Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:22:06

LOGOUT.hu

Amit a Haswell-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5751) Dyingsoul válasza Erdei88 (#5750) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Majdnem... :N

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#5752) Erdei88 válasza Dyingsoul (#5751) üzenetére


Erdei88
veterán

Az Extreme lemaradt

(#5753) apollo12 válasza Dyingsoul (#5749) üzenetére


apollo12
veterán

THERMALRIGHT Silver Arrow SB-E extreme :D nekem is ilyen van bitang egy cucc

(#5754) Dyingsoul válasza Erdei88 (#5752) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Találat! :) Nem mindegy mert manapság nehéz beszerezni itthon. Én is csak egy fórumtárstól tudtam rá szert tenni. :)

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#5755) Picturemaker


Picturemaker
őstag

Próbáltátok ezt a hűtőt úgy, hogy csak középen van venti?

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#5756) Dyingsoul válasza Picturemaker (#5755) üzenetére


Dyingsoul
veterán

már miért vacakolnánk vele olyan módon mikor alapból kettő jár hozzá?

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#5757) h1mpi válasza Dyingsoul (#5756) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Mekkora ez atyaég :Y ramok elférnek??

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#5758) Picturemaker válasza Dyingsoul (#5756) üzenetére


Picturemaker
őstag

Mondjuk mert esetleg annyira rálóg a ramokra?

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#5759) h1mpi válasza Picturemaker (#5758) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Mondjuk nekem ma lett feltéve a Scythe Ashurára két venti és elférnek a Corsair Dominator ramok heatsinkkel is :))

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#5760) Dyingsoul válasza Picturemaker (#5758) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Az alap hűtőborda is rálóg a ramokra, legalább két slotra ha jól láttam. Még nem tettem fel a deszkára, az majd holnap jön ha minden jól megy. Lesz kép-videó minden mi kell majd feltöltöm s megmutatom. :)

Mellesleg butaság egy hűtővel üzemeltetni csak a ramok miatt. Számít a 2. venti szerintem sokat is, ekkora batár bordáról le kell fújni a hőt.

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#5761) Picturemaker válasza Dyingsoul (#5760) üzenetére


Picturemaker
őstag

Remek, szerintem a többiek nevében is mondhatom, hogy várjuk. :R

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#5762) h1mpi


h1mpi
nagyúr

Egy kis értetlenkedés:

Lynxezem a 4470K-t:

4.0 ghzen 171 gflops
4.2 ghzen 173 gflops
4.4 ghzen 175 gflops

Normális, hogy ennyire kicsi a diff?

(#5763) Picturemaker: A pontokat ne nézd azt nem tudom mitől függ. Valamelyik nap még 187 gflops volt...
Persze Firestrike-ban szétveri a 4670K-t :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#5763) Picturemaker válasza h1mpi (#5762) üzenetére


Picturemaker
őstag

4470K-tól szép ez! ;]

Nem olvastál figyelmesen : 4470K

[ Szerkesztve ]

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#5764) h1mpi válasza Picturemaker (#5763) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Értem én, hogy kevésnek tűnik :P

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#5765) shteer válasza Dyingsoul (#5749) üzenetére


shteer
titán

ez is jól mutatna az ITX lapomon ;]

..szerintem jónak tűnik

(#5766) Picturemaker válasza h1mpi (#5764) üzenetére


Picturemaker
őstag

A 4770K-t is fogod tesztelni? :DDD

Holnap megnézem, hogy az i5-nél mennyit változik, bár a LinX egy halom bug. AMD FX-eken nem is fut.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#5767) h1mpi


h1mpi
nagyúr

Azt vettem most észre, hogy ha túl sok feszt adok a cpu-nak, akkor a gflops érték is csökken.
Most pl. 4.4-en csak 1,240-et adtam neki, az 1,260 helyett és 175-ből 186 lett. Lehet még lejjebb kell mennem.
Szerintem a 90 fok fölött vissza droppol a cpu...

