Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum IV. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#36351) venember83 válasza Muton (#36348) üzenetére


venember83
nagyúr

Szerintem ha four crossra jó, akkor nincs ott gond a tartóssággal, max ha nem vigyáznak rá, nem tartják karban, vagy downhillezés esetén adódhatnak gubancok. Lehet, hogy nem tart annyi ideig, mint egy két becsúszóval rendelkező teló, de meg vagyok győződve, hogy normál használat és karbantartás mellett kibír simán öt évet minimum.

(#36352) Vasinger! válasza dqdb (#36349) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Az semmi.

Itt Vácon, már mutattam milyen van:

A bicikli útnak egyszer csak vége, és egy gumis van előtted. Km-es környékeden nem találsz kerékpárutat. :D [link]

(#36353) Muton válasza venember83 (#36351) üzenetére


Muton
addikt

mondjuk jön egy 100 kilós tag 40-el, előtte egy fekvőrendőr. csávókánk (ész nélkül) ráfékez véletlenül pont akkor amikor elkapja a bukkanót. ha ez a cucc kibírja károsodás nélkül, akkor le a kalappal. azt nem vitatom, hogy egy 60 kilós emberrel ne boldogulna, aki szinte csak mászásra használja

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#36354) rii


rii
nagyúr

bár a linket privátban kaptam, de mivel nyilvános fúrum, ezért biztos nem gond, ha beteszem ....

egyedi kerékpár:

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#36355) fpeter07 válasza Sherman (#36338) üzenetére


fpeter07
veterán

Kb 2 tekerés után tiszta barna lett szinte az egész kezem, kivéve a kézfejem... :D Strandon legalább meglátják hogy nem akárki vagy :)

(#36356) iwu válasza rii (#36234) üzenetére


iwu
addikt

.

[ Szerkesztve ]

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#36357) blazsey2


blazsey2
senior tag

Sziasztok!Olyan sok szép kerékpárt láttam itt mostanában hogy bátorkodom berakni az enyémet is [link].Hátszelet mindenkinek :K

PSN ID:blazseydr

(#36358) venember83 válasza Muton (#36353) üzenetére


venember83
nagyúr

2.48-től 3.32-ig. Versenykörülmények között, nem cross country. Ha ezt bírja, akkor szerintem nincs mitől félni. Nyilván tönkretehető, de mit nem lehet tönkretenni? :)

(#36359) venember83 válasza amargo (#36307) üzenetére


venember83
nagyúr

Lehet, bringavilág. Nem olcsó hely, de néha vannak külön Cube vázaik. Én is tőlük vettem a vázat.

(#36360) detroit17


detroit17
tag

Végre sikerült most beragasztani a belsőt!! :C holnap indul a biciklitúra :D

(#36361) Tothgera30 válasza blazsey2 (#36357) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Pofás gép :D . Szép ebben a színösszeállításban :K .

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#36362) detroit17


detroit17
tag

ÓÓ istenem szétdurrasztottam a belsőt fasza holnap vehetek másikat. nincs tartalék :N

(#36363) rétisün


rétisün
veterán

naná, hogy mgeredt az eső :((( ....nem bírta ki ezt a másfél órát, amíg kerekezek egy kicsit. na sebaj, lassan kialakul, mit kell variálni a bringán (még hogy kész, tényleg ilyet mondtam volna? :D ) de az nem lesz egyszerű, főleg nem lesz olcsó, és főleg az a baj, hogy már nagyon itt motoszkál a fejemben :)) bár, mivel kb 1100 km van a komplett hajtásban (és tegnapelőtt pont nem láttam az ODO 8000-re váltást :( ) amúgy sem időszerű még, de legalább van időm gyűjtögetni :))

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#36364) venember83 válasza rétisün (#36363) üzenetére


venember83
nagyúr

Műanyag hajtókar, műanyag kanalas váltó, műanyag műanyag? :F

(#36365) dqdb válasza venember83 (#36364) üzenetére


dqdb
nagyúr

Szerintem a kilométeróráján az össztáv 8000 km-en átcsordulására gondolt. Bár vagy 20 másodpercig hülyén néztem ki a fejemből, hogy mit szeretett volna írni ezzel a mondattal :D

