Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Mobilalkalmazások  »  iOS alkalmazások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-06-07 15:56:53

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, fusd át ezt a bevezetőt, mert lehet, hogy megtalálod a kérdésedre a választ, illetve itt mindig a legfrissebb információkat kapod készhez. Ha még mindig nem kaptál választ, akkor a kérdés feltétele előtt használd a keresőt. Ha csak nem valami specifikus a probléma, akkor meglesz a válasz a fórumban.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25701) wayne1


wayne1
senior tag

Esetleg van olyan pénztárca kezelő app ami webes felületen/Win alatt is elérhető és több számlát is tud egyszerre kezelni, és még megfizethető áron is van? Nézegettem őket, de nem találtam eddig ilyet, vagy csak én vagyok láma hozzá :D

(#25702) r3dsnake válasza wayne1 (#25701) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Esetleg egy hozzászólással fentebb?

(#25703) wayne1 válasza r3dsnake (#25702) üzenetére


wayne1
senior tag

Azt néztem, ezért írtam, hogy és még megfizethető áron is van?
Kicsit sokkalom a havi 6 évi 60 EUR árat :)

(#25704) r3dsnake válasza wayne1 (#25703) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Ingyenes változata is van, két számláig korlátlanul használható.

(#25705) wayne1 válasza r3dsnake (#25704) üzenetére


wayne1
senior tag

Néztem, de nekem 3 számla kezelésére lenne szükségem. De majd megoldom valahogy :)

(#25706) Ragnar95 válasza wayne1 (#25703) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Leírtam azt is, hogy nem kell előfizetni a szinkronizációhoz, egyszeri költsége van csak az appnak :U
Így 25$ a wines változat és 5 az iOS.
Itt leírják pontosan, melyik fizetési mód mit ad és mennyibe kerül.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#25707) SharpSA válasza wayne1 (#25705) üzenetére


SharpSA
veterán

Megnézem Androidon a fizetős változatot. Abban már 2-nél több számlát is hozzá lehet adni és ami érdekes, hogy az iPhonera telepített ingyenes verzióra is szinkronizálódott a 3. számla is és használható.
Viszont van a Koin, ami elvileg teljesen ingyenes, megnézem az mit tud. Ha az is működik oda-vissza, akkor még jó is lehet. Elvileg webes felülete is van. :)

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#25708) SharpSA válasza SharpSA (#25707) üzenetére


SharpSA
veterán

Na a Koin ki is esett, mivel így látom csak egy fiókot kezel.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#25709) #03372544 válasza SharpSA (#25708) üzenetére


#03372544
törölt tag

Ti ezeket az appokat használjátok napi szinten, úgy értem minden költést és bevételt felvisztek rendszeresen?
Engem is néha elkap a hév, de egy hét után megunom hogy mindent könyvelni kell.
Inkább hetente benézek a netbankokba és frissítem az egyenlegeket a google táblázatomban, meg hogy miket kell még befizetni és mi van kipipálva.

Ha felveszek egy hitelkártyát, két folyószámlát, egy erzsébetkártyát meg egy szép kártyát, az öt számlának számít? Plusz a "készpénz" számlával már hat.
Az ingyenes kettő elég kevésnek mondható akkor.

Akkor lenne ez igazán jó szerintem, ha be tudnám kötni a valós számlákat és át lenne szinkronizálva az összes tranzakció automatikusan.
Így egyenként írogatni elég gáz.

[ Szerkesztve ]

(#25710) SharpSA válasza #03372544 (#25709) üzenetére


SharpSA
veterán

Igen,minden vásárlást azonnal beírok. Azért nem vásárlok állandóan,hogy ez akkora probléma lenne. Viszont sokszor jól jött már, hogy meg tudtam nézni mennyi ment el adott dologra egy hónapban átlagosan.
Jó ez a MoneyWiz 2. Oda-vissza működik.