4770K-t tesztelek LOL :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#5768) Picturemaker válasza h1mpi (#5767) üzenetére


Picturemaker
őstag

Az az érdekes, hogy a HWInfo "droppos" sora ilyenkor nem jelez, hogy gond van.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#5769) NFree válasza h1mpi (#5767) üzenetére


NFree
addikt

Ez nállam is jelentkezett, viszont ha kevesebb fesszel, ha teljes memóriát vagy prime belend-et tesztelek akkor az elszáll :F
Ja és ugye mivel nállam kevesebb a hőfok a throttling szerintem nem játszik. valami más lessz a gond szerintem ez a cpu nagyon érzékeny a feszre, nehéz igazán jól belőni, szóval nekem mindíg a kicsit több fesz, kevesebb gflops lett teljesen stabil.

[ Szerkesztve ]

vga

(#5770) Dyingsoul


Dyingsoul
veterán

Egyébként nézzetek már rá a profilomra. Ha húzni fogom a procit, nem lesz kevés ez a táp? Elkezdtem ma kicsit aggódni mert délután nagyon zajos volt a tápegység hűtője, de elmúlt a kínja (terhelés nélkül, asztalon jött elő a zaj, kikapcsoltam, elmentem 1-2 órára és már nem zajos terhelés alatt és terhelés nélkül sem). Az egész konfig kb egy hónapos.

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#5771) h1mpi válasza Picturemaker (#5768) üzenetére


h1mpi
nagyúr

A másik, amit nem értek 4770K-nál, hogy overrideon van a fesz és, ha 1.240-et állítok be, a cpu-z szerint van hogy 1.256-ot kap a cpu van, hogy 1.280-at, azonos lynx teszten belül? Ez a 4670K-nál nem ugrált :F

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#5772) h1mpi


h1mpi
nagyúr

Amúgy meg ha kiszedem a futó progikat +10 gflops érték :DD meglesz a 200 lassan :Y :R

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#5773) bul07


bul07
nagyúr

Visszaolvasva pár száz hozzászólást mindenki a tuningal van megáldva
Olyan gyengék ezek a procik gyárilag hogy kötelező tuningolni? (Vagy mindenki 2db vga-t hajt vele?)
Most tervezek venni egy i5-4670(K) de én nem akarok tuningolni , akkor ne is vegyem meg mert kevés lesz?

Ha válaszoltak az alaplapos fórumba jövök megint hogy jó ajánlottak e

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#5774) laychi válasza bul07 (#5773) üzenetére


laychi
veterán

Elég erősek tuning nélkül is.
De aki K végű procit vesz,az azért vesz olyat,mert tuningolni akar.Ha lúd,akkor legyen kövér. :)

(#5775) h1mpi


h1mpi
nagyúr

NB feszt szoktátok piszkálni?

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#5776) shteer válasza bul07 (#5773) üzenetére


shteer
titán

Nem feltetlenul. Ha nem akarsz tuningolni, ne tedd. De akkor a k-s proci penzkidobas.

..szerintem jónak tűnik

(#5777) h1mpi válasza shteer (#5776) üzenetére


h1mpi
nagyúr

A tuning hozza magáva a többit. Jobb lap, táp, ram. Szerintem egy 4770 elég lesz.

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#5778) laychi válasza h1mpi (#5775) üzenetére


laychi
veterán

Eddig ahogy észrevettem nem sokat befolyásol :S

(#5771) h1mpi válasza Picturemaker (#5768):
Nálam a 4670K-nál is hozzádob kb +16mV-t a biosban beállítotthoz képest.
Egyébként azt nem értem,hogy ahol superpi alatt végig tudok menni az összes teszten,illetve a benchmarkok is lefutnak zokszó nélkül,ott miért száll el a linx?
Szóval én azt tapasztalom a procimnál,hogy nem igen szereti a linxet override-ban,(mármint az avx-es 0.6.5-t),csak ha túlfeszelheti,egyébként kifagy a rendszer.
Ja meg prime alatt is ugyan ez.De játék alatt,videókódolás alatt is stabilnak mutatkozik.Majd azért megnézem IBT-vel is,hogy mi a szitu.

