- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- bambano: Bambanő háza tája
- sh4d0w: Az Oracle hack
- PSti: Fizetőssé teszi a start gomb megnyomását a Microsoft?
- sziku69: Szólánc.
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- GoodSpeed: Apple iPad 11” (A16, 2025) 6/128GB
- vrob: Irány a 32 bit: játékprogramok 1994-1995-ben
- Elektromos rásegítésű kerékpárok
- eBay-es kütyük kis pénzért
-
LOGOUT.hu
Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt
Új hozzászólás Aktív témák
-
ZavaBalazs
őstag
nem tudom, mennyire átültethető 7 sebességesre, KMC Z9-cel van rossz tapasztalatom (800 km után kétszer is szakadt, mondjuk ott már a sor is régi volt), de haverom csepel rapidján is ez volt a gyári lánc, és <1000 km alatt annyira megnyúlt neki, hogy az 1-es nyúlásmérő bezuhant, talán még lötyögött is.
#260690Dark Archon: akkor gravelben már nem gondolkodsz? pont tegnap láttam használt bicós csoportban meghirdetve pár kisméretű gravelt a kereted környékén: [link] , [link]
-
ZavaBalazs
őstag
válasz
arcitec #260296 üzenetére
most ezt mivel érdemeltem ki
gondolom nem a dropból számoltad ki, főleg nem a szűkítő méretéből
#260298.LnB: ah, jogos. pár napra rá megjött, űrtechnológiára ne számíts
#260299Ringman: aha, én a stucni vonalában mértem, de kb a hood is ott van, kb vízszintes a rendszer. nem azt mondom amúgy, valószínűleg ellennék egy magasabb bringával is, egyszer kaptam kölcsön egy magasra állított 58-as retro giantet, azzal a 2* 30 perc alatt nem volt gond, csak nagyon fura volt, hogy kb a drop van ott, mint nekem a hood.
-
ZavaBalazs
őstag
én is ajánlottam fel ilyet, na de már mindegy
valaki amúgy mintha azt mondta volna, hogy a karoo pakkodban is lesz 25,4-re szűkítő.
#260050Ringman: jelen! nem tudom, hogy kormányközépig, vagy a tetejéig kell mérni, ennek függvényében 13,5 / 12 cm. egyszer megpróbáltam a stucnit felfordítani (+2 cm magasság), de megfájdult tőle a hátam.
-
ZavaBalazs
őstag
válasz
ZavaBalazs #259976 üzenetére
itt van a topicban a tulaj? kb 10 perccel a hozzászólásom után ez a bringa újra lett hirdetve egy adok-veszek csoportban, testvérével együtt
-
ZavaBalazs
őstag
válasz
Maximum1 #259969 üzenetére
van még ott, ahonnan ez jött
-
ZavaBalazs
őstag
a mátraháza-recsk kékestető nélkül a mátra ring útvonala, azon jártam idén. a hegyi szakasz nagyon jó, végig sima aszfalt, szép táj, kb parádtól átlag vidéki útminőség, de teljesíthető virsligumival. a nehezéről nem tudok nyilatkozni
-
ZavaBalazs
őstag
-
ZavaBalazs
őstag
ja, megjött az alis bryton mount, nyilván mint mindenki, aki kínából rendel, én is tisztában vagyok a veszélyekkel, szóval egy szavam nem lehet. gondoltam, hogy nem lesz tökéletes, de azért arra nem számítottam, hogy egy összefüggő darabon belül ilyen pontatlanságok lehetnek:
a furatok, amibe a betétet becsavarozod, kb 3-4 fokkal elfordulva vannak fröccsöntvena mindegy, oldalra feszítve rá tudtam húzni úgy a kormányra, hogy a tartó legyen ferde, és az óra egyenes, így egyáltalán nem zavaró. az inkább, hogy a 420 hátlapján levő jobb gombot nehéz megnyomni, de egyrészt azt, mint on-off/háttérvilágítás gomb, nagyon nem kell nyomkodni menet közben, másrészt ez ugyanilyen lenne az ilyen formatervű gyártói tartóval is. láttam ebből tükrözöttet is, na az már a kukában lenne, mert a bal hátsó gombhoz hozzá akarok tudni férni menet közben is.
végül is 4000-ért nem rossz ez így, de ha valakinek birizgálja az OCD-jét, annak nem ajánlom.
-
-
ZavaBalazs
őstag
válasz
6030D #259239 üzenetére
telefonnal, de ezt már megbeszéltük
hülye decathlon amúgy lespórolta a zsebet a mezről, szóval a telefon övtáskában jött velema biciklihez az esetleges segélyhívás miatt, és ha már úgyis ott volt, a futást azzal mértem. az új szériás mezre persze került, de hát így jár, aki 50%-os akcióval veszi a kifutót januárban.
-
ZavaBalazs
őstag
válasz
6030D #259213 üzenetére
oks, majd idővel kísérletezek ilyenekkel is
futást rég mértem pulzusmérős eszközzel (akkor is csak egy fitbit karkötővel), olyan 160-165 körül alakult az is, nem hiszem, hogy most nagyon más lenne. majd keresek valamit, ami tudja kezelni a bryton pántját, vagy viszem magammal a brytont futni -
ZavaBalazs
őstag
válasz
dom1n0 #259206 üzenetére
egyébként meglepően haladós, azt hittem, sokkal jobban el fog maradni a megszokott tempótól, mert amikor nagyobb útra megyek, már attól 150 körül van a pulzus, hogy felülök a nyeregbe. ehhez képest tegnap 26,2, ma 26,6 lett az átlag ezen a 20 km-es úton (a fejlődés megkérdőjelezhetetlen!
