- Airfryer XL XXL forrólevegős sütő gyakorlati tanácsok, ötletek, receptek
- Digitális Állampolgárság Program
- Fűzzük össze a szavakat :)
- Asszociációs játék. :)
- Gurulunk, WAZE?!
- eBay-es kütyük kis pénzért
- "Egyszerű" Ügyfélkapu+ regisztráció
- Nova Launcher Prime Samsung One UI helyett!
- Szólánc.
- Ingyen kellene, de tegnapra
Új hozzászólás Aktív témák
-
Alexios
veterán
Nálunk az egyik fő csábítóereje a cégnek amúgy a HO, mivel a cég nem nézi fizetésnél hogy ki hol lakik simán fel tudunk venni jobb fejlesztőket Debrecenből, Szegedről, stb, mert ugyanúgy "budapesti" bért kapnak, nekünk meg nagyobb a merítési háló. Vidéki kollegák havi így 1-2x amúgy be szoktak menni amikor más is bent van, igaz azok a napok tényleg inkább a szocializálódásról szólnak, nem a munkáról.
-
Alexios
veterán
válasz Vision #38818 üzenetére
Interjúról beszéltem csak nem tettem elég nyilvánvalóvá, nyilván nem kell az interjúfeladatokhoz cicd pipelinet csinálni.
Az összes FAANG meg hasonló cég interjúja ilyen, nem fognak keretrendszerről beszélni, és mindegy nekik hogy mittudomén pythonban vagy javascriptben oldod meg(és igen, saját tapasztalat is, voltam ilyen interjún amúgy itthon, nem FAANG cégnél, és nem is garázscég volt)
[ Szerkesztve ]
-
Alexios
veterán
válasz eladocuccaim #38816 üzenetére
Szerintem sem ilyen vészes, vannak helyek(általában amúgy a komolyabb tech cégek) ahol nem is néznek keretrendszer tudást, és olyan nyelvben oldod meg a feladatokat mint akarod, pont azért mert ha jó vagy, meg tudod tanulni a másik nyelvet is(nemhogy keretrendszert). Azért érezzük az ellentmondást hogy nemrég arról volt szó hogy egy ember x évig nem termel a cégnek hasznot, másik oldalról meg az az elvárás hogy a legnaprakészebb tudása legyen a specifikus keretrendszerből(nyilván azért hogy minél hamarabb tudjon termelni).
Az viszont elég gyakori hogy a magukat seniornak nevező kollegák a minimális szintet alig ütik meg technikai interjún - azt mérni meg hogy valaki gyorsan fog-e tanulni vagy hogy majd projekten milyen lesz annak ellenére hogy mit mutatott nehéz.[ Szerkesztve ]
-
Alexios
veterán
válasz Reggie0 #38495 üzenetére
Mennyi keres egy indiai IT-s? Gyors google keresés alapján nekem még csak közeli igazságnak se tűnik ez a kijelentés, de nincsenek számaim első kézből.
[link] ez alapján a reddit thread alapján nekem inkább _durván_ kevesebbnek tűnik mint itthon, nagyjából fele a jobban kereső bejegyzések is.
Persze aztán az is más kérdés hogy az milyen életszínvonalat enged meg nekik ott[ Szerkesztve ]
-
Alexios
veterán
válasz Dinter #38211 üzenetére
Tapasztalatom szerint viszonylag kevés helyen fizetnek sokkal többet(sok helyen egyáltalán nem) előléptetés esetén a plusz people mgmt feladatok miatt, 12% plusz nem is rossz. Sajnos vagy nem sajnos viszont br 2m fölött ritka(biztos van kivétel) hogy ennél nagyobb ugrások legyenek, főleg cégen belüli előrelépésnél. Ha megnézed ezt a topikot(ami azért a piac inkább felső pár százaléka mint az átlag) itt sem nagyon gyakori fejlesztőknél br 2.5m feletti bér
[ Szerkesztve ]
-
Alexios
veterán
válasz Stylewars_kp #38029 üzenetére
Képtelenül hangzik, de lehet azért mert különbözőek vagyunk, különböző prioritásokkal, különböző módon érinti a munkájukat, stb.
