Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:22:06

LOGOUT.hu

Amit a Haswell-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23101) Apollo_21 válasza Ano (#23100) üzenetére


Apollo_21
addikt

Ha felkenéskor vagy utánna nemodaillőnek érzed vmikor, kizárólag csak a saját alkoholos törlőjével próbáld leszedni, minden más (zsepi, stb.. felejtő) mert eltáncol előle a CLU mintha szétfröccsenne...!
Erre k..ra kell figyelni.

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#23102) Ano válasza Apollo_21 (#23101) üzenetére


Ano
őstag

Köszi a figyelmeztetést :R ... tuti hogy PZS-vel próbálkoztam volna :DDD

Ha bárkinek van még bármi javaslata a CLU-val kapcsolatban, akkor kérem ne tartsa magában :B :U

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#23103) MPowerPH válasza Apollo_21 (#23101) üzenetére


MPowerPH
félisten

Vagy vesz izopropil alkoholt, azzal, es fulpiszkaloval, majd a vegen szilviaval letorli. :)

Ano: A talp es a kupak koze rakhatsz CLP-t, az elvileg kicsit jobb, mint a CLU.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#23104) bandi0000


bandi0000
nagyúr

Mindig elfelejtem h kell biost frissíteni, csaK ráhúzom a tömörített biost a pendrivera és kész?

[ Szerkesztve ]

Xbox One: bandymnc

(#23105) MrM94 válasza bandi0000 (#23104) üzenetére


MrM94
őstag

Kicsomagolva pendrivera a bios filet és biosból megkeresed rá az opciót kiválasztod a bios filet és már csinálja is.

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#23106) Victor91 válasza MrM94 (#23105) üzenetére


Victor91
tag

Annyival egészíteném ki, hogy a pendrive FAT32-es kell hogy legyen ;)

A biztonsági öv nem akadályoz annyira a mozgásban mint a tolószék...

(#23107) MrM94 válasza Victor91 (#23106) üzenetére


MrM94
őstag

Hopp,azt kihagytam.
De köszi hogy pótoltad :)

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#23108) Ano válasza MPowerPH (#23103) üzenetére


Ano
őstag

Mitől más a CLP mint a CLU ... olvasgattam az adatlapját meg a leírását és tök egyformának tűnik mindkettő ...

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#23109) MPowerPH válasza Ano (#23108) üzenetére


MPowerPH
félisten

Fene tudja... Itt egy teszt roluk, de ez santit. Meg itt van meg egy. Talalsz tobbet is... Igazabol elhanyagolhato a kulonbseg, de a Pro kicsivel talan jobb. En is filoztam, hogy talan a kupak es a blokk koze is teszek CLU-t, de maradtam a GC Extreme-nel.

Don't Tread On Me

(#23110) MPowerPH


MPowerPH
félisten

No, cpu uzemben. A heten megprobalok eljutni a boltba, es kicserelik. Azert megnezem, a ratyi skalan megis milyen helyet foglal el. Hiaba van delidelve, a magas fesz miatt eleg meleg. El sem tudom kepzelni, hogy a gyari pasztazassal mit muvelne. :(

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#23111) Joshi válasza MPowerPH (#23110) üzenetére


Joshi
titán

Mennyi feszt kér mondjuk 4.6Ghz-en? Vagy amennyin még működik?

(#23112) MPowerPH válasza Joshi (#23111) üzenetére


MPowerPH
félisten

Most 4.7GHz-n nezem, amit Te is kertel. Mivel nezzek ra Neked? Real bench? Mennyi ram? Meg lehet vissza sem kell vinnem, 1.35v-on huztam meg a hatart 24/7-re, azzal meg csak megvan a 4.8GHz.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#23113) Joshi válasza MPowerPH (#23112) üzenetére


Joshi
titán

Kicsit rosszabb mint az enyém, de nem sokkal. :N Nekem a 4.9Ghz-hez kell bios-ban 1.360V ami valójában 1.380V. Az 5.1GHz-hez kellett 1.460V ami ugye +0.02V-al több. Szerintem nincs ezzel a procival semmi gond. Én inkább a 4.7Ghz-es IBT hőmérsékletre lennék kíváncsi, ha az oké akkor simán megtartanám a procit. :K

ui.: egy RealBench Benchmarkot és egy Cinebench v15 tesztet dobhatnál. ;)

[ Szerkesztve ]

(#23114) MPowerPH válasza Joshi (#23113) üzenetére


MPowerPH
félisten

4.8GHz-n probalkozok, de eddig nincs siker. Mar ott jarok, hogy 0.15v-al ker tobbet ez, mint az elozo azonos frekihez, es nem tudom, hogy stabil e.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#23115) Joshi válasza MPowerPH (#23114) üzenetére


Joshi
titán

Mit jelent az hogy nincs siker? :F Nem fut le az IBT? Túlmelegszik a proci?

