Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:22:06

LOGOUT.hu

Amit a Haswell-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5401) apollo12


apollo12
veterán

nem tom kinek volt már h81m lapja de nálam egész komoly a biosa a giganak kép

nagyon jók ezek az új haswellek, régi i7 4.2ghz gémekben meggyalázza bf4 eltűnt cpu limit, és a thermalright silver arrow sb-e extreme-t passzívban is elég használni 42cfok volt a max eddig :D

(#5402) h1mpi válasza laychi (#5400) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Köszi

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#5403) JanR


JanR
addikt

Na úgy tűnik elszóltam magam. Tegnap meg volt az első kékhalálom pár óra GTA 4 után.

Újra pakolta a rendszert (win 8.1), de szerintem nem hardveres hibám lesz, majd még megküzdök vele. Igaz a játékot letettem tálcára majd 2 órára, utána újranyitottam és rá egy fél órára eldobta magát az OS. Kíváncsi vagyok, hogy hw hiba, vagy sw hiba :D Ha majd megjön a Thief játékom azzal is megtesztelem egy kicsit.

(#5404) laychi válasza h1mpi (#5402) üzenetére


laychi
veterán

Sikerült beállítani? Nyertél vele némi pluszt?

(#5403) JanR Legjobb családban is előfordul ilyen :) +5-10 mV és hátha beáll

[ Szerkesztve ]

(#5405) h1mpi válasza laychi (#5404) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Még nem tudtam megnézni, mert telórol voltam csak máshonnan. Ma ránézek este ;)

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#5406) JanR válasza laychi (#5404) üzenetére


JanR
addikt

Igen, most offset -0.038V-ről -0.032V lett, így remélem nem látok többet windows 8.1 kékhalált (amúgy láttatok már ilyet? nagyon kis vicces :DDD).

(#5407) h1mpi válasza JanR (#5406) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Nem de tegyél fel screen shotot :DD fagyaszd ki még egyszer :P

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#5408) laychi válasza JanR (#5406) üzenetére


laychi
veterán

Nem láttam,mert Win7-em van :)
Nekem 4,4-re a beállításom 1,216V Adaptív Offset +0,040V,egyenlőre stabilnak tűnik,x264 benchmark 5.0.1 64 lefutott,Passmark performance teszt lement,linx throttlingol,így nem igazán ellenőrizhető,de nem kékhalálozik vagy fagy.
Prime sokat még nem ment,de annál se dobott el egy magod se a rövid teszt alatt,illetve szinte teljesen azonos időben váltották a tesztkörök egymást.
Majd még benchelek,meg kipróbálom valami játékkal,de újra kellene rakni a winfost,mert valami régi nem sp1-es win7 ment fel és frissítésnél állandóan hibát jelez.
Random fagyás,újraindulás nem volt egyenlőre böngészés,hasonlók közben,ami arra utalna,hogy instabil az offset(adaptív),majd még futtatok vdub tesztkódolást is meg hasonlók,aztán kiderül.

(#5409) JanR válasza laychi (#5408) üzenetére


JanR
addikt

Nekem is ez volt az első, de nem feltétlen HW hibára gondolok, inkább szoftver. W7 alatt a GTA4 volt, hogy 10 óráig futott (játék és tálca egyaránt volt) - minden gond nélkül. Inkább a W8.1-re gyanakodnék, amúgy is elég furcsán viselkedik 1-2 program vele.

(#5410) h1mpi válasza JanR (#5409) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Nekem ezért marad a win7. A 8-at 8.1-et kihagyom, majd a 9-re nevezek be az új DX miatt is. :C

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#5411) JanR válasza h1mpi (#5410) üzenetére


JanR
addikt

Régen imádtam win-t újradobni, de mára ez a lelkesedés elfogyott. Túl sok beállítással és macerával jár már, a programok és jó driverek telepítéséről nem is beszélve. Szeretném még kihúzni a dolgot, de a második kékhalálnál visszakapja a gép a W7-t, mert ezektől az apró szaroktól a biztosítékot kiveri nálam a microsoft új üdvöskéje. Bár elvileg ma kap egy szép javítócsomagot a 8.1, lehet valamit javít majd rajta :)

szerk: OFF-ba raktam, mert nem a témához kapcsolódik

[ Szerkesztve ]

(#5412) laychi


laychi
veterán

Futtattam egy xvid kódolást is,szépen lement,3D Mark 11 is megvolt,igaz kevés benchmark ponttal vga hiányában(1616).

ScoreP1616 with Intel HD Graphics 4600(1x) and Intel Core i5-4670K

Graphics Score
1392

Physics Score
8564

Combined Score
1608

[ Szerkesztve ]

(#5413) katt777


katt777
félisten

Olvastam a CPU strap-es tuningról. Próbálta valaki?