-
Alexios
veterán
Más persze, de azért érdemes megnézni más cégek salary guidejait és összehasonlítani ezzel. Akár korábbi évekre visszamenőleg is. Messze a nofluff szokott a legalacsonyabb lenni, nem kevéssel, úgy tűnik ez az ára annak hogy ott a cégek kiírt fizetési sávokkal hirdetnek.
Saját területemet nézve .net-re rákerestem első találat br 1m, sok sikert hozzá pl. de ez is bekerül gondolom a guideba. De átlag 1.3-1.5m körüli alkalmazotti bér senior fejlesztőnek is egy vicc, én lassan 3 éve interjúztam, akkor is több helyről kaptam már ilyesmi vagy jobb ajánlatokat, de most is keresünk .net-est, simán megadnák br2m vagy fölötte (az más kérdés hogy a béka segge alatt van a jelentkezők szintje, és valószínűleg ez is okozza a különbséget, aki nem túl jó, annak is kell dolgoznia valahol)
[ Szerkesztve ]
-
Alexios
veterán
válasz tototos #37611 üzenetére
Én ezt még mindig nem értem, projekt tervnél hogy jön be a képbe a kódsorok száma, hogy ebből időre becsülj tudni kéne mennyi lesz a várható kódsorok száma, ami teljesen értelmetlen és lehetetlen.
Pont egyel feljebb írja emvy hogy story pointok lényege akkor már ez, hogy látjuk a csapat velocityját, mennyi sp-t tud egy sprint alatt a csapat megoldani, akkor abból lehet becsülni egy sprint planningnél pl. hogy mi reális nagyjából.
[ Szerkesztve ]
-
Alexios
veterán
válasz tototos #37598 üzenetére
Én még olyan helyen nem dolgoztam és nem is hallottam ahol bárki azt nézte volna a managementtől hogy a fejlesztő hány sor kódot commitol/nap. Ahogy Vision is írja, általában a story pointok nézése sem triviális(amire amúgy nincs is egyszerű mód jirában hogy /fő/hónap mondjuk visszamenőleg ilyeneket nézegess), nemhogy kódsorokkal foglalkozzon bárki.
De igazából az is nagyon ritka tapasztalatom szerint hogy teljesítmény szerint bárki elő legyen véve komolyabban(talán egyszer láttam ilyet), max fizuemelésekben látszik meg valamennyire[ Szerkesztve ]
-
Alexios
veterán
Ebben akkor lenne igazad, ha nincs semmi kb a backlogban, s az adott taskok kipörgetése után várni kell arra, hogy legyen mit csinálni.Én még ilyen helyen nem dolgoztam
Én amúgy dolgoztam ilyen helyen, és általában vannak akik megcsinálják a feladatot aztán várnak a csodára, és vannak(sokkal kevesebben) akik próbálnak utána menni a dolgoknak, jelezni mindenhol hogy nincs task, besegíteni a managementnek, stb.
Általában(saját tapasztalataim szerint, nem a népességre vetítve) az első csoport szokott panaszkodni az inflációkövető emelések hiányán.[ Szerkesztve ]
-
Alexios
veterán
válasz #79563158 #37540 üzenetére
Nekem is ez a tapasztalatom (amerikai, inkább Tier 2 cégnél), 40 óra környéke megvan, de ennél _átlagban_ több nem hiszem, néha persze ha valami hirtelen prod issue, vagy sürgős dolog meg kell húzni kicsit a napot és nem eldobni a ceruzát ha ég a ház, de ez talán majd minden országban így van. Napközben többször tűnnek el kollegák ha valami közbejön, le kell adni az autót szervizbe, orvoshoz kell menni, hamarabb lelépni hogy gyerekeket elhozza iskolából, stb, senkit nem szokott érdekelni
-
Alexios
veterán
válasz carapace #37381 üzenetére
Pfff, nehogy már csöves 13. kerületben akarj neki ilyen putri lakást venni. 2. kerület, minimum 200m2 alapterületű többszintes ház, ott már talán nem nevetik ki majd a haverok, és nem kell egyedül nyomorognia sem. Persze aki 150millás első lakással akar csóróskodni ott ennyi jut.
-
-
-
Alexios
veterán
válasz Qtya123 #36755 üzenetére
Jaaaa, hogy nem lehetsz ezekből sem 2-es 3-as, mert akkor meg továbbtanulni nem tudsz, nincs elég pontod....
Nem tudom hogy van az érettségi és pontszámítás jelenleg, de anno 10+ éve mikor én érettségiztem/mentem egyetemre, akkor 2 fajta pontszámítási lehetőség volt, és az egyiknél elég volt csak a reál tárgyakból nagyon jónak lenni(ha az kellett az egyetemre) -
Alexios
veterán
válasz kexksz #35418 üzenetére
Nálunk nem nagyon szoktak felvenni juniorokat, szóval nem tudom manapság hogy van, de azért pár éve még ez egy erősen elméleti probléma volt, mert a legtöbb céghez nem érkezett be 100 jelentkezés egy pozicióra, 10 se nagyon, nem engedhették meg, hogy képzettség alapján szűrjenek. Lehet ez manapság másképp van persze, amiket olvasok az alapján junioroknak némileg nehezebb az elmúlt kb 1 évben elhelyezkedni.
-
Alexios
veterán
válasz VirsLee #35396 üzenetére
Volt pár éve tanterv váltás az eltén is, némileg szakirány függő is hogy mennyi matek tárgy van, de a szoftverfejlesztés specializáción pl. 1 diszkrét matek van, 1 numerikus módszerek, nincs többváltozós függvénytan.
Modellező specializáción meg még több van mint amit ide felsoroltál, de mivel ez szakirány kérdése itt az illető el tudja dönteni akar-e még több matekot.#35399 Tapsi: progmat volt 10+ éve, azért nincs már a nevében a matek jó ideje, szóval ne ez legyen az alap de ahogy fentebb is írom specializáció kérdése, ami szerintem már rendben van, mindenki eldönti magának mennyi matekot szeretne.
[ Szerkesztve ]
-
Alexios
veterán
válasz csoki9019 #33988 üzenetére
Lehet én jelentkeztem jó helyekre eddig, de általában az első körig legkésőbb (de általában hamarabb) szóba szokott jönni a bérigény, itt nem kell szégyenlősnek lenni, meg kell mondani mit szeretnél. Nyilván vannak olyanok akik azt mondják oké, aztán a végén durván aláajánlanak, de szerintem az elég ritka hogy végigmentek az interjúfolyamaton anélkül hogy megkérdeznék mennyit szeretnél kapni
-
Alexios
veterán
válasz Vision #33755 üzenetére
Van jópár NY-i munkatársam, szerintem egyikük sem lakik Manhattanben. Sőt, kifejezetten NYC-ben sem, vagy Jersey, vagy Long Island vagy valami még messzebbi kisvárosokban laknak. Nyilván így meg ingázni kell(heti 3 napot kell bejárjanak), nem akarom ezt mondani hogy ez jobb, csak hogy akik ott élnek és dolgoznak sem feltétlen költenek havi 4 ezer dollárt albérletre.
-
Alexios
veterán
válasz BigBlackDog #32873 üzenetére
én .NET vonalon is ezt látom, sok helyen már az 1.5 is sok, aztán van ahol valamivel br 2m is beleférne még. Előző helyemről mikor eljöttem (2021 vége) akkor 1.5-ért el voltak hűlve, nem tudtak counteroffert adni, mert azt mondták ez náluk már bőven directori bér.
-
Alexios
veterán
válasz CyberPunk666 #32482 üzenetére
Én láttam ilyet, mikor beutott a covid elkuldtek tőlünk mindenkit aki contractor volt. Aztán fél évvel később megprobaltak újra alkalmazni azokat akik jók voltak(vegyes sikerrel)
A megkeresések száma amúgy nálam se nagyon csökkent.
[ Szerkesztve ]
-
Alexios
veterán
-
Alexios
veterán
válasz tboy93 #31673 üzenetére
Én voltam pár interjún pár hónapja, az alapján nem mindenhol, de több helyen megadták volna a br 2-t(egyik helyen álltólag 2.2-ig is hajlandóak lettek volna elmenni), és úgy néz ki a mostani helyemen is megadják ezt idei emeléssel(ez pár hét múlva derül ki biztosra, de ezt igérte a management)
Senior .net fejlesztő kb 7-8 év tapasztalattal. -
Alexios
veterán
válasz CyberPunk666 #31063 üzenetére
Szerintem engedd el, én sem teljesen értem miért ilyen nagy elvárás az hogy gondolkodjanak egy feladaton, de nemrég a topikban már ahhoz is expertet hívtak volna hogy megállapítsák hogy egy hashtableből key alapján O(1) idő alatt lehet megkapni egy elemet, vagy végigiterálva keresve O(n), mondván hogy ki szórakozik időkomplexitás méréssel, majd az expert megoldja.
Én sem vagyok a leetcode interjúk híve amúgy, de azért tényleg ne vicceljünk már hogy alap gondolkodós feladatokon ennyire meg kéne akadni, meg egyetemi matek lol.
[ Szerkesztve ]
-
Alexios
veterán
válasz #79563158 #31026 üzenetére
Nekem is ez a tapasztalatom, elég megnézni hogy frontend/backend/fullstack fejlesztőknél 1.4m a max, mikor ennél már a 2021-es Hays is magasabb számokat tartalmazott. Simán lehet hogy itthon kevésbé hajlandóak a magasabb fizetési sávval rendelkező cégek itt hirdetni mint máshol.
-
Alexios
veterán
válasz #79563158 #30361 üzenetére
Meg merem kockáztatni amúgy, hogy Budapesten nincs 2 pont ahova 5-nél többször át kéne szállni hogy eljuss egymáshoz, de valószínűleg ennél kevesebb is elég, pláne ha befejeződik a 3-as metró felújítás
#30362 Tel Elek :
BKV annak jó, aki nem él, csak bejár a munkahelyére, meg évente egyszer csinál valami mást is.
Persze, aki tömegközlekedik nem is él már lol.
Mondj már olyan helyet, ahova Budapestről napi 2x induló busszal lehet eljutni csak, de tényleg. Főleg annak korában mikor bárkinek ott van pl. a mol limo féle autóbérlés amit ki lehet bérelni simán egy napra is, ha arról van szó, máris nem kell havert megkérni, és elég valószínű hogy ha csak az ilyen esetekre van használva, olcsóbb mint egy autó fenntartása. Nyilván munkábajárásra, vagy nagyon gyakori vidékreutazásnál nem feltétlen, és nem azt mondom, hogy értelmetlen egy autó fenntartása, de azért ne vicceljünk már.[ Szerkesztve ]
-
Alexios
veterán
válasz #41635072 #30054 üzenetére
?? Az állítás az volt hogy versenyszférában mennyire szopó és hajtás van, vagy most az SSC már nem versenyszféra? Vagy most komolyan úgy csinálunk, mintha nem lett volna akármelyikünknek olyan munkatársa aki láthatóan minimal effortal volt el ott évek óta? Ráadásul más példát is hoztam, konkrétan ebből a topikból, de ok.
[ Szerkesztve ]
-
Alexios
veterán
válasz Vision #30052 üzenetére
Versenyszféra != versenyszféra ugyanúgy, az elmúlt hetekben is volt ebben a topikban is arról szó, hogy ki mennyi időt tölt munkával ténylegesen egy nap, vagy hogy ha kiszámlázol 8 órát valahova de ebből alig kell dolgozni valamit számlázhatsz máshova. Ezek csak ebben a topikban nemrég feljött témák, ne csináljunk már úgy mintha a versenyszférában mindenki heti 60 órát dolgozna és állandóan hajtana - vannak ilyenek, de egy átlag SSC dolgozó azért ugyanúgy nem szakad bele a melóba.
Ugyanúgy egyetemeken is simán lehet olyan aki az általad felvázoltak mellett hajt, kutatásokban vesz rész, stb.[ Szerkesztve ]
-
Alexios
veterán
válasz Vision #29985 üzenetére
Itt arra válaszoltam, hogy neten úgyis megtalálni. A helyzet az, hogy ahhoz hogy megértsd valamit hogy működik lehet nem árt megtanulni hogy mások hogy oldották meg. Pl. egy min/maxkiválasztás, vagy neadjisten valamilyen sort algoritmust nem csak öncélú szopatásból lehet ám tanítani, hanem ezeket elmagyarázva azt hogy ez mondjuk miért gyorsabb mint egy bubblesort. Mert lehet pont ezeket az algoritmusokat nem fogod újraírni, de nincs olyan programozó akinek nem kell valamilyen algoritmust írnia.
[ Szerkesztve ]
-
Alexios
veterán
válasz tototos #29982 üzenetére
Milyen expertet? Ez egy sima programozási feladat, nehogymár expert kelljen ahhoz hogy előkeressünk valamit egy dictionaryból.
Nem arról van szó, hogy fejből le tudd írni a quicksort és mergesortot és meg mond mikor tér el a O() náluk, hanem hogy mondjuk valaki képben legyen azzal hogy ha egy loopban végigiterál valamin, amin belül van még egy loop és azon végigiterál valamin akkor annak nyilvánvalóan rosszabb lesz ugye nagy gyűjteményeknél a futásideje, mint annál ami konstans időben csinálja meg ezt. Pont ez lenne az algoritmus óráknak, hogy ide eljussanak a diákok hogy nem algoritmusok magolása a lényeg, hanem megérteni hogy mi miért működik szerintem. Mondom ezt én, aki be se fejezte az egyetemet. -
Alexios
veterán
válasz Vision #29970 üzenetére
Amúgy az MIT-nak fent van lényegében minden órája bárkinek elérhető módon, felvéve a neten, némely tárgyhoz még interaktív oldalak is vannak, feladatmegoldásokkal stb, és bizony az analízis órákon ott is van bizonyítás, pedig ennél nyugatibb egyetemet nem nagyon találni Nyilván jobban magyaráznak(bár a világ egyik legjobb egyetemétől azért ez minimum elvárható), de olyan nagyon nagyon nem különbözik ám az anyag attól mint ami itthon megy Analízis 1-2 néven.
#29973 tototos : szerintem ez azért ennél árnyaltabb, nyilván az algoritmus pontos működését meg lehet keresni stackoverflown, de nem lehet csak googleről programozni. Ha nem tudod például azt hogy egy algoritmus mikor O(n), mikor O(n^2), stb, akkor hiába keresnél hatékonyabb algoritmust, ha nem tudod hogy ezen az úton indulj el. Mert persze a legtöbb be van építve a frameworkbe, de amikor te írsz valami saját cuccot, akkor azért nem árt ha képbe vagy vele. Saját példa, pár hónapról ezelőttről munkában, microservicek vannak írva, és az egyik szervíz bizonyos műveleteknél nagyon lassú lett, volt hogy fél óráig nem elérhető akár. Végül kiderült, hogy valaki(aki amúgy nagyon nem junior volt hivatalosan), egy hashtable minden elemén végigiterált hogy megkeressen valamit, majd miután azt megtalálta egy másik hashtablen is végigiterált hogy megkeressen egy kapcsolódó elemet. Na most nyilván itt azért kéne csengjen valami arról hogy mondjuk hashtableben kulcs alapján O(1) lekérni az adott elemet, de mivel nem volt meg a kulcs egyből, ő úgy gondolta jó lesz ez így is, mert hát működik, ahelyett hogy kicsit gondolkodott volna hogy lehet mégis kihasználni hogy O(1) legyen.
[ Szerkesztve ]
-
Alexios
veterán
válasz #41635072 #29940 üzenetére
Azért ne csináljunk úgy már hogy egy amúgy tanult algoritmus ne O(n^2) formában írjon le O(n) helyett tényleg olyan extra tudás lenne ami miatt a felső 1%ba tartoznál. Nekem a tapasztalatom egyetemekkel mint interjuztató pont nem az hogy csak a zsenik mennek át, hanem hogy kb bárkit átengednek, és nem érted hogy van diplomája (igen BME is akár)
-
Alexios
veterán
válasz tboy93 #29785 üzenetére
Annó beírtam a topikba is, én tavaly év elején kezdtem akkor kb 6 év .NET tapasztalattal, szóval még 2021 végén alkudtam ki sima .net developer pozira br 1.5öt plusz 10-12% éves bónusz, ezt közben tavaly nyáron megtolták 10% emeléssel maguktól az inflációra hivatkozva, és szóban már 20% be volt igérve idén év elejére is. Szóval ahol br 1.5m sok(nem ez volt az egyetlen ajánlatom anno) 2023-ban, azt hagyni kell, igaz céges kocsi nincs, de szerintem kiszámolhatod hogy a fizetéskülönbséggel jársz jobban vagy a céges kocsival.
[link] Vagy itt ez a remote ajánlat senior c# devnek évi 170k usd-ért esetleg
-
Alexios
veterán
válasz Vision #29327 üzenetére
Persze, én csak ezt az érvrendszert nem szeretem miszerint biztos azért nem keres többet mert nem tesz érte eleget, bezzeg én napi 25 órában képzem magam. Ez majdnem ugyan az az érvelés mikor valaki azzal jön hogy neki azért kell többet keresnie X-nél, mert ő bezzeg továbbtanult, és diplomázott.
Ezzel szemben a helyzet az hogy az IT azért emelkedik ki ennyire, mert világszinten hiány van belőle és nagyon könnyű külföldre dolgozni, így könnyebb megközelíteni az ottani fizetéseket. Nyilván ha ezen belül még többet akarsz keresni, akkor jónak is kell lenned, de ettől még ez az alapja, hiába mondod egy gépészmérnöknek hogy képezzed magad, nem lesz neki olyan triviálisan elérhető mondjuk br 1.5-2m mint egy mezei fejlesztőnek. És nem azért mert heti 8 órát netflixezik.[ Szerkesztve ]
-
Alexios
veterán
válasz licetlagin #29324 üzenetére
Aztán vannak olyanok akik ugyanúgy beletesznek egy csomó időt a heti 40 órán kívül, mégsem keresnek annyit mint egy közepes programozó, mert egyszerűen a szakmájuk nem olyan. Pl. akármennyit képzi magát egy tanár, javítja a dolgozatokat este, stb, nyilván máshol lesz a bérplafonja, tök fölösleges ezeket a dolgokat idekeverni, mert kb úgy hangzik hogy te hibád/megérdemled hogy nem keresel többet.
-
Alexios
veterán
Főleg hogy manapság azért bőven akadnak cégek ahol megoldható a full HO, én sem élek Bp-en, és a cégnél is többen vannak akik valamelyik megyeszékhelyen vagy akörül laknak, néha ha van valami apropója akkor bemegyünk az irodába 1 napra, és ennyi.
Persze ez juniorként azért nehezebben megoldható, de később találni ilyen lehetőségeket. -
Alexios
veterán
válasz Nehaiu #29025 üzenetére
Sok év full remote után én is így gondolom, és szerencsére a munkahelyem is, de az igazsághoz hozzá tartozik hogy általában olyan helyeken voltam ahol a csapat legalább fele nem egy országon belül van. Ha megoldható hogy mindenki bemenjen különleges alkalmakkor, mittudomén project kickoff, meg hasonlóknál én látom az előnyét
-
-
Alexios
veterán
válasz azbest #28392 üzenetére
deel.com, de szerintem nem feltétlenül fog juniorként ilyen ajánlatokat kapni, persze ki tudja. De végső soron itt is forintban kapja a fizetést, mert itthon csak forintban lehet munkaszerződése, szóval az árfolyamkockázat meg ilyesmin nem segít amit ő szeretne elérni.
-
Alexios
veterán
válasz CyberPunk666 #28386 üzenetére
Igen, budapesti volt a lakcímem is, állandó lakhelyként lakcímkártyán.
-
Alexios
veterán
válasz Oppenheimer #28376 üzenetére
Nem tudom mit csináltam már, ahogy említettem ez vagy 3 éve volt, bementem a hivatalba, elmondtam mit akarok, és megkaptam a pénzt, ennyire emlékszem
-
Alexios
veterán
Én nem tudom a pontos jogszabályt, de mikor nekem volt ilyen kb 2-3 éve, akkor mindkét munkahelyem(amit otthagyam, és az új) is Bpen volt, volt köztük 1 nap szünet, akkor elmentem a hivatalba(nem volt még online ügyintézés erre), majd pár nap múlva visszamentem, és még abban a hónapban megkaptam a 3 hónapnyi összeg 80%-át.
-
Alexios
veterán
válasz Vision #28243 üzenetére
Hát nem tudom, én nem szoktam a bónuszra építeni bértárgyalás során feltétlen, de mondjuk ha van két hasonló ajánlat, ahol az egyiknél van 10% bónusz, a másiknál nincs, akkor akármennyi a fizetése az embernek, az mégiscsak több mint egy havi bér. br 2 milliót keresőnél is, ha csak úgy kap nettó másfél milliót azért az tud számítani, akkor is ha nem megélhetésre megy
-
-
Alexios
veterán
válasz sakal83 #27948 üzenetére
Dehát láthatóan nem zavarnak be, hiszen megadják a legtöbb helyen ezeket a béreket. Az IT ilyen szempontból speciális, mert egy magyar orvos nem fog távműteni NYC-ben, vagy egy magyar rendőr innen ottani nyakakra térdelni , míg egy fejlesztő simán tud fejleszteni egy ottani cégnek.
Ha ti Bulgáriában látjátok az elérhető hasonló minőségű olcsóbb fejlesztőket, hát hajrá, de a helyzet az, ha már közgazdasági szabályok, hogy a legtöbb it-s azért is kér ennyit, mert van ahol megadják, az meg tök hülyeség hogy azért ne kérjenek ennyit mert a tanárok vagy rendőrök nem kapnak nyugati bért.[ Szerkesztve ]
-
Alexios
veterán
válasz sakal83 #27938 üzenetére
Arcpirító lol, nehogy már még mi érezzük magunk rosszul mert nem szeretnénk kevesebbet keresni csak azért mert keletebbre születtünk. Mondjuk ha bruttó két milliót keresnek az it-sok(szerintem átlagban nincs ennyi egy cégnél, max az újabbaknál), az 60k eur körül van, nehezen hiszem el hogy ennél olcsóbb egy hasonló szintű amerikai.
Romániában levő ismerősem alapján amúgy ott is hasonló szinten lehet keresni, olyan nagyon sokkal keletebbre nem lehet menni már.[ Szerkesztve ]
-
Alexios
veterán
válasz Dinter #26419 üzenetére
Ugyan ennyi erővel azt is fel lehetne hozni, hogy de egy full stack nem tud elmélyedni egyikben sem annyira mint egy erre specializált ember. Én amúgy nem nagyon látom ezt a fajta megkülönböztetést fizetésben a sima alkalmazott pozicióknál sem.
Ettől függetlenül téged azért fizetnek hogy dolgozz, max fullstackként több órád lesz a dologban(és emiatt végül több pénzt kapsz) hiszen többet kell dolgozz mintha csak az egyiket csinálnád[ Szerkesztve ]
-
Alexios
veterán
válasz Oppenheimer #26371 üzenetére
Én mondjuk láttam olyan "verziókezelést" egyetemen, hogy zipként küldözgették egymás közt az aktuális verziót Nyilván nem belőlük kerülnek ki aztán majd az 1 milliót kereső juniorok
-
Alexios
veterán
válasz MrSealRD #26360 üzenetére
Ellenben amikor te seniorként nem tudsz 1.7 fölé menni érdemben, akkor beraknak melléd egy 1.3-as junior/medior határon mozgó ember... hogy érzed magad a vállalt felelősség és a tudáskülönbség vonatkozásában?
Nem tudom, biztos velem van a baj, de miért foglalkoznék én azzal hogy a mellettem levő többet keres mint kéne neki? Ha én elégedett vagyok a pénzemmel(ráadásul a példádban még így is többet keresek), akkor miért irigykedjek valakire hogy nem keres kevesebbet? Ha a cégnek megéri hát megéri, ezt alkudták ki. -
Alexios
veterán
válasz Citroware #25560 üzenetére
Azért van elég sok cég aki foglalkozik ezzel, elég régóta, én úgy látom hogy ezek a fajta outsourcingok inkább megszűnőben vannak, legalábbis sok cég megégette magát vele, és inkább haza vagy legalábbis európába telepíti át az ilyen korábban indiába outsourceolt részlegeket.
[ Szerkesztve ]
-
Alexios
veterán
Oké, de ha ez van a cégénél akkor mit csináljon? Gondolom nem ő a döntéshozó, lehet már létezik az alkalmazás, stb.
Amúgy szerintem ha az ember benne van a WPF-ben simán át lehet térni másra is, nekem úgy hozta az élet hogy az elmúlt 2 évben főleg azt kellett fejleszteni, aztán mikor váltottam senkit sem nagyon érdekelt, képben voltam a .net-el és c#-al, szerintem egész jó fizut is adtak, most meg már inkább felhős dolgokkal kell foglalkozni.
-
Alexios
veterán
Kor: 29
Munkakör: Programozó (.NET)
Nyelvtudás: Angol
Bruttó fizetés: 1.5M
Egyéb: évi 10% bónusz, medicover, cafeteria
Hely: HO
Tapasztalat: 6 év -
Alexios
veterán
válasz pető bá' #23757 üzenetére
Mondjuk ez az elején igaz, később (az utolsó) körnél lehet választani, hogy algoritmusos(leetcode) feladatot szeretnél ott is mint az azt megelőző élő körben, vagy házi feladatot ahol egy backendet kell írni - ez utóbbi nincs időhöz kötve. Vagyis 1 hét van talán rá
[ Szerkesztve ]
-
Alexios
veterán
Mondjuk FAANG esetében azért általában a cél a "legjobbak" megszerzése, legyen akármilyen a nemzetiségük, nem nagyon valószínű hogy indiaiakra cserélnék őket, csak azért mert ott olcsóbbak. Biztos van persze indiában is jó munkaerő, de szerintem itt a topikból aki találkozott indiában levő, indiai munkaerőről, akkor nem feltétlen arra gondolt, hogy Google színvonalon vannak
Pont ezért visszás kicsit a fizetéscsökkentés (szerintem), mert ennyi pénzt demonstrálta már a google hogy megér nekik a dolgozójuk, egy new hire-nál már lehetne persze ez más kérdés, hogy mennyit akar keresni.
[ Szerkesztve ]
-
Alexios
veterán
válasz szaszayanou #22811 üzenetére
A legnagyobbak már áfa mentesek pl. a Codecoolnál, greenfoxnál, progmastersnél nincs áfa
[ Szerkesztve ]
-
Alexios
veterán
válasz CyberPunk666 #22757 üzenetére
Szerintem is kevés az állami bootcamp, de a codecoolon kívül a többi amúgy is fél éves csak (bár több anyagot adnak le szerintem mint az állami anyagban ugyanannyi idő alatt), vagy akár kevesebb (Greenfox 2 hét szünettel együtt 20 hét)
[ Szerkesztve ]
Új hozzászólás Aktív témák
- Bambu Lab 3D nyomtatók
- AMD Navi Radeon™ RX 7xxx sorozat
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- ASUS routerek
- AliExpress tapasztalatok
- Konzolokról KULTURÁLT módon
- Airfryer XL XXL forrólevegős sütő gyakorlati tanácsok, ötletek, receptek
- Elindult az Awesome Games Done Quick 2025
- Felhő alapú adattárolás (Dropbox, stb.)
- 3D nyomtatás
- További aktív témák...
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest