Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:22:06

LOGOUT.hu

Amit a Haswell-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6601) Bacusuz válasza h1mpi (#6600) üzenetére


Bacusuz
őstag

-corsair link progi szabályozná a ventiket ,ami nem minősíthető.
Hosszas szenvedés és frissités után (végig a corsair help segítségével)sem sikerült megoldást találnunk.
Így kikerültem a progit és az alaplapról vezérlem a ventiket.
De ajánlották a corsairosok hogy firmwaret tegyek fel újat amit meg is tettem,de jobb nem lett.
Viszont azóta inditásnál hangosan vinnyog kb 45mp ig.
hát kell a francnak ez 30k ért.../
:(

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#6602) h1mpi válasza Bacusuz (#6601) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Akkor a megoldás az, hogy nem Corsair táppal kell a gépet hajtani :)

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#6603) BomiBoogie válasza Bacusuz (#6601) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Miért nem alaplapról szabályozod a ventiket?

(#6604) h1mpi válasza BomiBoogie (#6603) üzenetére


h1mpi
nagyúr

+1 Pontosan. A legjobb és legegyszerűbb megoldás. :K

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#6605) Bacusuz válasza h1mpi (#6604) üzenetére


Bacusuz
őstag

srácok! "miért nem alaplapról szabályzod a ventiket?"
A 4.sorban írtam hogy kikerültem a corsairlinket és alaplapról szabályozom őket?
Nem értem a kérdést.
Azért vettem meg a hűtőt mert profin bemutatták hogy ilyen + olyan és közben mindenki szív vele.
Az előlapi befújó ventit a vga hőfokhoz akartam belőni , de ez most biosból nem megy....
És nem volt 2 fillér...Ráadásul most minden indításnál kerreg.
Lehet hogy ti megalkuvóbbak vagytok nálam ,de nekem ez elvi kérdés.
Kifizetem a reklámot,anyagot,fejlesztést ...akkor már ne legyen xar nem?

H1mp1 a táppal mi baj van?

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#6606) alfiboy válasza h1mpi (#6604) üzenetére


alfiboy
aktív tag

Szia!

Azt mondod akkor nem jelentkezik a probléma?
Most készülök beszerezni egy H100I-t, nem szeretnék ugy járni mint Bacusuz, igaz nálam Seasonic táp van.

...

(#6607) laychi válasza Bacusuz (#6605) üzenetére


laychi
veterán

Ezért kell inkább egy komolyabb léghűtés :)

Ma összehasonlítottam a Hyper 212 EVO-t és a Noctua NH D14-et 4,4 Ghz-en ugyan azokkal a beállításokkal ugyan annyi pasztával egyformán felvíve a felületre és hát nem gyengén porrá alázza a noctua a cm-et. - 10+ fok a noctua javára.(tehát az érthetőség kedvéért: több, mint 10 fokkal,közel 15 fokkal hűvösebb a noctuával a proci)
Inkább egy dupla tornyos léghűtő,mint egy akármilyen víz,amiben ha megáll a keringetés, akkor byebye proci. :) Azért (A gyűrűk ura :D) a 2 torony nyeli a hőt passzívan is :)
Lehet,hogy esztétikusabb a víz meg ilyenek,de szerintem semmi előnye nincs ezen kívül.(Jó persze,biztos van,ha elég hideg benne a víz meg megy a keringetés :D )

(#6608) h1mpi válasza laychi (#6607) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Ez azért így nem igaz. Nem hal meg a cpu, mert be tudod állítani 100 fokra a hőfok védelem limitet. Ha valakinek bejön az, hogy egy órási hűtőborda van a gépében, amitől semmit nem lehet szerelni az persze vegye meg :)

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#6609) laychi válasza h1mpi (#6608) üzenetére


laychi
veterán

Nekem nincs bajom vele.
Nem kell mindig szerelgetni :D
Legyen egy épkézláb konfig jól belőve és kész.
Mostmár kicsit le vagyok nyugodva ilyen téren,ivyról most erre váltottam,de nem volt előírás,persze jobb,nem mondom :) Főleg így,hogy egy jobb tuningost kifogtam.
Valamennyit húzok rajta,de tartósan felesleges hogy menjen 4,5Ghz-n és hasonló értékeken,ram is megy szépen vissza 1866-ra,jó időzítéssel hozza azt,mint a 2400-on(kódolásnál legalábbis,épp most tesztelem,hogy mi a minimum,amin elmegy és akkor már nem is kell aggódni a fesz miatt sem :) 1,5V-on lazán elmegy oda-vissza)

SZerk.: Még azért majd egy vga(r7 260x a terv) meg egy terás hdd megy bele hamarosan,amint meg van rá a keret.

[ Szerkesztve ]

(#6610) Bacusuz válasza alfiboy (#6606) üzenetére


Bacusuz
őstag

h105 jobban ajánlott
olvass bele a topicba
a corsair linc örökké bénázik és a kerregéssel nem csak én szívok.
a tápnak meg mi köze lehet hozzá azt nem tudom???

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#6611) h1mpi válasza alfiboy (#6606) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Nálam tökéletes eddig, mintha nem lenne a gépben hűtés :)) (ez nem a hőfokokra vonatkozik)
4.3-on 90 fok felett dobálta a DarkRockPro3 és az Ashura is. Most 83 fok a H110-el.

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#6612) laychi válasza h1mpi (#6611) üzenetére


laychi
veterán

Kipróbálnám azt a hűtőt,hogy mit hoz a Noctuához képest.
Bár nem hinném,hogy ár-érték arányban találnék ehhez közel álló h110-est aprón :)szóval valószínűleg szóba sem jönne a váltás.

(#6613) h1mpi válasza laychi (#6612) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Ár/érték arányban jobb az NH-D14. (21-23K). Ha viszont rááldozol 40K-t ( a két Viperrel annyi), akkor szerintem sokkal kulturáltabb lesz. Vélhetően az én házam elég jól szellőzik, azért ilyen jók a hőfokok is.

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#6614) Bacusuz válasza h1mpi (#6611) üzenetére


Bacusuz
őstag

linkeld be légyszi a ventiket honnan szerezted

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#6615) laychi válasza h1mpi (#6613) üzenetére


laychi
veterán

Nekem sem lehet panaszom a ház szellőzésével.(Zalman Z9 Plus,gyárilag 4 ventivel,szabályzóval)
Használtan vettem jóval a bolti ár alatt a D14-et,szóval mindenképpen megérte a befektetést,csak el kellene már hogy menjen a CM Hyper Evo,hogy visszatérüljön némi kp,az meg akkor menne bele vga-ba :)

(#6616) alfiboy válasza h1mpi (#6611) üzenetére


alfiboy
aktív tag

Értem. Nekem a H110 sajnos nem férne be a DS2-be csak a H105.

(#6610) Bacusuz:
Ha bénáznak akkor a H105-nél is bénáznak feltételezem ugyan azt a szoftvert kapja mindkettő hűtő.

...

(#6617) #Morcosmedve válasza alfiboy (#6616) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

H105 jó, de ne felejtsük el, hogy iszonyat vastag és azon át kell fújni felfelé! a levegőt, ezt érdemes azért átgondolni! Ennek okán, helyigénye is nagy.

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#6618) alfiboy válasza #Morcosmedve (#6617) üzenetére


alfiboy
aktív tag

Ezt hogy érted, hogy át kell fujni felfelé?

...

(#6619) #Morcosmedve válasza alfiboy (#6618) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Leginkább nem befele/lefele nyomod a levegőt a házba, hanem felfele/kifele és felfele tolni nehezebb a ventinek.

© asszongya'hogy

(#6620) alfiboy válasza #Morcosmedve (#6619) üzenetére


alfiboy
aktív tag

Értem.

H105-nek más a szoftvere, hogy az jó?

Mert akkor inkább H105, de a D14+Viper is jónak tünik.

...

(#6621) #Morcosmedve válasza alfiboy (#6620) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Erre is jók a Viperek! :)

Nincs szoftver, önmagát szabályozza. Annyit érdemes, hogy, amelyik venti helyre dugod a pumpát azt 100%-ra állítod, vagy 80%-100% közé szabályzod hőfokra :)

© asszongya'hogy

(#6622) Bacusuz válasza alfiboy (#6616) üzenetére


Bacusuz
őstag

h105 = h100i hibái kijavítva.
és nincs szoftver hozzá ami elromoljon.
vajon miért hagyták ki belőle?
szvsz én segíteni akartam,de ha már megvetted fújhatod a feltételezéseidet... :U

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#6623) alfiboy válasza #Morcosmedve (#6621) üzenetére


alfiboy
aktív tag

Így azért még mindig talán elveszíti a teljességét. Erre még alszom eggyett.
Nézem közben a D14-et oda meg mintha nem 2db 120mm Viper, hanem 1db 120mm + 1bb 140mm kellene.

Bacusuz:
Ez jó hír a feltevésem már nem is áll. Még nem vettem meg.

[ Szerkesztve ]

...

(#6624) laychi válasza alfiboy (#6623) üzenetére


laychi
veterán

Attól még a 12-est is fel lehet rakni a D14 en a 14cm-es helyére,a kialakítása teszi lehetővé a 14cm-es ventit,a furatok kiosztása meg ugyan az mint a 12-esé.
Elsősorban a rögzítő fül a lényeg.

[ Szerkesztve ]

(#6625) Erdei88 válasza Bacusuz (#6622) üzenetére


Erdei88
veterán

Csak, hogy legyen egy ellenpélda. Amióta megvan a H100i, semmi baj vele. Most a Air 540 első két ventilátorját is azzal szabályozom. Gyönyörűen, hiba mentesen teszi a dolgát. Teljesen felesleges ekkora kampányt folytatnod ellene, mert Neked éppen rosszak a tapasztalataid. Mindenből ki lehet fogni hibás példányt.

Játékvíz témához: Én a magas bordájú ramok miatt vettem ez a hűtőt. Előtte nagyon komoly vízhűtésem volt, de teljesen feleslegesnek éreztem. Annyival nem ad többet, ha csak a cpu-t hűtöd, mint amennyivel drágább.
Mellesleg volt DDC pumpám ami kerregett, és külön tető nélkül elég hangos is volt. D5 az ideális választás ami maga annyiba kerül mint egy "játékvíz".

(#6626) Bacusuz válasza Erdei88 (#6625) üzenetére


Bacusuz
őstag

milyen beállításokon használod?

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#6627) Erdei88 válasza Bacusuz (#6626) üzenetére


Erdei88
veterán

Van egy "Silent" ekkora mind a négy venti 650 rmp-en megy, és egy "Game" ahol a H100i 1000, a két Air venti 900 rmpen megy. A hátsót alaplapról vezérelve "Silent" illetve "Standard" állapotban van

(#6628) Bacusuz válasza Erdei88 (#6627) üzenetére


Bacusuz
őstag

hát eddig nekem is jó volt,de minek egy ilyen progi ha mindent állítgatni kell.
Ha már egy kicsit "önállóvá" akartam tenni a rendszert ott jöttek a hibák,mint sok más sorstársamnál.
Nekem az volt a tervem hogy 600rpm en menjenek,ha meg kell fullon.Ez volt asszem custom curve mode
Amúgy igazad van .

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#6629) h1mpi válasza Bacusuz (#6628) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Én megoldottam két pwm-s ventivel, amit cpu hűtő ventiként a bios szabályoz.

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#6630) salieven


salieven
aktív tag

Sziasztok.

Kis segítséggel fordulnék hozzátok mint új inteles. AMD oldalon tuningoltam már rengeteget de ez még nekem új. :)
Adott egy ASUS Z87-A alaplap amiben van egy i5 4670k és egy Windows 8.1 Pro 64bit.

Szeretném tuningolni a procit amit el is kezdtem. A BIOSban kiválasztottam a CPU Core Rationál a Sync all Cores-t és felülírtam az Auto-t 4.2-re. Több óra játék alatt sem fagyott ki a rendszer ezért is gondolom én hogy eddig stabil. Feszt nem emeltem csak ezt állítottam át így Set Core Voltage to Adaptive Mode.

