Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:22:06

LOGOUT.hu

Amit a Haswell-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34031) Razi válasza Laraxior (#34025) üzenetére


Razi
tag

Emiatt be bánkódj, én is MX4-et használok a kupak és a blokk között, csak a lapka és a kupak közé használok CLU-t. Egyszer próbálkoztam CLU-val a kupak és a borda között, de az eredmény borzalmas volt hőfökök terén :D Valószínűleg vastagon kentem, valamint a kupak sem volt polírozva. Szvsz CLU-t csak tiszta tükör felületeknél célszerű használni, pont amiatt mert hajlamos "lemezes" szerkezetűvé válni, ezt úgy kell elképzelni (csak kicsiben) mintha sok kis ezredmillis hézagolólemezt pakolnál egymásra és kicsit elcsúsztatva, na persze nem ilyen drasztikusan szembetűnő ez, de így tudnám leírni. Szóval a kupak tetejére egy hangyaf@sznyi MX4, vagy egy gombostűhegynyi, a bordát/blokkot jól rápaszírozni azt HAD SZÓLJON! :D A nem liquid metal kategóriában azonban a legjobb hővezető paszta nem az MX4, hanem tesztek szerint a GC gelid extrém. Színre ugyanolyan mint az MX4 azonban a viszkozitása teljesen más szinten van, ergo kurv@ nehéz kenni. Olyan mint a nutella amit egy hét után kiveszel a hűtőből :D Én nem javaslom pont emiatt a tulajdonsága miatt, mert élettani hatása kb 0 az MX4-el szemben. Proci tuningnál ha megvagy a delideléssel és esetleg a polírozással ha nagyon enthusiast player vagy akkor mehet CLU a magra MX4 a kupakra és ez minden. Végső soron a magas hőmérséklet kevésbé degradálja a CPU-t mint az "Elektromigration" tehát a magas feszültségből származó degradáció. 24/7-re úgy is az lesz a jó opció ami 1,3V-on belül van, vagy esetleg 1,33V ha csak ez a plusz 3 század hiányzik a következő lépcsőhőz de ezen értékek fölött már számottevően csökken a proci élettartama (persze ez is attól függ ki mennyit használja). Megint túl sokat pofázok :W

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.