Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:10

LOGOUT.hu

Amit a Skylake&Kaby Lake-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4451) szinesz.bob válasza Tukolp (#4441) üzenetére


szinesz.bob
senior tag

Szerinted miért találták a BCLK-t? A hír jó de pár éve volt hasonló és ott is az INTEL közbeszólt...
Ne legyen igazam,de valamit kitalálnak megint nehogy már mindenki jól érezze magát és tuningolja a non-Kst!

(#4452) jani04 válasza SpongyaBob (#4449) üzenetére


jani04
aktív tag

Azt majd meglátjuk.
Sok tuning huszár az alapfogalmakkal nincs tisztában. :)

(#4453) Tukolp válasza szinesz.bob (#4451) üzenetére


Tukolp
aktív tag

Én azt mondom amég a hírek pozitívak, mi is maradjunk azok.
Felesleges vészmadárkodni, had élvezkedjünk egy kicsit.
Aztán ha lelövik a bulit, lőjék de legalább volt egy kis fununk.

Amúgy meg amint fent is írtam, több jel is arra mutat,.hogy engedni fogják, ha meg nem, hát nem.
Tuningos BIOS-t már le lehet szedni pl. az Asrock lapokhoz. Aki tuningolni akar úgyis beszerzi és úgyis megcsinálja, nem fog törődni vele, hogy intel bácsi valami kiadványban megtiltotta.

Amúgy meg ha esetleg mégse lehetne tuningolni, nekem annyira nem fontos nem akarom agyonhúzni, csak egy 3,5-4Ghz-nek örülnék de ennyi, kíváncsiságból.
De amég nincs rá szükségem minek csináljam.
Ha meg annyira tuningolni akarok, hogy majd megveszek érte akkor veszek k-s procit, problem solved.
Amúgy anno az E8400-am is így húztam, megnéztem mit tud, majd visszaraktam alap órajelre, nem volt akkora észrevehető előny számomra, hogy megérje emelt órájelen tartani, probléma nélkül ment alap órajelen amég el nem adtam.

Én azt mondom nincs abból semmi gond, ha adnak egy kis mozgásteret az embereknek, azzal, hogy engednek húzni pár mhz-et a processzorukon.
Had legyen egy kis karácsony :D

"When past and present collide, the fate of all worlds hangs in the balance."

(#4454) SpongyaBob válasza Tukolp (#4450) üzenetére


SpongyaBob
veterán

"Modern" BIOS.

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#4455) Fandango


Fandango
veterán

Beléptem a klubba egy 6700k-val (Batch# L534B375), a gép többi része csütörtökön érkezik, akkor meglátjuk, hogy muzsikál. :)

(#4456) Szinyák válasza aok1 (#4427) üzenetére


Szinyák
őstag

milyen hűtőt használsz most jelenleg ?

Szinyák

(#4457) Maotun


Maotun
őstag

Megjött a jézuska :C

1430 g cooler hajlik a nyák?

[ Szerkesztve ]

(#4458) CsonkaImo válasza Maotun (#4457) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Látom a porral oltó is kéznél van, ha esetleg nem úgy jönne ki a lépés az OC-val. Grat!

[ Szerkesztve ]

(#4459) Scholes9 válasza Maotun (#4457) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Szólj már neki legyél szíves, hogy hozzám is benézhetne valami hasonlóval :DD

Grat! :K

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#4460) Maotun válasza CsonkaImo (#4458) üzenetére


Maotun
őstag

Köszönöm 3 évi kuporgatás gyümölcse a"váló ok" konfig :B
lesz oc, de nem ma , meg nem is tudom mikor ....
4 db 14 cm.-e venti libasorba csak meghűti ... de ott a poroltó is :DDD

[ Szerkesztve ]

(#4461) Tukolp válasza Maotun (#4460) üzenetére


Tukolp
aktív tag

Lol az mi?
Csak el.ne repüljön XD

"When past and present collide, the fate of all worlds hangs in the balance."

(#4462) Milka 78 válasza Tukolp (#4453) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Kezdésként Asrock Fata1ty k6 g4400 fsb oc,ph-s fórumtárstól.->[link]

[ Szerkesztve ]

(#4463) miresz válasza Milka 78 (#4462) üzenetére


miresz
veterán

Alakul ez! :) Mondtam én!

(#4464) Tukolp válasza Milka 78 (#4462) üzenetére


Tukolp
aktív tag

Megyez, megyez remélem, Giga is kidobja az új BIOS-t legkésőbb januárban.
Most rendeltem meg a setupot, pénteken jön :D
Lehet én is nyomok majd képet.

[ Szerkesztve ]

"When past and present collide, the fate of all worlds hangs in the balance."

(#4465) Milka 78 válasza miresz (#4463) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Ha a 6700 is így megy akkor meg leszek győzve.Hozzáteszem ez egy Faty k6-os deszka,nem biztos hogy olcsóbb lap is így szuperál (mint az amd-s időkben).

(#4466) Tukolp válasza Milka 78 (#4465) üzenetére


Tukolp
aktív tag

Hát nekem Z170X-UD3 lesz.
Az is majd 50k lesz szóval annyira nem olcsó :D
Nekem amúgy ha stabil 4Ghz-en megy mind a 4 magon, akkor istenkirály vagyok.
Az nekem bőven elég lesz, sőt lehet az is, hogy csak felveszem, megnyugszom hogy tudja, aztán mindent vissza alapra és csókolom.

"When past and present collide, the fate of all worlds hangs in the balance."

(#4467) szinesz.bob válasza Tukolp (#4466) üzenetére


szinesz.bob
senior tag

Vagy majd teszed ki a képet itt hogy 4,6GHZ! :)
Ha már van rá lehetőség akkor ki kell használni nem?

(#4468) westlake


westlake
félisten

Lehet, hogy volt már szó, de nem olvastam vissza.
BCLK tuning megy már itt valakinek?
Mondjuk én már eldöntöttem, hogy holnap biztosan sima i7-6700-at veszek. Tiszában vagyok vele, hogy a K-s ebből a szempontból megegyezik a simával, de azért sem! ;)

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#4469) szinesz.bob válasza westlake (#4468) üzenetére


szinesz.bob
senior tag

[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#4470) Tukolp válasza szinesz.bob (#4467) üzenetére


Tukolp
aktív tag

Hát majd csak januárban.
Addig ott a photoshop :DDD

"When past and present collide, the fate of all worlds hangs in the balance."

(#4471) Maotun


Maotun
őstag

out of the box:
alpon a cpu és vga:
jó kis konfig lesz ez aida 64 stress 1 óra és a deszka 28 c, a cpu 50 c :C
majd megnézem komolyabb teszt progival is
ez is jól kezdődik:

[ Szerkesztve ]

(#4472) woros válasza Maotun (#4460) üzenetére


woros
őstag

UP a konfignak, de akármennyi venti lenne benne sem tudna csodát tenni, max, ha delidelnéd. ;] Persze mindezt oc mellett.

(#4471) Maotun Valleyből csak Extreme HD-t! :D

[ Szerkesztve ]

(#4473) miresz válasza Milka 78 (#4465) üzenetére


miresz
veterán

A héten kiderül. Úton van felém egy Asrock H170M pro4 lap, az i3 meg már adott. Ahogy néztem,az Asrock honlapját, már ehhez a laphoz is van egy beta bios,amivel lehet tuningolni.

(#4474) Maotun válasza woros (#4472) üzenetére


Maotun
őstag

mihez kell a csoda?
verni fogom a kompakt vizeseket ;]

(#4475) Sanyi19


Sanyi19
őstag

Az Asrock már el is nevezte a nonk procik tuningját. Sky OC lett a neve: [link]

A listában fel van sorolva, hogy melyik lapjuk tudja jelenleg, milyen biossal.

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#4476) -FreaK- válasza miresz (#4473) üzenetére


-FreaK-
veterán

Az előbb linkelt listában csak Z-s lapok vannak, a beta bios oldalán sincs ilyet támogató bios, nem a Z170M Pro4-re gondoltál?

(#4477) aok1 válasza Maotun (#4471) üzenetére


aok1
tag

Az aida nem terhel annyirra.Futass egy Ibt-t min 10 koron es max beallitason,utana meg egy par oras realbenchet.Ha ezeken nem bukik meg az oc akkor semmin sem.De egyebkent nem rossz cucc.De az a huto nem nyom tulsagosan nagy feszitoerot az alaplapra?

Nekem meg nem jott meg a vizem a procira,de ez a cooler master hyper csoda huto nem erre az i7-esre valo ha tuningolni akarok.Mindenfelekeppen megkell varnom,mert nem tudom fentebb is megnezni a procit,mert ugyis throttingolna.

Cooler master hyper 212 evoval a hofokok max 91.Tiszta szegyen vagyok.Erre meg mar pentiumokat huzogatnak 4.8 Ghz-re.Az asus nem szall be ebbe?Mert meg megvan a g4500-asom

Kivancsi leszek az intel mit fog ehez szolni.Marmint a non-k procik tuningjahoz

[ Szerkesztve ]

(#4478) Sanyi19 válasza Sanyi19 (#4475) üzenetére


Sanyi19
őstag

Az Asrock Karácsonyi ajándéka : [link]

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#4479) aok1


aok1
tag

De akkor mi ertelme van a szorzozar menteseknek?Nem igazan vagom ezt.

(#4480) Sanyi19 válasza -FreaK- (#4476) üzenetére


Sanyi19
őstag

Supermicro alaplapból h170-el is megy az oc: [link] Ezek után már bármi lehet. :) De ASRock még H170-hez nem adott ki ilyen biost.

aok1: [link] a cikkben az ASUS-t is említik:

A jelek szerint az ASUS sem tétlenkedik BCLK-tuning terén, ugyanis a vállalat Maximus VIII Gene alaplapjára támaszkodva egy elmor nevű tuningmester 5,8 GHz-es magórajelet ért el egy Core i3-6300-as processzor segítségével. Ezzel a tuning-eredménnyel kapcsolatban egyelőre nem árult el további részleteket a gyártó, viszont úgy látszik, az ASUS háza táján is számíthatunk majd hatékony BCLK alapú tuningot lehetővé tevő firmware-ekre.

[ Szerkesztve ]

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#4481) aok1 válasza Sanyi19 (#4480) üzenetére


aok1
tag

Szeretettel varom.Mert meg ez idaig tuningnal a BCLK lefixalasaval manualisan,meg a windows sem akar elindulni,csak ha az xmp profilt aktivalom a heroban.Magyaran a 3200-3333 mhz-es ram tuningot is betoltott xmp profillal csinaltam.A dram frekvenciat meg maualisan emeltem 3333-ra.Ha manualisan fixalom le az ai overclock tunernel a Bclk-t akkor megall a post.Hol 41-re,hol meg 55-os hibakodra.

[ Szerkesztve ]

(#4482) deicide válasza Maotun (#4457) üzenetére


deicide
veterán

Fura, hogy 950 Pro-ból szinte mindenki a 256-ost választja, ami 900-at ír szekvenciálisan, míg az 512-es 1500-at. Engem zavar ez a különbség.

Mondjuk ettől függetlenül szép összeg csücsül az asztalon. :DDD :C

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#4483) eldarin


eldarin
tag

Eddig ezt sikerült stabilizálnom a 6600K-val, de szerintem a 4,6-4,7 is simán menne.

[ Szerkesztve ]

(#4484) woros válasza deicide (#4482) üzenetére


woros
őstag

Igen, tényleg fura, nem is értem.. csak 50k a különbség, felfoghatatlan.. meg az is, hogy maximalista létedre csak egy 6700k-val tolod..nem pedig egy 5960X-el.. Na akkor tényleg maximalista lennél, de így.. :U
A "nincs rá szükségem" szöveget már elhasználtad, úgyhogy azt nem hozhatod fel ellenérvnek. ;]

(#4485) deicide válasza woros (#4484) üzenetére


deicide
veterán

Prózai oka van, nem találtam olyan X99-es lapot, amin 2db m.2 slot lenne. :)
Illetve van, az Asrock X99 Extreme11 pl, de abban meg nem lett volna bizodalmam.

Egyébként az asztalon levő motyók összértékéhez viszonyítva mi az az 50K? 10%-a kb. :DDD

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#4486) woros válasza deicide (#4485) üzenetére


woros
őstag

Beleraksz egy PCIe kártyát és megoldva. pl. asus x99 pro vagy deluxe-ba, r5e, soc champ passz, hogy lekezeli-e, vagy gigának vannak natívan olyan lapjaik, mondjuk azok lehet nem 32GB/s.