(#23116) Joshi válasza Joshi (#23115) üzenetére


Joshi
titán

Most nyomattam egy IBT-t 4.8Ghz-en úgy ahogy használom a gépemet. A szobában 23 C° van és a ventik is 5V-on mentek max 700rpm-en. A proci ~1.35V-ot kapott de szerintem még használható lenne 24/7-re.
Minden csak hűtés kérdése, az oké hogy a gépem nem átlagos de ne egyből a proci legyen a fekete bárány. :U

(#23117) MPowerPH válasza Joshi (#23116) üzenetére


MPowerPH
félisten

Erre jutottam. :D Jo lesz ez 24/7-re. CPU-Z hulye, kb. 1.344v korul kaphatott itt. Ettol fuggetlenul visszaviszem, mert ennel csak jobb lehet.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#23118) Joshi válasza MPowerPH (#23117) üzenetére


Joshi
titán

Na ez igen erről beszélek. :C :R Jól gondoltam azt hogy kb hasonló képességű a mostani procid mint az enyém. Ennek odab@szhatsz 1.4V fölötti feszt is főleg azzal a hűtéssel ami neked van. ;]

"Ettol fuggetlenul visszaviszem, mert ennel csak jobb lehet."
Ennek soha nem lesz vége. :O Hidd el hogy ezek a procik kb 24/7-re max 4.7 esetleg 4.8GHz-re jók, ennél többet ne akarjál mert csak az energiádat pazarlod. Ha nem AVX-zel akkor bőven jó ez a proci is. :K

[ Szerkesztve ]

(#23119) MPowerPH válasza Joshi (#23118) üzenetére


MPowerPH
félisten

Igen, az eredmenyeidbol, es az eddigi brutalitasbol, amivel kinoztad siman birnia kell ezt is allandora. Magas VID egyetlen elonye... :DDD

Don't Tread On Me

(#23120) Gaberking válasza MPowerPH (#23117) üzenetére


Gaberking
senior tag

"Jo lesz ez 24/7-re, Ettol fuggetlenul visszaviszem, mert ennel csak jobb lehet." :R
Erre megiszok még egy pálinkát! :DDD

(#23121) MPowerPH válasza Gaberking (#23120) üzenetére


MPowerPH
félisten

Barack, szilva, meggy, cseresznye, malna, vagy eper? Csak mert akkor most en is abbol toltok magamnak. :))

Don't Tread On Me

(#23122) Joshi válasza MPowerPH (#23119) üzenetére


Joshi
titán

"Magas VID egyetlen elonye..."
Azt aláírom hogy a léghűtéseseknek hátrány a magas VID, de hogy neked meg nekem hótmind1 hogy magas a VID, az is biztos. :DD

[ Szerkesztve ]

(#23123) MPowerPH válasza Joshi (#23122) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ez igy van. :K

Don't Tread On Me

(#23124) Joshi válasza MPowerPH (#23123) üzenetére


Joshi
titán

Egy kérdés, UK-ben hogy lehet megoldani az erkélytuningot? Tudtommal ott nincs -5-10 C° ami elengedhetetlen a jó eredményhez. Te hogy csinálod?

(#23125) Ano


Ano
őstag

Még tegnap csináltam tesztet IBT-vel az új hűtő felszerelése után, csak akadozott a net, így csak most tudom feltenni ...

Annyiban extra ez a mostani kép, hogy zárt házban csináltam!

A LinX0.6.5 88 fokkal beérte maximum, úgy hogy a szobában kb 23 fok van!

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#23126) tom_tol válasza MPowerPH (#23117) üzenetére


tom_tol
addikt

Mi a bajod? Enyémet vízzel 1,2v-on nem tudom kordában tartani. Ha a következő sem lesz világelső akkor mit csinálsz ?

(#23127) troll81


troll81
addikt

sziasztok! a ram ami a gépemben van (asus sabertooth z97 mark 2 és 1.65V kingston hyperx ram 8 gb )ez befolyásolhat cpu stabilitást?a másik gépem atomstabil de ott nem ilyenek a ramok más már nem lehet :F lehet hülye kérdés volt :R köszönöm a választ

(#23128) bandi0000


bandi0000
nagyúr

Elvileg ezt dobja VID néven, mennyire szar ez?

Xbox One: bandymnc

(#23129) h1mpi válasza MPowerPH (#23117) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Ez kb olyan cpu, mint az enyém. 24/7-re 1.24v 4.6 Ghz-re.

