.szazadban elunk! Mindent talpalva,szemelyesen,pajtas! :(

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#610) Jhonny06 válasza Laca19 (a) (#607) üzenetére


Jhonny06
veterán

Hát nem tudom.. mostanában akarok tőlük rendelni, de lehet, hogy ezek után az iparfumeria lesz a befutó, bár az drágább és még kiszállítási költség is van. Meglátjuk, nekem semmi problémám nem volt a parfümcenterrel eddig, az eredetiséget sem kérdőjeleztem meg addig, ameddig fel nem hoztad a témát. Azóta utánanéztem azoknak, amiket tőlük rendeltem és minden rendben van (csomagolás, szériaszám, stb.), tehát nem sok esély van rá, hogy hamisítvány. Az ügyintézésnél persze lehetnek gázok (erre nálam nem került sor), de az megint más kérdés, hogy milyen termékeket árulnak és a kettőnek semmi köze egymáshoz. Én bízom benne, hogy egy rossz darabot fogtál ki.

[ Szerkesztve ]

(#611) Kidus


Kidus
őstag

Code

Assuming Control

(#612) Laca19 (a) válasza Jhonny06 (#610) üzenetére


Laca19 (a)
aktív tag

Igen, az iparfumeria-t én is néztem, hogy drágább kategóriájú termékeknél feltűnően drágábbak a többi áruházakhoz képest. Akár 4-5000 Ft-al is drágább és ráadásul 15000 Ft alatt még 800 Ft szállítási költség is van. Viszont lehet, hogy az áru eredete sokkal megbízhatóbb. Pl. Paco Robanne 1 million parfüm 100ml verzió 14 000-15 000Ft körül vannak a webboltokban, és az iparfumeriában 18 000Ft.
Ja, a parfumszalonról így visszaolvasva annyit helyesbítenék, hogy nem olvastam róluk olyat, hogy hamisat árulnának, ők csak számlát nem adnak néha-néha. A Diesel Fuel for Life-om ahogy írtam teljesen stabil összeszerelésű, hibamentes és az azonosító egyezik a dobozon és az üvegen, szóval úgytűnik a parfumszalonos eredeti.
A parfumcenterre egy-két mondatban visszatérek. Tegnap újból felhívtam őket, de persze nem lehet velülk értelmesen beszélni.Igazából a meglepő, hogy abszolút ezt az egészet nem is tagadják, nem hangzott el a szájukból egy olyan kijelentés sem, hogy a "mi termékeink között nem lehet hamisítvány" vagy "miért nem a dm-esről feltételezi, hogy kétes eredetű"Amúgy meg a sokat emlegetett termékről feltöltöttem egy videót.

http://www.diesel.com

(#613) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Megvan a következő parfüm amit venni fogok,sajna idehaza még nem láttam és külföldön is elég drága még (63€)

(#614) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Én sokat rendeltem már a myparfum.hu-ról. Utoljára egy Thierry Mugler A-Men-t. Meg is jött a cucc, viszont nem az, amit rendeltem, hanem a "refill" változata. Ugyanis ennek a parfümnek van kétféle "tokja" is, egy fekete gumis és egy polírozott "metal" ház. A feketében kellett volna hogy kapjam, de csak úgy natúrban egy refill feliratos dobozban volt benne. Felhívtam őket, hogy nem ezt a terméket rendeltem de megnyugtattak, hogy így se lesz vele bajom, nem fog párologni és nem voltak hajlandóak cserélni, hanem elnézést kértek és megkértek hogy az esetleges további rendelések esetén tüntessem fel, hogy nem az újratöltéses verziót szeretném... alig használom a parfümöt, de már elég sok elpárolgott belőle, kupakja ugye nincs... 100ml-es, kíváncsi leszek meddig lesz elég... a szintén 100ml-es CH 212 Sexy Man-t 1 évig fújkáltam napi 2x és még mindig félig van.

Nagyon jó áraik vannak, tényleg a legolcsóbbak az országban, de ez most egy kicsit elgondolkoztat. Lehet, hogy inkább parfümboltokban kellene vásárolni? Az a baj, hogy nagyon nagy az árkülönbség. Főleg az a gáz, hogy én olyan parfümöket szeretek, amit elég nehéz megtalálni boltokban (Dsquared, Thierry Mugler, Prada, stb...)