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#5414) Bacusuz


Bacusuz
őstag

Hali

Offsetnél a + vagy a - a jobb és miért?
Látom itt használtok ilyet is olyat is.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#5415) JanR válasza Bacusuz (#5414) üzenetére


JanR
addikt

Processzor és órajel válogatja. Először is ki kell tapasztalnod, hogy az offset 0 milyen értéket ad a procidnak teljes terhelésnél azon az adott Mhz-n, utána tudod beállítani.

Példa:

Tegyük fel, hogy a procid 4 Ghz-hez kér 1.1V-t, de az offset 0 ad neki 1.16V-t teljes terhelésnél. Akkor te offset-nél beállítod a -0,060-t, ami gyakorlatilag az az 1.1V, amivel a CPU-d megelégszik :)

(#5416) katt777 válasza Bacusuz (#5414) üzenetére


katt777
félisten

- a takarékosság (kb. 4.2GHz-ig)
+ teljesítmény (kb 4.2GHz fölött)

Hogy milyen tuningtól van rá szükség, procija és lapja válogatja. Nálam az alap 3.8GHz -0,080V, 4GHz -0,060V, lehet, a 4.2 is - -ban lenne, de nem érzem szükségét magasabb túlhajtásnak.
Minél magasabbra állítod egyébként, annál magasabb lesz az alapfesz is.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#5417) DEV_NULL


DEV_NULL
őstag

Üdv!

Ez vajon 1150-re is felmegy?

(#5418) viktor82 válasza DEV_NULL (#5417) üzenetére


viktor82
őstag

Igen fel :K

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#5419) axvel85


axvel85
újonc

Segítséget szeretnék kérni !
Gépem: i7 4770k, MSI Z87-GD65, win8.1 pro

Első bekapcsoláskor a 04(power on south bridge initialization) debug kóddal indít ami restartra A0 lesz.
Alvóállapotból felébredve pedig 03 (power on north bridge initialization) hibát kapom, ami újraindításra szintén A0 lesz. Ezektől a hibakódoktól függetlenül a gép jól működik.

A probléma ott kezdődött h. ki akartam próbálni az 1 gomb nyomásos oc tuningot.
Gamer és turbo módban is a következővel fagyott ki a rendszer, már win belépés előtt WHEA_UNCORRECTABLE_ERROR

Bios frissítés, cmos reset után a probléma ugyan az.
Intel c-state kikapcsolása, és legacy tweaking bekapcsolása után belép a windowsba, de terhelésre ugyan úgy kifagy.

köszi előre is

(#5420) DEV_NULL válasza viktor82 (#5418) üzenetére


DEV_NULL
őstag

Remek! Köszi! ;)

(#5421) Hardver Arc


Hardver Arc
senior tag

Hali! Most tervezek venni új konfigot.. játèkra..
Az volt a lènyeg hogy 28000ft-èrt.. i3 3220 vagy 750k athlon vagy i3 3220... ebből az i3 győzött egy sapphire r7 x260 társaságban...
Csak itt jön a lènyeg hogy 3220 vagy 4130 vegyek?
Egyèbkènt a másik kèrdèsem hogy 1600*900-as monitorom van... ezen evvel a párosal 4130 i3 sapphire 260x r7 menne maxon 1600*900ba a játèkok?
A 4130 ugye ujabb azèrt azt ajánlják meg árban is ugyanott van a ivy ès a haswell i3..
De a kettő i3 között mennyire èrezhető a külöbsèg?? Az okè hogy 15-20% de ez èrezhető is használat közben? Hogy gyorsabb a 3220-nál..!

[ Szerkesztve ]

(#5422) Trailblazer válasza axvel85 (#5419) üzenetére


Trailblazer
addikt

WHEA_UNCORRECTABLE_ERROR-os kékhalál többnyire kevés kapott feszkóra utal. Bizonyára nem viszi túlzásba az auto OC a fesz emelést, ezért a legjobb mindent "kézzel" kitesztelni és nem bízni a "SkyNetben". :DDD

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#5423) DEV_NULL válasza Hardver Arc (#5421) üzenetére


DEV_NULL
őstag

4130-at válaszd, szerintem. A 260x-szel jó lesz singlere, de a multitól ne várj sokat. Lesznek elég komoly fps dropjaid.

(#5424) Hardver Arc válasza DEV_NULL (#5423) üzenetére


Hardver Arc
senior tag

Csak a single èrdekel.. :D
Amugy menne full hd-ba ez a páros?
Csak hogy èrdemes e lecserèlnem a monitort..full hd ra

(#5425) katt777 válasza Hardver Arc (#5424) üzenetére


katt777
félisten

Full HD-be kevés (persze minőségi grafikával). Leginkább a VGA miatt.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#5426) Hardver Arc válasza katt777 (#5425) üzenetére


Hardver Arc
senior tag

Akkor marad a 1600*900 de az viszont max,ultra beállításokkal?

