Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:22:06

LOGOUT.hu

Amit a Haswell-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6501) korcsi válasza #Morcosmedve (#6500) üzenetére


korcsi
veterán

Úgy tudom a névleges értéke ennek a feszültségnek 1,8V de értéke nem kritikus, mert ebből állítja elő saját magának a szükséges feszültségeket a processzor, a bejövő feszültség közvetlenül nincs más célra felhasználva processzorban.

[link]

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#6502) h1mpi válasza #Morcosmedve (#6500) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Most már megnézem én is :P

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#6503) beci43


beci43
senior tag

Egyébként nálam a 4670K 1.262 volton megy 4.6-ot.Lynx alatt elhasal,viszont órákat tudok játszani még a CPU igényes játékokkal is,sőt még videót is tömörítek,soha nem dob kék halált.Úgyhogy én 4.6-on járatom,mióta megvan a proci.(Március eleje)

(#6504) h1mpi válasza beci43 (#6503) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Ezért is javasoltam, hogy Prime, AIDA, IBT-vel ki kell tesztelni. Ha itt stabil mentés és utána jöhet a lynx.
Max a biosban két beállítást kell elmenteni egy MHZ-hez :P

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#6505) #Morcosmedve válasza korcsi (#6501) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Köszi! :)

(#6502) h1mpi: :K ;)

© asszongya'hogy

(#6506) laychi válasza beci43 (#6503) üzenetére


laychi
veterán

Jó darabot fogtál ki akkor.
Én sem panaszkodhatom,eddigi próbálkozásokkal 4,5Ghz-en 1,24V-tal megy,linx 0.6.5 és x264 kódolás is lemegy.

(#6507) beci43 válasza laychi (#6506) üzenetére


beci43
senior tag

:C

(#6508) ST05 válasza ÁdiBá (#6497) üzenetére


ST05
őstag

"csodálkozom hogy nem lehet stabilra beállítani a CPU-t"
Miért nem jó autón? :U ( még tuningnál sem hiszem hogy azt kellene állítani)

(#6509) h1mpi


h1mpi
nagyúr

Most nem vágom, a haswell refreshnél Z87 és 1150 marad a lap?

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#6510) B.Á.L.!.N.T válasza h1mpi (#6509) üzenetére


B.Á.L.!.N.T
senior tag

Azzal is menni fog,de lesz z97 is.

(#6511) h1mpi válasza B.Á.L.!.N.T (#6510) üzenetére


h1mpi
nagyúr

köszi. Azt nem tudom érdemes most vennem egy ASUS Formula VI lapot (amit rendeltem nem tudták hozni, így gondolkozóba estem) vagy kivárjak egy kicsit?! :F

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#6512) B.Á.L.!.N.T válasza h1mpi (#6511) üzenetére


B.Á.L.!.N.T
senior tag

Bios update után tuti,hogy vinni fogja az új cpu-kat.

(#6513) Lalaboy


Lalaboy
őstag

i7 4770k 3313B450 Errol a batch-rol tud valaki valami infot? :B

(#6514) Erdei88 válasza h1mpi (#6511) üzenetére


Erdei88
veterán

Szerintem várd meg az új Z97es lapokat, azok a későbbiekben támogatni fogják a Broadwell-t is

(#6515) h1mpi válasza Erdei88 (#6514) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Az lesz, elketyeg ez is addig... Úgy is a lap a legnagyobb bukó :P

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#6516) Picturemaker


Picturemaker
őstag

Üdv!

IBT-ből melyik a legutolsó és milyen beállításokkal kell futtatni.

Köszi.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#6517) AxBattler


AxBattler
félisten

Üdv!

Intel-hez nem nagyon értek, ezért kérdezném, hogy s1155-ös procik ugye nem mennek s1150-es alaplapba?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#6518) FrozenThrone válasza AxBattler (#6517) üzenetére


FrozenThrone
aktív tag

Két különböző foglalat, így fizikálisan is eltérnek egymástól, azaz a kérdésere a válasz, nem.

"Abban az egyetlen percben benne volt életem minden boldog pillanata."