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#615) Jhonny06 válasza Motion_Blur (#614) üzenetére


Jhonny06
veterán

Ez a refill (újratöltött) olyan, mint a teszter? Ilyennel még nem találkoztam webshopban. Amúgy a Douglas-ben van Dsquared és Prada is, ezek azért elég ismertek, főleg az utóbbi. A Thierry Mugler illatokat nem ismerem, de már hallottam róla, szintén nem lehet olyan vészes. DM meg ilyen helyeken biztos, hogy gázosabb, de ha pesti vagy, akkor nem gond, bőven vannak jó választékkal rendelkező parfümboltok, pl. a fentebb említett.

Jövő héten viszem bevizsgáltatni a L'Oréal-hoz a Ralph Lauren Polo Blue parfümömet, mert 1-2 óra alatt szinte teljesen elmegy az illata, valószínűleg hamisítvány. Egy külföldi support mail címre írtam, de mivel bejelöltem, hogy Hungary, ezért a magyar kirendeltségnek továbbították, egy hölgy még aznap felkeresett, nagyon rendes volt, mindenben segítenek. Ugyan bele fog telni pár hétbe, mivel Franciaországba küldi bevizsgálásra, ők meg lehet, hogy tovább az USA-ba, mivel ugye a RL amerikai. Én a parfumcenter.hu-ról rendeltem, ezen kívül egy Hugo Boss Hugo Man-t, ami eredetinek tűnik, minden szempontból. Mondjuk egyik doboz se volt fóliába csomagolva, de a Hugo-n legalább volt fehér matrica a származásról és a lejáratról, ami azért valamennyire igazolja őket. Én részemről ezek után soha többet nem rendelek ilyen netes helyekről, bármennyire is megbízhatónak mondják, stb. Csak Douglas és kész, bármennyire is drága. Akkor inkább veszek egy kisebb üveggel. A parfumcenter-nek meg majd elküldöm a bevizsgálásról a papírokat, esetleg fogyasztóvédelem, majd meglátjuk, hogy mennyire lesznek készségesek a pénzvisszafizetést illetően. Még ha eredeti is (szinte biztos, hogy nem az), a származás fel nem tüntetése miatt már simán el lehetne "kapni" őket. Szerintem elég meggyőző voltam.

[ Szerkesztve ]

(#616) Jhonny06 válasza ToBeY (#613) üzenetére


Jhonny06
veterán

Google-be beírva elég sok hazai találat jött ki, nézz utána.

(#617) DjKoxi


DjKoxi
senior tag

Életkor: 42
Nem: férfi
Horoszkóp: bika

Kenzo : PourHomme, Givenchy : Very Irresistible, Yves Saint Laurent : Kouros, Diesel Green, Escada : Sentiment
Alkalomtól, hangulattól függ melyiket használom.

Parfumoutlet, és Parfumcenterből szoktam rendelni de sztem eddig mindig eredetit kaptam. Fóliázott dobozokban, az üvegek minősége, illatok tartóssága alapján legalábbis azt hiszem.

(#618) Laca19 (a) válasza Jhonny06 (#615) üzenetére


Laca19 (a)
aktív tag

Megnyugtattál, hogy nem csak nekem van ilyen mások által mondott "hülye" felfogásom: én is kb így gondolkodom, hogy szerintem egy 12 ezres hamis parfüm szerintem drágább, mintha 20 ezerbe kerülne, de eredeti verziója lenne.
A 212 Sexy Man-ről olvastam, hogy az illető már régebb óta használta, már párat rendelt webáruházból (sajna nem írta melyikről), tetszett neki, jó meg minden. Akkor lepődött meg, amikor megszagolta a Douglasben, és köze nem volt az illatnak az általa használt webáruházos verzióhoz. Úgytűnik, hogy itt kib@szott nagy átverések vannak, mindent ellehet adni ellenőrzések, büntetések nélkül. Ha jól tudom, akkor a L'oréal gyártja és forgalmazza pl. az Armani, Diesel és Ralph Lauren parfümöket is (és még párat). Nem várom el, hogy sokat tegyen a hamisítások ellen, hiszen MO kis ország, de azért azt a pár internetes webáruházat nem hiszem, hogy sok pénzbe kerülne néha-néha ellenőrizni. Ez a L"Oréal érdeke is lenne szerintem, de persze lehet abszolút nem az ő feladatuk ez.