Kérdésem a következő lenne ezzel kapcsolatban. Jól csináltam e és mennyi lehet a teteje a tuningnak. Mivel érdemes hőfokot nézni? És még annyi hogy én aida64el néztem hőfokot így elsőre és ott a CPU a kisebb a magok viszont nagyobb hőfokot mutatnak. Ez jó e így és ha nem mit lehet tenni ellene?

Köszönöm előre is a segítséget.

Üdv.

PSN: salieven

(#6631) laychi válasza salieven (#6630) üzenetére


laychi
veterán

HWinfo64 elég jó kis progi.mindent kijelez.
hőfokokat,órajeleket,feszültségeket.

Magok melegebbek mint a fedél,próbáld még emelni az órajelet és ezzel a monitorozóval ellenőrizt,hogy mekkora volt a maximális feszültség,amit felvett.Lehet,hogy nincs szükség annyira és ofsettel lehet lejjebb vinni vagy az adaptívhoz egy alacsonyabb feszt beállítani.

(#6632) salieven válasza laychi (#6631) üzenetére


salieven
aktív tag

Szóval akkor mindent jól csináltam idáig? Másik amire nem kaptam választ hogy a windows és más egyéb ilyen programok miért nem látják az emelt órajelet? :)

PSN: salieven

(#6633) laychi


laychi
veterán

Általában először fix fesszel szokták tesztelni itt a procit linx-el és/vagy prime 95-tel,hogyhol stabil,aztán van aki úgy hagyja,van aki adaptívra vált.
Az emelt órajel adaptív módnál csak terhelés alatt jelentkezik,ha be van kapcsolva az eist.
Olyankor,amikor nincs terhelve a proci visszaveszi az órajelet 800mhz-re és a feszt is lecsökkenti.
Számítógép/tulajdonságok-nál meg van akinél kijelzi,hogy mekkora a max órajel,pl esetedben 4,2ghz,van akinek meg annak ellenére,hogy húzva van a gyári 3,4 ghz-et jelzi.
Hogy ez miért van ne kérdezd.lehet függ az oprendszertől vagy ki tudja...

(#6634) Bacusuz válasza h1mpi (#6629) üzenetére


Bacusuz
őstag

én is ,de miért kell megoldani egy ekkora értékű hűtőnél?
csak én érzem hülyén?
ne kössek már kompromisszumot nem?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#6635) salieven válasza laychi (#6633) üzenetére


salieven
aktív tag

Ha be van kapcsolva az eist. Na ez micsoda és hol találom és mi célt szolgál? Visszaveszi az órajelet és a feszt is csökkenti ez gondolom én ilyen energiatakarékos mód, ezt ki lehet kapcsolni vagy jó ez így? Feszt mennyire lenne érdemes elsőre megpróbálni? 1.1-1.2V?
Hát a kijelzésre akkor meg csak annyit hogy amíg bios és cpu-z jó értékeket mutat addig nem zavar egyáltalán. :)

[ Szerkesztve ]

PSN: salieven

(#6636) laychi válasza salieven (#6635) üzenetére


laychi
veterán

Eist= Speedstep technology,igen energia takarékos funkció.

Nálam ez úgy néz ki msi lapban,hogy ahol állítol a szorzót alatta szerepel az eist és a turbo boost.
továbbá lehet állítani,hogy fixed vagy dynamic.
Ha dynamicra állítom,akkor aktív a speedstep és a turbo boost állíthatósága,ha fixed mód van,akkor alapból kilövi.
Szóval,ha beállítassz mondjuk 43-as szorzót és fixed módra állítod(vagy manual,nem tudom asus lapban hogy néz ki),akkor folyamatosan 4300MHZ-n "dolgozik"-idle is.
a másik a fesznél állítandó,hogy ne adaptív legyen,hanem override(manual) és ezzel ki is lőttük ezt a funkciót.

Ne nagyon menj 1,2V fölé a fesszel,nagyon max az 1,25V.
Elsőre mindenképp maradj 1,15-1,2 közt és ott próbáld meg a 43x,44x-szorzókat.(nem biztos,hogy stabilan menni fog itt a proci,sajnos nem a leg tuningbarátabbak. de ha egy jobbat fogtál ki,akkor 1,2V-on vinnie kell a 4,4 ghz-t)

[ Szerkesztve ]

(#6637) h1mpi válasza Bacusuz (#6634) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Mindenképp cseréltem volna a gyári fix 1500-as 3 pines ventiket. Minek pörögjön annyit, ha csak netezek :)

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#6638) Bacusuz válasza h1mpi (#6637) üzenetére


Bacusuz
őstag

Szia!