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#25711) joker91 válasza #03372544 (#25709) üzenetére


joker91
tag

Szia,

én használom rendszeresen. Megvettem 5-ért, s tökéletesen kezeli a jelenlegi 5 számlát. Nagyon jól beállítható, kezelhető.
Szóval én ajánlom a MoneyWiz-t, megvagyok vele elégedve.

Belehet elvileg kötni a valós számlát. Bár nem próbáltam, de az a része havidíjas, hogy lekérdezze a banktól. Mondjuk ebbe én nem is bíznék. Én csak "helyi"-ként kezelem, meg szinkronizálja külön fel, ha esetleg történne valami a telóval, ne vesszen el.

(#25712) #03372544 válasza joker91 (#25711) üzenetére


#03372544
törölt tag

A HomeBudget van meg nekem, teszek vele még egy próbát.
Az hiányzik nekem, hogy pl. lennének állandó elemek pl. villanyszámla, feljönne egy popup ahová beíorm az összeget és megnyomni a gombot amikor befizetem.
Mert nem fix időpontban fizetem ezeket és az összege se fix

[ Szerkesztve ]

(#25713) #03372544 válasza #03372544 (#25712) üzenetére


#03372544
törölt tag

Most látom lehet ilyet csinálni benne, szuper! :)
Eddig én használtam bénán az appot.
Fel lehet vinni a hitelkártya visszafizetést is, megadva a forrás/cél számlát és az összeget, így rendes átvezetésként kezeli és viszi normálisan az egyenlegeket.

[ Szerkesztve ]

(#25714) Mela Kehes válasza r3dsnake (#25697) üzenetére


Mela Kehes
Topikgazda

Akkor szerkesztette, de én azt már nem láttam. Bocsi.

"Ha lehet menni akkor menjünk, ha meg tökölni kell akkor meg tököljünk."

(#25715) whitezo88


whitezo88
nagyúr

sziasztok! Következő kérdésem lenne az app-kompatibilitási irányvonalakkal kapcsolatban:

Konkrétum: olvastam egy reddit kommentnél, hogy az App Storenál ha valaki feltesz egy Appot, csak a min. IOS verzió alapján kötheti ki a letöltést, kompatibilitás, stb miatt. Azt nem teheti meg elvileg, hogy a készülékeknél is vonalat húz, és az alatt b.szik a rendes optimalizálásra, támogatásra. Ez igaz lehet? Tehát ha az XY iOS gyárilag tölthető YZ telefonra, nem írhatja ki, hogy csak ettől és ettől felfelé kompatibilis, akkor is ha azon a legfrissebb fut. Annak ellenére, hogy amúgy tölthető, és játszható is, csak bugos, instabil, pedig ezeket lehetne javítani is. (pl van ami egyszerű workarounddal megy 10/10, de nélküle 9/10 nem)

Pl: Hearthstone fut 4Sen is (mivel arra még van ios most is), optimalizálva van felbontás szinten is, pedig kb élvezhetetlen annyira szaggat néha, meg pici a kép. Androiddal ellentétben itt nemigen találkoztam olyan appal, játékkal, amit le tudsz szedni rendesen, aztán egy kész káosz, bughalmaz, ratio hibák, stb.

ez az a hsz, bár még nem nyálaztam át az Apple ilyen szabályait [link]

[ Szerkesztve ]

(#25716) Ragnar95 válasza whitezo88 (#25715) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ki lehet kötni olyat is, hogy mely készülékeket támogatja az appod, csomó játéknál találkoztam már olyannal, hogy iPad Airt kért minimum iPad vonalon.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#25717) nofi válasza #03372544 (#25709) üzenetére


nofi
őstag

Ez a Google táblázatos dolog sokaknál divat még, múltkor is 3-man értetlenkedtek az Android alkalmazások topicban, hogy mi az amire egy excel nem elég nekem. Nekem pont az a tapasztalatom, hogy minél egyszerűbben tudsz valamit felírni, annál egyszerűbben szoktatod magad rá. Mielőtt összeházasodtunk feleségemmel állandóan excelben vezettük a háztartást, minden hónapban összegeztük, osztottunk, szoroztunk, hogy kb. egálra jöjjünk ki befizetéseket tekintve. Erre már nincs szükség, közös kasszán vagyunk, de ettől függetlenül engem érdekel mi az átlagos havi költekezésem, ebből mi az ami létszükséglet, mennyi a pelenka, gadget, gaming és sörözés pl. Szerintem baromi jó támpont ha az ember tudja, hogy átlag napi mennyit költ, mert így van mihez viszonyítani. Amíg a főbb költéseket vezeti az ember, addig akárhol teheti azt, addig szerintem lényegtelen hol vezeti. Sokan nem is gondolják, hogy a napi kis kiadások is hó végére milyen szépen fel tudnak gyülemleni. Kizárt dolognak tartom, hogy egy üdítőért, vagy egy parkolásért nyúl valaki a telefonjához, kibogarássza az exceljét, bezoomoljon a megfelelő cellába és beüsse mire költött. Nem eget verő, de mivel nekem ez két kattintás widgetből, kiderült, hogy annyit parkolok havonta, hogy akár egy bérletet is vehetnék... Szóval teljesebb pénzügyi képért érdemes appot használni, lehetőleg olyat ami miatt nem a hajad téped.
~5 év alatt - folyamatosan - használtam Koint, MoneyPro-t, jelenleg a MoneyWiz-zel ismerkedem. Kezdésnek jó a Koin, ha azt pl. év végéig tudod rendesen követni akkor nem lesz kérdés, hogy kiadj pár eurót egy komolyabb appért. A legkényelmesebb app szvsz a MoneyPro, a MoneyWiz viszont sokoldalúbb, ellenben pár menüpont pár a bonyolultság határát súrolja - szerencsére a bevitelt ez nem érinti.

Xbox GT: nozsolt

(#25718) Воланд válasza #03372544 (#25709) üzenetére


Воланд
titán

A kp-t azt kb azonnal felviszem, mert a blokkot el szoktam keverni, a bankkártyás vásárlásokat meg minden hét végén, webbank alapján.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#25719) #03372544 válasza Воланд (#25718) üzenetére


#03372544
törölt tag

Szoktál kapni blokkot?
Akkor biztos nem Magyarországon élsz ;]

(#25720) SharpSA


SharpSA
veterán

Van olyan app, amivel le lehet zárni a képernyőt? A power gomb nem igazán kényelmes...

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#25721) wolf13 válasza SharpSA (#25720) üzenetére


wolf13
őstag

Próbáld meg használni az assistivetoch segítséget.

(#25722) Ragnar95 válasza SharpSA (#25720) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Gyári assistive touch van csak, mivel 3rd party appok nem férhetnek hozzá a rendszerhez.
JB után az Activator tweak tudja azt, ami neked kell.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#25723) SharpSA válasza wolf13 (#25721) üzenetére


SharpSA
veterán

Lehetne magyarul? Mi az az assistive touch?
Megvan,Megtaláltam.

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#25724) wolf13 válasza SharpSA (#25723) üzenetére


wolf13
őstag

Beállítások / általános / kisegítő lehetőségek / Itt tudod aktiválni es beállítani.

Nézz róla YouTube-on videót.

[ Szerkesztve ]

(#25725) SharpSA válasza wolf13 (#25724) üzenetére


SharpSA
veterán

Ez így nem az igazi. Túl nagy A megjelenő gomb... Viszont jó, hogy több mindent hozzá lehet adni.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#25726) Tibee86 válasza SharpSA (#25725) üzenetére


Tibee86
veterán

Csak jailbreak-kel van rá normális megoldás.

(#25727) SharpSA válasza Tibee86 (#25726) üzenetére


SharpSA
veterán

Sejtettem...

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#25728) #03372544 válasza nofi (#25717) üzenetére


#03372544
törölt tag

Igen, de én másképp használom a táblázatot, nem viszek fel minden tételt, csak kinullázom a számlákat amit már befizettem, plusz frissítem az egyenlegeket, hogy lássam nagyjából hogy állunk összegezve.

[ Szerkesztve ]

(#25729) nofi válasza #03372544 (#25728) üzenetére


nofi
őstag

Akkor ez lényegében csak egy részleges kiadáskövetés - ehhez én sem használnék külön appot. Mint írtam mi is ezt csináltuk évekig, aztán átálltam minden kiadás követésére, mert így teljesebb képet kapok az anyagi helyzetemről és számomra könnyebb így tervezni hosszú távon.
Nyilván ez nem mindenkinek való, de átfogóbb képet tudsz kapni mire is elég a fizetésed. Én most látom forintra pontosan mennyibe kerül havi szinten egy gyerek, mennyit fizetek az autóért mindenestül, nem csak egy-egy tételt lekönyvelve. Ha legközelebb pl. leülök a főnökömmel beszélgetni, hogy akkor fizetésemelést, vagy céges autót kérek, már ott lesz a százalék a fejemben, melyikkel mennyivel járok jobban az én esetemben.

Xbox GT: nozsolt

(#25730) focvis válasza nofi (#25729) üzenetére


focvis
veterán

És "mennyibe kerül" egy gyerek? Becsszó nem tudom, de kiváncsi vagyok rá. :)

(#25731) Kiralykobra válasza #03372544 (#25719) üzenetére


Kiralykobra
csendes tag

Én is mindig kapok :) Ritkán nem, ha húzza a száját akkor kérek 10% kedvezményt. Vagy ez vagy az :)

(#25732) #03372544 válasza nofi (#25729) üzenetére


#03372544
törölt tag

A te esetedre pedig valamilyen PFM eszköz lenne inkább az ideális, mint amilyen az Erste-nél van a netbankba beépítve.
Kategorizálja a tranzakciókat és készít egy diagramot belőle, kézileg is lehet tranzakciót felvinni hozzá.
Mondjuk ez akkor lenne ideális, ha minden számla náluk lenne.

(#25731) Kiralykobra: a kedvenc pékségemet bezárta a NAV két hétre. A héten nyitottak újra, persze blokkot most se adnak. Van aki semmiből nem tanul.

(#25730) focvis: ezt én még nem mertem kiszámolni :) ahogy az autó fenntartását se, mert tudom hogy csak idegesítene ha tudnám.

[ Szerkesztve ]

(#25733) nofi válasza #03372544 (#25732) üzenetére


nofi
őstag

Én általában vegyesen szoktam kérni utalást, illetve készpénzt, ezért a banki tranzakciók nem adnának teljes képet.

focvis
Ha már be van szerezve minden ruha, babaágy, babakocsi és kipengettél egy tekintélyes összeget a szüléskor segédkező orvosoknak, akkor egy pár hónapos, anyatejjel táplált baba költsége nálunk most olyan ~40e Ft/hó. Ebben benne van minden pelenka, krém, törlőkendő, ilyen olyan cseppek amiket már csak a placebo miatt is megveszel, hogy kevesebbet sírjon :DDD

[ Szerkesztve ]

Xbox GT: nozsolt

(#25734) Scholes9


Scholes9
nagyúr

Olyan létezhet, hogy "megvettem" a Grim Fandango Remasteredet, de nem vont le pénzt? Már játszottam is vele, de a kártyámon ugyanannyi pénz van, mint volt is. tegnap vettem meg a GTA Vice City-t, de ott azonnal levonta a pénzt :U Amúgy, na nem mintha bánnám, ha esetleg nem fog levonni később se :U

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#25735) #03372544 válasza nofi (#25733) üzenetére


#03372544
törölt tag

Ha pl. a DM-ben veszel pelenkát, törlőt, stb meg egy nagykiszerelésű óvszert, hogy véletlenül se legyen mostanában mégegy gyerek, akkor ezt is kettébontod? :)
Babaholmi és Egyéb kategóriákban?

(#25736) nofi válasza #03372544 (#25735) üzenetére


nofi
őstag

Jól rátapinttál a lényegre, ennyire azért tolom komolyan, mint ahogy pl. Tescos vásárlásnál sem veszem külön a babazoknit. :DDD

Scholes9
Érdekelne, hogy milyen eszközzel játszol és miként fut. Én most a Day of the Tentacle Remasteredre ruháztam be és az nagyon jól lett portolva, külön tetszik ahogy egy suhintással vissza tudom hozni az eredeti grafikát. Következőnek a Grim Fandangot néztem ki :B

Xbox GT: nozsolt

(#25737) Scholes9 válasza nofi (#25736) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Iphone 5S-sel, a legújabb iOS-szel: 9.3.3-mal.

Nagyon úgy tűnik, h ingyen zsákoltam be valamiért a Grim Fandangot :D

Egyelőre csak elindítottam, de hibátlanul fut. Vice City is remekül fut. Még, amit megvettem nemrég az a Carmageddon, de az is hibátlan nálam.

Amit még biztosan meg fogok venni az a GTA 3 lesz, de mivel most van mivel ellennem, majd csak egy leárazás alkalmával :K

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#25738) nofi válasza Scholes9 (#25737) üzenetére


nofi
őstag

Az biztató!
Carmageddont én is játszottam 5S-en, tényleg teljesen jól lett portolva :K

Xbox GT: nozsolt

(#25739) Nescafé


Nescafé
őstag

Nállatok működik a frissítés ?

 iPhone 15 Pro

(#25740) Tibee86 válasza Nescafé (#25739) üzenetére


Tibee86
veterán

Épp most frissített 2 app.-ot, szóval igen.

(#25741) Nescafé válasza Tibee86 (#25740) üzenetére


Nescafé
őstag

Köszi.
2-ből 1 sikerült, másik még mindig Az alkalmazás nem tölthető le, kész vagy újra.

[ Szerkesztve ]

 iPhone 15 Pro

(#25742) lacy86 válasza Nescafé (#25739) üzenetére


lacy86
addikt

👍

(#25743) CharlieDrop válasza Nescafé (#25739) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Délután 6 körül vacakolt, de 8-rá meggyógyult :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#25744) leslieke válasza Nescafé (#25739) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Igen.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#25745) univerzita


univerzita
addikt

Megjelent a Microsoft camera aplikácio, a Pix.

(#25746) wolf13 válasza univerzita (#25745) üzenetére


wolf13
őstag

Valaki tudna segíteni abba , hogyan tudnék openwrt- routerhez (transmissionhoz) csatlakozni a SynoDS applikációval. Sajnos nem tudom minek az ip + port-ja kell neki. Szeretném telefonról (távolról is) kezelni
torrentjeimet.

Köszönöm

(#25747) univerzita válasza wolf13 (#25746) üzenetére


univerzita
addikt

Szerintem aki Synology -t használ fogja tudni. Nekem Zyxel van ahoz most nemtudom mert nem vagyok otthon.De a SynoDS csak a Synology NAS -hoz használható.

[ Szerkesztve ]

(#25748) wolf13 válasza univerzita (#25747) üzenetére


wolf13
őstag

Esetleg egy linket tudnál adni. Túl sokat behoz a store ha keresőbe beírom. Köszi.

(#25749) bigdady válasza wolf13 (#25748) üzenetére


bigdady
nagyúr

(#25750) univerzita válasza wolf13 (#25748) üzenetére


univerzita
addikt

Sajnos majd csak holnap mert nem vagyok otthon és csak a számítógépen van meg, de nem biztos hogy amit én használok nálad is jó lesz. De lehet addig valaki ír.

Útvonal

Fórumok  »  Mobilalkalmazások  »  iOS alkalmazások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.