Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:22:06

LOGOUT.hu

Amit a Haswell-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6851) laychi válasza Picturemaker (#6850) üzenetére


laychi
veterán

Igazából most el is kezdtem játszigatni kicsit(bf4,assassins creed 4,nfs mw)inkább itt gondolom a vganak nagy a szerepe(asus r7 260x 2gb dc2oc ddr5)
Néha x264 kódolás hobbi szinten saját célra.
Igazából az lenne a jó,ha előbb ki tudnám.próbálni,hogy mennyi a különbség és kinek a javára.

(#6852) BomiBoogie válasza laychi (#6849) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Pont ma olvastam egy külföldi fórumon erről.

Az i7 és a HT játékokban nem igazán segít, más programokban igen.

(#6853) #Morcosmedve válasza BomiBoogie (#6852) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Én is ilyeneket olvastam, vagy ha jobb ilyen korulmenyek kozott, akkor par %
Kerdes hova lehet a 4670k-t huzni, egy sima 4770-el szemben...

© asszongya'hogy

(#6854) laychi válasza BomiBoogie (#6852) üzenetére


laychi
veterán

Gondolom rosszabb sem lesz tőle.
Nem hinném,hogy fps szempontjából sokat nyom a latban 4-500mhz.
Inkább a vga-n múlik nem?
Igazából arra lennék kíváncsi,hogy kódolásnál mit produkál.
Nyilván ez úgy lenne reális,hogy ha az én hardverközegemben lenne kipróbálva és úgy összehasonlítva,nem más konfigban.
Illetve,ha ugyan azt vagy rosszabbat produkálna,akkor nem érné meg az 1:1 csere sem.(esetleg ha a terhelt fogyasztást nézem

Hpeter10 : 4,5 ghz@1,240 v

[ Szerkesztve ]

(#6855) ÁdiBá válasza laychi (#6854) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Valamelyik játék hibázott például a HT jelenléténél.
Másik játékok pedig lassultak tőle.
Igazából +400 / 500 Mhz processzor erő függ a játéktól a felbontástól és az adott grafikus kártyák jelenlététől.
Több kártyás rendszereknél elég nagy hangsúly lehet a processzoron is, erre a megoldás a megfelelő monitor, felbontás, 3D használata.
Én csak saját tapasztalataim alapján nyilatkozom. 2560x1440 felbontásban nem igazán találok olyan játékot ami az SLi vissza fogná.

Én személy szerint csalódtam a Haswell processzorokban.
Hiába kupaktalanítottam, hűvösebbnek hűvösebb lett, viszont nem tudom 4,4/4,5GHz linx stabilra beállítani a processzort.
Ami azért érdekes mert a Prime95 nevetve megy, legújabb is ami AVX es de a Linx megöli.
Prime95 1órán át ment, 4,5GHz en 88-80 fok között, míg a Linx 13 másodperc után kifagyott....
Erre varjunk gombot... :U

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#6856) laychi válasza ÁdiBá (#6855) üzenetére


laychi
veterán

Nekem 1 vga játszik csak.nincs és nem is lesz CF
FullHD lg ips monitorom van(23 colos.ami az adatlapomon szerepel)

Nekem 4,5 ghz úgy megy,hogy nem padlózik se linx,se prime alatt 4,6 ghz viszont már 1,3 v-nál is eldobta a hd benchmark 64 bit-et.
Most ezt nem tudom,h a proci bírja eddig,vagy a lap gyenge.

(#6857) h1mpi válasza ÁdiBá (#6855) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Felejtsd el a lynxet és úgy húzzad. Ha valós alkalmazásban stabil kaki a lynxre.
4.6-on ment simán ACIV-en és FC3-on.. Lynx 1 perc alatt 1000 fok :P

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#6858) Trailblazer válasza h1mpi (#6857) üzenetére


Trailblazer
addikt

LinX az, nem lynx. Köze nincs a hiúzhoz. :)

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#6859) h1mpi válasza Trailblazer (#6858) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Kiragadtad a lényeget :O szerintem mindenki értette mire gondoltam ;]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#6860) Hoorus


Hoorus
őstag

Sziasztok!

