Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-12-18 22:59:26

LOGOUT.hu

Egy kis előszó a totyikhoz, amit jó ha mindenki elolvas:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31851) God Vazzeg válasza akom (#31850) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Tudom :)

(#31852) akom válasza God Vazzeg (#31851) üzenetére


akom
senior tag

Akkó? :DDD

(#31853) M_o_g_y_i válasza akom (#31852) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Mikor??? :DDD :DDD

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#31854) bartucc


bartucc
addikt

Kihasználatlanság miatt eladó! Több darab is van! :DDD

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#31855) Devid_81


Devid_81
nagyúr

[link]

...

(#31856) alázógyík válasza bartucc (#31854) üzenetére


alázógyík
őstag

:C

(#31857) bartucc


bartucc
addikt

Nem is tudom, ki keresett itt laptopot a napokban. Betévedtem erre az oldalra, és most nem azért, de talán hamarabb vennék új gép helyett mondjuk egy HP 6530B-t (nekem kinézetre ez áll legközelebb a szívemhez, meg ez nem hulladék HP, de van itt még sok normális gép), mint egy új Acer-t, vagy akár a linkelt Fujit.

Félre értés ne essék, nem lebeszélni akarok senkit az új laptopokról, de végiggondolom milyen laposok vannak a családban, 120 ezer körül vettek tavaly is két ASUS-t, legkisebb Pentium B procival, és se minőségben, se sebességben sehol nincsenek, mint egy ilyen HP mondjuk SSD-vel. A Core2 meg az emberek 90%-nak simán elég... Csak érdekesnek tartom, mennyire olcsón lehet értelmes laptopot venni, mondjuk két évvel ezelőtti helyzethez képest. :U

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#31858) bsh


bsh
őstag

:U

(#31859) DeltaPower válasza bartucc (#31857) üzenetére


DeltaPower
őstag

Legalább 3 különböző TP van ott erre te egy Hápét ajánlasz? :DDD

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#31860) Outlander válasza DeltaPower (#31859) üzenetére


Outlander
őstag

Hol? Azok nem egyformák voltak? ;]

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#31861) bartucc válasza Outlander (#31860) üzenetére


bartucc
addikt

Nekem mind olyan, mint a kínaiak... elvileg nem egyformák, de én annak látom őket! ;]

DeltaPower: hát, már tudom, hogy rossz helyre írtam... :U :DDD

[ Szerkesztve ]

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#31862) DeltaPower válasza bartucc (#31861) üzenetére


DeltaPower
őstag

Nem kínai, indiai, azokon szokott lenni 1 db piros pötty :D

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#31863) bartucc


bartucc
addikt

Közben utána olvastam kicsit ennek a 7790-nek... egész jóra sikerült, mondjuk én ezt a szintet vártam volna már a 7770-től is, hogy a 6870 szintjén legyen legalább.

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#31864) Chaser válasza bartucc (#31857) üzenetére


Chaser
titán

Jó gép. Akkor esik ki ha vkinek 4+GB ram kell mert az elég drága ddr2-ben. A512 is teljesen jó 80-ért újan. A hely amúgy korrekt, alfa156 a ph-ról.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#31865) fero02


fero02
veterán

Van itt valaki, aki képben van digitális fényképezőgépek terén? :U

(#31866) bartucc válasza fero02 (#31865) üzenetére


bartucc
addikt

Pontosíthatnál, mire is gondolsz. :D

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#31867) fero02 válasza bartucc (#31866) üzenetére


fero02
veterán

Masinát szándékozom venni, és tippek, tanácsok jól jönnének.

(#31868) bartucc válasza fero02 (#31867) üzenetére


bartucc
addikt

Mondd mennyit szánnál rá, meg milyen szempontok játszanak. Pl, zoomból elvárás, meg ami még eszedbe jut, és fontosnak érzel.

[ Szerkesztve ]

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#31869) DeltaPower


DeltaPower
őstag

A merci-saga folytatódik [link]

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#31870) fero02 válasza bartucc (#31868) üzenetére


fero02
veterán

100e alatt szeretném megúszni, de nem lenne sértődés ha olcsóbb, de jó ár/érték arányút tudnék venni. :D

Jó makró, panoráma és nagy záridejű képekkel szeretnék majd bohóckodni. Kártya lehetőleg SD vagy microSD legyen a filléres ára miatt.

(#31871) bartucc válasza DeltaPower (#31869) üzenetére


bartucc
addikt

Lehet könnyen beszélek, de továbbra se foglalkoznék ezzel túlzottan, lehet egyedi eset is akár. Egy ember beszámolójára ritkán alapoznék. Akikkel hétvégén is beszéltem (pontosan három emberrel, egy gyártósoron, egy speciálisan egy gépet tart karban, és programoz, míg a harmadik ember azért a gyártás egészéért felel, de papír szerint ő is gépeket programoz, és szervizel, csak magasabb szinten, mint a második ember), és ott dolgozik, panaszkodott ugyan 1-2 dologra, de inkább a munkakörre vonatkozóan, nem úgy, mint hogy ez a Merci hibája lenne kifejezetten.

Vagy csak én jártam úgy, de eddig akitől panaszt kaptam, az eddig is szidta minden munkahelyét, és nekem most is ez az érzés jön le, egy kissé besavanyodott ember mondandója. :U

fero02: ezért kérdeztem a zoom-ot, mert pl ott van a Samsung NX-1000-es, nagyon pofás képminőséggel, garanciálisan 90 ezer körül találni aprón, újan is 100 körül van. Meg van még 1-2 ilyen MILC gép, de ezeket kevésbé követtem, ideje is kicsit utánuk olvasnom.

A hosszú záridő miatt vennék inkább ilyen gépet, és a jó makró teljesítményért. Igaz, zoom lehetőség jelentősebben korlátolt lesz, mint egy mostani ultrazoom gépben.

[ Szerkesztve ]

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#31872) bartucc válasza Chaser (#31864) üzenetére


bartucc
addikt

Hát, őszintén, kicsit bánom azt, hogy annak idején egy éve a PB helyett nem egy ilyen, minőségibb lapost vettem, bár fene se tudhatta előre, hogy ennyire nem lesz kedvem meg hangulatom játszani kórházban, se itthon. Meg aztán, jobbik verziók közül van talán, nem melegszik, és a hardverek miatt, ha nem döglik meg, hugaimat kiszolgálja hosszú évekig, lévén tényleg vigyáznak rá, és csak asztaliként van használva.

De most, hogy itt az asztali, azóta elég szép szintre felhozva, főként a monitor miatt, elég lenne mellé egy Core 2-es lapos is, filmezni-netezni, minimális kis képszerkesztésre, ha laptopot akarnék venni. Másik, hogy egy C2D mellé nem is raknék 4Gb-nál több memóriát. :N

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#31873) bartucc


bartucc
addikt

Látom topickiller is lettem...

Hanem, ki akarja megduplázni a Kispolszkija értékét? ;] :DDD

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#31874) M_o_g_y_i válasza fero02 (#31867) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

MILC alá ne add, semmiképp. :N
Ha a nagyobb méret (tehát jobb fogású is lesz) nem gond, akkor tükrös. :K

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#31875) KTU válasza fero02 (#31870) üzenetére


KTU
addikt

ha kompakt megfelel, Canon PowerShot SX260 HS, ha nem kell GPS, PowerShot SX240 HS, ez 10-el olcsóbb,
7 napja jelent meg a Canon PowerShot SX280 HS,
no GPS 270,

Canon-nál nem érhetnek meglepetések, átlagos családi fotózásra egész jó képeket produkálnak, nem hozzáértő kezekben is.

2 éve 230-ast vettem, akkor a pana C-mos érzékelői nem jöttek össze, meg szerintem a többi azóta se tanult meg fényképezőgépet gyártani ebben az árkategóriában :DDD

de most nem követtem melyik gyártó mit produkált :B

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#31876) BaKeSZ87 válasza KTU (#31875) üzenetére


BaKeSZ87
senior tag

"egész jó képeket produkálnak, nem hozzáértő kezekben is"
Akkor az Ferónak jó lesz! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#31877) csaszi72 válasza M_o_g_y_i (#31874) üzenetére


csaszi72
aktív tag

Valoban! MILC legalabb ha van ra 100. Pl Sony Nex csalad legalja is APS C szenzorral van szerelve. Macro? Tele? Olyat teszel ra amire penzed van! :-) En pl Canon FD obikkal is hasznalom. Egy 70-200 valtozo f erteku obit mar veszel 10-15 körül. Fix 50mm f1,8-at 15 körül Azzal mar afroamerikai segget is este lefotozod aluljaroban.

 Egy társadalom civilizáltságának mértékét a rabokon lehet lemérni.(Dosztojevszkij)

(#31878) Outlander


Outlander
őstag

Én a telefont használam, mióta 5 megapixeles és nem 3,2 azóta már makrófotókat is szoktam... :DDD

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#31879) alázógyík válasza fero02 (#31870) üzenetére


alázógyík
őstag

(#31880) csaszi72 válasza alázógyík (#31879) üzenetére


csaszi72
aktív tag

pikszinfó: Canon EOS-1000D digitális fényképezőgép
Erről a fényképezőgépről még senki sem írt véleményt.

hwsw: Vigyázat! Belépőbb szint!

10,1 megapixeles CMOS érzékelő (APS-C) NEX-em veri :DDD

szerk-dSLR-ről váltottam MILC-re, eddig nem bántam meg :N kicsit fáj a szííívem mikor Mogyi új vasát fogom de megnyugtatom magam: nincs rá szükségem :DDD

[ Szerkesztve ]

 Egy társadalom civilizáltságának mértékét a rabokon lehet lemérni.(Dosztojevszkij)

(#31881) M_o_g_y_i


M_o_g_y_i
őstag

Objektív olcsón akkor oldható meg, ha nem kell sz ajutofókuksz, tegyük hozzá. Makróhoz pl. pont fölösleges, hosszú idejű képekhez szntén nrm kell. :K
Ismét MILC-é a pálya. :))
Ez a linkelt Kenyon sem rossz, bár a Nikony 3100 (u.ez a kategória kb.) jobb.

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#31882) alázógyík válasza M_o_g_y_i (#31881) üzenetére


alázógyík
őstag

Tudom hogy jobb, de az már 100K felett indul. :K

(#31883) alázógyík válasza csaszi72 (#31880) üzenetére


alázógyík
őstag

Az egy 5 évvel ezelőtti típus, hogy jön ez ide? :D

(#31884) csaszi72 válasza M_o_g_y_i (#31881) üzenetére


csaszi72
aktív tag

Sport esküvő stb ahol van mozgás oda viszont köll az AF, az se baj ha sok ponton mér :K

 Egy társadalom civilizáltságának mértékét a rabokon lehet lemérni.(Dosztojevszkij)

(#31885) TeeBee73 válasza csaszi72 (#31884) üzenetére


TeeBee73
addikt

Ahol sok a mozgás, tényleg jól jön egy kis Anisotropic Filtering. ;]

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#31886) M_o_g_y_i válasza csaszi72 (#31884) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Nyilván, de arra jó lesz a KIT obi, spec. célra pedig az olcsóbb (de jobb képet adó) makro/tele célra választott.

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#31887) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Ezt akar en is csinalhattam volna, olyan ugyes! :)

...

(#31888) alázógyík válasza csaszi72 (#31884) üzenetére


alázógyík
őstag

Szerintem MOgyinak van igaza. :K
Nekem is megvan a KIT obi, ami mondjuk a Nikonnál jobb minőségű, mint a Canonos. De van mellé egy Nikon 50 1.8-as. Kib@szott jó obi, és mivel nekem a gépben van motor, így az se gond, hogy nem tud autofókuszt, mert a gép helyettesíti.

(#31889) alázógyík


alázógyík
őstag

Elkapták a netes használtgumist

Egyébként nagyon helyes. Annyi ilyen hulladékot áruló van, akik semmit nem fizetnek. A "normálisabb" meg 1000 féle adót nyög. :U

[ Szerkesztve ]

(#31890) KTU válasza BaKeSZ87 (#31876) üzenetére


KTU
addikt

de most tényleg, én se értek a fényképezéshez :U

ha valaki megveszi a legfaszább DSLR-t , és előtte nem foglalkozott komolyabban a témával .......
szóval nem attól lesz profi fotós hogy valamelyik nagy márka, nagy gépe lóg a nyakába óvodába, iskolába a gyerekfotózásánál :D

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#31891) Outlander válasza alázógyík (#31889) üzenetére


Outlander
őstag

Semmi, figyelmetlenül olvastam...

Egyébként mennyi ilyen van.... és egyfelöl ha belegondolsz, amiket én felraktam, azok is szarok voltak, oda is írtam, fénykép is volt (2mm vagy még annyi sem), mégis majdnem az új (7mm-es) garnítúrám feléért ment el! :Y

[ Szerkesztve ]

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#31892) bartucc válasza alázógyík (#31889) üzenetére


bartucc
addikt

Modern kor átka, mert sokan azt hiszik, jól járnak, spóroltak pár ezret. Közben meg vettek egy már leselejtezett hulladékot, aztán csoda, ha nem lehet vele megállni ott, ahol szeretnének. :U

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#31893) bartucc válasza KTU (#31890) üzenetére


bartucc
addikt

"Szóval nem attól lesz profi fotós hogy valamelyik nagy márka, nagy gépe lóg a nyakába óvodába, iskolába a gyerekfotózásánál"

Hát, profi fotós ettől még nem, de pedofil annál hamarabb :DDD

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#31894) Outlander válasza bartucc (#31892) üzenetére


Outlander
őstag

Sztem az a hülye aki megveszi.....

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#31895) bartucc válasza Outlander (#31894) üzenetére


bartucc
addikt

Hát, arról is van véleményem, de hihetetlen, milyen spórolásokat látok ilyen téren a környezetemben. :W

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#31896) Outlander válasza bartucc (#31895) üzenetére


Outlander
őstag

Az a baj h nem ésszel...

Szar gumi helyett, heti 1-2 alkalommal nem menne autóval, akkor a különbségen rendes gumit venne...

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#31897) bartucc válasza Outlander (#31896) üzenetére


bartucc
addikt

Meg most min. 5-600 ezres autókról van szó. Nem egy, nem kettő, hanem még 10 évig kb használni tervezik őket. Akkor valahogy csak kinyögnék egy normális téli, és egy normális nyári garnitúrát, hogy aztán a 10 évet is kibírja, de legalább a felét, ha sokat is mennek vele. (másik kérdés, olyan, mint másoknak a PC táp, van 4 ezerért is, akkor az is jó, mert ott már megáll az igényesség kérdése, hogy van, az hogy milyen, nem érdekli)

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#31898) Ramius válasza Outlander (#31896) üzenetére


Ramius
őstag

Azért ez sem biztos, hogy kivitelezhető. Ha nem autóval megy, akkor bicaj, oké. De bicajozni se mindig lehet, és ha ragaszkodunk a nem autózáshoz akkor busz. Jegy nem kifizetődő, főleg ha napi 4 kell a munkába járáshoz. Akkor meg már bérlet kell, ami lassan egy tank benzin ára. Hova is lyukadunk ki? :D

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#31899) Outlander válasza Ramius (#31898) üzenetére


Outlander
őstag

Ott a pont... de ezért van a céges autó! :DDD

Nyáron biztos, h van olyan munkanap, amikor nem hal meg egy kis panda, mert nem autóval mész dolgozni...

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#31900) bartucc válasza Outlander (#31899) üzenetére


bartucc
addikt

De hát a bringagumi is gumifából készül... Aztán szegény pandákat csak úgy verik le a fákró, hogy lehessen gumit csinálni, mint paraszt a diószedésnél. ;] :DDD

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.