Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:22:06

LOGOUT.hu

Amit a Haswell-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5601) Gery15 válasza NFree (#5600) üzenetére


Gery15
addikt

De a szorzót nem lehet állítani elviekben, csak a BiCiKLit tologatni. :DDD

HyperX

(#5602) h1mpi válasza Gery15 (#5597) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Ez mese habbal. Akkor kamu az össze ilyen video meg teszt

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#5603) banderasz77 válasza h1mpi (#5602) üzenetére


banderasz77
addikt

+1

(#5604) NFree


NFree
addikt

SRácok kupak nélkül szeretném vissza teni a procit a foglalatba, multkor linkel valaki valami segédeszközt hogy elkerüljük a proci lesarkazását tud erről valaki vmit?

vga

(#5605) Gery15 válasza h1mpi (#5602) üzenetére


Gery15
addikt

Mutass már több tesztet...

[ Szerkesztve ]

HyperX

(#5606) MM válasza Gery15 (#5599) üzenetére


MM
őstag

NON-Z OC még működik a legtöbb lapnál, legalábbis Gigánál és Asrocknál biztosan.

(#5607) h1mpi válasza Gery15 (#5605) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Na azt akartam írni csak kimaradtak betűk, hogy kamu az összes ilyen teszt, ahol ennyire alacsony fesszel mennek a cpu-k :U

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#5608) Gery15 válasza MM (#5606) üzenetére


Gery15
addikt

Azért egy 14k-s, 3 fázisú lapba engedd már meg, hogy kételkedjek akár milyen i7 4770k processzor is van benne. :U

(#5607) h1mpi: Így mostmár értelek is. :D Persze, hogy kamu.

[ Szerkesztve ]

HyperX

(#5609) #Morcosmedve


#Morcosmedve
veterán

komolytalan! .... Biztosan ilyen lapot vesznek alá tömegével az emberek! :DDD

© asszongya'hogy

(#5610) korcsi válasza Gery15 (#5608) üzenetére


korcsi
veterán

Annyiban változott a helyzet haswellel, hogy sokkal kissebb a szükséges előállítandó áram, így annyira nincs terhelve az alaplapi VRM, és ha nem új (0.65) linxel használod a processzort, a fogyasztása is normális keretek között marad.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#5611) h1mpi válasza #Morcosmedve (#5609) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Ilyen feszzel esetleg egy ASUS MAXIMUS VI EXTREME lapban válogatott 4770K-val tudom elképzelni, amihez halandó úgysem jut hozzá. :P

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#5612) Gery15 válasza korcsi (#5610) üzenetére


Gery15
addikt

Tisztában vagyok ezzel, de hiába próbáljátok alátámasztani akkor sem hiszem el. ;)

HyperX

(#5613) MM válasza Gery15 (#5608) üzenetére


MM
őstag

Te pedig tedd már meg, hogy:
1. megválogatod a stílust, amit megengedsz magadnak
2. mielőtt megnyomod az OK gombot a válaszodra, elolvasod amire reagálsz, értelmezed, és annak megfelelően válaszolsz...

Ezt írtad: "De a szorzót nem lehet állítani elviekben, csak a BiCiKLit tologatni."

Erre írtam, hogy működik a fenti lapban a NON-Z OC... ezzel mi a problémád, de őszintén?

Hogy a témánál maradjunk:

Ez ugye azt IS jelenti, hogy LEHET A SZORZÓT ÁLLÍTANI...
Nyilván behatárolja a lehetőségeket a gyenge tápellátás, de attól még a lehetőség adott.
Nem csak extrém tuning létezik...
Ebben a lapban például járathatsz egy 4670K-t vagy 4770K-t 40-es szorzóval alul feszelve, miközben mind a 4 mag dolgozik, ami nem mindegy...
Ha nincs szorzó állítási lehetőséged, vagy legalább "All Core" opció, akkor marad 36-37-es turbo... de még azt sem tartaná komolyabb terhelésnél a TDP limit miatt.

De abban kételkedsz amiben akarsz...

(#5614) #Morcosmedve válasza h1mpi (#5611) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Nekem egy VGA-ra is sok, de elég az M6F, egy jobb 4770k elférne, de értelme van? nincs... mindig ide lyukadok ki, több volton, de megy többet, sose éreztem, hogy kellene...