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#36366) rétisün válasza venember83 (#36364) üzenetére


rétisün
veterán

honnan jött a műanyag? :) vagy carbonra gondolsz? nem.....abból elég annyi, amennyi van :D

dqdb: igen, erre gondoltam. ha már nem lehet bicajozni, rejtvényfejtéssel jobban el lehet ütni az időt :DDD

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#36367) ludsimon válasza detroit17 (#36362) üzenetére


ludsimon
veterán

Hogy sikerült, hány bárnál?
Nagyot szólt? :D

Rétisün:
Tanulj helyettem matekot (szögfüggvények, szinusz, koszinusz, stb), garantáltan nem fogsz unatkozni. :D

[ Szerkesztve ]

undefined

(#36368) tekeyagd válasza amargo (#36307) üzenetére


tekeyagd
tag

szerezz nekem is :R

(#36369) rétisün válasza ludsimon (#36367) üzenetére


rétisün
veterán

tanulnék helyetted szívesen, de mivel úgyis neked kell felelned/dogát írni belőle, nem sokra mennél vele.....szóval kösz, de találok magamnak más elfoglaltságot :DDD

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#36370) dqdb válasza rétisün (#36369) üzenetére


dqdb
nagyúr

Gyorsan tekersz ma este kilencszázvalahány kilométert, hogy lásd a 9000-es átfordulást? :DDD

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#36371) rétisün válasza dqdb (#36370) üzenetére


rétisün
veterán

nem lehet, csupa víz minden....hogy nézne ki a szép divatbiciklim :Y

az jutott eszembe, hogy egyszer hétvégén délelőtt elmennék egy ~100 km-es körre, ebéd után még egyre, remekül szimulálhatnám vele a balaton-körbetekerést :DDD

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#36372) Vasinger! válasza ludsimon (#36367) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Vagy egy kis binomiális tétellel oldja meg az (x-1) a 45.-ent. :D

(#36373) Tamoo válasza dqdb (#36343) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

teljesség igénye nélkül pár kék/kékes:
norco scrambler
bergamont fastlane team
simplon stomp na ez nagyon ott van
kona stinky six
kona kula
cannondale flash
giant reign
giant trance
magellan pyxis

kinézegettem magam :DDD nyáltócsát felitathatom az asztalról

(#36374) dqdb válasza Tamoo (#36373) üzenetére


dqdb
nagyúr

Szép gyűjtés, és meg kell állapítsam, hogy a Kona Kula, a Giant Reign és a Bergamont Fastlane Team határozottan tetszik (bár ez utóbbi nálam fehérnek számít már :) ). Csak nem kék bringát szeretnél magadnak is? :D

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#36375) Tamoo válasza dqdb (#36374) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Csak a nyálam csorgatom. Sok mindent szeretnék :)
fekete-piros fekete-kék színösszeállítások nagyon tetszenek. Néhol kis fehérrel megspékelve. Nálam a simplon+bergamont a befutó. De voltak még a honlapon igen szép példányok, de most csak a kékeket/kékeseket gyűjtöttem ki.

Szerk.: Ja meg mondom nem árt egy kis változatosság a sok cube, hai, speci, kellys, merida stb itthon elterjedt nyálcsorgatós bringák után. Na de nehogy ezt bárki is sértésnek vegye.

[ Szerkesztve ]

(#36376) amargo válasza tekeyagd (#36368) üzenetére


amargo
addikt

Ahhoz már egy 2. maszk is fog kelleni ;] és kockázati előleg :U

venember83: Ha eljutok oda - remélem idén nem, akkor felkeresem őket is.

ludsimon: Bár csak ezeket kellene tanulnom :P
Már majdnem ott voltam, hogy "unalmamba" - ez legalább érdekel - kiszámoltam a vázam egy adott pontján az anyagsűrűséget..

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#36377) dqdb válasza Tamoo (#36375) üzenetére


dqdb
nagyúr

Nekem a Bergamont tetszett a legjobban (a Simplon nem jött be annyira), de közben rátaláltam az árára is. Az is szép :D

A Bergamontról eddig még nem hallottam :B

amargo: mielőtt belemélyülnél, inkább menjél el bringázni. Már nem esik és van reflektorod. Vagy aludjál egyet, mert ilyenekre gondolni nem egészséges :D

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#36378) ludsimon válasza amargo (#36376) üzenetére


ludsimon
veterán

Miért nem bútor asztalosnak mentél.. ;]
Így is túl sok már a szellemi munkás, lassan ott tartunk, hogy nem lesz ki csinálja alánk a széket, az ágyat, asztalt, na meg a vitrint. ;]
Addig örülök mondjuk, legalább lesz hol elhelyezkednem. :P

undefined

(#36379) #56474624 válasza detroit17 (#36362) üzenetére


#56474624
törölt tag

Országúti belső, mi?
Gondolom a 18-25/622 méretű, azt valóban nem egyszerű jól megfoltozni.

