Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum IV. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#36701) rétisün


rétisün
veterán

basszus, éppen összecihelődtem volna, hogy végre tekerek egy kicsit, de már megint csöpög az eső... :((( pedig melóhelyre is be kéne mennem, valami adópapírokat aláírni.

asszem ilyen sz*r szabadságom nem nagyon volt, mint ez a hét lesz :(

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#36702) Vasinger! válasza Xantomas (#36699) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Ha ilyennel nem is, de szebbekkel szerintem igen, vagy tévedek? :D

(#36703) ludsimon válasza Xantomas (#36699) üzenetére


ludsimon
veterán

Te azt honnan veszed, hogy a biciklire akarom felragasztani? :F
Nagyon tévedsz, mert máshol gyűjtöm a matricákat. :K

undefined

(#36704) Tamoo válasza Vasinger! (#36702) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

tesóm gépén szerintem egész kulturáltan nézne ki a felirat (a felsőcsövön), ha nem ragasztotta volna fel ferdén. :(

(#36703) ludsimon: akkor mért volt ennyire szempont a tartósság? :F

(#36705) ludsimon válasza Tamoo (#36704) üzenetére


ludsimon
veterán

ööö
Hogy ne szívja ki a nap? :DDD

undefined

(#36706) Vasinger! válasza Tamoo (#36704) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Szerintem csak azért néz ki rajta szépen, mert a bicó is Speci. :D Mondjuk egy Hai-ra felrakni egy ilyet elég merész lenne. :D De nekem tetszenek az ilyeneke, akárki akármit mond és a festést is védi bizonyos helyeken...

(#36707) dqdb válasza Vasinger! (#36706) üzenetére


dqdb
nagyúr

Én a full Shimano felszereltségű bringához (még a villa sem Rock Shox) rövid gondolkodás után "mer'mé'ne" alapon SRAM feliratos kulacsot választottam ;]

De matricát nem ragasztanék a bringára, eléggé szép anélkül a Kona, nem akarom elcsúfítani.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#36708) Vasinger! válasza dqdb (#36707) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

:D

Nekem a bringám eléggé egyszínű, szürke az egész, egy-két matrica igazán feldobná. :K

(#36709) Tamoo válasza Vasinger! (#36708) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Szerintem ezen nem mutatna jól semmi felirat/matrica. Az enyémnek is nagy része ezüst, semmit nem raknék oda. Ja de, az alját lematricáztam átlátszóval, hogy ne verjék le a kövek a festéket (mert igen gyenge a festés).

(#36710) Tothgera30 válasza Tamoo (#36709) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Én se raknék rá semmit.
Nekem is leveri a festéket ha nem figyelek oda, már 3-4 helyen látszik egy picit.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#36711) dqdb válasza Vasinger! (#36708) üzenetére


dqdb
nagyúr

Tamooval értek egyet, az ő Magellanja pont így szép, ahogyan most van. Az én bringám is egyszínű (bár fehér), és gyárilag hasonló mennyiségű matrica került rá, mint a tiédre. Ha nem lenne rajta a gyönyörű szintvonalas díszítés, akkor sem ragasztanék rá semmit sem, így pedig főleg nem.

A régi bringámon pedig a gyári matricázás eltávolításán gondolkoztam, mert az évek folyamán eléggé ronda hullámos lett bizonyos helyeken.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#36712) fpeter07 válasza Tothgera30 (#36710) üzenetére


fpeter07
veterán

Így legalább látni hogy terepen is megy bicaj, nem csak otthon lóg a fogason ;]

(#36713) sestertius válasza fpeter07 (#36712) üzenetére


sestertius
őstag

Hát az enyém is a maga módján csak fent lóg a falon... sajna hátsó kerék nélkül. Garanciális szerviz keretén belül vissza vittem, hogy szedjék ki belőle a "tojást"... Hihetetlen, alig mentem vele még vagy ezret sem, és semmi ütést vagy hasonlót nem tapasztaltam... :((

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#36714) sestertius válasza dqdb (#36711) üzenetére


sestertius
őstag

Szép bringa! :K

A méretemben sajna nem találtam ilyen "világosat" anno, de végül nem bántam meg, hogy azt vettem, amit.. holnapra talán kész lesz a kerék is - ha meg tudják csinálni -, és holnap kapom meg az új Specialized ülésemet is....

