Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Mobilalkalmazások  »  iOS alkalmazások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-06-07 15:56:53

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, fusd át ezt a bevezetőt, mert lehet, hogy megtalálod a kérdésedre a választ, illetve itt mindig a legfrissebb információkat kapod készhez. Ha még mindig nem kaptál választ, akkor a kérdés feltétele előtt használd a keresőt. Ha csak nem valami specifikus a probléma, akkor meglesz a válasz a fórumban.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23401) banditos91 válasza Blyan (#23400) üzenetére


banditos91
tag

Hú hát hallod gőzöm sincs. A simát nem használtam soha. 4S-re vettem meg a Prot kb 2 hónapja.

(#23402) banditos91 válasza r3dsnake (#23387) üzenetére


banditos91
tag

Amiket írtál azokkal egyetértek akkor, ha kizárólag point and shoot eszközként tekintünk a mobilunkra. De én nem így vagyok vele. Tudom azt persze, hogy soha nem fog megközelítőleg se olyan képeket lőni mint egy DSLR gép, de én (és még sokan mások is) ebben találtam kihívást, hogy mobillal próbálok minél jobb minőségű képeket lőni. Külsős kamera appot meg nagyrészt csak egyet használok, amit írtam (Nightcapp Pro), az éjszakai fotózás miatt. És ahhoz képest hogy egy mobilról beszélünk elég jó eredményeket lehet belőle kihozni, amikre a gyári app nem képes. A gyári az éjszaka csak felhúzza az ISO értéket amitől olyan zajos lesz a kép hogy kiráz tőle a hideg. (Plusz az meg a személyes problémám, hogy utálom a zajt a képeken. Ha nem tudok olyan képet lőni, ami nem zajos, akkor inkább nem fotózok.)
Ezen kívül még a Manual nevű appot használom csak, az ISO és a zársebesség manuális állítása miatt, mert ezek sem adottak a gyári appnál. Persze tudom hogy legtöbbször jól lövi be az automatika, de azért van hogy nem pont úgy, ahogy én szeretném. De lényeg a lényeg, hogy akik csak point and shoot eszközként tekintenek a mobilra, azoknak tényleg felesleges más app, mert a gyárinál egyik se fogja jobban belőni a dolgokat. Viszont aki kicsit kreatívkodni akar, próbálni valamivel többet kihozni a mobilból mint ami elvárható tőle, annak abszolút ajánlottak az általam, és fentebb mások által említett appok. Ha mást nem, akkor csak heccből, szórakozásból, próbálkozni. Nyilván senki nem akar fotós karriert csinálni mobillal (bár erre is láttunk már példát).

(#23403) vadászcsiga válasza banditos91 (#23402) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Ismerős. Két évig felesegem nyakában hagytam a nikont es lenyűgözött a kihívás hogy telefonnal csináljak hasonló képeket mint azelőtt DSLR-el, aztán nyáron amikor válogattam össze a nyaralós képeket láttam meg azt amit tulképp azelőtt is tudtam hogy a képek közelében sincsenek annak a dinamikanak stb amire a Nikon képes es hogy nekem inkább az utóbbira van szükségem.

(#23404) Auratech válasza vadászcsiga (#23403) üzenetére


Auratech
őstag

Nekem az lenne a príma, ha szinte azonnal tudnék képet csinálni, amint a téma adott. Gyakran bringázom (mindig) és a téma tényleg az "utcán hever". Sajnos mire előhalászom a telót, legtöbbször késő. Majdnem afféle Google-glass szerű megoldás lenne jó, ami a reakcióidőmmel késik csak. Egy fejre szerelhető vízálló DXO One lehet megtenné.. Vagy marad a Google hátizsák... :)

Auratech Field Recording

(#23405) TheMarci válasza Auratech (#23404) üzenetére


TheMarci
addikt

Én erre használom a GoPro-t pl.

Do You Dream?

(#23406) vadászcsiga válasza Auratech (#23404) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Bizony, neked GoPro kell. DXO One draga és egyáltalán nem érzem kézreesőnek, sőt.

(#23407) Auratech válasza TheMarci (#23405) üzenetére


Auratech
őstag

Jogos. A DxO bumszli és drága. A gopro technikailag jó, csak nem elég filigrán.
Igazából stereo 50 Mp-es retinaimplant kéne, 100 petabyte neuro-bővítővel.. :)

Auratech Field Recording

(#23408) vadászcsiga válasza Auratech (#23407) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Na jó má :D

(#23409) Ordowick


Ordowick
tag

Sziasztok! Arra van valami mód, hogy tükrözni tudjam az iPad-em képernyőjét az LG tv-mre? 2015-ős a tv és iPad air 2. Lehet fizetős alkalmazás is, csak lehetőleg elkerülném a vezetékes megoldást. Ha nincs más, csak vezetékes, akkor mi a legjobb, legkisebb laggal működő megoldás? Köszönöm előre is a válaszokat!

(#23410) vadászcsiga válasza Ordowick (#23409) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Apple tv az egyetlen megoldás.

(#23411) Ragnar95


Ragnar95
nagyúr

Google Maps ma azzal fogadott, hogy töltsek le offline módhoz bizonyos területek térképeit :C
Végre iOS-en is megy az offline mód.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#23412) univerzita válasza Ordowick (#23409) üzenetére


univerzita
addikt

LG TV Media Player HD. Nemprobáltam mert nem LG tévém van.

(#23413) vadászcsiga válasza univerzita (#23412) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Tükrözni akarja

(#23414) Auratech válasza Ordowick (#23409) üzenetére


Auratech
őstag

Képernyő tükrözéshez terebélyes kínálat van alkalmazásokból, amikhez kell egy pc, ami a tv-re van kötve.
10- app tükrözéshez
A tv-nek kellene olyan alkalmazással bírnia, ami az iPad Airplay adását venni tudná, mint egy pc-s progi.
2014-ben volt egy Connect SDK próbálkozás az LG részéről a tévéibe, amiről frissen semmit nem tudok.
Az air server progit kipróbáltam, működik.
A pcs-maces progik olyan 14-16€ árúak. ha van pc-d, meg is érheti. Vagy keresel olcsóbbat... (iTools)
Késése van, ami függ a hálózat kondiciójától, egyebektől. Nem minden program viseli el a tükrözést az iPadon. (videoszerkesztők pld., de nem feltétlenül)
Nekem a drága (18e Ft) HDMI-Lighting adapterem van. Jól működik. Apró szépséghibája, hogy nem pixelpontosan hajtja meg a fHD tv-t, hanem 1600x900 van felskálázva a kütyüben, ami tulajdonképpen egy mini frame-szerver ARM chippel, 256 Mb memóriával. Újabb eszközről, kiegészítőről nem tudok, pedig a Pro-nak már mocsok, méltatlan képe lenne össze-vissza méretezve a tévéig.
dróttal másképp nem köthető össze.. esetleg Lighting-vga verzióban

Olyan hivatalos store-beli ios appról nem tudok, ami háttér szolgáltatásként tükrözni képes az ipad képernyőjét olyan formában, hogy azt bármelyik okostv közvetlenül vegye. JB. esetén más a helyzet. Abban nem vagyok képben.

[ Szerkesztve ]

Auratech Field Recording

(#23415) vadászcsiga válasza Auratech (#23414) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Ezekkel az a baj hogy majdnemhogy olcsóbb venni egy Apple tv-t.

(#23416) vadászcsiga válasza vadászcsiga (#23415) üzenetére


vadászcsiga
félisten

...mondjuk nem az újat. Bennem még a régi 30 ezres ár élt :B

(#23417) Ragnar95 válasza Ordowick (#23409) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nem tudom pontosan, mit szeretnél kirakni a TV-re iPadről, de ha csak képeket, videókat, böngészőt és nem mondjuk játszani szeretnél így a TV-n, akkor egy Chromecast-tal olcsóbban kijössz, mint egy Apple TV-vel.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#23418) Ordowick válasza Ragnar95 (#23417) üzenetére


Ordowick
tag

Hát pont játékokat szeretnék inkább, meg használok fitness alkalmazásokat is, azoknak a képét szerettem volna. De ennyire azért nem fontos, hogy ezért kiadjak akár 10ezer forintot is. Köszi mindenkinek a válaszokat azért!

Auratech: Ezt az SDK app-ot meglesem, úgy látom van fejlesztve azóta is, köszi a tippet!