(#5779) Gilthanas


Gilthanas
aktív tag

Sziasztok

Az i7 4770K -s procim 4.2 ghz-en fityeg 1.16 volton stabilan adaptivban (játéknál vagy egyéb kihasználtságnál nem emeli feljebb a feszültséget 1.16-nál csak cpu stresszteszteknél).

Az lenne a kérdésem, hogy ez jó feszültség vagy van olyan processzor itt akinek alacsonyabb feszen is elbírja ezt?

Egy gödör ásásán kívül kevés dolog van amit rögtön legfölülről lehet kezdeni.

(#5780) #Morcosmedve válasza Gilthanas (#5779) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Szerintem ez elég jó! :)

© asszongya'hogy

(#5781) h1mpi válasza Gilthanas (#5779) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Tegnap próbáltam, nekem is 1.16-on ment 4.2-n stabilan lynx alatt is. Lejjebb vittem a feszt már hibázott.
Csak nekem overrideban volt. De YT-on találsz olyan videót, akinek 4.8 ghz-en megy ilyen fesszel :DDD
(csak az ln2 tartályt nem mutatják) :P

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#5782) Gilthanas válasza h1mpi (#5781) üzenetére


Gilthanas
aktív tag

CPU Teszteknél én is override-olok, de 24/7 ben mehet adaptivon, mert nem viszi feljebb a feszt a beállított értéknél. Még 3d markban, Heaven-ben és Valley-ban se. Csak a stressz cpu teszteknél. Szóval játékokkal játszani nyugodtan lehet. :) Szóval 1.16 az jó. Ennek örülök. Végre nem valami "Vargáné BT." cuccot kaptam :)

4.8 ghz et 1.16-ban az eléggé "fekete mágiának" tűnik :D Kecskét is áldozott mellé? :)

[ Szerkesztve ]

Egy gödör ásásán kívül kevés dolog van amit rögtön legfölülről lehet kezdeni.

(#5783) Dyingsoul válasza Dyingsoul (#5770) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Erre valaki?

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#5784) Picturemaker válasza Dyingsoul (#5783) üzenetére


Picturemaker
őstag

Nem lesz kevés. Tesztekben húzott 3930K+770OC furmark alatt max 400W-ot kajált. A Te tápod 480-at ad le a 12V-os ágán. A 4770K meg nem fog annyit fogyasztani, mint a tesztben szereplő proci.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#5785) h1mpi válasza Dyingsoul (#5783) üzenetére


h1mpi
nagyúr

A 600-as táp elég annak a konfignak, ha szét oc-zod, akkor is :K

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#5786) Trailblazer válasza laychi (#5778) üzenetére


Trailblazer
addikt

IBT ugyanúgy Linpack alapú, mint a LinX.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#5787) h1mpi válasza Picturemaker (#5784) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Mondjuk én húztam meg úgy a 780OC-t, hogy a 100%TDP=330W mellett 138%-os volt a TDP, ami ugye 455W. :DDD Ott még a cpu 100W max és még úgy is belefért a 600W-ba simán. :C

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#5788) Dyingsoul válasza Picturemaker (#5784) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Huhh köszi ez azért most megnyugtatott. :)

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#5789) Picturemaker válasza h1mpi (#5762) üzenetére


Picturemaker
őstag

Megnéztem:

LinX 4670K-t:

4,2 GHz-en 181 gflops
4,4 GHz-en 189 gflops

4,2-őn max 94 fok (adaptív jócskán túllövi), de az ijesztő, hogy a hűtő talpa még langyosnak sem nevezhető.
4,4-en 1 kör ment, még több fesszel (ezt override-on kellett volna), mert betrottyant csórikám 100 fokon és megállt a teszt. :)

Nem akartam kupaktalanítani, de azért elgondolkodtató. Mondjuk munka és játék alatt nem láttam még 54 fok felett.
Gondolkodom egy nagyobb hűtőn, de szerintem egy fokot sem segítene, kupaktalanítva meg a mostani is simán vinné (szerintem).

