Hirdetés

2024. június 25., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#23620) Landon


Landon
őstag

Udv Urak,

Hosszu ido utan ismet PC-t epitek amelyben egy 14700KF foglal majd helyet. Hutes teren vegul egy Lian Li Galahad II Trinity 360 Performance-re (rolls of the tongue...) esett a valasztas. Abban szeretnek egy kis segitseget kerni, hogy a 13700K(F)-es tapasztalatok alapjan default beallitasokon egy 360-as AIO-val kb. mik a normalis homersekletek? Szeretnek egy par benchmark adatpontot szerezni amihez hasonlithatok majd csak azert, hogy tudjam a blokkot sikerult normalisan felszerelni es nincs gond vele. :) Tudom, hogy attol meg a cap-pel lehetnek problemak (ahogy fentebb mutattok is egy kepet) amit nem tudunk konnyen kontrollalni sajnos.

Azok alapjan amit eddig olvastam a kovetkezokre lonem be a homersekleteket de kerlek javitstatok ki:

Idle: 30c
Load (Gaming): 70c
Load (CB): 85c-100c <-- tudom ez egy nagyon tag intervallum. Ha a Galahad II-t kiveszem az egyenletbol akkor biztosan 95c-100c-re lonem be de talaltam olyan tapasztalatokat ahol CB alatt 85c-t mertek Galahad II-vel csak hat ugye se screenshot se semmi... Igy kicsit nehezebben hiszem el mert a 85c CB alatt undervolt nelkul tul jol (?) hangzik.

Mindenkepp szeretnek undervolt-olni majd mert ahogy olvasom 13/14gen-nel mar nem igazan van plug and play ha jo homersekleteket szeretnenk. :D 6700k-rol jovok igy tartok tole hogy sok ujdonsag lesz majd a process-ben. Mivel 13 es 14gen tokeletesen ugyan az kb. igy gondolom nem erdemes varni kifejezetten egy 14gen OC / underbolting guide-ra hanem erre a celra megfelel egy olyan leiras ami mar letezik 13gen-hez? :)

Koszonom :R

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.