(#617) DjKoxi
Ha minden igaz, akkor a Diesel Green-t nem gyártják. Hogy mióta azt nem tudom. Érdekes, hogy ennek ellenére kivétel nélkül minden webshop árulja.

[ Szerkesztve ]

http://www.diesel.com

(#619) Jhonny06 válasza Laca19 (a) (#618) üzenetére


Jhonny06
veterán

Ha van olyan parfümöd, amit a L'oréal gyárt, akkor tudok adni egy mail címet ahol biztos, hogy fog tudni segíteni egy hölgy. Telefonon egyeztettem vele, én sem hittem el, hogy ilyen még van a világon, de ilyen rendes és segítőkész emberrel még az életben nem találkoztam. Negyed órán keresztül ecsetelte, hogy sajnálja, hogy nem a megszokott minőséget kaptam, mindent elmondott a tudnivalókról, tényleg nagyon rugalmas volt. És ezt úgy, hogy nem is tőlük vettem, még közvetve sem. Viszont ha kiderül, hogy hamisítvány, akkor sem tudják kicserélni (bár azon sem lennék meglepődve, ha a végén adnának egy újat, tényleg látszik rajtuk, hogy mindent a vevőért), mert nem attól a bolttól vetted, aki hivatalosan forgalmazza a termékeiket. Nem állnak kapcsolatban egyik ilyen kétes besorolású netes webáruházzal sem, csak Douglas és még 1-2 komolyabb üzlettel. De legalább ingyen és bérmentve bevizsgáltatják, még futárt is küldenek érte, ha nem tudod személyesen bevinni. Ez eltart egy jó ideig (több hét), de papírral már lehet komolyabban is reklamálni, legalább egy pénzvisszafizetést kialkudni, vagy valami. Szakvéleménnyel csak nem fogják rádcsapni a telefont, mert komoly következménye lehet a dolognak. Apám jogász, unokabátyám ügyvéd, úgyhogy a segítség is megvan, ha esetleg..

[ Szerkesztve ]

(#620) bandus válasza Motion_Blur (#614) üzenetére


bandus
veterán

a douglas-ben ezek mind kaphatók.igaz, hogy tényleg jelentős az árkülönbség, de ott vásárolt termékkel nekem még soha semmilyen gondom nem volt :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#621) Motion_Blur válasza Jhonny06 (#615) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Nem vagyok pesti, ez a probléma. De köszönöm szépen a válaszod :R

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#622) DjKoxi válasza Laca19 (a) (#618) üzenetére


DjKoxi
senior tag

Az egy kicsit furcsa volt, hogy ennek a dobozában már nem volt benne a növénymag. 1 éve vettem, az azelőttit meg kb 6 éve.

(#623) Jézus1969 válasza DjKoxi (#622) üzenetére


Jézus1969
tag

ami a legjobban tetszett az a sárga boss, de már sehol nem tudom beszerezni. ha valaki tudja esetleg hogy lehet-e szerezni az légyszi irja le , mert sehol nem találtam. a neve: BOSS SPIRIT

komolytalan gyerekek kiméljenek!!!

(#624) Jézus1969 válasza Jézus1969 (#623) üzenetére


Jézus1969
tag

most ezeket használom ez sem rossz.

komolytalan gyerekek kiméljenek!!!

(#625) Jézus1969 válasza Jézus1969 (#624) üzenetére


Jézus1969
tag

komolytalan gyerekek kiméljenek!!!

(#626) Jézus1969 válasza Jézus1969 (#625) üzenetére


Jézus1969
tag

égen- földön nincs! szerintem nagyon ütős illat.

[ Szerkesztve ]

komolytalan gyerekek kiméljenek!!!

(#627) Csyppa


Csyppa
senior tag

Életkor: 18
Nem: Férfi
Alaptermészet: Nyugodt
Horoszkóp: Bika
Végzettség: Lesz
Munka: Egyetem
Parfüm: Carolina Herrera 212 Men
Miért ezt: Mer' jóóóóóóó

"Basically, a computer is a very fast moron."