[ Szerkesztve ]

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#5790) h1mpi válasza Picturemaker (#5789) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Ezt hozza a 4770K is. Picit többet nem sokkal.

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#5791) katt777 válasza Picturemaker (#5789) üzenetére


katt777
félisten

Nagyon gyenge a GFlops teljesítmény. Hány GB-tal nézted? Már 4GHz-en bőven 200GFlops fölött kéne tudnia.

Ja, a Ninja 3-am is szinte teljesen hideg, a légáramlat szintén, mintha nem is lenne hűtő. Vagy talán ez volt a cél... :U

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#5792) Picturemaker válasza katt777 (#5791) üzenetére


Picturemaker
őstag

Megint jössz a csodaadataiddal, két nap múlva meg kiderül, hogy mégsem. :)

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#5793) katt777 válasza Picturemaker (#5792) üzenetére


katt777
félisten

Sosem jöttem csodaadatokkal. :P Belinkeltem ide minden tesztet, keresd vissza. Nem csak nekem jöttek ki a tiédnél jobb eredmények (minden elérhető RAM-mal tesztelve, esetünkben 6GB-tal). Nyilván persze kellemetlen azzal szembesülni, hogy egy jól megtuningoltnak hitt proci lassabb, mint egy kevésbé, de megfelelő beállításokkal túlhajtott, amelynek az energiája/ideje nem megy el hibajavításra.Ha viszont kevesebb RAM-mal tesztelsz, mint az elérhető szabad, akkor úgyis fals az eredmény, azaz nem biztos, hogy stabil a rendszer, aztán lehet hivatkozni arra, hogy a LinX hülye.
4GB-tal toltad?

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#5794) Picturemaker válasza katt777 (#5793) üzenetére


Picturemaker
őstag

Szerintem neked kellene visszaolvasni: [link]

Gyenge a 200GFlops-od! :P

Egyszer már el lett mondva: valaki itt elkezdett tesztelni 4096-tal és azóta ezt hasonlítja össze mindenki. Ez az érték most nem a stabilitásról szól. Egyébként is ha a ram nincs piszkálva, tök mindegy, hogy mennyit tesztelsz belőle. A másik, hogy a 16GB-ot elég sokáig tesztelgetné.

[ Szerkesztve ]

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#5795) katt777 válasza Picturemaker (#5794) üzenetére


katt777
félisten

Erre már reagáltam anno (ezek szerint annak idején sem olvastad), nem gondoltam, hogy még mindig ott tartotok, hogy azt hiszitek, van bármi értelme nem az elérhető max RAM-mal tesztelni. :P Persze, hogy aztán a ki sem tesztelt konfigok random fellépő hibái után mindenki rögtön a tesztprogramot hibáztatja. :))
Mint az eredményekből látható, éppen, hogy nem mindegy, hogy mennyi RAM-mal tesztelsz.
Nekem nem 200 van, mint írtam anno, csak 200 fölött elvárható már 4GHz-től.
De ha ennyi itt a "szakember", akiknek halvány fogalmuk sincs a tesztelés mibenlétéről (inkább csak a virtuális farokméretről, mint 3DMark-versenyzőknél) ezekkel inkább nem vitatkozok. Egyébként távolról sem mindenki ragadt le az értelmetlen teszteknél, szerencsére én is kaptam használható választ anno.
Egyébként munka közben nem fogok keresgélni.
Ja, csak akkor esetleg kiderülne, hogy nem stabil a rendszer. :U Arról meg jobb nem tudni. (Lásd: szar a LinX. :DDD )

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#5796) Picturemaker válasza katt777 (#5795) üzenetére