Nekem egyébként továbbra is van bajom ezzel a semperit belsővel, elég gyorsan megy ki belőle a levegő is. A 8-8.5 barból 24 óra múlva már 7-7.5 lesz. Gyakorlatilag minden nap fújom, mikor megyek a biciklivel. Ki fogom próbálni ezt a vittoria belsőt, a vittoria szingómban lévő belső elég jól tartja a levegőt. :K

(#36380) ludsimon válasza #56474624 (#36379) üzenetére


ludsimon
veterán

Én komolyan nem tudom mit csinálsz, de nekem bőven elég havonta ellenőrizni, és általában 1-2 bart kell csak bele nyomni.
Pedig megsúgom, hogy vagy 1000 éves a Schwalbe belsők.
A régi, nagyon kopott Schwalbe 20-622-ből szedtem ki, és a 23-asban is ezt használom.
Tényleg, szerintetek mennyire egészséges 20-as belsővel 23-as külsőt használni? :D

Csak meg tudakolom, ki megy eddig outisok közül 8,5 bar felett, és mennyivel?
Elméleti maximum a gumimnak, és nem szeretném túllépni.

undefined

(#36381) KaraDani válasza amargo (#36376) üzenetére


KaraDani
addikt

Én is a maszkra asszociáltam, ahogy a haditervet írtad. :DDD

(#36382) #56474624 válasza ludsimon (#36380) üzenetére


#56474624
törölt tag

Én sem tudom, miért, és igazából pontosan nyilván nem tudom megmondani, mennyit ereszt, mert mindig úgy dugom rá a pumpát, hogy előtte eresztek picit belőle, hogy megnyissam. Aztán első 1-2 pumpálásnál felmegy 11 bar-ig, majd beáll a valódi értékre, ami persze nem valós (arra nézve, hogy pumpálás előtt mennyi volt), hisz eresztettem belőle picit, és azt sem tudom, hogy az az egy-két pumpálás amíg nem valós értéket mutat, mennyit számít.

De érzésre, ahogy kézzel megnézem a keménységet, más már egy nap múlva, és más pumpálás után közvetlen.

Egyébként az én külsőm elvileg 7.5 bar-on használható maximum, olyan 8.2-8.3 bar-on szoktam használni, többön azért nem merem.
Másrészt viszont olyat is hallottam, hogy a belsők 10 bar-ig bírják. A kisebb talán tovább.

[ Szerkesztve ]

(#36383) venember83 válasza rétisün (#36366) üzenetére


venember83
nagyúr

Ja, szénszálra, mi másra? Holmi gramm-mániások már csak abban találják meg Mekkát. :)

(#36384) amargo válasza ludsimon (#36378) üzenetére


amargo
addikt

3 szakmám van, abból 2 nem szellemi ;)

dqdb: Délután voltam kint, el is áztam..

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#36385) venember83 válasza amargo (#36376) üzenetére


venember83
nagyúr

Nyugi, nem mindig vannak vázaik, így a kísértés nincs mindig meg attól, hogy bemész az üzletbe. :)

(#36386) dqdb válasza amargo (#36384) üzenetére


dqdb
nagyúr

Üdvözöllek a klubban :) Nekem pont egy hete sikerült teljesen szétázni (hazaérkezéskor ment minden rólam a mosógépbe), tegnap "csak" eláztam. Igaz, az élménnyel sokáig nem sikerült betelni, mert 4 részletben jött össze ...

ludsimon: el kell, hogy keserítselek, de tudnék olyan szekrénytervet kitalálni, hogy bőszen használnád a szögfüggvényeket tervezéskor. Ellenben én, mint informatikus, nem túl sok hasznát veszem a komplex számtartományban végzett integrálás és deriválás tudományának (pedig amikor tanultam anno, ezt a részt szerettem, a komplex analízisből nekünk tanított szelet a szokásos bizonyításokkal együtt is egy elég könnyen megérthető tudáshalmazt takart).

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#36387) #56474624 válasza dqdb (#36386) üzenetére


#56474624
törölt tag

Én szerdán "csak" kétszer áztam szarrá. :D

(#36388) rétisün válasza venember83 (#36383) üzenetére


rétisün
veterán

de hát nem vagyok gramm-mániás, hiszen már mondtam...az pszichiáterem is azt mondta :K

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#36389) venember83 válasza rétisün (#36388) üzenetére


venember83
nagyúr

Akkor meg milyen módosítást eszeltél ki? :F

(#36390) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR


szégyen :( nálam jobb helye lenne

(#36391) venember83 válasza Tamoo (#36390) üzenetére


venember83
nagyúr

Ez komoly? Mert viccnek elég szar... :U

(#36392) Xantomas válasza ludsimon (#36380) üzenetére


Xantomas
őstag

Teljesen használható. A belső tud tágulni. A 18-25 CST belsőim vígan elmentek a 28, és 32 mm széles külsőkben is nyomásveszteség, és lényegi öregedés nélkül.

Tegnap 10 bar-ig nyomtam bele... na az már kemény volt. Olyan érzés mintha felnin mennék, csak nem olyan fémesen hangos.

(#36391) venember83 Miért az? Mert valaki szeret kényelmesen tekerni városban? OK, elég ótvar módon néz ki, de ha neki ez kell, és meg tudja fizetni, akkor miért ne?
Csak az a gerinc lakat... nem valami lopásbiztos.

[ Szerkesztve ]

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#36393) ludsimon válasza venember83 (#36391) üzenetére


ludsimon
veterán

Ez viccnek tényleg szar :(:

Majdnem egész Magyarország területére ilyen időt mond, köszönhetően egy átvonuló ciklonnak, 10 C fokot hozva magával, és jó sokáig itt is hagyja a szemétje. :(

Xantomas:
Akkor jó. :)
Azt már azért nem próbálom ki.
Ma délután 5 után ráérsz?
Mert akkor elugranék a menetes racsni leszedőért.

undefined

(#36394) dqdb válasza Tamoo (#36390) üzenetére


dqdb
nagyúr

Jól látom, hogy egy eredetileg 7400 dollárba kerülő 2008-as Specialized S-Works Stumpjumper FSR-t szégyenített meg a tulajdonosa? :W

Xantomas: bunkó módon azt kell mondanom, hogy szerintem helyén van a gerinclakat. Így talán ellopják, és arra használják majd, amire való.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#36395) Tothgera30 válasza Tamoo (#36390) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Anyámnak tök jó lenne, lecserélni a Landridert :D .

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#36396) Tamoo válasza dqdb (#36394) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

jól látod. szerintem komoly, mert viccnek elég durva

(#36397) venember83 válasza Xantomas (#36392) üzenetére


venember83
nagyúr

Akkor vegyen DH gépet, az még kényelmesebb. Szerintem sokkal jobbak erre a városi gépek, abból is vannak jól rugózó, kényelmes példányok. Ez kicsit olyan, mint Lambóra hóekét szerelni és havat eltakarítani.

(#36398) Xantomas válasza dqdb (#36394) üzenetére


Xantomas
őstag

Miért, a tescos ösztelós montikat miért veszik? Mert kényelmesebb mint a merevek.

Nem tudom, nekem semmi bajom ezzel az összeállítással. Egyedi, és kész. Amúgy vannak össztelós trekking bicajok is. [link] Ezzel mi a bajod?

Ha lenne feleslegesen elverhető pénzem, és egy biciklit örök életre vennék, akkor az a Speci fully városi lassan tekerős cirkálóvá átépítve nem butaság. Könnyű, tartós, igaz kicsit gnóm kinézete van, de egye fene. Ha a tulajnak ez kell...

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#36399) ludsimon válasza dqdb (#36394) üzenetére


ludsimon
veterán

Szerintem sincs vele semmi probléma.
Ez igazi egyedi bringa, és valószínűleg egy ilyet nem fogsz látni veled szemben jönni. :))

undefined

(#36400) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR

Szerintem meg a márka meggyalázása. pont egy karbon S-Works-t választani.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum IV. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.