© asszongya'hogy

(#5615) h1mpi válasza #Morcosmedve (#5614) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Játék alá a 4670K-m is jó volt 4.4-en. 99% volt a GPU kihasználtság. Ami miatt megvettem a 4770K-t az csak azért volt, mert i7-em még nem volt soha sem. :B

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#5616) #Morcosmedve válasza h1mpi (#5615) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

nekem meg "csak" az volt, 4-en se vt kevesebb fps-em, meg kisebb százalék, de 4,2-n tolom, tökéletesen elég...

© asszongya'hogy

(#5617) Gery15 válasza MM (#5613) üzenetére


Gery15
addikt

Köszi szépen, kár volt fáradnod ilyen hosszú posttal. Inkább tartsd magad ahhoz, amit régebben írtál "nem foglalkozol velem ". Így rendben lesz minden. :R

HyperX

(#5618) h1mpi válasza Gery15 (#5617) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Ez nem egy örök barátság kezdete :DDD

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#5619) millerur


millerur
tag

Üdv!

4770k procim van egy Asrock z87 fatal1ty prof lapban. Ma felraktam az f streamet (asrock gyári tuning progija) és power savingbe le akartam nyomni a procit, be is állította 3,4-re, majd újraindult a gép, start screen után kb 2 percig nem reagált semmire, majd elindult, de cpu-zben folyamatosan ugrál az órajel (100 mhz léptékben..) és a szorzót is folyamatosan váltogatja, ezt a gifet most csináltam róla:
http://gyazo.com/3e8e511c6456ae186f559221ad406e5c.gif

Hogyan tudnám visszaállítani a totális gyári állapotába? Az f streamben már visszaállítottam, biosban is loadoltam alap uefit.

(#5620) apollo12 válasza Gery15 (#5597) üzenetére


apollo12
veterán

fórumokat olvasva olyan 4-4.2ghz lehet huzni stabilan egy k procit

(#5621) Gery15 válasza h1mpi (#5618) üzenetére


Gery15
addikt

Persze, hogy nem... amióta itt vagyok, ez megy. De különösebben nem hat meg, és ezt itt fejezzük is be.

(#5620) apollo12: Oké.

HyperX

(#5622) MM válasza Gery15 (#5617) üzenetére


MM
őstag

Már ne haragudj, de te miről beszélsz? Volt régebben bármi közünk egymáshoz? Azon kívül, hogy ebben a topicban építő jelleggel információkat osztottunk meg egymással IS 1-2-3 hónappal ezelőtt?
Vagy összekeversz valakivel? Akkor lenne érthető az előző reakciód :U

(#5623) NFree válasza millerur (#5619) üzenetére


NFree
addikt

Elsősször is tönkrement a proci add el nekem ;] viccelek.
Nos azt a tunig progit takarisd le rendesen, es biosból tuningolj.
AZ alaplapon van clr cmos gomb vagy reset, azzal csinálj egy hard resetet.

Egyébként terhelés alatt ugrál így a proci órajel vagy amikor nincs dolga?
Lehet összekavarodott kicsit az energiagazdálkodási séma s venné vissza az órajelet de bugzik.

Más tippem nincs és nem is értek hozzá. ;)

Srácok pusziljátok meg egymást, van hogy én is rossz lábbal kelek s olyankor egyből megharapok valakit és ált mindíg én nézek félre valamit. :B

[ Szerkesztve ]

vga

(#5624) millerur válasza NFree (#5623) üzenetére


millerur
tag

Azt a progit elsősorban csak system monitornak akartam fölrakni, elég sok adatot szolgátat ugye elég rendezetten. Utána ki akartam próbálni ezt az autotune fícsört, hogy meddig viszi, hát, arra ez a válasz.

Egyébként akkor ugrál így, amikor nincs terhelve, terhelés alatt még nem teszteltem.

Köszönöm a segítséget, azonnal megpróbálom.

(#5625) millerur válasza NFree (#5623) üzenetére


millerur
tag

Nem változott a dolog :F

(#5626) katt777


katt777
félisten

Az én lapom az "időjárást" tévesztette el, fogalmam nincs, mitől. Sokkal gyorsabban járt, mint a rendes óra. Végül egy cmos clear megoldotta.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#5627) millerur


millerur
tag

Kezd aggasztani a dolog:ez azért már elég erős.