(#4487) woros válasza woros (#4486) üzenetére


woros
őstag

Vagyis 32Gb/s. :D

(#4488) akoska07


akoska07
nagyúr

Nem az én eredményeim,de az én procim volt... :))
[link]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#4489) Victor91 válasza akoska07 (#4488) üzenetére


Victor91
tag

:W :W :W

Én marha... Mindenesetre szép eredmények. :K

[ Szerkesztve ]

A biztonsági öv nem akadályoz annyira a mozgásban mint a tolószék...

(#4490) akoska07 válasza Victor91 (#4489) üzenetére


akoska07
nagyúr

Léggel sem ment rosszul a kis kocka.

#4491 BMW001 :
Tovább vándorolt Achi-hoz.

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#4491) MPowerPH válasza akoska07 (#4488) üzenetére


MPowerPH
félisten

Azt nem Victor61 vette meg Toled?

Don't Tread On Me

(#4492) Victor91 válasza akoska07 (#4490) üzenetére


Victor91
tag

Igen, jól ment, csak nekem nem akart a konfigom működni rendesen...ezért váltam meg tőle... kár volt, tovább kellett volna inkább a hibát keresnem. Ami végülis kiderült, hogy a rossz TridentZ ramok miatt van...

[ Szerkesztve ]

A biztonsági öv nem akadályoz annyira a mozgásban mint a tolószék...

(#4493) CsigaGyilkos válasza akoska07 (#4490) üzenetére


CsigaGyilkos
aktív tag

Mennyire lehetett meghajtani léggel?
Úgy látom, általánosságban jobbak a Skylake procik tunningban, mint a Haswell procik.

Visca el Barcelona!

(#4494) Achill3uS válasza Victor91 (#4492) üzenetére


Achill3uS
veterán

köszi srácok, de ne bánd, ha nem tudtad belőle kihozni amit szerettél volna keresni kell jobbat. mint már többszor kifejtettem nincs igazán összefüggés a levegős és a minuszos tuningpotenciál között. így arra kell binnelni amire te akarod használni. ln2 alatt ez egy nagyon erős példány de léggel vannak sokkal jobbak. pl Splave amcsi tuningernek volt egy ami 5G 1.31v cinebench léggel és ln2 alatt 6200-on megállt mint nekemis az eddigi összes cpum. ez meg fordítva.

CsigaGyilkos: ha a nyers órajelet nézzük akkor nem. Haswell alacsonyabb feszen magasabb orajelen volt stabil, más kérdés h clock to clock a Skylake gyorsabb (valamivel).

[ Szerkesztve ]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#4495) akoska07 válasza CsigaGyilkos (#4493) üzenetére


akoska07
nagyúr

Delid után:

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#4496) Victor91 válasza Achill3uS (#4494) üzenetére


Victor91
tag

Nem kimondottan a proci volt a gondom. Az volt a bajom, hogy instabil volt a gép, bármit csináltam, több hete küzdöttem vele... a memória hibája volt. Beigazolódott mert más procival is és más lappal is ugyanaz volt a hiba... Igy jártam.. :( Az a proci léggel is jól ment 4.8Ghz 1.37v 24/7 stabil volt.
Vigyázz rá, mert jó cucc. :K

A biztonsági öv nem akadályoz annyira a mozgásban mint a tolószék...

(#4497) totya1980


totya1980
tag

Sziasztok.Én húztam a g4400-at az asrock fatalty z170 gaming k6-os alaplapba.4.7Ghz lett a vége amin atom stabil 8 óra prime95 után hibamentesen.Szerintem az 5Ghzt-is tudná csak csak ahhoz szerintem extrém feszt kéne adni.Van valakinek tapasztalata i3 vagy i5 fronton?Előre is köszi.

(#4498) MiklosSaS válasza woros (#4484) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Draga az X99 platform. Kell penz az ssd-re ;] ;] ;]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#4499) Maotun válasza aok1 (#4477) üzenetére


Maotun
őstag

persze majd nézem prime 95/IBT-vel is...
a hűtő 1430g, de nyagyon korrekt a phanteks felfogatása a sabertooth lap meg hátulról merevített tehát bírja a vasat.
mondjuk a pc bolt/club - ból kocsival vészvillogóval gépet hátára fektetve 30 km/h val mentem haza :DD

(#4500) Maotun válasza deicide (#4482) üzenetére


Maotun
őstag

512- őt akartam de nem volt, de lesz olyan is a játékoknak, OS. nek ez is jó lesz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.