[ Szerkesztve ]

(#23419) Gsx-rr válasza vadászcsiga (#23415) üzenetére


Gsx-rr
veterán

+1
Es akkor biztos nincs semmilyen kompatibilitasi problema!
Foleg ,hogy hasznaltan 20.000.- ert siman kapsz.

Ragnar95: nekem van CC. Jobb megoldas egy hasznalt Apple Tv Ios eszkoz melle.
A tukrozes jobb megoldas mint a castolas ,mert ugy nincs semmilyen varakozasi ido.

[ Szerkesztve ]

(#23420) Ragnar95 válasza Gsx-rr (#23419) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nekem is van, épp ezért ajánlottam.
Az a baj,h nem igazán van használt piaca az Apple TV-nek, újonnan meg azért kicsit szerintem drága csak tükrözéshez. Ráadásul ha mondjuk egy háztartásban nem csak Apple eszközök vannak, akkor nem is lehet teljesértékűen kihasználni az Apple TV-t.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#23421) bigdady válasza Ragnar95 (#23411) üzenetére


bigdady
nagyúr

De miert jar le egy honap mulva a terkep?

(#23422) Ragnar95 válasza bigdady (#23421) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ez jó kérdés, feltételezem úgy gondolja a google, hogy külföldi utazásokhoz használják a legtöbben az offline opciót, ezesetben meg ugye 1hónap után nincs szükséged az offline elérésre.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#23423) Gsx-rr válasza Ragnar95 (#23420) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Nekem csak arra kellene ,csak macerasabb cipelni meg szerelgetni mint a CC-t.
Pedig egy Ipadnak jobban orultem volna.
Bar igazabol mivel csak erre a celra hasznalom elvagyok mas platformos tabbal.

(#23424) Tressy válasza Ragnar95 (#23420) üzenetére


Tressy
senior tag

Androiddal is megy nem csak IOS-sel

(#23425) cibere11


cibere11
tag

Üdv!
US gif cardot szeretnék venni paypalon keresztül.De úgy hogy kifizetem és meg is kapom a kódot amit fel is tudok tölteni az appstoreba.Olyan kellene ami biztos jó és nem vernek át.Az sem baj ha olcsóbb mint a névérték:D Köszönöm. :R

HTC Wildfire S 2.3.5, Nexus 7 16 Gb , iPhone 4 8Gb , iPhone 5s 16Gb iPhone SE 32gb iPhone SE 2020 64 Gb Macbook Air 2017 , Xbox SS Macbook M1, IPhone 13

(#23426) nelsonmanian


nelsonmanian
senior tag

Létezik olyan app amivel windowsos gépet lehet távolról irányítani?

(#23427) bok92 válasza nelsonmanian (#23426) üzenetére


bok92
addikt

TeamViewer

(#23428) Mela Kehes válasza nelsonmanian (#23426) üzenetére


Mela Kehes
Topikgazda

TeamViewer

"Ha lehet menni akkor menjünk, ha meg tökölni kell akkor meg tököljünk."

(#23429) Mela Kehes


Mela Kehes
Topikgazda

Most nézem, hogy a Buy me a pie! 25 euró. Elég komoly.

[ Szerkesztve ]

"Ha lehet menni akkor menjünk, ha meg tökölni kell akkor meg tököljünk."

(#23430) vadászcsiga válasza Mela Kehes (#23429) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Betegek

(#23431) r3dsnake válasza nelsonmanian (#23426) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Microsoft Remote Desktop

(#23432) #22237440


#22237440
törölt tag

Sziasztok. iOS op. rendszert USB-ről indítható DVD-re, hogy és mivel tudok áttenni? :F

(#23433) Viktor0610 válasza #22237440 (#23432) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Miért tudnál ilyet tenni? :U
És miért akarnál? :))

Samsung Galaxy A54

(#23434) Tressy válasza #22237440 (#23432) üzenetére


Tressy
senior tag

Mit akarsz hova? :D

(#23435) #22237440


#22237440
törölt tag

Nem fontos. :N

(#23436) legiaap


legiaap
nagyúr

Adott eg iPhone és egy iPad amin használom ugyanazzal az accounttal a OneDrive-ot. Telefonról feltöltöttem képeket és iPaden kitöröltem őket. Erre iPhoneon a photos résznél a törölt képek helye ugyanúgy ott van szürkén és hiába lépek ki, be frissítek az appban nem engedi kitörölni őket.
The items couldn't be deletees
These items might have been moved or deleted or you might not have permission to access them...
Na ilyenkor mi van?
iPaden úgy mutatja, hogy törlődtek de iPhoneon szürke a helyük... :U

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#23437) univerzita válasza legiaap (#23436) üzenetére


univerzita
addikt

Én is így használom,de nálam törlődik a kép a másik eszközökről is.

(#23438) Unbaised-Ben


Unbaised-Ben
senior tag

Sziasztok, az miért van hogy az iTunes szerint a szabad helyem az ipad-en 5,28 Gb, míg az eszköz szerint 2,1 Gb?
Egyik alkalmazáson belül vannak filmek, az a különbség?

(#23439) univerzita válasza Unbaised-Ben (#23438) üzenetére


univerzita
addikt

Igen. De lehet egy idő után a iTunes is kevesebbet fog mutatni.

[ Szerkesztve ]

(#23440) Diokhan


Diokhan
addikt

Üdv! Létezik olyan app, amivel mappakba rendezhetem a képeket? Pl ha lementek egy képet, az alapértelmezett en a camera roll mappaba megy, de utána ezt át szeretnem helyezni saját mappaba!

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#23441) Gsx-rr válasza Diokhan (#23440) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Csak virtualisan tudsz mappat letrehozni a gyari alkalmazasban,mas lehetoseg nincs.

[ Szerkesztve ]

(#23442) univerzita válasza Diokhan (#23440) üzenetére


univerzita
addikt

A Megosztott mappába csinálhatsz több saját elnevezésű mappát ( munka,család,stb)

(#23443) Diokhan válasza Gsx-rr (#23441) üzenetére


Diokhan
addikt

Köszi szépen!

Univerzita nincs itthon net csak telefonon, sem otthoni megosztás sem iCloud fotó nincs bekapcsolva!

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#23444) Ordowick


Ordowick
tag

Sziasztok! Az mitől lehet, hogy az app store nem enged frissíteni, mert szerinte gond van a számlázási adatokkal? Webkártya van megadva, amin ugye most épp nincs pénz, de vásároltam is már vele. folyton csekkolgatja, hogy van e rajta fedezet vagy mi? Ez lehet a gond? Köszi előre is a válaszokat!

(#23445) Gsx-rr válasza Ordowick (#23444) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Nem tudja levonni az ellenorzeshez szukseges osszeget.
Nem tudom mi alapjan szokta ellenorizni,de en is csodalkoztam mert multkor kerte!
De attol az ingyenes programokat kellene tudnod frissiteni.

[ Szerkesztve ]

(#23446) Oliverda


Oliverda
félisten

Mostanában rendszeresen kéri az iCloud jelszót a töltés alatti automatikus backup. Másnál is ez van? :F

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#23447) Auratech válasza Ordowick (#23444) üzenetére


Auratech
őstag

Amikor a store fizetősre van beállítva és az utolsó vásárlás leszipkázta a pénz, esetleg technikailag mínuszba került az egyenleged, az ingyenes, telepített appokat sem tudod frissíteni, amíg nem tolsz annyi pénz az accounthoz rendelt kártyára, hogy feloldja a korlátozást. Új ingyenest sem tudsz addig telepíteni.
Töbször belefutottam már, hogy az euro és a dollár a store szerint gyakran gyakorlatilag1:1.
Tegyél rá 3-4 €-t és 'megjavul'..

Auratech Field Recording

(#23448) bigdady válasza Oliverda (#23446) üzenetére


bigdady
nagyúr

Nekem heti egyszer kéri kb reggel hogy 48 órája nem használtam adjam meg az apple id-t... Pedig ilyen még nem volt, szóval meg van egy ideje hülyülve apple. gondolom nem tudja lekövetni szerverrel ezt a 6s plusz több millió telefeont vagy nem tudom...

(#23449) Oliverda válasza bigdady (#23448) üzenetére


Oliverda
félisten

Gondolom ez is valami bug lesz. Nonszensz, hogy pont a backuphoz kéri újra és újra.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#23450) Ordowick


Ordowick
tag

Köszönöm a válaszokat!

Útvonal

Fórumok  »  Mobilalkalmazások  »  iOS alkalmazások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.