Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) Panther


Panther
HÁZIGAZDA

Eszembe jutott egy apróság.

Ha úgy szólok hozzá, hogy a hozzászólásom az adott oldalon az utolsó lesz (pl. nálam 50 hsz/oldal van beállítva, így ilyennek számít mondjuk a #100), akkor a motor a hozzászólás után a következő oldalra (#101-#150) rak engem, ahol persze nincs semmi, és ez zavaró tud lenni.

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#852) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

A #661-ben vázolt esemény egyre többször fordul elő :( Eleinte a linuxra és a mozilla-ra gyanakodtam, de most Photoshop miatt átjöttem Win-be, és itt is bekövetkezett (Explorer-rel) :( Szóval nem hinném, hogy az én oldalamon lenne a hiba. Egyébként sehol máshol nem tapasztaltam ezt.

(#853) Panther válasza Cathfaern (#852) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Ööö az mi is volt? Hogy nem megy el a hozzászólás? Mert az nálam is előfordult már jópárszor.

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#854) Cathfaern válasza Panther (#853) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Igen, az.

(#855) KovacsUr


KovacsUr
addikt

Hm. És nem is ír ki semmilyen SQL hiba-gyűjteményt ilyenkor?

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#856) Panther válasza KovacsUr (#855) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Néha olyan hogy jönnek az SQL hibák, aztán visz is tovább mintha amikor minden OK, de olyan is van hogy nincs hiba és azt hiszi az ember hogy tényleg elment a HSz... vagy nem? Lehet hogy ez olyankor van ha OK-t nyomok, aztán már megyek is a másik ablakba csinálni vmit, és amikor visszajövök, már továbbdobott a következő oldalra, ahol persze az én HSz-em nincs meg.

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#857) Panther válasza Panther (#856) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Vagy csak olyan gyors a Net, hogy hibákat már nem is látom :)

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#858) Cathfaern válasza KovacsUr (#855) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Hibákat sose láttam, egyszerűen a OK gomb megnyomása után tovább ad, mintha minden rendben lenne, gyakorlatilag viszont nem jelenik meg az üzenet (és később se, tehát nem arról van szó, hogy valami lassú lenne nálam).

(#859) hb400 válasza Cathfaern (#858) üzenetére


hb400
tag

Ja én is megszívtam már. De back gombal visszamentem és újra elküldtem... Amúgy ír hibát
csak nagyon gyorsan és utánna meg elfedi a ''Sikeres hozzászólás!''-al

(#860) Nimrod válasza hb400 (#859) üzenetére


Nimrod
addikt

Nekem backre nem reagálja vissza SQL hibánál az el nem küldött hozzászólást.

(#861) Panther válasza KovacsUr (#839) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Megjavult :)

:C

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#862) dshk válasza dshk (#848) üzenetére


dshk
aktív tag

már jó ideje hibásan jönnek az új hozzászólásról értesítő emailek.

A hiba oka, hogy a levél quoted printable kódolásban jön (mellesleg nem iso hanem windows karakterkészlettel), az url viszont nincs kódolva. Ily módon pl. ebben az url-ben
http://prohardver.hu/rios2_uzenetek.php?from=17777
''='' helyett egy ASCII hex 17-es karakter jelenik meg a levelezőben''


még mindig...

(#863) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

A [L]http://prohardver.hu/rios2_uzenetek.php?from=18272[/L] topicra hivatkozva:

Jó lenne egy olyan funkció, hogy a ''Fáradt gőz'' témákat ne jelenítse meg a fórummotor (ezt az adatoknál lehetne állítani). Ugyebár ezt most is tudja, hisz a főoldal így működik, szóval csak ki-be kapcsolhatóvá kéne tenni. Hisz biztos vannak olyanok, aki nem kiváncsiak az ilyen nem feltétlenül számítógéphez kapcsolódó topic-okra. S tényleg, ők miért nézzék ezeket (mármint a legfrissebb topic-ok között)? Viszont nagyon sokan vannak, akik meg kifejezetten igénylik az ilyet ;] (többek közt én is)

(#864) Snowman21 válasza Cathfaern (#863) üzenetére


Snowman21
tag

én is én is.........:)

(#865) napos2600


napos2600
tag

! az ötlet !

a keresoben jo lenne egy olyan funkcio, amivel 1db forumtemaban lehetne keresni...
most neztem a winxp kerdesek/valaszok topikot de meg 100as bontasban is tul sokaig tartana rakeresni egy szora!

(#866) samson


samson
tag

az ''Adataim'' -resznel ott van a user pwd-je a html-ben. ami nem tul nyero.

s amibol az is kiderul, hogy a passwordok nem kodoltan vannak tarolva a db-ben, hanem csak ''plain text''-kent, ami nagyon nem nyero.

(#867) Cathfaern válasza samson (#866) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Tudom, hogy fontos az adatvédelem, meg minden, de most gondolj bele, mi történne, ha ellopnák a PH!-s jelszavadat...Mondjuk aki ellopta beírja minden második topicba azt a te neveden, hogy ''hülye seggfej mindenki''. Utána te másnap belépsz és megmondod, hogy valaki ellopta a jelszavamat, bocsi. Valószínűleg el fogják hinni, hisz nem ezt a stílust szokták meg. A Házigazdák meg kitörlik a fake hsz-eket. De egyébként is, kinek van ehhez kedve szerinted? Harmadrészt, lehet, hogy most adtál valakinek ötleteket...mi lett volna, ha ezt e-mail-ben írod meg (ha már úgyis annyira fontos az adatbiztonság...)? :F

(#868) samson válasza Cathfaern (#867) üzenetére


samson
tag

nem tudom.

elkodolni a passwordot nem nagy dolog. sehol nem taroljak/kezelik a passwordoket kodolatlanul. a password egy eleg privat dolog.

gondolom sokan hasznaljak ugyanazt a pwd-t sok mindenhez. nos, ha vki felnyomja a PH-t, akkor van egy jo kis pwd adatbazisa kapasbol...

(#869) Apika


Apika
Közösségépítő

Nagyon tetszik a PH-ban, hogy ha érdekel egy téma, akkor felesleges hozzászólás nélkül is rá tudok kattintani a felső fülre, és ''Kérek egy emailt, ha hozzászólnak ehhez a témához!''
Viszont az e-mail nem irányít a konkrét hozzászóláshoz, hanem a téma elejére ugrik. Tudom, hogy az e-mail tartalmazza a hozzászólás számát, de úgy egyszerűbb lenne.

(#870) The_Tom


The_Tom
senior tag

most megis latszanak a hirekhez tartozo hozzaszolasok egybol?? eddig csak ki volt irva hany db van, most is ki van irva, de egybol latszanak is, hogy van ez?? :)

Üdv.

Szerintem.

(#871) sebela


sebela
aktív tag

Nem tudom, hogy volt-e, de most vettem észre!
Valaki törölt a ''Melyik játék lesz 2003 legjobbika''című topicból pár hozzászólást,de a fórumok oldalon utolsó hozzászólóként még mindig az egyik törölt hozzászóló van kint.Ezt is ki lehetne javítani valahol!

Ha követnélek egészen hazáig, megtartanál?

(#872) Den válasza The_Tom (#870) üzenetére


Den
veterán

ha be vagy jelentkezve akkor látszi :)

www.simson4t.hu

(#873) The_Tom válasza Den (#872) üzenetére


The_Tom
senior tag

Oh, kösz szépen.

Üdv.

Szerintem.

(#874) KovacsUr válasza sebela (#871) üzenetére


KovacsUr
addikt

This behavior is by design. Az utolsó hozzászóló tényleg ő volt, csak már nem látszik. Ez így helyes és szép. :)

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#875) Panther válasza samson (#868) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Miért kéne kódolatlanul lennie? Lehet hogy csak dekódolja ilyenkor... mert ahol kódolási algoritmus van, ott van dekódolási is :) Meg valahogy össze is kell hasonlítania belépéskor a beírt jelszót a valódival.

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#876) Panther válasza samson (#866) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

''az ''Adataim'' -resznel ott van a user pwd-je a html-ben. ami nem tul nyero.'' - miért, mi vele a baj? Ha a cache-re gondolsz, az is benne van, hogy ''no-cache''.

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#877) KovacsUr válasza Panther (#876) üzenetére


KovacsUr
addikt

(Benne van, de az IE-t nem érdekli igazán... Régebben az összes oldalon tárolva volt, most valaki ezt ügyesen kiszúrta, köszönjük, majd ez is megjavul idővel.)

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#878) samson válasza Panther (#875) üzenetére


samson
tag

>>Lehet hogy csak dekódolja ilyenkor... mert ahol kódolási algoritmus van, ott van dekódolási is

ez igy nem igaz:)

a password kodolasok egyiranyuak(jobb helyeken)

azaz: nem a kodolt pwdt dekodolod es hasonlitod ossze a kapott valamit a begepelt passworddel, HANEM: a passwordot kodolod, s ezt hasonlitod az elkodolt pwd-hez.

(#879) samson


samson
tag

csak egy egyszeru szemleltetes:

md5 kodolas

md5(700mega data) => 32 byte md5sum

a 32 byte md5sumbol allitsd vissza a 700 megas data-t...

panther!:)

(#880) samson válasza Panther (#876) üzenetére


samson
tag

>>miért, mi vele a baj?

az a baj vele, hogy teljesen felesleges a passwordot a htmlbe beletenni.

(#881) samson


samson
tag

apropo biztonsag, egy epito otlet:

a bejelenkezeskor(amikor a jelszot kuldi a felhasznalo) https-re valtas nem artana, csak arra az egy mozzanatra.

gondolom nem fizetnetek egy verisign alairasert, de egy self-signed is boven megteszi

(#882) Den válasza samson (#881) üzenetére


Den
veterán

akor pl pda-val nem tudnék (és mások sem) fórumozni, az ugyanis nem tud a https-el mit kezdeni

www.simson4t.hu

(#884) _Volkovy_ válasza samson (#868) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

gondolom sokan hasznaljak ugyanazt a pwd-t sok mindenhez. nos, ha vki felnyomja a PH-t, akkor van egy jo kis pwd adatbazisa kapasbol...Hmm igaz.Megyek is megváltoztatni a jelszavam.

(#885) samson válasza Den (#882) üzenetére


samson
tag

ha a https nem tamogatott, akkor ott http lenne. ez nem gond. rossz kifogas:)

(#886) Panther válasza samson (#879) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Gondoltam hogy ez lesz a válasz, hogy a kódoltat hasonlítja össze. Ezzel viszont egy baj van. Hogy az ilyenek, mint pl. az md5-kódolás sztem azért nem jók jelszóra, mert mivel a 32 byte-ból nem állítható vissza mind a 700 MB _egyértelműen_, ezért nagyon sok olyan 700 MB-os file létzhet, aminek ugyanez a sum-ja. Jelszóknál pedig nem lenne nyerő, ha elfogadná pl. a ''vajaskenyér''-t is, meg a ''mentőcsónak''-ot is, csak mert mindkettőnek ugyanaz az md5-je (vagy akármilyen másfajta kódolása)...

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#887) Panther válasza Panther (#886) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Márminthogy ''akármilyen más algoritmus szerint kódolt formája'' :D

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#888) elmo


elmo
aktív tag

Főoldalon most épp a ''Chaintech Zenith 9CJS -- 875P Deluxe''-ról szóló cikk van a középpontban; alatta ráklikkeltem a ''[+] További alaplapok''-ra, majd a következő sorokat olvastam:

Warning: PostgreSQL query failed: ERROR: No such attribute or function 'lang' in /export/www/prohardver.hu/rios2_temakor.php on line 103

Warning: Supplied argument is not a valid PostgreSQL result resource in /export/www/prohardver.hu/rios2_temakor.php on line 104

:U

(#889) biker


biker
nagyúr

szerintem itt van egy kis hiba :D
[L]http://prohardver.hu/rios2_hir.php?id=1881[/L]

nem tudom hogy kerül ide a ventillátor és a bakelit lemez képe...:F
mert nem róluk van szó.......

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#890) Sanya válasza biker (#889) üzenetére


Sanya
nagyúr

:DD

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#891) tozso


tozso
tag

Hali


Lehet hogy csak nekem de nem frissül a hozzászolások és friss topicok sora.
Pl.: tegnap a szoftver rovatban irtam a Végigjátszás topicba és ma nem jelenik meg. Ha rákeresek akkor kidobja hogy van benne hozzászolás és az utolsó jóval korábban volt. Viszont ha megnyitom akkor már ott van a tegnapi irásom is.
Mi lehet a baj? Csak nekem nem jó.

Ha minden kötél szakad akkor ne félj az akasztófától.

(#892) Dirtyz


Dirtyz
őstag

Könyörgöm, nem politizáljunk!

Védd a fákat, egyél hódot!

(#893) tozso válasza Dirtyz (#892) üzenetére


tozso
tag

Ha valakit ez foglalkoztat akkor miért ne? Szerintem ha nem érdekel akkor nem muszály olvasni.

Ha minden kötél szakad akkor ne félj az akasztófától.

(#894) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

Parci egy kerdes! Amikro jon lefele egy forum amin meg nem jartam gyonyoruszepen es sajnok tok lassan agya befele hozzaszolasokat, eszt meg mult heten nem csinalta! Egy hozzaszolas kb 1 sec! Ez szegeny kis gepem lassult le, eves a 100-as halo vagy mitom en????:-))))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#895) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

ja es egyfojjtaban esztet nyomja:

Warning: PostgreSQL query failed: ERROR: news: Permission denied. in /export/www/prohardver.hu/include/_kozep_forumfejlec.php on line 26

Warning: Supplied argument is not a valid PostgreSQL result resource in /export/www/prohardver.hu/include/_kozep_forumfejlec.php on line 27

w2ksp3, opera7.11

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#896) Egon


Egon
nagyúr

Miért nem tudok hozzászólni az eredeti játékot vennék topichoz?!? :(

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#897) tozso


tozso
tag

Írtam a GTA: Vice City topicba. Ha nézem a topic címeket akkor ott van hogy én vagyok az utolsó hozzászoló, de ha megnyitom akkor nem látom a hozzászolásomat. Ja és a hozzászólás számok sem stimmelnek.

Ha minden kötél szakad akkor ne félj az akasztófától.

(#898) tozso válasza tozso (#897) üzenetére


tozso
tag

Valaki megint írt abba a topicba, de nem jeleniti meg ha megnyitom. Mi a baj???

:O

Ha minden kötél szakad akkor ne félj az akasztófától.

(#899) jeges válasza tozso (#898) üzenetére


jeges
senior tag

próbáltál már refresh-t?:)

(#900) Egon


Egon
nagyúr

Tisztelt Házigazdák!

A #896-os számú hozzászólásban jelzett probléma még mindig fennáll!
Legyetek szívesek megnézni. Előre is köszönjük.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.