), fosnyélen volt eddig 30,5 a legjobbam rajta (mondjuk jó kérdés, hogy a 2*4 lámpa mikor hogy jött ki, ma épp elég jól)
-
ZavaBalazs
őstag
válasz
parandroid #259168 üzenetére
köszi! akkor marad a 145, ezzel kényelmes volt.
"Az a lényeg, hogy ha végeztél, úgy érezd, hogy meg tudnád csinálni azonnal még egyszer" - azzal nincs gond, 3-4 órákat szoktam 165-170 körüli pulzussal lenyomni(már amikor van rá alkalom) szóval annyira nem drámai a helyzet, csak gondoltam valamit lehetne kezdeni a reggelekkel, ami talán még hasznos hosszabb távon is.
szerintem könnyebben belövöm ugyanazt a pulzust, mint ugyanazt az intenzitást, előbbi egy konkrét szám a kijelzőn, utóbbi meg, mondjuk úgy, könnyen elkap a hév
#259173dom1n0: nem vészes, 185 cm-hez 89 kg, bmi alapján a túlsúly alsó határa.#259175Mezga Aladár + #259180-=RelakS=-: nekem is alacsonynak tűnt, a fent linkelt kalkulátor adta ki csak életkor alapján, de akkor ez kuka.
#259199avl: nem, pont a max ami jó eséllyel fix, azt nem tudtam, hogy melyik számítási mód a mérvadó.
#259200lsebestyen: itt mértem eddig a maxot:
kb 15 secen keresztül tartott a 197, gondolom innen sokkal feljebb már nem megy, ha egyáltalán.
-
ZavaBalazs
őstag
reggel mentem egy rövidet úgy, hogy a tempóra nem, csak a pulzusra figyeltem. egész jól ment, lehet, hogy elkezdeném ezt rendszeresíteni egy munka előtti 20 km körrel, hátha használ valamit. ahhoz viszont nem ártana tudni a z2 számaimat, viszont a kalkulátorban elérhető két számítási mód finoman szólva is eltérő eredményt ad:
220-életkorral (32) számolva a z2 113-132, 65 resting HR, 197 max HR (eddig ez volt a legmagasabb mérés pulzuspánttal) alapján meg 144-157. azért nem mindegyhogyan tovább?
reggel 145 körül próbáltam tartani, de ez csak egy hasraütésszerű szám volt, amin pár perc után megállapodtam. -
ZavaBalazs
őstag
válasz
-FLY-> #258728 üzenetére
bírja szuflával. nekem egy bruttó 4 órás tekerésben úgy merült a telefonom (S22), hogy a végén tele lett PR-ekkel, mert nyomtam, hogy otthon még le tudjam állítani. leállás után fél perccel halt meg.
akkor döntöttem el, hogy kell egy célszerszám, bryton 420 lett, ez állítólag 30 órát is bír kb, mondjuk annyit nem tervezek egyben tekerni
meg persze emellett erre van optimalizálva, tudja kezelni az egyéb szenzorokat, stb. -
ZavaBalazs
őstag
Ez szerintem stucni és kormány közé, nem kormány és kiegészítők közé való. Persze biztos használható az utóbbira is, csak ocsmányul fog kinézni.
Én kerestem amúgy a szűkítőt, de aztán tárgytalan lett, az alis bryton pakkban volt 25,4-es gyűrű. Mondjuk attól még berendeltem, hátha jól fog jönni valamire.Amúgy mi az oka, hogy váltott az ipar 25,4-ről 31,8-ra? Pár centi után ugyanúgy elvékonyodik, akkor meg már nem mindegy?
-
ZavaBalazs
őstag
válasz
sepyi #258221 üzenetére
kíváncsiságból: milyen michelint? nekem eddig rövid, 4000 km-es pályafutásom során csak azok voltak (23-as dynamic sportot váltott egy 25-ös lithion 2), szóval nincs viszonyítási alapom. mondjuk párszor lejtőzés közben éreztem úgy, hogy szűkülő ívű kanyarban kezd elfogyni a tapadás, de valószínűleg csak beszari vagyok.
mondjuk más kérdés, hogy a csepelre mennyi értelme lenne új gumit venni az 1500 km-s lithion helyett, kb semennyi.majd ha egyszer rászánom magam egy rendes biciklire...
-
ZavaBalazs
őstag
válasz
ISThun #257862 üzenetére
"Viszont a Pilisszentlászló - Pilismarót rész baromira bejött, nagyon jó az aszfalt, jól lehetett haladni" -
kár érte, valószínűleg pont ezelőtt a szakasz előtt fordultam ma vissza, be volt tervezve egy ilyen kör, de csak ennyi sikerült belőle, nagyon kipurcantam a hegymenetben, ilyen szarul nem voltam még biciklizés közben. mondjuk a pilisszentlászló-szentendre rész tetszett.
-
ZavaBalazs
őstag
válasz
6030D #257739 üzenetére
kemény hely, múltkor kirándultunk arra (gyalog
)
amúgy nálam második helyen mutatja, van egy Gergely Sz. 2:53-mal#257747f4lcon: nézem a cuccot, gondolkodom rajta, hogy ez belső, vagy koton...aztán nézem a csomagolást, még mindig nem tudom eldönteni, na majd talán a feliratok segítenek... hááát...
-
ZavaBalazs
őstag
válasz
Hasaggymeg #257648 üzenetére
köszi
6030D ennyire azért nem veszedelmes, legalábbis az én kölkeim eddig minden vele való találkozást túléltek, pacsi is biztos volt benne
#257683avl: na igen, ez eléggé fura, mondjuk én megvagyok ezzel is. pedig nem lenne akkora tudomány, külön is árulnak hozzá lencsét (mondjuk jó lehúzós áron), akkor meg már miért nem lehet másmilyet is. ja, lencse: az kicsit béna szerintem, hogy nem tudsz vele mit csinálni sötétedés esetén. nem tudom, más ilyen sisakoknál ez hogy van, de látatlanban azt gondoltam, hogy feltehető fejjel lefelé is, annak a mintájára, mint amikor a napszemüveget tűzik be fejjel lefelé a sisak szellőzőnyílásaiba.
#257694dom1n0: talán a kajás részét leszámítva tippre minden más releváns oda is.
hajrá!
-
ZavaBalazs
őstag
válasz
Dark Archon #257644 üzenetére
ja, persze, nem azért, ez nem összeg.
de ezt jó tudni, lehet, hogy valamikor belevetem magam. gondolom 25-ös külsőnél elég lehet kb 30-40 ml trutyit belenyomni?
településen belül biztosítva/lezárva, országúton free for all (de úgy emlékszem, csak egy autóval találkoztam, érdekes módon az elvileg teljesen lezárt bucsu-szombathely szakaszon), de kereszteződéseknél ott is álltak rendőrök/szervezők. tavaly ezt be is szoptam, pont a vasember közben akartam kimenni ausztriába sörért, aztán fél órát álltam egy körforgalomnál
-
ZavaBalazs
őstag
válasz
6030D #257642 üzenetére
ja, kösz, szóval itt a befutó
-
ZavaBalazs
őstag
válasz
6030D #257629 üzenetére
na persze, a bicikli része menne, de a másik kettő magában sem... de ha jövőre te is jönnél, szállást tudok intézni
defekt: annyira azért nem vagyok elvetemült, hogy ezt gyakoroljam, jobb időtöltést is el tudok képzelnisajnos az én felnim is olyan, hogy nehezen megy le/fel a külső, legutóbb, amikor időre mentem (komp), kb 20 perc volt, pedig siettem, ahogy tudtam.
#257631dom1n0: amikben mindenképp nehezebb: nincs a fordulónál az 1 nyugis lélegzetvétel, nincs a medence alján a csík, ami alapján tudod az irányt (sógor szerint én úsztam a legtöbbet, olyan cikkcakkban mentem
), szóval sokat váltogattam mell és gyors között, hogy előre is lássak kicsit, illetve a forgalom... mivel tudtam, hogy a leglassabbak között leszek, az elején nem volt baj, mert csak simán lemaradtam a mezőnyről, de aztán amikor a következő turnus beért, akkor arra is kellett figyelni, hogy ne az ideális íven ússzak. most csak hátra kellett figyelnem, de 2 hete mentem a kopaszi-gátra kipróbálni a nyíltvízi úszást, akkor sok lassabb volt előttem, kellett rendesen kerülgetni, az elég idegesítő volt, nem tudtam rendesen beállni tempóra.
bicó részen kb 240 méter szint volt, elég könnyed, a legtöbb meredekebb kaptató előtt lejtő is volt, neki lehetett menni lendületből. strava
ez volt az első, hogy mindhármat, előtte hétvégén próbáltam a bicikli+futást, hogy azért ne teljesen vakon menjek bele (hasznos volt, mert nagyon éhes voltam közben, enélkül lehet nem viszek ennyi kaját)
de, spd, egy ilyenem van. fűzős mivolta miatt nem épp triatlon-kompatibilis, láttam, hogy akiknél számít az idő, azok boás/cipzáras cipővel, előre becsatolva nyomták, de én nem mentem ennyire rá az optimalizációra.
fú, tök jó hangulatú, haverkodós volt, persze gondolom az élmezőnyben stresszesebb, kicsit hidegebb lehet a hangulat, mivel én csak magammal versenyeztem, más volt. a depós szomszédok biztattak, tippeket adtak, a frissítőkön a szervezőknek mindig volt 1-1 támoagató szavuk. a pacsizós kölyköket meg ugye már említettem#257632Dark Archon: köszi!
hát, valahogy a tej fel sem merült bennem. egyrészt gondolom ezekbe a nímand decathlonos belsőkbe be se tudom tölteni, másrészt meg 7 / 7,5 barra fújom a kerekeket, kérdés, hogy annál mennyire működik?
#257637vallas: vedd meg nyugodtan a bérletet, az elején, amikor van hely hova javulni, szerintem gyorsan fogsz fejlődni. január óta kb 10* mentem el úszni, ez volt az össz felkészülés, a térd miatt sokat ki kellett hagyni.
ja és persze köszi!itt a befutó a nagyobbikkal, soha rosszabb vezérszurkolót.
-
ZavaBalazs
őstag
vasi vasemberen jártam, rövid beszámoló:
az ötlet onnan jött, hogy télen a lecsökkent biciklit futással pótoltam, és rögtön (magamhoz képest) egész jól ment, az már kétharmad triatlon, feleségem családja meg szombathelyi, szoktak kijárni a vasemberre nézni/szurkolni, akkor meg már miért necsak a teljesítés volt a cél, meg persze azért a saját legjobbamat nyújtani.
sajnos a térdem februárban úgy bedöglött, hogy kb májusig a biciklin kívül el se tudtam kezdeni rendesen készülni rá (nulla futás, valamicske láb nélküli úszás), de utána is óvatosan, legalább a biciklivel az állóképességen tudtam dolgozni.