De attol függetlenlül a full hd monitor ha 2-3èv mulva nagyobb kártyát veszek akkor jol jön.. mert az már kifogja használni a full hd-t..

[ Szerkesztve ]

(#5427) Bacusuz válasza Bacusuz (#5414) üzenetére


Bacusuz
őstag

köszönöm a válaszokat
JanR
és
kat777

-nek

:R

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#5428) Bacusuz válasza JanR (#5415) üzenetére


Bacusuz
őstag

kis segítséget kérnék még.

4400 ra állítottam/ all core 1,200v /adaptive mode/offset autora.
alapon 1,198v on fut , linx avx-el pedig igy emelgeti(cpu-z) :
1,213
1,228
1,243 (itt már forr)
milyen offsettel próbáljam?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#5429) laychi


laychi
veterán

(#5430) JanR válasza Bacusuz (#5428) üzenetére


JanR
addikt

Na most én az adaptív és az offset módot külön kezelem. Mind kettő jó megoldás, de én az offset-l kicsit lejebb tudtam megfogni a feszültséget. Első körbe fix feszültséggel lődd be a procid 4.4Ghz-n, hogy mennyi kell neki a stabil működéshez, ezután ugorj neki az adaptív és offset módhoz. Sajnos nem egy egyszerű beállítás offset és/vagy adaptív mód úgy, hogy a rendszer stabil legyen terhelés, illetve terhelés mentes állapotban (ugye itt szokott a legtöbb offset ill. adaptív beállítás megbukni).

Arra figyelj, hogy nem AVX terhelésnél ad egy bizonyos feszt a CPU-nak, eseteben 1.2V-t, de ahogy olyan utasítást kap, amit a CPU támogat kb. + ~0.1V-t rápakol. Nem tudom mivel hűtődAdatlapodon megtaláltam, de 1.3V már igen csak kemény. Nekem 1.216V-vel 92 fok volt a legmelegebb mag és egy H75-l hűtöm. Azt szabad tudni, hogy a procid kupakolt, nem kupakolt és a hűtőd típusátIsmét csak adatlapodon volt?

szerk:: Akkor azért az elég jól lehűti a CPU-t. Első körben légy tisztában azzal, hogy a processzorod mit két 4, 4.2, 4.3 illetve 4.4Ghz-n fix feszültségnek. Utána sokkal könnyebb lesz az adaptív/offset módot beállítani. Ezeket relatív könnyen ki tudod tesztelni. Adsz neki egy LinX AVX-t 25 körre és ha végig fut, akkor nem nagyon lesz más ami megfogná. Esetleg egy hyperPI (ez nem terheli annyira, de szokott meglepetéseket okozni), meg persze egy Blendet.

[ Szerkesztve ]

(#5431) Bacusuz válasza JanR (#5430) üzenetére


Bacusuz
őstag

h100i ,nem kupakolt 4770k közöttük coollaboratory liquid ultra

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#5432) ST05 válasza Hardver Arc (#5421) üzenetére


ST05
őstag

16x9-re még pont jó lesz a 4130, sztem multiba se lenne fps esés, mint irják... :U

(#5433) DEV_NULL válasza ST05 (#5432) üzenetére


DEV_NULL
őstag

BF3-4 64-es pálya. Esetleg WoT, WoWp. ;)

[ Szerkesztve ]

(#5434) ST05 válasza DEV_NULL (#5433) üzenetére


ST05
őstag

nem volt kitétel se a Battlefiled, se nem multiplayer mód, Wot és egyéb egyszálas játékok meg végképp haswell- és magas órajel mellett produkálnak :K Ha nagyon kannibál katona lenne ,még mindig lesz lehetőség i3-i5 öt meglépni, nem feltétlen kell 4 5? generációt kivárni mint egyeseknek :P ;)

[ Szerkesztve ]

(#5435) DEV_NULL válasza ST05 (#5434) üzenetére


DEV_NULL
őstag

"Wot és egyéb egyszálas játékok meg végképp haswell- és magas órajel mellett produkálnak"

Ezt meg tudod fogalmazni érthetően? :DDD

Egyébként pedig: BF multi csak 32-es pályán i5-tel, kicsit erősebb VGA-val.

[ Szerkesztve ]

(#5436) DEV_NULL válasza DEV_NULL (#5435) üzenetére


DEV_NULL
őstag

Helyesbítek, a 7850 1200/1400-on azért nem csak kicsivel jobb egy 260x-nél. Azt viszont elismerem hogy a Sandy i5 nem mai darab, de azért még mindig jóval felette van egy Haswell i3-nak főleg 4GHz felett.