Erre válasz?

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#6639) Erdei88


Erdei88
veterán

Haswell Refresh, előre láthatólag Május 10. A dátum még nem végleges.
Devil's Canyon a Computex 2014-en lesz leghamarabb Június. Arra inkább kíváncsi lennék, de félő, hogy 1,5x ára lesz. Ez csak a saját véleményem

(#6640) h1mpi válasza Bacusuz (#6638) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Parancsolj :)

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#6641) h1mpi válasza #Morcosmedve (#6621) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Az miért fontos, hogy ahova a pumpát teszed, akkor ott 80-100%-ra kell beállítani a venti fordulatszámot?
Nekem a sys_fan1-re van téve, ami 4 pines csati, de simán működik róla a 3 pin is. Viszont nem tudom, hogy van beszabályozva. :F Azt gondoltam ,hogy onnan csak az áramot veszi fel a pumpa?! Valaki leírhatná, hogy is működik ez?

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#6642) torma1981 válasza Erdei88 (#6639) üzenetére


torma1981
veterán

Sziasztok. Ez a refresh mit takar? Magasabb órajel? Fogyastás csökkenés?

(#6643) Erdei88 válasza torma1981 (#6642) üzenetére


Erdei88
veterán

Elképesztő +100Mhz és szerintem azonos fogyasztás
melegedésről, nem szól a hír, de gondolom eszükbe sincs javítani arra ott lesz a Devil's Canyon.

Elvileg szintén májusban debütállak a Z97es alaplapok is

(#6644) torma1981 válasza Erdei88 (#6643) üzenetére


torma1981
veterán

Ördög Kanyon??? Az mi lesz?

(#6645) Erdei88 válasza torma1981 (#6644) üzenetére


Erdei88
veterán

Ahogy olvastam i7-4790 chipjét fogja megkapni, javított pasztázással, ezáltal magasabb tuning lehetőséget ígérnek. Az is lehetséges, hogy válogatott chipek lesznek, de a forrást nem találom, így maradnék abban, hogy pletyka

(#6646) NFree válasza Erdei88 (#6643) üzenetére


NFree
addikt

Muszáj lessz szerintem válogatott chipekkel dolgozni, ha az intel be akarja tartani a tdp-t, mert magas vides procik igencsak bekajálnak már 4 ghz-él , legalább is remélem nem csak +100Mhz lessz, A devil meg már lga 2011- nem?
Ebből kifojólag lehet mostmár lesznek olyan példányok amik elszaladgálnak , 1,25v mellett 4,5ghz en (gondolom).
Ami még mindég kevés nem hinném a jelenlegi hasi tulajok azért a 100mhz+ ért kidonnának a felárat.
Kiváncsian várom a refresht :K

[ Szerkesztve ]

vga

(#6647) #Morcosmedve válasza Erdei88 (#6645) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Kíváncsi vagyok...

© asszongya'hogy

(#6648) h1mpi válasza #Morcosmedve (#6647) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Erre valamit?

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#6649) torma1981 válasza NFree (#6646) üzenetére


torma1981
veterán

Értelmét nem látom mert tuti 30%-kal drágább lesz.

(#6650) Erdei88 válasza NFree (#6646) üzenetére


Erdei88
veterán

Szerintem kicsit összefolyt

Haswell Refresh: Marad a jelenlegi felállás, először a non-K jön később a K-s procik. Ezzel egy időben érkeznek a Z97-es lapok, amik elvileg a későbbiekben a Broadwell procikat is támogatják.

Devil's Canyon: Javított pasztázás, i7-4790-es chipre épülve. Azt nem tudom, hogy lesz-e a több, nem hinném, hogy megéri nekik.

Haswell-E, ami az LGA2011-be jön majd később, és ehhez lesznek az X99-es lapok is

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.