úszás: ebben igazi antitálentum vagyok, egész az eseményig rezgett a léc, hogy egyáltalán az előírt limiten belül (50 perc az úszásra + bicikli előtti depóra) meglesz, majd a szervezők megnyugtattak, hogy az nem vérkomoly limit, csak a városi lezárások miatt nagyjából akarják tudni, hogy mi merre meddig. nem segített, hogy a bokás időmérő ketyere a vízbe érve rögtön meglazult a bokámon, 10 másodperccel a rajt előtt téptem le a bokámról, és tuszkoltam be a ruhámba (ezzel, ha jól sejtem, sikerült kicsit megborítani a részidős kijelzést az evochip holnapján, szóval ha valaki triatlonra adná a fejét, nagyon szorítsa rá a bokára azt a szart) végül azért meglett a limit, egy komótosabb depóval is 49:40 után már biciklin voltam.
szemléltetésül: ennyire vagyok gyors, táv 20-25%-a utáni állapot: [link], bár az elejét ki lehetne zárni bolyozásért.
avagy: a 15 perccel később rajtoló senior mezőny közepén jöttem ki a vízből, a fél órával (!) később rajtoló csajok közül az első kb másfél km bicikli után előzött meg.
bicikli: ezzel nem volt gond, majdnem 30-as átlag, talán meg is lett volna a frissítőpont nélkül, de a 2 kulacs bekészített pia kb el is fogyott a frissítőig tartó 20 km alatt. géleket, zseléket nyomtam ezerrel (meg a frissítőnél kaptam egy banánt), mert az úszástól megéheztem, futás közben meg nem tudok enni. az útvonal kellemes volt, nem egy buba, de ez nem volt meglepetés, 2 hónapja már kipróbáltam az utat. az akkori átlagra most majdnem egy egész kph ráment, pedig itt körítés is volt.
a depóban volt pármillió forintnyi biciklikicsit kilógtam lefelé a jó kis csepellel, de nem vészesen, előztem tagot valami alsó hangon 25 éves, sárhányós, zörgős-nyikorgós, valszeg 3x6 váltással szerelt 26-os hauseren
futás: itt már azért kezdtem kipurcanni, a 2,5 km körökön alsó hangon 4* belesétáltam 10-20 másodpercekre, hogy összekapjam magam (2 frissítő, 2 random hely). de itt már tudtam, hogy megvan, kis túlzással lesétálhattam volna a távot, és akkor is beérek 4 órán belül. helyi kisgyerekek kiálltak a körre pacsit adni, egyet sem hagytam ki, mindig adtak egy kis löketet, nagyon cukik voltakami pedig a non plus ultra: nagyon hálás vagyok a szervezőknek, hogy nem ragaszkodnak foggal-körömmel ahhoz, hogy ez egy steril vérprofi esemény, és volt rá lehetőség, hogy a nagyobbik fiammal kézenfogva fussak be, a kisebbik meg a nyakamba akassza a befutóérmet. mondhatnám, hogy ennél nem kell több, de a nagyfiam még alkotott: csinált egy szurkolói táblát, amit teleírt "APA" meg "17" (a rajtszámom) feliratokkal, és folyamatosan tartotta, majd amikor a család szólt neki, hogy azt elég akkor, amikor jövök, közölte, hogy "én akarom, hogy lássa mindenki, hogy az én apám a 17-es rajtszámú"
sérülés nincs, csak nagyon szépen rám barnult egy női úszódressz sziluettje az ujjatlan triatlonos egyberuhának köszönhetően (jövő héten megyek nyaralni, fasza lesz). 3:24 lett a vége, ez kb úgy jön ki, hogy 1,5 km úszás 43 perc (
), 42 km bicikli 1:24, 10 km futás 1:06, a maradék meg a depó. jövőre ugyanitt, hátha betolom 3 óra alá, elég hozzá mindenből 6 percet javulni, a depóban 3 perccel kevesebbet tölteni, meg a városnak befejezni a körforgalmat az emlékműdomb előtt, hogy ne tegyenek rá az útvonalra egy 2 km-es/4 perces kerülőt.
ja, jut eszembe: ez az instant defektjavító ér valamit? gondoltam veszek egy ilyet, hogy verseny közben ne kelljen pótgumival bajlódni, de a decathlonos eladó szerint kb 5 km-t nyerek vele... viszont aztán a depóban a szomszéd gyerek TT bicaján a nyereg mögött volt egy ilyen (vagy csak ilyesmi?), ő meg csak nem viccből vitte magával, tekintettel arra, hogy ő a tavalyi győztes, ill. az idei második
-
ZavaBalazs
őstag
válasz
Hasaggymeg #257617 üzenetére
ne általánosítsunk, kérem
nem minden csepel agyontuningolt landrider.
-
ZavaBalazs
őstag
válasz
patyil #256828 üzenetére
szemüveggel használom én is, lazán befér alá, elöl még az ujjamat is be tudom dugni a szemüveg meg a rostély közé, oldalt azért szűkösebb. sajnos bolti készleten nem tartják, szóval próbálni csak úgy lehet, hogy megveszed online, és ha nem passzol, akkor átvételnél azzal a lendülettel vissza is adod nekik.
-
ZavaBalazs
őstag
fentebb linkeltem a decathlonost, én megelégedéssel használom. tegyük hozzá, hogy a fejem sosem volt izzadós, szóval a szellőzésről, vagy annak a hiányáról nagyon nem tudok nyilatkozni... az alap decás országútis sisakot váltotta, annál szerintem nem rosszabb.
-
ZavaBalazs
őstag
válasz
Jester01 #256250 üzenetére
ácsi, egy szóval nem mondtam, hogy etyek-gyúró között van annyi emelkedő, az asszonyos rész már a teljes távról szólt. a hsz első felében az "elszórt" mondjuk többre vonatkozik kettőnél, lehet rosszul lőttem be a szakaszt, egyszer voltam csak, az se tegnap volt. de emlékszem, hogy a kelleténél több olyan volt, hogy vigyorogva száguldok lefelé 60-nal, kettőt pislogok, és már 10-zel szüttyögök fölfelé.