Valaki tudna nekem egy olyan beállítást adni, ami stabil, mondjuk 3.8as órajelet ad és biosban le tudom fixálni, hogy stabilan azon álljon?

(#5628) Picturemaker válasza millerur (#5627) üzenetére


Picturemaker
őstag

Üdv!

Feladatkezelőben figyel, hogy mi járatja a procid. Lehet, hogy valami vírust szedtél össze, vagy valamilyen program szórakozik.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#5629) h1mpi válasza millerur (#5627) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Tényleg CMOS CLEAR kellene. Nem lett elállítva valami az energiatakarékos módban?

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#5630) katt777 válasza millerur (#5627) üzenetére


katt777
félisten

Ha kikapcsolod az energiatakarékos feature-öket, úgy fog maradni. Csak persze fogyaszt (nem téged) és melegszik. Simán lehet egy netes frissítés, vagy bármilyen rezidens program/driver, nem feltétlenül vírus. Valami google sz.rság nincs fent?

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#5631) millerur válasza h1mpi (#5629) üzenetére


millerur
tag

Már nyomtam kétszer is cmos cleart, viszont lehet elrontottam benne valamit, nem csak annyi, hogy restartnál hosszan nyomom a cmos clear gombot és szépen lefut? Mert nekem nagyon úgy tűnt, hogy kezdett magával valamit indításkor.

(#5630) katt777

Nem frissítettem semmit, a vga hűtőmben cseréltem ventillátort, de azóta már mindent ellenőríztem, hogy ott elrontottam-e valamit :(

[ Szerkesztve ]

(#5632) katt777 válasza millerur (#5631) üzenetére


katt777
félisten

Nézd meg feladatkezelőben, melyik program/folyamat erőforrásigénye hullámzik a teljesítmény változásával. Az semmiképpen nem jó megoldás, hogy kilóra küldöd a procit, csak, hogy ne lásd a hibát.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#5633) Gilthanas


Gilthanas
aktív tag

Sziasztok!

Bocsánat, ha már valaki ezt megválaszolta, de én fél óra kulcsszavas keresés után nem találtam meg itt a választ:)

Van egy Asrock Z87 extreme 4 es alaplapom egy I7 4770K-val és azt szeretném beállítani, hogyha windowsban vagyok nyugiban akkor visszavegye az órajelet mondjuk 800 mhz-re és ne pörgesse fullon a procit.
Tudom, hogy nem hétköznapi UEFI-je van az asrocknak, de a Biosban egyszerűen már minden CPU-s power saving el kapcsolatos dolgot állítgattam elolvastam az alaplap users manualját, nézegettem a neten, de nem találom a választ. Mit állítsak be? Biztos valamit kifelejtek, de mit? :) Nálatok hogy vannak az ezzel kapcsolatos beállítások? Nektek alapból gyári beállításokkal visszaveszi a Proci órajelét?

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Egy gödör ásásán kívül kevés dolog van amit rögtön legfölülről lehet kezdeni.

(#5634) millerur válasza katt777 (#5632) üzenetére


millerur
tag

Az a helyzet, hogy semmi sem pörgeti, most fut egy antivirus, utána legalább annyival okosabb leszek, hogy megtudom vírus okozza-e

(#5635) h1mpi válasza millerur (#5634) üzenetére


h1mpi
nagyúr

A CMOS cleart nem kikapcsolt állapotban csináltad?

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#5636) millerur válasza h1mpi (#5635) üzenetére


millerur
tag

De, amikor ki volt kapcsolva akkor nyomtam, majd indulásnál le is futott egy dosos oldal

(#5637) NFree válasza millerur (#5625) üzenetére


NFree
addikt

stresszeld aidával vagy linxel, ha terhelés allat is ugrál gond van, egyébként meg ugy néz ki az energiatakarékosság miatt ugrál sztem

vga

(#5638) millerur


millerur
tag

Rendszer stabilitás tesztnél beállt 3,7-re, amennyin eddig is használva volt. Akkor azt tudjuk, hogy nagy gond nincs, már csak azt kellene megtudni, hogy miért ugrál.

(#5639) MM válasza Gilthanas (#5633) üzenetére


MM
őstag

BIOS-ban:
OC fülnél:
"Intel Speedstep Technology" ENABLED
"Intel Turbo Boost Technology" ENABLED
CPU fülnél:
Minden energiatakarékos mód legyen ENABLED, kivéve C6 és C7. (ez a kettő több bajt okozhat, mint amennyi hasznot hozhat)

Windowsban:
"vezérlőpult/energiagazdálkodási lehetőségek"
- itt válaszd a "kiegyensúlyozott"-at, majd "séma beállításainak módosítása" -> "speciális energiaellátási beállítások módosítása"
Ezen belül, a "processzor energiagazdálkodása" ->min. 5%, max 100%-ra kell állítani.

Ezen kívül pedig, ha betöltött a win, 1-2 percet várj még, mert a program frissítések, ...stb is túráztathatják az órajelet még egy ideig.

(#5640) Gilthanas válasza MM (#5639) üzenetére


Gilthanas
aktív tag

Nagyon-nagyon köszönöm!

Ezeket már egyszer megtettem a biosban, de a windowsban valóban nem állítottam be az energiatakarékost (teljesítményen van tuti).
(Válaszod konkrétan kinyomtattam magamnak estére, hogy pontról pontra követhessem :)

Egy gödör ásásán kívül kevés dolog van amit rögtön legfölülről lehet kezdeni.

(#5641) coleen


coleen
aktív tag

Sziasztok,

Jelenleg egy i5-3570-esem van. Most tervezek bővíteni VGA-t egy R9 290X-re.
Szerintetek a jelenlegi proci ki bírja hajtani, vagy gondolkozzak egy i5-4670-es frissítésen? Esetleg 4770?
Mi a véleményetek?

Coleen

(#5642) Gilthanas válasza coleen (#5641) üzenetére


Gilthanas
aktív tag

Az R9 290X es topicban volt erről szó és azt hiszem az említett i5 is kihajtja az egy kártyát (De azért nézdm meg te is). CF-et már nem mindig eyefinityben. De ha tudsz jó áron szerezni 4770-et akkor az a tuti. Nekem azzal 100% GPU-n pörgette. A tuningolt Sapphire R9 290X TRi-X OC-t

R9 290X topic (elég aktív): [link]

[ Szerkesztve ]

Egy gödör ásásán kívül kevés dolog van amit rögtön legfölülről lehet kezdeni.

(#5643) ST05 válasza coleen (#5641) üzenetére


ST05
őstag

4770-et, vagy megvárod a 4790-et, vagy ha i5, akkor huzhatót raknék(4670k) akkora vga mellé :K

(#5644) Bacusuz válasza millerur (#5638) üzenetére


Bacusuz
őstag

Egyébbként az fstream tuning egy jo cucc,ne töröld le.
Én a tuning funkcioit nem használom,és nem is ajánlom.de ott van benne a fan tastic tuning,meg az instant boot ,amit imádok benne.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#5645) beci43


beci43
senior tag

Sziasztok!
Most vettem egy új 4670K cpu-t egy MSI Z-87 G43 lappal.Fesz emelés nélkül megy 4.4 GHz-en,de én megpróbálnám a 4.6,esetleg a 4.8 GHz-et is.
Mennyi a max fesz,ami adható a Hasswellnek?

[ Szerkesztve ]

(#5646) Picturemaker válasza beci43 (#5645) üzenetére


Picturemaker
őstag

Üdv!

A fesz emelés nélkül azt jelenti, hogy auto-n hagytad?

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#5647) ST05 válasza beci43 (#5645) üzenetére


ST05
őstag

nem a fesz a lényeg, az legyen minnél kevesebb, hanem a hőmérsékletet figyeld
magok 80-90 fölé ne menjenek, cpu ( kupak-package) pedig 70 nél ne legyen több tartósan ..

(#5648) NFree válasza beci43 (#5645) üzenetére


NFree
addikt

Nagyon jó léggel max 1.25v

vga

(#5649) h1mpi válasza beci43 (#5645) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Auton nehogy hagyd a feszt. Lődd be max 1.280-ra és ott nézd meg mit tud. Csodálkoznék, ha 4.4 felett menne stabilan. Lynx és Prime legyen a tesztprogram.

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#5650) beci43 válasza h1mpi (#5649) üzenetére


beci43
senior tag

Vízhűtésem van.CM Seidon.4.4-en nem megy 55 fok fölé.Fixre van állítva.Jó,akkor belövöm 1.280-ra,meglátjuk mit művel.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.