Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

Már így is elég tökéletes, azonban biztos vagyok benne, hogy mindenkinek lenne egy-két ötlete. Mivel ilyen topic-ot nem találtam, gondoltam nyitok egyet.
Bármilyen meglepő, nekem is vannak ötleteim :)
SZVSZ jó lenne,
1.Ha lenne valamilyen PROHARDVER!-es chat. Legjobb lenne, ha web alapú lenne.
2.Ha az adatoknál meg lehetne adni egyéb dolgokat is. Pl.:Város, ország meg hasonlók.
3.Ha lehetne utólag szerkeszteni a hozzászólásokat. De csak kb. megírása utáni 2-3 óráig. Zavaró tud lenni, ha valaki átír egy hetes hozzászólást, és emiatt az utána lévő 2 oldal teljesen értelmetlen :)

(#2) JulWCZar válasza Cathfaern (#1) üzenetére


JulWCZar
senior tag

Ez mind szep es jo, de a legeloszor megvalositando valtoztatas: a portraitnek kulso kepfajlt is be lehessen tenni. :DD

(#3) Pala válasza JulWCZar (#2) üzenetére


Pala
veterán

Szerintem meg legyen dizájnosabb az oldal fejléce, mondjuk az íves formák használata és egy-két kép fölülre (mondjuk egy alaplaprészlet) lenne jó. Persze így is megfelel, ez a forma az ''egyszerűségnek is megvan a maga szépsége'' elvet követi, de azért valami feltuningolt dizájn is nyerő volna.

(#4) LordX


LordX
veterán

Legyen nyílt a forráskód :))

(#5) Mattyer


Mattyer
tag

Nekem a fórummal kapcsolatban lenne pár ötletem (Parci:DD). Hogy kényelmesebb legyen egy kicsit a kezelése.

Mire gondolok? PL.: oldalt a topikcímeken hagyva az egeret, megjelenne az utolsó hozzászóló, esetleg az időpont. Szerintem ez hiányzik, és biztos meg lehetne oldani.

Aztán az kicsit idegesítő, hogy a topika kattintva nem az utolsó oldal jelenik, hanem a topik eleje, szerintem többen vannak folyamatos fórumozók, mint akiket hirtelen megfogott a téma és végig szándékozzák olvasni az egészet.

Majd ha még lesz valami írok.

Mattyer

iBook 14'' 1.33ghz

(#6) Tompo válasza Mattyer (#5) üzenetére


Tompo
aktív tag

Támogatom a fórumos ötleteket! Kiváncsi vagyok Parci mennyire értékeli :))

(#7) Superman


Superman
nagyúr

Ez a nyílt forráskód nem is olyan hülyeség. :)))

(#8) nap válasza Pala (#3) üzenetére


nap
addikt

Szerintem meg kevesebb dizajn a tobb elvet kellene kovetni. :)
Bar az, hogy eltuntek a reklambannerek, nagyon jotekony hatassal van az oldalra. :) Mar csak az automatikus frissitest kellene kivenni(kikapcsolhatova tenni) belole, mert elofordul, hogy mire lejon az oldal, mar jon is a frissites. :((

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#9) Mattyer


Mattyer
tag

Reklám szerintem lesz, mert abban van a cash, ha tetszik ha nem:DD

iBook 14'' 1.33ghz

(#10) Mattyer


Mattyer
tag

Huhh még valami! most jött elő egy moderálás közben, hogy nem rendeződnek a bejegyzések sorszámai a törlés után, bár ezt leht hogy nem egyszerű megoldani. Nem igazán értek hozzá:(

iBook 14'' 1.33ghz

(#11) Egon válasza Mattyer (#10) üzenetére


Egon
nagyúr

Az direkt van így: egy párszor már ki lett tárgyalva. Ha esetleg valaki reagált egy utólag kitörölt hozzászólásra, akkor ha folyamatos a számozás, az utólag olvasók eléggé értetlenül állnának a jelenség előt...:)

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#12) Ploszi


Ploszi
senior tag

állandó frissítés? ezt az opera-nak is mondtátok? mert úgy vélem, nem tudja :D

ha hirtelen egy sötét alagútban találod magad, ne menj a fény felé!!!

(#13) Ploszi


Ploszi
senior tag

na, most állítottam a frissítést 1 percről 0.5-re :DDD

ha hirtelen egy sötét alagútban találod magad, ne menj a fény felé!!!

(#14) Ploszi


Ploszi
senior tag

a web alapú chat-et supportálnám én is, legalábbis lelkiekban :D

ha hirtelen egy sötét alagútban találod magad, ne menj a fény felé!!!

(#15) Mattyer válasza Egon (#11) üzenetére


Mattyer
tag

Nem lehetne, h a reakció fejlécében is változzon az a szám, h melyik üzenetre jött a válasz?

iBook 14'' 1.33ghz

(#16) Egon válasza Mattyer (#15) üzenetére


Egon
nagyúr

Ember, gondold már végig!!! :) Pl. a 10. számú üzenetben valaki anyáz. Te a 15. számú üziben annyit írsz, hogy ezt nem kéne. A moderátor törli a 10. számú üzenetet, a tiédet - mivel nincs rá oka, nem írtál olyat - bennehagyja. Akkor mégis hanyas számú üzenetre mutasson a hozzászólásod, ha megvalósítják az elképzelésed?!? :)

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#17) LukE


LukE
veterán

Az új hozzászólás részben vannak kis fejek, ha az egeret rá viszem Opera alatt nem látszik, hogy mivel lehet előhozni őket. De ha az Alt='':))'' mellé beraknátok egy olyat, hogy Title='':))'', akkor már látszana, és még az IE-t sem zavarja.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#18) LukE válasza LukE (#17) üzenetére


LukE
veterán

Alt='': ) )'' és Title='': ) )'' vagy mi:))

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#19) Parci válasza Mattyer (#5) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Mattyer, ne viccelj már, az üzenetek sorrendjét (idő szerint) mindenki maga állítja az Adataim menüpontnál! Állítsd be magadnak rendesen :).

A design fix, egy jódarabig biztos.

Bannerek lesznek. Sok. Másképp oldal sem lenne. Az egyetlen megoldás arra, hogy ne legyenek bannerek az lenne, ha ugyanúgy fizetnének az olvasók a PROHARDVER!-ért, mint bármelyik nyomtatott újságért. Ezt viszont úgy sejtem, nem akarnátok, úgyhogy marad az A verzió.

A fórumot majd pátyolgatom.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#20) Mattyer


Mattyer
tag

Megint sikerült sok hülyeséget összeírnom. bocs. megyek és kialszom magam:DD

iBook 14'' 1.33ghz

(#21) [amne]


[amne]
senior tag

Chat télleg jó lenne csak akkor meg kéne oldani azt is hogy a regisztrált nevek ott is éljenek tovább. (ez aaz a helyzet amikor még csak egy felvetett témának a részleteibe kezdek bele menni feleslegesen)

(#22) Cathfaern válasza Parci (#19) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Mattyer, ne viccelj már, az üzenetek sorrendjét (idő szerint) mindenki maga állítja az Adataim menüpontnál! Állítsd be magadnak rendesen.''

*****us! Valaki szólhatott volna hamarabb is! Parci ha nem szólsz, akkor lehet, hogy sosem jövök rá :)

És jó lenne kicsit inteligensebbé tenni az automoderálást. Mert az ilyenre, hogy ''hi****ázalék'' azonnal berág, de ha azt írom, hogy ''b assza meg'' vagy ''baassza meg'',akkor meg semmi.

(#23) Ploszi


Ploszi
senior tag

ezt ki kell próbálnom: az Imre húzza a faszekeret ...

ha hirtelen egy sötét alagútban találod magad, ne menj a fény felé!!!

(#24) emvy


emvy
nagyúr

Chat: nem kell, arra való a fórum, az már egy más tészta, nagyon.
Hozzászólásszerkesztés: ilyet sehol nem találsz, tényleg nincs értelme.

while (!sleep) sheep++;

(#25) LukE válasza emvy (#24) üzenetére


LukE
veterán

Kötekedhetek?:)) Egyébként pl. elírások?