#256251Hasaggymeg: fordítsuk meg, a jelenlegi megoldás kb olyan, mintha az M1-et budaörs-bicske között úgy oldanád meg, hogy budaörs, kopárok, budakeszi, fekete-hegy, nagykovácsi, nagy-szénás, piliscsaba, zsámbék, bicske. ugye, hogy annyira nem logikus?
pedig tényleg van ilyen, asszonnyal nem vállalnám be, de hasonló lapos távot simán.tegyétek félre a sok éves-évtizedes biciklis tapasztalatot (nekem könnyebb, mert még csak 1 évnyi van
), és próbáljátok mugli szemmel nézni a bubát, elvégre ez nekik (is) készült.
-
ZavaBalazs
őstag
válasz
MPowerPH #256220 üzenetére
sok különbséget nem látok a bicikli, meg az utcán tartott bevásárlókocsi közt ilyen szempontból, max a láncot (de fulton waxol, külsősként kérdezem, hogy az tisztább megoldás, nem?
)
szerintem tök érthető, hogy egy 200 kilométeres körre nem visz magával lakatot, aztán vészhelyzetet így tud csak megoldani. lehet, hogy csak egy csepel landrider, de én se hagynám kinn lezáratlanul. -
ZavaBalazs
őstag
válasz
Szakbarbár #256182 üzenetére
kiegészítve, amit írtál: az etyek-gyúró közötti elszórt 10-14%-os emelkedők magamfajta lelkes hobbistáknak sem kellemesek, hát még a mugliknak, akár tudnak váltani, akár nem. márpedig ez az útvonal nem "lelkes hobbista változatos edzőpályája" céllal
jött létrekellett volna létrejöjjön, hanem "bicikliút az egész családnak" céllal. a fiaim még kicsik, szóval ilyen téren nem tudok nyilatkozni, de a feleségemmel biztos nem indulnék neki, mert kb a harmadik meredek emelkedőn való biciklifeltolás után menne el a kedve az egésztől, főleg ha közölném vele, hogy még 10 ilyen van. pedig amúgy lehetne vele menni, nem a táv a probléma, pl ha mondaná, hogy menjünk el szobig meg vissza (kb 110-115 km), akkor nem vitatkoznék, de a bubát nem vállalnám vele. valószínűsítem, hogy akik kritizálják, azok nagyrészt ilyen irányból közelítik, nem olyanból, hogy nem tudnak váltani, és 48-14 áttéttel csodálkoznak, hogy nem megy a 10+% meredek emelkedő.
-
ZavaBalazs
őstag
válasz
Fall-N #255852 üzenetére
ja, itt most a "random normál kinézetű nadrág" gyűjtőfogalommá silányult verziójára gondolj a farmernak, ne a levi'sre és társaira.
de azt nyáron nem nagyon veszem fel, inkább télire van ott a téli softshell futónadrág cseréjeként, nyáron le tudom tekerni azt a 2*25-30 percet utcai rövidgatyában is. póló viszont mindig cserés.
-
ZavaBalazs
őstag
-
ZavaBalazs
őstag
válasz
Rodzser Mór #255583 üzenetére
igazából elég a kereket rátámasztani a sínre, utána már nem kell emelni, csak függőlegesbe kell dönteni. raktam már fel 16 kilós biciklit (amikor vettem a szállítót, először az ősmontival akartam kipróbálni
), nem volt vészes. ha tudsz padka mellé parkolni, akkor még könnyebb.
-
ZavaBalazs
őstag
válasz
6030D #255413 üzenetére
sajnos lámpánál belementek hátulról, eleje-hátulja megnyomva, 6 centivel rövidebb az autó, lehet gazdasági totálkár.
...vagy a corvette-re gondolsz?jövő hétvégén sporteseményen veszek részt, viszont most vettem észre a kiírásban, hogy a részvételhez éves amatőr regisztráció / versenyengedély kell, amihez meg sportorvosi vizsgálat. még sosem voltam ilyenen, mire kell számítani, mennyi idő egy ilyen vizsgálat? egyáltalán végig tud menni jövő szombatig a vele járó adminisztrációval együtt (tegyük fel kapok erre a hétre időpontot), vagy beszoptam?
esetleg valakinek van bevált sportorvosa, lehetőleg észak-pest vonzáskörzetében? -
ZavaBalazs
őstag
még a következők merültek fel:
- 420-asom van, működik vele a rövidebb, vastagabb szárú verzió, vagy útban van a jobb hátsó gombnak?
- szoktak ezekhez fixen 25,4-es szűkítőt csomagolni, vagy ezt is figyelni kell? -
ZavaBalazs
őstag
válasz
chubby2o6 #255128 üzenetére
köszi, ezek nem tűnnek rossznak (ha jól sejtem, tapasztalat nincs vele, ugye?)
#255130mauimagic: köszi, de biztos ami biztos, maradok a brytonhoz valóknál. valamit magyarázott az ismerősöm, hogy a garminosba is belemegy a bryton, de nem az igazi, talán hiányzik valami rögzítőpöcök/dudor?
#2551396030D: fú, passz, hogy ebbe belemegy-e, elég eltérőnek tűnik ahhoz, hogy ne erőltessük.
#255141ZolkoW: na, igen, ez az elfordulásos dolog lesz az. gondolom akkor ezek (1, 2) közül valamelyik az, ami neked bevált, melyik az, amelyik nem?
-
ZavaBalazs
őstag
jut eszembe, gazdaságos ajánlás bryton előrenyúló konzolra? lehet kínai is, vagy ha valakinek van fiók alján lapuló fölös darab, azt is leboltolhatjuk.