Csak ez az idő...

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#36715) proximus válasza Tamoo (#36666) üzenetére


proximus
senior tag

"Más márkában nem is gondolkozol?"
Milyeneket tudsz mondani, amiből nagyobb választék van és esetleg alkatrészt is lehet hozzá venni(tömítések, "morzsolódó" műanyagok :DDD) ?

A Suntour-ból láttam még többet a webshopokban és látszólag jó árban is vannak a "komolyabb" darabok. Nyilván a FOX lenne a No.1, de egy alap is többe van egy átlag fizetésnél... ;] Ja és nem akarom hogy nagyon aránytalan legyen a bringa ami az egyes részegységek képességeit illeti. :DD (Speci hardrock sport disc 2009 piros)

(#36716) dqdb válasza proximus (#36715) üzenetére


dqdb
nagyúr

Szerintem Tamoo arra gondolt, hogy bár a SRAM/Rock Shox/Truvativ/Avid választéka nagy, a beszerzésük a magyar nagyker jóvoltából sokszor hetekig is eltarthat. Ennek a hírnek a szövegezése szerintem mindent elmond :U

sestertius: köszi!

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#36717) venember83 válasza proximus (#36715) üzenetére


venember83
nagyúr

Marzocchi? Bár azokkal nem árt vigyázni, az olcsóbb típusok messziről kerülendők, de még vannak normális modellek. Igaz, nem olcsók.

(#36718) fpeter07 válasza venember83 (#36717) üzenetére


fpeter07
veterán

44 LO milyen lehet? Kinézetre tetszik, fehér+ piros minta. Ez ár alapján normálisan tűnik :)

(#36719) amargo válasza ludsimon (#36698) üzenetére


amargo
addikt

Ezért írom, hogy odaadom. Lehet már csak 1 van..

Hova kellene felragasztanom? Nem szponzorálnak.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#36720) Muton válasza Muton (#36641) üzenetére


Muton
addikt

na ma jött meg a csomag. egy hónap és két nap. szerintem gyalog hozták :DD

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#36721) Tamoo válasza proximus (#36715) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Alkatrész ellátottság terén nem vagyok képben. De szerintem szimeringek ilyesmi megvan itthon minden normális szervizben (feltételezem). Pl Marzocchi 33 RLo is lehet alternatívája egy RS Tora-nak (asszem 45e körül mozgolódik). Vagy suntourból már állítólag nagyon jó lett az új epicon + axon. Ezek jó súlyban is vannak (meg már 32-es becsúszós), igaz webshopokban én nemigazán találkoztam vele, de aki vett nem túl rég azt mondta 56e-be fájt (axon). Meg ott vannak még a Manitou-k is, de arról én nem tudok túl sokat.

[ Szerkesztve ]

(#36722) Tamoo válasza fpeter07 (#36718) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Boncasztalon: Marzocchi 44
Marzocchi 44 RLO teszt
Amúgy én ezeket a fekete becsúszókat nem tudom hova tenni :F úgyis elkezd kopni egy idő után, utána meg csak csúnyább :(

[ Szerkesztve ]

(#36723) Tothgera30 válasza fpeter07 (#36712) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Az lehet, bár a változékony, és főleg esős időjárásnak hála eddig mindössze 7km-t tudtam tekerni. Bár BIKEmate mérőm már rajta, szóval várom a napsütést.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#36724) venember83 válasza Tamoo (#36721) üzenetére


venember83
nagyúr

Manitou Drake vagy Minute se rossz választás, főleg a levegős változatok. R7 már kicsit "túlönnyített".