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#23130) Ano válasza troll81 (#23127) üzenetére


Ano
őstag

Nézd meg hogy az alaplap gyártója hozza-e mint kompatibilis RAM az alaplaphoz ... ha nincs köztük, akkor okozhat furcsa jelenségeket, de ezt csak úgy tudod teljesen kiszűrni, hogy ha beleteszel egy kompatibilis RAM-ot az alapalpba és ha azzal nincs a hibajelenség, akkor sajnos az alaplapod nem szereti a másik RAM-okat ...

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#23131) Ano válasza bandi0000 (#23128) üzenetére


Ano
őstag

Ez nagyon szép ... bár én így nem teszteltem le az enyémet ... annit tudok hogy az nálam 3.9 GHz-en 1,08V-nál kisebbel kékhalálozott ...

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#23132) bandi0000 válasza Ano (#23131) üzenetére


bandi0000
nagyúr

én is most kicsit próbálkozok, de nem a legjobb ez se, 1,1V-on nem ment a 4200 feldobtam 1,15-re így megy, talán tudok nyerni még pár századot ha szórakozok vele, de ez sem lesz tuning bajnok :D

Xbox One: bandymnc

(#23133) troll81 válasza Ano (#23130) üzenetére


troll81
addikt

szia. KINGSTON KHX1600C9D3B1/4G(XMP) 4GB SS - - 9-9-9-27 1.65 ez van a kompatibilitási listában és ez is van benne de biosban meg más értékeket ir ki a ramra 11-11-11-28 1 ezt nem értem :W DRAM Timing Control alatt itt kellene a gyárinak szerepelni :F a 9-9-9-27 nek

[ Szerkesztve ]

(#23134) #Morcosmedve válasza troll81 (#23133) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Azért 1600-as ramok 1,65v-on elég rossz féle ram. Manualban állítsd be, ugy am is jobban fut... és próbáld meg 1,6v-al használni.

© asszongya'hogy

(#23135) troll81 válasza #Morcosmedve (#23134) üzenetére


troll81
addikt

szia rendben meg próbálom de ez bele kavarhat akkor nekem a cpu stabilitásba? :F nem a legjobb de cserélni fogom akkor ha nem áll be. :R

[ Szerkesztve ]

(#23136) ittakary válasza bandi0000 (#23128) üzenetére


ittakary
nagyúr

VIDet BIOSban kellene megnézni, AIDAra egy forintot nem biznék rá..

(#23137) #Morcosmedve válasza troll81 (#23135) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Bele, de nem feltetlen az 1,65v Manualban szepen meg vannak adva az ertekek, szorzok minden, persze az idozitesben csak amit te is irtal annyit irj at.

A fesz inkabb a CPU IMC-nek nem felt tesz jot, de bizonyitekot meg mindig nem igen lattunk erre.

© asszongya'hogy

(#23138) bandi0000 válasza ittakary (#23136) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Úgy rémlik hogy ott is ezt írta, de ha meg nem terhelődik a proci akkor kevesebbet kap nem? Vagy ki kellene kapcsolni az energiagazdálkodási vackokat?

Xbox One: bandymnc

(#23139) ittakary válasza bandi0000 (#23138) üzenetére


ittakary
nagyúr

Kapcsold ki a turbo-t, állitsd alap szorzóra, és akkor nézd meg a Vcore-t a BIOSban.

(#23140) akoska07 válasza MPowerPH (#22983) üzenetére


akoska07
nagyúr

Mennyire jó ez a fekete maszlag,kipróbálom én is,ha jó.

Annyira bírom amikor dupláz... :o

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#23141) akoska07 válasza MPowerPH (#22983) üzenetére


akoska07
nagyúr

Mennyire jó ez a fekete maszlag,kipróbálom én is,ha jó.

Most néztem az első hsz-t.
Csak a satus delid módszer van belerakva. :P

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#23142) blu79 válasza akoska07 (#23141) üzenetére


blu79
addikt

- gondolom azért hogy más akinek nincs tapasztalata mint neked ne próbálkozzon pengével :K :P

- egyébként én elgondolkoztam hogy nyáron delidelem a procimat satus módszerrel , szerintem sikerül

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#23143) Apollo_21 válasza blu79 (#23142) üzenetére


Apollo_21
addikt

Sztem egy biztos kéz és egy szike jobb, vmiért az "elefánt lépjen rá egy körömnyi porcelánra és ott egyensúlyozzon" megoldás félelmetes:D
Bár nemtudom hogy a 4690K-m mikor delidelem, de valszeg nyárra kénytelen leszek ha akarom a 4,5öt tartani:(
Más kérdés hogy visszaragasztani mennyire érdemes, persze az elmozdulást meggátolom.
De mivel? Ceys szilikon vagy mással? esetleg vmi spéci kell h ne kezdje ki?