-
ZavaBalazs
őstag
válasz
Fall-N #255026 üzenetére
ja, az nyilván más. mondjuk nálunk asszony csomagtartósához is csak 2 pöcök meg egy gomb kell, igazából alapvetően külön tároljuk mindig az üléseket, és csak akkor kerülnek fel, ha használjuk
-
ZavaBalazs
őstag
válasz
Fall-N #255024 üzenetére
micsoda? egy kattintás kikapni a konzolból a gyerekülést, nem vinném magammal sehova feleslegesen. én akiket üres gyereküléssel látok, azok nagyrészt vagy ovi-munkahely között vannak épp, vagy a gyerekülést táskatartónak használják, de persze van egy kevés olyan is, akit nem érdekel, hogy ezzel kemény wattokat bukik
, és nem szedi le.
-
ZavaBalazs
őstag
válasz
Napfénysüti #254951 üzenetére
hát az nem az igazi, ja. elég nehéz elérni, meg belőni az erőkifejtést. mondjuk én nagyon keveset vagyok lenn, ha meg igen, akkor már előtte úgyis felváltottam, szóval ez annyira nem zavar.
cserébe szerintem (fent fogva) kényelmesebb a pöcök, meg a mozgó elemek is kevésbé bonyolultak, nem billent fékezésnél egy akkora bunkót, mint a shimanónál, lényegében a fékkar csak egy sima fékkar. -
ZavaBalazs
őstag
válasz
Napfénysüti #254932 üzenetére
jaja, campánál fékezés közben gyűrűs/kisujjal lehet leváltogatni gond nélkül (csak kicsit gimnasztikázni kell hozzá). mondjuk tippre ez inkább sora probléma lesz, mint antik probléma, egyszer járt nálam kölcsön egy RSX fékváltókaros bicikli, úgy emlékszem az is tudta, pedig az kb 30 éves cucc.
szerk.: mármint váltani lehet fék közben, de nem a fékkarral
-
ZavaBalazs
őstag
válasz
szimpláncsak #254790 üzenetére
ha velem csattan, még az is lehet, hogy ez lett volna, de így nem az én dolgom volt. mondjuk amilyen agresszívan fröcsögött a csávó, megértem, hogy a srác a fight or flightból az utóbbi mellett döntött.
-
ZavaBalazs
őstag
válasz
Hasaggymeg #254767 üzenetére
+ #254769lsebestyen: szerencsére tudom türtőztetni magamat, falra hányt borsó lenne, pedig amúgy szeretek vitatkozni
de ha már hülyeautós-hülyebiciklis témánál vagyunk, múltkor a késő esti minekmentoda gázolás után elfelejtettem megírni egy múltkori esetet, aminek szemtanúja voltam:
irodából hazafelé az újpesti Attila úton megyek, ez egy egyirányú, bicikliseknek kétirányú út. ettől a szakasztól kezdve (taxis irányába tovább) elég szűkös, ha látom, hogy a távolban jön szembe autós, felmegyek a járdára, gyalogos úgyse jár rajta sose. na, múltkor ennél a szakasznál beértem egy másik biciklist, szemből messze egy autó, én rögtön megyek fel a járdára, srác marad az úton. ahogy az autó már elég közel ért, a srác látta, hogy szűk a hely, és az autós sem törekszik rá, hogy több legyen, megállt az út legszélén, letámasztotta a lábát a járdára, még a biciklit is kidöntötte egy kicsit. a járdán elmentem mellettük, majd pár másodperc után hallom a tipikus karosszérián csattanó hangot, 10 mp múlva ordibálást, akkor már megálltam nézelődni. srác "kizárt dolog, hogy ezzel leállok baszakodni" arckifejezéssel zúg el mellettem 25-tel (feltételezem, mert ebike-os volt), autós meg üvölt, hogy menjen vissza. odakiabálok neki, hogy biciklisnek kétirányú, tök jogosan ment ott a srác, válasz: "de nekem van elsőbbségem!!!"
aztán nekem is elkezdett üvölteni, hogy menjek oda hozzá, de csak egy kiröhögést kapott.
na, itt mi a verdikt, srác minekmentoda, hiszen én mögötte tudtam a jó megoldást, vagy az autós volt a hülye, nincs elsőbbsége/ha lenne is, akkor se okozzon balesetet? (a kérdés költői)
-
ZavaBalazs
őstag
válasz
Fall-N #254756 üzenetére
nem kávézom, helyette harmadik napja olvasgatom a kommenteket a bpi autósok fb bejegyzése alatt, kitűnő vérnyomásnövelő. "hülye biciklis miért nem tolta a zebrán" (mert biciklis átvezető), "miért nem a biciklisek adnak elsőbbséget az autósoknak" (mert 30 méterrel előtte van egy zebra, 10 méterrel utána meg a főútnak is elsőbbséget adnak), "az egy teljesen lehetetlen kereszteződés, nem lehet látni a bicikliseket" (1, talán akkor lassabban kéne megközelíteni, 2, ha tényleg a híd alól jött a biciklis, akkor kb 30 métert haladt egy teljesen jól belátható szakaszon, mire elütötték), "köcsög biciklisek nem fizetnek útdíjat, kötelező biztosítást meg parkolási díjat se" (hmm, egész jól hangzik ez a biciklizés dolog, ki kéne próbálni
)
mindamellett, hogy nem értek egyet a sisak hiányával, pár kilométerre is felveszem, itt is jó eséllyel életet mentett volna... de nem kötelező viselni, szóval ez nem felmentő tényező. -
ZavaBalazs
őstag
válasz
Mezga Aladár #254148 üzenetére
téves, ez a landrideren mutatna jól.