(#6519) Picturemaker válasza AxBattler (#6517) üzenetére


Picturemaker
őstag

Üdv!

Nem. Az 1155-ös Ivy Bridge, az 1150-es Haswell.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#6520) Picturemaker


Picturemaker
őstag

Evett már valakinek ennyit a procija? :

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#6521) ST05 válasza Picturemaker (#6520) üzenetére


ST05
őstag

kizárt, az nem jól méri épp..mással is nézd meg xtu vagy hwmonitor pl

(#6522) Picturemaker válasza ST05 (#6521) üzenetére


Picturemaker
őstag

Nyilván nem ehet ennyit, csak viccesek ezek a fogyasztást számító programok.

Az eredeti kérdés mögül kihagytam ezt: :)

Egyébként az AIDA PhotoWorxx tesztje hülyíti meg. A stresszteszt alatt kb. jól mér(het vagy számol).

[ Szerkesztve ]

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#6523) ST05 válasza Picturemaker (#6522) üzenetére


ST05
őstag

fogasztás nálam relatíve pontos volt mindig, nemrég vett olcsób asus lap viszont 13 fokos 1 hónapja :DDD , gryphon 7db pontos hőmérője után szokatlan :B

(#6524) laychi válasza Picturemaker (#6520) üzenetére


laychi
veterán

Adj még neki feszt.akkor csinál ilyet a coretemp,mikor kevés neki,az instabilitás határán van.
Nálam még ivynál volt ilyen,1000 wattok is voltak :)

(#6525) BomiBoogie


BomiBoogie
MODERÁTOR

Az mitől lehet, hogy a procim (4670K) nem skálázza vissza a teljesítményt, mindig 3.6-3.8-as órejelen megy?
Terheléstől függetlenül, a BIOS is gyári állapotú.

Mit kéne állítsak? :F

(#6526) laychi válasza BomiBoogie (#6525) üzenetére


laychi
veterán

Eist-et
Ahol állítod a cpu szorzót dynamic legyen ne fixed.legalábbis msinél így van

[ Szerkesztve ]

(#6527) BomiBoogie válasza laychi (#6526) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Bah. Windows-profil volt teljesítménycentrikusra állítva...

(#6528) laychi válasza BomiBoogie (#6527) üzenetére


laychi
veterán

Akkor az nem bios beállítás függő :)

(#6529) BomiBoogie válasza laychi (#6528) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Nem, ez csak figyelmetlenség volt részemről. :)

(#6530) AxBattler válasza FrozenThrone (#6518) üzenetére


AxBattler
félisten

+ (#6519) Picturemaker
Sejtettem, köszi!
Csak AMD-nél van ezek szerint, hogy némely korábbi APU belemegy az új foglalatba.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#6531) Lipton


Lipton
őstag

Ha manuálisan állítom be a feszt, akkor az teljesen fix marad, nem veszi vissza az órajellel együtt ha nincs terhelés?

(#6532) Picturemaker válasza Lipton (#6531) üzenetére


Picturemaker
őstag

Sajnos nem.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#6533) Lipton válasza Picturemaker (#6532) üzenetére


Lipton
őstag

Köszi!
Ez nem jó hír. :( Megoldhatták volna ezt is valahogy.
Az alapfeszt hol tudom megnézni? A programok azt írják ki amit BIOS-ban beállítok.

(#6534) csucsbicep válasza Picturemaker (#6520) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Jól bírja a tápod.

Más: Ez a Haswell elég hurka ram tuningból. Eddig az összes ivy proci imcje tudta a 2133MHz-et, ha húztam a ramokat. Ez meg még be se bootol. Az analog I/O és a digital I/O is kapott +0,2V-ot, SA is 0,22V-ot, ami papíron max léggel. Ramok 1,55V-al sem indulnak meg.

Olvastam, hogy gyári órajelű cpu-val jobbak a memóriák oc-ban, ezt még nem próbáltam ki, de a 4,3GHz-es 4670K-val csak 2000MHz-ig jutottam.

(#6535) Picturemaker válasza csucsbicep (#6534) üzenetére


Picturemaker
őstag

A ramokat 1,57V-ig viheted, ez a gyári ajánlás. De két feszültségértéket (név szerint nem emlékszem, pedig már volt róla szó) is meg kell emelni és akkor többet is kaphat a memória hosszútávon is az IMC károsodása nélkül.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#6536) csucsbicep válasza Picturemaker (#6535) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Szerintem az a két értéket írtam le, amire gondolsz, de nem segített. 1,55V-al be se bootol, nem hiszem, hogy 1,57-el stabil lenne.

(#6537) laychi válasza csucsbicep (#6536) üzenetére


laychi
veterán

Memória időzítésen próbáltál már állítani?

(#6538) BomiBoogie válasza csucsbicep (#6534) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Majd a Devil's Canyon, ami tulajdonképpen nem lesz más, mint az elrontott Haswell korrigálása, pasztában stb. :D

(#6539) Erdei88 válasza BomiBoogie (#6538) üzenetére


Erdei88
veterán

Cserébe legalább jó drága lesz. Nagyon kíváncsi leszek mit tud majd.

(#6540) csucsbicep válasza laychi (#6537) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Nem lenyeg, jo 2000-en is.

(#6541) korcsi válasza Picturemaker (#6535) üzenetére


korcsi
veterán

Miért pont 1,57V? " It means the memory voltage is not limited by the CPU, so the Haswell lets you set it above 1.65 volts safely."

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#6542) Picturemaker válasza korcsi (#6541) üzenetére


Picturemaker
őstag

A memóriás topikban linkelt valaki egy inteles doksit (vagy valami ilyesmit) és ott ez volt megadva.

Amit Te linkeltél ott pl. (ha jól értem) 1,5V van megadva, XMP használata esetén lehet max.1,65V. Ilyenkor nyilván állít a proci magában az említett másik két feszültségen is. A lényeg, hogy nem lehet bizonyos különbségnél több a memória és a belső vezérlő feszültségei közötti eltérés.
Ha kézzel tuningolod a memóriát akkor nem emelheted fel 1,65-re csak úgy. Nyilván nem fog rögtön behalni, de valószínű, hogy rövid időn belül túl nagy lesz a degradálódás. Azután jön a csodálkozás, hogy fél, egy év múlva még 1600-on is instabil.

[ Szerkesztve ]

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#6543) ffodi válasza Picturemaker (#6542) üzenetére


ffodi
veterán

"Amit Te linkeltél ott pl. (ha jól értem) 1,5V van megadva, XMP használata esetén lehet max.1,65V."

Az XMP profil aligha tartalmaz részletes profilokat a különböző feszültségértékekhez a DRAM-on, illetve - a hajdani nevén - VTT-n kívül. Másrészt a tuningolhatósághoz és a max. feszültséghez nem sok köze van. (a linkelt képen pedig azért szerepel az "<=1,65 V", mert arra utal, hogy az 1,65 V-os profilú RAM-ot is nyugodtan beleteheted a Haswell rendszerbe, mert támogatott)

"A lényeg, hogy nem lehet bizonyos különbségnél több a memória és a belső vezérlő feszültségei közötti eltérés."

Ez a kijelentés csak úgy gyűrűzik az újabbnál újabb Intel-es topic-okban, holott ez (ha egyre gondolunk, márpedig valószínű) a S1366/S1156 óta lényegében nem igaz.

A Haswell alapvető felépítéséből adódik, hogy jobban feszelheted a memóriát, vélhetően károsodás nélkül (akár 1,65 V+). Egyébként most nincs előttem az ide vonatkozó Intel doksi, de ennél a generációnál és a korábbiaknál is szerintem 1,575 V a max ajánlott DRAM voltage......

[ Szerkesztve ]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#6544) Picturemaker válasza ffodi (#6543) üzenetére


Picturemaker
őstag

A vége egy és ugyanaz: 1,575V az ajánlott (5 ezredet lehagytam, talán a fejem a nyakamon maradhat).

Az, hogy az XMP nem tartalmaz adatokat (szerinted /nem kötözködni akarok, mert lehet akár így is, sőt valószínű/) attól a prociban lévő fesszabályzó még lehet olyan "intelligens", hogy ha 1,65V-os ramot jelent neki a profil, akkor automatikusan állítja magában amit kell (ezt szerintem csak az intel tudná megmondani).

Ez szép: "vélhetően károsodás nélkül" :). Ez vélhetően elég merész vélelem. :) :R

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#6545) ffodi válasza Picturemaker (#6544) üzenetére


ffodi
veterán

Félreértés ne essék, nem harapós stílusban írtam, még ha annak is tűnhetett. :)

Tartalmaz adatokat az egyes feszültségekről, de többnyire csak néhányat (amiket említettem is). Az nincs kizárva, hogy ennyire intelligens legyen, sőt AUTO beállításon valószínű oda is vág neki, de ha te az UEFI-ben beállítasz egy fix értéket, akkor azt elvileg nem bírálja/bírálhatja felül (normál körülmények között).

Merész, és azért fogalmaztam így, mivel hivatalosan nem támogatott (vagyis mégis, mert az 1,65 V-os profilú RAM-okat támogatja), valamint a hosszabb távú tapasztalatok alapján (már amennyire a megjelenés óta eltelt időt annak lehet nevezni) nem volt eddig ezzel probléma.

[ Szerkesztve ]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#6546) Picturemaker válasza ffodi (#6545) üzenetére


Picturemaker
őstag

Párszor már "áttúrtam" a netet, de konkrét adatokat nem találtam, csak az általad említett 1,575V-os ajánlott értéket, de sok helyen említik, hogy 1,65V-al használják.
Most még azt a cikket sem találom, ahol megmondták mit és mennyire kell emelni. Sajnos nem mentettem el.

Olyan nagy előnyt szinte sehol nem jelent a sokkal gyorsabb ram (kivéve, ha IGP-t használ az ember), mert a magasabb frekihez rosszabb időzítés társul.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#6547) jbauer05


jbauer05
tag

Üdv lenne pár kérdésem.

Van egy i3- 4330 procim amit gyári hűtővel használok egy Asrock h87 pro4-es alaplapban és egy Sharkoon vaya házban. Három hónaposak a gépem. Mikor a firefoxban nyitva van pár oldal és mondjuk egy youtube videó akkor 40-45 fok körül van a proci hőfoka az AIDA szerint. Egy óra tomb raider vagy Gta 4 után olyan 50-60 fok körül mozog a hőfok. És egy 5 perces Aidás stressz teszt után 89-90fok környékén van, throtting nem volt. Ezek normális értékek ? Most lehet, hogy hülyeséget mondok de én úgy tudom, hogy nagyon kicsi pasztát szét kell kenni a processzor teljes felületén és arra rá a hűtőt, hogy ne legyen levegő köztük. Viszont a gyári hűtő nem fedi le teljesen a processzort. Mert van rajta egy kis sima kör felület ami kb 80 % elfedi a többit meg a borda takarja le. Ez így normális, mert nagyon nem tetszik.

Még annyit megkérdeznék, hogy olyan 5000 ft környékén lehet valami olyan hűtőt kapni a procira ami kibírja a nyári meleget?

(#6548) alfiboy válasza Picturemaker (#6546) üzenetére


alfiboy
aktív tag

Olvasva a témátok, nekem 1.65V 2400MHz-es ram-om van.

Akkor számítsak hosszútávon károsodásra?

A ramos topikban ajánlották! Hozzá tették, hogy emeljek a vezérlőnél feszt.

Ram

...

(#6549) BomiBoogie válasza jbauer05 (#6547) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Normális értékek.
Nem véletlenül van annyi utángyártott hűtő. :)

(#6550) korcsi válasza Picturemaker (#6546) üzenetére


korcsi
veterán

"...mert a magasabb frekihez rosszabb időzítés társul." Pontosan annyival gyengébb időzítéseket kellene alkalmazni amennyivel nagyobb a memória frekvencia. Abszolút értékben csak a kerekítési hibák miatt romolhat a késleltetés. Lásd nálam 1866 cl9. vs 1600 cl8

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.