Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:10

LOGOUT.hu

Amit a Skylake&Kaby Lake-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4651) Maotun válasza #Morcosmedve (#4649) üzenetére


Maotun
őstag

elnézést gazda az off.-ért :R

(#4652) DJZoliboy válasza #Morcosmedve (#4649) üzenetére


DJZoliboy
aktív tag

Elnézést az offért. :)

(#4653) Coccer válasza jani04 (#4619) üzenetére


Coccer
tag

Volt valami kulfoldi teszt a skylake memoria kapcsolatarol, ahol 2666 es 2800 mhz-nel volt ereszhetobb ugras az alkalmazasokban/jatekokban, afolott (ugy remlik csak 3200-ig mertek) nem volt szamottevo a kulonbseg a 2800-hoz kepest.

Van most a geil-nek egy feher dragon 3000 CL13-as szettje, amivel szimpatizalok, csak tul kellene tennem magam azon, hogy nem passzol a ranger latvanyvilagaba szerintem. :DDD De nem tunik rossznak.

(#4654) jani04 válasza Coccer (#4653) üzenetére


jani04
aktív tag

Én is 2400-ről 2800-ra éreztem változást.Azt hittem csak bemagyarázom magamnak de megnéztem és stabilabban tartotta az fps-t a kártya pl.
Megmondom őszintén én a Geil-el egyszer ráfaragtam.Hozzátartozik az igazsághoz előtte sokáig használtam a ramjaikat gond nélkül.
A rangerbe én g.skill-t veszek az már biztos.A látvány nálam csak sokadlagos szempont. :)

(#4655) totya1980 válasza #Morcosmedve (#4650) üzenetére


totya1980
tag

Hali.A memória gyárilag 2133 cl14. 1.3v-on megy 2600-on cl14-es időzítéssel és 3100-at cl20-as időzítéssel.A kérdésem az hogy melyik beállítással nyerek a legtöbbet.Az egyértelmű számomra hogy a 2600 cl14 az pluszt jelent.De a 3100 cl20-al nyerek valamit a 2600 cl14-hez képest.A válaszod válaszotokat előre is köszönöm.

(#4656) oliba válasza totya1980 (#4655) üzenetére


oliba
őstag

Nagyjából úgy lenne értelme, hogy +200MHZ +1CL érték. Így nem romlik a késleltetés és valódi gyorsulást érsz el. Namármost +500MHz-ért +6CL sokkal több, mint rossz. Szerintem keress egy arany középutat (2800 / CL15 v. 3000 / CL16). A 3100-ast ne erőltesd. Feszt is emelheted 1,35-1,4V-ig, ha így jön ki.

Más: Megjött az i5 6600. Ma hozta a futár és csak 155 Font volt. Holnap jön a deszka és a ram és mehet is a bench :C Egy gond van. Egy proci kivételével (E2180) durván antituning procikat sikerült vennem. Kivéve, amikor kivételesen kitesztelt darabokat vettem. Remélem azért meglesz a 4,5GHz valahogyan :F

[ Szerkesztve ]

(#4657) Milka 78 válasza totya1980 (#4655) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Cl 20 bűn rossz!1.350v és 3000 c16 kezdés képpen.

(#4658) #35434496 válasza Milka 78 (#4657) üzenetére


#35434496
törölt tag

Jó az! :D

(#4659) #Morcosmedve válasza totya1980 (#4655) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Egyet értek Milkával. C16-ig mennék el idozitesben max, ha 3000 örnyéke. 1,35vig feszben.

jani04: azért mondom, ha memót vesznek, hogy 2800 az igazán jó, esetleg 2666 es OC. Persze OC mehet mindenre (esszeru feszekkel), de garancia az eredmenyre nincs.

oliba: valahogy ugy, de mindig a legjobbat kell kihozni. Szerintem 3000-re C15 kell.

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#4660) totya1980


totya1980
tag

Na meg van.2882Mhz cl14-et viszi 1.4v-on.Azért 2882 mert bclk tuningot használok.Úgy tünik stabil de még pár órát nyúzni fogom.Köszi a segítséget.

(#4661) totya1980


totya1980
tag

oliba:Milyen alaplapot rendeltél?Lehet hogy fentebb írtad de nem figyeltem.

[ Szerkesztve ]

(#4662) oliba válasza totya1980 (#4661) üzenetére


oliba
őstag

Asrock z170 gaming k6 es corsair 2x8gb 2666mhz lpx

(#4663) totya1980 válasza oliba (#4662) üzenetére


totya1980
tag

Az zsír.Kíváncsi leszek hogy az i5-ös mennyit fog menni benne mert én is arra akarok váltani.A g4400-at csak ideiglenesen vettem.Majd írjál ha vannak eredmények.

(#4664) oliba válasza totya1980 (#4663) üzenetére


oliba
őstag

Ne aggódj, mindent precízen le fogok írni :K

(#4665) Milka 78 válasza #35434496 (#4658) üzenetére


Milka 78
nagyúr

De még mennyire! :D

Kedves Vezetőnk : Esetleg 1.380v?Vagy a lap vagy a szett miatt,de nekem 3100 16-16+16-34+340 (ez még szűkíthető)-1t lett a vége.3200-őn behibázik IBT-Maximum,4 kör körül,függetlenül a Vccio/Vccsa fesztől.Nem fagy kékre és olyan érzésem van,hogy csak egy kevéske hiánycik neki.
A 2666c16 lpx nem is nagyon akar menni c15-öt (még 3000-en is kékül),de 3200c16-ot több esetben elérte...csak nem nálam.

[ Szerkesztve ]

(#4666) #Morcosmedve válasza Milka 78 (#4665) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Az azért "rossz" mert nem jön ki a szorzó. Megvan, hogy mennyi a DRAM pl.: 1.35V ennek a felének kellene lennie VTT-nek, de olyat nem tudsz választani. Szvl 1,375 a kövi lépcső, ami felezhető. Nem hinnem, hogy baja lenne egyébként, de azért nem árt az IMC-t emelni.

© asszongya'hogy

(#4667) Milka 78 válasza #Morcosmedve (#4666) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Mondjuk az 1.375 az akár még jó is lehet.Vccio 1.208 köszönhetően a bios bugnak,mert ugye 1.175-re van lőve.Vccsa 1.184,persze 1.175-re állítva.
Ennyi elég neki?

(#4668) #Morcosmedve válasza Milka 78 (#4667) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Tedd fel 1,375-re, mellé 1,9xx a két emlitett fesz valosan. Aztán emelgessed az imc t azyan a masikat, ha fagy, majd egyszerre, ha sehogysem, akkor probalj meg emelni a ramra, hatha. En pont ezzel jatszok :D
Lefutott az ibt ugye 3333C16-al, de azota nem sikerult.

© asszongya'hogy

(#4669) Yllgrim


Yllgrim
őstag

Csumi, 6600K megbirkozik egy Fury X-el es egy Nano-val? Mik a tapasztalatok 2 VGA es 6600K-val kapcsolatban?

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#4670) westlake válasza Yllgrim (#4669) üzenetére


westlake
félisten

A két kártyát CF-be lehet kötni? Egyébként milyen szempontból? Játékok, vagy valami speciális 3D-s alkalmazás? Talán elég lehet egy 4/8-as CPU erre a célra is.

Play nice!

(#4671) Yllgrim válasza westlake (#4670) üzenetére


Yllgrim
őstag

Lehet, most ugy fut nalam a 4790K alatt. Biztos ami biztos 4.8GHz-en jaratom, jatekok alatt ez 55C-60C kozott rohangal viz alatt.

A Nano-ra epitenek egy jatekgepet baratnomnek, es amikor levedlem az FX-et akkor megy az is oda.

Nem vennek egy I7-et mert jatekokon kivul az nem lesz kihasznalva, akkor is Witcher 3 (arra pont nincs CF profil) Guild Wars 2...

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#4672) Fandango


Fandango
veterán

Nincs valahol valami szajbaragos tuning leiras (skylakere), hogy az egyszeru halando aki az eletebe nem tuningolt, hogy kezdjen neki. Milyen ertekekkel kezdjen jatszani, azok milyen hataron belul maradjanak, aztan a finomhangolasrol, mit miert es hogyan?
Van ilyen egyaltalan? :D

Itt is csak olvasom a sok 3-4 betus roviditeseket, es halvany fogalmam sincs mirol beszeltek. UEFI-ben is van annyi ertek amit allitani lehet, hogy elveszek benne.

(#4673) westlake válasza Yllgrim (#4671) üzenetére


westlake
félisten

Ha később nem akarod a két kártyát CF-ben járatni, akkor egy kártyának elég lesz egy 6600 is. Főleg, ha tuningolod is. Viszont a BCLK tuningos BIOS-ok fényében nem vennék K-s CPU-t.

Play nice!

(#4674) Yllgrim válasza westlake (#4673) üzenetére


Yllgrim
őstag

Na ennek utananezek, koszi!

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#4675) jani04 válasza #Morcosmedve (#4659) üzenetére


jani04
aktív tag

+1
Most már én is tudom.Illetve sejtettem már mikor raktam össze a gépet de a 2800-ra és a 3000-re is várni kellet volna pár hetet.Az meg nekem nem erősségem,hogy nézegessem a dobozokat.Csodálom itt néhány ember türelmét akik hetekig képesek voltak várni alkatrészre.Én beleörülnék.

(#4672) Fandango: De van.Mellettünk Haswell topik,összefoglaló. :)

[ Szerkesztve ]

(#4676) eldarin


eldarin
tag

Az gáz, hogy nekem csak turbóval megy a tuning? Amint kikapcsolom a turbót, vissza áll 3,5Ghz-re a 6600k és akármit csinálok nem tolja feljebb a szorzót hiába van beállítva 45-re. Mit kéne beállítanom, ha így nem jó, de ha okés így turbóval a tuning akkor hagyom így, mert simán megy 4,5-ön.

(#4677) #Morcosmedve válasza eldarin (#4676) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Nem, sajnos nem megy TC oFF-al, de az nem is baj, de ha EIST -> OFF akkor is leveszi non TC-re.

© asszongya'hogy

(#4678) westlake válasza eldarin (#4676) üzenetére


westlake
félisten

Ez nekem epic BIOS fail-nek tűnik.
A turbónak sosem lehetne köze a manuális tuninghoz. Ezek szerint nem így van a Z170-nél, mert nem te vagy az első, aki ilyen problémáról ír.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#4679) Achill3uS válasza eldarin (#4676) üzenetére


Achill3uS
veterán

biztos, hogy terhelés alatt sem rakja fel a 45-ös szorzóra? ha nem állítod át a power optionst high performance-ra sokszor alap orajelen járatja tuningnál és biosban kikapcsolt speedstep mellett is és csak load-ban adja rá az órajelet.

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#4680) eldarin válasza Achill3uS (#4679) üzenetére


eldarin
tag

Linx alatt próbáltam és ott 3500Mhz-en járt a proci, speedstep ki volt kapcsolva, de ezt a high performance power optiont hol találom nem emlékszem, hogy nyúltam volna ilyesmihez.

(#4681) deicide válasza Achill3uS (#4679) üzenetére


deicide
veterán

Tényleg, ha már power options.
Azt vettem észre, hogy filmet nézek mondjuk MPlayerrel, akkor a proci szorzója/órajele random változik 800/1600/3300MHz, össze vissza. Ez így normális, vagy be lehet állítani, hogy ne ugráljon a két végérték (8x, 47x) között, hanem csak azokat az értékeket vegye fel? Vagy igazából mindegy a procinak, csak engem zavart.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#4682) westlake válasza eldarin (#4680) üzenetére


westlake
félisten

És biztos, hogy valóban annyin megy? Sok program azt a sebességet írja ki, ami a processzor gyári sebessége. CPU-Z, HWiNFO?

Play nice!

(#4683) blu79 válasza eldarin (#4676) üzenetére


blu79
addikt

- szia, a Z97 Hero VII -nél is igy van, ha kikapcsolom a Turbo-t akkor nem megy alapórajelnél feljebb a proci terhelés alatt( mondjuk nekem most egy régebbi bios van fennt, nem tudom az újjal változott e a helyzet)

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#4684) eldarin válasza westlake (#4682) üzenetére


eldarin
tag

Egyszerre szoktam nézni Cpu-z/hwinfoval a dolgokat és mind a kettő 3500-at ír, de ahogy látom a többiek azt írják ez ilyen :S végülis nekem így megfelel, ha így jó a 4,5 ghz. Sokat számít, hogy turbó vagy turbó nélkül megy annyit? Mert amikor felugrik 4,5-re akkor minden mag annyin megy vagy 3,5-ön, nem láttam hogy lenne olyan mag ami kevesebben menne mint 4,5.

(#4685) Achill3uS válasza deicide (#4681) üzenetére


Achill3uS
veterán

ez normális nem skylake-es ujdonság a speedstep csinálja. én tuningnál azt javasolom, hogy ugyse a fogyasztás a fő szempont, turbo mode max performance és c state, speedstep disabled. utána control panel / power options / high performance.

[ Szerkesztve ]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#4686) #Morcosmedve válasza Achill3uS (#4685) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Igen, de erről írtam már párszor, hogy nem megy... Z97-ig megy.
Turbo be kell legyen kapcsolva mindegyik platformon,

Achill3uS: közérdekűleg írtam...félreértések elkerülése miatt!
*OK, igen, pont ezért. :)

Szerk.: CPU Spread Sectrum sincs (Hero), ami szintén butaság és visszalépés.

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#4687) Achill3uS válasza #Morcosmedve (#4686) üzenetére


Achill3uS
veterán

hol írtam, hogy a turbo-t kapcsold ki? :)
*bocs lehet félreérthető voltam. ASUS-ban, turbo mode: max performance. ez legyen beállítva.

[ Szerkesztve ]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#4688) westlake


westlake
félisten

Komolyan nem működik a manuális tuning, ha nem aktív a turbo? Lehet inkább eladom az egész vasat, ha ilyen. :U

#4689: Mit értesz azalatt, hogy "eddig"? Emlékeim szerint se Z79-nél, se X99-nél nem így van.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#4689) #Morcosmedve válasza westlake (#4688) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Nem, de ez eddig is igy volt, de ha az EIST-et offoltad, már fixen ment a max turbo, windows energia beallitasoknal fel lehetett emelni 100%-ra a min. teljesitmenyt, ha szukseg volt rá. Most pl. 6700k-mnal szepen lemegy 4000-re, ami nem mindig kerek sajnos, az fentebb emlitettek miatt. :(

© asszongya'hogy

(#4690) #Morcosmedve válasza #Morcosmedve (#4689) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Z platformon, nekem eddig így ment. X-en megy a turbo oFF is. Feszek egyedül manual-al manual-ban is maradnak LLC függvényében.

© asszongya'hogy

(#4691) Achill3uS válasza westlake (#4688) üzenetére


Achill3uS
veterán

ha jól emlékszem ott is ugyanez volt. talan x99 más, de mivel turbo disabled-el nem megy OS alol a turbov-ben sem a szorzóállítás ezért én mindig max performance-al nyomom.

hpeter: a CPU Spread Sectrum bios függő, nekem Gene-ben tuning biossal van opcióm, szerintem az összes Maximus 8 lap tudja fizikailag.

[ Szerkesztve ]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#4692) #Morcosmedve válasza Achill3uS (#4691) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

What kind of "tuning" BIOS? :)

© asszongya'hogy

(#4693) Tukolp


Tukolp
aktív tag

Üdvözlet,

Először is, megjött a gép, szombat estére működött is ( volt egy kis probléma win7-el, most win 8.1 van rajta de majd rakok rá 10est csak jöjjön el az ideje. )
Ahogy ígértem rakok fel képet :D

Videókártya, és hűtés majd csak januárban jön.

Viszont lenne egy kérdésem.
Biosban beállítottam a memória profilt profile egyre, ahogy látszik is a fotón

Hol lehet megnézni, hogy valójában ennyin mennek-e a ramok ?
Így jó a beállítás ?
Azért kérdezem, mert eddig pöccre indult a gép, most pedig bootolásnál " várni kell" egy kicsit.
A memória miatt lehet ? Vagy állítsam, be manuálisan a feszt-időzítést-frekit?
Ilyen ramok vannak benne HyperX 8GB Savage DDR4 2400MHz CL12 KIT HX424C12SBK2/8 [link]

Köszi a segítséget.

[ Szerkesztve ]

"When past and present collide, the fate of all worlds hangs in the balance."

(#4694) Achill3uS válasza #Morcosmedve (#4692) üzenetére


Achill3uS
veterán

[link] ;)

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#4695) #Morcosmedve válasza Achill3uS (#4694) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Köszi! Mennyire biztonságos? Van prtscr-ed a BIOS-ból (privibe)? :B

© asszongya'hogy

(#4696) Achill3uS válasza #Morcosmedve (#4695) üzenetére


Achill3uS
veterán

nincs de majd csinálok ha elé kerülök - ne várd tul hamar :D
pont annyira biztonságos mint bármilyen más beta bios. nem túl valószínű h bármi baja lesz a lapodnak, főleg ha dualbios-os és még ln2 módba se rakod át. csak az oc profiljaidat bukod el flashkor.

[ Szerkesztve ]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#4697) #Morcosmedve válasza Achill3uS (#4696) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Koszi!
OC profil t nem mentek, van, hogy be se tolti, mert nagyon at van varialva, illetve fejbol tudom az ertekeket xD
BIOS alol flashelem, gondolom az a legbiztosabb...

© asszongya'hogy

(#4698) golf2gt


golf2gt
tag

Sziasztok!
AI Suit 3 szeretném feltenni , letöltöttem az asus honlapjáról az alaplapomhoz valót a 30as végűt. Kattintok a setup-ra és nem történik semmi....próbáltam régebbieket is, rendszergazdaként , win 7-8 kompatibilitással is de semmi. Win 10-m van és ahhoz valót töltöttem le. Van valakinek valami tipp mi lehet a gond?

(#4699) #Morcosmedve válasza golf2gt (#4698) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Mikor letoltod a zip-et, kicsomagolas elott, jobb klikk, tulajdonsagok, tiltas feloldasa, oke. Utana irasvesettseget is kapcsold ki ugyan itt, ezek utan kitomoritheted.

© asszongya'hogy

(#4700) fer válasza Tukolp (#4693) üzenetére


fer
őstag

Nálam profil nélkül mennek a ramok gyári frekin! A cpu-z - ben is meg tudod nézni a ram sebessége is!

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.