-
ZavaBalazs
őstag
válasz
6030D #254090 üzenetére
ujjatlan egybecucc, azt már januárban beszereztem, akkor volt kifutós 50%-os a dekában
rövidujjú jobb lett volna, de nem érte meg a 2,5-szeres árat. enyhén párnázott, aminek annyira nem örülök, 40 km-n megvagyok nélküle is, futás-úszás közben viszont biztos zavaró. majd kipróbálom a hetekben mindenre, max nekimegyek kisollóval
-
ZavaBalazs
őstag
válasz
Fall-N #253161 üzenetére
ja, persze, csak viccelődök vele én is. retróból nekem is csak a modern alkatrészek/megoldások, retro design jön be (random példa, mondjuk ez is lehet, hogy kapna egy modernebb kormányt, nem tudom, mennyire zavarna fékváltós fogásnál a kormány lejtése... de asszem nem fenyeget a veszély, hogy lesz egy ilyenem
), nekem (a nyilvánvalón, azaz a vázon levő váltókaron kívül) a kormányon kívül vezetett bowdenezés a mumusom, főleg ezek a felfelé kiálló fékbowdenek néznek ki ocsmányul.
fateromét amúgy pont nemrég alakították át valami magasított egyenes kormányosra, a tetőcsomagtartótól tárolóig tartó 200 méter pont elég volt nekem belőle. -
ZavaBalazs
őstag
válasz
jojjer94 #252969 üzenetére
oks, ez így tényleg nem vészes
én csak az ebike-bikeprón néztem körül gyorsan. mondjuk igazából nekem ez a 9 sebességes 12-26 is kb mindenre elég, a standard 11-28 annyit változtat a kiosztáson, hogy berak az aljára egy 11-est, amivel 65-70 helyett 75-ig tudok beletekerni, meg a tetején 26 helyett 25-28 van, ami meg annyira nem oszt, nem szoroz. 11-32 már szignifikáns lépés lenne, de ott meg pont a mostanában haladásra használt 15, ill 17 fogas opciókat buknám.
na mindegy, úgysem egyhamar fogok váltani, de akkor jó tudni, hogy mégsem olyan drága fenntartani. -
ZavaBalazs
őstag
válasz
fulton #252961 üzenetére
ki tudja, lehet, hogy lassabban kopik
engem inkább az alkatrészek ára rettent el, elég
smucigárérzékeny vagyok. 9 sebességesnél 7-9 körül van egy sor (lenne, ha shimano lenne ehelyett a hülye szabvány helyett, így 15 körül van), a kmc lánc meg 6-7 ezer forint, ugyanezek 11 sebességnél dupla-tripla körül mozognak, és nem hiszem, hogy nekem adna túl sok pluszt az a +2 fokozat*. 10-es alkatrészek csak minimálisan drágábbak, szóval a szembejövő apróhirdetéseknél már csak akkor csorgatom a nyálamat olyan bringákra, amiket úgysem veszek meg, ha 2x10 van a leírásban.
*jó, rendes lejtőkre biztos jó lenne egy 11 fogas, 65-70-nél már pattogok 130-as pedálfordulattal a biciklin
-
ZavaBalazs
őstag
válasz
parandroid #252278 üzenetére
na de kérem, a csepel torpedo más kávéház, az rendes retro acélvázas bicikli (hatását kelti)
viccen kívül lehet inkább azt választanám az elops helyett, nekem is ez van, csak nem SS kialakítás, hanem országúti, ahhoz képest, hogy ezen egy SS-hez képest van pár extra alkatrész, mindenestül (megpakolt nyeregtáska, lámpák, óra, pumpa) van kb olyan nehéz, mint az elops pucéran. -
ZavaBalazs
őstag
válasz
Szakbarbár #252004 üzenetére
hosszú nincs, sok kis sunyin meredek emelkedő van benne elszórva, legalábbis a közepén.
-
ZavaBalazs
őstag
válasz
flash- #251956 üzenetére
szerintem ezzel nem lesz gond, mondjuk én nem vagyok szaktekintély.
de ha ez megnyugtat, sógorom most sokkal nagyobbat nyúlt bele, mint te tervezel: régi 7 sebis biciklibe rakott bele úgy egy 10-es sort, hogy a 9-es fogaskereket egyszerűen kihagyta, hogy beférjen a vázba/felférjen a szabadonfutóra, gond nélkül vált.
szintén 12-14-15-... lett a kiosztás.
Hasaggymeg: miche sort rak, de shimano rotorra, miche gyárt shimanóra, michebianchirégicampára, meg campára is (releváns hsz). ezt speciel pont vágom, mert ebbe tavaly én is beleszaladtam, régi campa szettem mellett miche sor van, miche szabadonfutóval, és berendeltem rá egy modern campát. legalább a srácnak, akinek továbbadtam, megspóroltam a postaköltséget.
-
ZavaBalazs
őstag
válasz
flash- #251953 üzenetére
ez szerintem nem lesz jó shimano rotorra, ez a régi campa/miche bianchi szabvány lesz.
-
ZavaBalazs
őstag
én voltam ennek a mátrai állomásán, volt ott félprofi versenyzőtől pinarellós kötözöttsonka mamilon keresztül (remélem nem topiktárs! ha igen, bocsi
) a lepukkant ősmontiig minden. ez nem kifejezetten verseny, inkább egy szervezett közös biciklizés, csak lemérik az idődet is. mi tippre nagyságrendileg hasonló szinten lehetünk egy olyan távon, mint a mátrai (100 km, 1200 szint, nettó időre kb 26-os átlag sikerült), ott kb az indulók harmada futott be előttem, lefelé biztosan nem fogsz kilógni, sőt, hát te errefelé tekeregsz nap mint nap
-
ZavaBalazs
őstag
ez az esemény pont neked valónak tűnik: pilis ring
én még gondolkodom rajta, jó lenne, de én nagyon gyorsan kipurcanok felfelé, itt meg nem lehet kipihenni síkon, mivel olyan nincs (lefelé meg nyilván bele kell tekerni), 6 napra rá meg másik esemény van, amire nem tudom, mennyire lenne jó ráhangolódás...
-
ZavaBalazs
őstag
ja, jól van, akkor az a fagyökeres rész, amiről én beszéltem, az kimaradt (amúgy a váci rész a komptól kicsivel a pumpapálya előttig is megér egy misét, mondjuk ott úgyis sokan sétálnak, de akkor ha jól sejtem, ettől is megmentett a sors
)
erre a csodálatos szakaszra gondoltam, amúgy a táj jó, meg minden, de maga az út... léptess kicsit erre-arra, nézelődj, hátha beugrik. -
ZavaBalazs
őstag
ahogy nagymarosról kiérsz, jön egy szakasz, ahol betonpanelekből(?) van kirakva az út, alapjáraton csak zökkensz 10-20 méterenként az illesztéseken, de vannak benne kisebb ugratók, meg átlóban megbillent paneles hullámvasutak is. tart egész addig, amíg kismaroson bemész az utcákra, kb 4 km, ezt én annyira nem szeretem.
nem tudom a hazafele meddig tart, lehet, hogy a megyeri híd előtti nem lámpás zebrára gondolsz? a tempósan közeledés is stimmelne, mert dunakeszi felől ott lejtőn jössz. ott cselesen a gyalogúton kell megtenni azt a 30-50 métert, csak aztán vissza a bicikliútra, mert a gyalogúton is jönnek a huplik. -
ZavaBalazs
őstag
azonos cipőben evezünk, csak nekem pont nem a biciklitől, hanem - érthetetlen, tudom, de - az úszástól purcant ki februárban a térdem. azóta futás, úszás minimálra véve (úszni lábbójával járok néha, most kezdem csak visszahozni a lábtempót, de fájdogál így is, a futás viszont egész értelmesen megy térdrögzítővel <- ez mondjuk régi barát, évek óta ebben tudok csak futni, mert már egy ideje szarok a térdeim, de idén borult ki a bili), pedig <2 hónap múlva triatlonverseny (esetemben triatlontúlélés
) lesz. március elején még csak gyulladáscsökkentőt meg porcerősítőt írt fel az ortopéd doki, de április elején komolyabb javulás híján kaptam rá egy szurit is (optivisc single 90mg). egyelőre nem érzem tőle a megváltást, persze jó kérdés, hogy mennyi idő alatt kéne hatnia, meg hogy mennyire ez a megoldás az én konkrét problémámra.
azóta gyógytornász is látta, először megcsinálta azt a tesztet, amin az ortopédnál megbuktam (Zohlen teszt, ha jól emlékszem ez annyi, hogy feszített izomzatnál felülről rátart a térdkalácsra, és ha problémás az ízület, elég fájdalmas), majd 5 perc gyurma után megint, és akkor már semmi fájdalmat nem okozott. nekem a következő gyakorlatokat adta, persze your mileage may vary, de ha gondolod próbáld ki, és amit jónak érzel, tartsd meg:
-hanyatt fekszel, felhúzott láb, egyik sarkad a másik térdedre rakod, azonos kézzel lefelé, ellentétes kézzel befelé feszíted a felrakott lábat
-hanyatt fekszel, felhúzott láb, felváltva befelé döntögeted a lábaidat, a térdet a padló felé közelítve
-hanyatt fekszel, egyik láb nyújtva, másik behajlítva, a térdedet egyszerre húzod fölfelé és befelé
-térdelsz kutyában, egyik lábat hátra felemeled, másik térden hintázol előre-hátra
-kicsit terpeszben térdelsz, megpróbálsz beülni a sarkaid közé (mint a kisgyerekeknél a W-ülés, csak szorosabb térddel)
-hengeren gurulsz comb teljes hosszában, plankben 2/oldalfekvésben 1 lábbal
-lépcsőre/padkára feltett visszafeszített lábfej + nyújtott lábmondjuk érdekes, hogy nekem pont a biciklitől nem jött elő (és az ortopéd doki is azt mondta, hogy azt nyugodtan csináljam), az első diagnózis óta volt 140, 100, 80, 80, 70 km biciklizésem egy seggel, és semelyiktől nem gebedtem le, de a múlt héten úsztam másfél kilométert, ebből mindössze 350 métert lábtempóval (gyors), attól meg annyira szar volt, hogy 4-5 napig nem mertem terhelni.
-
ZavaBalazs
őstag
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Azonnali fáradt gőzös kérdések órája
- TCL LCD és LED TV-k
- Fortnite - Battle Royale & Save the World (PC, XO, PS4, Switch, Mobil)
- HiFi műszaki szemmel - sztereó hangrendszerek
- Egérpad topik
- Filmvilág
- Androidos tablet topic
- Eredeti játékok OFF topik
- Mibe tegyem a megtakarításaimat?
- Politika
- További aktív témák...
- BESZÁMÍTÁS! GIGABYTE B450 R7 5700X 32GB DDR4 512GB SSD RX 6700XT 8GB COOLER MASTER CMP 510 CM 750W
- HGST HUH721010AL5200 10TB 7.2k SAS HDD, DELL branded, nettó 40000Ft + ÁFA, 1 év garancia
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad T495 - AMD Ryzen PRO 5 I 16GB I 256GB SSD I 14" FHD I Cam I W11 I Gari!
- LG 48C2 - 48" OLED EVO - 4K 120Hz 1ms - NVIDIA G-Sync - FreeSync Premium - HDMI 2.1 - A9 Gen5 CPU
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 5 5600X 16/32/64GB RAM RX 7600XT 16GB GAMER PC termékbeszámítással
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest