Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-12-18 22:59:26

LOGOUT.hu

Egy kis előszó a totyikhoz, amit jó ha mindenki elolvas:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31351) daninet válasza littlelion21 (#31321) üzenetére


daninet
veterán

haverom jóideje ott dolgozik a rhorbaun (összeszerelés), idézem amit írt:

elovastam már, de szerintem ez az egész egy kurva nagy faszság!
majd elmondom...
valahol így van de mégse
meg egyébként is, AZ A RETKES PARASZT MONTÁZSOS HOL A FASZOMBA VOLT, AMIKOR ALÁ KELLETT ÍRNI A SZERZŐDÉST?! HOL? OTT VOLT MINDEN FEKETÉN FEHÉREN. Na de majd később....

azt mondja a szerződéstől egy percig sem tértek el, tudák, hogy lesz túlóra stb.. persze ilyen, hogy nincs busz stb persze bosszantó, és lehet így van... egyébként a kurucz infón kezeljétek fenntartással az ilyen dolgokat... lehet, hogy vannak igazságok amiket máshol nem lehet leírni, de még ezt a cikket is vissza tudták vezetni a cigányokra szvsz ez elárul mindent róla.
haverom inkább az bosszantja, hogy tanulatlanok a felettesei, pl megesett, hogy az egyik csávó szétflexelt egy titánium etalont, merthogy az nem megy rá a kocsi ablakára. Fordítva próbálta rányomni... :U

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#31352) tibibi


tibibi
őstag

Embehek kellene nekem köcsönbe 3g wlan router próbára van e valakinek?

(#31353) daninet válasza daninet (#31351) üzenetére


daninet
veterán

egy másik barátom a montázson dolgozik, kocsikat tesztel a padon, ő azt mondja rendes a főnöke is, a baja az, hogy megmondták neki, hogy minimum 5 évig őt nem rakják feljebb...

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#31354) tibibi válasza KTU (#31329) üzenetére


tibibi
őstag

Jaja az a fiatos teljessen szabálytalan :DDD :DDD

(#31355) tibibi válasza daninet (#31353) üzenetére


tibibi
őstag

nekem vagy 10 ismerösöm dolgozik ott mind fikázza :K bocs 3 most lépett le :D

(#31356) bartucc


bartucc
addikt

Nekem egy barátom műszakvezető szereldében, vagy mi is pontosan, ha ott lennék tudnám inkább. Egy biztos, eszi a kefét, sok a meló, hazaér, és azzal álmodik, de képzik, meg nem bánta meg, jól is keres kezdőhöz képest nagyon, csak hát az ideg, amit le kell nyelni.

A külső céges minőségellenőr cégnél volt sógor (egynél a hét közül), nem sok meló volt, elfogadható volt a fizu, de inkább átment mercihez, most kezdett a héten, de még csak képzések mennek neki jó ideig, dolgozni csak szeptembertől fog, állítólag.

Most mit vár mindenki? Ugyanaz, mint a tésztagyár, csokigyár, Knorr és társai, csillaggal a tetején. Dolgozni kell, elég szabadon rendelkezhetnek a munkaidő felett (csusztatások), ez van, nem fognak idehozni azért bármit is, hogy aztán német fizetést, és munkakörülményeket kapjon bárki is. Az van ott is, ami máshol is volt eddig, ennyi, sok az új ember, hülye főnök, majd beáll valamennyire, de csodát miért is várt bárki is? :U

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#31357) daninet válasza bartucc (#31356) üzenetére


daninet
veterán

Igen ezt akartam írni.. dolgoztam gyárban szalag mellett jó ideig szar volt, attól, hogy itt kapsz egy névre szóló pólót meg jobb a kaja a menzán nincs különbség. Kapitalista rendszer, jobb nem lesz.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#31358) littlelion21 válasza daninet (#31351) üzenetére


littlelion21
addikt

Köszi, pont ezért voltam valami hasonló belsős forrásra kíváncsi, a kuruc.info nem az a kifejezett autentikus információ-forrás.

(#31359) Outlander


Outlander
őstag

Mindig ez az ismerőstől hallottam, akinek a lányának, a csavójának az öccse ott dolgozik duma. :U

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#31360) DeltaPower válasza Outlander (#31359) üzenetére


DeltaPower
őstag

Topicból egy embert tudok aki állítólag a merciéknél nyomatja vagy nyomatta, de ő nem nyilatkozik.