(#628) Laca19 (a) válasza Jhonny06 (#619) üzenetére


Laca19 (a)
aktív tag

Köszi. Sajnos sokra nem mennék vele. A régebbi Diesel parfümöket, például a Diesel Plus Plus-t még nem a L'Oréal gyártotta, hanem a Marbert Cosmetics Düsseldorf, Germany. Igaz van egy Diesel Fuel For Life-om, ami L'Oréal termék, de parfumszalon-ról rendeltem, és mint korábban említettem, ezért arról viszont számla nincs, tehát semmi papírral nem tudnám igazolni, hogy onnan lett véve, még akkor sem, ha kiderülne, hogy hamis (szerintem eredeti amúgy)

Így utólag, ha webáruházról beszélünk, talán így 3-at vállalnák még be, amelyik komolyabbnak tűnik. A korábban említett iparfumeria talán megbízható: Németországban, Ausztriában is jelen vannak és kicsit magasabb árakkal dologznak, ezért talán megbízhatónak mondanám. A parfumszalon mellett talán az szól, hogy ugyanez a Kft üzemeltette a factorystore-t, ahol 200 000Ft feletti összegű Armani, Versace öltönyök is voltak, vagy pl. 40 000Ft-os ingek. Tehát komoly cégnek tűnik. Én innen rendeltem egy kék Diesel és egy sötétkék Armani felsőt, amik eredetinek tűnnek és persze a Fuel For Life parfümöm is szerintem eredeti tőlük. Illetve van a www.illatarzenal.hu, ami vaterán is jelen van 559 pozitív értékeléssel és nulla negatívval, valaki csak jelezte/észrevette volna már ha hamis cuccokat árulnának, szerintem.

[ Szerkesztve ]

http://www.diesel.com

(#629) zs.tom


zs.tom
tag

Sziasztok!
Sokan emlegettétek itt a Paco Rabanne 1 Million-t. Az lenne a kérdésem, hogy nem tudja valaki véletlenül, hogy lehet-e kapni a rossmannban?
Előre is köszi!
üdv.TR

(#630) Laca19 (a) válasza zs.tom (#629) üzenetére


Laca19 (a)
aktív tag

Hát ha az miatt akarod a Rossmanban venni, mert előtte meg is akarod szagolni, akkor nem tudok válaszolni. Viszont ha mindenképpen ilyet akarsz, és csak az miatt akarod boltban (Rossmanban) venni, mert például megilyedtél az én esetemből kiindulva, és kerülöd a webboltokat, akkor ezzel pont szerencséd van, mert ezt meg tudod rendelni a Douglasből is.
Vagy ahogy az előző hozzászólásomban leírtam a tied előtt, a három webáruház amit említettem azok szerintem / talán a megbízhatóak közé tartoznak, mindegyik mellett szól valami, amit le is írtam.

[ Szerkesztve ]

http://www.diesel.com

(#631) zs.tom


zs.tom
tag

Szia!
Azért szeretném a rossmann-t, mert vétel előtt azért meg kéne szagolni:D
Nem ismerem ezt az illatot, de érdekelne, hogy milyen féle-fajta.
Köszi a segítséget! :)
üdv.TR

(#632) Motion_Blur válasza ToBeY (#613) üzenetére


Motion_Blur
félisten

ha még nem sikerült volna beszerezned: [link]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#633) zs.tom


zs.tom
tag

Na megvan a 1 million! :) Nem tudom, ti mennyiért veszitek, de nekem 7600-ért sikerült beszereznem egy eredeti 50-eset! Szerintem jó kis illat, bár még meg kell szokni, mert nem szoktam ennyire édes cuccokat használni.

(#634) R


R
aktív tag

valami lightosat tudnátok ajánlani? előbb utóbb hányingerem van a legtöbbtől :(

(#635) brownus


brownus
veterán

jil sander - pure

(#636) macikos válasza R (#634) üzenetére


macikos
addikt

1. Ha olyan parfümöt használsz, ami tetszik, akkor nem lesz tőle hányingered :)
2. Amikor magadra fújod, akkor nem kell jó magyar szokás szerint beborítanod vele magad.

Milyet, milyeneket használtál most? Próbálj ki valami kellemes kis Bvlgarit. Aqua vagy a sima Pour Homme, azok kellemesek.

(#637) Le Mépris


Le Mépris
csendes tag

Életkor: 29
Nem: Férfi
Alaptermészet: mániás depressziós :)
Horoszkóp: bak
Végzettség: 1 főiskolai, 2 egyetemi diploma
Parfüm: Burberry Brit (ősz-tél), Clinique Happy (tavasz, nyár)
Miért ezt: Brit, "mert klasszikusan brit, de szexin modern". A Happy pedig mert ez az egyik olyan üde illat, ami elviselhető 35 fokban.

[ Szerkesztve ]

''When all the laces are undone, when all the petticoats have fallen, the woman is dressed only in her perfume''. Pierre Louys

(#638) Le Mépris válasza zs.tom (#408) üzenetére


Le Mépris
csendes tag

A Fahrenheit 50 feletti uraknak való, nem 13 éveseknek :) (Csak szólok)

''When all the laces are undone, when all the petticoats have fallen, the woman is dressed only in her perfume''. Pierre Louys

(#639) vhunor


vhunor
őstag

Életkor: 28
Nem: férfi
Alaptermészet: nyugodt
Horoszkóp: rák
Végzettség: főiskola
Munka: regionális komm. vezető
Parfüm: Bvlgari Black, Hugo Boss, fehér Diesel
Miért ezt?: a Black örök kedvencem - testes, jellegzetes de nem túl tolakodó; a másik kettőt meg egyszerűen szeretem :) .

Ha tud valaki javasolni egy olyan friss, "tavaszi" illatot, ami nem túl virágos?

[ Szerkesztve ]

(#640) zs.tom válasza Le Mépris (#638) üzenetére


zs.tom
tag

Figyelj, kinek mi! Nekem nem jönnek be az axe és társai kommersz cuccok! Amúgy azt a hszt egy kicsit régen írtam (most 16 vagyok) és azóta már nem használom azt az illatot, mert fater elkunyerálta tőlem :) Jelenleg Chevignon Brand, Patrick Dempsey 2 és a Paco Rabanne 1 Million van!

ui: Amúgy teljesen egyetértek veled, de én valahogy ezeket az illatokat szeretem! :)

[ Szerkesztve ]

(#641) Le Mépris válasza zs.tom (#640) üzenetére


Le Mépris
csendes tag

Én is ezeket a fás, kicsit darkosabb illatokat szeretem, így a Fahrenheitet is. Innen tudom, hogy milyen, én is használtam, de sajnos még hozzám is túl "öreg". Persze egy buliba még jó lehet, olyankor az erősebb, karakteresebb illatok is elviselhetők, sőt, azok érződnek a nagy cigifüstben igazán. És a lányok imádják :)
De napközben nem biztos, hogy ajánlott fiatalabbaknak. Könnyen röhejessé válhat az ember túl férfias, vagy túl virágos-nőies illatokkal. (Voltak fekete csoporttársaim, na, hozzájuk illik az ilyesmi:)

''When all the laces are undone, when all the petticoats have fallen, the woman is dressed only in her perfume''. Pierre Louys

(#642) Le Mépris válasza vhunor (#639) üzenetére


Le Mépris
csendes tag

Akkor neked az aquás vagy a gyümölcsös illatok között kell keresgélned. A legjobb a Clinique Happy (lime, tengerviz, frézia, citrom, jázmin, ciprus, cédrus,musk), az aquásak közül Armani Acqua di Gio-t nem, mert túl sokan használják, és nem is túl jó, de Issey Miyake L'Eau d'Issey, Kenzo Power vagy Power Cologne, CK Eternity Aqua, esetleg Davidoff Cool Water (klasszikusabb). Mentás illatok közül a Cartier Roadster, vagy a citrusosak közül Azzaro Chrome...

