Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Mobilalkalmazások  »  iOS alkalmazások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-06-07 15:56:53

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, fusd át ezt a bevezetőt, mert lehet, hogy megtalálod a kérdésedre a választ, illetve itt mindig a legfrissebb információkat kapod készhez. Ha még mindig nem kaptál választ, akkor a kérdés feltétele előtt használd a keresőt. Ha csak nem valami specifikus a probléma, akkor meglesz a válasz a fórumban.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35851) Cyberbeni válasza trobi28 (#35850) üzenetére


Cyberbeni
addikt

WebOS-es TV-n a gyári appal nekem rossz tapasztalataim voltak. Alap beállításokkal akadozott, meg az egyik audió sávot nem tudta lejátszani, XPlay-ben (3rd party alkalmazás WebOS-re, 5 napig ingyenes, egyszeri ~2,6k-ba kerül, ami Plex user ID-hez kötött) meg transzkódolást kikapcsolva simán futott, az audió is rendben volt. Utána megtaláltam, hogy a webes felületen is ki lehet kapcsolni, hogy sehol se legyen transzkódolás, mostmár a gyári appban azt írja, hogy nem elég jó a szerver, hogy egyáltalán elindítsa a filmet. (720p mkv-val próbáltam egy RPi 3-ba dugott USB stickről, külső HDD ház még úton, mert amúgy nem erre vettem, de ha már adott volt a lehetőség, kipróbáltam és van egy használaton kívüli 500GB-os HDD is itthon)

(#35852) trobi28 válasza Cyberbeni (#35851) üzenetére


trobi28
addikt

Én 2 LG TV-n használom és mindkettőn fut rendesen. A konyhai TV eleinte wifin csatlakozott a hálózatra, akkor nekem is voltak problémáim a lejátszással, de amióta LAN kábelen kapja a NET-et, azóta nincs gond. Akkor vettem meg én is az XPlay-t, így ismerem, de mivel más volt a gond, így visszatértem a gyárira, ami azóta tökéletes. Egyszer meg akartam nézni egy nagyon régi filmet (30 + éves), na azt nem akarta lejátszani, de az ment a TV gyári média lejátszóval, ami szintén a hálózatról megy. Én már évek óta nem használok pendriv-ot, HDD-t. Szeretem, hogy minden ami kell fent van a helyi hálózaton. Ha elkezdek egy filmet a nappaliban, folytatom a konyhában vacsora közben, majd befejezem a hálószobában éjjel :K Ha úgy alakul, akkor a budin is nézhetem telefonról, iPad-ről :DDD
Plex előtt Serviio-t használtam, az sem volt rossz :K
Nálad két gond lehet:
- a hálózati sebesség nem megfelelő. Ennek több oka is lehet, wifi kevés, router régi, lassú, stb.
- gyenge hardvere van a szerver kliensnek. Min fut a szerver?
Nekem egy Synology NAS-on megy.

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

(#35853) Cyberbeni válasza trobi28 (#35852) üzenetére


Cyberbeni
addikt

Pont ez a lényeg, hogy direkt ki van kapcsolva a transzkódolás, tehát akár egy kenyérpirítón is tud futni a szerver. (Raspberry Pi 3-on megy most) De az volt a baj, hogy a "Maximum H.264 Level"-t át kellett állítani "None"-ra, a másik hangcsatornához meg a DTS elől ki kellett venni a pipát. (Az a pipa fordítva működik a net szerint)

[ Szerkesztve ]

(#35854) MasterMark válasza Cyberbeni (#35849) üzenetére


MasterMark
titán

A gyári Plex app iOS-en jól meg van csinálva. Ezeröccá igen.

Switch Tax

(#35855) Cyberbeni válasza MasterMark (#35854) üzenetére


Cyberbeni
addikt

Írtam is nekik a fórumon, hogy mostmár iOS14-től lehet family sharinget állítani rá és csak egy dolgot kell bekattintani hozzá. (Amit találtam korábbi kommentet tőlük, az alapján csak azért nem osztható, mert az Apple nem engedte)

Egy darabig biztos csak tévén lesz használva, de ha mégis kellene iOS-en, akkor nem akarom minden családtagnak külön megvenni.

[ Szerkesztve ]

(#35856) Cyberbeni válasza Cyberbeni (#35855) üzenetére


Cyberbeni
addikt

A moderátor a webes appot ajánlotta. Ahol támogatott a PIP is, ami se a VLC-ben, se a normál appban nem megy (vagy utóbbiban azért nem, mert még nem vettem meg?)

(#35857) MasterMark válasza Cyberbeni (#35856) üzenetére


MasterMark
titán

Az időbeni korlátozáson kívűl tudtomál más nincs, így ha nem megy, akkor valószínűleg még nem is lett belefrissíve.

De egyébként jah, böngészőből is mehet, persze akkor nem játszik le natívan olyan sokmindent. De próbáld ki.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#35858) Norbi887


Norbi887
aktív tag

Sziasztok! ;)
Valaki próbálta már a Windows-ra is elérhető iMazing nevű programot?
Mennyire megbízható?
(egy iTunes alternatíva akar lenni, vagy ahhoz hasonló kizárólag iPhoneokhoz)

Elméletileg Redditen talált posztok alapján ezzel megoldható pl. a Fortnite telepítése az App Store ban után is, csak mivel alig 1 hónapos a telefon, és nem vagyok benne biztos hogy tényleg megbízható e a progi, előtte gondoltam rákérdezek hogy van e magyar felhasználó akinek már volt dolga ezzel az iMazing App-al , illetve hogy mik a tapasztalatok vele :U

[ Szerkesztve ]

// Apple iPhone 15 Pro Black Titanium // Apple MacBook Air M1 Space Grey // iPhone 7 Matte Black // Apple Watch Series 9 45mm Midnight // Apple Watch Series 5 44mm Space Grey // AirPods 3rd gen. // Lenovo IdeaPad S340-15API // Razer DeathAdder Essential //

(#35859) tboldi válasza Norbi887 (#35858) üzenetére


tboldi
nagyúr

Én szoktam használni, de ezt a részét pont nem, inkább csak zene és képek. De nincs vele semmi gond.

Viszont ha sikerül is a telefonra juttatni a Fortnite-ot, nagy eséllyel akkor sem lesz jó, azóta már megjelent pár frissítés, meg season, stb.

(#35860) moleculez válasza tboldi (#35859) üzenetére


moleculez
veterán

Szintén, ugyanerre használom, nagyon jó cucc, csak ajánlani tudom.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#35861) buci30


buci30
addikt

Messenger Lite-hez, hogy lehet hozzá jutni mert Magyarországon ugye nem érhető el.

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#35862) HoldfenyLuna


HoldfenyLuna
aktív tag

Sziasztok! Fintess appot tudtok ajánlani? Eddig android alatt FitnessSyncert használtam, de most, ami aztán szinkronizált nekem Gugli Fitneszbe, de most,hogy töröltem a Samsung Healthből a forrásokat, minden eddigi adatomat is kitörölt a FS :( Vagy Gugli fitnesz teljesen jól működik iHealth appal? Bocsánat, a sok kérdésért, de most teljesen új appokat kell keresnem sokszor a régiek helyett :)

(#35863) Rage47 válasza buci30 (#35861) üzenetére


Rage47
veterán

indiai accounttal?

(#35864) tboldi válasza Rage47 (#35863) üzenetére


tboldi
nagyúr

Yep, külföldi Apple ID-val lehetséges. De azt hiszem, török kell hozzá, nem indiai.

(#35865) Nemo1001 válasza Rage47 (#35863) üzenetére


Nemo1001
aktív tag

Szia török account kell hozzá

(#35866) buci30 válasza Nemo1001 (#35865) üzenetére


buci30
addikt

Ez akkor melyik account akkor?

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#35867) Nemo1001 válasza buci30 (#35866) üzenetére


Nemo1001
aktív tag

török

(#35868) HoldfenyLuna


HoldfenyLuna
aktív tag

Sziasztok! App kérdések ;) Böngészőre mit ajánlotok, amiben van keresés a szövegben opció? Korábban Chrome-ot használtam, ami alma alatt teljesen más. Nálam mindig sok ablak van megnyitva, és droid alatt ezeket az ablakokat csoportokba tudtam rendezni. Ezt esetleg tudja más böngésző iOS alatt? Nem ragaszkodom a Chrome-hoz, gépen is csak a kép keresése funkció miatt használtam.

Van különbség a Readdle féle Calendar 5 és a Readdle féle Calendar app között, ha utóbbira megveszem 2500-ért a pro opciót? Utóbbinak jobban tetszik az ikonja :DD

Időjárás appra robot alatt időképet használtam, mert az összes többi "odébb gondolt", tehát az ilyen AccuWeather alapúak nem jók. Ki mire esküszik?

Mail kliens: eddig Gmailt használtam Gmail címhez, de keresnék valami mást. Spark mailről vélemény esetleg?

