Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:10

LOGOUT.hu

Amit a Coffee Lake-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13101) MPowerPH válasza FaTHI (#13100) üzenetére


MPowerPH
félisten

Manual OC itt nagyon ugy fest, ertelmet veszitette. Es ahogy nezem, az AMD uj turboja alapbol maxon jaratja a cpu -t, ami egyebkent egy tok jo dolog, mert majdnem mindig a maximumot kapod. Jo lenne latni, hogy magra lebontva hogy jatszik az orajelekkel az egyes alkalmazasokban.
Ez persze azt jelenti, hogy mi a tesztek alatt egy joforman kimaxolt Ryzent latunk, mig az i9 all core max 4GHz -n dohog, es persze bekapcsolt HT -t erinto sebezhetoseg kiszuresevel.
A melegedest nem tudom hiva tenni, 3700x fele annyit eszik, mint a 9900K, megis nehezebb huteni.

Erdemes lenne a teszt utan menni, es reprodukalni par eredmenyt 'hazai' kornyezetben, fix 5GHz -n, vagy akar nalam 5.2GHz -n. Ez igy lenne ugymond realis, leven az Ryzenek is kimaxolva vannak tesztelve, es szerintem az a plusz 1GHz mind a 8 magon sokat szamit a vegeredmeny szempontjabol.
Csak hogy tisztan lassunk, megeri e valtani, mert en is rugozok a 3950X miatt azon, hogy cserelem.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#13102) capafog23 válasza FaTHI (#13100) üzenetére


capafog23
őstag

[link]

3900x 91 fokja elég kemény
És ez egy noctua nh-d15s alatt.

(#13103) capafog23


capafog23
őstag

[link]

Javaslom ezt a tesztet mindenkinek, van benne oc is.
Csak a hőmérsékletek maradtak ki, de azt mondják is a végén hogy majd a következő epizódban benne lesz.
Gamingre 9700k-9900k ver mindent, munkára meg nyilván jobb az amd több magja.

Itt most mindent az fog meghatározni hogy pár hónap alatt mondjuk szeptemberre milyen árban lesznek egymással szemben.

(#13104) jokeph válasza MPowerPH (#13101) üzenetére


jokeph
nagyúr

Ez a tesztcsokor elég érdekes... :U

(#13103) capafog23:

Szép sorozat. :)

2 dologra fel is figyeltem rögtön:

1. érdekes a kaby lake i5-7600k és i7-7700k viszonya, min FPS-ben a HT nélküli i5 szinte mindig jobb.
2. 1440p-s méréseknél a RyZen lemaradása kb. mérési hibahatárba is befér, azaz aki 1440p-re ruház be, annak csak az ár lesz érdekes, ahogy te is írtad. :K (kivéve persze ha fanboy valaki). :U

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#13105) FaTHI


FaTHI
őstag

A prohardver teszt szerint meg szénnéveri az AMD az intelt még játékok alatt is. Na most akkor mi van?

[ Szerkesztve ]

(#13106) MPowerPH válasza FaTHI (#13105) üzenetére


MPowerPH
félisten

A PH-s tesztet hanyagold, nezz par nevesebb oldalt. Itt eladtak magukat.... :)

Don't Tread On Me

(#13107) FaTHI válasza MPowerPH (#13106) üzenetére


FaTHI
őstag

Na értelek én de ha ez kamu akkor rendesen átbs*nak pár usert akik most készülnek gépet venni!

[ Szerkesztve ]

(#13108) mormota79


mormota79
tag

Évek óta ez megy, miért csodálkozol :DD

(#13109) Pixx96


Pixx96
aktív tag

Tudnak nekem abban valaki segíteni hogy az Intel érintette sebeztőségből eredő lassításokat ki lehet valahol kapcsolni windowsban?És ha igen akkor hol vagy ehhez valami 2017 szeptember előtti win verzió szükséges?

(#13110) MPowerPH válasza Pixx96 (#13109) üzenetére


MPowerPH
félisten

Inspectre programot futtassad, nem kell a Win -el vacakolni semmit sem.

Don't Tread On Me

(#13111) Pixx96 válasza MPowerPH (#13110) üzenetére


Pixx96
aktív tag

Az program nekem semmit se csinál hiába teszem Disabledra mind a kettőt utána is yeset ír mind a kettőre. Hiába indítom ujra a gépet etc... Természetesen rendszergazdaként indítottam.

System is Meltdown protected: YES
System is Spectre protected: YES
Microcode Update Available: NO!
Performance: GOOD
CPUID: 906EC

Nem változik ez a rész semmit.

(#13112) - = Zk = - válasza Pixx96 (#13111) üzenetére


- = Zk = -
félisten

lehet f@sság amit írok, de a 3570K-t nem is kell féltened.. csak amikben van HT.. alias Hyper Threading...

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#13113) Pixx96 válasza - = Zk = - (#13112) üzenetére


Pixx96
aktív tag

Már nem az a procim van de most fríssítettem az adatlapom. Bár pár Hsz-el ezelőtt írtam a 9700k-t :DDD

De igen ebben sincs HT. Pont ezért is választottam ezt a 8700k-val szemben meg ugye a forasztott kupak etc..

(#13114) - = Zk = - válasza Pixx96 (#13113) üzenetére


- = Zk = -
félisten

én is azárt vettem 9700K-át... :))
nah, akkor meglehetünk nyugodva :C :DDD

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#13115) Pixx96 válasza - = Zk = - (#13114) üzenetére


Pixx96
aktív tag

Nyomtam pár 5,2-es tesztet.



Végére Crysis3 welcome to jungle map. Kissé limitál a 980 még low grafon is de a 1080p-ből már nem akartam leadni. év végére valszeg a 1070 / ti bekerül mellé.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#13116) gainwardgs válasza Pixx96 (#13115) üzenetére


gainwardgs
addikt

Alapon is le tudnád futtatni ezeket?

7700k gondolkodom váltani, még elég bizonytalan vagyok

(#13117) Pixx96 válasza gainwardgs (#13116) üzenetére


Pixx96
aktív tag

Tessék :

Alapórajelen minden Default a biosban egyedül a memóri XMP van beállítva és ennyi. igy megy 4,6-on all core meg ez is a 24/7-es beállításom. Crysis3-al nem bajlódtam ha nem gond :D



[ Szerkesztve ]

(#13118) Devid_81 válasza Pixx96 (#13115) üzenetére


Devid_81
nagyúr

i7-9700K @ 5.2GHZ 1.290V, ez mennyire stabil neked? :Y
Szerk: adatlapodrol szedtem az infot

[ Szerkesztve ]

...

(#13119) Pixx96 válasza Devid_81 (#13118) üzenetére


Pixx96
aktív tag

eddig még nem dobta el sehol. Primeal nem nagyon kinzom 90fok fölé kúszik.Viszont játékok alatt tűrhető a hőfok nagyon is bf5 ,gta5 , pubg ,rage2, Crysis 3 , csgo, firestrike , aida stressz eddig semmi probléma nem volt fagyás etc...

(#13120) Devid_81 válasza Pixx96 (#13119) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Ez durva, nekem ettol tobb kellett a 9700k-nak a stabil 5Ghz-hez :DDD
Ez egy random proci?Vagy egy komplett nagyker osszes procijat atnezted majd "talaltad"? :DDD

...

(#13121) Pixx96 válasza Devid_81 (#13120) üzenetére


Pixx96
aktív tag

random vettem frozenthrone kollégától tálcás kiszerelésben 1 év ipon garral. 99 dodóért :DDD és ez az első példányom nem válogattam ;] :P

[ Szerkesztve ]

(#13122) - = Zk = - válasza Pixx96 (#13115) üzenetére


- = Zk = -
félisten

nálam, cpu-z szerint 1.152V ( nem emlékszem, mennyi van bios-ban, maybe 1,26?! ) és 5Ghz kereken... X72-vel hűtöm, de 1000 felett még nem mentek a ventik... játszok keményen, de nem nagyon volt a cpu 65 fok fölött sehol.... (max a Plague Tale, de az szvsz bugos volt )

Maximus XI Hero hőfokai is szépek, 50-60 körül vígan elvan így....

netes videó alapján belőttem mindent, ahogy ott volt, majd lement a prime (nem pride! :DDD) , akkor 1,32V-tal, allcore 5GHz, P95-tel 20p utáén 2 mag ment fel 93ra, a többi alatta volt, de ne mdobta el egyik magot sem... és innen vissza is vettem a feszt, játékra vígan elég nekem....
majd lehet valamikor megnézem, hol a vége a 9700-nak, de... egyelőre nem mozgat...
amilyen játékkal 1440p ultrán nem játszok, az bugos b@szki... :DDD

szerk
jah, én tezstet évente 1x futtatok cpu-ra... vga-ra max a ventiprofil miatt... nem vagyok az a nagy bencsmárkhuszár... magasról.. játszani vettem én is ezt a halmot :C

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#13123) bajnokpityu válasza MPowerPH (#13106) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Én se értem. Egy olyan proggit használok melóra, ahol adott számítást a 2700x húzva 18 perc alatt végzett el, a 8700k 4.3on 12 alatt, a 9700k 4.8on meg 11 alatt. Innentől teszek a tesztekre,ha valós, nem Intel optimalizált körülmények között halovány..

Hozzatennem a 3800korul már látom esélyét, h forduljon a kocka, a tenger cache miatt.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#13124) Devid_81 válasza Pixx96 (#13121) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Az kemeny, az nagyon szerencses :K
Vagy csak en nem vagyok/voltam soha ehhez elegge :B

Szerk: (#13122) - = Zk = - nalad most akkor mennyi is pontosan az ami kell az 5GHz-hez? :B

[ Szerkesztve ]

...

(#13125) MPowerPH válasza Pixx96 (#13119) üzenetére


MPowerPH
félisten

Az szep, jobban megy, mint az i9 -em.

Don't Tread On Me

(#13126) - = Zk = - válasza Devid_81 (#13124) üzenetére


- = Zk = -
félisten

azt én is nagyon szeretném tudni... :W

nincs egy program, ami winfos alól 100%-ban kiolvassa?!... mert látod?! cpu-z szerint 1,152V... 5Ghz stb stb...de emlékem szerint 1,26V van a biosban beírva....
hwinfo64 szerint 1,279V... akkor az lehet REÁLIS?!.... :B

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#13127) Pixx96


Pixx96
aktív tag

köszi! :) próbálok is vigyázni rá azért hajtom alapon. Ha tényleg kell az ereje akkor lesz húzva csak. Egyenlőre amire én használom több mint elég az ereje. bár gondolkodom egy Alap vs 5,2 teszt videón játékokban.

(#13128) jokeph válasza - = Zk = - (#13126) üzenetére


jokeph
nagyúr

Egyetlen reális érték az, amit külső mérővel mérsz... a BIOS-ban beállított érték kindulási alap, az ehhez képest mért idle/load Vcore, stb. fesz érték különbsége az érdekes.

Hogy szoftverek mit írnak ki, az csak nagyon max tájékoztató jellegű. ;]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#13129) - = Zk = - válasza jokeph (#13128) üzenetére


- = Zk = -
félisten

ah, fck sake... :W
akkor kimarad, ennyivel kell berénie annak, akit érdekel :)

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#13130) MPowerPH válasza Pixx96 (#13127) üzenetére


MPowerPH
félisten

Folosleges alapon hajtani, foleg most. :D Ez maradt az egyetlen pozitivum ezekben, hogy van bennuk tuningpotencial, nem is keves.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#13131) Pixx96 válasza MPowerPH (#13130) üzenetére


Pixx96
aktív tag

Ez a kép nekem mindent elmond arról hogy jól tettem nem vártam a rizsára főleg ha OC-s minimum fps-t nézed. Szerintem manapság ettől nem tudsz cpu igényesebb játékot bemutatni (amivel játszanak is azért ;] )

117 vs 146

(#13132) bajnokpityu válasza Pixx96 (#13131) üzenetére


bajnokpityu
félisten

hoppácska. nem tudom mit csinált az amd, hogy bármerre nézek, fant látok, meg, hogy intel alázás van, és hülye vagyok, hogy még intellel dolgozom.

közben van egy amdtől icipicit drágább gépem, ami kb 50%al gyorsabban számol, mint amd fan kollégáké saját mérés szerint.

és, ha éves szinten megnézem, nem hiszem, hogy a 20W hátrányból jelentős áramszámla lesz.

ami engem majd érdekelhet, azok a 32MB caches verziók, mert sajnos amivel mi dolgozunk programok igánylik a szálanként elérhető minél nagyobb cache-t.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#13133) Pixx96 válasza bajnokpityu (#13132) üzenetére


Pixx96
aktív tag

Hát nem tudom de sztem ezt a ryzen szériát hanyagolni kéne majd jön ebből is refresh az lesz talán az igazi bár sok helyen olvasom "rengeteg" tartalék van még a rizsában hát pár dolog azért felütötte a szemem.

1. a 3700x alapórajelen mér megy 1,5vcoreval?Vagy a hibaarány végett esetleg már elérték az arhitechtúra végét és kb minden ki van préselve belőle.Erre rá cáfolhat majd az Userek OC tesztje ha alacsonyabb feszen megy többet akkor a hibaarány a ludas.

2. meg az hogy már a 3600-as ryzennél is több helyen látom majdnem úgy melegszik mint egy 9900k :U

(#13134) Tibiajax


Tibiajax
nagyúr

szasztok,
i3 8100-em van, 8600K-ra szeretnék upgradelni. kérdésem, teljesen jó lesz ez, vagy inkább a 9600K-t vegyem?..
mire szeretném használni, mit szeretnék?
6magot 4ghz-en, a lehető legkisebb fesszel... ennyi. egyébként meg game, meg általános dologok
HT nem érdekel, nem akarom fűteni a szobát vele

köszi!

[ Szerkesztve ]

(#13135) palfitom válasza Tibiajax (#13134) üzenetére


palfitom
félisten

9600K :K
(bár én teljesen jól elvagyok a 8600K-val, delid nélkül 4,5 GHz-en)

[ Szerkesztve ]

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#13136) Pixx96 válasza Tibiajax (#13134) üzenetére


Pixx96
aktív tag

Mivel az áruk (új) szinte egál így egyértelmű a 9600k + mellette szól a forrasztott kupak is. Ezzel el is mondtam mindent :K

(#13137) Tibiajax válasza palfitom (#13135) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

na de látod ez az.. :) egyből rávágtad 9600...oké. de azért csak odaírod utána, hogy a 8600 is ugyanolyan jó
:D ezért nem tudok/tudtam eddig dönteni

Pixx96 nnna, ez viszont végre egy új info.. szóval akkor megúszom a delidet. -elvileg..
ha ez így van (mert ugye azt akartam mindenképp), akkor ennyi a történet
köszi szépen

(#13138) palfitom válasza Tibiajax (#13137) üzenetére


palfitom
félisten

A forrasztás miatt a 9600K a javasolt, ha közel azonos az ár. Ha lényegesen olcsóbb lenne a 8600K, akkor mehet az is.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#13139) Pixx96 válasza Tibiajax (#13137) üzenetére


Pixx96
aktív tag

Kis bizonyíték :)

9600k delid :

[ Szerkesztve ]

(#13140) jokeph válasza Pixx96 (#13139) üzenetére


jokeph
nagyúr

Nem látom... :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#13141) Pixx96 válasza jokeph (#13140) üzenetére


Pixx96
aktív tag

Mit nem látsz? Kupakra ráközelítve tisztán látszik a forrasztás...

(#13142) lemusz


lemusz
addikt

Érdekes hogy i3 8100-ad van/volt Z370-es lappal. Már előre eltervezted hogy majd egyszer K-s procira cserélsz?

(#13143) mobal


mobal
MODERÁTOR

Üdv itt! :)

Amint sikerül kiszállnom a Kaby Lake-ből egy 9700k boldog tulajdonosa leszek.

Milyen hőfokokat produkálnak a forrasztott kupakok egy Kaby-hoz viszonyítva?

mobal,

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#13144) Tibiajax válasza jokeph (#13140) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

nem mertem beírni.. :D kösz
Pixx96 és ez így akkor kiváltja az utólagos delid-et?
lemusz persze, csak nem volt pénzem. :D ily egyszerű a sztori. azért a 8100-el is elég jól el lehet lenni... de lapot nem akartam később már újat venni

[ Szerkesztve ]

(#13145) bajnokpityu válasza Pixx96 (#13133) üzenetére


bajnokpityu
félisten

amennyire hallom, ezeket a mai szuperbonyolult procikat már egy csomó redundanciával gyártják, aztán működés közben mondják meg az elektronnak melyik részeket használja, és melyek sikerültek rosszul.

14nm-t már hány éve gyártja az intel?
van bőven tapasztalat vele, ezért birják még mindig a nagyon magas feszt, mert jól issmert a gyártása.

ezek a 7 meg 10nm cuccok még nyilván nem ennyire kiforrottak, ugyanakkor szerintem óriási tartalék van bennük.

majd a zen 6 biztosan lesz annyira optmalizált gyártású, mitn a mostani 9es intelek. addig is köszi, hogy leverik az árakat, és csinálnak versenyt.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#13146) Tibiajax


Tibiajax
nagyúr

következő kérdésem:
ugyanazon feszen, ugyanakkora sebességen a 8magos 9700K több hőt termel, mint a 9600K?

azért kérdezem, mert egy alapvetően passzív noctua borda lenne a procin egy nyitott házban.
most visszaolvasgattam kicsit, látom hogy a 9700K elég masszív és kedvelt cucc, de vajon elbírná-e az én hűtésem?.. :U

(#13147) joshua7 válasza Pixx96 (#13131) üzenetére


joshua7
veterán

Ez melyik oldal tesztje?

Semper Fi

(#13148) Pixx96 válasza Tibiajax (#13144) üzenetére


Pixx96
aktív tag

Amíg friss a paszta 8600k alatt nagyjából azonos hőfokot produkál a forassztással és hűthető is szépen. ( azért van pár fok a forassztás javára) De ahogy szép fokozatosan szárad egyre rosszabb a hőfok míg elnem jutsz odáig hogy delid. Én sem bírtam a 3 éves 3570k-val ki volt száradva és már alapórajelen is szinte hűthetetlen volt.

Tehát van pár fok a forrasztás javára és ha nem vagy MHZ vadász a gyári forrasztás teljesen kiszolgáll a hétköznapokra és örökös.

9700k nekem is forrasztva van egy noctua nhd14-el 1200-as fordulaton 70 fok alatt meg vagyok 5,2ghz-en pl gta5ben ami szerintem nem rossz. cpu szívtós játékokban sem vagyok 80 fok közelében.

joshua7 : [link]

[ Szerkesztve ]

(#13149) Oliverda válasza Tibiajax (#13146) üzenetére


Oliverda
félisten

Valószínűleg kb. azonos lehet a két Intel hőtermelése, amit egyébként nem valószínű, hogy egy olyan kis, amúgy nem is passzív üzemre tervezett bordával el lehet vezetni.

A 65 wattos 3700X-szel több esélyed lenne, de az ugye nem Intel.

errrr

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#13150) Glaz-dozfhut válasza Tibiajax (#13146) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Szerintem több hője lenne, mert két maggal több dolgozik. Manapság elterjedt a lapokon a Zero RPM üzemmód. Magyarul, ha kell ráindít a ventilátor. Viszont a 4 hőcsövet kicsit keveslem és a borda kiterjedését is. Aztán nem is lenne mellette direkt légmozgás, ami házakba alapesetben azért van. Mellesleg passzívan használom böngészésre, de duplatornyos hűtővel, Atx házban házhűtéssel és így semmi gond.

[ Szerkesztve ]

- Glaz-doz-fhut -

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.