[ Szerkesztve ]

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#23144) blu79 válasza Apollo_21 (#23143) üzenetére


blu79
addikt

- én a 4,8Ghz elérése érdekében szeretném delidelni 24/7 ben

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#23145) akoska07 válasza blu79 (#23142) üzenetére


akoska07
nagyúr

Értem...
Gondolom satuban naponta 3-4 procit kalapáltak már szét előtte. :)
Nekem aztán mindegy ki hogyan oldja meg a delid-jét.
Viszont szerintem ugyanúgy módszer a penge is. Ha jól emlékszem az volt hamarabb. :U

Sok szerencsét hozzá,azért vigyázz majd rá.
Egyébként miért van szükséged 4.8GHz elérésére ?

#23143 Apollo_21 :
Sztem egy biztos kéz és egy szike jobb, vmiért az "elefánt lépjen rá egy körömnyi porcelánra és ott egyensúlyozzon" megoldás félelmetes:D
Ez jó. :D És igaz.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#23146) Apollo_21 válasza blu79 (#23144) üzenetére


Apollo_21
addikt

ÉN pusztán normalizálnám a hőfokokat, ahogy az Ivy-m esetén..bár ott vízzel hűtőttem.
Mostanit már csak léggel, és gyári állapotban 1,218V as fesszel a 4,5re igen csak bepakol újabb játékok alatt jó 60-70közti értékeket, lakásban kb 20-22fok. Ez nyáron felejtő:)

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#23147) MPowerPH válasza akoska07 (#23141) üzenetére


MPowerPH
félisten

Egyszerubb vele bepozicionalni a cpu-t, es mikor rapreseled, akkor szepen ott is tartja, nem lesz hezag. Nekem full gyari allapotra sikerult mindegyiket visszavarazsolni vele. Csak siman fogpiszkaloval felviszed a kupakra. Aztan miutan rapreselted, es bepozicionaltad, a felesleget fogpiszkaloval lehuzod. Majd alkoholos fulpiszkaloval korbetisztitod. Annyi, hogy tenyleg kell neki a 24h szaradasi ido, mert lassan kemenyedik. A vegen nem fogsz kulonbseget talalni a gyari ragasztas, es e kozott. Vagyis ha jol csinaltad, akkor meg szebb is lesz.

Aki vice modszert hasznalna, annak egy tanacs. A satut beleljetek ki puha anyaggal, hogy ne sertse fel a procit kupakjat. A chippet pedig felulrol ragasszatok oda a satuhoz, mert kulonben elrepul, mikor elengedi a ragasztas. Jah, es mindenkeppen melegitsetek fel elotte hajszaritoval, kozvetlen az utes elott. Akkor jo, ha forro a kupak, es a ragaszto is tuti atmelegedett. Igy hatvanyokkal konnyebben lejon.

tom_tol: Ennek az a magyarazata, hogy delideltem. Ha nem cserelek pasztat, akkor ez az alap 4.4GHz-n is tulmelegedett volna. Mikor beraktam a Rangerbe a H80 ala, es elinditottam egy IBT-t, egybol felugrott 85 fokig a legmelegebb mag. Es csak egy kort vartam meg.... Tudva, hogy MHz emelesre sokkal jobban melegszik, mint a feszultsegere, igy tuti, hogy huthetetlen lett volna nagyobb orajelen.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#23148) Ano válasza bandi0000 (#23132) üzenetére


Ano
őstag

Az enyém is 1,15-öt kér 4200-hoz ... akkor lehet hogy mégis tesók lennének :)

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#23149) Ano válasza akoska07 (#23141) üzenetére


Ano
őstag

Szándékosan nicns benne a satus módszer, hogy nehogy valaki véletlenül átvágja a proci nyákját, vagy lepattint 1-2 mini alkatrészt (talán ellenállások), amik a lapka mellett vannak!

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#23150) akoska07 válasza Apollo_21 (#23146) üzenetére


akoska07
nagyúr

Április végén megyek haza 8-9 napra ha gondolod... ;)

#23147 BMW001 :
Na majd kipróbálom.
Köszi az infót.

#23149 Ano :
Nézd meg a videóimat,és láthatsz benne asszem egy 3770K procit,hogyan nézett ki a satus módszer után. Azután jött hozzám,hogy nem tudták megcsinálni satuval.
A másik,nálam járt olyan 4770K tesztelésre,amiről hiányzott a legfelső smd.
Hibátlanul ment 4.8GHz-en 24/7,2400@2666Mhz ramokkal.
Egyébként 5 percen belül tudod szerkeszteni a hozzászólásaidat.Nem kell 2 percenként újabbat írni. ;)

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.