Hálásan köszönöm! :R

(#35869) tboldi válasza HoldfenyLuna (#35868) üzenetére


tboldi
nagyúr

Böngésző: a gyári Safari is képes a szövegben keresni, alul a középső gombra bökve megtalálod.

Időjárás: CARROT Weather, mert nincs még egy olyan app, ami így tud sértegetni. :D

Email: a 3rd party klienseknél nem árt tisztában lenni, hogy az üzenetek átmennek a fejlesztő saját szerverein is, ha ez téged nem zavar, akkor használhatod a Sparkot.

(#35870) HoldfenyLuna válasza tboldi (#35869) üzenetére


HoldfenyLuna
aktív tag

Na szép, azt hittem, az ott lent megosztás gomb, cikiii :DDD :DD
Kipróbálom a répát 😝 Köszönöm a válaszodat :R

(#35871) tboldi válasza HoldfenyLuna (#35870) üzenetére


tboldi
nagyúr

Az is. :)

(#35872) moleculez válasza HoldfenyLuna (#35870) üzenetére


moleculez
veterán

Nálam mail + naptár egyben Outlook

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#35874) #26097408


#26097408
törölt tag

Csak kivancsisagbol kerdem miert nem jok a gyari mail, naptar alkalmazasok akik mas alternativat keresnek?
:U

(#35875) tboldi válasza #26097408 (#35874) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nekem a Gmail és a push értesítések miatt kell másik kliens. A naptárat ritkán használom, jó nekem a gyári is.

(#35876) #26097408 válasza tboldi (#35875) üzenetére


#26097408
törölt tag

push miatt, de amugy ez is olyan hogy tenyleg fontos hogy az email azonnal megjojjon? Jobban is merul az akku emiatt.
nem kozokodok felre ne erts csak probalom megerteni.
Ha valakinek fontos hogy azonnal kapja meg az emailt mert buzinesz miatt minden perc szamit megertem mas esetben nemigazan.

(#35877) #76385920 válasza #26097408 (#35874) üzenetére


#76385920
törölt tag

Nálam privát levelezésre teljesen jó a gyári. (Cégessel nem foglalkozok, arra ott van a pc a cégnél) De nyilván vannak olyan felhasználók akiknek vmi miatt mást kell használni. Céges levelezések, több fiók, push, stb. :)

(#35879) r3dsnake válasza #26097408 (#35876) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Fontos. Pl.: ha kétlépcsős azonosítást használsz, és mailben jön a kód.

Meg különben is, 2020-ban ne kelljen már e-mailre várni.

(#35880) #86564352


#86564352
törölt tag

icloud vagy outlook.com email címmel van push a gyári mail appnál is, gmail címmel nincs ezt a google kispórolta, hogy töltsék a gmail appot

[ Szerkesztve ]

(#35882) HoldfenyLuna válasza #26097408 (#35874) üzenetére


HoldfenyLuna
aktív tag

Nekem droid alatt volt két naptár app (business cal, aCal), amikkel gyorsan tudtam a havi teendőket szerkeszteni. Pl párom általában 4 nap dolgozik éjszakai shiftben, 4-et nappaliban, stb. Ezt a fenti naptárakkal úgy tudtam két perc alatt felvinni egy hónapra, hogy kiválasztottam egy adott shiftet, kiválasztottam, több másolatot készítsen, majd havi nézetben bejelöltem azokat a napokat, ahová másolni kellett. Szóval egy kopizással tudtam ezt megoldani. Nem egyesével copy+paste. A családi naptárba mindent én szerkesztettem, a havi nézetben pedig fontos, hogy pont olyan legyen mint egy asztali naptár, ne csak egy pötty legyen az adott napnál, hogy van ott valami, hanem lássam: van óvoda, nincs óvoda, ide kell menni, oda kell
menni, akkor a beosztást így szervezzem, látogatás, orvos, fizetni eddig, diktálni naddig, stb. Nekem fontos az átláthatóság.
Gmail klienst használnék a Gmail fiókomhoz, de ott csak akkor jelenít meg jelvényt, ha a levél az elsődleges postaládába jelenik meg, különben nem. Ez azért is zavaró, mert bármi van, az ovi is levélben tájékoztat, és sajnos nem egyszer fordult elő, hogy valami másnapra kellett, és olyankor nem mindegy, hogy látom e, ha van valami, vagy csak ha amúgy megnézem az e-maileket valamikor otthon a gépen este. Nekem nagyjából ennyi.

(#35883) tboldi válasza #26097408 (#35876) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nem fontos, egyszerűen csak szeretem, ha egyből megjön, pl. ha valami számlát fizetek, és emailben jeleznek vissza, hogy sikerült a tranzakció. :)
Az aksi különösebben nem izgat, van Qi powerbankom. :D

(#35884) r3dsnake válasza #86564352 (#35880) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Outlookkal viszont van push Gmail-hez.

(#35885) #86564352 válasza #26097408 (#35874) üzenetére


#86564352
törölt tag

Outlook naptár: havi nézetben látom az eseményeket, nemcsak a pöttyöket. Agenda nézet persze van a gyáriban is, végül is az is jó mutatni mi következik, csak nagyon megszoktam már az Outlook havi nézetet.
Outlook email: levélből feladatot csinálni átdob a To Do appba

Outlook a levél törzsében is követi a telefon sötét témát, a gyári Mail app nem, lazán bedobja fehér háttérrel a levelet.

r3dsnake: tudom, azért jegyeztem meg, mert azt írták a gyári push értesítés hiánya miatt nem felel meg, ez így téves mert tud a gyári push-t, csak a google nem akarja gmailes címmel

[ Szerkesztve ]

(#35886) #26097408 válasza #40993792 (#35881) üzenetére


#26097408
törölt tag

Mondjuk a ketlepcsos azonositast nem biznam email vagy telefonszamra. Vannak erre remek authenticator appok is.
De legalabb most tudom kinek miert fontos az alternativa.

(#35887) moleculez válasza #86564352 (#35885) üzenetére


moleculez
veterán

plusz outlookba integrálva vagyon a Onedrive is, és ha csatolni kell valamit onnan, akkor az pofonegyszerű.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#35890) hentes555


hentes555
senior tag

Sziasztok!

Nem biztos, hogy jó helyre írom, de olyan noob kérdésem lenne, hogy miért van az, hogy amikor le van zárva a telefon, akkor csak úgy mutatja az értesítéseket, ha húzok egyet felfelé a kijelzőn?

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

(#35891) trobi28 válasza hentes555 (#35890) üzenetére


trobi28
addikt

Az értesítéseket mutatja, csak tartalmát nem. Ez azért van, hogy illetéktelenek ne tudják elolvasni. Ezt Te magad is átállíthatod a Beállítások - Értesítések - Előnézet megjelenítése :K

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

(#35893) #26097408 válasza #05304832 (#35892) üzenetére


#26097408
törölt tag

Egy honap mulva kaptad meg az emailt. Ez erosen user error-nak nez ki.

(#35894) trobi28 válasza #05304832 (#35892) üzenetére


trobi28
addikt

A naptár app nekem sem tetszik, vannak szebbek, jobban átláthatók. Az e-mail appot nem értem, évek óta használom és az a legmegbízhatóbb. Kipróbáltam többet is, de mindegyik elvérzett valamin.

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

(#35896) hentes555 válasza trobi28 (#35891) üzenetére


hentes555
senior tag

Nem, semmit nem mutat, csak ha felhúzom a képernyőt. Előnézet is be van kapcsolva. Mutatok printscreent: 1.: alapból ha csak a bekapcs. gombot nyomom meg. 2: felhúzás után

[ Szerkesztve ]

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

(#35897) Totheground válasza hentes555 (#35896) üzenetére


Totheground
addikt

Ha egyszer már láttad az adott értesítést, akkor azt így fogja mutatni. Kevesebb a clutter.

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#35898) antocskin


antocskin
tag

Üdv!
A Carrot Weather appban melyik adatforrás jelzi előre legjobban az időjárást Mo-n? Felsorolnak egy csomót (AccuWeather, ClimaCell, Foreca, MeteoGroup, Aeris Weather, stb.) Használja valaki? Mi a tapasztalat? Van értelme megvenni?

(#35899) tboldi válasza antocskin (#35898) üzenetére


tboldi
nagyúr

Én használom a Carrotot, nálam az alapértelmezett Dark Sky egész jó itt Mosonmagyaróváron. De igazából a sértegetései a legfontosabbak nekem. :D

[ Szerkesztve ]

(#35900) #26097408 válasza tboldi (#35899) üzenetére


#26097408
törölt tag

Erdekes. Idojaras app ahol nem az idojaras az elsodleges szempont plusz szeretnek ha sertegetnek es meg fizetsz is erte...elferdult ez a vilag.
:DDD

Útvonal

Fórumok  »  Mobilalkalmazások  »  iOS alkalmazások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.