Mi is a helyzet ezzel a memória feszültség dologgal? Jó az 1,65 is vagy csak 1,5 lehet? Ma vettem 16 GB Teamgruop 2400-as ramot. 1,65-ön megy 11-13-13-35-ön, eddig minden rendben vele. Maradhat így, vagy a haswell nem komálja hosszú távon?

Köszönöm

(#6861) h1mpi válasza Hoorus (#6860) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Nem szereti a Haswell hosszú távon, max. az 1.6-ot. Vagy hozzá húzod a memória vezérlőt is.

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#6862) Kami11


Kami11
őstag

Sziasztok!

Olvasva a fórumot felmerült bennem a kérdés, mely programokkal érdemes tesztelni a procit (jelen esetben egy 4670K-t) tuning után a stabilitás megtalálásához?
Most raktam össze egy gépet és húzni szeretném, 4.2GHz a cél, egy Macho120-as hűtővel.
Szóval mely programokat ajánlottak, amivel letesztelhetem a konfigot?

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#6863) FrozenThrone válasza Kami11 (#6862) üzenetére


FrozenThrone
aktív tag

Nekem ez vált be a legjobban: Prime95v.28.5 Build 1 Beta illetve: LinX-0.6.5 (11.1.1).

[ Szerkesztve ]

"Abban az egyetlen percben benne volt életem minden boldog pillanata."

(#6864) h1mpi válasza Kami11 (#6862) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Prime, játékok és linx 6.5. Viszont a linx nagyon melegíti a cpu-t, figyelni kell rá!

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#6865) rogozsin


rogozsin
csendes tag

Lehet érdemes lenne még várnom 1-2 hónapot, ez a normális ragasztású kupakos verzió jól hangzik, és hátha nem is lesz drágább, mivel jön a következő generáció....

[ Szerkesztve ]

(#6866) bul07 válasza rogozsin (#6865) üzenetére


bul07
nagyúr

Elméletileg máj 11, utána úgyis jönnek a tesztek és le lehet vonni a következtetést hogy javítottak a hő átadáson igen vagy nem
[link]

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#6867) deadwing


deadwing
addikt

Mondjatok már nekem 1-2 jófajta léghűtőt amit érdemes haswellre tenni. Köszi! :R

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#6868) Trailblazer


Trailblazer
addikt

Egy kis friss tapasztalat: anno sikerült jól belőni a feszkót 4.2 ghz-hez, azóta is mindenféle fagyás nélkül üzemelt hosszú hónapok óta, erre tegnap egy huzamos x264-kódolás megfektette a masinát pár óra alatt. (WHEA_UNCORRECTABLE BSOD-re ébredtem konkétan.) Hal.dll-re mutatott a fagyás utólag kielemezve a logot, a hibakód alapján fórumokban túl kevés cpu-feszkóra utalt az ok. Mindenesetre különösnek találom, hogy hirtelen a semmiből bekaptam a kék halált...

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#6869) laychi válasza Trailblazer (#6868) üzenetére


laychi
veterán

ezért szoktam én az x264 hd benchmark 5.0.1-et is lefuttatni :)

(#6870) ÁdiBá válasza h1mpi (#6861) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Memória vezérlőt hogy jeleli a haswell illetve mennyi a gyári feszültsége?

ÁdiBá

(#6871) h1mpi válasza bul07 (#6866) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Csak a K-s cpuk lesznek javítva, úgyhogy meg kell várni a júni 2-t.
ÁdiBá: kérdezd a milyen ram-ot vegyek topicban. Ott írta tegnap hdekakas :R

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#6872) rogozsin válasza h1mpi (#6871) üzenetére


rogozsin
csendes tag

Miért, mi lesz jüni 2.-án?

(#6873) h1mpi válasza rogozsin (#6872) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Computex 2014 a sima non K Haswell refresh, pedig a Cebiten lesz májusban.

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#6874) Kami11 válasza FrozenThrone (#6863) üzenetére


Kami11
őstag

h1mpi, FrozenThrone: Köszönöm a válaszokat, segítséget! :R

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#6875) Kami11


Kami11
őstag

Még egy kérdés:
Mi az a max. hőfok amin még nem lesz baja a procinak tartós terhelésnél?
Megy egy ideje a Prime95v.28.5 Build 1 Beta 1.1V-on 4.2GHz-en és 70-73 fokosak a processzormagok.