(#36725) Tamoo válasza venember83 (#36724) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Csak sajnos azok már elég drágák. Van nálam egy lélektani határ, amitől többet biztosan nem adnék egy teleszkópért.

(#36726) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Megfogadom a tanácsaitokat. Nem rakok semmit se a bicómra. Így jó ahogy van.
Az meg a másik, hogy nem kicsit le vagyok égve. :))

(#36727) proximus


proximus
senior tag

Megindult az előfesz szabályzó a Suntouron hosszas kínzás után,
öröm e bódottá :DDD :DDD :DDD

(#36728) sestertius válasza proximus (#36727) üzenetére


sestertius
őstag

No.. és nem maradt kezedben a kupak? :D

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#36729) venember83


venember83
nagyúr

Mai nyálcsorgatás is letudva... [link]

(#36730) Vasinger! válasza venember83 (#36729) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Most ezt nagyon kellet? :F :)
Elfogadnám, elfogadnám. :K

(#36731) rétisün válasza venember83 (#36729) üzenetére


rétisün
veterán

de jó, hogy engem ezek abszolút hidegen hagynak :P (persze azért nem kell bosszúból outikat belinkelni, hogy én is vágyakozzak :N )

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#36732) Vasinger! válasza rétisün (#36731) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Szerintem az ára téged sem hagyna hidegen. :D

(#36733) rétisün válasza Vasinger! (#36732) üzenetére


rétisün
veterán

ja, az ára? az tényleg nem hagyna hidegen, de a bicaj az teljesen....

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#36734) proximus válasza sestertius (#36728) üzenetére


proximus
senior tag

Maradt a helyén.... :R :R :DDD
Érdekes hogy kettőt kattan és úgy fordul tovább, viszont ezen a ponton nagyon nehezen ment át az első pár alkalommal. Fáj is a kezem rendesen... :)

(#36735) ludsimon válasza rétisün (#36731) üzenetére


ludsimon
veterán

Te.. hát nem tudom, de mióta ma szinte egész nap grammokról beszélgettünk privátban én nekem egyelőre nem új bringa kell, hanem karbon cuccok. ;]
Annyira megfertőztél, hogy már szinte darabokra szedtem a Scottot, hogy grammra pontosan tudjak mindent. :DDD
Már órák óta csak a grammokat osztom, szorzom, de jelentem, végeztem (mára :DDD).
Megnyugodtam, mert azért mégis rendes outisnak készülök ha már a grammok érdekelnek. :P

A végeredményt majd képpel, pontos méréssel a munkálat legvégén, de nem mostanában, inkább majd úgy nyár közepe fele.

undefined

(#36736) rétisün válasza ludsimon (#36735) üzenetére


rétisün
veterán

"a munkálat legvégén" :D

ennek sose lesz vége :)) ez ebben a legrosszabb...vagy a legjobb? ;)

egyébként nem biztos, hogy a karbon cuccok a legkönnyebbek...de legalább jó drágák :)

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#36737) dqdb válasza rétisün (#36736) üzenetére


dqdb
nagyúr

egyébként nem biztos, hogy a karbon cuccok a legkönnyebbek...de legalább jó drágák
A gyógyszerészed netán titánt írt fel? :D Komolyabban: a titánból vagy karbonból készült váz a könnyebb, és melyik nagy általánosságban az olcsóbb?

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#36738) #56474624 válasza dqdb (#36737) üzenetére


#56474624
törölt tag

Én úgy tudom, hogy a karbon könnyebb azért.

(#36739) rétisün válasza dqdb (#36737) üzenetére


rétisün
veterán

nem tudom, a karbon vázamat se rendes áráért vettem (sőt...) titánvázat meg még egyáltalán nem vettem, szóval passz :D
de pl. kormány, stucni esetében előfordul bizony, hogy a karbonól készült se könnyebb, mint egy aluból készült...

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#36740) #56474624 válasza rétisün (#36736) üzenetére


#56474624
törölt tag

Azért a legjobb acél vázak sem annyira kőnehezek, csak épp azok is megfizethetetlenek, de a szépségért áldozni kell. :D Legalábbis szerintem mindenképp szebb a vékony, kecses acél csövekből felépülő váz (titán vázak is hasonló karakterűek), nade ez szubjektív. :))

(#36741) ludsimon válasza rétisün (#36736) üzenetére


ludsimon
veterán

Valahol tudni kell határt húzni. :N
Én húztam is, idei év a Scotté. :DDD

Nálam azért van egy olyan szint, hogy azt mondom, hogy ez nem könnyebb annyival, hogy kiadjak rá annyit amennyi..
De persze csak ha 5-15g-ról van szó :DD
Tényleg idén szeretném a Scottot elméletben befejezni, aztán majd kiderül mi lesz gyakorlatban.
Elméletben jövőre már csak kopó alkatrész csere lenne a jó. Jövőre jön a big project. Na nem tervezgetek már.. Nagyon a tervek embere vagyok, de tudom, hogy sokszor nem sikerülhet minden úgy, ahogy elgondoljuk.

undefined

(#36742) rétisün válasza #56474624 (#36740) üzenetére


rétisün
veterán

tényleg szép egy klasszikus geometriájú acél (titán) váz, jobban is tetszik, mint ez, amit hajtok, de annyiért nem tudtam kihagyni....
de sajna nem megfizethető a magunkfajta hobbi bicajosnak (bár, ha összeszámolnám, menyi pénzem van már a bicajokban, sztem én se hinném el :B )

ludsimon: igen, valahol meg kell állni....enél a váznál voltam így, eredeti áráért nem vettem volna meg, az már nagyon a határ fölött lett volna, de ennyiért (főleg ritchey nyeregcsővel) még belefért

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#36743) KaraDani válasza #56474624 (#36740) üzenetére


KaraDani
addikt

Nekem pont ez "új" outi dizájn jön inkább be: vastagabb csövek, kicsit slopingos váz. :D

(#36744) sestertius válasza proximus (#36734) üzenetére


sestertius
őstag

Hm.. jut eszembe, hasonlóan viselkedett az enyém is az első fordulások alkalmával! :K

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#36745) rekid válasza venember83 (#36729) üzenetére


rekid
addikt

Ehh gyönyörűűű. ilyenkor mindig eszembejut hogy a bringámat mikor vettem azon gondolkodtam hogy kell e nekem ilyen árú kifogom e használni stb.. és akkor meglátom ezt aminek csak az első villaja dragabb mint az enyem zusammen. :D

Persze azota rajottem hogy ha jot akar az ember akkor sajnos itt is mélyen kell kotorászni a zsebben.

Gyáva népnek nincs hazája!

(#36746) Xantomas válasza rétisün (#36742) üzenetére


Xantomas
őstag

titanium:
pros: durability, ride almost as good as steels', light
cons: could be flexy if not crafted well

carbon:
pros: light (perhaps even lighter than titanium by few ounces), supposedly mutes road vibrations, fashionable
con: can shatter or snap much more realily then titanium, could crack and break if not handled well

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#36747) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR

Napi nyálcsorgatás. Nem nekem találták ki, meg nem is vágyok ilyenre, de tetszik :DDD Árat szerintem ne is keressetek hozzá.

(#36748) amargo válasza Ariadne (#35958) üzenetére


amargo
addikt

Meg vagy említve ;)

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#36749) rekid


rekid
addikt

Nem tudjatok Meme pesti boltjának a nyitva tartását?

Gyáva népnek nincs hazája!

(#36750) Tamoo válasza rekid (#36749) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum IV. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.