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#31361) daninet válasza Outlander (#31359) üzenetére


daninet
veterán

nekem az egész baráti kör mercis, mindenki vergődött munkahelyek között, most ott dolgoznak... folyton ezt hallgatom

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#31362) bartucc válasza daninet (#31357) üzenetére


bartucc
addikt

Az a gond, hogy:

- nyugati módra akarunk élni magyar fizetésből
- a magyar bér arra elég, hogy megélj, ha nincs hiteled, van házat/lakásod, autód, de hitelt és lakbért fizetni, saját házat építeni kevés
- előbbihez kapcsolódik, napi 8 órás átlag munkából már nem lehet fejlődni sehova előre, max. tengődni, kell valami mellékes, vagy pl. mi vidéken könnyen vagyunk, kajára nem kell legalább dupla annyit költeni, meg sok családnak kezd luxus lenni az autó, sajnos.

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#31363) Outlander válasza daninet (#31361) üzenetére


Outlander
őstag

Akkor nem nagyon lehetnek toppon, mert a rohrbaun max a robotok szerelnek, az ugyanis a sajtolós / hegesztős rész, az összeszerelés a montage-ban folyik... :U

No de ezt én is csak úgy hallottam, az biztos h nem azé jöttek ide, h nyugati módra tartsák el a népet.

[ Szerkesztve ]

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#31364) daninet válasza Outlander (#31363) üzenetére


daninet
veterán

igen az a srác hegesztő szarok mellett dolgozik egy sor az övé, akkor szarul irtam csak mondogatjak nekem en nemtom melyik melyik.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#31365) DeltaPower


DeltaPower
őstag

Nemtom volt-e már [link]

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#31366) alázógyík válasza DeltaPower (#31365) üzenetére


alázógyík
őstag

Durva! :Y

(#31367) csaszi72


csaszi72
aktív tag

elsőőőőő

 Egy társadalom civilizáltságának mértékét a rabokon lehet lemérni.(Dosztojevszkij)

(#31368) faragojof válasza bartucc (#31362) üzenetére


faragojof
senior tag

"- nyugati módra akarunk élni magyar fizetésből"

Na, ezt fejtsd már ki bővebben, légyszíves. Én speciel nem akarok. Azt sem tudom mi az, nyugati módra élni? Komolyan beszélek, nem gúnyolódok. :R

"Formicate Under Command of the King,,

(#31369) Outlander válasza faragojof (#31368) üzenetére


Outlander
őstag

Az valami olyasmi lehet, mint mikor a 12 éves srácot elengedik a diszkóba... :U :DDD

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#31370) Outlander válasza DeltaPower (#31365) üzenetére


Outlander
őstag

Baonon, már megy a szájkarate.... :DDD

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#31371) csaszi72 válasza Outlander (#31370) üzenetére


csaszi72
aktív tag

Miről is? Nem labancon Mercis cikk meg vót? :Y

[ Szerkesztve ]

 Egy társadalom civilizáltságának mértékét a rabokon lehet lemérni.(Dosztojevszkij)

(#31372) daninet


daninet
veterán

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#31373) D@ni88 válasza daninet (#31351) üzenetére


D@ni88
addikt

Sajnos ez mindenhol így van...
Nem becsülik meg a munkaerőt sehol sem. Tavaly novemberben "előléptettek" projektvezetőnek, mert az előző arc sokba került. "Nagyobb felelősség nagyobb fizetés" dumával bele is mentem, természetesen papírt eddig nem kaptam az előléptetésről és a fizetésem sem ugrott meg még 1Ft-al sem :W

(#31374) Outlander válasza D@ni88 (#31373) üzenetére


Outlander
őstag

Miért kéne megbecsülni? Túl népesedés van..

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#31375) faragojof válasza Outlander (#31374) üzenetére


faragojof
senior tag

:N ;] :DDD De egy vérg@ci vagy...

"Formicate Under Command of the King,,

(#31376) Outlander válasza faragojof (#31375) üzenetére


Outlander
őstag

:DDD Szeretem ha hízelegnek.

Szted amíg hozzánk a 3 szabad helyre százas számú a megfelelő és ezres számú "lehet még belőle vmi" jelentkezők száma, addig érdekel is vkit h mit szeretne a munkás? :U

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#31377) faragojof válasza Outlander (#31376) üzenetére


faragojof
senior tag

Ez csak azért van, mert nincs más lehetőség. Ha lenne, azt a munkást aki profin csinálja azt amit csinál, sokkal jobban megbecsülnék. :K Nálunk az a nézet van, hogy kurvára meg csinálja másik munkás, ha meg nem megy a termelés, és megbukik a cég, akkor azt állambácsi majd jól megdotálja. És megy a veszteségesség világba! :W Nem is tudom már ki mondta itt: Ez a kapitalizmus. :N :N Nem nem! Ezt úgy hívják, rablókapitalizmus. A végtelenségig kizsigerelni mindent és mindenkit a profit megszerzésért. Az igazi kapitalizmusban már rájöttek, ha nem becsülik meg a dolgozót, akkor szopás van. Minél nagyobb a migráció egy munkahelyen, minél több az állandóan betanulásra váró dolgozó, annál kisebb a termelés.

"Formicate Under Command of the King,,

(#31378) bsh


bsh
őstag

leállításkor a win7 kiírja sötét képernyőre egy másodpercig, hogy várakozás háttérben futó program bezárására, de hogy mi az a program, azt nem írja ki. eseménynaplóban sincs. hogyan tudom kideríteni, mi az?

(tápot cseréltem lemezfelnire, felbontást levettem fhd-ről.)

[ Szerkesztve ]

(#31379) faragojof válasza bsh (#31378) üzenetére


faragojof
senior tag

Csak lezárta a megosztás miatt futó poresz csatornákat. :U :DDD

"Formicate Under Command of the King,,

(#31380) WunderKinder válasza faragojof (#31377) üzenetére


WunderKinder
tag

Azért attól is függ, milyen szakmáról van szó. A szalag melletti betanított munkást nem becsülik túl sokra sehol. Ha valaki ért a szakmájához és az nem valami tök általános vagy 2 nap alatt betanítható dolog, akkor szerintem talál olyan helyet ahol megbecsülik.

(#31382) faragojof


faragojof
senior tag

Mindent elmondtatok, nincs mit hozzáfűzni. :R

MOD:

Outlander: Te egy nagyon okos gyerek vagy, szépen fűzöd a szavakat. Ha egyszer PH! talin összefutnánk, és neked lenne időd, én meg nem lennék már hétkor tökrészeg, jót beszélgethetnénk... :U ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

"Formicate Under Command of the King,,

(#31383) D@ni88


D@ni88
addikt

(#31384) Outlander válasza faragojof (#31382) üzenetére


Outlander
őstag

Egyébként, nekem tavalyhoz képest 125 ft-al dobták meg fizetésem... Hát teljes mértékben meg voltam elégedve vele... :DDD :W

Van jobb és bal, vagy fej és írás... hierarchia van.

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#31385) Outlander válasza D@ni88 (#31383) üzenetére


Outlander
őstag

Fake, ha ő vezet, ki kameráz? :DDD

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#31386) bartucc válasza faragojof (#31368) üzenetére


bartucc
addikt

Arra gondoltam, hogy akarnak sokan a lakáshitel mellé új autót is, de nincs pénz, nem baj, majd veszünk hitelből... Ahelyett, hogy venne egy páréveset, amit azonnal ki tud fizetni. Aztán valahogy a fenntartása se megy a kocsinak, nem hogy még a hitelt fizetni, nem beszélve arról. hogy esetleg már másik hitele is van mellette. Meg veszi a plazmát (főleg 2-3 évvel ezelőtti időkre gondolok, mikor még nem volt olcsó), részletre, mert az kell, mert hogy az eddigi 55cm-es TV már kicsi. Pedig pont akkora, mint egy éve volt, meg amikor megvette. Meg a félévente telefoncserélgetés, és társai.

Így értettem, elég sokan úgy álltak/állnak a dolgokhoz, hogy megveszik ami megtetszik nekik, látom ismerős körökben, arra nem gondolva, kell-e még neki fontosabb dologra az a pénz, hosszútávon. (nem egy sós kifli tételre gondolok, de egy új telefon, ami sokszor 50+ kategória, vagy plazma se kell az élethez, és bizony abból nálunk negyed-fél télre való tüzelőt meg lehet venni.... csak hogy arányokat mondjak, milyen jelentősége is van már egy ekkora összegnek is)

Outlander: vagy azok, akik havonta akár 500-nál is többet kiadnak, bármire is. ;] :DDD

#2: Mercis ruhában járkálás meg nálunk is divat, főleg az ilyen egyszer kaptam 150+k-t gyerekeknél, hogy én a Mercinél dolgozok, basod, térdelj le és szeress, ha azt akarod, szóra méltassalak, jelleggel... ;] :DDD

Na de én ezeket, meg a merciről is csak hallottam, meg nem is dolgozom, meg nem is értek hozzá, nem szentírás ez, néha még én se hiszem el. :DDD (jogos, ha valaki lehurrog, nem dolgoztam sose szalagon, könnyen pofázok, tény. De az is, hogy sokan már a munkának se örülnek, eddig meg az volt a baj, hogy nincs?!)