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#26) emvy válasza LukE (#25) üzenetére


emvy
nagyúr

Kötekedj:D
Nekem így teccik oszt kész :t
Csak :t

while (!sleep) sheep++;

(#27) Ahhoj


Ahhoj
aktív tag

szvsz lehetne az oldalján is egy frissítés gomb

(#28) Bally


Bally
senior tag

Nekem is így tetszik , ahogy van, hozzászólásszerkesztés nem kell lejjebb írt okok miatt. Design sztem így jó ahogy van, áttekinthetőbb, mint bármelyik HW-site!

A chat nem rossz ötlet, de gondolom a szerkesztők erről egyenlőre hallani sem akarnak, amit megértek :))

http://www.illatosut.hu/ - 14 nap az élet? | http://www.pwned.nl/ - cheater?

(#29) LukE válasza emvy (#26) üzenetére


LukE
veterán

Jóvanna:D

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#30) atus


atus
senior tag

A hozzászólásszerkesztős dolog nem rossz, tényleg felesleges még egy hozzászólás a hibajavításra. Mondjuk ez engem nem érint... :)
A webchat is kimondottan jó. Soxor van, hogy látom hogy egy jó ismerősöm, vagy andorpapa (nöemáám :DDD) fent van neten, de az Istennek nem hajlandó felvenni a telefonját (megint andor)... Ilyenkor jó lenne valami közvetlen üzenési lehetőség, akár popup üzenetként, vagy vmi primitív webchat formájában. Meg egyébként is jó lenne valami csőposta vagymi. A chatnek viszont vmi nagyon primitív, használhatatlan dolognak kell lennie, amit tényleg csak kevés, nagyon rövid üzenet továbbítására lehet használni, különben megöli (de legalábbis megpróbálja) a fórumot. Amikor CoolNessen kezdett volna beindulni a fórum, nyitottak IRCen csatit, onnantól kezdve behalt a fórum.
Mattyer meg szerintem arra gondolt, hogy a hozzászólások időrendje maradjon változatlan, de a legfrissebb hozzászólásokat tartalmazó lapra, az utolsóra menjem automatikusan. Ha nem erre gondolt, akkor én gondolok erre. :D
Meg tényleg nem ér, hogy Adinak ilyen kibalegjobb sajátképe van, mi meg télapóval, meg konzervdobozzal sínylődünk. Na jó, kezdem megszeretni a mikulást... :P

Ez bebizponyított tény, még a TV-ben is bemutatták! - by klepto

(#31) [amne] válasza atus (#30) üzenetére


[amne]
senior tag

Hozzászólsá szerkesztés: a visszaéléseket meg lehetne oldani úgy hogy egy hozzászólásban max 20 karaktrt lehetne kicserélni pl. ez az elírásokra bőven elég de nem nagyon lehetne megtévesztő átírásokat alkalmazni.

atus: igazad van, a chat valszeg kiszorítaná a fórumot ezért inkább valami olyasmi kéne hogy az ''online tagok'' menüpontot kicsit ki kéne bővíten hogy onnan egy üzit lehessen küldeni. Talán.

(#32) Panther


Panther
HÁZIGAZDA

A törölt hozzászólásokkal annyit kéne tenni (nem tudom így van-e már, a RI/OS 2 aktiválásakor nem így volt), hogy ha nincs meg az pl 5., 11., 23. hozzászólás, akkor az ''1-50'' oldalon ne 1-53-ig legyenek a hozzászólások. Ez megoldható lenne legeszerűbben pl úgy, hogy az első oldal tényleg 1-től 50-ig tartana, de így ugye csak 47 hozzászólást tartalmazna.

Ami még nagyon kéne: Egy olyan oldal, ahol az összes topic megtalálható (az összes ''témakörből''), a legutóbbi hozzászólás időpontjának sorrendjében (mint bal oldalon a vékony csíkban), de ne csak a legutóbbi mittudoménmennyi, hanem ugyanúgy végig lehessen lapozni akár az legrégebbiig, mint ha bemegyek pl. a HARDVER PIAC rovatba.

Panther

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#33) Panther válasza Panther (#32) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Esetleg a kitörölt hozzászólás helyén lehetne egyetlen sor hogy ''ott valaha volt valami, törölve lett ekkor és ekkor''.

Hozzászólás javítás tényleg kéne, de nem tudom még hogy hogyan :) Megvan! Úgy hogy addig javíthatja a hozzászólás írója, amíg más nem írt rá semmit.

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#34) Panther válasza Panther (#33) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Úgy értem nem csak választ nem írt senki, hanem a témához nem szóltak még hozzá azóta.

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#35) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

Ja, még egy dolog: lehet, hogy én vagyok vak, de nem látom a főoldalon olyan helyet ahol be lehetne jelentkezni. SZVSZ nem lenne rossz dolog.
Egyébként nem lenne rossz dolog egy olyan SMS szerű akármi. Szóval lehetne egy másik regisztrált fórumtagnak rövid szöveges üzenetet küldeni,amik korlátozott darabszámban eltárolódnának az egyén belépéséig.

(#36) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

Most jutott eszembe(bár a kezdésnél le akartam írni:))SZVSZ jobb, mint a WeBolt(valami ilyesmi név volt a terv nem?).

(#37) andorpapa


andorpapa
őstag

Nagyon OFF leszek, de meg kell magam védeni. Atus, hidd el, ha gép előtt ülök, akkor 100%, hogy felveszem a mobilt, mivel nálam a mobil nem mobilizált, vagyis mindig itt pihen a monitor mellett, és csak azért kellett anno, mert a vezetékest 18:00 után nem lehetett elérni, szerencsére a kedves Matávnak sikerült megoldani a problémámat...

Szóval csak akkor nem veszem fel, ha a PC-n kívül mással foglalkozok. Hát nagyjából ennyi. Ja, és ha töltök, akkor sem vagyok elérhető, de szerintem ez természetes. Na akkor offolásnak vége, tessék folytatni a javítási ötletek sorolását, valamint közlöm mindenkivel, hogy MOST éppen FELHÍVHATÓ állapotban vagyok. :))

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#38) Ploszi


Ploszi
senior tag

ja, ja az onylájn bót az tényleg jó lenne, egyre többet rendelek ilyen módon (Debrecen nem a világ közepe)és inkább titeket suportálnák, mint egyéb boltokat :DDD

ha hirtelen egy sötét alagútban találod magad, ne menj a fény felé!!!

(#39) Panther


Panther
HÁZIGAZDA

És kéne egy jó pis párducos (pantheres) arckép!! :)

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#40) [amne]


[amne]
senior tag

szvsz legelőször amit fontos lenne megoldani az a Fórumban a hozzászólások normális számozása moderálás után, ill. meg kéne oldani azt is hogy a hozzászólások kis mértékben (10-20) karakter szerkeszthetőek legyenek javítás céljából, ill. kéne egy olyan topic aminek mondjuk az lenne a címe hogy Moderálás és oda lehetne röviden csak azt beírni hogy melyik topicban melyik hozzászólás, és egy rövid indok.

És végül meg kéne oldani azt is hogy le legyenek egymást 100%-ig lefedő témák, pl. AMD vs. Intel-ből van egy rakat, 3DMark pontok-ból szintén.

(#41) Panther


Panther
HÁZIGAZDA

Parci, te mikor írsz ide (hogy mi a megvalósítható és mi nem)?

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#42) CsendPenge


CsendPenge
őstag

Hmm... skacok, ne vegyétek sértésnek, de nincs túl sok ötlet, és azt is többször dobjátok fel. A fórumozók színe java van itt, tessék végig olvasni a topicot. Pl.: hozzászólás szerkesztés. Mielőtt nyomsz egy okét, végigolvasod, esetleg végig is gondolod, hogy mit írtál. (ez utóbbi sokat segítene) Szerintem végleg követhetetlenné válna egy topic, ha mindenki módosíthatná a hozzászólását. Az, hogy 20 karaktert, vagy 2 órán keresztül... Parci félholtra dolgozhatná magát. Nektek/nekünk meg annyi lenne, hogy végig gondoljuk, mit is szeretnénk mondani. A chat nem tűnik rossz ötletnek, de tényleg agyonvágná a fórumot, és akkor a sok okosságunk nem maradna meg az utókornak :))

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#43) Deadeye


Deadeye
csendes tag

A keresést ki lehetne bővítenni, de csak annyira, hogy egy konkrét tagra is lehessen keresni. Mert ha kell xy-nak a telefonszáma, vagy mail címe, akkor meg kell keresnem egy hozzászólását, és onnan tudom csak a nevén keresztül elérni az adatait.
Szerintem ennyi bőven elég.
A javításokról meg annyit, hogy az OK gomb megnyomása előtt át kell olvasni a hozzászólást. Nem szoktak olyan hosszúak lenni... ;]

Other bands play, Manowar kill

(#44) Deadeye


Deadeye
csendes tag

Bele lehetne tenni egy helyesírásellenőrzőt is. :D

Other bands play, Manowar kill

(#45) venember válasza Deadeye (#44) üzenetére


venember
tag

amit ki lehet kapcsolni :DD :DD :DD
ezt meg beemelném ide, máshol volt, de talán ide is illik és egy kis púder sose árt
''Mivel elértem a 10 hozzászólási szintet (igaz, hogy ebből kettő félrement )
szeretnék 2 dolgot kérni, de lehet, hogy a többieknek is segítene:
- szeretném tudni, hogy mikhez szóltam hozzá, de nem mindig találom meg, talán jó lenne egy lista az x napon belüli hozzászólásokról
- meg nem lenne rossz egy lista az általam nyitott topic-okról

De lehet, hogy ez mind megvan csak én nem tudom

Egyetértve az előttem szólókkal, hogy ilyen színvonalú és segítőkészségű fórumot kevés helyen láttam (illetve csak egyet), maradok tisztelettel

''

Nálunk a labdarúgáson és a gyermeknevelésen kívül már az informatikához is mindenki ért.

(#46) [amne] válasza CsendPenge (#42) üzenetére


[amne]
senior tag

Ez az átolvasós dolog tényleg sokmindenben segítene, de te nem gondoltál arra hogy nem csak helyesírási hibák vannak hanem pl. kép beszúrása nagyra sikerül vagy rosszul, lehetett látni nem egy ilyet.

Ezt a >tag=több adat dogot én is támogatom!

<<Ezt csak azért se olvasom át :)>>

(#47) CsendPenge válasza [amne] (#46) üzenetére


CsendPenge
őstag

Nézd, én nem azt mondtam, hogy nem lenne jó a javításos dolog, hanem azt, hogy a befektetett munkához mérten elenyésző lenne a ''haszon''. A tag-több adat dolgo az tényleg jó ötlet, és talán annyira nem is nagy meló.

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#48) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

Egy darabig biztos nem nyúlok hozzá az engine-hez, mert annyi párhuzamos projekt fut. De az ötletek kellenek, mert amikor viszont nekiállok, akkor szükségem lesz rájuk.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#49) supercow


supercow
őstag

Szerintem a dizájnon csak minimálisat kellene változtatni, mert a modemesekre így is hatással van a képek sokasága (arcok, smiley-k a fórumban). Én inkább azt mondanám, hogy ''egyszerű, de gyors'' dizájn legyen, úgyis a tartalom a lényeg. Nem gyönyörködni járok ide, hanem hardveres infóért... Modemmel már a képek beszúrása a fórumba is megterhelő, pl. a doom3-as topicban a screenshotok hatalmasak :( Ezeket lehetne automatikusan mondjuk max 320x240-re kicsinyíteni, esetleg külső linkként a nagy képet megtartani. Ha valaki meg akarja nézni, klikk és popup.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.