''When all the laces are undone, when all the petticoats have fallen, the woman is dressed only in her perfume''. Pierre Louys

(#643) zs.tom válasza Le Mépris (#641) üzenetére


zs.tom
tag

Most ugye szombaton vettem meg a Paco Rabanne 1 Million-t és szerintem nagyon jó kis cucc csak még szokni kell azt, hogy hihetetlen édes! Reggel magamra fújtam egyet és még délután is simán erős volt, szal eléggé takarékos is. Sajnos a Fahrenheit csak ilyen plázás utántöltős cuccban volt egy ideig amíg apunak meg nem tetszett és el nem kezdte sunyiban elhordani :DDD
Nekem eddig az abszolút örök kedvenc amit már vagy 4 éve használok az a Chevignon Brand!!!

(#644) Le Mépris válasza zs.tom (#643) üzenetére


Le Mépris
csendes tag

Metroszexuális fiúknak való, a te korosztályodnak. Szóval ha Pesti vagy, az nem árt :) De van jobb is ebben a kategóriában. De majd legközelebb :)

''When all the laces are undone, when all the petticoats have fallen, the woman is dressed only in her perfume''. Pierre Louys

(#645) zs.tom válasza Le Mépris (#644) üzenetére


zs.tom
tag

Szerintem az, hogy milyen parfüm kinek való nagy hülyeség! Attól, hogy neked az a tapasztalatod, hogy a metroszexuális Pesti műmájerek használják attól még nem mindenki olyan. Amúgy meg igen sajnállak, ha ilyen körökben mozogsz... Az én korosztályomat illetően pedig elég furcsa asszociációid vannak...

(#646) Jhonny06 válasza vhunor (#639) üzenetére


Jhonny06
veterán

Tavaszi illatnak szerintem tökéletes a Hugo Boss Bottled. Nem tudom, hogy ezt használod-e, mert nem derült ki. Amúgy a Ralph Lauren Polo Blue-t tudom ajánlani, nagyon kellemes.

(#647) Jhonny06 válasza Le Mépris (#644) üzenetére


Jhonny06
veterán

Azt pedig már meg sem merem említeni, hogy minden második fiú ilyet vesz, finoman szólva eltűnsz a tömegben vele. Kb. mint egy Axe vagy Adidas dezodor. Nem tudom, hogy miért vetemedik valaki egy ilyen parfüm megvásárlására, semmi egyediség. Whatever, abbahagyom, még mielőtt nekem ugrik valaki.

[ Szerkesztve ]

(#648) Le Mépris válasza Jhonny06 (#647) üzenetére


Le Mépris
csendes tag

Egy idő után az ember szívesen választ signature illatot, ami az egyénisége részévé válik. Nos, ilyen tömegillatokkal ez valóban lehetetlen. Tömegesen veszik pl. az Aqua di Gio-t, gondolom, mert valahol olvasták, hogy az milyen jó meg menő. Mindenkinek ugyanolyan az illata. És közben az a vicces, hogy nem is jó az az illat, illetve van helyette sokkal jobb aqua-illat. Csak rá kellene szánni az időt a keresgélésre. És nem úgy, hogy a parfümériában beleszagolunk az illatmintákba, mert így csak a fejillatot érezzük, ami csupán vagy 5 percig érződik majd a bőrön, majd elillan.
Talán ezért érdemes az újabb illatok közül választani, amit még kevesebben használnak. Felvinni a bőrre, és ismerkedni vele, "hazavinni". Van köztük sok jó, legalább olyan jó, mint a korábbiak.

''When all the laces are undone, when all the petticoats have fallen, the woman is dressed only in her perfume''. Pierre Louys

(#649) macikos válasza Le Mépris (#648) üzenetére


macikos
addikt

Én meg úgy gondolom, hogy aki igényes az többnyire megmarad a régebbi, jól bevált illatoknál, azok legalább nem tömegcikkek :)

zs.tom: "Szerintem az, hogy milyen parfüm kinek való nagy hülyeség!"

:C

(#650) Jhonny06


Jhonny06
veterán

A Ralph Lauren Big Pony Collection-ben van két egész jó illat (konkrétan az első és a harmadik, azaz a kék és a zöld), ha valaki friss illatot keres, próbálja ki őket. Mondjuk nálam a Polo Blue az örök favorit, de ezek sem rosszak.

Új kiszemelt, bleutálisan ( :DDD ) jó:

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.