[ Szerkesztve ]

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#31387) faragojof válasza Outlander (#31385) üzenetére


faragojof
senior tag

Tehát ha valaki vezet és kameráz egyszerre, nem lehet ilyen klafa hosszú nyelve? :DDD

"Formicate Under Command of the King,,

(#31388) Devid_81 válasza D@ni88 (#31383) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Mijeza Alien? :Y
Ferfi verzios lenne a nok orulnenek neki...de igy nem sokra megy fel meteres nyelvevel :D

...

(#31389) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Amugy meg ne sirjatok, gyertek ki Londonba, itt lehet nyugati fizetesetek (ettol nyugatabbra amugy is nehez menni Eu-n belul).Lesz egy jo fizetesetek, amibol ho vegere semmi nem marad, mert elviszi az "elet". ;]

...

(#31390) gabe_


gabe_
őstag

Életmód rovat:

Sovány szakácsban sose bízz!

(#31391) God Vazzeg válasza gabe_ (#31390) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Ez amúgy működik :K :D

(#31392) gabe_ válasza God Vazzeg (#31391) üzenetére


gabe_
őstag

Ez is :D

Sovány szakácsban sose bízz!

(#31393) DeltaPower válasza WunderKinder (#31380) üzenetére


DeltaPower
őstag

El ne hidd... van egy haverom aki fémmegmunkálásban húzott le 6 évet, aztán összeveszett a főnökével és kirúgták. Felvettek helyette egy fiatal gyereket aki az egyik műszakfőnök rokona, az első hetében majdnem 1 millió értékű alapanyagot változtatott selejtté...

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#31394) faragojof válasza DeltaPower (#31393) üzenetére


faragojof
senior tag

Az nem számít, a betanuló idő selejtje. :DDD

"Formicate Under Command of the King,,

(#31395) Chaser


Chaser
titán

Kellene gyorsba egy T60 T61 T400 T500 x200 201 T510 stb Thinkpad töltő. Lehetőség szerint 65W-os és cicergés mentes.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#31396) God Vazzeg válasza Chaser (#31395) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Szia

Nekem nincs :N

;]

(#31397) Outlander válasza Chaser (#31395) üzenetére


Outlander
őstag

Mikor legútobb vmi gyorsba kellett akkor majd 2 hét volt mire a lovaskocsi a városba ért. :DDD

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#31398) Chaser válasza God Vazzeg (#31396) üzenetére


Chaser
titán

Tőled nem is vennék bolti ár duplájának többszöröséért ;] de ha úgy adódik hasonló kondíciókkal szükség esetén tudok neked eladót :P :R

Gyorsba=minél előbb, otthon hagytam a töltőt...

szerk: más: elvileg utaltak nekem otp-től 20-án, az összeg nálam nincs. Volt benn a tag a bankban, szerintük elküldték. Feltételezve hogy nem kamuzik, ilyenkor mit lehet csinálni? Jó tudom, fel kell gyűjtani az otp-t, de azonkívül ?

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#31399) M_o_g_y_i válasza Chaser (#31398) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Ha Te is OTP-s vagy lennél, akkor nem tudták elb@ccni az utalást, mert látják kinek megy. :K
Lehet másik bankhoz történő utalásnál is, de ebben nem vagyok biztos.
Aki utalta, küldje el a befizetésről/átutalásról szóló bizonylatot v. tranzakciószámot, azzal már tudsz kezdeni valamit. :K

[ Szerkesztve ]

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#31400) Chaser válasza M_o_g_y_i (#31399) üzenetére


Chaser
titán

Nem vagyok otp-nél. Elküldhet amit akar, én nem fogok mászkálni a balf@sz otp miatt, azt meg mondtam neki is. Sokra nem megyek a bizonylatával, nálam nincs a pénze, rendezze a bankjával. Héten 3x szopóka volt otp miatt, érdekes másik bankoknál nincs ilyen.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.