Ha arra céloztál, hogy a WoT az ok az rendben, de WoWp pl. sokkal jobban kéri a procit mint a WoT hiába csak egy szál.

[ Szerkesztve ]

(#5437) katt777 válasza Hardver Arc (#5426) üzenetére


katt777
félisten

A grafikai összetettség jobban megviseli a GPU-t, mint a felbontás.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#5438) sunyi18


sunyi18
tag

Hali.
Azt szeretném megtudni hogy az i7 4770 és az i7 4771 között a 100 mhz alap órajelen kívül van e valami különbség?

MSI B85-G43 i5 4750 CoolerMaster Hyper 103 2x4GB Corsair 1600 Samsung 840EVO 120gb SSD CoolerMaster GX550W Zalman Z9 Plus

(#5439) B.Á.L.!.N.T válasza sunyi18 (#5438) üzenetére


B.Á.L.!.N.T
senior tag

Nincs

(#5440) Trailblazer válasza sunyi18 (#5438) üzenetére


Trailblazer
addikt

Az áron, a számozáson, a kiadási dátumon és a +100 mhz-en kívül semmi egyéb. Tekintsd meg a hivatalos adatlapjaikat: 4770, 4771.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#5441) Soraszemp válasza B.Á.L.!.N.T (#5439) üzenetére


Soraszemp
tag

Hát akkor picit olvassatok utána! : )
Tessék

(#5442) DEV_NULL válasza Soraszemp (#5441) üzenetére


DEV_NULL
őstag

A fórumtárs a 4770K-re volt kíváncsi. ;)

(#5443) sunyi18


sunyi18
tag

Rendben köszi szèpen a segítséget.Valamiért szimpatikusabb a 4771,de csak akkor veszem ha kiadja majd a keretem.Ha nem maradok az i5 nél.

MSI B85-G43 i5 4750 CoolerMaster Hyper 103 2x4GB Corsair 1600 Samsung 840EVO 120gb SSD CoolerMaster GX550W Zalman Z9 Plus

(#5444) Soraszemp válasza DEV_NULL (#5442) üzenetére


Soraszemp
tag

hopsz! Bocsánat! :)

(#5445) h1mpi


h1mpi
nagyúr

Érdekes összehasonlítás: (liquid ultránál jobb??)

Bocs hogy ferde csak telefonról töltöttem fel...

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#5446) Gery15 válasza h1mpi (#5445) üzenetére


Gery15
addikt

És még az áramot sem vezeti. ;)

HyperX

(#5447) laychi válasza h1mpi (#5445) üzenetére


laychi
veterán

Kupak alatt biztos,hogy nem és ezt tapasztalatból mondom.
Kupakra meg nem pazarolja az ember a liquid ultrát,mert nem egyszerű beszerezni és drága.

(#5448) dbius válasza laychi (#5447) üzenetére


dbius
veterán

Ha már liquid ultra:

Amikor piacra került ez a cucc, akkor felmerültek olyan problémák, hogy ezzel az anyaggal bekent procik és procihűtők összegyógyultak és elég csúnya nyomokat hagyott maga után, ha jól emlékszem, akkor abban az esetben, ha alu vagy réz felület közé került ez a cucc.

Ezzel mostanában mi a helyzet, fennáll még ilyen probléma? Én emiatt nem is foglalkoztam ezzel a cuccal, inkább legyen pár fokkal melegebb, de ne merüljön fel még csak a lehetősége se annak, hogy megesz vagy tönkretesz valamit.

Ilyesmikre gondolok: [link], [link]

[ Szerkesztve ]

(#5449) h1mpi válasza dbius (#5448) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Ezért nem vettem azt. Kupak alá kell azt :)

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#5450) laychi válasza dbius (#5448) üzenetére


laychi
veterán

Ez áll a csomagoláson:

"The Coollaboratory Liquid Ultra is the new solution of a heat conducting medium,which consist of 100% Liquid Metal alloy and now can bridge a bigger gap.
It is absolutely nontoxic and can be used with all current materials(copper, nickel,gold,silver) besides aluminium."

A Coollaboratory Liquid Ultra egy új megoldású hőátadó közeg,amely 100%-ban folyékony fémötvözetből áll,ameivel egy nagyobb hézagot lehet áthidalni.
Ez egy teljesen nem mérgező anyag és használható az összes előforduló anyaggal(réz,nikkel,arany,ezüst) az aluminium kivételével.

Mivel az összetétele nem változott,ez a probléma továbbra is fennáll.

Egyébként itt egy példa,hogy kupak alatt milyen(előtte 103 fokra ment fel ugyan ezzel a beállítással a maghő):

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.