Picturemaker
őstag

Kezd már tele lenni a hócipőm az okoskodásoddal. :W

Nem stabilitásról volt szó! Mindenki ilyen beállítással figyelte a számítási teljesítményt, Te meg jöttél és "ámokfutásba" kezdtél itt. Ez volt a hőmérsékleteidnél is. Jöttél az 55-60 fokkal, amikor senki nem hitte el, idézem: "leszarom, hogy nem hiszik el", azután pár napra rá csak kijött, hogy nálad is 90 fok fölött van az, akkor meg azt mondtad, idézem "leszarom, hogy hány fokos".

Lehet, hogy régóta tuningolsz, de tanusíts egy kis önmérsékletet és állj e a "write only" üzemmódról. Nem, nincs mindig igazad.

Arról már ne is beszéljünk, amit a Catalyst topikban írtál.

[ Szerkesztve ]

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#5797) katt777 válasza Picturemaker (#5796) üzenetére


katt777
félisten

Mellébeszélsz, és ferdítesz. Én is elismertem, amikor kiderült, hogy csak elsőre nem jöttek a magas hőmérsékletek, a szövegkörnyezetből kiragadott pár szóra való hivatkozással meg magadat minősíted.
A lényeg, hogy azt hiszed, hogy "tesztelsz" pedig nem, és azok sem, akik versenyeznek, meg összehasonlítgatnak olyan eredményeket, amelyeknek vajmi kevés közül van egy tuningolt rendszer teszteléséhez, de azt "tudjátok" hogy milyen rossz az a tesztprogram, amelyet nem is tudtok használni. :C

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#5798) Picturemaker válasza katt777 (#5797) üzenetére


Picturemaker
őstag

Az értelmezés még mindig nem megy, ezért leírom utoljára: Ez most nem a stabilitástesztről szól, hanem bizonyos beállítások mellett meglévő számítási teljesítményről.

Ha totál instabil, akkor már az elsőkörnél eldobja magát. Ha 500 kört futtatsz és hátradőlsz, hogy hú de ügyes vagyok, attól még valós használat közben megborulhat az egész. Tudom, jártam már így. Összes teszt tök jó, azután PS alatt meg restart.

A minősítésről ne beszélj, Te használtál ide nem illő szavakat, szövegkörnyezettől függetlenül.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#5799) laychi


laychi
veterán

Nem szükségszerű ez a vita srácok.
Ha azoknál az alkalmazásoknál stabil x fesszel x órajelen a gépe ahol használja,akkor egyéni siker és pont.
A benchmark pontok meg csak versengésre,e-penisre jók.
Lenyeg hogy egy olyan beállítást találjon mindenki,hogy hosszú távon hibamentesen tudja használni a gépét.

[ Szerkesztve ]

(#5800) NFree válasza laychi (#5799) üzenetére


NFree
addikt

Akkor , én nagyon e-penis függő vagyok? én szeretem kihalytani a szart is ezekből a hardverekből , azért a pár pontért jó móka sztem. Csinál egy kis adrenalint amikor végig izgulod , hogy lefut a teszt vagy sem, legalább is végig izgulja az ember, nem beszélve arról , hogy közbe izgul azon is hogy szeretett hardevere nem megy szét ;]
Lehet ez nagy butaság , mert ugye nincs értékelve a történet, és a semmiért kockáztat az ember , s lehet ez benne a szép. Ha meg netán lefut a teszt és minden klapol akkor egy kis öröm tölti el az embert s megelégedés.

Kérdem én ez miért olyan nagy baj? ha egyszerüen a gamék nem váltanak ki semmilyen reakciót belőllem , nagyon ritka , s nincs is időm játszani. Persze bőven tisztába vok vele ezeken az órajeleken használhatatlan másra a gép. kisebb órajelen meg addig tekerem , hogy nekem ne legyen random fagyás és kész ,nert nem szeretem. :R

[ Szerkesztve ]

vga

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.