Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum IV. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#35751) KaraDani válasza venember83 (#35749) üzenetére


KaraDani
addikt

Tudom, hogy nem kötelező, attól még nem értem őket.

(#35752) dqdb válasza KaraDani (#35751) üzenetére


dqdb
nagyúr

Sőt, a legtöbbjük elcsodálkozik és szóvá is teszi, amikor beszállás után automatikusan bekötöd magad ...

A sokadik sisakflame-be nem szállnék be, de amikor ideiglenesen nem volt sisakom, akkor hasonlóan védtelennek éreztem én is magam, mint ludsimon.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#35753) ludsimon válasza Xantomas (#35743) üzenetére


ludsimon
veterán

Ezek aztán érvek. :DDD
Inkább akkor a halál? :U
Na mindegy, maradok venember álláspontján.
Nem erőltetem.

Más:
Befelé a suliba jövet történt most egy kellemes.
Soha többé nem próbálok versenyezni a busszal, vagy a kukásautóval.
Bejött elém egy kukásautó a Rákosi úton, végig szélárnyékban jöttem az Örsig.
Marha jó volt! :C

A Fogarasi úton már nem tudtam hova váltani, rágyorsított, jól befostam, de szerencsére tudtam még annyit pörgetni, hogy szélárnyékban maradjak.
Saccra 40-50 km/h között mehettem, nem kapcsoltam be a gps-t.

undefined

(#35754) amargo válasza KaraDani (#35751) üzenetére


amargo
addikt

Ha jól emlékszek a késelések és támadások miatt lett így és ezért nem is használják, mert könnyebben megvédik magukat, állítólag.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#35755) venember83 válasza amargo (#35754) üzenetére


venember83
nagyúr

Ha nem is védik meg, de ki tudnak ugrani, legrosszabb esetben. Az övvel macerás.

(#35756) Jofi81 válasza KaraDani (#35746) üzenetére


Jofi81
őstag

48. § A közlekedésben való részvétel külön feltételei
(5) Nem kell becsatolni a biztonsági övet:
b) a taxi gépkocsi vezetőjének, ha taxi üzemmódban utast szállít;

(#35757) KaraDani válasza amargo (#35754) üzenetére


KaraDani
addikt

Ez nem jutott eszembe, mondjuk nem tudom mennyire "mondvacsinált" indok...

Jofi81: kösz, de tudom, hogy nem kell. Kérdésem arra irányult, hogy önszántukból mért nem teszik? Sisakot se kötelező hordani, a biciklisek nagy többsége mégis hord a saját érdekében.

[ Szerkesztve ]

(#35758) rii válasza ludsimon (#35753) üzenetére


rii
nagyúr

vigyázzál a szélrányékkal, nehogy befékezzen elôtted (-:
tény, hogy jól "húznak"

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#35759) venember83


venember83
nagyúr

Amúgy tegnap rendeltem egy Uvex Magnum sisakot, remélem, hogy nem csak kamu termékként volt fent az oldalon... Van valakinek tapasztalata Uvex sisakokkal? Amit láttam, az szép volt, meg az illető is elégedett vele. De felpróbálni nem tudtam, mivel az illetőnek lényegesen kisebb a feje.

rii: Nem árt vigyázni, elég szar lehet fékezés után a szemét közül kikászálódni. :DD

[ Szerkesztve ]

(#35760) rii válasza venember83 (#35759) üzenetére


rii
nagyúr

vagy megharapni a busz-kamion rendszámtábláját-lökhárítóját.

jól érzem ugye, hogy egy 20 tonnás gép hamarabb megáll 60-al, mint ahogy egy kerós úgyanekkora sebbeségnél?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#35761) fidig válasza rii (#35760) üzenetére


fidig
tag

De olyan sebességnél a reakcióidő alatt megtett út is hosszabb...a másik meg, hogy nem hinném, hogy végig a féklámpáját nézed... ;)

A remény hal meg utoljára...mert ő a gyilkos :)

(#35762) dqdb válasza venember83 (#35759) üzenetére


dqdb
nagyúr

Nekem a csatja nagyon tetszett, ezt a racsnis rögzítést szerencsésebbnek tartom, mint a többi sisak megoldását. De az éppen kapható sisakok festése nem tetszett, így végül nem Uvexet vettem.

ludsimon: az egy dolog, hogy téged húzott. De kondenzcsíkot nem húzott? :P Én általában próbálok minél hamarabb eltűnni a kukásautó mögül, nemhogy beállni utána ...

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#35763) Vasinger! válasza ludsimon (#35753) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Ezt melyik bicóddal csináltad? Mert nekem MTB-vel önerőből leejtő és szélárnyék nélkül 40-et tudok kitekerni. De ott is már az áttétel fogy el.

[ Szerkesztve ]

(#35764) ludsimon


ludsimon
veterán

Félreértések elkerülése végett csak üveget szállított, potyogott kifelé a gödröknél az üvegszilánk. :D
Nem vegyes szemetet szállított.
Szóval semmi bűze nem volt.
Amúgy ha büdös lenne, biztos nem mentem volna mögötte.

Imádom a szélárnyékot! :C
Nem próbálom meg inkább felvenni a versenyt, mert úgyis vagy elfogy a sebesség, vagy kiugrik a szívem.
Inkább akkor ha mögöttem jön elengedem, és megyek mögötte. :D

undefined

(#35765) venember83 válasza rii (#35760) üzenetére


venember83
nagyúr

Igen, lényegesen hamarabb megáll pl. a teherautó.

(#35766) ludsimon válasza Vasinger! (#35763) üzenetére


ludsimon
veterán

Melyikkel járok vajon bringával suliba? :U

Nekem is megy a 40 km/h mindkét bringámmal, de most nem ezen volt a hangsúly, ha nem vetted volna észre.
Itt a kényelmes szélárnyék okozta sebességről volt szó.
A 40 km/h nagyon alap, szerintem bárkinek sikerül síkban elérnie, nem tudom mitől tartod olyan nagynak ezt a sebességet. :U

undefined

(#35767) ludsimon válasza venember83 (#35765) üzenetére


ludsimon
veterán

Biciklivel ha figyelem a féklámpát és esetlegesen satuzik egyet, akkor előbb áll meg, mint én, ha a 'vészféket', mind a kettő féket használnám? :F

undefined

(#35768) Vasinger! válasza ludsimon (#35766) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Ezt nekem kéne tudni? :U
Ezek szerint akkor a Neuzerrel.

Azért gondolom ezt a 40-et soknak, mert rajtam kívül még nem láttam senkit sem annyival tekerni jó pár éves pályafutásom során.
A szélárnyék ennyit számítana egyébként? Mert itt ugye nincsenek olyan aerodinamikai elemek se a kukás autóban se a biciklidben mint pl.: a forma 1-ben.

(#35769) venember83 válasza ludsimon (#35767) üzenetére


venember83
nagyúr

Tuti. Mivel lényegesen jobban tapad a gumija.

(#35770) ludsimon válasza venember83 (#35769) üzenetére


ludsimon
veterán

Na, akkor az szívás. :D

Majd nagyon figyelek, és remélem nem satuzik.

undefined

(#35771) Tamoo válasza ludsimon (#35770) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

hirtelen satuval a fejreállás is szinte garantált, hiába mindkettőt húzod. Ha meg a legjobban osztod el a lehető legnagyobb fékerőt, akkor meg tuti belecsúszol. Úh csak óvatosan.

(#35772) DigitXT válasza ludsimon (#35770) üzenetére


DigitXT
félisten

Ahhoz képest, hogy a sisak mellett érveltél (szerintem jogosan),
nem érzed ellentmondásosnak ezt a hozzáállást? Ahogy rii írta,
egyszer majd "beleharapsz" egy ilyen kukásautóba, utána nem
hiszem, hogy tapsikolnál örömödben. Követési távolságról ugye
hallottál már? Szerinted miért találták ki? (Reakcióidő ismerős?)

(#35773) #56474624 válasza ludsimon (#35753) üzenetére


#56474624
törölt tag

Így nem is csodálkozom, hogy sisak nélkül úgy érzed magad, ahogy... :N

(#35768) Vasinger!:

Rengeteget számít. Még azt is megérzem, amikor csak sima autók között tekerek, ha meg egy még magasabb, szélesebb autó "tisztítja" előttem az utat, akkor főleg. Bár én mindig kellő távolságban, és jobbra kihúzódva követem csak őket, ha fékezne egy nagyot, akkor ki tudjak térni.

Másik meg ugye, hogy például rövid busz mögött nem szeretem szívni a kipufogó gázokat, inkább eleresztem őket.

[ Szerkesztve ]

(#35774) fidig


fidig
tag

A II. kerületben leszakadt az ég...

A remény hal meg utoljára...mert ő a gyilkos :)

(#35775) Jhonny06 válasza #56474624 (#35726) üzenetére


Jhonny06
veterán

Hát akkor marad az állítgatás és a próbálgatás, köszönöm a választ. :R

(#35776) rii válasza fidig (#35761) üzenetére


rii
nagyúr

a reakció idô tényleg gáz, jogos, azon múlik sokminden

"....a másik meg, hogy nem hinném, hogy végig a féklámpáját nézed....."

ha "részesedeni akarsz" a turbulenciából (-:, vagymi az ott hátul (most biztos hülyeséget mondtam), akkor a 10 m már sok mint követési távolság, szóval vészesen csók-távolságot kell tartani, amibôl becsók' lesz a vége rosszabb esetben

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#35777) rii


rii
nagyúr

tegnap este kiment a km órám esô miatt, ma rteggelre megint mûködik
ez tipus hiba, vagy általánosságban jellemzô?CATEYE velo 5

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#35778) Jhonny06 válasza rii (#35777) üzenetére


Jhonny06
veterán

Én tegnap szarrááztam Velo 5-tel és ránézésre semmi. :F

(#35779) ludsimon


ludsimon
veterán

Ez van adneralin éhes vagyok. :DD

undefined

(#35780) rii


rii
nagyúr

nem tud valaki valami minôségibb, de azért alap km órát? egy funkció lenne fontos: :-/ világítás. :-/

(#35778) Jhonny06: nekem edidg is rosszalkodott :-/

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#35781) Kephamos válasza Jhonny06 (#35778) üzenetére


Kephamos
addikt

A velő5 vízálló, elvileg. Én még nem áztem meg vele.

(#35782) ludsimon válasza DigitXT (#35772) üzenetére


ludsimon
veterán

Mindenki saját magáért felelős.
Meghallgatom mások véleményét, tanácsát, de saját belátásom szerint döntök.

Innentől kezdve semmi beleszólása nincsen senkinek.

undefined

(#35783) tekeyagd válasza rii (#35780) üzenetére


tekeyagd
tag

este linkelek neked,van egy eladó.
vagyis nincs,megkérdeztem a pajtit,eladta... :o

[ Szerkesztve ]

(#35784) Xantomas


Xantomas
őstag

Pályaverseny a Millenárison
Jön valaki nézőnek?

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#35785) Vasinger! válasza rii (#35777) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Nekem sem volt vele semmi hasonló probléma. Lehet vissza kéne vinned...

(#35786) rii válasza Vasinger! (#35785) üzenetére


rii
nagyúr

már 5 éves köbö :)
nem sok ... kevesebb mint 6000 km-t tettem csak bele

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#35787) Vasinger! válasza rii (#35786) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Nekem már nem ilyen van, anno eladtam, mert kiszakadt a vezeték az adapterből...
De nekem nagyon bevált. Bár a mostanival sincs semmi baj, ez is tud legalább annyit mint az tudott, csak töredék áron 1.5k-ért vettem. És az esőt is bírja. :D

(#35788) dqdb válasza fidig (#35774) üzenetére


dqdb
nagyúr

Zuglóban is, én meg lassú voltam ... Tapasztalatok: a Lidl mez gyorsan szárad, a Salomon túracipőm rendesen vízálló, mert a ruháim közül a zoknim cipőben lévő része maradt csak száraz :D

Biztosan ment már szét mindenkinek négyszögtengelyes hajtómű :D [link]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#35789) rii válasza Vasinger! (#35787) üzenetére


rii
nagyúr

világítást tud? :DDD

amerre én szokok járok, ott van egy pár olyan sötét hely, hogy "a negró világít a szában" .... szokásból veszem be a kanyarokat, nem is az tutat nézem, hanem hogy valami más sziluett ki ne rajzolódjon ... vérmedve, tigrisnyúl, vagy mint poölö tegnap este a szembe jövő kerós hártó lámpájájnak keróútra vetülő vörös fényeire lettem figyelmes ...no de ha az utat nem is, az jó volna látni hogy most télleg jól nyomom-e vagy csak úgy érzem XD

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#35790) dqdb válasza rii (#35789) üzenetére


dqdb
nagyúr

A Cateye szűken bánik a háttérvilágítással: [link] másdik oldal közepén kiderül, hogy a két csúcsmodellen kívül (V3, V2c) csak a Micro Wireless tud ilyet.

Sigmánál kicsit jobb a helyzet, ott az új modellek közül (BC xxx9) a BC 1609 és tőle felfelé mindegyik támogatja a háttérvilágítást. [link]

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#35791) Vasinger! válasza rii (#35789) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Nem. De nem is kell, hogy tudjon. Lámpám sincsen a biciklimhez. Én nappal biciklizek. Ha meg este, akkor azt lámpa nélkül, de ez már nem ide tartozik. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#35792) amargo válasza dqdb (#35790) üzenetére


amargo
addikt

Igen ám, de a Micron úgy kell előcsalogatni a világítást, hogy értelme sincs annak.. valahol a készülék alján van a béna gombja..

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#35793) atesss


atesss
addikt

Üdv !
Egy kb. 8-9 éves "Auchan-gazdaságos" összteleszkópos bringám van, amiben kb. az alkatrészek több mint fele cserélve lett, van ami többször is (pl. felni :P ).
Az utóbbi időben a váltón kívül már kb. mindent magamnak szerelek rajta, most szeretném azt is magamtól, bár egyenlőre csak beállítani.
Tudtok valami részletesebb anyagot, ahol a váltó működéséről, beállításáról van szó ?

Van egy másik MTB is itthon ("Nawaho Olimpia"), ami eredetileg nővéremé volt, de ő már évek óta nem ment vele. Tartalékbringának használtam, ha a másik szerelés alatt volt, vagy esetleg néha kölcsönadtam ismerősöknek. Elég rozsdás volt a hajtásrendszer, ezért tavaly nyár végén - miközben egyik barátom a robogó-kipufogóját próbálta áztatni - beraktuk egy adag rozsdaoldóba a hátsó racsnit, láncot, váltó és fék leszedhető darabjait.
Csak összeszerelés után az első 20 méteres kerten belüli próba közben rögtön szét is szakad a lánc. Eredetileg sem lehetett már túl jó állapotban, de a rozsdamaró megadta neki a kegyelemdöfést úgytűnik. :U
Szóval erre kellene új lánc + ezt fel is kellene raknom valahogy.
Erre való ugye a láncbontó csavar (vagy szerszám), de ez pontosan hogyan is működik ?
Illetve hol és mennyiért lenne érdemes vásárolnom, a lehető legolcsóbban, de azért használható darabot ?
Pár napja a Budaörsi Auchanban láttam egyet 1400ft-ért, de az azért túl sok ahhoz, hogy előzetes utánanézés nélkül megvegyek egy azért kétes minőségű darabot. Meg igazából nem is sürgős a dolog.

A másik pedig, hogy el lehetne valahogy egyszerűen távolítani a rozsdamaró után ottmaradt szürke-fehér réteget, pl. a racsniról ?
Csiszolással persze megoldható lehet, csak ez baromira munkaigényes + sok helyen hozzá sem férnék.
Szóval inkább valami folyadék alapú megoldás kellene.

[ Szerkesztve ]

(#35794) dqdb válasza amargo (#35792) üzenetére


dqdb
nagyúr

Meg is lepődtem a PDF megnyitása után, mert az alatt a 3 hónap alatt, amíg volt Micro órám, nem tűnt fel, hogy tud ilyet :D És az említett gomb sem rémlik ...

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#35795) Vasinger! válasza atesss (#35793) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

(#35796) detroit17


detroit17
tag

ez az időjárás tiszta bolond!!!
van valami fitness gépünk valami lépegetős vagy valami olyasmi na mondom esik az eső megyek kb1 órát rajta kipróbálom (rendesen leizzadtam nem tudom hogy ér amúgy valamit na mindegy nem ez a lényeg ) erre meg kb30 perc eltelik megáll az eső :(( az út még mikor kezdtem tiszta viz tócsás volt az is már majdnem felszáradt és még a nap is süt :((( de még nem is akár hogy :W
ja és lassan kezdek változtatni az edzéseken vagyis azon nem hanem 3-4 nap bringázás és 2 nap erősítő gyakorlatok vagy tarkítva egy kis futással ;)

[ Szerkesztve ]

(#35797) rii válasza dqdb (#35790) üzenetére


rii
nagyúr

nagyon köszi, de ezek nekem túl sokat tudnak, túl sok pénzért.
inkább nézek majd valami használtat ... hátha .. de azér'köszönöm

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#35798) Noddy válasza atesss (#35793) üzenetére


Noddy
senior tag

Mi a rozsda maró utáni fehéres szutykot sima rongyal szoktuk letörölni, nem kellett csiszolni (lejött könnyen). Bár mi nem racsnit rozsdamaróztunk hanem szögvasakat.

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#35799) dqdb válasza rii (#35797) üzenetére


dqdb
nagyúr

Fejlámpa inkább? Az útból is többet látsz, valamint az órára rávilágítva vele azt is látni fogod.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#35800) rii válasza dqdb (#35799) üzenetére


rii
nagyúr

fejlámpát könnyen ki lehet kapcsolni?

mert az az igazság, ha jön szembe kerós, én le szoktam kapcsolni a nagy lámpát, ne vakítsam el, a kis helyzetjelzők bőven elegendők, hogy lásson, és kikerüljön ... bár most még azok is túl erősek ... nekem egyszer jöttem szembe egy autós reflektorral, nem láttam semmit .... szó szerint ... meg kellett állnom, .... és az út közepén vol

tam

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum IV. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.