[ Szerkesztve ]

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#6876) FrozenThrone válasza Kami11 (#6875) üzenetére


FrozenThrone
aktív tag

Ezek a teszt progik alatt elmehet egészen 90 fokig is, mindennapi használat esetén (munka,játék) nem fog nagyon 70 fok fölé menni ugyan azon a feszültségen.

"Abban az egyetlen percben benne volt életem minden boldog pillanata."

(#6877) Kami11 válasza FrozenThrone (#6876) üzenetére


Kami11
őstag

Elindítottam egy Linx-et is, egyből restart, emeltem a feszültségen most 1.120V-ot kap, megy a Linx eddig semmi gond, a max. hőmérséklet 78C, szerintem ez így marad.
177-179GFlops eredményeket kapok 4.2GHz-en
Szerinted, szerintetek jó lesz így?

[ Szerkesztve ]

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#6878) FrozenThrone válasza Kami11 (#6877) üzenetére


FrozenThrone
aktív tag

Ha ezen a feszen stabil marad a gép, akkor teljesen jók az értékek.

"Abban az egyetlen percben benne volt életem minden boldog pillanata."

(#6879) Kami11 válasza FrozenThrone (#6878) üzenetére


Kami11
őstag

A teljes elérhető memóriával 5 körös Linx lefutott hiba nélkül és mint írtam 78C-nál nem ment feljebb a magok hőfoka.
Mennyi ideig futtassam, hogy biztos legyen a dolog?
Az Aida64 stressz tesztje alatt, ami jelenleg is fut, 54-55 fokosak a magok. Ez felel meg a mindennapi alkalmazások, játékok szintjének ugye?

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#6880) Trailblazer válasza laychi (#6869) üzenetére


Trailblazer
addikt

De ezek szerint azt is órákig kéne, hogy meggyőződhessünk a "real life" használat során várható stabilitásról. Nálam jobbára xvid encode szokott zajlani (olcsó régi usb-s asztali player van még egyelőre, az ő "kedvére" kell legyártani a néznivalót), az meg ugye nem dolgoztatja úgy meg az összes magot, nem volt tőle sose megborulás.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#6881) FrozenThrone válasza Kami11 (#6879) üzenetére


FrozenThrone
aktív tag

Igen, az Aida közelebb áll a mindennapi terheléshez. 20 körös LinX -et szoktunk futtatni, de a teljes stabilitást úgy is csak a mindennapi használat mellett fogod kitapasztalni.

"Abban az egyetlen percben benne volt életem minden boldog pillanata."

(#6882) Kami11 válasza FrozenThrone (#6881) üzenetére


Kami11
őstag

Köszönöm mind a válaszod, mind a segítséged, :R ha még lesz kérdésem, jövök! :)

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#6883) laychi válasza Trailblazer (#6880) üzenetére


laychi
veterán

Azért mire lefut a 8 menet,addig eltelik egy kis idő.
Főleg pass2-ben szereti eldobálni a procit,inkább rá kell hagyni 5-10mV-t,ahhoz képest,ahol stabil,akkoe tuti nem lesz gond.2-3 fokon amit esetleg pluszba ad nem múlik semmi.
Nekem 4,5Ghz-en 1,24-1,248V-on max 66-67 fok volt azt hiszem a noctuával.(delid mentesen)
Fránya 4,6 alatt nem akar stabil maradni még 1,3V-nál sem :( vagy a proci vagy a lap vége van itt.

(#6884) bul07


bul07
nagyúr

Milyen alaplapot vegyek fórumból

Megérkeztek a z97 alaplapok

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#6885) laychi


laychi
veterán

Akik itt delidelt procival rendelkeznek próbálták már esetleg az IC Diamond hűtőpasztát? Kíváncsi lennék a hatásfokára.

(#6886) Erdei88 válasza bul07 (#6884) üzenetére


Erdei88
veterán

Maximus VII Ranger/Hero nagy tetszik. Ahogy olvastam 150 dollarra saccolják a Ranger-t, az itt lesz vagy 40k.
Még az Asrock lapjait várom

(#6887) bul07 válasza Erdei88 (#6886) üzenetére


bul07
nagyúr

Hát én bajba leszek ha ennyibe fognak kerülni mert ennyit biztos hogy nem fogok értük adni

Broadwell processzor támogatás engem nem érdekkel, mert ha most megveszem a i5-4690-et (már ha nem i5-4670 lesz) akkor 3-4évig nem fogok cserélni

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#6888) BomiBoogie válasza bul07 (#6887) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Vagy vegyél gyorsan egy 4670K-t és naponta több óra plusz időd lesz, mert befejezted az agyalást. Tapasztalat. :D

(#6889) bul07 válasza BomiBoogie (#6888) üzenetére


bul07
nagyúr

11-ig már kibírom ;]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#6890) laychi válasza BomiBoogie (#6888) üzenetére


laychi
veterán

azt az időt meg az oc beállításra fordítaná,amit az agyaláson megspórol :)

(#6891) MM válasza laychi (#6890) üzenetére


MM
őstag

Meg kupakolásra, de ne érts félre... :D

(#6892) BomiBoogie válasza MM (#6891) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Ez nem az a fórum, ahol ezt félreértenék. :DDD

(#6893) Bacusuz


Bacusuz
őstag

Végre sikerült beállítanom a megfelelőre mindent.
Nem is sikerült olyan rosszul nem? :Y


Ráadásul gyári hűtővel :C

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#6894) BomiBoogie válasza Bacusuz (#6893) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Gondolom, most viccelsz?! :D

(#6895) NFree válasza Bacusuz (#6893) üzenetére


NFree
addikt

De ez 24/7 be megy ugye ;] Me validra kicsit kevés :DDD
A multkor beleakadtam egy hasonló prociba , az 2v felett kapott bőven de ha jól emlékszem nem ment neki a 7ghz , majdnemráizgultam mire kiderült csaló az eladó, de legalább még időben. Az is es példány volt azé mentem majdnem rá , ez jobban vonz :B

[ Szerkesztve ]

vga

(#6896) Bacusuz válasza BomiBoogie (#6894) üzenetére


Bacusuz
őstag

:K

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#6897) kasa85


kasa85
őstag

Sziasztok.
Szandi 2500k 4.2ghz procim van.Az lenne a kérdés 4770k érdemes lenne váltanom, vagy sem.Játékra kel főleg, vagy tudtok e egy jó 8 magosat ajánlani? Vagy hagyjam a csudába, és vegyek 2db gtx780? Nehéz kérdések ezek :) Segítségeteket előre köszönöm!

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#6898) h1mpi válasza kasa85 (#6897) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Elég összetett a dolog. Most ne vegyél már semmit várd meg a refresht. GTX 780 SLI-hez kell egy erős 4 magos intel cpu 4.4-4.6 ghz-en.

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#6899) kasa85 válasza h1mpi (#6898) üzenetére


kasa85
őstag

Köszönöm akkor várok .Amúgy 4.4ghz 2500k talán elég 80-80% a gpu.Elég erős a proci viszont nincs HT sajos.8magos intel van e, és érdemes e azt veni, mert olvasom a Xbox one miatt lehet elkél egy 8 magos.4magra nem szívesen váltok.

[ Szerkesztve ]

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#6900) h1mpi válasza kasa85 (#6899) üzenetére


h1mpi
nagyúr

6 magos van, de az erős túlzás lenne.
Az i5-2500K 6 507 pontot kapott a passmarkban az i7-4470K, pedig 10 340 pontot. Azért van különbség. Az a baj a 4770K-val, hogy melegszik 4.4-en már. A refresh hozhat mínuszban fokokat,ezért ajánlottam a kivárást. Erősebb nem lesz sokkal (+100 mhz)

Ha erős proci szeretnél vegyél egy i7-4930K-t, de az komoly beruházás lappal együtt és játékra too much is :)

(#6901) BomiBoogie: Ha megvárjuk az összes refresht nem költünk pénzt :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.